Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

TO: Lemmyho prvoplánová charita alebo ako sa to nerobí

24
reakcií
338
prečítaní
Tému 5. apríla 2020, 23:05 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   5. 4. 2020, 23:05 avatar
Lemmy už niekoľko dní si buduje imidž dobrodinca tým, že rozdáva jedlo bez domovcom. Už nakŕmil tuším troch. každého jeden krát. A dosť.

V prvom rade - Lemmyho správanie je vysoko rizikové. V čase pandémie si chodí svojvoľne po meste a ako potenciálne sekulárno-humanistický bacilonosič šíri potenciálne nebezpečné ochorenie. On to nazýva prosím pekne že charita. V čase, keď zo všetkých strán je počuť, najmä od lekárov, že oni zostali v práci pre nás a my máme zostať doma pre nich, čo znamená nič viac, aby sme zbytočne nechodili do mesta a nestretávali sa s cudzími ľuďmi... Tak náš Lemmy si chodí po meste ako panenka po nábreží a nerešpektujúc bezpečnostnú vzdialenosť 2 metre sa fotí pre svoj nízkonákladový inzertný plátok Humanisti.sk. Dúfajúc, že si tak za pár cudzích darovaných eur kúpi pozornosť komisie udeľujúcej vstupenky do siene slávy ateizmu - ocenením titulom Humanista roka.
V Humennom funguje denný stacionár spĺňajúci náročné požiadavky na dodržiavanie odborných a hygienických parametrov. Dom sv.Júdu v Humennom patrí do celoslovenskej siete charitatívnych domov poskytujúci rôzne služby. Vrátane stravovania pre bezdomovcov v cene - 0,50 Eura. Keby lemy tých 2,60 daroval charite, urobil by lepšie. A ešte lepšie by urobil, ak by začal zvážať hladných bezdomovcov a tam im za tých svojich 2,60 mohol bezadomovcom zakúpiť nie jedno balené teplé jedlo, ale rovno päť a ešte by mu ostalo desať centov...
gkcharita-po.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kým Lemmy sa pretŕča na svojom ezine pomocou, princípy chatrity sú iné - pomáhj tak, aby o darovanej veci pravou rukou nevedela ruka pravá.
Problém bezdomovectva sa nerieši tak, že dnes dáš raz za deň niekomu najesť. Bezdomovec potrebuje jesť každý deň a súčasne je potrebné, aby mal možnosť z ulice sa dostať.
Živelná prvoplánová charita síce ukojí pocit potreby pomáhať, ale v skutočnosti nič nerieši.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2020, 01:53 avatar
Ty si poriadny chrapúň a pokrytec. Náboženské organizácie dostávajú milióny eur od štátu, od daňových poplatníkov, a tak vám sa ľahko robí charita lacnejšie. Mne štát nedáva ani cent na charitu, ani cent. Našiel som dobrovoľných darcov, ktorý zo svojho príjmu dávajú peniaze. A lacnejšie som nenašiel, než za 2,60 €. Nebudem vykrmovať katolíckych darmožráčov!!! Keď raz jedna pani žobrala, spomenula, že bola i pred kostolom, a ja, že koľko dali, a ona, že ju stade vyhnali. Kňaz vnútri nábožným odporučil, aby žobrákom nedávali, lebo budú potom neustále stáť pred kostolom. Takí ste vy, farizeji!!!
Súhlasí Osvietený


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2020, 01:56 avatar
Katolík, hlupák kresťanský, vieš čo ti poviem, ja som prišiel s nápadom na túto cenu, takže si môžeš vytrieť svoje taľafatky, že budem ocenený. Zo zásady, že som to ja vymyslel, ja som to navrhol spoločnosti, nemôžem byť ocenený. Pre mňa je totiž najväčšou cenou práve to, že táto cena dodnes od roku 2008 funguje, a každý rok oceníme niekoho. Toto je pre mňa najväčší sviatok, ale taký krepý ako ty, to nemôže s dutou lebečnou dutinou pochopiť.
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2020, 02:11 avatar
Tankista katolícky, si vypočítaj, koľkých štát pomocou darcov, daňovníkov, vykrmuje pre tú tebou menovanú kresťanskú charitu, len personál, ktorý navarí, koľko dostávajú peňazí, ja nedostávam nič z toho dobrovoľného darcovstva, naopak, sám som darca, navyše, a k tým 0,50 € pripočítaj reálnu cenu, to je ešte 3 eurá príživnícke, lebo odkiaľ asi majú peniaze pre seba klerici? A tých bezdomovcov, čo som im pomohol, prečo sa im kresťania nevenujú? Há? Dva dni nejedla, sťažovala sa bezdomovkyňa. Prečo odháňajú bezdomovcov? Že si vypili? Aké biedne je dnešné kresťanstvo na čele s guru TvojOponentom!!! Ale som rád, že si sa ukázal, aký si bezcharakterný a nemorálny kresťan katolík.

Pre mňa je ocenením už to, že každý rok sa úspešne zorganizujú Ceny humanistov. Mal by si vedieť, že sa konajú v deň mojich narodenín. Väčšie ocenenie si neviem predstaviť. Ceny humanistov sú mojím najväčším ocenením, a to každý rok, a úspešne.
Ďakujem ti, podliak, že si ukázal v diskusii svoju pravú, ale falošnú kresťanskú tvár. Podlosť je tvoje bremeno, len to nevieš, a rodičia sa boja ti to povedať.
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 4. 2020, 10:16 avatar
Ale ja to viem Lemmy! Dokonca aj Medzinárodný svetový deň humanizmu sa oslavuje na pamiatku Tvojich nardenín vždy 21.júna. Ty si taký ateistický prorok. Ateisti sú ako jeden šík, a Lemmy je ich Jánošík!!!


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2020, 10:51 avatar
Si trápny troll. Ja mám dôkazy, ty hovno kresťanské. Áno, je to náhoda, že som sa narodil na letný slnovrat. Prebuď sa, šašo počmáraný!!! 

Inak, som s tebou skončil nadobro, pretože si exot na entú. ExotnaXnaY. Nekonečne hlúpy.


24.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 4. 2020, 10:58 avatar
23 Ceny Humanista roka sa neudeľujú na pamiatku Tvojich narodenín, ale sú koordinovanou celosvetovou akciou v rámci podujatí Dní humanizmu, ktorí si ateisti pripomínajú po celom svete.Preto sú 21.júna. To, či je náhoda, že si sa narodil, neviem. Je to vec Tvojich rodičov...

Prepáč Lemmy, ale na vulgárnosti nereagujem.


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2020, 05:06 avatar
Tankista katolibanec: ale v skutočnosti nič nerieši.

Ale rieši, a viac, než si vieš predstaviť. Žiješ vo vákuu, v bubline, s dutinou lebečnou. 

Tvoji súdruhovia majú milióny od štátu, a nič nevedia vyriešiť, okrem hladkania svojho ega. Hladkajte sa naďalej, a žobráci budú mrznúť na ulici, ako sa vyjadrila jedna bezdomovkyňa, že jej odtrhli nechty na nohách. Ani som sa nepýtal, kvôli čomu presne. Mohlo ísť o omrzliny. Ale to falošný kresťan ako ty, s pokriveným charakterom, nepochopíš.


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 4. 2020, 23:22 avatar
Terazky si Lemmymu vytrel kocúra!! Ty sa nezdáš mačička.     


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2020, 01:46 avatar
Neviem, čo píšeš, peter, pretože to ty si bol provokatér, že kedy miniem všetky peniaze, alebo si ma v opačnom prípade žiadal, aby som vrátil peniaze darcom. Takže si vytri kocúra teraz sám!
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2020, 01:49 avatar
Vyhrážal si sa mi, že kedy rozdám peniaze bezdomovcom! Vravel som ti, že počkám, kým sa pominie pandémia, že asi tak začiatkom leta. Ty nie! Chcel si hneď. Tak teraz máš svojho kocúra, ktorý ťa vytrel, volá sa TvojOponent.     
Súhlasí Osvietený


15.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 4. 2020, 02:22 avatar
11. tak si mal vrátit a začat odznova v lete. a medzitym by si mohol domysliet konkrétny koncept. organizácia nula bodov


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2020, 05:02 avatar
Trepeš nezmysly. Organizácia je na jednotku. A koncept ide presne podľa plánu, až navyše, nad moje očakávania.


19.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 4. 2020, 10:08 avatar
Kľud, Lemmy! Raz Ti postavia v Humenom sochu. Budeš prvý humenský "rokefeler" :D


25.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 4. 2020, 19:48 avatar
Lemmy, Lemmy, opäť si ma nesklamal.     Nesmieš brať všetko príliš rigorózne, proste som usilovne písal oponentovi a ty si reagoval na môj prvý podryp, nepochopil si ho, ale ďalšie áno.  


3.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 4. 2020, 23:29 avatar
V skutočnosti si touto témou TY vyriešil všetko!! Hlás sa na ministerstve, budeš poradcom pre všetko, aj jedna taká za Veľkého Muftiho bola a potom podrezala syna a skočila z okna.


4.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 4. 2020, 23:31 avatar
Nože daj ako sa to má robiť, ako pozháňať peniaze, prerozdeliť ich, tak aby bezdomovci zmizli z ulíc a zapojili sa do pracovného života, ty to isto vieš najlepšie, pravdepodobne budeš najlepší priateľ Ferda Mravca.
Súhlasí Lemmy


5.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 4. 2020, 23:33 avatar
Namojveru ti prispejem na benzín, len už začni zvážať tých bezdomovcov vlastným autom. Že si sračka?? Že nebudeš, lebo by ti ho zasvinili? TO19 vieme, že si, ale prečo to takto verejne najavo dávaš na známosť??
Ty asi budeš riadnym masochistom.
Súhlasí Lemmy


6.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 4. 2020, 23:40 avatar
Takže si si kopol, ale do SKALY!!!
Pofúkaj si narazený nechtík a neotravuj!!!!


7.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 4. 2020, 23:47 avatar
Podľa teba ich mal na jednu kopu pobiť, do vriec a do kafilérky.    


8.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 4. 2020, 00:57 avatar
peter67, ty máš nejaké psychické problémy . toto vyzerá šialene  
Súhlasí TvojOponent19


9.
označiť príspevok

Bijoux žena
   6. 4. 2020, 01:00 avatar
TO, znie to rozumne , aj logicky .  
Súhlasí TvojOponent19


18.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 4. 2020, 10:06 avatar
Ďakujem.


20.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 4. 2020, 10:14 avatar
Oponent a čo take robí Lemmy zle?.....ved dava najesť ludom, ktorí to potrebuju...kazdy robi ako vie....Ved to je to, čo by malo spajať krestanov a humanistov....humanisti to sice nerobia na Boziu slavu ale ked to robia, tak robia viac ako mnoho pokryteckých akoze krestanov.....
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

TvojOponent19
   6. 4. 2020, 10:29 avatar
Oceňujem, že z toho miliona ateistov na SK, o ktorých básni Spoločnosť Prometheus, sa našiel aspoň jeden v otrhaných rifliach, ktorýkúpi jedno jedlo chudákovi na ulici. Je skutok milosrdenstva.
Charita je už hnutie, nie ojedinelý skutok. Je to hnutie, ktoré má vyššie ciele. Cieľom je dať šancu tým, ktorí majú záujem, aby sa z núdze dostali.
Lemmy dáva chudákom ryby namiesto toho, aby ich učil ryby loviť.
Je šľachetné, čo robí Lemmy.
No problém to nerieši.
Od Lemmyho očakávam čosi viac.
Až ho ten nervový poryv prejde, možno sa s ním bude dať aj porozprávať na túto tému.

Je určite hodné pozornosti, že štát uznal, že najspoľahlivejšie a najefektívnejšie robí charitu katolícka cirkev. Keďže to vychádza najlacnejšie a je tam najmenej sprenevery, tak ju štát aj najštedrejšie podporuje. Štát, to sme MY VŚETCI.
Nadšene tleskam pomoci, ktorú Lemmy poskytuje ľuďom na ulici.

Vo svojom jednom príspevku narieka, že ľudia pred kostolom nedávajú peniaze bezdomovcom. Nedať peniaze bezdomovcom je správne. Nemáme totiž istotu, či si za ne nezadovážia alkohol alebo cigarety. Je vysoko pravdepodobné, že môžu byť súčasťou organizovanej siete, mafie, ktorá zneužíva bezdomovcov na vlastné obohatenie.
Ja osobne som za to, aby sa podporovali tie charitatívne štruktúry, ktoré fungujú. A zbytočne sa nevytváali paralelené. Lebo aj charitatívne štruktúry potrebujú peniaze na svoj chod a réžiu...
Napríklad ak v Humenom je denný stacionár, tak Lemmy mohol využiť svoj vplyv cez Prometheus a nájsť priestor na ubytovanie, prenocovanie bezdomovcov. Mohol urobiť skutok spolupráce medzi cirkevnými charitatívnymi organizáciami a ateistickými a dokázať tak nám všetkým, že zmyslom sekhumanizmu je pomáhať ľuďom bez rozdielu svetonázoru, že ateisti dokážu nájsť spoločné tému s veriacimi. Ale to, čo predviedol, je len nehumánne divadlo sekulárneho humanistu - myslím tie jeho prejavy nenávisti tu v diskusii.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:25,  Ako vieš?
dnes, 20:24,  My máme furt takých dominantných a pomerne samotárskych kocúrov. *21 ...
dnes, 20:23,  No toto si napísal od srdca. .. *21
dnes, 20:21,  40) Cesta spravodlivých je ako jarné svetlo rána, ktoré svieti viac a viac, dokiaľ nestojí...
dnes, 20:20,  Tento môj kocúr chodil lebo sa rád maznal
dnes, 20:17,  Áno, triasol som sa ako osika....
dnes, 20:17,  Že vraj modrá je dobrá. Som počul.
dnes, 20:15,  Asika, osika.
dnes, 20:15,  Ale skôr sa len tak s ním pozhováram Niekedy povadim a podobne
dnes, 20:14,  Asika záleží od povahy... *13 .. mačky Ti chodia na piskot, bežne, lebo chcú jesť..
dnes, 20:12,  Boli časy keď som vedel aj omšu naspamäť
dnes, 20:11,  Starý chren, aj ten je modrý...*13 ... na druhej strane i nebo je modré, keď sa mu chce......
dnes, 20:11,  Aj ja som mal krásneho čierneho kocura Bol cvičeny mnou len som pískol a hneď bol pri mne...
dnes, 20:11,  29) takže o sa modlíš v podstate...len nie katolícke poučky...
dnes, 20:10,  *21 tak to ani ja veľa krát nehovorím. .. niekedy sú to ale aj o ničom myšlienky... Taký...
dnes, 20:08,  Mačiek je veľa. *29 stále niekto daruje.
dnes, 20:08,  Málokedy tu píšem co mam na srdci Myslím že dva krát sa to tu stalo
dnes, 20:07,  *21 *21 .. vôbec nie sú nejaké všedné....
dnes, 20:07,  To, čo na srdci, to aj na jazyku.
dnes, 20:06,  Máme mačky.. . Aj mi to je ľúto, tých hlodavcov, dnes som si pozerala obr?zky, ako vyzerajú...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(92 044 bytes in 0,204 seconds)