Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Sú toto posledné dni?

7
reakcií
326
prečítaní
Tému 29. novembra 2019, 22:02 založil pozorovateľ.

podobné témy:1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   29. 11. 2019, 22:02 avatar
Jehovovi svedkovia veria, že posledné dni sa začali v roku 1914. V posledných desaťročiach sa k nim pripojilo čoraz viac ďalších, najmä skupín zameraných na evanjelium, ktoré sa domnievajú, že posledné dni sa začali, keď Izrael získal štátnosť v roku 1948. Strážna veža často cituje 2 Timoteovi 3: 1-5 ako dôkaz toho, že žijeme v posledných dňoch. Určite tam niet pochýb, že s každým ďalším rokom sa spoločnosť stáva čoraz viac bezbožnou a skorumpovanou. Niekedy sa však prehliadajú malé detaily. V tejto konkrétnej pasáži Pavol nepovedal, že v posledných dňoch budú ľudia čoraz viac zlí - ako keby to bol postupný proces, ktorý sa uskutočňuje v posledných dňoch. Inšpirované písma jednoducho hovoria, že posledné dni budú nebezpečné a ťažké, pretože ľudia „budú“ takí a takí. Inými slovami, keď sa začne posledný deň, svet sa už úplne poškodil, a preto bude ťažké zvládnuť posledné dni. Vzhľadom na súčasný stav vecí na celom svete a veľké konflikty na každej úrovni v ľudskej spoločnosti, či už politickej, vojenskej alebo ekonomickej, ktoré sa objavujú na svetovej scéne, sa zdá, že posledné dni sa majú zakrátko začať.


5.
označiť príspevok

gabriel pb
   30. 11. 2019, 11:06 avatar
modli sa a pracuj


2.
označiť príspevok

Bijjou žena
   29. 11. 2019, 22:08 avatar
tvoje, neotravuj .


3.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2019, 22:48 avatar
Samozrejme, že to je najväčšia záhada ľudského bytia možno hneď po stvorení človeka.
Ale ježiš hovorí, že ľudia naopak nebudú nič tušiť a do posledného dňa sa budú ženiť a vydávať.
Môže sa dokonca stať, že život na tejto zemi sa skončí jej spľundrovaní samotným človekom, a možno sa to už aj stalo, napríklad atlantída a zánik atlantídy musel byť hrozný, ak sa hornatá oblasť dnešného stredozemného mora znížila o niekolko kilometrov a vytvorilo sa more a na to máme dnes dôkaz, že níl tiekol do atlantického oceámu, lebo je vidieť zo satelitu jeho koryto, takže aká to musela byť rana, ak sa také okolie znížilo do zeme o 5 kilometrova kam až to siahalo, ak to otočilo níl do jamy po výbuchu, ktorá tým vznikla. A čo všeličo je možné dnes nájsť na dne stredozemného mora.
Teda tu treba rozlišovať viaceré veci, či ľudstvo zničí samo seba a zem sa z toho zakrátko dostane, alebo naozaj súdny deň, ale potom či len v našej slnečnej sústave, alebo celý náš vesmírik komplet ?????
Ale okrem toho tu je este jdna zaujímavá možnosť a to je nibirus, ktorý mal podľa programu priletieť v roku 2012, lenže teraz sa jeho prílet oneskoril a ruskí a merickí vedci sa práve zhodli v tom, že príde asi o 15 až 30 rokov neskôr..
Podľa mayov, ktorých by sme nemali v tomt prípade podceňovať, mal v roku 2012 všetko zničiť, ale oneskorenie práve môže viesť k odklonu od predpokladanej dráhy a to sa asi nevie,kde ho to cestou hodilo. Slnko určite bude jeho dráhu korigovať, ale ako, to zatial nikto netuší.
Je to dvojplanéta, ktorá má takú obrovskú gravitáciu meduzi sebou, že vždy prenášala vody nielen zo zeme, ale prepokladám, že aj s dvoch obrov a preto aj zem mala po každom odchode inú gravitáciu, Lebo voda v obrovských množstvách sa dostala aj na mars a venušu, sú tam obrovské korytá riek, aôle pretože uniková rýchlosť vodných pár bola vyššia ako ghravitácia, voda sa postupne dostávala do vesmíru a odtil ju zberali na seba obri a zem naspäť v podobe obrovských dažďov, čím takto mohla byť spôsobená potopa sveta, teda možnosti na ukončenie života na tejto zemi je dosť veľa a myslím, že príde oveľa skorej, ako súdny deň.
Nibirus obieha okolo slnka, ktoré nevidíme,. lebo jeho svetelné spektrum je svetlo vyšieho vlnenia, ktoré nevidíme, takžeslnko je proti nemu datelinka a kedysi som svojou matematikou a malou kalkulačkou vypočítal, že že slnko nibirusu by mlo byť vzdialené asi niečo viac ako 7 svetelných hodín.

Teda podľa mňa. ak sa začíname obávať konca sveta, počkajme si najprv naa nibirus a potompodľa toho, v akom tave zase nechá slnečnú sústavu, poto sa uvidí, čo Ďalej.


4.
označiť príspevok

teolog
   29. 11. 2019, 22:52 avatar
Veriaci sa neobávajú konca...ale sú si vedomí, že budú súdení...!


6.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 11. 2019, 15:06 avatar
Vo všeobecnosti sa posledné časy chápu ako čas medzi Kristovým nanebovstúpením a jeho slávnym druhým príchodom. Je to tzv. čas pohanov. No my máme tendenciu posledné časy vzťahovať skôr na poslednú etapu ľudských dejín, ako na ich celkový priebeh. Samotní exegéti sa nevedia zhodnúť, či sa zjavenie Jána dotýka ľudských dejín medzi dvoma príchodmi Krista, alebo iba na samotný krátky úsek, pred definitívnym koncom. Podľa môjho názoru je pravda v oboch prípadoch. Zjavenie Jána sa dotýka aj celkového priebehu ľudských dejín ale aj samotného konca. Bolo by veľmi zdĺhavé vysvetľovať každú pasáž Sv.Písma, ktorá sa zaoberá Kristovým druhým príchodom, predovšetkým zjavenie Jána je na tento obsah veľmi bohaté ale rovnako ťažko pochopiteľné. Ak by chcel človek aspoň z časti pochopiť tajomstvá zjavenia, ktoré sú vo svojom význame duchovné, teda nemožno si ich predstavovať hmotne (ako napríklad, že príde Mojžiš a Eliáš) a pod. potom by sa musel týmito vecami zaoberať dlhý čas. Táto téma druhého príchodu Krista je často krát zaznávaná aj v samotnej Cirkvi. Dôvodov je viacero. Preto sa naozaj plnia Kristove slová "Či nájde Syn človek vieru na zemi, keď príde?" Vzhľadom k podobenstvu, s ktorým vyriekol Kristus túto otázku, sa nám javí, že Kristus nehovoril o viere ako takej ale o viere v jeho druhý príchod. Na inom mieste to hovorí aj apoštol Peter. A tak už nik nežije v očakávaní druhého príchodu Krista, napriek tomu, že sa nám aj z prirodzeného poriadku veci javí, že svet sa nachádza v kríze, z ktorej sa nedokáže sám dostať.


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2019, 16:55 avatar
5,..... s tým nemožno nijakým spôsobom súhlasiť! Ak teda myslíme na čas konca, ..... na čas , keď už skončili "časy pohanov",.....a na čas , ktorý sa spája s "príchodom a prítomnosťou Ježiša Krista",.....a s časom "nastolenia Božieho kráľovstva v nebesiach".....a podobne. Tie , špecifické "posledné dni", sa naozaj spájajú s "poslednou etapou ľudských dejín".
Tie "posledné dni" sú aj tým "Pánovým/Jehovovým/ prijateľným rokom",...."dňom záchrany",...."dnom zhromažďovania/teda-oddeľovania/ v jedno",...."dňom žatvy",, ..... dňom "spĺňania mnohých Kristových znamení, proroctiev" a podobne.
Veľa napovedá aj to, aké vlastnosti budú mať ľudia v týchto takzvaných "posledných dňoch" ,.... 2 Ti,3,1-5.
A budú tie dni aj istým "dňom súdu" a "zničenia zlých", ako píše Ján v Zjavení, v 14 kapitole. Tieto dni budú aj dňami "veľkého súženia" a tiež aj zničenia "Veľkého Babylonu", nakoľko už na začiatku "posledných dní", prebehol istý súd od Božieho domu, keď si Boh vyvolil ostatok a z tých ustanovil svojho duchovného správcu ktorí mal zjednotiť službou slova "všetky Božie deti v jedno" a o"čistiť biblickú pravdu" od pohanských, ľudských nánosov z minulosti!
V konečnom dôsledku, tieto dni budú známe aj falošným vyhlásením "mieru a bezpečia", keď príde náhle zničenie na tých, čo sa tým dali učičíkať Preto aj Ježiš varoval svojich nasledovníkov a zdôrazňoval potrebu bdelosti, aby nás "ten deň" ,...."tie posledné dni",....neprekvapili!
A samozrejme, je toho omnoho viac, čo sa dá spojiť s týmito "poslednými dňami". A tie biblické znaky ,/ktorých je veľa/ jasne definujú tieto dni! A jednoznačne sa spájajú s 2 príchodom Krista, nie s celou etapou kresťanstva!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Významným znamením týchto "posledných dní" je aj posmech na adresu tých, čo tieto "posledné dni" pripomínajú! Citujem apoštola Petra .... "Predovšetkým vedzte, že v posledných dňoch prídu s posmechom posmievači vedení svojimi vášňami 4 a budú hovoriť: "Kde je ten prísľub jeho príchodu? Veď odvtedy, čo zosnuli otcovia, všetko ostáva tak, ako to bolo od počiatku stvorenia." 2 Petrov 3,2-4.
Skutočnosť je ale taká, že nejaké Bohom vyvolená skupina tieto "dni" jasne rozpoznala: "Neopúšťajme naše zhromaždenie, ako to majú niektorí vo zvyku, ale vzájomne sa povzbudzujme, a to tým viac, čím viac badáte, že sa blíži ten deň." Hebrejom 10,25.
Ale, budú týmto služobníkom Boha veriť ľudia? "Dajte si teda pozor, aby neprišlo na vás, čo sa hovorí u Prorokov: 41 Pozor dajte, pohŕdači! Čudujte sa a straťte sa! Lebo ešte za vášho života vykonám dielo, o ktorom by ste neverili, keby vám o ňom rozprávali." Skutky 13,41-42.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RADOSTNÁ ZVESŤ .

"V tom čase..../na konci posledných dní/,..... zakročí veľké knieža Michal, ktorý stráži synov tvojho ľudu. Bude to čas súženia, aké ešte nikdy nebolo, odkedy jestvujú národy, až po ten čas. V tom čase bude tvoj ľud zachránený, každý, kto je zapísaný v Knihe",/ života/ Daniel 12 kapitola 1 verš

ôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôô
                               
                               


8.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2019, 09:31 avatar
Shagara

No a kedy boli zapísaní v Knihe Života? Môžeš mi na to odpovedať?

Ako to, že sa nebudú klaňať šelme práve tí, ktorí sú zapísaní v Knihe Života? Tak kedy boli zapísaní do knihy života?

V Písme je to jasne napísané.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:59,  Dnes si bezdomovci pochutnajú na kuracom vývare s rezancami. Hlavné jedlo bude mäsové gule v...
dnes, 02:56,  Ondrej, dôveryhodnosť zbierky každým dňom rastie. Do zbierky pre bezdomovcov prispel aj...
dnes, 01:48,  100, .... problém RKC je v tom, že vychováva takých ľudí ako si aj ty. Ty "hľadáš...
dnes, 01:42,  Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti, 90 % mi ukázalo chrbát. O...
dnes, 01:31,  25, .... presne ako keby som počul náboženských vodcov z 1 storočia, ktorý to tvrdili aj o...
dnes, 01:30,  101, .... RKC je vo všetkom mimo, lebo ako v uctievaní Boha , tak aj pri exorcizme sa viac...
dnes, 01:26,  103. najnevyhnutejšie sú osobné doklady . čo je pre vela bezdákov velky problém , ak mu...
dnes, 01:18,  51, .... najlacnejšie volania má JURO. 2 centy/minuta....Tesco tuším 4 centy/minuta?!
dnes, 01:16,  20, ... ale to tvrdí váš časopis. Je to o sektách a rôznych náboženských...
dnes, 01:05,  23, ..... máš pravdu. Pretože keby tu ešte tento satanov systém bol pár desaťročí, tak...
dnes, 00:57,  95, .... neexistuje situácia, z ktorej by neexistovalo východisko. Ale horkosť a zatrpknutosť...
dnes, 00:44,  22, .... tie veci/neživé/ z úvodu, čo som vymenoval, tiež "svedčia" Tomáš!...
dnes, 00:42,  105, .... je komické, že mnohí protestanti hovoria o RKC ako o "Babylonskej...
dnes, 00:38,  104, .... máš pravdu. To tvrdili aj židia na adresu kresťanov a prirovnávali svoju takmer...
dnes, 00:35,  103, .... a hádaj ako to malo byť pri Ježišovom druhom príchode? Alebo si myslíš, že dnes...
dnes, 00:30,  prave naopak.....približuju sa stale viac a viac ku zborom, ktore vznilki po...
dnes, 00:08,  jehovisti sa zjavili až v niekedy v 19 storoci ako demon......nemaju žiadnu historiu...... Ine...
dnes, 00:06,  Ja by som mu už nenabila tak rýchlo. .. Však sa mu môže prispieť na iné, ako kredit....
dnes, 00:00,  18, .... tei rozdieli sú všade a aj názory na učenie. Za svoje dlhé roky skúmania som...
včera, 23:59,  95) Je tu však viacero problémov. V prvom rade "nazaretsku sektu" založil dlho...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 815 bytes in 1,772 seconds)