Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ťažké posadnutie Depolda a Jozefa

22
reakcií
2208
prečítaní
Tému 19. apríla 2013, 08:38 založil Astax1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 4. 2013, 08:38 avatar
Príkladom posadnutia je príbeh dvoch chlapcov z Illfurtu v Alsasku – Depolda a Jozefa Burnerovcov.Chlapci „ochoreli“ podivnou chorobou – o rok neskôr sa plne prejavila abnormalita ich prípadu:„Ležiaci na chrbte točili sa v kruhu s neobyčajnou rýchlosťou… Potom sa dali s mohutnou vytrvalosťou do boja s posteľami – čo nazývali „mlátenie“ a konali tak bez únavy. Potom sa dostavili kŕče, šklbanie a hneď zas skleslosť, že ležali celé hodiny ako mŕtvi…Nohy sa im krútili a nikomu sa nepodarilo ich rozpliest...

„Ležiaci na chrbte točili sa v kruhu s neobyčajnou rýchlosťou… Potom sa dali s mohutnou vytrvalosťou do boja s posteľami – čo nazývali „mlátenie“ a konali tak bez únavy. Potom sa dostavili kŕče, šklbanie a hneď zas skleslosť, že ležali celé hodiny ako mŕtvi…Nohy sa im krútili a nikomu sa nepodarilo ich rozpliest...prenasledovala ich príšerná bytosť s kačacím zobákom, s drapákmi na rukách a telom porasteným perím
…Inokedy opäť za bolestného pichania a bodania v celom tele vyťahovali zo svojich šatov množstvo peria a morskej trávy, takže toho bola plná podlaha. Perie pokrývajúce nevysvetliteľným spôsobom ich telá, nebolo možné pre veľký zápach uschovať a muselo byť spálené.“ (s.16-17)
Jozefa posadol Solalethiel.

Chlapci, ktorých diabol nazýva psami zažívajú preukrutné muky.Okolo celého prípadu sa rozbehlo veľmi pozorné detailné dokazovanie, aby bolo nad akúkoľvek pochybnosť dokázané, že nejde o chorobu, ale o skutočné posadnutie.
Sú nazhromaždené dôkazy v obrovskom množstve, spojené s obrovským množstvom svedkov, ktorí boli prítomní diablovmu vyčíňaniu.
Diabol neznášal všetko sväté a čisté – oslavu Boha, svätené predmety, relikvie, svätenú vodu, ruženec, krucifix, kňazské rúcha, praktizujúcich katolíkov, nado všetko nenávidel medailónik Sv. Benedikta aj medailónik Zjavenia v La Salette a škapuliar (a iné sväteniny
Satan sa veľmi bál Matky Božej preblahoslavenej Panny Márie, ktorú nazýval „veľká dáma“ a voči ktorej si nič nedovolil. Medzi abnormálne úkazy patrili: výborna znalosť cudzích jazykov, rozhľad vo svetovej politike, podobne vo filozofii, levitácia, pľutie kačacieho peria, dávenie žltej peny, nadľudská sila, vedomosti o udalostiach v rôznej vzdialenosti ktorých nemohli byť chlapci prítomní, či dokonca vedomosti o budúcnosti. Chlapci boli mŕtvolne bledí a vychudnutí, hluchí a vôbec o sebe nevedeli.

Diabli sa netajili svojimi názormi a odporom ku katolicizmu a katolíckym kňazom: „Židom, protestantom a hlavne slobodomurárom boli veľmi nakloneni. ´To sú dobrí ľudia´, hovoril, ´takí by mali byť všetci ľudia: tí chcú pravú slobodu. Ušetria nášmu majstrovi mnoho práce a získavajú mu mnoho ľudí. Ale tí hnojári (katolíci) a tí čiernokabátnici (kňazi) mu narobia mnoho škody a olupujú ho o mnoho duší.´“ Kostol nazývali diabli hnojiskom, alebo chlievom. Nedokázali sa však pozerať na obraz pápeža. Bl. Pia IX. Ateistickí a protestantskí posmievači utekali však po hrôzostrašných stretnutiach s posadnutými chlapcami vystrašení preč, alebo sa po pozorovaní chlapcov obrátili.
Na inom mieste sa diabol vyjadril o osvietenskom racionalistovi pokrytcovi Voltairovi, ktorý nenávidelCirkev: „Ó, toho sme skvele privítali. Išli sme mu naproti a držali sme ho pevne… bol prinútený ohnivou dierou vojsť do pekla.“
O pekle diabol hovoril takto: „Oheň pekelný je celkom iný ako sa domnievate. Nemôžete si o ňom urobiť žiadny pojem: je oveľa horúcejší a zžieravejší a pôsobí strašné muky.“
Satan potvrdil tiež svoju blízkosť k zločinnej francúzskej revolúcii: „Nech žije „Liberté, Egalité, Fraternité“, to je priaznivý čas pre nás.“
Exorcizmus

Osud chlapcov bol hrozný. Pekelný duch ich sužoval ako mohol, celé dni v nich besnel a mlátil nimi, nedovolil im prijímať potravu, posypával ich všami. Už pohľad na nich vyvolával údes, telo sa im nenormálne skrúcalo, po stenách maľovali satanské netvory, celí opuchli, izba v ktorej bola sa zahrievala do neznesiteľných teplôt. Posadnutí útočili na iných. Biskupský úrad ktorému sa dostala žiadosť o verejný exorcizmus skúmal vec pozorne celé roky, aby sa nedopustil omylu. Biskup Raess bol sprvu veľmi skeptický, čo sa zmenilo až keď dostal správu ním ustanovenej komisie, ktorá jasne potvrdila posadnutie. Členmi komisie boli kňaz z Altkirchu, kanovník Lemaire, kanovník Strumpf zo Štrassburgu, Apolinár Freyburger z Ensinheimu a Mikuláš Sester z Mulhausenu. Záznamy o prípade spisoval aj profesor Lachemann z Kongregácie mariánskych bratov v St. Pilte.
Nové prešetrovanie v Saint-Charles v Schiltigheimu robil generálny vikár Rappo, superior Strumpf a Eicher, superior štrasburských jezuitov. Exorcizmom Depolda bol biskupom poverený P. Souquat s pomocou ďalších piatich kňazov. Postupne sa modlil litánie ku všetkým svätým a neskôr ďalšie modlitby rituálu.
Prvá časť trvala 3 hodiny, na druhý deň po 2 a pol hodinách modlitby diabol zúril koľko vládal a podarilo sa ho vyhnať až za pomoci sochy Matky Božej Márie za slov:
Vidíš tu preblahoslavenú Pannu Máriu ? …Satan, teraz ti prikazuje svätá Matka Božia. Ona ťa núti odstúpiť.“ A vtedy bol satan vyhnaný z Depolda.

Jozefov exorcizmus bol ešte ťažší. Farár Brey žiadal biskupský úrad o splnomocnenie, nakoľko chlapec sa už blížil smrti. Posadnutý chlapec bol dovedený na Sv. omšu, pri ktorej musel byť spútaný. Pri stupňovitých modlitbách však sa však zúrivosťou uvoľnil a tak si ho musel jeden z obzvlášť svätým životom žijúcich veriacich, pán Martinot priviazať k sebe. Satan príšerne štekal a krochkal, stíchol až pri Sanctus a tak ostal až do konca Sv. omše. Páter Brey si po omši odetý rochetou a fialovou štólou kľakol na stupňoch oltára a začal s exorcizmom. Po dlhých hodinách bol diabol vyhnaný pôsobením Panny Márie, pričom takmer zabil zničeného Jozefa. Prítomní pohnutí dojatím sa modlili Te Deum, loretánske litánie, Zdravas Kráľovná a iné modlitby prerývané plačom.

Zli duchovia neucinkovali iba za cias Pan Jezisa, ale su tu aj dnes. Vyhnat ich su schopni iba katolicki exorcisti.Treba sa zamysliet, preco protestanti odmietaju katolicku cirkev, medailonky, sochy, svatych, prihovory svatych a Matky Bozej, svatenu vodu, ruzenec, atd,co su vsetko prostriedky,pomocou ktorych Boh prostrednictvom exorcistov preukazatelne a stale nici diablove vplyvy od jednoduchsich az po tazke posadnutia. Zamyslime sa nad našou vlastnou hriešnosťou, našimi službami satanovi a nutnosťou pokánia a ľútosti za naše previnenia, pretože diabol a peklo nie sú výmysly ale reálna perspektíva pre tých, ktorí nežijú v súlade s Kristovým učením.


7.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 4. 2013, 13:33 avatar
Ešte prikladám:

Chlapci, ktorých diabol nazýva psami zažívajú preukrutné muky, ťažko posadnuté. Okolo celého prípadu sa rozbieha veľmi pozorné detailné dokazovanie, aby bolo nad akúkoľvek pochybnosť dokázané, že nejde o chorobu, ale o skutočné posadnutie. V knihe sú nazhromaždené dôkazy v obrovskom množstve, spojené s obrovským množstvom svedkov, ktorí boli prítomní diablovho vyčíňania.


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   19. 4. 2013, 11:28 avatar
No je to dojímavé a určite ti všetci veriaci uverili, že tí chlapci boli posadnutí diablom a pomohli im citovaní svätý aj s panenkou Máriou. Bolo by zaujímavé zistiť či tí chlapci vôbec existovali a ako sa im ďalej darilo, či sa psychiatrom podarilo vyliečiť ich psychickú chorobu? Pošli info, odkiaľ to máš?


3.
označiť príspevok

parapeta muž
   19. 4. 2013, 11:41 avatar
To znie ako autismus.


4.
označiť príspevok

ether muž
   19. 4. 2013, 13:00 avatar
minule som sa dozvedel, že psychické choroby a poruchy sú posadnutím, takže whatever


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 4. 2013, 13:24 avatar
to bol celovečerný film nie ?
aha asi takýto:
Svätý Padre Pio - a posadnutý
http://www.youtube.com/watch?v=-FBpfUarbJo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 4. 2013, 13:32 avatar
sta2rky
Odkial to mám no je to svedectvo ktoré možeš nájsť na internete alebo je aj v knihách napr Mária Peklo existuje 6dodatek .Je to kniha ktorú napísal František Press.

Ale poviem vám takto.
Ked tomu nechcete veriť a nazývate posadnutosť "psychickou chorobou" tak tomu neverte ale je X prípadov o posadnutých ktorí boli uzdravený ked sa vykonal exorcizmus.Ale vy sa toho bojíte preto to popierate a znova a zas to chcete vysvetliť svojím rozumom.Neviem ako dlho vám to bude trvať dokým pochopíte že nadprirodzenosť nejde vysvetliť racionalizmom lebo je to niečo nadprirodzené niečo čo daleko presahuje hranice ľudského zmýšlania.


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 4. 2013, 13:51 avatar
prečo by sme sa toho báli ? ..zdáme sa ti tu posadnutí,..alebo čo ?..osobne na určtité prevtelenie verím.))

Kto sa stane posadnutým ?
Démonické bytosti môžu vstúpiť do nášho sveta pomocou tzv. „brány“. Brána je veľmi zraniteľná oblasť nášho života, ktorá sa môže otvoriť počas rôznych životných situácii, a to úmyselne, ale aj neúmyselne.. Úmyselným otvorením sa rozumie vstup do rôznych okultistických spolkov, ..kde zúčastnení ľudia vedome participujú pri rôznych obradoch vyvolávania démonov a podobne. Neúmyselných situácii môže byť viac.. Väčšinou sa môže jednať o veľmi traumatické záležitosti (smrť blízkych, autonehody a pod..), alebo skúšanie rôznych „nevinných“ pokusov s hracími kartami, ..citovaní rôznych zaklínadiel a podobne.

Lekárske vysvetlenia posadnutosti ?:

Z lekárskeho hľadiska existujú tri choroby, ktoré zodpovedajú a vysvetľujú stav posadnutosti – epilepsia, schizofrénia a histéria. Epilepsia môže spôsobiť množstvo podobných symptómov, ako napríklad kŕče, nepkoj, záchvaty a to všetko niekedy doprevádzane halucináciami. Správy, že oči posadnutých osôb sa sfarbili dočierna, môže byť tiež príznakom epilepsie, rovnako tak vydávanie divných zvukov, ako chrčanie, alebo „mumľanie“, prípadne straty a výpadky pamäte.

Ak sa bavíme o hystérii, ktorá taktiež patrí medzi duševné poruchy, dospejeme takisto k podobným symptómom, aké zažívajú posadnutí ľudia. Či už sú to nekontrolovateľné prudké pohyby tela, veľmi silné kŕče, ktoré sú sprevádzané silným krikom, pokrútenie alebo deformácia tela, stlačenie hrudníka, pocit dusenia, strata dychu a podobne.

Ďalšou chorobou, ktorá má obdobné príznaky môže byť schizofrénia. Jedným z najčastejších príznakov schizofrénie je počutie rôznych zvukov a hlasov. Je samozrejme prirodzené, že si ľudská myseľ priradí tieto zvuky démonom. K tomu sa ešte môžu pridať preludy, halucinácie, zmätený prejav a myslenie alebo stuhnutie končatín.

Je preto zrejmé, že lekári nevidia v „posadnutí“ nič iné, ako psychické poruchy. Ale ako potom vysvetlíme ostatné neznáme prejavy, ako plynulé rozprávanie cudzou rečou, nadľudská sila, schopnosť predpovedať budúce udalosti, premiestňovanie rôznych objektov, levitácia a podobne ? Je démonické posadnutie skutočné, alebo sa jedná len o psychickú poruchu ? Môže byť za tým aj niečo iné ? Rozhodnutie je na vás.

www.mysteria.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 16:25 avatar
clovek je stvoreny z divokej prirody,vo svojej podstate je spaty s prirodou,ale clovek chce byt viac spaty so "zivotom" po smrti
v niektorych pripadoch zial organizmus stvoreny v divokej prirode reaguje na odmedzovanie svojho povodu a nasilne zlincovanie prirody v sebe aj takymito anomaliami vo svojej psychike,civilizaciu si clovek vytvoril sam a nie je v sulade s prirodnymi zakonmi
nema s tym nic Satan a ani vyvolenost jedneho vierovyznania nad druhym,vsetko je to iba o chorej psychike cloveka,bo je a vlastne sam si chcel byt mimo kruhu a tak sa sam nici a stava sa nicitelom sameho seba a svojho druhu v divoke prirode,bo ta tu je stale,len je zniceny pod obraz ehm bozi,vdaka cloveku


10.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 16:27 avatar
cim viac od prirody,tym viac anomalii v ludskom organizme a nebude to len totalne znicena imunita,ale aj znicena psychika..alias dusa..


11.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 16:28 avatar
nakoniec clovek vyhynie ,bo nebude schopny jeho organizmus bojovat proti planete Zem,ani telom a ani dusou


12.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 16:35 avatar
Zem si po odchode cloveka sama vsetko uprace a vsetko odznova znovuobnovi do povodneho to stavu,bo ona je sama jedna,ale znamena ovela viac pre Stvoritela ako miliardy neveriacich a nie pokornych k nej


13.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 16:41 avatar
a keby si tak clovek aspon na chvilku uvedomil,co pre cloveka znamena minuta zivota a co pre Zem
pre nu je nas pobyt tu menej ako jedno nase zmurknutie,tak kto znamena viac pre Najvyssi Cas ?
skoda ze si to clovek zacina uvedomovat,ked je uz neskoro na spolupracu s nasou Pani menom Zem


14.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 16:53 avatar
viem,ako bude vyzerat posledna minuta ludskeho bytia tu
bude trvat iba minutu,clovek bude natolko fascinovany slnecnou burkou a jej krasou,ze zabudne na to,cim je a cim bol a v nemom uzase bude sledovat apokalypsu ako nadhernu Pravdu v klamnom prebudeni sa svojou vyvolenostou Zeme,bo Zem otvori svoje nebo pre Slnko a spocinie s nim na chvilocku v jedno,aby mohla opat tvorit pre seba v dokonalosti svojej pre nu danej
neprezije nic,ani hlboko pod zemou nic,uplne cistucko zavladne tak,ako si to praje uz davno,bez chyb a bez anomalii k nej
vimeo.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 16:53 avatar
amen


16.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 17:33 avatar
a hlavne som tazko posadnuta bo odmietam verit,ze existuje este horsie zlo,ako je clovek
ale ved vyhanajte si pomocou exorcistov obludy,nechapem nac, ved clovek je najvacsia obluda,nech sa vyzenie odtialto co najskor a bude tu ticho a pokoj,aj vody bude dost,aj jedla pre zvieratka dost,aj dost rastliniek a cisteho ovzdusia bez toxickych odpadov,bez demonov
to by tu bolo sveta zit,takto je to iba utrpenie zit medzi ludmi


17.
označiť príspevok

sta2rky muž
   19. 4. 2013, 20:58 avatar
Astax 1 Tvoje vedomie, tvoj mozog sa nachádza v hroznom stave. Ty si prečítal nejakú knižku kde vystupuje satan, diabol a čo ja viem čo všetko a ty si tomu uvril podobne ako si zrejme uveril a veríš nejakému náboženstvu a vôbec neskúmaš pravdivosť toho čomu veríš. Ak budeš v sebe živiť predstavy o ktorých si tu písal, ozaj sa môžeš dostať do podobného stavu ako tí dvaja mládenci. Ak chceš pekne prežiť život, zbav sa svojich nezmyselných náboženských predstáv. Sú to ozaj len predstavy a nemajú nič spoločné so skutočnosťou a reálnym životom. Všetky náboženstvá sú klamlivé a neracionálne učenia, chráň seba a svojich príbuzných od náboženstiev, lebo vytvárajú v tvojom vedomí neracionálny pohľad na život a svet.


20.
označiť príspevok

Astax1 muž
   20. 4. 2013, 10:49 avatar
sta2rky
Takto môže hovoriť len niekto kto nemá skúsenosť s Bohom.A že som prečítal jednu knižku hmmm máš mnoho knižiek cez filozofiu,teológiu,učenie Cirkvi,koncili,svedectvá atd.V týchto knihách môžeš nájsť Boha a kto číta napr Tomáša Akvinského alebo Kempeského vie aká je to pravda,múdrosť a hĺbka.
Nemožno povedať že Boh nie je ked si ho ani nehladal.Treba veriť.Ale viera je nezaslúžený dar ktorý dáva Boh a nie každý má tento dar.Viera sa zakladá na niečom čo nevidíš nie je to hmotné preto sa to nazýva viera.Blahoslavený ktorí nevideli a uverili.
Ale Boh sa ti dá poznať ak v neho veríš.
Máš veľa prípadov kde ľudia neveriaci na svojej ceste životom našli Boha.
A ak už máš vieru tak ju treba prehlbovať aby si ju nestratil alebo aby neochabla.Žijeme v dobe technológií v tzv.modernej dobe ale na čo je táto doba dobrá?Každý sa klania mamone malí či veľkí a každý chce mať čo najviac penazí, každý chce mať moc a preto sa človek nezastaví je uponáhlaný.Ale Boh sa dáva poznať len v tichu!Preto svatci vyhladávali tiché miesta kde mohli byť s Bohom robí sa to i dnes?
Ako chcú ludia nájsť Boha ked sú v neustálom hluku a sú zaujatí médiami atd?Alebo mladí ktorí neustále počúvajú hudbu aj ked idú napr. zo školy.Kedy má k nim prehovoriť Boh ked mu nedajú priestor?
A racionalizmus? Človek má obmedzené myslenie jeho intelekt nedokáže pochopiť nadprirodzenosť ved "vedci" nevedia ani povedať ako vznikol človek alebo zem či vesmír.Oni možu presvedčovať ludí že vemsír vznikol spojením plynov alebo zem že sa zrazili dve planéty a človek že je z opice.Tak mám tu takú otázku prečo sa človek do dnes nevyvíja z opice?Vesmír,zem,človeka a vôbec všetko živé stvoril Boh.

A k tomu prípadu posadnutých chlapcov.

Okolo celého prípadu sa rozbieha veľmi pozorné detailné dokazovanie, aby bolo nad akúkoľvek pochybnosť dokázané, že nejde o chorobu, ale o skutočné posadnutie. V knihe sú nazhromaždené dôkazy v obrovskom množstve, spojené s obrovským množstvom svedkov, ktorí boli prítomní diablovho vyčíňania.


18.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 21:16 avatar
sta2rky a ty si sa nebal to sem medzi fanatikov napisat takto polopate ? wau
ved mne uz z tych Bohov total drbe,ani neviem kolko ich je aktivnych v dnesnej dobe a sa vdaka ludskej chamtivosti medzi sebou opovrhuju,vrazdia a atd.
jeden proti druhemu,druhy proti tretiemu a kazdy z nich ma kokoooos svatu Pravdu
akoze ja naozaj neviem kde to zijem,ale urcite tu nie je megacvokaren v exterieri ?


19.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 4. 2013, 21:19 avatar
hm psycho
a mozem ist


21.
označiť príspevok

Astax1 muž
   20. 4. 2013, 10:55 avatar
Obete temných síl (posadnutí) sa však okrem exorcistov obracajú aj na psychológov. Do rúk poľského psychológa Damiana Janusa sa dostala žena, ktorá bola cirkvou uznaná ako posadnutá. „Keď ju sestra položila na posteľ, začala sa vykrúcať na všetky strany,“ opísal Janus. Démon ovládajúci telo mladej ženy naňho následne skrz jej hlas prehovoril. „Choď preč, táto ku*va je moja!“

Psychológ zachoval chladnú hlavu a zlého ducha vypočul. „Kto má ísť preč?“ spýtal sa. „Ten farár,“ zasyčala žena tichým hlasom a na moment stuhla. Následne sa začala na posteli skrúcať a dvíhať, pričom na Janusa sem-tam pozrela strašidelným pohľadom, pričom jej bolo vidieť len očné bielka.


22.
označiť príspevok

milky945 muž
   20. 4. 2013, 14:22 avatar
V zásade verím na posadnutie diablom, lebo prípady posadnutia sú dokumentované aj v Písme / evanjeliách. S tým tvojim mám však ten problém, že jeho primárnym cieľom je dokázať existenciu pekla a pravosť katolíckej cirkvi slovami:
1. „Ó, toho sme skvele privítali. Išli sme mu naproti a držali sme ho pevne… bol prinútený ohnivou dierou vojsť do pekla.“
2. Diabli sa netajili svojimi názormi a odporom ku katolicizmu a katolíckym kňazom: „Židom, protestantom a hlavne slobodomurárom boli veľmi nakloneni. ´To sú dobrí ľudia´

Človek po smrti nejde nikam, len zomiera, prestáva existovať, aby bol neskôr vzkriesený. Lebo prijde hodina, v ktorú všetci, ktorí sú v hroboch, počujú jeho hlas, a vyjdú tí, ktorí dobre činili, na vzkriesenie života, ale tí, ktorí zle robili, na vzkriesenie súdu. (Ján 5, 28). Takže sú mŕtvy v hroboch, nie v pekle.

Neviem či je to niečo platné, ale výborné zhrnutie o živote po živote podľa Písma je tu: www.bibleazdravi.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Astax1 muž
   20. 4. 2013, 16:09 avatar
milky
Telo je v hrobe ale nie duša!Ked človek zomrie nesmrtelná duša človeka sa oddelí od tela a ide pred Boha ktorý vykoná súd na tou dušou.A podla toho ako žil na zemi ide duša čiže on jeho podstata lebo len duša drží telo pohromade ide bud do pekla,do očistca alebo do neba.A vzkriesenie? Ked Ježiš príde druhý krát na tento svet vzkriesi mŕtvych a telá sa spoja s dušou ale tí čo už boli v pekle odtial neodídu ale prídu tam s telom .Toto sa stane aj s oslávenými telami tích ktorí budú v nebi.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:53,  Nás "osvietených" präkäkätov je tu škoda. My by sme si mali v obecnej haluzickej...
dnes, 21:52,  Mam bratrancov Pastorov v MARANATHE , a podobne , Nikdy som nejak netuzil po sboroch ja som...
dnes, 21:51,  174. jáj ty si ho chcel dorazit sám *39 ze, tie tvoje záchvaty ako budeš zabíjat holymi...
dnes, 21:50,  Dostanú všade čo si zaslúžia Bytča i Beluša a Kysucke Nove Mesto a Rajecke Teplice im...
dnes, 21:49,  Myslim adventisti 7 dna ,,,,
dnes, 21:46,  Heheh pobavil si ma , Ked budes na niekoho nas ra ty Potom uvidis sam tu moralku
dnes, 21:45,  ja tu vidim demokratickýáv štát....*10*10*10*10
dnes, 21:45,  Dokonca mam brata ktory chodi do sboru a normalne fungujeme , Radime sa piseme a podobne
dnes, 21:44,  A hlavne ak pozriem na niektore cirkvi ohladom tych prosieb a podobne Ako nechcem ich sudit ,...
dnes, 21:43,  preco?
dnes, 21:43,  Každý nie.
dnes, 21:42,  Na Slovensku ak napadne černoch policajta zastrelí ho rovnako ako belocha. To si nevedel ?
dnes, 21:42,  A len sľubuje debility.
dnes, 21:42,  https://www.tvnoviny.sk/domace/1987547_den-siesty-threema-bola-ziskana-zakonne-zsuzsova-do-dvojna...
dnes, 21:41,  Boris no ved predsa kazdy clovek podla zaujmov a potrieb ,
dnes, 21:41,  Trepoce sa nám tu neplatič a asocial Boris ale nepomôže mu to . Ešte bude krvavé slzy...
dnes, 21:40,  Ja niesom proti nikomu len proti vsem ondrej , Ako vonat ,, respektujem slobodu cloveka ak chce...
dnes, 21:39,  Včera som sa povenoval hrdinským činom národovca Mazureka dnes som pošteklil utekajúcich...
dnes, 21:38,  Kto nastavuje morálku podľa potreby?
dnes, 21:37,  Nie, to preto, že ten retard zničil DF.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(100 852 bytes in 0,478 seconds)