Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Terorizmus USA - 4. výročie zaujímavého listu G. W. Bushovi

1
reakcií
5398
prečítaní
Tému 23. marca 2007, 06:57 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
23. 02. 2015
4
07. 02. 2017
47
05. 09. 2013
15

1.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 3. 2007, 06:57 avatar
Ďakujem Vám, pán prezident Bush
Paulo Coelho, 21.3.2003

Ďakujem Vám, veľký vodca George W. Bush.
Ďakujem Vám, že ste všetkým ukázali, aké nebezpečenstvo predstavuje Saddám Hussajn. Mnohí z nás by inak mohli zabudnúť na to, že použil chemické zbrane proti svojim vlastným ľuďom a proti Iránčanom. Hussajn je krvilačný diktátor a je jedným z najzreteľnejších prejavov zla v dnešnom svete.
Ale to nie je jediná vec, za ktorú Vám chcem poďakovať. Počas prvých dvoch mesiacov roku 2003 ste svetu ukázali oveľa viac dôležitých vecí a zasluhujete si preto moju vďačnosť.
Spomenul som si na básničku, ktorú som sa učil ako malý a chcem Vám teda povedať “ďakujem”.
Ďakujem Vám, že ste nám všetkým predviedli, že turecký ľud a jeho parlament nie sú na predaj, dokonca ani za 26 miliárd dolárov.
Ďakujem Vám, že ste svetu ukázali priepasť, ktorá existuje medzi rozhodnutiami tých pri moci a túžbami obyčajných ľudí. Ďakujem Vám, že ste ujasnili to, že ani José María Aznar, ani Tony Blair neprikladajú ani najmenšiu váhu a necítia žiaden rešpekt ku hlasom, ktoré dostali. Aznar je schopný bez problémov odignorovať fakt, že 90% španielov je proti vojne a Blairom ani nepohnú najväčšie verejné demonštrácie, aké sa v Anglicku konali za posledných tridsať rokov.
Ďakujem Vám, že ste Tonyho Blaira donútili vkročiť do britského parlamentu so sfalšovaným fasciklom, ktorý pred desiatimi rokmi napísal nejaký študent a prezentovať ho tam ako “neúprosné svedectvo zozbierané britskou tajnou službou.“
Ďakujem Vám, že ste Colinovi Powellovi dovolili urobiť zo seba úplného idiota, keď bezpečnostnej rade OSN ukazoval fotky, ktoré o týždeň neskôr verejne napadol Hans Blix, šéf zbrojných inšpektorov v Iráku.
Ďakujem Vám, že zastávate svôj terajší názor a takto ste umožnili, aby bola protivojnová reč francúzskeho ministra zahraničných vecí Dominique de Villepina na plenárnom zasadnutí OSN odmenená potleskom, čo je vec, ktorá sa, pokiaľ viem, v histórii OSN odohrala len jediný krát, po prejave Nelsona Mandelu.
Ďakujem Vám tiež za to, že po všetkých vašich snahách na podporu vojny boli všetky zvyčane rozhádané arabské národy na stretnutí v Káhire v posledný februárový týždeň zrazu jednotné vo svojom odsúdení akejkoľvek invázie.
Ďakujem Vám za Vašu rétoriku, ktorá prehlasuje, že „OSN má teraz šancu ukázať svoju opodstatnenosť,“ výrok, ktorý spôsobil, že aj tie najneochotnejšie krajiny sa postavili proti útoku na Irák.
Ďakujem Vám za Vašu zahraničnú politiku, ktorá vyprovokovala britského ministra zahraničných vecí Jacka Strawa, aby vyhlásil, že v 21. storočí „môže mať vojna morálne oprávnenie“ a stratil tak akúkoľvek dôveryhodnosť.
Ďakujem Vám, že ste sa pokúsili rozdeliť Európu, ktorá sa práve snaží o zjednotenie – to je varovanie, ktoré neprejde bez povšimnutia.
Ďakujem Vám za to, že sa Vám podarilo niečo, čo sa v tomto storočí podarilo len nemnohým : zhromaždili ste milióny ľudí na všetkých kontinentoch, aby bojovali za spoločný ideál, hoci aj je tento ideál opačný ako ten Váš.
Ďakujem Vám, že sme mohli opäť pocítiť, že hoci naše slová nie je počuť, tak sme ich aspoň vyslovili – to nás posilní do budúcnosti.
Ďakujem Vám za to, že nás ignorujete, že odsúvate na okraj všetkých, ktorí sa priečia Vašim rozhodnutiam, pretože budúcnosť Zeme patrí vylúčeným.
Ďakujem Vám, pretože bez Vás by sme si nikdy neuvedomili to, že sa dokážeme zmobilizovať. Tenktokrát to nemuselo mať žiaden zmysel, ale určite to bude užitočné niekedy v budúcnosti.
Teraz, keď už zrejme neexistuje žiaden spôsob, ako umlčať vojnové bubny, by som chcel povedať, tak ako to povedal jeden starý európsky kráľ obracajúc sa na nájazdníka : „Nech tvoje ráno oplýva krásou a nech slnko žiari na zbroji tvojich vojakov, pretože poobede ťa porazím.“
Ďakujem Vám, že ste nám umožnili – armáde anonymných ľudí, ktorí zapĺňajú ulice v snahe zastaviť proces, ktorý sa už začal – aby sme pocítili, aké to je byť bezmocní a naučili sa s tým pocitom bojovať a premeniť ho na niečo iné.
Takže si užite svoje ráno a všetku slávu, ktorú Vám prinesie.
Ďakujem Vám, že nás nepočúvate a že nás neberiete vážne, ale pamätajte, že my Vás počúvame a na Vaše slová nezabudneme.
Ďakujem Vám, veľký vodca George W. Bush.
Ďakujem Vám veľmi pekne.

Kto nepozná Paula Coelho odporúčajem jeho knihy, Pútnik z Compostely, Alchymista, Piata hora, Učebnica Bojovníka svetla, atď

2.
označiť príspevok

kolinany
   26. 3. 2007, 14:19 avatar
:-) he .. fajn článok :-)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:55,  Ak sa potvrdia tieto tvrdenia bvalych S. I. S karov bude revolucia kde si sily temna ani nepipnu...
dnes, 04:50,  Jedna mudra zena povedala ze Slovensko je velmi vynimocna krajina predurčena k uspechu. Uvolnila...
dnes, 04:46,  Kto stojí za vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej? Skupina bývalého siskára...
dnes, 04:37,  Vychádzajúc z mojich funkcií, pozícii a hodnosti kapitán odboru závažnej colnej a...
dnes, 04:35,  Trestné oznámenie na skorumpovaných politikov vo vláde a v parlamente a ich prisluhovačov v...
dnes, 04:34,  Trestné oznámenie na skorumpovaných politikov na Slovensku vo vláde a parlamente a ich...
dnes, 04:27,  O slobodnej voli krymskeho ludu vyjadreneho v referende kde bola 98 % ucast sa nediskutuje ale sa...
dnes, 04:20,  Dobre a teraz si skus uvedomit ze je rok 2019 a prijat nepopieratelny cakt ze sovietsky zvaz...
dnes, 04:00,  modrá je dobrá, zelená, žltá, červená, fialová, oranžová, hnedá, biela, čierna,...
dnes, 03:59,  Správne, modrá je dobrá. *21
dnes, 03:55,  Zase tvrdenie bez dôkazov. Osvietený šíri svoje bludy, bez najmenších zábran. Korupcia je...
dnes, 03:53,  Vybral som ti modrú ;) https://images.app.goo.gl/wfrKaqFaULJVpJkL7 ;)
dnes, 03:49,  Lemmy španielski fašisti odsúdili katalanských politikov
dnes, 03:48,  Na rozdiel od protislovenskych-figurok ako ty národovci presadzujú záujmy Slovenska
dnes, 03:44,  Tak akú chceš pilulku? ;) Modrú či červenú? ;)
dnes, 03:39,  (19) Hlúpa Scarletta, ty o tom niečo vieš, že? Ty si už bola zabanovaná aspoň...
dnes, 03:30,  Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí 14. října dorazil na státní návštěvu do...
dnes, 03:12,  Hokejis, nevieš nič iné, len šíriť klamstvo o ľuďoch. Prečo trepeš nezmysly o mne, že...
dnes, 03:06,  Hokejis, táraš od veci, lebo v 62 si napísal: Ty nevieš či fašistické politické procesy...
dnes, 03:02,  Bol som príliš dlho dobrý nemajú ma preto radi Perom ničia za pár drobných obyčajní...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 993 bytes in 0,486 seconds)