Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Sudcovia z iniciatívy Za otvorenú justíciu pochybujú o nestrannosti sudcu v spore, kde bol jednou zo strán Kiska

34
reakcií
1086
prečítaní
Tému 28. októbra 2018, 11:05 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 11:05 avatar
Sudca Miroslav Radačovský rozhodujúci v majetkovom spore, v ktorom bol jednou zo strán prezident SR Andrej Kiska, sa po rozhodnutí neobmedzil na vecné odôvodnenie svojho rozhodnutia, ale rozhodol sa dať prezidentovi aj rady, ako by si mal zariadiť ďalší profesionálny i súkromný život.

Takéto počínanie podľa sudcov iniciatívy Za otvorenú justíciu (ZOJ) celkom jednoznačne vzbudzuje pochybnosti o nezávislosti a nestrannosti sudcu i o správnosti jeho rozhodnutia, ktoré by tu inak byť nemuseli, informovali hovorcovia iniciatívy Elena Berthotyová a Ján Hrubala.

Iniciatíva tvrdí, že justičné ticho po takýchto škandalóznych vyjadreniach sudcu nielenže plodí ďalšie zlo a posmeľuje iných sudcov k takýmto praktikám, ale vrhá tiež zlé svetlo na všetkých slušných sudcov. Preto sudcovia, ktorí založili iniciatívu Za otvorenú justíciu a ich podporovatelia, považujú za nevyhnutné sa proti postupu dotyčného kolegu ohradiť, prejaviť s ním zásadný nesúhlas a vyjadriť presvedčenie, že takúto potrebu bude v budúcnosti pociťovať čoraz viac sudcov, aby tak i mlčiaca väčšina dala dostatočne zreteľne najavo, že podobné metódy nezdieľa, ale sú pre ňu naopak extrémom, ktorý v obraze slovenského sudcu nemá miesto.

Kiska v piatok prehral súdny spor o pozemky vo Veľkom Slavkove. Súd uznal práva pôvodného vlastníka, ktorý tvrdí, že ich nikdy nepredal. Radačovský po vyhlásení rozsudku povedal, že keby bol on prezident, vzdá sa funkcie, neuchádzal by sa o žiadnu inú politickú funkciu, odišiel by do štátu, kde sa cíti dobre, napríklad do Spojených štátov amerických alebo Izraela.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarllete


2.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   28. 10. 2018, 15:26 avatar
Tak nech podajú hromadný protest!! Alebo sudcovi Radačovskému strelia zopár po papuli, alebo po papuli strelia kolegovi, ktorý ho nebol schopný odsúdiť za držanie zbrane a drogy.
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 15:37 avatar
Konečne aspoň jeden pochopil o čo tu ide . Malo ísť o hektárovú lúčku a jej vlastníctvo . K tomu nemám čo viac napísať už by som sa opakoval . To čo predviedol Harabinom dosadený kokainový sudca je však dno a to absolútne dno . A to keby sa jednalo o akéhokoľvek politika dokonca i Kotlebu . Toto je výsmech súdnictva . Vedúci tohoto kolotoča je stále Harabin . Mečiarov minister Mečiarovej spravodlivosti . Naozaj je to neúnosné a očakávam kedy toto hnojisko medialne exploduje .
Súhlasí Temnýmyseľ


4.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   28. 10. 2018, 15:39 avatar
Ako som už raz písal. Za všetko môže štát. Prečo úradník zaniesol zmenu majiteľa cez víkend?
Mimo stránkových a úradných hodín??


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 17:53 avatar
Toto nie je o pozemku


6.
označiť príspevok

Scarllete žena
   28. 10. 2018, 17:55 avatar
tru tru sudca musi byt nezaujaty a objektivny prip. bezuhonny, ale tak nemozes mat vsecko  


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 17:58 avatar
Nj len tento má nejako uplne všetko naopak    

Len som sa nedozvedel prečo ešte na náhornom karabachu tie kone nepasie ako avizoval


8.
označiť príspevok

Scarllete žena
   28. 10. 2018, 18:00 avatar
a ktory skwely kolega ho oslobodil ?


9.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 10. 2018, 18:03 avatar
Veď si všetci prečítajte zdôvodnenie rozsudku v spomenutom spore. Tlačová konferencia toho sudcu je úplne o inom......ja síce nesúhlasím s tým aby sa sudca vyjadroval ani po vynesení rozsudku o stranách sporu, ale to je zrejme etický problém, nech si ho vyriešia sudcovia. Faktom ale zostáva že prevod toho majetku bol nelegálny a dobrý úmysel p.Kisku z faktov nevyplýva. Čo by som urobil ja ? Ihneď po vynesení toho rozsudku by som podal žalobu na toho chudáka čo figuroval ako niekolkodňový majitel toho pozemku., Etický problém je aj to, ako je možné že niektorý advokát či notár urobili vydržanie pozemku čudným spôsobom, tam už asi bude aj trestný čin. Čakám aj na generálnu prokuratúru a p. Čižnára ktorý sľuboval peklo, že kedy ho rozpúta, lebo to čudné vydržanie, čudný rýchly- cez víkend- prevod je dôvodné podozrenie z podvodu. Či v tom podvode bol nejako zainteresovaný aj Kiska sa ukáže pri vyšetrení, takže som zvedavý na to vyšetrovanie.....
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 10. 2018, 18:04 avatar
Mimochodom, kde v zdôvodnení rozsudku vidíte zaujatosť sudcu ?


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 18:05 avatar
Presne tam kde ju vidí minister spravodlivosti a kde ju vidia sudcovi iniciatívy Za otvorenú justíciu (ZOJ)    

chujík
Súhlasí Scarllete


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 18:08 avatar
Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) preskúma vyjadrenia sudcu Miroslava Radačovského, ktorý rozhodoval v súdnom spore prezidenta Andreja Kisku. Posúdi, či jeho slová na adresu hlavy štátu nie sú dôvodom na podanie disciplinárneho návrhu.

„Dnešné vystupovanie sudcu Radačovského voči najvyššiemu ústavnému činiteľovi považujeme za nepatričné,“ uviedla hovorkyňa Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Zuzana Drobová.

Slovenská advokátska komora (SAK) avizovala, že vzhľadom k sudcovskej činnosti bolo Radačovského vyjadrenie nevecné a osobné. „Advokáti pri výkone svojho povolania majú povinnosť sa vyjadrovať vecne a neosobne voči iným osobám a v prípade porušenia tejto povinnosti sú disciplinárne stíhaní orgánmi SAK. Podobný záväzok, neznižovať vážnosť, dôstojnosť a dôveryhodnosť justície v očiach občanov, určite pociťujú všetky súčasti justície na každej strane stola,“ ozrejmila.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 18:10 avatar
Majko tuším si jeden z mála čo nevidí zaujatosť . Teda ak vynechám takých chujov ako Ardzun či Kasafran    


14.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 10. 2018, 18:16 avatar
Zase iba táraš zo zúfalstva......zaujatosť sa spravidla rieši pri začiatku sporu, nikto takú námietku nevzniesol a súd prebiehal niekolko mesiacov. Gál nevidí zaujatosť v rozsudku, chystá sa riešiť etickú stránku veci po vynesení rozsudku a to som zvedavý čo s tým urobí. Rovnako advokátska komora rieši iba etickú stránku t.j. že sa sudca po vynesení rozsudku vyjadroval o stranách sporu, čiže zase iba etickú stránku. Takže ešte raz lebo vidím že pomaly ak vôbec chápeš, kde v rozsudku vidíš zaujatosť ?   
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 18:31 avatar
Majko si sprostý ako baran    


17.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 10. 2018, 18:34 avatar
To bolo v tom rozsudku ? Inak baran sa správa normálne ako baran, čo keby si sa správal ako človek ?   


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 18:33 avatar
Takéto počínanie podľa sudcov iniciatívy Za otvorenú justíciu (ZOJ) celkom jednoznačne vzbudzuje pochybnosti o nezávislosti a nestrannosti sudcu i o správnosti jeho rozhodnutia,

O SPRÁVNOSTI JEHO ROZHODNUTIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


18.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 10. 2018, 18:40 avatar
Ale prečo nenapíšeš, čo je v odôvodnení rozsudku také že je to tendenčné ? Veď to už konečne napíš......Iniciatíva sudcov je mi u prdele....a treba sa zaoberať aj ich vyhláseniami v etickej rovine, lebo spochybňujú vynesený rozsudok riadneho sudcu, voči ktorému nikto z účastnených strán nevzniesol námietku zaujatosti. Etický kódex by mal platiť aj pre rôzne iniciatívy a tiež pre novinárov, nie ? Odvolal sa už Kiska ? Dal už trestné oznámenie na podvodný prepis majetku na neho ? Nedal ? Prečo ?
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 18:40 avatar
Keby si mal troška rozumu čo nemáš možno by ti docvaklo že čo robia harabínove kone je výsmech spoločnosti .
Keby u teba našli skladačky kokainu a zbrane bez povolenia čo myslíš chodil by si bez trestu ? Odpoveď ti prezradím nie nechodil ani podmienku by si nedostal išiel by si rovno smer Leopoldov . Lebo nie si etik a moralny sudca    

Tam ty však nedovidíš ty cítiš nenavisť ku Kiskovi a ta predbehla akýkolvek úsudok .


22.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 10. 2018, 18:47 avatar
Ty už poznáš právoplatné rozhodnutie že v tom išiel ten sudca ? Ak nie, tak minimálne etické je dodržovať prezumpciu neviny. Ak by to tak bolo ako píšeš, tak mi vysvetli ako je možné že ten sudca je v talári ? Nevšimol som si že by niekto dával podnet na vylúčenie zo sudcovského stavu, hoci zákonne je to ošetrené. A ešte ma zaujíma, akú by to malo súvislosť s so sporu Kisku o vlastníctvo toho pozemku ? Ty si myslíš že propagandou sa dajú zrušiť fakty ? Kiska mi je ukradnutý a to už od samého začiatku, pretože bol zvolený iba z prieku, aby tam nebol Fico......Kiska je od začiatku pre mňa nulová osobnosť a nijaký prínos pre túto republiku.
Súhlasí Kasafran


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 18:45 avatar
majko1 Kiska sa môže odvolať do 14 dní .


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 18:47 avatar
Mimo iného je zrkadlo súdov a pochybných kokainových sudcov i skutočnosť že 20 rokov sa niekto súdi o lúčku .


23.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 10. 2018, 18:50 avatar
Kde si vzal 20 rokov ? A to akože o lúčku sa netreba súdiť ? Kto sú kokainoví sudcovia ? Asi upozorním na teba príslušné úrady, lebo to zaváňa trestným činom ohovárania.....


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 19:19 avatar
Upozorni majko tie príslušné úrady .

Skutočnosti v aute sudcu našli skladačka kokainu a nelegalne držanú zbraň !!!

To nie je ohovaranie ale skutočný stav !!!

Kamarati sudcovia ho oslobodili a súdruh Harabin do talara navliekol

Kde som zobral 20 rokov ????

„Je to taká zvláštna situácia, povedal som to aj minule, predstavte si, že si kúpite byt a o 20 rokov príde niekto, koho ste nikdy nevideli a povie, ten byt mi vráť, lebo je môj.

www.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 10. 2018, 19:48 avatar
etrend už dal rozsudok ? Akí kamaráti sudcovia ? Čiže stav je taký že ty jednoducho neuznávaš rozhodnutia súdu, voči ktorým je niekolko stupňov možnosti odvolať sa ako obvinený aj ako prokurátor ? Nuž tvoje právne vedomie je nulové...... A znovu a znovu sa pýtam, akú to má súvislosť s vyneseným rozsudkom v Kiskovom prípade ? Prečo už konečne nenapíšeš čo je vadné na tom rozsudku okrem toho že sa ti nepáči ? Veď sú k dispozícii fakty a zdôvodnenie rozsudku. Rovnako stále sa pýtam, prečo nevzniesli námietku zaujatosti zástupcovia Kisku ?


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 19:22 avatar
majko ty náš oznamovatel bubačisko čo uradom udava ??? Skús začať od polície ty úrad


26.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   28. 10. 2018, 19:37 avatar
Keby bol co k comu Pan prezident ktory sa chvali ze ma najnovsi mercedrs sukromne lietadlo ogrcal to nase a x 100 000 000 eur na ucte hned ako vzniklo podozrenie sa mal rodiny spytat co je vo veci a vratit im ten pozemok a zatocit s podvodnikmi ktory mu pozemok predali


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 20:01 avatar
PartOFgod

slovník slovana

slaviensky ........................... slovensky
Pan pán
mercedrs mercedes
ktory ktorí


27.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   28. 10. 2018, 19:42 avatar
Asi by som mal byt poradca prezidenta lebo jednoduche veci na 15 minutovu debatu a vsetci su spokojny urobi celonarodny skandal ktoremu sa venuju vsetky denniky televizia aj blbci na diskusiach.


29.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 10. 2018, 19:52 avatar
Orgány ZOJ

Na konferencii členov ZOJ dňa 22.10.2014 boli zvolení členovia prezídia, revízor a členovia Konzultačnej rady ZOJ na nové funkčné obdobie.

Prezídium
Prezidentka:
Katarína Javorčíková, sudkyňa Krajského súdu v Bratislave
Viceprezident:
Dušan Čimo, sudca Krajského súdu v Trnave

Členovia:
Elena Berthotyová, sudkyňa Najvyššieho súdu SR
Ján Hrubala, sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku
Pavel Rohárik, sudca Okresného súdu v  Banskej Bystrici

Revízor:
Igor Belko, sudca Najvyššieho súdu SR

Konzultačná rada:
 Ján Kľučka, predseda Slovenskej asociácie európskeho práva
Jozef Vozár, advokát, Ústav štátu a práva SAV
Jozef Kandera, prokurátor Generálnej prokuratúry SR
 Eva Kováčechová, advokátka spolupracujúca s Via Iuris
Zuzana Wienk, riaditeľka Aliancie Fair-play
Marek Kapusta, riaditeľ Nadácie otvorenej spoločnosti
Grigorij Mesežnikov, Inštitút pre verejné otázky


31.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 10. 2018, 19:58 avatar
Tak Zuzana Wienk a Grigorij Meseznikov to zabili.

Aj ked nerad pisem do tem hentoho trolla.


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 20:20 avatar
Zuzana Wienk ani Grigorij Meseznikov nemali v aute skladačky kokainu ba ani guľovnice bez povolenia ako morálny nevinný súdruh sudca harabinova ruka .    


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 19:56 avatar
A to som myslel , že nevieš písať len zdielať americký yotube . A ty vieš síce si troška mojo vifinô slavienské . Tak najnovší mercedes ťa nahneval     ake slavjenské . Odhadujem že do 4 ročníka základnej školy si chodil niekoľko rokov .


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 20:28 avatar
Málokto si ju zaslúži viac.

                               

Masakééééééééééééér

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 10. 2018, 20:30 avatar
Metál Gustáva Husáka pre kokainového sudcu vlastne všetko vysvetlil          

Jajal super    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:36,  Potom sa pohneme o kúsok dopredu. *03*03
dnes, 01:35,  Prvý základ úspechu u teba je napísať celú vetu a nielen polovicu. *04
dnes, 01:34,  Neechcem lekciu aj tak sa vybíja mobil. .. *29
dnes, 01:32,  Ale budem, ja mám trpezlivosť, chceš lekciu ešte dnes, alebo to necháme na dnes večer ?
dnes, 01:27,  Se mnú asi nebudes mať rozumnú reč.
dnes, 01:25,  Že aké sú ženy. .. Mne je jedno, aký sú muži.
dnes, 01:21,  Budem síce za kokota, ale opýtam sa, čo mi má byť jedno ? *10*10*10
dnes, 01:20,  Nie som buzerant, preto hovorím o ženách, keby som bol elgébétéí, ale niesomsa, a už som...
dnes, 01:18,  Aj tak neviem, prečo Ti to nie je jedno, ked máš toľko rokov.
dnes, 01:18,  No, ty máš co hovoriť o ženách, prosím Ťa. ..
dnes, 01:16,  3. tak si zadaj Theo Hutchcraft - hurts - ohne dich .ale nemyslím ze je to tvoj žáner *21
dnes, 01:16,  Tepny sú dôležité, hlavne u samcov v penise, si vedela o tom, čím väčšie, tým dlhšie,...
dnes, 01:14,  T. skôr o koronárne tepny. *04
dnes, 01:13,  Prečo nikdy nepridáš aj link k tomu, myslíš si, že ti skočíme na tvoje kokotiny ? *03*03
dnes, 01:11,  Atlas mraků CZ - oficiální český HD trailer (2012)
dnes, 01:10,  Ja len konštatujem, nemusíš sa báť o moju aortu. *13*14*14
dnes, 01:09,  Ja už som ťa viac krát, čakaj návštevu.
dnes, 01:09,  No veď dobre. Nerozčuľuj sa. ..,
dnes, 01:09,  už som ťa nahlásil
dnes, 01:07,  On chcel niečo do 14,88 evri !!!
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(113 012 bytes in 0,359 seconds)