Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Vianoce (aj pre neveriacich)

202
reakcií
452
prečítaní
Tému 30. decembra 2019, 21:28 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 12. 2019, 21:28 avatar
December je v plnom prúde a natíska sa mi otázka. Prečo došľaka oslavujú Vianoce aj ľudia, ktorí nie sú kresťania a neveria v Boha?

Aby sme si v tom upratali, neviem, či viete ľudkovia, že Vianoce nie sú kresťanský sviatok. Haha, dostal som Vás? Vianoce sme ukradli pohanom a spravili si z toho prekrúcaním listín a histórie akési Ježiškove narodeniny. Podaktorí inteligentní ľudia a študovaní historici si myslia, že sa narodil už niekedy okolo septembra, čo veruže rozhodne nie je koniec decembra. Do riti!

Rozmáha sa tu ale odnož zobudených ľudí, ktorí prišli na to, že cisár je vlastne nahý a dovoľujú si mať Vianoce totálne v paži.

Pre mňa Vianoce predstavujú kresťanstvo, a to také, aké by mnohí očakávali. Nekresťansky totiž oddelíme bláznov od ich peňazí, čo je tak kresťanské, ako sa len dá. My ostatní si spravíme popcorn a vyložíme nohy.

Poviem to nahlas a na rovinu: Vianoce neoslavujem. Je to len ďalšia príležitosť, ako obchody zarobia tony peňazí, aby predali sprostosti zákazníkom, ktorí nakupovať ani nechcú, aby tieto dary dali ľuďom, ktorých majú celý rok plné zuby. Je to ďalší deň, aby si vzali kancelárske myši voľno z práce na úkor plebsu, ktorí žiadne voľno mať do troch Kráľov nebudú. Tento rok pripadnú Vianoce na utorok, takže pre mňa sú Vianoce len deň medzi pondelkom a stredou. Deň ako každý iný a nemusíš ani trhať stránku z kalendára.

A áno, som hnusný anti-vianočný škriatok, pretože mám guču v žalúdku z celej vytrblietkovanej škoricou prevoňanej sezóny. Nepáči sa mi, že si nemôžem od októbra pustiť rádio, lebo sa všetky preladia na „sviatočnú vlnu“. Je to len ďalšia vec, čo mi zruinuje už aj tak nechutnú zimu. Vyhadzujeme peniaze nielen v obchodoch, ale rovno pred nimi a to za hlasného vyzváňania zvonov. Bim, bam, bim bam.... Kde je lepšie utopiť svoje eurá ako na predražený párok v rohlíku zapitý presladeným dvakrát rozriedeným a trikrát vypareným vareným vínom? Ľudia bežia ako blázni do obchodov, aby minuli peniaze a nakúpili dary pre svojich rozmaznaných spratkov a ja si nemôžem ísť v pokoji nakúpiť do potravín, lebo všetky supermarkety sú upchaté spotenými telami. Nie je to stupídne na mnohých úrovniach? Už nám akože úplne jebe?

A potom tá žranica, čo voláme štedrovečerná hostina. Najhlúpejší koncept, ako kedy kto vymyslel. Vonku je taká zima, že ti zmrznú aj sople, ale poďme sa obžierať, najprv nás brucho bolí z Mikulášskych sladkostí, potom sa precpávame na firemných večierkoch, zaklincujeme to prejedaním sa na Vianoce a o týždeň tu máme Nový Rok, poďme si napchať gágory znova. Dobre sa prežerieme, aby sme si potom mohli dať čo? Nuž, novoročné predsavzatie schudnúť, hahahahaha... Fitká sú plné dementov, čo nechápu zákony fyziky. Takže najprv míňame na žrádlo a potom na permanentky. Poradím taký menší trik: nejedz ako debil práve v decembri, keď si najmenej aktívny a najmenej spaľuješ kalórie, kapíto?

Chceš v novom roku schudnúť? Pomôže, ak pred ním nepriberieš 20 kíl. A nepotrebuješ ani Fitness diár, ani novú knižku od Bukovského.

Najlepšie však nakoniec. Najvtipnejšia časť je tá, že nepoznám jedného jediného kresťana, ktorý zaradí čo i len jediný element Krista do tej ich oslavy Vianoc. Kde je to duchovno? Kde je Ježiš? Príde tučný otrokár odkukaný z amerických filmov v červenom odeve s bielym kožušinovým golierom, ktorí vlastní celé stádo sobov a vykoná inváziu všetkých domácností na celej planéte, a to tak, že prepchá svoj veľký zadok dole komínom (aj v domoch, kde majú centrálne či plynové kúrenie), prinesie hračky zabalené v psychedelickom papieri, ktoré položí pod mŕtvy strom, z ktorého visia smeti (a tento strom aj smeti sme kúpili špeciálne pre tento účel, chacha, akože už nám statne drbe).

Deň sa oslavuje žranicou (veď kto by sa už postil, tie koláče treba zjesť), otváraním darčekov a jedením vypraženého kapra plného kostí. V Amerike si aspoň dajú poriadneho vypaseného moriaka, ktorého vypchajú cez jeho zadný otvor chlebom, my cucáme kosti zo zabahnenej ryby a zajeme to koláčmi. Deň skončíme tak, že si otvoríme fľašu slivovice a vykotíme sa pri Popoluške s najväčším vtákom na svete (alebo ako to bolo). Ďalej nás čakajú hedonistické dni, ktoré strávime zhypnotizovaní pri mobiloch a bedniach kúpených na Quatro, a tešíme sa, kedy všetky splesnivené koláče, baliaci papier, strom a krabice hodíme po Novom Roku do koša.

No, milí moji kresťania, znie ako ten príbeh z Biblie, však? Oh nie, nie je. Ten príbeh bol o tehotnej tínedžerke, ktoré porodila decko v slamníku (a jeho sploditeľom nebol jej muž, ale transcendentálny dedko v oblakoch,údajne) a o nejakých hipisácky vyzerajúcich mudrcoch, čo jej dali tri nepoužiteľné dary. Nuž, veľmi ľahko sa dnešný človek popletie, tie príbehy znejú tak podobne. Okrem tej väčšej časti, ktorá s Bibliou nemá nič spoločné.

A ja? Priznávam sa, občas mám chuť dobre sa najesť, dať si dať pár pohárikov a ľahnúť si na gauč.

Rozdiel je v tom, že na to, aby som sa prežral a ožral, nepotrebujem Vianoce.
Súhlasí Bijjou, t-e-ó-m-a


2.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:33 avatar


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:36 avatar
O: Prečo došľaka oslavujú Vianoce aj ľudia, ktorí nie sú kresťania a neveria v Boha?

Žiadne do šľaka, pretože tí ľudia už vnímajú inak Vianoce. Keď povie ateista panebože, tak nič už tým nenaznačuje, že spomína Pána Boha.

Idem popri materskej škole, a tam v týchto dňoch je vonku akýsi kríž z tvrdého kartóna asi, alebo tenkých preglejok, a na ňom zobrazený akýsi panáčik pripomínajúci Santa Clausa v kombinácii so Snehuliakom a Dedom Mrázom.

Dnes sú už Vianoce viac svetské ako náboženské. Je to asi prirodzený vývoj.
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 21:39 avatar
Vianoce sú pohanský sviatok, ktorý sa pokresťančil. V dnešnej dobe je to akýsi pohansko - kresťansko - ateistický sviatok.  
Vianoce oslavujú aj ateisti. 


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:41 avatar
Hej, akurát ateisti tomu prikladajú iný význam, stretnutia s rodinou, byť pohromade, prejaviť spolupatričnosť...
Súhlasí t-e-ó-m-a, Osvietený


25.
označiť príspevok

Bijjou žena
   30. 12. 2019, 21:46 avatar
5. radšej byt ateista nez pochádzat z incestu
Súhlasí Lemmy, Osvietený


33.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 21:51 avatar
Ach ty si rasistka.  
Súhlasí Esenc


43.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:54 avatar
..ani trošku rozkoše osadníkom nedopraje...   


21.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 21:46 avatar
Lemmy to je uz len taka tradicia...v podaní katolikov...taký ritual.....Aj kde je pravda že na stedru veceru su z nejakeho dovodu trochu iní....navzajom sa obdaruvavaju..... a nie len katolici ale aj mnohí neveriaci ludia...ten den je naozaj iný, taký magický pre katolikov....modlia sa spolu pri veceri.....no a polnocna omsa a na konci katolicka hymna, kde spievaju ticha noc, svata noc, a myslim že uprimne......
Súhlasí Esenc, Osvietený


29.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:47 avatar
Ondrej takže pre teba je to bežný deň? Ani darčeky,
Smutné.  


35.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 21:51 avatar
Vianoce maju niečo do seba....pripomíname si narodenie.....Stromcek je pohanský symbol....a co sa týka darcekov, nemam nič proti tomu....Aj u nas mame stromcek, kvoli vnucatam....preco im brat radost?.....Ked budu vatsie, vysvetli sa im to....


38.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 21:52 avatar
Aj tie darčeky sú pohanský symbol. Pohania sa na Saturnálie obdarúvavali darmi.  


46.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 21:56 avatar
tie deti za to nemožu, ako budu vysvětlovat svojim rovesnikom, že nedostali žiaden darček?.....


49.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 21:57 avatar
www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Takto.  


53.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:00 avatar
Ondrej správaš sa ako taký pokrytec!! Je to ako u nás - čo povedza ľudze?
Tak im nakúp najnovšie ajfony, lebo ako budú vysvetľovať, že nemajú?
Tak im kúp marišku, lebo ich rovesníci už na tvrdšie prechádzajú.


62.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:04 avatar
motorkar, s tebou sa baviť o tých veciach to je ako ked serie a maľuje.....s blbcom nevyjdeš.....   
Súhlasí Esenc


63.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:05 avatar
Realita bolí čo znovuzhovädený !!!!!!!!      


65.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:07 avatar
další.....a co ty už o tom vieš kamzíku?.....predpokladam, že mas stromcek ako luteran.....   


66.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:07 avatar
Ondrej, musíš ale uznať, že sa všemocne snažím!!! 


48.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:57 avatar
Aha, takže terazky nejako pokrytecky sa správaš. Ak stromček, tak navždy!! nebrať nikomu radosť, len preto, že má 10,12,14,16 rokov. Vysvetliť im môžeš, že to otcovi z oka nevypadli a ani že nejaký svieži vánok ich neoplodní tak ako Máriu.
 


57.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:02 avatar
už zacinaš rypať motorkár.....preco pokrytecky....tie zvyky som si nevymyslel a nebudem sa spravat ako jehovista, ktorý nedopraje detom tu radosť....Ved tým obdaruvaním Boha nijako neurazíš motorkár.....
Ale poviem ti tajomstvo.....vieš kedy su tie prave vianoce pre cloveka?......KED SA ZNOVUZRODI A NARODI SA V NOM KRISTUS........to neni dane nejakým magickým dátumom......


64.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:06 avatar
Ondrej, ja rýpem vždy!!
Iba sa pýtam, prečo sa správaš ako taký pokrytec a vešiaš nekresťanské symboly doma a dávaš darčeky, lebo sa to ťažko vysvetľuje iným?????
Jehovisti si ctia tradície Biblické a nedávajú darčeky. Čo je na tom zlého? Ctiť Bibliu a netváriť sa ako pokrytec?
Vždy máš čas sa navrátiť zo špatnej cesty a riadiť sa Bibliou.
Súhlasí t-e-ó-m-a, Kacír


67.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:07 avatar
Rýpeš vždy ? Teba musím zobrať na exkurziu do Lendaku.  
Súhlasí Esenc


69.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:09 avatar
Tam chodievame šachy hrávať. V nedeľu- krásne nakrojené devy a mládenci vtedy do kostola idú. Tam si ešte ctia tradície!!!!
Súhlasí Kacír


72.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:11 avatar
Ale choď po týchto tradíciách s nimi do krčmy, až tam zistíš, aký si chlap a zober aj toho svojho dvojmetrového medveďa alias Eda, nech vie, čo sú to chlapi !!!!!!!!!!!!!!  
Súhlasí Esenc


76.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:13 avatar
Hej a borovičku mi budú nútiť, tak ako na Orave!!!! Potom ma zmaľujú ako kraslicu, to určite   
Súhlasí Kacír


78.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:15 avatar
Nebudú ťa nútiť, je demokracia, ale je neslušnosť ak ti ju kúpia, aby si ju vylial na matičku zem !!!!!    
Súhlasí Esenc


80.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:16 avatar
Vari ešte v krčme podlahu nepoložili????     Alebo položili a borovička ju už zožrala?      


68.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:07 avatar
V podstate máš pravdu.  
Súhlasí Esenc


71.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:10 avatar
Prostata je mocne dôležitá!!!!     
Viac ako podstata.    


73.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:12 avatar
A prosmama ?   
Súhlasí Esenc


77.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:14 avatar
Aj tá je dôležitá!!!    
Súhlasí Kacír


70.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:09 avatar
ja v tom nevidim pokrytectvo.....Niekde v biblii sa píse že je zakazane sa obdaruvavať?.....   


74.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:12 avatar
Aha, takže čo mi od katolíkov vyhovuje, tak sa smie, čo nie, tak pľujem a hreším na nich.
Si neskutočný pokrytec Ondrej, neskutočný.
Nikde v Biblii sa nepíše, že nesmiem voziť deti a cukríky im dávať, iba tebe to vadí, prečo? lebo si pokrytec, len preto.


81.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:16 avatar
davanie cukrikov ta ale nespasi....motorkár....Pleties do kopy dve veci a zjavne nechapeš....   
Otazka pre teomu...ty mas doma stromcek?


83.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:18 avatar
Tak žijem v katolíckej rodine. Tak si tipni.   


84.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:19 avatar
Ale v byte kde bývam tak nie. No keď prídem domov na dedinu tak tam máme stromček.
Súhlasí ondrej61


85.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:20 avatar
Môj ty cecok ľúbezný...    
Niekde som ti vari písal, že stojím o tvoje spasenie?
Že sd trasiem, len aby som ti vyhovel? Tvojmu sadistovi??
Ničomu nerozumieš brat môj, absolútne ničomu. Skončíš s nami v pekle.


90.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:22 avatar
ano motorkar, tento tvoj koment hovorí za všetko....teoma, čo ty na to?.....


96.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:26 avatar
Čo ja na to? :D
Žijeme v demokracii. Je to jeho názor.  
Súhlasí Esenc


98.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:27 avatar
no mal by si mu niečo vysvetliť....


99.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:28 avatar
A prečo on ? Ty sa vyhlasuješ za znovuzrodeného !!!!!!!!!!!!!     


101.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:30 avatar
A to je?  
Súhlasí Esenc


105.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:34 avatar
Prečo si Ondro myslí, že skúter je motorkou.     
Súhlasí Kacír


106.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:36 avatar
Lebo si myslí, že Alah je Boh, proste drogy od pána Trubana mu nerobia očividne dobre !!!!!!   
Súhlasí Esenc


108.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:37 avatar
Keď si toto myslí, tak má to pravé poznanie, že od Trubana iba kvalitu čakaj...    
Súhlasí Kacír


110.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:38 avatar
Na radšej chlast a ženy, tie ťa zabijú skôr a bezbolestne.    
Súhlasí Esenc


75.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:13 avatar
Nie. Ale obdarovávať sa darčekmi v deň, ktorý je pre pohanov snáď najväčším sviatkom kde jeden z týchto pohanských symbolov je obdarovávať sa darčekmi no je to trochu divné. To ako keby si si na vianoce dal do obývačky stromček, ozdobil ho a povedal. Čo? Niekde v biblii sa píše že je zakázané zdobiť stromček v obývačke? Ja v tom nevidím pokrytectvo.   
Súhlasí Esenc


79.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:15 avatar
Pokrytectvo je to iba u SJ, lebo to tak nerobia.


82.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:17 avatar
Ale takéto zmýšľanie aké má teraz Ondrej, tak rovnako zmýšľajú katolíci pri výklade biblie. 
Súhlasí Esenc


89.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:22 avatar
Ondrej je na vážkach, či vyhovieť Biblii, či vnukom.
Som rád, že sa rozhodol vnukom, lebo detská radosť je to najkrajšie, čo sa dá na tomto svete vidieť, aj preto usilovne vozím..
Ibaže si neuvedomuje, že odrbáva svojho sadistického Boha a ten mu to spočíta.  


92.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:23 avatar
A ak aj by mu to nespočítal Boh, tak verím, že mu to spočítaš ty.  


93.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:24 avatar
vôbec nie teoma, tymto neporusujem bibliu....


100.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:29 avatar
Nevravím že bibliu. Ale tak si súčasťou pohanských sviatkov, symbolou a otvorene to prijímaš. Čo má spoločné Kristus...?


103.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:31 avatar
Krista mu nespomínaj, lebo sa naježí!!
To radšej ruského potkana ap.     


109.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:38 avatar
teoma ale ved zijeme na tomto svete....vysvetli mi čo vlastne porusujem, ked mat stromcek doma.......ved to neni moj Boh, ani modla, ani napodobenina nejakého Boha.....stromcek je neskodna vec, akurát mi protestanti vieme, že to nie je vymysel krestanov.....toť vsjo....Zjavne ideš proti môjmu nazoru a nemas jeden meter....motorkar sa tu vyjadril skvostne a ty ticho......tu by som videl pokrytectvo....
inac musíme sa prisposobovat v mnohých veciach.....sobota mala byť volna a nedela prvý den v týzdni.....dodrziavaš to?......


111.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:42 avatar
Lebo stromček je tvojim Bohom, Lebo sa nechceš vzdať pohanských zvyklostí a tradícii. Lebo ich uctievaním zarmucuješ Biblického Boha, ktorý ako isto vieš nám dal aj..nebudeš mať iných Bohov...aby si sa im klaňal.. a ty doma Zlaté teľa máš vo forme stromčeka.     
Ty ako pravý a Biblický kresťan sa neprispôsobuj a ži tak ako ti Pán kázal, ináč ťa skára!!!


114.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:47 avatar
uz trepeš totalne somariny motorkar....zistujem, že si na tom s biblickou vierou horsie ako som si myslel   ....ved ty si ateista, co rozdava cukriky, a zaroven nadava na biblického Boha....smutne    


117.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:49 avatar
Ondrejko. Chlapče, čo sa to s tebou deje? Pohanské sviatky uznávaš, a dobrého kresťana nevidíš??     


134.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 23:07 avatar
motorkar, ty stale nechapeš, že spasenie nie je za skutky?.....ty si hovoríš kresťan a nadavaš na Biblického Boha?.....aj teoma je ticho a pokrýtecky ti nič nevysvetluje.....chlapče nešťasťný


136.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 23:14 avatar
A čo mu mám vysvetľovať. Veď celý čas všetko čítal čo sme si písali ohľadom biblie. Ten to musí poznať jak Otčenáš naspamäť  

Vysvetľuj radšej ty liberálom, ktorí z Ježiša robia homosexuála, hipíka a liberála. Zaujímavé že čušíš jak voš pod chrastou keď tieto veci pridáva Scarlet, či Osvietený, alebo kesha. A petra chceš naprávať lopatou a mne píšeš že som pokrytec. Mne. Čo sa neustále s nimi tu handrkujem ohľadom biblie.


139.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 23:16 avatar
neodbočuj


140.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 23:18 avatar
Neodbočujem. Píšem NA-RO-Vi-NU  
Toto som ti už musel NA-PÍ-SA-Ť 


142.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 23:19 avatar
Zatiaľ čo ja sa tu s liberálmi "hádam" o biblii a Ježišovi a zastávam sa Ježiša, ty sa tu hádaš s hokejisom, kasafranom... a nadávaš im do ruských potkanov.
Súhlasí ondrej61


146.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 23:25 avatar
ano su to ruskí potkani.....O Bohu sme tu mali tem neuveritelne množstvo.....Ale v poslednej dobe citim, že sa vratim k biblickým temam.....a možeme to spojiť....len dufam, teoma, ze s trojjedinostou to už maš jasne....lebo aj ty si narusoval nase temy a siel si proti trojedinosti ako tiger.....


148.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:29 avatar
Ondrej už všade vidí Rusov, je to jasný príklad používania omamných a psychotropných látok !!!!!!!!!!    
Súhlasí Kasafran


149.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 23:36 avatar
samozrejme rusi cielavedome podkopavaju demokraciu v Europe a dezinformuju ludi.... vdaka internetu to nie je až take ťažke....   .....tak ako ty so mnou tu komunikuješ, tak môžeš komunikovat s američanom......tie spiny ruske vlastne zneuzivaju zapadne technologie na svoje ciele.....


150.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:37 avatar
Mal by si skončiť s tými drogami, dobre ti radím, lebo bude neskoro !!!!!!!!!!!!!     
Súhlasí Kasafran


151.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 23:38 avatar
ano to si hovor pred zrkadlom


152.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:40 avatar
Kto podkopáva demokraciu a vyvoláva vojny sú tvoji milovaní žuvačkári, nás neojebeš znovuzhoväskokotený.  
Súhlasí Kasafran


153.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 12. 2019, 23:41 avatar
ondrej je mimo vo všetkom a ešte ho Rusi prenasledujú
Súhlasí Kasafran


154.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:42 avatar
Proste vymytý mozog, ale on príde nato a to čoskoro.  


158.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 12. 2019, 23:48 avatar
Moc tomu neverím, nato je moc vymytý
Súhlasí Kasafran


155.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 23:45 avatar
to víš ruský potkane.....ano rusi nas cielavedome dezinformuju.....podobne si tak pripravili Ukrajinu....


156.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:46 avatar


157.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 12. 2019, 23:47 avatar
ondrej nešír stále dezinformácie. Na ukrajine amíci spáchali puč tú nespomínaj ale vlastne čokoľvek táto figúrka vypustí je dezinformácia, lož
Súhlasí Kasafran


160.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 23:49 avatar
ty si cela lož...Ukrajina je rozpoltena a rusi to naležite využili......vojaci v neoznačených uniformách atd.....len potkan co fandi rusku to nevidí.....


163.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 12. 2019, 23:58 avatar
Neklam stále. Ukronáckovia v réžii amíkov spáchali puč. Ty fandíš amíkom ja fandím Slovensku.
Súhlasí Kasafran


165.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 00:01 avatar
tvoje kvikanie to nezmení.....čo mas stale s tými amikmi?....vyskakuju ti aj zo zachoda?......Bavime sa o ruskom vmesovani do Ukrajiny....este aj v neoznacených uniformách tam sarapatia tie ruske spiny.....


171.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 00:25 avatar
Ukronáckovia v réžii amíkov spáchali puč, taká je realita. Dnes ovládajú Ukrajinu a diktujú jej majú aj protektora. Americkí vojaci pobehujú aj po ukrajine.
Súhlasí Kasafran


174.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 00:28 avatar
realita je taka že Rusi anektovali Krym....samozrejme že ruskí potkani to budu akceptovat a obhajovať.....a možu to byt ruskí potkani dokonca aj na Slovensku.....   


177.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 00:36 avatar
Realita je že krymčania reagovali na násilný puč odtrhnutím.


159.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 12. 2019, 23:49 avatar
(148) Mil@níčko,
veru tak, náš Veriaci je exemplárnym príkladom "znovozrodenia" svojho mozgu pomocou pravidelného užívania antislovansky účinkujúcich psychotropných látok...
Súhlasí Kacír


161.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 23:51 avatar
zabudnutý a oprdený komunista smuti za svojou slavou.....


162.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:53 avatar
A práveže ten eštebák a najhorší komunista si bol práve ty, také kurvy už poznám, najväčší hajzel si otvára hubu !!!!!!      


164.
označiť príspevok

Bijjou žena
   30. 12. 2019, 23:59 avatar
142. ty sa zastávaš mazureka a kotlebovcov, ty teóma nazaretsky.
Súhlasí ondrej61


166.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   31. 12. 2019, 00:02 avatar
Ja sa nezastávam nikoho. Len sa snažím posudzovať spravodlivo nie podľa zdania princezná. 


169.
označiť príspevok

Bijjou žena
   31. 12. 2019, 00:10 avatar
166. nijééé len mazureka a fica . tri dni sa tu kvoli nim hádaš . okolo teba spravodlivost ani nepáchla . chudák petrík, ondrej ho chce naprâvat lopatou. ale ze ho ten hajzlík celé dni na Df vyslovene provokuje, tak to si uz samozrejme prehliadol .
Súhlasí ondrej61


167.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 00:05 avatar
nas teoma je len taký bojovník na df....neni to ani krestan, je to clovek čo verí.....ale pre vieru neurobil nič........(nepotvrdil ju)


172.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 00:26 avatar
ondrej nie je kresťan. Tento človek len škodí.


175.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 00:30 avatar
to vie Boh ci som kresťan....ty reinkarnovaný princ bajaja....   


178.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 00:37 avatar
Iste si "znovuzrodený" v nenávisti
Súhlasí Kasafran


179.
označiť príspevok

Bijjou žena
   31. 12. 2019, 00:38 avatar
178. ty tu budeš verklíkovat do aleluja


180.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 00:53 avatar
Bijjou zasa verklíkuješ ?
Súhlasí Kasafran


168.
označiť príspevok

Bijjou žena
   31. 12. 2019, 00:07 avatar
136. liberáli ti serú na jeziša . a Ondrej chce len spravodlivost pre kazdého rovnako . uz si to natlč do mozgu . aj JK hovoril čo je císarove cisárovi . pretoze rešpektoval, ze kazdá spoločnost sa riadi určitymi zákonmi .
teba len serie ze ti Ondrej dobre nalozil. ty zástanca biblie tfuj
Súhlasí ondrej61


170.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 00:15 avatar
Bijjou maš skvele rozlíšenie.....až tak som mu zas nenaložil, ale zachoval sa neuveritelne pokrytecky a myslím že to dobre vie....
Súhlasí Bijjou


176.
označiť príspevok

Bijjou žena
   31. 12. 2019, 00:35 avatar
170. myslím ze to nevie
Súhlasí t-e-ó-m-a


183.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   31. 12. 2019, 06:31 avatar
Scarlet tu nedavno pisala ze Jezis Kristus je homosexual. Ondrej Ondrej. Ale zrejme ma pravdu co? Ved ma skvele rozlisovacie schopnosti ty farizej. Liberali pisu o Jezisovi ze bol homosexual a ty sa ich este zastavaj.


184.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   31. 12. 2019, 08:00 avatar
A je zaujimale Ondrej ze sa Jezisa vobec nezastavas ked ho zosmiesnuju liberali. Si ticho jak vos pod chrastou. S ze jto je tu pokrytec a nejednas spravodlivo.
Súhlasí Kasafran


186.
označiť príspevok

Immanuel
   31. 12. 2019, 08:16 avatar
Chlapi, čo sa hádate, keď sa môžete pobiť?


185.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 08:13 avatar
neviem o tom, že by som sa zucastnil takej temy.....ine je kde sa natahujeme v jednej teme....a bol by som ticho....
Ja inac neveriacich ludi v tom neberiem važne...proste neveria a nechapu....uz ani motorkara neberiem ako veriaceho člověka...doteraz som bral......
To sme potom pokrytci vsetci, kde sa neozveme....ale to by ti nestacilo ani 24 hod....neveriaci ludia tu toho popíšu.....ja som iný nebol......


173.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 00:27 avatar
Vraj spravodlivosť tento človek obhajuje prenasledovanie ľudí za názor, je plný nenávisti voči rusom a voči každému kto má iný názor
Súhlasí Kasafran


187.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 08:16 avatar
A znova krivo obvinuješ ruský potkan....kde ja prenasledujem ludi za názor?.....Ak je u nas niekto stihaný, tak nie za názor, ale že porusil nejakým sposobom zákon......To si natlč medzi usi ty ruský potkan....co krivo obvinuješ.....


188.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 11:01 avatar
ondrej ty len klameš !
Ty obhajuješ odsúdenie Mazureka, súdenie Rostasa za názor...
Aj za socíku ty boľševik boli ľudia súdení za porušenie zákona v skutočnosti za názor


189.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 11:51 avatar
Si spina klamarska ruský potkan....ja suhlasdim s tým že su stíhaní , pretože porusili naš zákon.....nežijeme v totalite ale demokracii, ktora ma svoje zákony nastavene tak aby sa rasizmus a nasilie tlmilo v samých pociatkoch    ty tela ruske.....   ....normalny clovek suhlasi s takými zakonmi, zvlast kde si uvedomime svoju nedavnu minulost......nie je to pre teba moc ty ruský potkan s jednou bunkou?.....


190.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 12:22 avatar
ondrej ty nenávistný boľševik no vidíš priznávaš že podporuješ prenasledovanie ľudí za názor aj komunisti za socíku v súlade so zákonmi prenasledovali ľudí za názor.


191.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 12:30 avatar
už zjavne mutiš ty ruský potkan.....nesuhlasiš s dnesnými zakonmi, pretože si rasista a fašista....


192.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   31. 12. 2019, 12:33 avatar
191/ Ondrik zabi ho kurvu rasisticku fasisticku!!!!!))


194.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 12:40 avatar
on sa zabija sam...ruský potkan na Slovenskom uzemí....a k tomu rasista a fašista....


197.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 12:41 avatar
ondrej je "znovuzrodený" klamár


195.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 12:40 avatar
S boľševickými zákonmi ktoré sú zneužívané na prenasledovanie ľudí za názor súhlasí len boľševik.


196.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   31. 12. 2019, 12:41 avatar
195/ Pojdes do vazenia pokial nezmenis nazor!!!!)))


199.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 12:42 avatar
ondrejov sen je totalitný orwelovský svet


201.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 12. 2019, 12:46 avatar
len rasista a fašista...nesuhlasi s takými zakonmi...ktore su proti nasiliu, rasovej neznasanlivosti....Normalny mierumilovný clovek, suhlasi s takými zakonmi.......panimajes ruský potkan a zaroven rasista a extremista?


203.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 12. 2019, 12:58 avatar
Boľševik ako fanaticky obhajuje totalitné praktiky.
Rostas ani Mazurek nič rasistické ani extrémistické nespáchali


112.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:44 avatar
ondrej. AKo by som ti to len vysvetlil aby si to pochopil.  

Mať doma stromček nie je proti Bohu ani v rozpore s bibliou. Obdarovávať sa darčekmi takisto.
Ale taak keď v období najväčšieho pohanského sviatku, kde hlavným symbolom je stromček a obdarovávanie darčekmi si ozdobíš stromček v obývačke a dávate si v rodine darčeky jednoducho znamená, že oslavuješ tento pohanský sviatok. Už to chápeš? Môžeš klamať, či sa vyhovárať že to myslíš inak. No Boha takými cirkusantskými rečami neoklameš.
Súhlasí Esenc


113.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:46 avatar
Ak tomu už neporozumie, tak ťa poprosím, už ho viac na Biblickú cestu nenaprávaj. Boh to vidí, že si sa snažil.


116.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:47 avatar
Jedine, čo ho napraví, je Božia lopata !!!!!
Súhlasí Kasafran


115.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:47 avatar
To ako keby sa ľudia začali klaňať satanovi, a ty sa tiež pokloníš a potom povieš. Ale ja som sa mu neklaňal v skutočnosti. Ja som len dodržal zvyk aký je v našej krajine. Ja som to tak vôbec nemyslel.  
Uvedom si že 25 decembra je najväčší pohanský sviatok, plný pohanských symbolík oslavujúcimi skutočne satana. A ty tie symboliky používaš.
Súhlasí Esenc


118.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:50 avatar
Možno znovuzrodený to smie?  
Súhlasí Kasafran


123.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:56 avatar
trepeš hluposti teoma, v com je klananie satanovi?....ze sa ludia obdaruvavaju?.....ty si na tom spatne teoma....nie len že nie si pokrstený ale vyznal si ty niekedy Jezisa pred ludmi?...(nie na df)....pokrstil si sa?...ved to je neuveritelne ako trepeš...nič si neurobil pre svoju vieru, nijak si ju nepotvrdil, len mudruješ z poza monitora....to snad uprimný katolik je na tom lepsie.....


125.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:58 avatar
Nenašiel som zatiaľ ten správny zbor.


127.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:59 avatar
Skús policajný.  
Súhlasí Esenc, Kasafran


128.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 23:00 avatar
Hasičský nesmie,     
Súhlasí Kacír


129.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:01 avatar
Je demokracia, je to na ňom.  
Súhlasí Esenc, Kasafran


131.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 23:01 avatar
Čo takto spevácky?  
Súhlasí Kacír, Kasafran


132.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:02 avatar
Tak nech niečo zaspieva, nejakú ľudovú.    


135.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 23:08 avatar
Spevácky.  

Z našich hokejistov je treba spraviť kapelu. Môžno by konečne začali vyhrávať.  
Súhlasí Kasafran


141.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:18 avatar
Hokej na Slovensku pomaly zaniká !!!!!!!!!!      Za desaťročie tú budú len fotky tých hrdinov zo začiatku dvadsiateho storočia a nám klesnú obočia.    


143.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:19 avatar
Pardón, nie dvadsiateho, ale dvadsiateho prvého už mi drbe !!!!!!!!!   


144.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 12. 2019, 23:20 avatar
Hokej na Slovensku nezaniká, len jeho kvalita ide dole


147.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 23:28 avatar
Presne toto som chcel povedať v mojich príspevkoch.


137.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 23:15 avatar
sklamal si ma teoma, ak by si bol trochu objektivny, tak by si komenty motorkara naležite okomentioval....ved takto ho len utvrdzuješ v omyle....a si pokrytecký ticho.....je to neuveritelne .....tebe teoma DF skodí...najdi si prosim ťa zbor...daj sa pokrstiť...lebo tu prideš ku falosným kamaractvam.....nestihneš sa ani pokrstit....zmieriť s Bohom(ano nie si zatiaľ)........   


138.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 23:16 avatar
Príspevok 136.


145.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 12. 2019, 23:22 avatar
Nenechajte si radiť od "znovuzrodeného". Tento človek peklom dýcha.


119.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:50 avatar
14 Neťahajte jarmo s neveriacimi! Veď akú účasť má spravodlivosť na neprávosti?! Alebo čo má spoločné svetlo s tmou?! 15 Aká zhoda je medzi Kristom a Beliarom?! Aký podiel má veriaci s neveriacim?! 16 A ako súvisí Boží chrám s modlami?! A vy ste chrám živého Boha, ako hovorí Boh: "Budem v nich prebývať a medzi nimi chodiť, budem ich Bohom a oni budú mojím ľudom. 17 A preto vyjdite spomedzi nich, oddeľte sa, hovorí Pán, a nečistého sa nedotýkajte; a ja vás prijmem 18 a budem vaším Otcom a vy budete mojimi synmi a dcérami, hovorí všemohúci Pán."


121.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:51 avatar
teoma, zbytočne sa snažiš a trepeš hluposti.....pre mna su Vianoce ked si pripomíname narodenie.....obdaruvavanie v tento den nijak nemoze zarmutit Boha....tak isto ako v ine dni....Dodrziavaš sobotu ako den odpocinku a nedela je pre teba prvý deň?.....


122.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:56 avatar
No ako myslíš. Varovanie si dostal. Pred Bohom sa potom nemôžeš vyhovoriť že si nevedel a že si nič netušil ani ti nikto nič nepovedal. Môžeš klamať mňa, sám seba. Ale Boha neoklameš.
Mt 7,22
Mnohí mi v onen deň povedia: “Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene? Nevyháňali sme v tvojom mene zlých duchov a neurobili sme v tvojom mene veľa zázrakov?”
Mt 7,23
Vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal; odíďte odo mňa vy, čo páchate neprávosť!
2 Kor 11,3
Bojím sa však, aby sa vaše zmýšľanie neskazilo a neodchýlilo od úprimnej a čistej oddanosti Kristovi, ako keď had zviedol Evu svojou ľstivosťou.
Súhlasí Esenc


124.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:57 avatar
už teraz ale fakt trepes teoma....ale aj vdaka tejto teme ťa viac poznám......


130.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 23:01 avatar
Aj ja teba. Odišiel si od katolíkov, ale ostalo ti ich zmýšľanie. My sa ale neklaniame tým sochám, to je len na lepšiu vizuálnu predstavu, ale cherubov mohli zhotoviť, a Ježiša videli čiže môže sa jeho podoba zobrazovať a skrze tú podobuu sochu sa mu klaňať.  
  


133.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 23:05 avatar
Ale vedúúúci. Hééj. Veď mi sme to zlaté teľa zhotovili kvôli vám. My sa neklaniame tomu teľaťu. To teľa predstavuje vás hééj veduci nehnevajte sááá.      

Vedúúci nevadí že vianoce sú pohanský sviatok plný pohanských symbolov stromčekov a obdarovavania sa darčekmi hej vedúúci. Ja tým stromčekom rozmýšľam kresťansky.  šak oslavujem narodenie Ježiša hoc sa 25 decembra nenarodil.  


126.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:59 avatar
Tak to vidíš Vašo. Keď cituje Bibliu, tak vraj trepeš hlúposti.    
Súhlasí t-e-ó-m-a


86.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:21 avatar
sam vidiš teoma, že mať stromcek, nie je hriech....My protestanti vieme o co ide....Vnucata vyrastu a už nebude stromcek....no....


87.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:22 avatar
A čo bude ? Stromček z mobilov ?      


88.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:22 avatar
A čo mám prísť na dedinu a vyhodiť z domu ten stromček? To by vyhodili vzápätí z domu mňa.   


94.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:24 avatar
Ale stromček by ti ostal.    


91.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:23 avatar
Tak u nás doma je to samá Panna Mária. Obrazy, sošky.   
Súhlasí ondrej61


95.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:25 avatar
tak to je už niečo iné....


97.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:27 avatar
To je to isté. Len ty to rozlišuješ.  
Nie sú to kresťanské symboly.


102.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 12. 2019, 22:31 avatar
teoma to uz je ine.....ja zo stromceka nerobim Boha....a neuctievam ho....ale zacinam zistovať, že nemas jeden meter....ale to je tvoja vec....
Ty si, musim povedat este len clovek, ktorý sice veri v Boha, ale nic viac.....precitaj si o tom v mojej najnovsej teme.....
Súhlasí Bijjou


104.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:34 avatar
Ja netvrdím že zo stromčeka robíš Boha a uctievaš ho.  
Len si myslím, že oslavovať pohanské sviatky a používať pohanskú symboliku nie je veľmi múdre nuž ale ako myslíš.   
Je to tvoja voľba.
Súhlasí Esenc


107.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 22:36 avatar
A ten jeden meter nemáš ty. a to nie lenže začínam zisťovať, ale to už dávno o tebe viem.  
Súhlasí Esenc


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:48 avatar
A ateisti sa nemodlia. Tak je!


45.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 21:55 avatar
Vieš prečo má Boh najradšej ateistov? Lebo ho sústavne s niečim neotravujú.  


47.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   30. 12. 2019, 21:56 avatar
Lebo ho s ničim neotravujú.


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 22:02 avatar
Bohovia dali človeku dve ruky, aby ich neobťažoval s každou maličkosťou. (Pytagoras)
Súhlasí Esenc


59.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:02 avatar
Poprípade mu dali ešte aj ženu, keď ho ruky bolia.      


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:49 avatar
Ja som počúval Vivaldiho, 4 ročné obdobia namiesto nejakej kresťanskej omše.


36.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:52 avatar
4 ročné obdobia platia pre všetkých!!!!


41.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:53 avatar
A Vivaldi neplatí pre nikoho !!!!!!!!!!!! Také sú zákony prírody !!!!!!!!!!


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 12. 2019, 21:53 avatar
lenže liberalkovia ich zrušia bude len leto
Súhlasí Esenc


44.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:54 avatar
Z basy sa im bude ťažko rušiť !!!!!!!!!
Súhlasí Esenc


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 12. 2019, 21:58 avatar
Tak potom ľsns klame ?

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


54.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 22:00 avatar
Prečo by malo ísť o klamstvo? Veď text hovorí o niečom, že AK. Ak nie, tak nebude tak, ako píšu.


58.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 12. 2019, 22:02 avatar
Ak tam neni .


55.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 22:01 avatar
Neklame! Iba varovne dvíha prst!!


61.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:04 avatar
Ten v slipoch ?   


60.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:03 avatar
Neklame, to ty klameš !!!!!!!!!!!!  


51.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:58 avatar
Pre teplých leto nafurt!!!
Súhlasí Osvietený


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:44 avatar
Ateisti v moslimských krajinách sa prispôsobujú moslimským sviatkom. Provokácia počas ramadánu ich môže stať život.


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:45 avatar
Akademik Junaid Hafeez byl v Pákistánu odsouzen k trestu smrti za rouhání.

www.osacr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:46 avatar
Nemal porušovať zákon!! Vedel čo ho čaká a neminie.
Súhlasí Osvietený


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:38 avatar
O: a? Priznávam sa, občas mám chuť dobre sa najesť.

Len prečo toľko caviku okolo jedla, keď sú práve Vianoce? Ako keby iné dni v roku neboli! Čo si dáš na letný slnovrat?


9.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:40 avatar
Na letný slnovrat si dávam mladú ženu na sene.   


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:39 avatar
O: transcendentálny dedko v oblakoch

Slabý argument, pretože dnešní kresťania už neveria v boha v oblakoch. Skôr už sa vyhýbajú akýmkoľvek opisom. Nanajvýš použijú len tie z biblie.


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 12. 2019, 21:39 avatar
Na letný slnovrat si dávam zemiakový šalát a kapra a kapustnicu
Súhlasí Lemmy


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:40 avatar
Chvála ti na oblakoch.


10.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:40 avatar
V USA je letný slnovrat v zime ?


13.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:42 avatar
Ále kdeže v lete tam majú jarnú rovnodennosť!!!    
Súhlasí Kacír


15.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:42 avatar
A to presne o 14:88 PM ?   
Súhlasí Esenc


18.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:44 avatar
Vtedy sa oslavuje jesenný slnovrat.
Ožerú sa netrafia do vlastných vrát.    
Súhlasí Kacír


23.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:46 avatar
A aj strieľajú z pištolí navôkol !!!!     Boha jeho, kde je tá pištoľ !!!!!!!   


34.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:51 avatar
23. Přijedou kontraši.. Boha chlapi ti už vyřešili těžší případy.    
Súhlasí Kacír


39.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:52 avatar
Terazky sa idem napiť.    
Súhlasí Esenc


50.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:57 avatar
Na zdravie súdruh generál.  


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:46 avatar
Čo je PM? Panna Mária?


27.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:47 avatar
Je to Pojeb............. Mužik.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 12. 2019, 21:41 avatar


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:42 avatar
Môžem sa tiež opýtať, prečo kresťania oslavujú Silvester. Veď ide o čisto svetskú oslavu.


16.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:44 avatar
Vieš vôbec význam príchodu Nového roku ?


20.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:45 avatar
Myslím, že to priamo súvisí s odchodom starého?? Ktorý bol tiež nedávno Novým???    


32.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 21:50 avatar
Ale ja som myslel po kresťanskej stránke, to bude najlepšie vedieť náš bohapustý ateista a humanista v jednom pod prezývkou Lemmy, či ?    
Súhlasí Esenc


40.
označiť príspevok

Esenc
   30. 12. 2019, 21:53 avatar
Tady jsem si dovoli pár švestiček ze svý zahrádky....    
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 12. 2019, 21:46 avatar
Silvester sa neoslavuje ako kresťanský sviatok . ČI ? Okrem toho za týžden bude oslavovať vianoce na buduci rok hyperkresťan a funkcionar KSČ súdruh Harabin


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 12. 2019, 21:47 avatar
Silvester sa oslavuje svetsky.


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 12. 2019, 21:52 avatar
Ako čo sa oslavuje že to ako katolík neviem ?


120.
označiť príspevok

Kacír muž
   30. 12. 2019, 22:51 avatar
Pizza end pasta, to by si ako pastafarián mal vedieť !!!!!!!!


181.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   31. 12. 2019, 02:05 avatar
A co sa tyka krymu uz by ste mohli aj vy sklapnut o kryme sa nediskutuje. Krym je vysledok slobodneho rozhodnutia obyvatelov krymu v referende.


182.
označiť príspevok

Starý chren muž
   31. 12. 2019, 05:36 avatar
Part, keď to bolo slobodné rozhodnutie, tak na čo potom boli zelení mužíčkovia?
Súhlasí ondrej61


193.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 12. 2019, 12:38 avatar
vierovyznania su o kulture strachu, Vianoce su o strachu z javov a zo stavu ohrozenia z nedostatku, pricom krestania pocituju uzkost, pocas Vianoc citia vacsiu neistotu a vnimaju okolity svet inak, vnimaju ho nezmyselne a nepodlozene z dovodu zdrojov informovanosti o Vianociach


198.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 12. 2019, 12:41 avatar
strasenie funguje a pri pouziti manipulatorskych technik sa aktivuje ta cast mozgu, ktora vyraduje racionalnost toho sviatku a svoje gro vyuziva na pocit ohrozenia a pocit nedostatku


200.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 12. 2019, 12:43 avatar
rozdeluje sa pri tom cela spolocnost, polarizuje, co je potencialne nebezpecne na vytvaranie nepriatelskych nalad v spolocnosti a v rodinach


202.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 12. 2019, 12:48 avatar
na zaklade vierovyznani a natlaku na dane skupiny ludi sa netolerizuje sebapotvrdzovanie zakladneho obsahu ci jadra osobnych nazorov, vylucuje sa moznost umocnit svoj odlisny nazor na dane vierovyznanie, nielen kvoli komformite v danej skupine, ale aj kvoli diskriminacie daneho vierovyznania pred inymi vierovyznaniami, ohrozilo by sa slovo "my"
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:24,  Lemmy si nasiel kamarata.....hokejis velmi dobre ve prečo v týchto veciach suhlasi s Lemmym, a...
dnes, 22:19,  Názor jedné matky - pedagožky Já si myslím, že za problémy ve školství, ale nejen...
dnes, 22:16,  Ajeet Kaur - Peace [Official Music Video]
dnes, 22:05,  estze stale dufam, ťže aspon Lemmy to zacne chapať....hokejisa neriešim...ten si robi svoju...
dnes, 21:55,  dobre si pochuť na dobošovej torte a sacherovej torte tajná ctiteľka a kúp si časopis *29 !
dnes, 21:53,  samozrejme antisemito...Boh este neskoncil so svojim narodom, ale to sa musi naplniť pocet...
dnes, 21:51,  Boh si vyvolil Izrael....a skrze tento narod aj sudil ine narody....treba čitať...
dnes, 21:42,  mne sa tak vidi, že totalne prepadaš prave ty kasafran......vylepuješ tu take hluposti, že to...
dnes, 21:38,  Totálny nie. Som optimista - Vždy môže byť aj horšie. :)
dnes, 21:36,  (4) Era, takúto reakciu sionfašistu Dosvieteného (1) nepovažuješ za totálny ľudský...
dnes, 21:33,  ee...este musíš pripocitať nadcasy...a diety pre vodičov, a to nepocitam naklady na dialnicne...
dnes, 21:30,  (3) Havran, to som skutočne eminentne a mimoriadne zvedavý aj ja... Očakávam najmä...
dnes, 21:30,  Nech odpočívajú v pokoji.
dnes, 21:16,  Falosneho proroka spoznas velmi jednoducho spytaj sa ho ci vie ako sa spojit s duchom svatym a ci...
dnes, 21:12,  (6) Gabriel pb, ďakujem Ti za nečakanú odpoveď . Odporúčam Ti, aby si sa čím skôr...
dnes, 21:12,  aby neprišli o kabelku *29
dnes, 21:11,  choré ženy by mali ísť jesť do penziónu v mieste svojho bydliska, aby neprišli o kabelku
dnes, 21:08,  Čo sa týka Cirkvi, tak falošného učiteľa spoznáš podľa jeho skutkov. .. ak jedno káže...
dnes, 21:07,  (7) PartOFgod, týmto "receptom" si ma skutočne prekvapil...! Privítam, keď mi...
dnes, 21:05,  Čo sa týka života, tak niekedy rozoznáš falošného človeka ľahko, inokedy ťahšie. Aj...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(408 397 bytes in 0,227 seconds)