Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zodpovednosť pred bohom za cirkev nesie celá hierarchia, alebo len pápež ?

45
reakcií
2141
prečítaní
Tému 12. decembra 2013, 01:26 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 12. 2013, 01:26 avatar
Katolícka cirkev sa vnútorne začína krištalizovať podľa jednotlivých názorov na systém vedenia a vnútornej organizácie cirkvi. Hlavná podstata však týmto nie je dotknutá, pretože existencuia cirkvi je vlastne na veriacich, ktorí cirkev nevyhnutne potrebujú na praktizovanie svojej viery. Takže aj v budúcnosti žiadny rozklad nehrozí, pretože veriací sú jeden pilier a hierarchia druhý pilier cirkvi. Tieto dva piliere nemôžu bez seba existovať a vzájomne tvoria pomerne silný celok. Je to ako železo a beton, teda železobeton.Možno zvoku trošku aj otlčený, ale železobeton.
Ale premýšľal som nad tým, ako je to v takomto systéme so zodpovednosťou práve pred takým spravodlivým Bohom, na ktorého veríme a o ktorom je v evanjeliu dokonca aj zmienka, že človek bude súdený aj za každé zbytočníé slovo. Nebudem tu teraz rozvádzať príklady mojej ženy, že koľko razy musí zbytočne okomentovať, ak sa jej na mne niečo nepáči, ale slovo má obrovskú silu vo sfére duchovna na tvorenie myšlienky a teda vlastne slovom sme všetci viazaní do jednotného celku, napríklad aj v cirkvi.
No a kto je nad tým všetkým top, kto je nejvyššie a prebral najväčšiu zodpovednosť ? Je to najvyšší zbor hierarchie niekde vo Vatikáne na čele s pápežom, alebo pápež samotný ???
Jwednoznačne pápež samotný.
Ježiš hovorí aj Petrovi:" Peter, ty si skala" pred učeníkmi. Učenníkov vysiela do sveta všetkých, choďte a hlásajte evanjelium, ale Petrovi hovorí v jednotnom čísle: Peter, ty si skala. A teda zodpovednosť je jednoznačne na ňom.
No a tak isto by to malo platiť aj dnes, zodpovednosť by mala byť len na pápežovi.
Dokonca to potvdzujú aj Marianske zjavenia nielen vo Fatime, ale neskôr po celom svere, vždy sa Matka božia odvoláva na svätého otca, výlučne na neho.
Jednak je to logika posledného súdu, že každý bude súdený za svoje skutky a činy a teda ani pápež by sa nemal vyhovárať na koncily a iné cirkevmné zhoromaždenia. Môže sa riadiť ich výsledkami, hlasovaním, ale zodpovednosť je vždy len a len na ňom.
Rozmýšlam nad tým v súvostlosti s tým, keď sa hovorí o tom, že akú moc a cez koho má satan v cirkvi svoje zastúpenie.
Mnohí pri voľbe páípeža Františka vkladali a ešte vkladajú nádeje, že sa pohne reforma cirkvi smerom k požiadavkám vo Fatimských zjaveniach, ale cez zbory a vedenia, by to mohla byť neprekonateľná cesta, pretože okrem Boha a satana nikto netuší, koľko je tam satanových a božích zástupcov, dokonca ani oni samotní to nemôžu vedieť presne tak, ako to povedal Ježiš svojim učeníkom : Neviete, čieho ste ducha.
A preto je vždy tá zodpovednosť len na ňom samotnom. A ak len on sám sa bude zodpovedať pred bohom a Boh nebude súdiť žiadne zbory a ani výsledky hlasovania, lebo nemá logiku, boh bude súdiť každého samostatne, aj z tých zborov, čo hlasovali. A teda aj pápež nesie svoju zodpovednosť za to,či odhlasované uzná, alebo nie, nemôže skrývať svojku zodpovednosť za výsledky hlasovania. Vlastne môže všetko, ale musí počítať s tým, že jeho slovo je pred Bohom rozhodujúce, bez ohľadu, či ho oprel o výsledky hlasovania, alebo o svoje osobné rozhodnutie. Nehovoriac o tom, že ak opiera pápež svoje rozhodnutia o výsledky hlasovania, vzdáva sa vlastného rozhodnutia, ktoré od neho ako od samosatanej osobnosti , boh vyžaduje.
Tým pádom by stačilo pápežovi niekoľko poradcov a rôzne rady a porady a výsleky hlasovania by mal prijať iba ako ponet na svoje konečné zodpovedné rozhodnutie a práve týmto spôsobom by sa mohol značne a účinne zmenšiť aparát vo vatikáne, ak by teda pápež prevzal na seba zodpovednosť, aká bola daná aj Petrovi samotnému a jedinémui.


3.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 02:08 avatar
Boh ako cela podobna plejáda mimozemšťanov žijuca v iných podmienkach, realite, ktora sa našou veľmi obmedzenou, aj našim nazornym vnimanim frekvenciou myslenia ani neda prejsť fantáziou, ma celu ubohu ľudsku rasu v tom našom ponimani reality o ktorej nevieme ani to howno, slovensky: "Na háku". môžeš sa jedine preladiť na inu hladinu občas, hrať jebatko aby si prežil, aby si nescvokol pri jeblinkach všeckeho druhu, kde ide o akesi sparodovanie samého seba od detstva tak dôkladne, ako to len ide, aby si bol predajny, schopny lojalne jednať ako praveke zviera, alebo ťa inak prerobia. moderni kresťania použivaju svoj vyklad Boha jedine na ospravedlnenie a vykup svojich "zlych" činov skryte, prave preto nepochopia nikdy svoj chybny krok, čin, nemaju žiadne vyčitky ho spachať znova, lebo zvonček v kostoliku to kupi. podobne aj ako autosugescia, alebo ako kulturu, kde sa zhromaždia a pomaly idu hopkať ako na discoteke aby sa dostavali do tranzu od samého Boha. čo môžu ponúknuť modernemu človeku ako plnohodnotnu náhradu? no nič! len falošne mety, psychopatizmus. symbol k falošnému presvedčeniu k ubohemu životu, aby mäso mohlo dalej fungovať, Boh sa odbavil na trtkoch i otestoval svoje DNA a my ako duše sa narodili v inom časopriestore, takom, presne aky nosime v sebe
http://www.youtube.com/watch?v=_EXOnm2a7_E Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

auxiliarius
   12. 12. 2013, 06:26 avatar
nuz elemir, cirkev nie je jeden clovek


7.
označiť príspevok

fajer
   12. 12. 2013, 07:53 avatar
toľko sprostosti pokope,to dokáže napísať len mentálne retardovaný fanatik...


10.
označiť príspevok

milky945 muž
   12. 12. 2013, 17:08 avatar
Kristova cirkev:
Ako môže byť človek zodpovedný za cirkev, keď hlavou cirkvi je Kristus a ľudia sú len údy / časti jeho tela / cirkvi? Človek môže byť zodpovedný iba za cirkev, ktorá nie je Kristova cirkev, ktorá je ľudská cirkev. Presne taká je RKC. Viac o tom tu:
obratenykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
obratenykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Druhý Vatikánsky koncil:
Počul som, že to bol mega "proces", na ktorom prijali niečo, čo potom museli ešte roky interpretovať. Čiže po jeho skončení začal a prebiehal ešte tzv. virtuálny koncil, na ktorom sa rôzne hlavy, nie len pápež podieľali na interpretácii výsledkov DVK. To je v rozpore s tvojim záverom, ktorý si spravil na základe jedného verša.

Zaujímavý paradox:
Ak je vo Vatikáne veľký aparát, prečo má mať zodpovednosť len jeden človek / pápež? Ten aparát tam asi nie je len tak pre srandu, každý prispieva svojim kúskom zodpovednosti. Vatikán beriem ako úrad vlády, v ktorom pápež je premiér a ostatní sú ministri.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 12. 2013, 01:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 12. 2013, 06:32 avatar
CHa - cha.
To ste si zabudli všimnúť, že ľudia pred vami utekajú ako pred prašivými psami, že ste tu zostali takmer už len vy a ja?:??
A ja už tie vaše obohraté platne mám v háji zelenom.
Ale vyčkajte času, ako hus klasu a keď sa budú vám spočítávať tieto vaše bludy, spomeňte si na Elemíra, že sa za vás modlil.
Nemôžem uveriť, že by sa predsa len až takto poodarilo satanovi zmagoriť človeka, aby nenávidel až takýmto spôsobom svoje dobro, ktoré má na dosah ruky, stačí iba kúsoček dobrej vôle a humus cirkvi, v ktorom sa hrabete a od ktorého ste zakydaní ako malé deti na hnoji, by spadol aj z vaších očí a konečne by ste uvideli kde je sever a kde server.


6.
označiť príspevok

DrDol
   12. 12. 2013, 07:27 avatar
Ty si horší ak sám satan. Prečo sa vyhrážaš?


8.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 12. 2013, 13:40 avatar
Nesmieš si mlieť si do kopy konštatovanie faktov a vyhrážky, to by sme sa nikde nepoohli. Mne sa tiež nepáči mnoho iných faktov, napríklad, že mám mizerný dôchodok a nemám z čoho žiť, a koho obviním, že sa mi tým vyhráža? Tých červených papuliakov, čo majú po 5 platov a keď musia odísť z funcuie, tak potrebujú dva týždne na skartovanie ???


9.
označiť príspevok

fajer
   12. 12. 2013, 15:05 avatar
prečo nenadávaš na modrých zlodejov,ktorý tento stav spôsobili,prečo nenadávaš na cirkev,ktorá žije na úkor spoločnosti a je spoluzodpovedná za tento stav...


12.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 12. 2013, 19:02 avatar
Frajer priznal farbu, hľadáme sedmu.
Na túto tému som predpokladal debatu vnútorne cirkevnú ale asi nie je ským, všetkých ste už odohnali. Bez bázne a hany sa tu vrúbete a robíte si poriadok po svojom.
Milky, vtáka poznáš po perí, ale v tebe sa neveim vyznať, čo vlastne vyznávaš a kde si cirkevne zaradený. Napriek tomu, že jem tu väčšina vtákov, čo perie nemajú, u teba zdá sa to ide smerom k viere, ale inými dopravnými prostriedkami.
A čo sa týka zodpovednosti za cirkev, veď o tom som chcel debatovať. Je to akože prídeš do firmy a povedia ti, toto je generálny riaditeľ, ale choď si k nemu vyfasovať montérky, tak ťa vysmejú. Na to tam predsa majú nejakú babu v sklade. Tak isto je to aj s kristom, je generálny riaditeľ, ale my tu na zemi máme niekoho, u koho si môžeme tie montértky vyfasovať. Ten, čo je zodpovedný Kristovi, že tie montérky nedá nikomu, kto tu nepracuje. Ja napríklad sa necítim zodpovedný za vyjadrenia koncilov, lebo som tam nebol a ani nemal možnopsť hlasovať a ak by bola demokracia, mal by som to dodržovať. Ale ak ti to niekto nariadí diktatívne a prtečítaš si evanjelium že to tam nie je a dokonca, že je to proti evanjeliu, tak to mám v háji zelenom. Ale nevystúpim predsa kôli tomu z cirkvi, pretože výhody, ktoré mi poskytuje, nenájdem nikde inde. A ak si myslíš, že máš niečo lepšie, tak sa pochváľ, čo ty praktizuješ, načo sa ty spoliehaš. Posúdim a uvidím. A možno nakoniec aj niekomu inému, alebo iným by to pomohlo. Priznaj farbu ako frajer a ideme hľadať sedmu.


36.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 12. 2013, 01:31 avatar
Elemír neporovnávaj firmu s cirkvou. Kristus nemá vo svojej cirkvi zástupcu, nikomu z ľudí nezveril svoje kompetencie, ako to robia vo firme. Kristus je cesta pravda a život (Ján 14,6), kto je jeho telo a pije jeho krv, má večný život (Ján 6,54). On má byť na prvom mieste, nie pápež, nie Mária alebo iný prostredník / človek.

RE "Ale ak ti to niekto nariadí diktatívne a prtečítaš si evanjelium že to tam nie je a dokonca, že je to proti evanjeliu, tak to mám v háji zelenom.":
Mal by si mať v háji zelenom celú cirkev katolícku, ak pridáva alebo protirečí Písmu, lebo aj z malej odchýlky od pravdy sa môžu odvodiť ďalšie a väčšie odchýlky.

RE "ak si myslíš, že máš niečo lepšie, tak sa pochváľ": Nechodím do žiadnej cirkvi, ale stretávame sa širšia rodina a diskutujeme o týchto veciach. Pritom sa kladie dôraz na Písmo, na nič iné. Moje názory asi poznáš, prezentoval som ich vo vlastných témach a hlavne v dlhých diskusiách s fotónom / anti-ruwolfom a J.Tull-om, tam sa preberalo všetko možne.


40.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 12. 2013, 13:24 avatar
milky, rád by som si na túto tému podebatoval s takými ľuďmi, ako si ty a tvoji priatelia osobne. máš veľa iných názorov, ako ja, ale to vyplýva z odlišného praktizovania viery, ale ta viera vyzerá opravdová.


38.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   13. 12. 2013, 05:20 avatar
pozri: ako veriaci, alebo ak chceš v mene ježiša nazaretského by si mal zatratencom neuvedomelym z pekla diabolskom vysvetliť normalne: čo je to ježiš, ako vypada, či chodi na discoteky hopkať, čo sa mu páči, atd. + nieaky ten preklad plagiatu zvanej biblija xx vydanie, ktorej chyba retorika z originalu prvého vydania


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 12. 2013, 17:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Bojislav muž
   12. 12. 2013, 19:51 avatar
temu o katolickej teologii zalozil heretik a diskutuju v nej protestant, new age a dvaja ateisti

tak nejak si hovorim, ma to vyznam?


14.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 19:54 avatar
ja som kde?  


15.
označiť príspevok

enemy unknown
   12. 12. 2013, 19:55 avatar
ja len že to bolo celkom vtipné, tak som dal súhlas :D


16.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 19:59 avatar
hlas religionistu ktory po rokoch študia nerozlišil vtip od ...


17.
označiť príspevok

enemy unknown
   12. 12. 2013, 20:11 avatar
ja môžem bojislavovu iróniu považovať za úsmevnú, ostatní nech si ju považujú za čo chcú.

Inak neviem, čo s tým má spoločné štúdium čohokoľvek. Veď všetko je len prelud, nie? Reptiliáni vysielajú z odvrátenej strany mesiaca krásnu virtuálnu realitu alá matrix, tak ja sa teraz virtuálne smejem na nejakom odkaze, ktorí mi naprogramovali. Tak všetko je na sračky, idem sa (virtuálne) zabiť.
Off


18.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 21:58 avatar
jasne, je to chaos mágia


19.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 22:14 avatar
mne je tvoje študium voľne, nič si nepredviedol zatial, ale o to asi nešlo, hoci si na to zakladaš. dufam že teraz nevyvolam hladnu choru krysu a tie dristy postihnutých duševnou chorobou o mne a podobne, však veme všecko, internet je fun. no a Reptilska rasa? je sporne či je to prave ona, kedže len ona pozostava z niekoľkých podras, no nie z odvratenej strany mesiaca, ale zo Saturnu presne, ten mesiac služi ako satelit a zakladňa zároveň a o tom to bolo, vypada, že to blaboly niesu, prekvapilo by ťa to? hypoteticky mňa osobne nie a je mi štyry že je to pre nieakeho jebnuteho debila usmevne


20.
označiť príspevok

enemy unknown
   12. 12. 2013, 22:24 avatar
neviem, na čo na mňa vôbec reaguješ. Som pre teba chorý jedinec s vypatlanou hlavou, tak sa mi vyhýbaj, no nie? Ak si myslíš, že sa ti každý vysmieva, tak nerieš. Ak vidíš za každým rohom nepriateľa, takisto nerieš. Všetci sú duševne chorí, nenechaj sa nakaziť.
Súhlasí Scarletshadow


21.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 22:26 avatar
cica, teba neriešim teraz


22.
označiť príspevok

enemy unknown
   12. 12. 2013, 22:27 avatar
ani nemôžeš, nikdy. Neexistujem.


23.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 22:34 avatar
ak chceš cica môžeme si zahrať pexeso, pokial maš na mysli daakeho uchylneho debila z krčmy ktory sa niekomu vraj vysmieva, tak ho pozdrav, no zo svojej chorej rozdvojenej gebulky. bye bye  


24.
označiť príspevok

enemy unknown
   12. 12. 2013, 23:04 avatar
s tou cicou dávaj bacha, niekto by ťa tu mohol považovať za prihriateho. Aj keď mne je to jedno, nemám uvedené pohlavie.

"pokial maš na mysli daakeho uchylneho debila z krčmy..."
Na také pribrzdené haluze nemyslím. Keď však pôjdeš v hornej dolnej do taverny, kľudne takým úchylným debilom riadne nalož.
A nepíš bye bye, veď si Slovan.


25.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 23:09 avatar
jdi di píčí šašku


26.
označiť príspevok

Linda žena
   12. 12. 2013, 23:11 avatar
fúha dežka, u nás také niečo už vyšlo z módy 
Súhlasí Oleandra


30.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 23:33 avatar
mohla som si prečitať a vidieť vaše debaty realtime, hovoria o niečom inom, ale ved načo to schovávať, nie?


27.
označiť príspevok

enemy unknown
   12. 12. 2013, 23:16 avatar
s tebou je sranda, keď sa snažíš urážať. Už len tým zlým úmyslom si dojebávaš karmu (ak v ňu veríš).
Súhlasí Oleandra, auxiliarius


28.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 23:28 avatar
troška zvratena sranda bych povedala. naväčšia sranda je ked ťa daaky debil hodnoti podľa seba v súvislostiach v ktorých si sa nenachadzal a ani nema paru, že? ))) detaily radšej vynechame, keby si ty vedel )))) toľko k tomu, vraj niekomu naložiť, vraj slovan. kde na to chodiš človeče? maš pocit akoby sa svet točil okolo tvojej riti


31.
označiť príspevok

enemy unknown
   12. 12. 2013, 23:43 avatar
a kde na to chodíš ty? Ja sa snažím prispôsobiť tomu, kto na mňa reaguje. U teba sa to ani nepokúšam, tak aplikujem automatické písanie :D


32.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   12. 12. 2013, 23:50 avatar
možno zo zabudnutej reality, to je ok, učime sa. ja zasa byť uprimna, pretože vtedy to ma o čomsi prichuť, nie hrať format tu na nete a podobne. no dobre. a to video, pačilo sa ti, čo na to hovoriš?


33.
označiť príspevok

enemy unknown
   13. 12. 2013, 00:00 avatar
ktoré video, to v príspevku 3? V pohode, ale veď nejde o to, či sa mi niečo páči alebo nie.
Mám rád metal, ale niekedy na neho nemám náladu, tak si pustím iný žáner.
Dobrú noc.


34.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   13. 12. 2013, 00:23 avatar


41.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   13. 12. 2013, 13:51 avatar
sranda a veri Oleandra, dufam že nechcete z mojej karmy variť polefku


29.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 12. 2013, 23:33 avatar
Elemir, odkial vies, ze nosnou ideou volby papeza bola snaha posunut cirkev smerom k fatimskym zjaveniam?


35.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   13. 12. 2013, 01:20 avatar
asi su najučinejšie, pokial dotyčny/a nema schopnosť vnimať medzi frekvencie a teda vidieť čokoľvek, alebo citiť inač. 45:55-www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


37.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 12. 2013, 03:28 avatar
Ranexil, kde si bol doteraz ??? Už som si myslel, že tu zostali len tí vtáci bez peria.
Je to veľmi zaujímavé a ťažké a treba o tom dosť rozmýšľať a rozložiť si to viackrát na drobné. Na prvý pohľad jednoduché a predsa. napríklad dnes som riešil problém, že sa nedá vynásobiť 0,2 € x 0,3 €. Ako jablká, dajú sa spočítať deliť násobiť, ale iba číslami. jablko sa dá spočítať s druhým jablkom, ale nemôžeš násobiť jablko s jablkom, môžeš ho násobiť, alebo deliť iba číslom.
Či bola nosnou ideou vľoby pápeža Fatima, to asi nie, ale vynorila sa tu taká možnosť. Doslova som trpol, ako tam hneď išiel, že zoberie nad hlavu dialogy medi našou Pani a vizionármi, ale to hlavné, o čom je fatima, akoby si ani nevšimol. Dúfam, že je to iba zatiaľ.
Možno ma už máš prečítaného z iných príspevkov, ale na mňa uz toho zapôsobili dve podstatné veci.
1.Ponúka nám zasvätenie do jej nepoškvrneného srdca. Nedajú sa násobiť drobné s drobnými, ale rozložiť si tieto veci a pozrieť sa na ne očami dnešnej situácie a situácie v minulom storočí, to už začína byť veľmi zaujímavé.
A teda zasvätenie jej nepoškvrnenému srdcu znamená, aby sme v prvom rade zdvihli oči od jej lona vyšie, teda aspom na to srdce, ak už nemáme guráž pozrieť je priamo do očí. A teda si myslím, že týmto akoby odmietala titul z rozkroku, teda oslovovanie panna. A tajktiež chce upozorniť na určité dogmy, zvlášť o jej panenstve a teda snaží sa dvíhať náš pohľad na ňu vyššie. To či bola, alebo nebola panna celý život, je jej osobná záležitosť a to vie Boh presne, ako to bolo, ale dogmami chce niekto práve tomuto bohu vsunúť do úst, že tobolo tak, ako si to vymysleli niektoí pápeži a drzo to zabili tým, že to je bohm takto dané a stanovené. nechápem, akou logikou chápu logiku Boha.Na jednej strane ho uznávajú ako včemocného a vševediaceho a na druhej strane si vymyslia kravinu a vtisnú mu to do úst. Neviem, či si mysleli, že boh si asi medzitým pospa, zabudol asi na to, ako to bolo smatkou Božou a tak mu teraz naservírujeme svoju teóriu ???? To je detinsky naivné chápanie logiky Boha !!!!
Navyše, ak sa v evanjeliu uvádza, že mal Ježiš bratov a sestry. A teda nepoškvrnené srdce môže byť aj vtedy nepoškvrnené, ak manželia žijú sexuálnam životom v svätosti a k zodpovednosri voči bohu. Na to nás boh stvoril a nám prikázal: Choďte a množte sa. A za najväščí trest pre ľudstvo má byť stav, keď nepočuť hlas ženícha a nevesty, čo znmamená, že nie je taká situácia, aby sa spolu manželia milovali. To sú predsa vojny,. ktoré oddeľujú manželov na zrčitý čas a na trvalo a rôzne iné hrozné situácie.
Teda titul panna nahradiť titulon Naša Pani, ako sa nechala oslovovať deťmi, ako matka si tourčite zaslúži. Ježiš bol nielenže počatý, ale aj porodený, tak, ako je to v evanjeliu, teda žiadna časť jeho tela pritom neprešla rodiacimi cestami a dnes to už nie je ani lekársky problém, aby žena počala a porodila a zostala panna. Dokonca aj Izaiáš hovorí: porodila skôr než kvílila, skôr než na ňu prišli bôle, porodila chlapca. To dokonca aj povedal sama pri jednom zjavení, keď sa jej pýátali, ako sa narodil Ježiš. Povedala, že sa ani nenazdala a odrazu ho mala v náručí. Vevanjeliu je dokonca aj zmienka, že Jozef sa jej do narodenia ježiša nedotkol. A potom je v evanjeliu, že Ježiš mal bratov a sestry. Tieto sexulne orientované dogmy zrejme spôsobilo nešťastné zavedenie celibátu.
Teda z prvého by som odvodil zmeniť titul panna na titul Naša Pani a vzdávať úctu nie jej panenstvu a teda lonu, ale jej srdcu a uznať nepoškvrnenosť manželského sexu a zrušenie dogiem okolo toho všetkého.
2. Zasvätenie Ruska je nepoškvrnenému srdcu. Zasvätenie už prebehlo verejne aj tajne mnoho krát, ale Naša Pani povedala Lucii, žo to nie je tak, ako to bolo povedané vo Fatime. Veď dokonca niekto akoby nechápal a povedal, že prečo by sme zasväcovali iab Rusko, zasvätíme celý svet vrátane Ruska. A nebo to neprijalo, pretože sa neriešil problém, prečo sa odlúčila od stolca Pravoslávna cirkev. To bolo predsa preto, že nesúhlasili s dogmou o neomylnosti pápeža a neviem, čo toho nebolo aj viacej. A teda zase dogmy. Teda ak chce pápež zasvätiť Rusko jej nepoškvrnenému srdcu, musel by zrušiť dogmu o neomylnosti pápeža. A dogmy kontra dogmy znamená, že nebo chce zrušiť všetky dogmy a nie že nebo, samotný Boh je tým neustále urážaný, to niekoľko krát prízvukuje. Pretožw dogmy sú proti jeho logike, človek nemá právo dávať do úst Boha žiadne veci a to ešte takým spôsobom, že zdôrazní, že to je ním dané a ním stanovené, dokonca aj také veci, čo prešli na konciloch tesným hlasovaním a táto téma je práve o tom, že nebo uznáva jedine svätého Otca, nič viac, žiadne koncily, vYžaduje zodpovednosť od jedného, Peter, ty si si skala a na tebe, teda na tebe a NIE NA VáS, ZALOžíM CIRKEV.
A najtragickejšia je dogma o dedičnom hriechu, veď to je niečo hrozné zaťažiť nemluvňa takýmto obrovským hriechom, Aklo verili títo ľudia v Krista, ktorý sa vyhrážqa každému,ktoby ublížil čo len v najmenšom niektorému z mojich maličkých ??????
KažDá DOGMA URážA EVANJELIUM, lbo dáva jasne najavo, že evanjelium sa považuje za nediostatočné a treba ho doplnať.
Evanjelium aj je nedostatočné, lebo Ježiš povedal, teraz by ste nezniesli tvrdý pokrm, ale musí každému stačiť na spasenie, je tam toho viac ako dosť pre tých, čo to pochopili.
Takže Fatima suma sumárum je:
1. Zrušenie dogiem a rôznych učení a doplnení evanjelia.
2. Uznáva ako zástupcu na zemi jedine svätého otca a na ňom je všetká zodpovednosť, preto bol aj priamo z neba zoslanýn trest na tento úrad.
3.Oficiálne svätým otcom zaviesť do cirkvi zasvätenie jej nepoškvrnenému srdcu a potom po zrušení dogiem, zasvätiť aj Rusko.
Prvý krát bolo pohrozené, že ak sa to neurobí, príde hrošia vojna, ako bola vtedy 1.svetová a nielen že sa neurobilo, ale akoby na truc došlo ku ďalším dogmám. A vojna prišla, tak že to vo Fatime nebolo len také trieskanie do vetra. ďalšie hrozby sú pripravené vo fatimských tajomstvách, ktoré napísala Lucia ešte pred skončením vojny a tie keď si prečítal jeden pápež, tak omdlel. Takže dokedy bude ešte niesť pápežský stolec zodpovednosť za božie tresty na ľudstvo ak II. svertová vojna ako výstraha nestačila ?????????? treba si to dôkladne prečítať. lebo poťahovanie sa snebom o tieto veci nie je zodpovedné, je tosila,ktorú musíme čítať dopredu, lenže zodpopvední akoby si nevedeli zobrať poučenie ani z historie, tak čo potom, rútime sa do záhuby kvôli takejto maličkosti. Ak už teda naozaj na to niekto neverí, tak nech sa aspom pokúsi, veď ako by to mohlo poškodiť cirkev ,alebo či práve tašpina na cirkev sa nekydá len pre to, že sa nič nerobí.????


39.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 12. 2013, 09:47 avatar
Je to bohužiaľ aj prejavený vplyv a sila satana na cirkev, že ako málo stačí na to, aby ovládol nielen pápeža, ale každéhoé z nás. Pre mizerné maličkosti nám unikajú obrovské veci a pretože si nedokáížeme poradiť s mizernými maličkosťami, boh nás trestá obludnými trestami, ako je npríklad II.sv. vojna.
Nechápem, ako inak a aký vlasne by mal boh ešte vyvíjať nátlak, aby sme uverili a urobili často banálne veci, ktoré chce od nás a nepodstupovali za to gigantické tresty celého ľudstva.
Veď aká musí byť zodpovednosť pred ním za toto všetko každého pápeža od roku 1917 až po dnešných. František tam bol, ale načo, ak dialogy, to najhlavnejšie celého zjavenia, ani len slovkom nespomenul. A nielen že nesopomenul, ja som čakal, že ich zdvihne nad hlavu, ako evanjelium. Takto kruto potvrdené, nezmyselne zbytočne pretrpené a satan sa nám rehoce do očí, ako jednoducho nás ovláda a vovádza do megalomanských božích trestov, za ktoré nakoniec si každý zodpovie každú slzu, akždú zbatyčne preliatu kvapku krvi ???? Veď čo už by sme od toho Boha chceli, aby prišiel a nakopal nas do zadku, alebo aby posielal nejaké listy a demarše ???? Veď toto zjavenie muselo stáť samotn=é nebo obrovskú energiu, každé slovo bolo nesmierne vážené a vyberané pre krátkosť času a prteto by sme si mali každé slovo nesmierne vážiť a skúmať jeho súvistlosti.
Bojja sa toho ľudia, majú z toho strach vrátane stolca ??? Samozrejme, že z toho ide strach, a aký, ak jedným z trestov bola II.svetová vojna a my si v pohodlí čakáme na ďaľší ???? Veď vlasne aj tá druhá vojna sa Vatikánu akosi moc nedotkla ???
To snáď hádam nie !!!!
Veď nakoniec, kto by z Vatkánu by bol proti nebu, alebo dokonca, kto by si nebo dovolil neposlúchnuť ? Takže to vôbec nie je chyba Vatikánu ?
Je tam jasne povedané, že ak sa neurobí to, alebo to, príde vojna ešte horšia ??? Toto si nikto akože na tom všetkom nevšimol ? A nevšíma si doteraz, že aj keď sa naplnilo jedno proroctvo tým najkrutejším spôsom, máme proroctvo ešte krutejšie a to si tiež žiadny pápež nevšimne ???? A ideme do toho ????? To ako s plným vedomím sadnem do auta v stovke narazím do múru ????? Čo by sa muselo vo mne stať, aby som to urobil ? Začnem o tom premýšľať ? Vôbec nie, lebo to je to obráteneé satanovo, ja musím rozmýšľať, čo mám urobiť, aby sa to nikdy nestalo !!!!!
A východiská ? Žiadne zložité. Ísť za tým, čo chce nebo a nenechať sa odradiť banalitami, ktorými nám satan obracia logiku naopak. A niekedy ani nemusí satan nič obracať, stačí, ak nám ponúka veci naše,ktoré sme zle vymysleli, alebo nedomysleli. Ježiš mu dal titul: Majster klamu a na Fatime dokázal, že je v tomto veľmajster. Ako ľahúčko odvidol pápežov od riešenia problému. Ani v raji satan neklamal evu, hovoril jej pravdu, hovoril jem slová, ktoré im povedal samotný boh a v tom je jeho majstrovstvo nielen vtedy, ale ja dnes. 5 000 rokov je Adam s Evou obvinený z hriechu a boli by ho spáchali, ak by tam neprišiel satan ?? Určite nie ! A zostal Adam z hriechu pozbavený viny, tiež určite nie !
Lebo na to dal Boh človeku inteligenciu, aby dokázal rozlíšiť Boha od satana. Aby dokázal rozlíšiť, čo je satanove a čo je božie. koľko viac ešte mohol dať, ak hlavička dieťaťa len v obrovských bolestiach prejde rodiacimi cestami ???
Koľko ľudí dodnes to dokázalo, rozlíšiť satanov klam od pravdy, milony, stámiliony, ibaže čo ak ani jeden z týchto sa neocitol na pápežskom stolci ???
Ja Františkovi verím, že to predsa len dokáže, ale musí zobrať zodpovednosť za cirkev sám na seba a rozmýšľať iba rozumom svojím, lebo kde koľvek sa pohne ma satan svojich služobníkov.
A viete, ako vyzerá satan a jeho služobníci, predsa tak, že by nikto nezapopchyboval, že by to mohli byť oni. Veď to je podstata klamu, majstrovského klamu.
Všimnite si častokrát, ako máličko stačilo, aby ste nespáchalio hriech a práve takýmito maličkosťami nás premáha. Niektorým sa to darí viiac a niektorým menej. Ale dokedy ešte budeme čakať, že ak sa dostane jeden jediný človek na jedno jediné miesto,na jeden jediný úrad a bude to práve ten z tých milionov, čo pochopili, jeden z tých kristových a nie satanových. lebo nakoniec nejde oni zložité, pochopiť, že banality, ktoré chce od nás nebo, budú megalomansky potrestané a práve ten, čo mal tieto banality vybaviť, bude znášať dôledky za tento trest a za tento svet.
Stačí si spomenúť, ako trestal Boh židov, akými utrpeniami museli prejsť a ako ľahko ich satan nakoniec dostal. Na banálnych veciach.
Je teda jasné, že teraz to má satan plne pod kontrolou a pokiaľ sa nenájde osobnosť na pápežskom stolci, ktorý bude schpný rozlíšiť tieto banality a okamžite a rázne očistiť od tohoto cirkev, naplní sa ďaľšie ešte hroznejšie proroctvo.
A nemáme prečo pochybovať o pravdivosti, ak prvá pravda bola dokázaná II.svetovou vojnou.
A koľko máme času ????
Alebo, koľko by bolo treba na to času, aby sa katastrofy nenaplnili ?? Možno zamyslieť sa 5 minút rozhodnúť ďaľších 5 minút a realizovať dva dní ???? Aj keby to a možno trvalo aj dva, alebo tri roky, čo sa pri dnešnej situácii v cirkvi ani nedivím, aj tak by to stálo za to. Nenechávajme riešenie na poslednú chvíľu, ako Abrahám, keď mu Boh povedal: Dosť, už sa s tým nedá nič robiť!


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 12. 2013, 14:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 12. 2013, 14:36 avatar
Osvietený,
Ty si ten správny,čo si má zobrať červenú zástavu a toho 19 a ísť sa tam znova klaňať komunistom ako sme to museli na prvého mája. A zdôrazňujem,že červenú, nie že zoberieš do ruky Slovenskú. lebo ešte aj o tú sme museli bojovať s vami a s Rusmi. Dodnes žeriete ruskú a komunistickú propagamndu o II.svetovej vojne a slovenskom štáte, pretože je proti viere a tým tu farbu beriete aj na seba. S tým sa nedá podnúť.
Posledná tehla, ale nie celá,aby ťa nezabila, len taký kúsok, aby ti svitlo, o čom je tento svet- a že bojuješ za vlastnú záhubu ako vietnemci proti američanom.


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 12. 2013, 14:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 12. 2013, 14:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 12. 2013, 19:24 avatar
Týmto si sa priznal, že si v kúte , Cha, cha. Ale tam som ťa vôbec nechcel dohnať.
Dnes v noci som sa zobudil a myslel som na teba, lebo to čo robíš je hrozné pomyslenie, už si dokonca začal urážať aj Matku Božiu. Vieš naporíklad o tom, v kotolni Titaniku bolo napísané veľkýmui písmenani, že : Túto loď ani kristus nepotopí ! Možno to tam tiež napísal nejaký neohrozený ateista nikým a ničím. Raz som poznal jednéhopána, ktorý neustále vychvaľoval svoju ženu aká je dobrá a pekná a ako mu pomáha a v kuse pri tom nadával na Matku božiu, že ona sa môže proti nej strčiť do ...., a podobné hnusné nadávky. Raz všek , inak normálne zdravá žena prišla k nám a na tvári mala ručník a keď ho dala dole, mala skrivenú tvár a jazyk vonku a nemohla nielenže nejesť,ale anio nepiť. Plakala strašne, ako sa jej to mohlo stať.
Ja osobne neverím, že by Ježiš a jeho matka boli takýmto spôsobom pomsty chtiví, veď to nemá ani logiku, lebo práve takýchto hriešnikov prišli zachrániť.Rozmýšľal som nad tým a ešte ma napadla jkedna vec zo sféry duchovna.
Oni obja pomohli vľmi veľa mnohým ľuďom, svedčia o tom aj odkazy na miestach maríanských zjavení a títo sú na takéto urážky veľmi žiarlivý a urážlivý a preto predpokladám, že aj tieto neuveriteľné nešťastia na ľuďoch, ktorí sa takýmto spôsobom posmievali, asi majú na vine oni.
Aj Apoštolom hovoril Ježiš, keď chceli zničiť mesto ohňom a sírou zato, že neprijali Ježiša,že : Neviete, čieho ste ducha? Keby on pri nich nebol, asi by ho pomstili takýmto spôsobom.
Modlil som sa za teba. Presvedčiť ťa je asi beznádejné, ale prosil som za teba, aby ťa aspom uchránili od takéhoto hriechu.
Veď ak nakoniec si predsa len satanov, on by si ťa ochránil, ale myslím, že je nerozvážne pokúšať takéto mocnosti.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:04,  Zdravim Vas tu všetkych,,čitala som prispevky. Neprikladala som tomu taku vahu no zistila som...
dnes, 01:39,  Putin: Nový světový řád je v konečné fázi svého evropského mistrovského plánu...
dnes, 01:10,  https://www.milujemezvierata.sk/vernost-a-dobro-zvierat-je-neskutocne-cely-den-vlastnym-telom-zah...
dnes, 00:52,  Někteří covidošílenci vysvětlují nadúmrtí ve srovnání s minulými roky covidem. Ve...
dnes, 00:47,  skus hadat cim to je dokonala masaz od rana do vecera v debilizatoroch a sustavne vyvolavanie...
dnes, 00:39,  Hokinooo, ešte že ste chalani. *21
včera, 23:15,  8 : Ano išlo o biskupov, z toho máme svedectva Hegesioposa z polky 2 storočia. Nazývaj si ich...
včera, 22:37,  najnovšie príspevky od tohto účastníka Emerikánske šroty ? :) (pred 3 minútami)...
včera, 22:36,  manipulujú politici, lekári a už aj vojaci so zdravím človeka, kto nežije v spoločnosti...
včera, 22:36,  PartOFgod to nie je hoax to je šírenie poplašnej správy a propagácia komunizmu čo sa...
včera, 22:34,  Emerikánske šroty ? :)
včera, 22:33,  Edo je trulelek :) Večne prosťučký :)
včera, 22:32,  Existuje :)...
včera, 22:19,  to je hoax berte ho
včera, 22:18,  https://www.facebook.com/100001536583936/videos/3807270152667500/ doktor stefan harabin vam to...
včera, 22:09,  vocca nie je politik . Vova je vova Dôvera Rusov k Putinovi je na historickom minime...
včera, 22:07,  Priateľská Čína vyhodnotila *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Číňané...
včera, 22:04,  celosvetovo je Vladimir najdoverihodnejsi politik
včera, 22:03,  Ondro presne ako píšeš Sovětský traktor opětoval palbu a odjel na základnu....
včera, 22:01,  vbloudila??? Pak je to bludička No ano strata jedinej obstarožitnej skoro lietadlovej lode...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do roboty, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(163 574 bytes in 0,275 seconds)