Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Vakcina 2020

38
reakcií
374
prečítaní
Tému 29. septembra 2020, 13:43 založil Nadja.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 9. 2020, 13:43 avatar
Tak počujte, toto je užasne... chcela som vám ísť príkladom a dať sa zaočkovať, ale veď tu vakcinu chrípka 2020 nikde nemajú... som obvolala 10 lekární, majú dostať nevedia kedy a aj tak je to zarezervované ach

15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:09 avatar
Ano vakcína na chrípku 2020 je vypredaná. Ja sa idem očkovať 6 oktobra ale ja som sa objednal v lete .

Obyčajne sa u nás očkuje 4 % ľudí a teraz to môže byť i o stovky % viac , ktorí prejavia záujem .

Poradím len skusiť malé dedinské lekárne .

Očakávať , že budú neskôr je márne lebo nebudú .

Ale o tom som písal ešte v lete , že kapacitne budú logicky chýbať .

Zaočkovať sa proti chrípke je veľmi rozumným krokom najmä teraz v pandemii. Ak sa kovid stretne s chrípkou bude to husté.

U nás sa začína očkovať u obvodnej od 6 oktobra vakcínu má priamo v ambulancii samozrejme kapacitne je obmedzená.

V lete som sa dal zaočkovať proti pneumokokom ktoré rovnako ako očkovaciu látku moja poistovňa dôvera prepláca v 100 % .

Oboje očkovanie je výborné mať počas pandemie , ktorá sa predvedie v plnej sile o mesiac či dva .

17.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 9. 2020, 21:14 avatar
Jasne, to mi napadlo tiež, ale v okolnych dedinkach už tiež nie je, a do Banskej Bystrice pre to nepojdem predsa...

25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:25 avatar
Asi 10 dní do zadu bol kamarat lesnik pre potvrdenie u lekara a ten mu ponukol očkovanie nemal ho v ambulancii ale na recept v prilahlej lekarni Melčice . Už v tedy bola beznadejne vypredaná vakcína v celom Trenčianskom regione . Možno nejaké zaostale regiony tam by ešte mohla byť mesta bude už teraz uplne vypredané .

2.
označiť príspevok

-era- muž
   29. 9. 2020, 13:51 avatar
A čo je na tom úžasné?

3.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 9. 2020, 13:57 avatar
No všade pýšu aké je to dôležité a prospešné, a tak ma to prekvapilo,, že je to nedostupné...

4.
označiť príspevok

-era- muž
   29. 9. 2020, 13:58 avatar
Asi reklama zabrala a zákazníci proste vykúpili celú produkciu. Stáva sa. Čosi ako rúška v marci

5.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 9. 2020, 14:00 avatar
Vysvetlili mi to... Vraj vakcina sa objednáva na rok dopredu, V minulých rokoch bol velmi nízky záujem a nik nemohol predvídať, čo bude tento rok...
Súhlasí Osvietený

16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:13 avatar
Ano presne toto odpovedala dnes na TA3 nejaká kompetentná pani , že kapacitne sa objednáva najmenej rok do predu . Čiže to čo sme si objednali na jeseň 2019 dostaneme v roku 2020 v malých dedinských lekárňach by si ju však ešte teraz možno zohnala ak budeš mať šťastie . Že ju nemá už teraz obvodný lekár je zaujímavé.

18.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 9. 2020, 21:16 avatar
Ten system tu je taký, že si zahovoriš vakcinu a ked ju maš istu, volaš obvodnej a ta ti ju predpiše.

36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 22:43 avatar
Nadja u na je iný system príde mi mail že sa očkuje od 6 okt. mám sa dostaviť o 9.00
vakcina je v ambulancii.

Myslím si však že ak ambulancia nemá vakcínu mal by lekar predpísať a s kartičkou poistenca bez papaierového receptu s ereceptom by si ju potom mala vybrať v lekarni lebo bez receptu niet vakcíny .

20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:18 avatar
-era- Vakcína je len na lekársky predpis .

Ak sa dáva zaočkovať iba 4 % ľudí proti chrípke a 96 % na to serie je normálne že v čase padnémie sa príde dať bezplatne očkovať viac ľudí a to o niekoľko stoviek %

Ale neskoro .

Preto najskôr sa budú očkovať dôchodci a ľudia ktorí si vakcínu objednali a potom až čo zostane čiže nič    

21.
označiť príspevok

-era- muž
   29. 9. 2020, 21:19 avatar
Super

22.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 9. 2020, 21:19 avatar
Tie vakciny maju prísť, ale nik nevie, kedy a kolko

27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:38 avatar
Nadja tak ak si nahlasila , že máš zaujem myslím si že sa ti ujde . U nás prídu 6 oktobra ale niekde to môže byť i neskôr . Nepoznám ako funguje logistika . Príde toľko vakcín ako minulý rok objednali ale už minulý rok mi sestrička prezradila že vakcín bolo menej ako bol zaujem .

Nezaočkovať sa proti chrípke v roku 2020 považujem za veľmi nerozumné proti pneumokokom podobne i keď tam jedna vakcína stačí na doživotie .

Ľudia si nevážia ani to že vakcína je bezplatná .

6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   29. 9. 2020, 14:14 avatar
Ten kto odmieta nosit ruško si vakcinu nezasluzi.

7.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 9. 2020, 14:58 avatar
Za posledných pár týždňov som hral niekoľko predstavení. My bez rúšok, diváci s rúškami, tak stanovili predpisy.
Som Covid pozitív, šiesty deň.

Stav sa zhoršil a som v nemocnici. Vyzývam všetkých aby nezľahčovali situáciu a rešpektovali nariadenia vlády a zdravotníkov.

Nenosenie rúšok nie je prejav vlastnej slobody, ale bezohľadnosť k slobode tých , ktorých tým ohrozujeme. Neverte lacným exhibicionistom, že Covid je len ľahká chrípka.

Prežil som desiatky chrípkových ochorení , ale Covid neprajem dokonca ani tým , ktorí tieto bludy šíria.

S úctou Milan Kňažko
Súhlasí Osvietený

14.
označiť príspevok

peter67 muž
   29. 9. 2020, 19:59 avatar
Nejako mi to nevychádza.    Predpisy stanovili, že p. Kňažko musí hrať bez rúška? Diváci museli mať rúška, to preto aby nenakazili p. Kňažka!!! Task nám aspoň do hláv tlačia to, že rúškom chránim druhých, nie seba. Ak je toto pravda, tak potom nech sa p. Kňažko poobzerá po tých, ktorí nemali na vystúpeniach rúško!!! Lebo ON musel ísť hrať a bez rúška, lebo tak stanovili predpisy, nesmel odmietnuť, pochopte ho dôchodok malý, výdavky veľké.
Prajem p. Kňažkovi skoré vyzdravenie.

19.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 9. 2020, 21:18 avatar
Veď by mu nik nerozumel
A súčasťou hereckého výkonu je aj mimika... nie, to by nešlo

38.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 9. 2020, 17:23 avatar
Sestrička, JA čítam to, čo napísal p. Kňažko - My bez rúšok, diváci s rúškami, tak stanovili predpisy.- Takže aj keby chcel, tak nesmie mať rúško, lebo by porušil predpis!!!
Súhlasí 0svietení

26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:32 avatar
Ano ruško chráni ostatných nie nositela . Samozrejme nie 100%

Cením si info

" Stav sa zhoršil a som v nemocnici. Vyzývam všetkých aby nezľahčovali situáciu a rešpektovali nariadenia vlády a zdravotníkov.

Nenosenie rúšok nie je prejav vlastnej slobody, ale bezohľadnosť k slobode tých , ktorých tým ohrozujeme. Neverte lacným exhibicionistom, že Covid je len ľahká chrípka.

Prežil som desiatky chrípkových ochorení , ale Covid neprajem dokonca ani tým , ktorí tieto bludy šíria."

Možno dobehne karma i tých čo tvrdili že neexistuje .

23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:21 avatar
Dúfam že bol v relácii sedem s Milanom Lasicom , ktorého by kovid tiež asi potešil .

Knažkovi prajem skore uzdravenie a jeho vyhlasenie na socialnej sieti za kus realneho priebehu a dobrú radu.

Škodcom Slovenska ako Harabin , Rostas kotleby a komunisti sa to páčiť nebude

24.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 9. 2020, 21:25 avatar
Edo neškoď furt !

8.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   29. 9. 2020, 15:06 avatar
  milanko S.I.S karik. Corona na teba dolahla a ty chudacik si ju chytil lebo ludia su nezodpovedny.

9.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   29. 9. 2020, 15:08 avatar
Tisice ludi maju covid a ani netusia ze ho maju svetova zdravotnicka organizacia potvrdila ze kto je asymptomaticky nie je siritel

30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:45 avatar
PartOFgod na to že neovládaš ani základy gramatiky či matematiky základnej školy cítiš sa na renomného virologa a odborníka . To preto lebo počuvaš infovojny a čítaš zem a veky   

10.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   29. 9. 2020, 16:21 avatar
KDE MAS ROUSKU TY KUNDO youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

11.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   29. 9. 2020, 16:49 avatar
Elon Musk: Nedáme sa zaočkovať. Pre mňa ani moju rodinu nie je COVID-19 rizikom

12.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 9. 2020, 18:12 avatar
A ja Ti veľmi veľmi prajem, aby to tak aj ostalo
Súhlasí -era-

13.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 9. 2020, 18:51 avatar
11, .... postoj pokory by nám nezaškodil, .... nakoľko nevieš čo bude s tebou zajtra a tvoje slová sa môžu ukázať ako nesprávne.
Aj keď si to neželáme.

28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:40 avatar
Shagara múdro si to napísal . Presne to sa už stalo u jehovistov

zakazujú očkovania, ktoré považujú za požívanie krvi a prirovnávajú ho k smilstvu (Zlatý vek, 4. 2. 1931)
povoľujú očkovania (Strážna veža, 15. 12. 1952)
vyzdvihujú prednosti očkovania (Prebuďte sa!, 22. 8. 1965)
odsudzujú transplantácie ako kanibalizmus (Strážna veža, 15. 11. 1967)
povoľujú transplantácie (Strážna veža, 15. 3. 1980)
vyzdvihujú prednosti transplantácie (Strážna veža, 15. 5. 1984)
zakazujú krvné transfúzie ako „pohanské a Boha znesväcujúce" (Strážna veža, 1945)
povoľujú niektoré zložky krvi v liekoch na hemofíliu, Faktor VIII, imunoglobíny a albumín (Prebuďte sa!, 22. 7. 1982)

29.
označiť príspevok

havran
   29. 9. 2020, 21:42 avatar
JE TO DORá RADA PRE oSVIETENé S číM DOKONCA AJ SúHLASí, LEN ABY TO REALIZOVAL.

31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 21:48 avatar
havran CIA ti zase prepli capslock   

32.
označiť príspevok

havran
   29. 9. 2020, 21:50 avatar
Osvietený- vidím, že i napriek pokročilému času ti to dnes páli.       Ale ako vidíš, už mi do toho nebabrú.

33.
označiť príspevok

havran
   29. 9. 2020, 21:52 avatar
Vďaka za spoluprácu, vidím, že máš horúcu linku.      

37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 9. 2020, 22:44 avatar
havran si ich proste odstavil . To Emilke Blažovie sa furt CIA do klavesnice montuje

34.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   29. 9. 2020, 22:12 avatar
Dag Daniš kompetentným odkázal: „Vážení pandemickí komisári, vážaná vláda, skladať účty za túto krízu a za primeranosť opatrení budete vy nám. Nie my vám. Je vám to, dúfam, dostatočne jasné. Zapíšte si to za uši. A vráťte sa poslušne do práce, za ktorú vás platíme. Inak budete vymenení.“

35.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   29. 9. 2020, 22:14 avatar
A BLESKEM

39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 10. 2020, 12:46 avatar
Nadi vakcína proti chrípke dala tiež odpoveď konšpiratorom , ktorí tvrdia že vakcína proti chrípke je len farma biznis .

Farmaceuticke spoločnosti dali odpoveď trhu ktorý žiadal viac vakcín o stovky % .

Vakcíny nemáme a nedodáme . Je to logické . Výroba vakcíny trvá celé mesiace .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:10,  6 - píšeš, citujem: "Ešte ak RKC to lepšie vysvetľuje ako ty, aj ked si tú ženu...
dnes, 03:58,  "V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí s...
dnes, 02:40,  Jehovista Shagara zašiel až tak ďaleko, že hlása herézu, že Kristus je archanjel Michal.
dnes, 02:39,  Jehovisti sú tiež ako arianisti, pretože neuznávajú rovnosť Krista s Bohom.
dnes, 01:45,  4 : Situácia s Atanázom a Arianizmom je však dostatočným dokazom že obrovská apostáza...
dnes, 01:38,  "Môžete vypestovať buď dobrý strom, ktorý bude prinášať dobré ovocie, alebo zlý...
dnes, 01:37,  Tak dobré ráno, a nedepresívne sny.
dnes, 01:35,  Hej tak, zvrátený. .. ja už idem spať. =D *28*06 =D
dnes, 01:34,  Ja si vždy spomeniem na Antonyho Hopkinsa,nkeď niekto hovorí o krátkosti života. .. aaa...
dnes, 01:29,  Ja sa ešte chcem ale na niečo tešiť. *03.. ..tiež som na PN,.. *13 .. Ja sa teším aj na...
dnes, 01:29,  Prevrátený? Nie náhodou zvrátený?
dnes, 01:29,  Ani sa nenazdám, a budem starec.
dnes, 01:26,  Hm, áno, rýchlo preplávame.
dnes, 01:23,  Nooo, myslím, že Dvorák bol prvší.. =•)) .. ale on je nadkapacita kapacít .. a zlý...
dnes, 01:22,  Som invalid, ale viem vysedávať za počítačom, občas aj poležiačky píšem. Vôbec nie som...
dnes, 01:18,  A čo diskutuješ veľa? Či po robote by si nevládal?
dnes, 01:17,  Nie keď spí, hockedy. .. ale ja ho mám rada.. ujo. *21. *21
dnes, 01:15,  Ale aspoň mám čas na diskusie. Keby som pracoval, nemohol by som toľko diskutovať.
dnes, 01:14,  Nj, keď musíš, tak musíš. .. poznám viacej ľudí s tou chorobou. Nič nové nejako, pre...
dnes, 01:14,  Keď spí, tak nie je sranda ho počúvať?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Kritika je jednoduchá, umenie zložité.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(118 066 bytes in 0,247 seconds)