Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Uhrík šíri v Európskom parlamente proruské dezinformácie

14
reakcií
236
prečítaní
Tému 14. júna 2020, 18:31 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 6. 2020, 18:31 avatar
Kotlebovský poslanec za vojnu na Ukrajine obviňuje Západ, zodpovednosť Ruska nevidí.

Europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík na svojej facebookovej stránke pravidelne uverejňuje videá svojich výstupov na pôde europarlamentu, v ktorých predvádza krajne-pravicovú rétoriku kotlebovcov. V nedeľu 13. októbra pridal video, na ktorom k radikálnemu prejavu pridal aj proruské dezinformácie.

Uhrík vo svojom vystúpení kritizoval západné pochybnosti o najnovšej dohode medzi Ruskom a Ukrajinou. Na začiatku krátkeho prejavu vyhlásil, že protivládne protesty na Ukrajine v roku 2013 platili a organizovali západné tajné služby a mimovládne organizácie. Rolu Ruska v nasledovnom konflikte vôbec nespomína.

“Vážení kolegovia, ak chceme dopomôcť mieru na Ukrajine, tak v prvom rade si treba otvorene povedať, že ako to celé začalo. Že tajné služby a mimovládne organizácie financované aj odtiaľto z Bruselu, ale hlavne z Washingtonu využili frustráciu bežných Ukrajincov, frustráciu z oligarchie, z korupcie a zorganizovali najprv Majdan, a potom sa rozpútala aj občianska vojna.” Vo svojom vystúpení podáva aj alternatívne vysvetlenie súčasnej situácie a tvrdí: “Ide tu len o to, aby západné firmy získali nové trhy, a aby sa oslabila pozícia Ruska v Európe.”

Proruské vyznenie videa zdôraznil v sprievodnom texte, ktorý k nemu pripojil. Slovanské národy v ňom povzbudzuje k spolupráci a v boji proti útokom na Rusko. “My Slovania nie sme žiadni hlupáci a nepotrebujeme amerických agentov, ich ´rady´, ani ich vojny,” píše Uhrík.

Vo svojom vystúpení prevzal jednu z mnohých dezinformácií o vojne na Ukrajine, ktoré kolovali na internete.Táto o rozvracaní Ukrajiny Západom bez pričinenia Ruska, bola podľa databázy EUvsDisinfo naposledy uverejnená v júni 2019 na propagandistickom youtubovom kanáli Sputnik France. Prostredníctvom proruských médií však v rozličných podobách kolovala niekoľko rokov. Tvrdenia, že euromajdan bol pripravený vo Washingtone, alebo že všetky protesty na Ukrajine boli organizované a schválené Spojenými štátmi a Európskou úniou, sa objavovali často.

Uhrík nielenže dezinformácie šíri, ale aj brojí proti návrhu európskej legislatívy na boj proti nim. Brusel podľa neho nemá ľuďom diktovať, čo majú čítať. Tvrdí tiež, že plánovaná legislatíva chce deti na školách indoktrinovať a obmedziť slobodu slova.

Návrh dohody medzi Ukrajinou a Ruskom a na uskutočnenie volieb na separatistických územiach, ku ktorému vystúpil Uhrík, kritizujú viacerí aktéri. V prvom rade sú to ukrajinskí nacionalisti, ktorí sa boja, že by voľby legitimizovali prítomnosť ruskej armády na Donbase. Strach o férovosť a transparentnosť volieb má aj bývalý ukrajinský minister zahraničných vecí Pavlo Klimkin.


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   14. 6. 2020, 19:08 avatar
Je poslancom EU parlamentu? Je. Tak smie brojiť proti návrhom a smie za návrhy hlasovať. Neupieraj mu jeho práva poslanca.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 6. 2020, 19:33 avatar
Radačovský už povstal odmietol voccovi výpalné platit    

Pravo poslanca     poslanec bez zaradenia do skupiny v europarlamente je asi niečo podobné ako poľovník bez revíru . Ten si však cez peniaze môže aspoň čo to vynútit .
Poslanec Radačovský a Uhrík nerobia v EP okrem veľkej ostudy vôbec nič lebo ani nemajú čo


4.
označiť príspevok

0svietený muž
   14. 6. 2020, 19:35 avatar
A teraz daj nečo o "svojich" troch mobilných domoch.             Alrbo, ako si si prejebal "Orlie hniezdo".                


5.
označiť príspevok

peter67 muž
   14. 6. 2020, 19:43 avatar
Nesmú hlasovať? Zakázal im to niekto? Lebo nie sú v žiadnej frakcii?
Súhlasí -era-


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 6. 2020, 19:59 avatar
Peter hlasovať môžu ale EP nefunguje ako SNR v ktorej tiež môžu i hlasovať ba i všeličo navrhovať .

V Európskom parlamente sa poslanci na rozdiel od iných parlamentov nezoskupujú podľa národnosti, ale podľa politickej príslušnosti. V Európskom parlamente existuje v súčasnosti 7 politických skupín.

Čiže Uhrík okrem šírenia nenávisti , velkej hanby Slovenska nakrucania dezinformačných bludov vôbec nič .

Takže asi takto sk-sk.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Iným nebude jeho politická kariera je založená iba na klamstve . Zatial mu to fungovalo uvidíme dokedy . Každopadne súdruh Radačovský s tým vybabrl najsamlepšie a stačilo sa zahrať iba na fašounika ktorý ako hrdina Kisku do Izraela posiela a hned bol mandat poslanca na dosah .

Vocca sa potešil však predčasne výpalne nebude .

Kotleba a jeho strana dlhodobo presadzovali okamžité vystúpenie Slovenska z Európskej únie. Vypočuli a prečítali sme si na túto tému mnoho plamenných slov a tradične zavádzajúcich pseudoargumentov. O čo menej v nich bolo pravdy, o to boli hlasitejšie. Vystúpiť vraj treba čím skôr a zachrániť sa z potápajúceho sa Titanicu. Inak nás čaká skaza. A odrazu, čuduj sa svete, je všetko inak. Na vystúpenie nie je teraz pravá chvíľa a úniu treba zreparovať zvnútra. Samozrejme s pomocou poslancov Kotlebovej ĽSNS.


7.
označiť príspevok

peter67 muž
   14. 6. 2020, 20:10 avatar
Takže predsa niečo len môžu robiť!! A to najdôležitejšie = hlasovať. To je to podstatné, nech hlasujú, ako keby niečo p. Monika v EU robila, poprípade ako sa namakal taký p. Boris Zala? Alebo nejaký iný poslanec zo Slovenska? Vieš mi to dať?


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 6. 2020, 20:18 avatar
hlasovanie v EP je ešte väčším ničím ako sedenie kotlebovcov v SNR .

V SNR nerozhodujú vôbec o ničom a v EP rozhodujú skupiny nie nejaký dvaja náckovia zo Slovenska . Ešte raz Monika i Zala pracovali v skupine rovnako ako Sulík a nebolo málo čím sa môžu pochvaliť .

Richard Sulík urobil odpočet práce v EP, vyzdvihol pozastavenie osobitného odvodu

Predseda SaS Richard Sulík považuje za jeden z najväčších úspechov svojho pôsobenia v Európskom parlamente aktivity, ktoré viedli k pozastaveniu osobitného odvodu obchodných reťazcov. Pri odpočte svojho pôsobenia v europarlamente spomenul svoje písomné otázky, vystúpenia aj pozmeňujúce návrhy k európskym smerniciam a nariadeniam.

„Nenaplnili sa obavy z môjho zmiznutia do Bruselu, z toho, že budem zvolený, odídem, nebude ma vidieť,“ povedal predseda SaS Richard Sulík a vypočítal svoju práce: „Za 5 rokov som medzi iným podal 180 písomných otázok, na ktoré mám nárok ako europoslanec, vyše 100-krát som vystúpil v Európskom parlamente, všetky tieto vystúpenia sú dostupné a každé z nich malo tisícky zhliadnutí – aj takto sa formuje verejná mienka. Podal som vyše 1200 pozmeňovacích návrhov a za všetky tieto aktivity by som chcel spomenúť jednu, ktorá je teraz úplne aktuálna, je to Dankova daň z potravín.“

Richard Sulík písal list príslušnej eurokomisárke Margarethe Vestager, nakoniec sa s ňou aj stretol a komisárka mu prisľúbila, že bude v tejto veci urýchlene konať. „To sa stalo tento týždeň, keď Dankova daň z potravín bola pozastavená. A tu vidieť, že vôbec nie je pravda, že práca v europarlamente je zbytočná a že jeden poslanec tam nič nezmôže,“ poznamenal R. Sulík.

Európska únia je podľa SaS dobrý projekt, ale potrebuje reformy. „Strana SaS ako jediná predstavila súbor reformných opatrení, ktoré by Európsku úniu bezpochyby zlepšili. Nazvali sme to Manifest slovenského eurorealizmu. Napriek tomu, že členstvo v EÚ je kľúčovým záujmom Slovenska, rozhodol som sa do Európskeho parlamentu viac nekandidovať. Z Bruselu sa dá riadiť strana, ale nedajú sa vyhrať voľby. Avšak postavili sme silnú kandidátnu listinu, na čele s top tromi kandidátmi – Eugenom Jurzycom, Alojzom Baránikom a Luciou Ďuriš Nicholsonovou,“ dodal Richard Sulík.

www.sas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Z odpočtu mojej práce s názvom Eurošpeciál vyberám: podal som 190 parlamentných otázok, 4 otázky na priame zodpovedanie v pléne, 1264 pozmeňovacích návrhov, 104-krát som vystúpil v Európskom parlamente a 22-krát som bol tieňový spravodajca k smerniciam alebo nariadeniam Európskej komisie.


15.
označiť príspevok

peter67 muž
   14. 6. 2020, 21:50 avatar
Hlasovanie je väčším ničím? No toto?
P. Monika bola a je v EU parlamente pomaly inventárom.   Aký jej návrh zákona prešiel?


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 6. 2020, 20:31 avatar
Peter keby sedel v EP sám vocca Putin boli by všetky hlasovania o Rusku presne také isté ako hlasovania Uhríka a Radačovského                    


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 6. 2020, 20:12 avatar
Hádam sa nebudeme tváriť že strana ľsns čo i len maličkostou pomohla našej krajine . Okrem velkej ostudy , dezinformací , polarizacie spoločnosť a mnoho iných škod ktoré napachali neurobili pre Slobensko za tie desiatky milion vôbec nič ktore dostali od štatu ba ani len dane odvody ani len zdravotnu poistku nemaju niektore esá z ľsns zaplatene


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 6. 2020, 20:20 avatar
Toto je naj slovenské trapenie

Uhrík može v Európskom parlamente čeliť disciplinárnemu konaniu za poznámky o belgickej poslankyni

Neprišla riešiť zmenu svojho pohlavia

Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) upozornila, že spolu s inými poslancami zvažuje podať oznámenie šéfovi EP Davidovi Sassolimu, aby začal konať prostredníctvom disciplinárneho výboru. S De Sutterovou sa stretáva vo Výbore pre zamestnanosť (EMPL). Spresnila, že transrodová europoslankyňa, ktorá je bývalou uznávanou profesorkou gynekológie na Univerzite v Gente, neprišla do EP riešiť zmenu svojho pohlavia, ale zaoberá sa otázkami verejného zdravia, klimatických zmien a ochranou spotrebiteľov.

Myslí si, že “keď v Európskom parlamente nemá (europoslanec) žiadnu agendu a keď mu nedovolia pracovať ani na jednom legislatívnom návrhu, vtedy sedí v kancelárii a rieši pohlavia kolegov a kolegýň”. Zároveň zdôraznila, že sa s belgickou poslankyňou stretla na rokovaniach a vždy dokázala zaujať svojou perfektnou angličtinou, konštruktívnymi nápadmi a názormi napríklad o prepojení systémov sociálneho zabezpečenia.

Ivan Štefanec (KDH) potvrdil, že možnosť disciplinárneho konania bude koordinovať s ďalšími slovenskými poslancami. “Kritika pána Uhríka nebola vedená vo vecnej rovine a netýkala sa práce či politických postojov. Ide o osobný útok na človeka. Uhrík je predstaviteľom strany, ktorej členovia by mali byť tí poslední, kto na podobné veci poukazujú,” povedal Štefanec.

Monika Beňová (Smer-SD) je kvestorkou a teda súčasťou vedenia EP. Podľa jej slov extrémisti si vždy namiesto práce hľadajú na kom by sa mohli bezdôvodne vyvyšovať. “De Sutterová, ktorú si Uhrík vybral za svoj terč, je okrem iného profesorkou v oblasti reprodukčnej medicíny a bola rovnako ako ostatní poslanci EP legitímne zvolená v májových voľbách. Spochybňovanie kohokoľvek len na základe rodovej identity, považujem za prejav absolútnej úbohosti,” uviedla Beňová. Dodala, že uvedený status je dôkazom, že europoslanec za Kotlebovu extrémistickú stranu si namiesto toho, aby sa v EP snažil presadiť aspoň niečo z toho, čo svojim voličom nasľuboval, radšej zaoberá výzorom iných ľudí.

glob.zoznam.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 6. 2020, 20:24 avatar
Ale možno prišiel hájiť Uhrík zaujem Ruska v EP              


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 6. 2020, 20:28 avatar
Lebo to hlasovanie vždy za Rusko je dosť jasne vypovedajúce

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tretiu skupinu tvorili nezaradení poslanci, zvolení za extrémistickú ĽSNS, ktorí jednoznačne podporovali zahraničnú a vnútornú politiku Ruska a v súlade s týmto stanoviskom hlasovali.

Je to náhoda hodná pomeru ak by si vyhral na športke prvú cenu


13.
označiť príspevok

0svietený muž
   14. 6. 2020, 20:29 avatar
A zajačikom si žrať dal?             Ináč nebude krupicová kaša.            
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:53,  Len k edovi :)
dnes, 01:52,  V Česku nám závidia i mega trolla eda :)
dnes, 01:50,  Americký robot spamuje
dnes, 01:47,  Islamista ty neustále ospevujes islamistov ako teraz azerbajdzanskych a tureckých
dnes, 01:45,  Edo Edo také primitivne-splasky vypúšťa :)
dnes, 01:43,  Nás edo je excelentny trol- :)
dnes, 01:42,  Trolovi-edovi veria jednoduchší :)
dnes, 01:41,  Čo od totalitakov čakať?
dnes, 01:04,  9, .... ale odpadlíkom ani to Božie meno nepomôže. Ak oni neboli poslušní a "bili...
dnes, 01:01,  6, .... lenže pravda sa nededí, ale pracne hľadá a je len jedna! Inak to nemôže byť! A...
dnes, 00:56,  7, .... nie ja musím byť spokojný s nejakým uctievaním, poznaním, náboženstvom, ..... ale...
dnes, 00:54,  2, .... to máš pravdu. Ale kde je problém? V Biblii, že sa dá vysvetľovať rôzne, a tak je...
dnes, 00:43,  Ale ale Osvieteny, nebud taky predpojaty. Oni si s Kocnerom urcite len vymienali recepty.
dnes, 00:29,  Nanho by som sa sla pozriet aj nazivo, do maastrichtu. Akurat pred cca dvoma tyzdnami som...
dnes, 00:27,  20, .... ak niekto odíde z kláštora, to ešte neznamená , že musel zanevrieť na Boha, alebo...
dnes, 00:23,  Tiež sa mi to páčilo *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:23,  8, .... áno, ale iba u tých čo sa venujú všetkým pôžitkom/ktoré vymenoval a okúsil aj...
dnes, 00:21,  *39 tak ten bol dobry
dnes, 00:20,  1, ...... problém Helca je v tom u mnohých ľudí, že si myslia, že "zasvätený...
dnes, 00:09,  Našu excelentnu prezidentku nám zavidia i v Česku . Čaputová predbehla Zemana, má...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(87 789 bytes in 0,422 seconds)