Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Žlté vesty v europe sa spoji zacina zaverecna diskoteka

5
reakcií
736
prečítaní
Tému 26. januára 2019, 21:16 založil PartOFgod.

podobné témy:1.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   26. 1. 2019, 21:16 avatar
Súhlasí Kasafran


2.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 1. 2019, 22:34 avatar
PartOFgod,
škoda, že som o tejto akcii nevedel, prišiel by som ju osobne podporiť...


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2019, 22:49 avatar
antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Francúzske protesty očami prokremeľskej propagandy

Kým nenásilné protesty Za slušné Slovensko boli majdanom či štátnym prevratom, násilné protesty vo Francúzsku sú legitímnym znakom ľudovej nespokojnosti s politikou prezidenta Macrona.

Už niekoľko týždňov médiá píšu o protestoch žltých viest vo Francúzsku. Ľudia vyšli do ulíc v žltých reflexných vestách, podľa ktorých hnutie poznáme ako protesty žltých viest.

Demonštrácie vyvolali stúpajúce ceny pohonných hmôt a reformy prezidenta Emmanuela Macrona, ktoré mali zasiahnuť do sociálnych vymožeností Francúzov.

Protesty postupne prerástli aj do násilných zrážok demonštrantov s políciou. Macron pod ich vplyvom zmiernil svoje plány. Avizoval zvýšenie minimálnej mzdy o 100 eur, oslobodenie príjmu za prácu nadčas od daní, ako aj opatrenia na podporu seniorov s dôchodkom nižším ako 2000 eur a pod.

Proti jeho politike protestujú hlavne ľudia zo sociálne slabších vrstiev po celej krajine, ktorých sa mali plánované opatrenia najviac dotknúť. Celkovo do ulíc vyšlo okolo 135-tisíc ľudí. Polícia zadržala asi 2000 ľudí a vyše 300 demonštrantov utrpelo zranenia.

Vzniknuté problémy Francúzov sa snaží využiť prokremeľská propaganda, ktorej demonštrácie sedia do naratívu o dekadentnom Západe, kde sa ľudia musia búriť proti arogancii štátnej moci.

Neznamená to, že za protestmi žltých viest stojí Kremeľ. No jeho propagandisti sa situáciu snažia aj s pomocou rôznych dezinformácií využiť pre svoje ciele.

Podľa britského denníka The Times nepokoje vo Francúzsku podporujú stovky twiterových účtov napojených na Rusko. Dvesto sledovaných účtov vyprodukovalo o protestoch žltých viest už 1600 tvítov.

Do informačného priestoru zároveň kremeľské médiá vypustili už niekoľko dezinformácií týkajúcich sa protestov.

Portál EU vs. Disinformation ich zrekapituloval. Newsfront, RT a Sputnik napríklad písali o tom, ako si policajti snímali helmy pred protestujúcimi a tým im prejavovali solidaritu. Podľa miestnej polície si ich však dali dole, aby sa s demonštrantami porozprávali.

Televízia Cargrad prišla s tvrdením, že proti protestujúcim zasahuje už aj Európska únia so svojimi ozbrojenými silami. Televízia sa odvolávala na auto s logom Európskej únie. V skutočnosti to však bolo auto francúzskych zložiek, ktoré v minulosti bolo na európskom cvičení a ponechalo si logo Únie.

Televízia Rossija 1 z vyprovokovania protestov bez akýchkoľvek dôkazov obviňuje USA.

Naopak, dôkazy o tom, že sa protestov aktívne zúčastnili aj prokremeľskí aktéri, existujú. Na fotografii nižšie môžeme vidieť dvoch francúzskych aktivistov, ktorí podporujú ruské ťaženie na Donbase. Je to Fabrice Sorlin, ktorý zároveň vedie ultrapravicovú organizáciu Dies Irae (Súdny deň). Sorlin navštívil okupovaný Donbas a písal rôzne prokremeľské články do francúzskych médií. Druhým demonštrantom s vlajkou doneckej republiky je Xavier Moreau, ktorý tiež navštívil Donbas. Bol tam ako pozorovateľ novembrových „volieb“, ktoré však medzinárodné spoločenstvo neuznáva.

Do Francúzska prišli napríklad aj taliansky prokremeľský aktivista Luca Marcela a českí obdivovatelia Putina a Zemana Žarko „Raptor“ Jovanovič a jeho kolega z Raptor TV Robert Žák.

Zaujímavý pohľad do hlbín konšpirátorovej duše prináša porovnanie referovania o protestoch Za slušné Slovensko a o protestoch žltých viest na slovenských prokremeľských platformách.

Protesty Za slušné Slovensko označovali prokremeľské médiá ako pokus o štátny prevrat, fiasko, majdan. Písali o organizovaní zo zahraničia, o provokatéroch a pod. Podporovali tak verzie bývalého premiéra Fica. Konšpiračne za protestmi videli rôzne obrysy v pozadí, ale slobodnú vôľu a túžbu ľudí po zmene v protestoch nevideli. Písali sme o tom napríklad tu.

Na druhej strane, ak prebiehajú protesty proti proeurópskemu politikovi, akým Macron je, rétorika sa mení a z majdanu sa stávajú legitímne protesty proti nespravodlivej politike. Pre prokremeľské médiá totiž nie je ani tak dôležité čo sa deje a ako by udalosti mohli faktograficky opísať, ale ako by mohli dianie napasovať do svojich už existujúcich naratívov.

To znamená Západ zlý, Rusko dobré. Proeurópski politici zlí, prokremeľskí dobrí. Protesty proti proeurópskym politikom sú legitímne, protesty za spravodlivejšiu, demokratickejšiu spoločnosť sú organizované niekým v pozadí.

Napríklad Zem a Vek v článku Video: Sociálne hnutie – spontánna pieseň z parížskych ulíc oceňuje vzájomnú súdržnosť demonštrantov.

O žiadnom majdane, ale o legitímnych protestoch kvôli demontáži sociálneho systému informuje aj Slobodný vysielač.

Infovojna nám dokonca prináša aj dva manifesty žltých viest. Toto nadšenie však už infovojna neprenáša na protesty proti novele zákonníka práce z dielne vládnej strany Fidesz v Maďarsku.

V maďarskom prípade neváha citovať poslanca za Fidesz Gergély Gulyása, podľa ktorého bol medzi protestujúcimi veľký počet ľudí zo Sorosovho okruhu a na protesty chodí len opozícia a agresívna menšina. Prokremeľské média totiž systematicky a nekriticky podporujú politiku maďarského premiéra Viktora Orbána.

O žltých vestách informuje aj server Hlavné správy, ktorý robí promo fejsbúkovej stránke Hnutie žlté vesty Slovensko.

V stredu 12. októbra sa dokonca konala v Bratislave demonštrácia žltých viest, ktorú zvolal Putinov priaznivec a pravicový extrémista Roman Ruhig. Prišlo však len niekoľko desiatok ľudí. Navyše stránka Hnutie žlté vesty Slovensko sa od akcie dištancovala.


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2019, 22:50 avatar
Francúzi vyšetrujú ruské pozadie protestov „žltých viest“

Násilné protesty proti politike Emmanuela Macrona kremeľské médiá využili na opakovanie príbehu úpadku Západu.

Francúzsko začalo vyšetrovať možnú ruskú stopu za protestami takzvaných žltých viest po tom, čo sa o udalosti začali zaujímať účty na sociálnych médiách napojené na Moskvu, informoval portál Bloomberg.com.

Podľa informácií Aliancie pre zabezpečovanie demokracie začalo 600 twitterových účtov známych tým, že šíria kremeľské videnie sveta, používať vo svojich príspevkoch hashtag #giletsjaunes.

Začatie vyšetrovania potvrdil minister zahraničných vecí Jean-Yves Le Drian. Viac odmietol povedať.

Twitterové účty šírili články z amerických či britských spravodajských stránok. Podľa Breta Schagera z Aliancie ide o jasný znak toho, že existuje záujem, aby sa povedomie o protestoch rozšírilo za hranice Francúzska.

Násilné protesty Kremeľ pravidelne dáva za príklad úpadku liberálnej demokracie a západných vlád.

Udalosti sledovali aj ruské štátne médiá. Sputnik a Russia Today informovali, že francúzska polícia nepodporuje prezidenta Emmanuela Macrona, odvolávali sa pritom na predstaviteľov dvoch menších policajných odborov, ktoré v tohtomesačných celoštátnych odborových voľbách získali štyri percentá hlasov.

Obe médiá zverejnili video, v ktorom si policajti snímajú helmy a podľa ich interpretácie tým mali prejaviť solidaritu s protestujúcimi. Podľa miestnej polície a novinárov si ich však dali dole len na krátko, aby sa porozprávali s protestujúcimi. Po chvíli si helmy nasadli naspäť.

Sputnik neskôr správu upravil o formulku „udalosť doteraz nebola potvrdená“. RT nijaké úpravy neurobila, ako dôvod uviedla, že bola citovaná viacerými médiami.

Francúzsko je ako jedna z najsilnejších a najvýraznejších krajín Európskej únie a západného sveta často pod drobnohľadom kremeľskej propagandy. Protesty proti reformám či útoky utečencov sú často zobrazované ako dôkazy o zvrátenosti západnej civilizácie, oproti ktorej stojí morálne čisté a spokojné Rusko.

antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   28. 1. 2019, 22:52 avatar


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 1. 2019, 22:53 avatar
Nemci nepostavili hárem pre utečencov a Hitler sa na Ukrajine nestal národným hrdinom. Alebo čo sa v roku 2018 nestalo

Internet v roku 2018 zahltili desiatky nepravdivých správ proruskej propagandy. Prinášame výber tých najznámejších.

Kremeľská propaganda šírila v roku 2018 viacero nepravdivých a nezmyselných správ, ktoré očierňovali Západ a Ukrajinu. Rusko bolo zároveň opisovali ako jednu z mála „správnych“ krajín.

Internetový portál EUvsdisinfo.eu priniesol rebríček tých najznámejších správ, ktoré kremeľské médiá prezentovali ako pravdivé, no išlo o výmysly.

Správy o Nemecku

Nemecko je ako líder Európskej únie častým cieľom falošných správ z Ruska. Nie je pravda, že v Nemecku (ani v Dánsku či vo Švédsku) akceptovali nekrofíliu ako normu, nie je pravda ani to, že Nemecko vybudovalo na poľskom území koncentračný tábor pre utečencov. Ako nepravdivá sa ukázala aj správa, že nemeckí daňoví poplatníci zaplatili za vybudovanie háremov pre utečencov. O všetkom z toho napriek tomu niektoré prokremeľské médiá informovali ako reálnych udalostiach.

Správy o Švédsku

Švédsko je tiež častým terčom ruskej propagandy. Severská krajina, ktorá počas vrcholiacej utečeneckej krízy prijala najviac utečencov v pomere k počtu domácich obyvateľov, je Ruskom často vykresľovaná ako zlyhávajúci štát, v ktorého mestách vzniká čoraz viac giet, kde sa nedodržiava zákon a kde utečenci konajú podľa ľubovôle. Do tohto kontextu zapadajú správy, podľa ktorých Švédsko núti študentov velebiť Alaha a utečenci v tejto severskej krajine zničili sochu Krista. Ani jedna nie je pravdivá. Európa ako celok zároveň neuznala incest ako normu a ani nelegalizovala pedofíliu. Aj to si mohli čitatelia kremeľských webov prečítať.

Pobaltské krajiny

Záujmu Putinovej propagandy sa „tešia“ aj pobaltské krajiny. Litva, Lotyšsko aj Estónsko boli integrálnou súčasťou Sovietskeho zväzu, no po získaní nezávislosti sa orientovali na Západ, všetky tri sú členmi Európskej únie, NATO aj eurozóny. Všetky tri krajiny zároveň susedia s Ruskom, čo v Kremli vyvoláva znepokojenie. A vo všetkých troch krajinách žije silná ruská menšina. Nie je však pravda, že vojaci NATO počas cvičení zabili dieťa v Litve, v Lotyšsku sa zase kniha Mein Kampf od nacistického lídra Adolfa Hitlera nestala populárnejšou ako séria kníh o čarodejníkovi Harry Potterovi.

Veľká Británia

Po otrávení bývalého špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije sa hlavným podozrivým stalo Rusko. Kremeľská propaganda však celú vec obrátila naruby a z travičského útoku obvinila Britov, ktorí takto chceli primäť svet, aby bojkotoval futbalové majstrovstvá sveta, ktoré sa po prvýkrát odohrávali v Rusku. Túto domnienku zverejnili v správach na štátnom kanály Rossija 1.

Symboly kresťanstva

Spochybňovanie kresťanskej tradície a zvykov patrí medzi obľúbené naratívy ruskej propagandy. Ich autori chcú takto navodiť dojem, že Európa sa čoraz viac odkláňa od kresťanstva, že je v nej bežné ničenie kresťanských symbolov, že úlohu dominantného náboženstva preberá islam. Nie je pravda, že v Európe bude zakázaná Veľká noc (oslava narodenia Ježiša Krista). Taktiež kostolom nebolo zakázané zvonenie zvonov a kresťanské symboly sú, napriek správam z Ruska, v Európe povolené.

Ukrajina

Ukrajina, náš východný sused, patrí medzi najčastejšie terče falošných správ z Ruska. Dôvodom je anexia Krymu a rozpútanie vojny na Donbase, kde Moskva podporuje tamojších povstalcov. Nie je pravda, že vláda v Kyjeve sa chystá na vyhlásenie Adolfa Hitlera za národného hrdinu. Ruská propaganda často spája súčasný ukrajinský režim s fašistami a Hitlerom, čo obzvlášť v Rusku budí veľké emócie.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:04,  Prepáć,čo si myslel pod touto vetou? A ak nemáme dostatočne vedomosti z evanjelia, ľahko...
dnes, 23:02,  Pššššššššššššššššššššššššššššššššššššššttttttttttttttttt...
dnes, 23:01,  Elemír, keby katolíci držali pravé evanjelium, tak by sa takéto veci nediali. .. Žiaľ,...
dnes, 23:01,  Ja musím mať pod sviečkou nejaké odizolovanie od dosky, tanieriky či také podstavce na...
dnes, 22:58,  A to z akého dôvodu ?
dnes, 22:57,  A takto by som sviečky nenechala horieť na stole....
dnes, 22:51,  O mníchoch a mníškach, ktorých si Boh povolal do tohto stavu ani nehovoriac.
dnes, 22:49,  Žeby nebol len židovský poskok, ale aj turecký?
dnes, 22:45,  A prečo si vyvolil Judáša? Všetci apoštoli mali chyby, takže si ich nevyvolil? Dávid...
dnes, 22:41,  (15) Dosvietený, spoznávaš sa aspoň trošku...? https://i.imgur.com/1jIEDdI.mp4
dnes, 22:35,  Bombardér, ale Boh nemôže dať dar,ktorý má zlé ovocie. On dáva len dokonalý dar. .....
dnes, 22:34,  45, ..... stránka: Zatajovaný proces ..... citujem: .... "Kdyz se jednou Ferrariho...
dnes, 22:31,  62, .... *53 ....to som už dávno urobil! A aj ich dogmy sú mojou prácou!*53*39
dnes, 22:30,  Lemy 62 Pri vyhnaní z raja boh povedal satanovi: Za to že si to urobil, budeš sa plaziť po...
dnes, 22:30,  63, .... nuž skús hádať , ak proroctvo/1 Mojž.3,15/ hovorí, že Ježiš satanovi rozdrví...
dnes, 22:24,  Tvoju schízu................
dnes, 22:22,  1, .... asi nemal orechy?...
dnes, 22:22,  Čo si to tu furt kompenzuješ. ..
dnes, 22:18,  V hlavách súdruhov Havel zbrojarinu likvidoval*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Ked...
dnes, 22:17,  (61) Elemír, skutočne si myslíš, veríš, alebo si dokonca presvedčený, že boj Boha so...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 666 bytes in 1,446 seconds)