Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

V BBC priznali, že scény následkov chemického útoku v Sýrii boli sfalšované

35
reakcií
438
prečítaní
Tému 14. februára 2019, 11:16 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 2. 2019, 11:16 avatar
V BBC přiznali, že scény následků chemického útoku v Sýrii byly zfalšované
© AFP 2018 / Amer Almohibany
22:51 13.02.2019

Producent BBC zodpovědný za informování o událostech v Sýrii Riam Dalati prohlásil, že scény z nemocnice, které měly ukazovat následky chemického útoku, byly zinscenované.

„Po šesti měsících vyšetřování mohu zcela jistě potvrdit, že scéna, která byla natočena v nemocnici ve městě Dúmá, byla zinscenována. Žádné oběti v nemocnici nebyly," napsal producent na svůj Twitter.

„K útoku došlo, sarin nebyl použit, ale musíme počkat na závěry OPCW (Organizace pro zákaz chemických zbraní — pozn. red.), aby bylo možné potvrdit, zda byl použit chlór. Nicméně vše ostatní kolem útoku bylo zfalšováno kvůli většímu efektu," napsal Dalati.

Dříve Západ obvinil Damašek z chemického útoku na syrské město Dúmá ve východní Ghútě a pohrozil vojenským zásahem. Jako důkaz chemického útoku organizace Bílé přilby využila záběry, na kterých se lékaři snaží zachránit obyvatele Dúmy včetně dětí před jedovatými látkami.

Ruské ministerstvo zahraničí upozorňovalo, že cílem falešných zpráv o chemickém útoku ze strany syrských ozbrojených sil v Sýrii je obhájit teroristy a legitimizovat vojenské údery.
Súhlasí Boris


2.
označiť príspevok

havran
   14. 2. 2019, 11:24 avatar
Kasafran - kaso, asi treba chápať aj tých producentov pravdy o tzv útoku novičokom . Je ťažko nastaviť tú propagandu tak , aby zasiahla ˇčo najširšiu masu ľudí rôznych úrovní a s maximálnou intenzitou. Zjavne to tí Briti presolili a tá ich polievka sa dá len vyliať, alebo riediť vodou. V prvom prípade by sa stratil ich pôvodný zámer a v druhom prípade by sňz toho bola len trochu osolená voda. Toto je zreteľné od samého počiatku tejto kauzy. Skrátka nepodarená manipulácia.
Súhlasí Kasafran, Boris


3.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 2. 2019, 11:53 avatar
Havran,
je to tak - veď sionfašisti už dávno nevedia manipulovať svetovú verejnú mienku inak, ako rôznymi zákernými podvrhmi, podvodmi, výmyslami a znevažovaním čohokoľvek a kohokoľvek, čo/kto im stojí v ceste za svetovládou...


4.
označiť príspevok

ondrej muž
   14. 2. 2019, 11:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

havran
   14. 2. 2019, 12:05 avatar
ondrej- si mimoriadne vtipný a potom sa divíš, že sa nevieš ani dostať do jadra témy. No ondrejko nesmraď tuskús viac vecne a k veci.


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 13:57 avatar
Fašista Krysafran: a znevažovaním čohokoľvek a kohokoľvek, čo/kto im stojí v ceste za svetovládou.

Takže ty si vlastne sionfašista. Dobre vedieť. Lebo komunisti snívajú o svetovláde. Ako sa tešili, keď vznikol ZSSR, ktorý postupne hltal okolité krajiny (Estónsko…).
Súhlasí Osvietený


12.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 14:00 avatar
Šionfašista by bol, ak by otvorene žiadal vyzabíjanie sionistov. Nič také som od Kasafrana nikdy nečítal.
O odstranovaní nepohodlných tu žvatlajú poniektorí slniečkári.
Kasafran je sionkritik.


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 14:03 avatar
Mýliš sa, Boris, pretože ako sám napísal, že sionfašistom ide o svetovládu, a o to predsa ide komunistom. On sám seba kritizuje, a opísal sa ako sionfašista.


17.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 14:09 avatar
Lemmy, myslím si, že o svetovládu má záujem každý zakomplexovaný idiot a takých nájdeš ako medzi komunistami, tak medzi sionistami, ako aj medzi demokratmi...


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 14:28 avatar
Primiešal si demokratov? Tak to je poriadna hlúposť, pretože demokratom záleží na tom, aby čo najviac dospelých občanov mohlo mať vplyv na politiku, či už tajným hlasovaním vo voľbách (voliči, občania) alebo v referendách. Pri tak veľkom počte voličov je priam nemožné, aby im išlo o svetovládu. Je to ako s nakupovaním v obchodoch, v širšom význame na trhu. Všeobecnom trhu. Zákon ponuky a dopytu. To by tí voliči museli svorne hlasovať len za jednu stranu, alebo len za jedného kandidáta, aby nastala situácia, že v demokratických voľbách by zvíťazil svetovládca. Trh sa dá narušiť zákonmi alebo zneužitím zákonom, napr. pomocou monopolu. Lenže to je chyba aj samotných občanov, že dovoľujú vznik monopolov svojím nákupným správaním. To isté platí pre voľby, keď sa moc koncentruje len do napríklad 2 strán ako je to v USA.

Demokratom sa však nepodarí získať svetovládu, pretože demokrati rešpektujú volebné výsledky. Ak napríklad budem menej úspešný, tak nebudem vo vláde, ale v opozícii. A budem rešpektovať voľby.

Nedemokratické správanie vidím teraz na brexite, keď politici odmietajú uznať volebný výsledok z referenda.

Komunisti a fašisti, keď sa dostali k moci, tak odstránili všetkých, ktorí im stále v ceste k moci, ku svetovláde. Demokrati toto nerobia. Demokrati súťažia. A získať čo najviac názorov od občanov sa dá najlepšie voľbami. Politické strany sú v podstate ľudia, ktorí sa zoskupili za účelom lepšieho zviditeľnenia politického programu, ktorý je im spoločný. Tak ako sú napríklad cirkevné organizácie. Ty máš nejaký záujem, politický názor, a hľadáš si ďalších, ktorí by mali rovnaký alebo aspoň približne podobný politický názor. Lebo názor (hlas) 1 človeka zaniká vo vrave miliónov názorov. A demokrati nelikvidujú opozíciu. Len ju nechajú mimo vplyvu, myslím tie menej úspešné. Nastavili sa určité pravidlá. Pod 5 % hlasov, je strana mimo parlamentu. Nad 5 % je v parlamente, a môže sa podieľať na správe štátu. Ale tí dajme tomu s 5,6 % sa musia na politike dohodnúť s tými úspešnejšími. Môžu si aj napr. od strany s volebným výsledkom 22 % vyrokovať nejaké výhody, ak sa dajú dokopy, do koalície. Alebo ostanú po celý čas v opozícii, a skúsia občanov presvedčiť v ďalších voľbách.

Boris, máš o občanoch demokratoch pokrivený názor. Sám propaguješ alebo podporuješ tých, ktorí pri získaní vplyvu v politike likvidujú konkurenciu, pohŕdaš demokratickými hodnotami ako je férová súťaž, neustále plačeš…

Práve z takých ufňukaných občanov najviac ťažia nedemokrati ako sú komunisti a fašisti.
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 16:31 avatar
Ak to takto vidíš Lemmy.
Ja pozorujem, čo robia takzvané demokratické krajiny vo svete a podľa toho súdim.


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 16:35 avatar
Ty hovoríš o koze, ja o voze. Ty sa odvolávaš na takzvané, ale ja nie som takzvaný demokrat. Ja rešpektujem volebné výsledky, ako sa voliči rozhodnú.
Súhlasí Osvietený


25.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 16:39 avatar
A ty sa odvolávaš na takzvaných komunistov..
Ani všetci komunisti nechceli svetovládu.
A už nie raz som ti vysvetloval, že ak si niekto povie, že je komunista, budhista, demokrat, tak to ešte neznamená, že ním naozaj je. Nie slová, ale činy sú smerodajné.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 16:42 avatar
Šašo, komunisti mali svetovládu priamo v programe. kto bol proti, bol takzvaný, falošný, kariérny, komunista. Skutočným komunistom išlo o to, aby vládli nad celým svetom. To bola prvá podmienka pre likvidáciu demokratickej súťaže, pre likvidáciu konkurencie.


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 16:47 avatar
Komunisti snívali aj o tom, že národné štáty zaniknú, čo je v priamom rozpore s Kasafranovou ideológiou o nacistickej ochrane slovanských národov. Komunisti, tí praví, boli za internacionalizmus, za to, že národné štáty nebudú mať význam, až nastane komunistická svetovláda. A ako výdatne sa chvastali, že už ovládajú šestinu planéty. Vďaka ZSSR. Lenže sionfašista je čiernou ovcou medzi členmi KSS. On je ten, ako hovoríš, takzvaný komunista. Len taký registračný komunista. Inak je to rýdzi fašista.
Súhlasí Osvietený


30.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 16:58 avatar
Komunisti snívali aj o spravodlivej, demokratickej spoločnosti.
Práve si priznal, že boli a aj sú komunisti a komunisti a potom ešte všelijakí iní komunisti, teda je táto debata bezpredmetná.
Ja s Kasfranovými názormi problém nemám Lemmy a určite ho nevnímam ako fašistu.
Iní sa tu správajú ako fašisti, ktorí by zatvárali, odstranovali, zakazovali.....


5.
označiť príspevok

havran
   14. 2. 2019, 12:00 avatar
Kasafran - to máš pravdu, je to celkom iná liga. Asi v tej GB majú už veľa čierných odborníkov a títo to majú jasné , oni vedia ísť rovno po krku, čo je jasné aj v tejto kauze.


7.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 2. 2019, 12:29 avatar
Havran,
a nielen veľa čiernych odborníkov, ale aj veľa tmavých starostov miest...


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 14:07 avatar
Krysafran, ty si nielen zákerný sionfašista, ale navyše aj silný rasista.
Súhlasí Osvietený


8.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 13:38 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=MYBJH2IaLF8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Stále sa nájdu slušní ľudia aj na západe.


9.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 13:49 avatar
Správa je overená a pravdivá...

Keby tu chcel opať nejaký šimpanz vyvádzať

archive.is Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 2. 2019, 14:00 avatar
chudak Putin, cely svet ho vidi v zlom svetle kvoli americkym krysam
Súhlasí Boris, Kasafran


14.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 14:04 avatar
Až na tie "americké". Salbea, toto nerobí žiadny konkrétny národ. To robia nadnárodní boháči.
Robí to moc. Myslíš, že nejaký národ má sám nad sebou moc? Teda iste by sme niekde nejaký našli, ale z tých všeobecne známych si myslím žiaden. Všetky tieto národy svoju moc odovzdávajú nejakým zástupcom.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 14:06 avatar
B: To robia nadnárodní boháči.

Krysafran nie je boháč, ale je nadnárodný, nakoľko blúzni o všeslovanskej nadvláde. A na svetovládu chce zneužiť komunistické idey.
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 14:10 avatar
Osobne si myslím, že ak sa ľudstvo nezničí, tak komunizmus tu zavládne celkom prirodzene. Vidím to ako jediné, logické východisko.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 14:30 avatar
Zatiaľ sa ľudstvo neničí, a komunisti sú mimo politický vplyv. Aby prišiel prirodzene, museli by sa o komunistickú ideológiu občania zaujímať. Lenže ich nezaujíma. Ani roľníkov, ani robotníkov.
Súhlasí -era-, Osvietený


22.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 16:32 avatar
Ako koho Lemmy. A dnes nieje navždy,.


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 16:34 avatar
Bezvýznamná výčitka: A dnes nieje navždy,.

Ja to netvrdím.
Súhlasí Osvietený


26.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 16:41 avatar
Hodnotil si súčasný stav, dostal si adekvátnu reakciu.


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 2. 2019, 16:43 avatar
Je to falošná reakcia, lebo nesúvisí s tým, čo tvrdím ja. Reaguješ na mňa bezcennou škriepkou.
Súhlasí Osvietený


31.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 16:59 avatar
To je tvoj názor Lemmy.
Ja zase tvrdím, že dnes tu už nevládne Rím a zajtra tu nemusí byť ani USA a ani demokracia..
Preto je irelevantné, čo si ľudia myslia a robia dnes, ak sa bavíme o tom, čo by mohlo byť zajtra.
Súhlasí Kasafran


32.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2019, 17:08 avatar
Tiež nesúhlasím, že sa ľudstvo neničí. Ničí sa a naberá stále viac na intenzite.
Aj keď sa dožívame dlhšie ako naši predkovia, lebo máme lieky a potlačili sme takmer všetky vážnejšie choroby, tak sme 4x chorľavejší (WHO), ako naši predkovia. To znamená, že náš imunitný systém slabne a je to logické vzhľadom k vplyvom priemyslu na náš organizmus a ani z ďaleka nie len na ten náš.
Ďalej nám stále viac hrozí zničenie vojnou.
Súhlasí Kasafran


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 2. 2019, 18:09 avatar
Redaktor Zem a Vek zábery z filmu vydáva za zinscenované obete útoku v Sýrii

Bývalý redaktor Hospodárskych novín a Rádia Expres Ratko Sudecký a dnes redaktor konšpiračného časopisu Zem a Vek šíri hoax.

Sudecký 11. apríla na facebooku zverejnil status s názvom Režírovanie „chemického útoku v Sýrii“ aj s fotkami, ktoré vydáva za zinscenované obete chemického útoku v Sýrii.

V skutočnosti ide o zábery z natáčania hraného filmu Revolution Man, ktoré tvorcovia filmu zverejnili na svojej facebookovej stránke vo februári. „Ratko Sudecký (Zem a Vek pána Elita) primitívne klame a manipuluje... Jeho tupo lživý príspevok ma skoro 4000 zdieľaní,“ píše stránka Dezinformácie Hoaxy Propaganda, ktorá na jeho hoax upozornila a vyzýva ho, aby svoj lživý príspevok stiahol a svojim odberateľom sa ospravedlnil. Rovnaké fotky použila aj ruská štátna televízia.

www.omediach.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 2. 2019, 18:12 avatar
Dôkazy podľa EÚ nasvedčujú ďalšiemu použitiu chemických zbraní v Sýrii

Európska únia v nedeľu deklarovala, že dôkazy nasvedčujú tomu, že sýrska armáda pri útoku v meste Dúmá použila chemické zbrane. EÚ to rozhodne odsúdila a vyzvala medzinárodné spoločenstvo na okamžitú reakciu. Informovala o tom agentúra Reuters.

EÚ apelovala na Bezpečnostnú radu OSN, aby obnovila svoje kontroly s cieľom identifikovať páchateľov chemických útokov. Súčasne sa obrátila na Rusko a Irán a vyzvala ich, aby využili svoj vplyv na sýrskeho prezidenta Bašára Asada a zabránili ďalším podobným útokom.

Vo vyhlásení EÚ sa uvádza, že správy z mesta Dúmá, ktoré bolo vystavené útoku a bombardovaniu vládnymi silami, svedčia o tom, že v noci na nedeľu prišiel o život veľký počet civilistov, vrátane celých rodín. Niektorí ľudia boli zabití v prístreškoch, kde sa schovávali. Dôkazy poukazujú na ďalšie použitie chemických zbraní silami režimu prezidenta Bašára Asada, píše sa vo vyhlásení EÚ.

Sýrsky režim však odmieta tvrdenia, že vládne sily použili pri bojovej operácii v meste Dúmá chemické zbrane.

Sýrski aktivisti, záchranári a zdravotníci v nedeľu uviedli, že útok chemickými zbraňami, ku ktorému došlo v noci zo soboty na nedeľu v meste Dúmá v blízkosti Damasku, si vyžiadal najmenej 40 obetí na ľudských životoch. Zväz sýrskych záchranárskych organizácií (UOSSM) prišiel dokonca s bilanciou až vyše 100 mŕtvych.

Podľa Sýrsko-americkej zdravotníckej spoločnosti (SAMS) jedna bomba – s obsahom chlóru – zasiahla v Dúmá nemocnicu, a druhá bomba, ktorá podľa SAMS obsahovala „zmiešané látky“ vrátane nervových, zasiahla neďalekú budovu.

Za okamžité prešetrenie podozrení z chemického útoku na mesto Dúmá sa v nedeľu vyslovili aj ministerky zahraničných vecí Švédska a Nórska, Margot Wallströmová a Ine Eriksenová Soreideová, podľa ktorej je kľúčové, aby Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW) získala neobmedzený prístup k vyšetrovaniu incidentov, kde existuje podozrenie z použitia chemických zbraní.

Správy o smrteľnom útoku chemickými zbraňami v Sýrii sú „hlboko znepokojujúce“ aj podľa britského ministra zahraničia Borisa Johnsona. Varoval Rusko, aby sa nepokúšalo zablokovať medzinárodné vyšetrovanie.

Sily sýrskeho prezidenta Bašára Asada použili podľa Johnsona jedovatý plyn od roku 2014 v najmenej štyroch útokoch.


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 2. 2019, 18:13 avatar
Dokázateľné použitie chemických zbraní v Sýrii bolo vo viac ako 160 prípadoch


36.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 2. 2019, 21:43 avatar
(35) Ožiarený,
nože si vyhľadaj vo svojom "zdrojovom fonde", kto má na svedomí to dokázateľné použitie chemických zbraní - nedaj sa však opäť opiť svojím kacom...!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:46,  Heheh pobavil si ma , Ked budes na niekoho nas ra ty Potom uvidis sam tu moralku
dnes, 21:45,  ja tu vidim demokratickýáv štát....*10*10*10*10
dnes, 21:45,  Dokonca mam brata ktory chodi do sboru a normalne fungujeme , Radime sa piseme a podobne
dnes, 21:44,  A hlavne ak pozriem na niektore cirkvi ohladom tych prosieb a podobne Ako nechcem ich sudit ,...
dnes, 21:43,  preco?
dnes, 21:43,  Každý nie.
dnes, 21:42,  Na Slovensku ak napadne černoch policajta zastrelí ho rovnako ako belocha. To si nevedel ?
dnes, 21:42,  A len sľubuje debility.
dnes, 21:42,  https://www.tvnoviny.sk/domace/1987547_den-siesty-threema-bola-ziskana-zakonne-zsuzsova-do-dvojna...
dnes, 21:41,  Boris no ved predsa kazdy clovek podla zaujmov a potrieb ,
dnes, 21:41,  Trepoce sa nám tu neplatič a asocial Boris ale nepomôže mu to . Ešte bude krvavé slzy...
dnes, 21:40,  Ja niesom proti nikomu len proti vsem ondrej , Ako vonat ,, respektujem slobodu cloveka ak chce...
dnes, 21:39,  Včera som sa povenoval hrdinským činom národovca Mazureka dnes som pošteklil utekajúcich...
dnes, 21:38,  Kto nastavuje morálku podľa potreby?
dnes, 21:37,  Nie, to preto, že ten retard zničil DF.
dnes, 21:35,  168. preto tu vyšiluješ , lebo osvieteny sa tááák strápnuje *39
dnes, 21:34,  Neboj dam....zatiaľ v v pohode, len viem že ti padanie ľudi v charizmatických...
dnes, 21:34,  next bude Nitra :)
dnes, 21:33,  Rain Sound and Thunder - 2 Hours Sleep Meditation Sound
dnes, 21:33,  A ak teda vieme moralku nastavit podla potreby aka prave vyhovuje najme ak ide o politiku...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 142 bytes in 0,501 seconds)