Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

TO: Prezradím vám, prečo je Kotleba problém

14
reakcií
836
prečítaní
Tému 12. apríla 2016, 22:54 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 4. 2016, 22:54 avatar
Problém s Kotlebom nie je ani v jeho osobe. Ani v tom, že je v parlamente. Ani to, že je výtržník - nakoniec si spomeňte na to, ako začínala legenda nemeckej politiky Joschka Fischer. Začínal ako výtržník. Problém nie sú ľudia, ktorí dvíhajú paprču na pozdrav, nocia haklkrajzy. Ani ľudia, čo nevedia moc o 2.svetovej vojne. Nemyslím si, že je správne, aby boli trestaní ľudia za spochybňovanie holokaustu - nech si hovoria čo chcú a nech sú za blbcov ak nimi chcú byť.
To, že pár psychopatov, ako sonar, našlo v bytí kotlebovcopv prílôežitosť si honiť svoje zakomplexované ego, nie je tiež problém. Sonar dokázal, že nevie nič o dejinách Izraela rovnako, ako o dejinách vlastnej krajiny vedia málo priemerní občania a voliči štandartných strán. Prečo by to mali aj vedieť? Všetci smer adi, ak si plníme rodinné povinnosti.
Problém nevidím ani v teatrálnych gestách. Akýchsi hliadkach vo vlakoch...ale choďte...
Problém tkvie úplne inde. Je to podhubie voličskej základne, ktoré ste vytvorili vy všetci svojou nečinnosťou a snahou démonizovať dejiny tejto krajiny. Je časť sympatizantov nacizmu (nie fašizmu!), ktorí pre svoj nízky rozhľad potrebujú vodcu a potrebujú pravidlá sekty. Títo ľudia sú sfanatizovaní. Tam, kde končí intelet, kde končia vedomosti, tam začína zdôvodnenie vlastného konania vernosťou. Niečomu. Vodcovi, strane, identite.
Poznám pár neonacistov osobne. Jeden z nich je v parte skôr pre dobré kamarátske vzťahy, ale je inteligentný. O toho sa nebojím, časom ho puberta prejde a odíde. poznám aj iných. Skúsil som s nimi viesť dialóg - nedá sa. reagujú presne ako Lemmy alebo sonar. Krátke heslo, jednoduchá póza - napr. Zbožňujem Tisa!. Nuž skúsil som ísť do hĺbky problému jednou otázkou, druhou...krátky výklad. testoval som ho. neprešiel - nudilo ho to. Nasledovalo ďaľšie mítingové heslo: nenávidím cudzincov!... Zase skúsim - veď aj my Slovania sme do Európy prekočovali. ... Nenávidím Židov, nenávidím CVigánov! Vraždil by som ich!... Tak som prehodil tému a spomenul som mu krásne pesničky mojej mladosti od Waldemara Matušku. Jó tŕešně zráli... Hej, poznal, páčili sa mu. Waldemar Matuška bol cigán - opáčil som. Zneistel. Aj Chaplin bol Cigán a z 50% žid, násilník a tyran, ktorý zraňoval ženy... chvíľu premýšľal... Išiel od priateľky zo severu SK. Takže chodíš za cudzinkou? To si nemôžeš nájsť babu zo susednej ulice? Zasmiali sme sa - prichytil som ho na hruškách. Ano, blbý pocit byť cudzincom vo vlastnej krajine.
Kolteba sa voči tomuto extrémizmu, zatiaľ len skrytému, vôbec nebráni. On s ním ráta. Jeho strana môže fungovať len ako sekta. Preto je Kotleba pre mňa neprijateľný. Buduje sektu podobnú ateistickým fcb-skupinám či rôznym lgbt klubom.

To najhoršie, čo môže táto spoločnosť urobiť, je krivo ich kriminalizovať. Spoločný nepriateľ týchto zjavne psychicky nevyrovnaných, pozraňovaných, možno zneužívaných chlapcov iba stmelí. Hitler dostal moc až vtedy, keď ho uväznili. To naozaj chcete dať takto moc Kotlebovi?
Skúšal som viesť rozhovor s jedným tých blbcopv, čo chodili po SK a poolievali sochy Tisa blatom. Anonymne. nezvládol to. Je to rovnaký extrémizmus. ten mladý slovenský žid si pestuje v sebe spasiteľský komplex toho istého druhu ako kotlebovci.
Tváriť sa, že tento problém odstránite kriminalizáciou a znevažovaním názorových súperov, je sebaklam. Glorifikovanie je rovnako nesprávne ako démonizovanie. Kotleba pristihol občanov v tejto krajine, ako málo vedia o Slovenskje republike počas vojny a ako ich chabé vedomosti sú merateľné len niekoľkými mítingovými heslami.

Aj fašisti a nacisti môžu byť dobrí ľudia. Miluj fašistu, no nenávd fašizmus. Dokáže aj Shagara. Keď onoho časi si pápež pripomínal deň D v Normandii, tak spomenul aj statočných nemeckých vojakov pomýlených tou zvrátenou ateistickou ideológiou.

Kotlebovcov treba prijať do spoločnej diskusie. Iba tak sa porazí ten prízrak fašizmu, ktorý sme tu vytvorili všetci a najmä liberáli prehgnaným démonizovaním Tisa a nacizmu. Budovali ste systém lží a teraz sa sa čudujete, že vám nikto neverí. A to ešte pár mesiacov dozadu ste o prvovoličoch boli presvedčení, že budú voliť strany systému lží a redefinícií.

Kotlebovci podobne ako sonar sú v prvom rade nešťastní ľudia. Majú potrebu vyhranenia. Hľadajú zmysel života a našli v živočíšnej pudovej nenávisti niekoho. Sonarovci a kotlebovci sa navzájom potrebujú - sú to blázni opantaní nenávisťou. napriek tomu vás všetkých vyzývam, aby ste ich prijímali ako bratov, ktorí majú nádej na návrat domov.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 4. 2016, 22:57 avatar
T9: Skúsil som s nimi viesť dialóg - nedá sa. reagujú presne ako Lemmy

Opäť o mne klameš.

Ja sa viem vyjadrovať konkrétne na rozdiel od teba. Kto klame, má vo zvyku nevyjadrovať sa k veci, ale často odbočuje od témy.

Kde si niečo napísal, že Kotleba je katolík?


3.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 4. 2016, 23:29 avatar
To, či je niekto katolík alebo nie je, je osobná vec každého človeka. Myslíš, že je jeho vyhlásenie pre mňa dôležité? Viera je vo svojom hlbokom vnútri, neriešim jeho vonkajšie prejavy viery. Neviem, do akej miery sú úprimné.
Videl som ho v kostole - na omši RKC. Zmieňuje sa o bohu... ale to je jeho vec. Nezaujíma ma to.
Tvrdíš, že je katolík - ale ja to neriešim. Ani jeho farbu kože.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 4. 2016, 23:56 avatar
Nie, to tvrdí on sám, ja len som povedal, čo on sám o sebe tvrdí. Rovnako ako ty tiež o sebe niečo tvrdíš.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 4. 2016, 23:57 avatar
Alebo aj takto: To tvrdí aj katolícky kňaz, ktorý ho sobášil.


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 4. 2016, 23:59 avatar
Keby bol moslim alebo scientológ, budhista, myslím, že by katolícky kňaz mal s Kotlebom problém.


7.
označiť príspevok

TvojOponent19
   13. 4. 2016, 00:01 avatar
6 Kňaz skúma len formálne znaky úkonu. Ak to zatají, tak s tým kňaz nebude mať problém. Existujue totiž ešte iný rozmer konania - úmysel. Za ten ateisti nie sú hodnotení, že? Kresťania to také jednoduché nemajú. Už samotná myšlienka na hriech je hriešna.


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 4. 2016, 00:04 avatar
Pri občianskom sobáši sa neskúmajú náboženské bludy, pretvárky, a podobné nezmysly (tzv.hriechy), takže ja s tým problém nemám. Zato ty si katolík, aj ten kňaz je katolík, aj katolíka s katolíčkou zosobášil. Takže vy môžete mať problém. 

To, že ty ho neriešiš, si asi tak na tom, ako kedysi katolíci neriešili Hitlera.  


9.
označiť príspevok

TvojOponent19
   13. 4. 2016, 00:09 avatar
Rovnako ako neriešim Tvoj ateizmus. Je to výsostne súkromná vec. Do vnútra človeka nevidíš.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 4. 2016, 18:06 avatar
Pokrytec! Tak vysvetli, prečo porušuješ vlastnú zásadu? U niekoho riešiš, u niekoho nie! Klamár, podvodník.

Hitlera, ktorý sa jasne vyjadril, že verí v boha, riešiš, že je podľa tvojho tupého názoru humanista. Ale u Kotlebu už držím svoju drzú držku hlboko, veľmi hlboko nízko. Ty falošný diskutér, troll slovenských diskusií. Ohovárač!


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 4. 2016, 18:06 avatar
Oprava: Ale u Kotlebu už držíš svoju drzú…


15.
označiť príspevok

fajer
   13. 4. 2016, 18:18 avatar
Je to špina...


10.
označiť príspevok

RighteousFred
   13. 4. 2016, 00:20 avatar
Nemyslim si, ze "Kotlebovci" su nejaki "psychicky nevyrovnaní, pozraňovaní, možno zneužívaní chlapci". To je hlupe pohrdanie bez riadneho obsahu.

Uz Sokrates rozdelil ludsku spolocnost na 4, zakladne archetypy: rolnik, obchodnik, vojak a myslitel. Rolnik dnes samozrejme pracuje aj v priemysle - hruba pracovna sila.
"Kotlebovci" su archetyp vojak. Tato cast spolocnosti sa obycajne v casoch spolocenskeho utlaku dokaze zmobilizovat.. Castro Kuba.. A to bol Castro v sluzbach statu, cize ako vojak bol vyuzity, jeho zakladne spolocenske postavenie bolo naplnene a predsa nastalo povstanie priamo z centra statu.
"Kotlebovci" su nevyuziti vojaci, nezaradeni a o to viac sa maju tuzbu zmobilizovat a naplnit svoj ucel.
Tyto ludia, ktorych mnohi pokladaju za bulov, vypatlanych a podobne, su ludia, ktori rozhoduju vo vojnach. To je ich prednost, niesu o nic menejcennejsi, ako hocktory vedec. Vzdy zalezi na okolnostiach, kedy moze ktory clovek prejavit svoje prirodzene prednosti.
Nastolili sme rezim obchodnikov, su panmi sveta a obchod nieje nikdy uplne moralne nezavadny, o to viac, ak vladne svetu a ma vsetku moc. Absolutna moc korumpuje absolutne a dnes to myslim uz mozeme, aspon ti este dusevne zdravi vidiet na vlastne oci v kazdodennom zivote. Ako si sam napisal, nastolil sa rezim klamstva, co postupne degeneruje celu spolocnost a myslim si, ze mobilizacia vojakov je taky prirodzeny obranny mechanizmus nasej spolocnosti,. V kazdom zvieracom spolocenstve, ak vladne alfa nespravodlivo, vojaci ho, ci ju napokon napadnu a zabiju, alebo odozenu.
A presne to, sa zacina diat aj na Slovesnku a nie len na Slovensku. Ludia su dlhodobo klamani a je im z roka na rok tazsie zit, preto narasta popularita radikalov, je zrejme, ze spolocnost zacina tuzit po naprave a naprava zvacsa boli. Kazde liecenie je v podstate vojna, invazivny zakrok voci skodcovi.


11.
označiť príspevok

dorota
   13. 4. 2016, 17:49 avatar
toto chce vlastnu diskusnu temu   " Aj fašisti a nacisti môžu byť dobrí ľudia"  


14.
označiť príspevok

fajer
   13. 4. 2016, 18:16 avatar
Hej tak ako farári...niektorý sú normálny, nie sú homosexuáli ani pedofili...ale tých je ako šafránu...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:35,  Nešikanuj *13
dnes, 12:35,  No ale MSM, hormony alebo B17 nie je už homeopatia...
dnes, 12:34,  Študiu takú nepoznám, ale logicky - čím neskôr sa ľudia idú naozaj liečiť, tým je...
dnes, 12:33,  http://kamilsajben.sk/wp-content/uploads/2017/05/lagoon-2-1024x683.jpg
dnes, 12:31,  J.Tull - zámerne tu nedávam hotové relatívne a absolútne čísla ako aj intenzitné a...
dnes, 12:31,  -era-, moje príspevky Ťa šikanujú?*18 ... čo takto potom pozrieť sa na tie Tvoje rovnako...
dnes, 12:30,  % som nenašla, ale vypočítala... Takže na SK priemer je za celé obdobie 2%, a napríklad za...
dnes, 12:29,  Zaujímavé je, že iniciatívu na zákon o nemorálnosti socializmu vytvárajú politici bez...
dnes, 12:27,  -era- nesleduješ slovenskú šatatistiku? Ale súhlasím s tebou, že je to podávané...
dnes, 12:26,  -era-, existujú takéto čísla, aj keď neviem či v %... v tejto súvislosti spomeniem aj...
dnes, 12:26,  v potravinách a v obchodnom dome by nemali detstký zákazníci kupovať džús pre deti s...
dnes, 12:22,  v potravinách a v obchodnom dome by mali zákazníci nakupovať spritu v objeme dvoch litrov !!
dnes, 12:20,  Takto postupujú asi všetci politici sveta. Je tu však rozdiel medzi postupom politikov...
dnes, 12:20,  havran, nevidím... podstata tohto javu je v tom, že v súčasnosti, oproti jari, sa mení...
dnes, 12:18,  140. Určite sú tu neustále snahy ma šikanovať, a mnohé tvoje príspevky patria k tomu. A...
dnes, 12:15,  -era-, veď som pridal... naša socialistická vlasť ma učila ešte o elektrónkach,...
dnes, 12:15,  Existujú niekde aj čísla, ktoré uvádzajú percento? Koľko percent z testovaných je...
dnes, 12:14,  ľudia na slovensku nekupujú ovocný čaj a je to rasizmus
dnes, 12:13,  gabriel pb tie čísla nie sú tajomstvo, ale tajomstvom je ako tie čísla chápať. Toto nevie...
dnes, 12:12,  dobrí ľudia rôznej nálady vždy víťazia
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Som vegetarián, ale na mäso sa pozerať môžem.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(77 658 bytes in 0,237 seconds)