Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Zápisky z Jaltskej konferencie, február 1945.

2
reakcií
98
prečítaní
Tému 14. mája 2019, 18:36 založil Osvietený.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 08. 2011
6
02. 06. 2016
0
16. 05. 2016
21
04. 03. 2013
69

1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 5. 2019, 18:36 avatar
Stalin: Sľubujem, že po vojne prebehnú vo východnej Európe slobodné voľby a oslobodeným národom budeme demokraticky pomáhať!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 5. 2019, 18:37 avatar
Sovietske obete druhej svetovej vojny.

Počas vojny sme poľnými súdmi odsúdili 2.530.663 vlastných ľudí. Ano, vyše dva a pol milióna zradcov sme našli!

Za politické prečiny sme odsúdili 471.988 ľudí, v ostatných prípadoch šlo o porušenie vojenských predpisov a občianskeho trestného práva.

Jeden príklad za všetky. V septembri 1942 sme zatkli dôstojníka Jelizara Meletinského za držanie knihy nemeckých žalmov. Dostal desať rokov v pracovnom tábore za "protisovietsku agitáciu s cieľom rozložiť Červenú armádu". Spolu s ním sme odsúdili a rovno aj popravili dvoch negramotných dedinských chlapcov za sformovanie organizovanej skupiny.

K smrti sme sme počas vojny odsúdili celkom 284.344 vlastných ľudí. Nakoniec sme popravili len okolo 157.593 z nich. To je približne 15 vojenských divízií. Počas vojny sme stihli popraviť tiež 48 našich generálov, ďalších 6 zomrelo vo väzení. To predstavovalo 12% strát sovietskej generality.

Pre porovnanie - iné štáty počas druhej svetovej vojny na základe poľných súdov popravili:
- v USA 146 ľudí
- vo Francúzsku 102 ľudí
- v Británii 40 ľudí
- v Nemecku 7.810 ľudí

3.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 5. 2019, 18:41 avatar
viete kde sa stala chýba, žiadne slová "po vojne" neexistujú, buď sa budete usilovať o mier a o vlastné riešenia, tak prežijete, pokiaľ sa budete usilovať o ostatných a budete o nich klebetiť, tak zabudnete na tento moment a na svoje prežitie, typický američan myslí na seba ak keď je bezdomovcom tak tlačí plný košík pred sebou
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:59,  A čo chce väčšina obyvateľov?
dnes, 11:58,  Kotlebisti pohŕdajú SNP. Zrejme nepoznáš Kotlebove aktivity ohľadom vyvesenia čiernej...
dnes, 11:57,  V pohode, tak je aj po slovensky: panteizmus – učenie stotožňujúce prírodu, svet alebo...
dnes, 11:54,  Voliči kotlebovcov pohŕdajú SNP ?
dnes, 11:52,  Volič má právo vedieť čo reálne chce jeho strana realizovať aj ak bude iba súčasťou...
dnes, 11:49,  19. - Ake bludy. Najhorsie je to, ze niektore posahane charaktery tomu aj uveria.
dnes, 11:46,  Myslím, že je to dokonca zaujímavé ... --- https://www.gastromania.sk
dnes, 11:43,  18 - to tvoje myslenie ma aj pomenovanie - Pantheism. Nechce sa mi hladat ako sa to povie...
dnes, 11:31,  V tom evanjeliu je veľa pekných myšlienok. Bolo ťažké si naň pripraviť kázeň :)
dnes, 11:27,  Mám len takú malú otázku, že prečo nazývaš náboženstvom nejakú ideológiu, v ktorej...
dnes, 11:25,  Kladieš otázky mimo, lebo nepoznáš voliča SMER-u. SNP je dôležitá udalosť. Rovnako ako...
dnes, 11:24,  kntsz, Lao-ć patrí k zakladateľom taoizmu „prastarej“ filozofie /náboženstva/, ktoré...
dnes, 11:22,  Ignoruješ 36. príspevok. Tvoje otázky sú mimo! Stane sa to, že občania sa na SMER...
dnes, 11:21,  Volič SaS má právo poznať názory v SaS, či budú alebo nebudú kolaborovať s Kotlebom. Ak...
dnes, 11:19,  Nuž to je tvoj predpoklad, ktovie či by to naozaj tak dopadlo , chýba mi v tvojom vysvetlení...
dnes, 11:18,  Ak sa raz spojite s duchom svatym budete jasne vediet kym v skutocnosti ste. Vy sami ste bohom...
dnes, 11:18,  Inak takto: V strane SMER – sociálna demokracia ani nepripúšťajú, že by išli do vlády...
dnes, 11:16,  SMER, to je SNP. Kotleba = antiSNP!
dnes, 11:15,  Hrob to bude pre Smer, pretože im odídu voliči. Ak sa Fico dá dokopy s Kotlebom, tak...
dnes, 11:14,  Akoze nebol boh ? Co to vy tu stale trepete za nezmysli co ste so strwdoveku vy neviete ze vsetko...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(54 195 bytes in 0,508 seconds)