Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Slušné Slovensko! Strata morálneho práva organizovať protesty!

2
reakcií
501
prečítaní
Tému 3. decembra 2018, 19:25 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   3. 12. 2018, 19:25 avatar
Som si vedomý toho, že v dnešnej dobe bezohľadnej nemorálnosti je zvláštne apelovať čímsi takým, ako je morálne právo. Ale predsa len tak činím, lebo verím, že ešte existuje dostatočné množstvo ľudí, pre ktorých slovo morálka niečo znamená. Jedine títo ľudia sú si totiž ešte schopní uvedomiť do očí bijúcu nemorálnosť každého nového protestu, organizovaného pod hlavičkou „Za slušné Slovensko“. A my si teraz v plnej nahote ukážme, v čom konkrétne spočíva táto strata morálneho práva.

Občianske protesty na Slovensku začali bezprostredne po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Takpovediac pár hodín po vražde vyvstalo podozrenie, že v nej má istým spôsobom prsty vládna strana Smer. To vyvolalo veľkú vlnu pobúrenia, na základe čoho vyšli slušní ľudia do ulíc, žiadali demisiu vlády a nové, predčasné voľby.

Spomínam si, že v úplne prvých protestoch pred úradom vlády zazneli aj slová: „Vrahovia! Vrahovia odstúpte!“

Pod tlakom stále sa stupňujúcich protestov nakoniec došlo k odstúpeniu premiéra slovenskej republiky Róberta Fica a ministra vnútra Róberta Kaliňáka.

Medzi tým však pokračovalo vyšetrovanie vraždy a vyšetrovací tým aj v spolupráci so zahraničím odhalil úplne iných páchateľov, než boli tí, kvôli ktorým pôvodne začali masové protivládne protesty so sloganom „Za slušné Slovensko“.

Je nesmierne vážne obviniť niekoho z vraždy, alebo hoci aj so spojenia s vraždou. A je veľmi vážnou vecou vyprovokovať kvôli tomuto obvineniu občianske nepokoje s cieľom zvrhnúť legitímne zvolenú vládu. S cieľom vypísania nových parlamentných volieb s nádejou, že masovými protestmi skompromitované vládne strany v nových parlamentných voľbách prehrajú a do vlády sa dostane súčasná liberálna opozícia. Liberálna opozícia, oveľa ústretovejším spôsobom naklonená smerom k Bruselu a jeho agende, ako a i smerom k USA.

A je veľmi závažnou vecou, ak sa prvotné obvinenie, ktoré toto všetko vyvolalo a spôsobilo nakoniec ukáže ako falošné.

Za takejto situácie základná slušnosť hovorí, že keď niekoho z niečoho vážneho obviním a moje obvinenie sa na základe vyšetrovania ukáže ako krivé a falošné, tak pokiaľ som naozaj slušným človekom, za akého sa pasujem, je mojou povinnosťou ospravedlniť sa. Ospravedlniť sa dotyčnému, ktorý bol mnou krivo obvinený a ktorého povesť tým značne utrpela. To by bolo slušné!

Ale najslušnejší ľudia na Slovensku, to jest organizátori protestov „Za slušné Slovensko„ majú spolu s ukričanými a neuvažujúcimi davmi na námestiach svoje vlastné predstavy o slušnosti. Všetci títo slušní ľudia si totiž vôbec neuvedomujú, že zverejnením výsledkov vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka stratili svoju tvár a s ňou aj morálne právo organizovať ďalšie protesty, pretože tieto protesty boli už od samého začiatku postavené na lži a na falošnom obvinení.

Je desivé, že tento morálny precedens, ktorý mohol byť aspoň čiastočne zmiernený ospravedlnením sa za krivé obvinenie časť národa vôbec nevníma, a navyše organizátori protestov „Za Slušné Slovensko“ sa stali spoločensky všeobecne uznávanými osobnosťami, ocenenými dokonca prezidentom.

Morálne právo a charakter teda zjavne nie sú silnou stránkou slušných ľudí a tento morálny precedens, táto morálna diskreditácia značky „Za Slušné Slovensko“ vôbec nevadí ani masám, ktoré sa vo svojom zvláštne neslušnom boji za slušnosť zhromažďujú na námestiach.

A treba zvlášť zdôrazniť, že tieto protesty boli nemorálne od samého začiatku. A to z dvoch dôvodov.

Za prvé preto, že nie je možné bezprostredne po vražde, iba na základe neurčitých indícií a domnienok okamžite s istotou tvrdiť, kto je objednávateľom vraždy. Z tejto zarážajúcej rýchlosti a istoty, ktorá nebola ničím podložená, vyvstáva preto dôvodné podozrenie, že vražda novinára sa stala iba výhodným spúšťacím momentom zahájenia masových politických protestov s cieľom dosiahnuť pád vlády. S cieľom dosiahnuť vypísanie predčasných volieb a zvolenie novej vlády, ktorá by oveľa viacej vyhovovala vkusu úzkej skupiny organizátorov protestov a hlavne silám, stojacim za nimi. Ide o liberálne sily, usilujúce o ešte oveľa väčšie zotročenie a podmanenie slovenského národa západu, čomu súčasná vláda aspoň čiastočne bráni.

Inými slovami povedané, vinník vraždy, to jest súčasná slovenská vláda, nevyhovujúca zámerom domácich a svetových liberálnych kruhov, tento vinník bol jasný už dávno pred tým, než k vražde vôbec došlo. A keď k nej došlo, stala sa vynikajúcou zámienkou a vhodným spúšťacím momentom na vyvolanie masových protivládnych protestov.

Toto však nie je nič iného, ako najpodlejší hyenizmus, ktorý sa priživil na nešťastnej smrti novinára, so zámerom dosiahnuť jej prostredníctvom vlastné mocenské a politické ciele, vytýčené už dávno pred tým. Takéto jednanie, ak ho odkryjeme v celej jeho nahote, nemá vôbec nič do činenia ani s morálkou, ani so slušnosťou. A predsa s drzosťou sebe vlastnou si tento spolok, ako vyslovený výsmech všetkej morálky a slušnosti, zvolil vzletný názov „Za slušné Slovensko“. To za prvé.

A za druhé spočíva strata morálneho práva v tom, že akékoľvek masové protestné zhromaždenia na námestiach, nech by boli desaťtisícové, alebo hoci aj stotisícové, nemajú právo žiadať pád vlády iba na základe nepodložených obvinení. Táto vláda totiž vzišla z legitímnych a demokratických volieb, reprezentujúcich vôľu nie desaťtisícov, alebo stotisícok sfanatizovaných a zmanipulovaných krikľúňov na námestiach. Táto vláda bola zvolená miliónmi slovenských občanov v riadnych voľbách.

Takýmto prístupom totiž vzniká precedens, že ak sa nájde dostatočný počet ľudí, ktorí zaplnia námestia, môžu byť schopní zhodiť akúkoľvek vládu. A to aj napriek tomu, že ich protesty vzniknú na základe účelovej nepravdy, alebo hyenistickej lži tak, ako sa to stalo v prípade spolku „Za slušné Slovensko“.

Súčasná vláda ma za ušami mnohé. To nikto nepopiera. Ale ako sa ukázalo na základe vyšetrovania, vrahovia nie sú. Slušnosť vyžaduje ospravedlnenie. Toto ospravedlnenie by sme však márne čakali.

Podobný postoj je ale dôkazom toho, že pre „slušné“ masy na námestiach a „slušných“ organizátorov protestov je slovo slušnosť len prázdnym slovom. Je len niečím, čo držia pred sebou ako štít kvôli tomu, aby mohli v jeho tieni dosiahnuť svoje vlastné ciele.

Ale paradoxne, ani tieto vlastné ciele nie sú ich vlastné. Sú to totiž ciele tých, ktorí stoja za nimi. Sú to ciele liberálnych svetových a domácich mocenských síl, stojacich v zákulisí a pohybujúcich organizátormi protestov i masami na námestiach ako bábkami na motúzkoch.

A tieto bábky kričia, rozhorčujú sa, hrozia a protestujú domnievajúc sa, že to robia oni sami. Nebadajú však, že na ich rukách, nohách, hlavách, hlasivkách a najmä na ich mozgoch sa nachádzajú tenké, priehľadné nitky, ktorými pohybujú zvrátené, šedé, liberálne eminencie v zákulisí, využívajúce tieto naivné bábky k tomu, aby prostredníctvom nich dosahovali svojich vlastných mocenských, politických, ekonomických a svetovládnych cieľov.

A všetci si môžeme byť stopercentne istí, vrátane oných ukričaných bábok, že to nie sú ciele, zohľadňujúce prospech slovenského národa, ale naopak ciele, ktoré budú mať za následok demontáž jeho sociálnych istôt, jeho zotročenie, absolútne vydrancovanie a slepé podriadenie svetovým mocenským liberálnym elitám, ktoré neusilujú o prospech žiadneho národa, ale len o prospech seba samých. Ktoré usilujú iba o svoje vlastné zištné, bezohľadné a mocensky i hospodársky svetovládne ciele. A to všetko samozrejme so slovami tých najušľachtilejších ideálov na perách. Presne tak, ako sa vraví: V ústach med, ale v srdci jed.

Žiaľ, veľká časť slovenského národa tieto veci nebadá a vo svojej povrchnosti, naivite a hlúposti sa stáva nemysliacimi nástrojmi na dosahovanie zámerov choromyseľných zvrhlíkov, stojacich v pozadí, ktorí však majú dostatok prostriedkov na to, aby celému svetu vnucovali svoje zvrátené zámery.

PS. Dôvodom zahájenia protestov takzvaných slušných ľudí bola v prvom rade vražda Jána Kuciaka, ale v druhom rade aj rôzne prehmaty súčasnej vlády. Jej podvody, úplatkárstvo, klientelizmus, obohacovanie sa a mafiánske praktiky. Aj z tohto dôvodu chceli a stále chcú slušní ľudia zvrhnúť súčasnú vládu.

Tieto dôvody sú však opäť veľkým pokrytectvom a manipuláciou s nemysliacou verejnosťou, pretože vzniká účelovo vytváraný, ale klamlivý dojem, že odstránením súčasnej vlády bude zároveň odstránený aj podvod, obohacovanie sa, úplatkárstvo, klientelizmus a mafiánske praktiky.

Ale to je lož, pretože tieto neduhy by tu zostali aj za vlády súčasnej opozície po predčasných voľbách. A z najväčšou pravdepodobnosťou by sa ešte znásobili, pretože by bolo treba kradnúť aj pre seba a dopriať to aj svojim dobrým liberálnym priateľom zo západu.

Vyššie spomínané neduhy totiž nie sú fixované na žiadnu konkrétnu vládu, a preto ani nezmiznú, ak nejakú vládu zosadíme. Tieto neduhy spočívajú v samotnom kapitalistickom systéme ako takom, s celou jeho bezohľadnou chamtivosťou po zisku.

Ale mám nepríjemnú obavu, že príčina spomínaných neduhov je skrytá ešte oveľa hlbšie. A to v ľuďoch samotných!

Znamená to teda, že nijaká vláda a nijaký nový spoločenský systém neprinesie v tomto smere pozitívnu zmenu dovtedy, kým sa ľudia samotní, čiže jednotlivci morálne, mravne a hodnotovo vnútorne neobrodia. Ale k niečomu takémuto majú žiaľ takzvaní slušní ľudia na námestiach svojou vyššie spomínanou stratou morálneho práva protestovať, ktorú ani nebadajú, veľmi ďaleko.

Dosiahnuť skutočného obrodenia spoločnosti je teda možné len prostredníctvom osobného, vnútorného, hodnotového a morálneho obrodenia jednotlivcov, nikdy však nie prostredníctvom pokrikov zmanipulovaných davov na uliciach.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí Boris, Kasafran


2.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 12. 2018, 20:14 avatar
Morálka spoločnosti sa skladá z viacerých faktorov, no asi najvýznamnejším je vzdelávanie.
Už ako Platón povedal
"Viac, ako rodina, vychováva dieťa obec".
Záleží na tom, aké informácie sa dostávajú hlavne mladým, podľa toho sa formuje ich charakter, ako aj ideologické sklony.
Žiaľ, vzdelávania sa ujíma obyčajne vládnuca ideológia, nie vzdelávacie poznatky a pravda sama.
Ak by sa vzdelávalo nepodmienene od politického režimu a pravda by bola vážená, som presvedčený o tom, že spoločnosť by bola podstatne lepšieho charakteru, pretože je to hold logické, prospešné pre všetkých.
Amorálnosť, lož a nimi vytváraný chaos spoločnosť ničí, avšak je to ideálne prostredie pre kriminálne živly. Je na každom osobne, aby tento stav zbadal a zaujal svoje jasné stanovisko.
Súhlasí Kasafran


3.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 12. 2018, 23:40 avatar
Savras,
vážim si, že si svoj čas venoval tejto stále aktuálnej a stále neuzavretej téme. Kto je skutočne v pozadí "obetnej" vraždy Kuciaka a jeho snúbenice sa možno veľmi dlho alebo dokonca nikdy oficiálne nedozvieme...!
Neviem prečo doteraz nikoho z našich vyšetrovateľov a s nimi spolupracujúcich odborných" poradcov" z USA nenapadlo požiadať vládu Kanady, aby v súvislosti s touto vraždou dovolila výsluch dodávateľa materiálov Kuciakovi - "emigranta" Nicholsona. Tiež sa čudujem našim vyšetrovateľom, prečo nepožiadali príslušný orgán o súhlas vypočuť jeho bývalú manželku, terajšiu podpredsedníčku NR SR za SaS...
Tých "počudovaní" sa určte dá vysloviť/napísať podstatne viac...

Súhlasím s Tvojím konštatovaním, že "vyššie spomínané neduhy totiž nie sú fixované na žiadnu konkrétnu vládu, a preto ani nezmiznú, ak nejakú vládu zosadíme. Tieto neduhy spočívajú v samotnom kapitalistickom systéme ako takom, s celou jeho bezohľadnou chamtivosťou po zisku."

Po novembri 1989 a najmä po júni 1990, keď pod vedením autora "socializmu s ľudskou tvárou" Alexandra Dubčeka Federálne zhromaždenie schválilo prijatie reštitučného a privatizačného zákona a tým začalo v histórii nikdy nerealizované "legálne" okrádanie, podvádzanie a ožobračovanie národov a národností spoločného štátu Čechov a Slovákov...!
No a mouřenín opäť poslušne splnil svoju úlohu, a preto mouřenín mohol/musel o 2 roky "odísť"...!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:30,  Zuzka plat poslanca v roku 2020 je určený len vo výške 3 276,- eur. + ďalšie náhrady ....
dnes, 14:27,  DUOKAS! Náš Nástenkár odhalil ďalší duovod, prečo Magián nemóže dostať henten...
dnes, 14:27,  To mi pripomína, že musím Dôvere zaplatiť 6 dní. .. *21 *21
dnes, 14:26,  Samozrejme, že len niektorí. Väčšina asi neuverila.
dnes, 14:25,  On túto informáciu nečerpal z WHO, ale od Vedúceho kolotoča z Aeronetu.
dnes, 14:24,  Židia uverili Židovi Ježišovi, že je mesiáš, ktorého očakávajú. Bolo to na základe...
dnes, 14:20,  Kasafran stále si nedal zdroj WHO z ktorého si čerpal . Ďakujem .
dnes, 14:19,  Ústavný právnik Miňo Mazurek poučil o zákonoch a ústavnosti . Ide ho rozdrapiť od hnevu...
dnes, 14:17,  A to čo ešte pred baxou tvrdil Mazúrek? *21 Kasa. ..
dnes, 14:15,  Shagara, chytil si sa Hawkinga, ktorého ako autora som dal do zátvorky s otáznikom, pretože...
dnes, 14:15,  Zuzka, ulice po Novomeskom nikto nechce premenovať. Kasafran blúzni. Výhrady sú voči takým...
dnes, 14:13,  (240) Ninka, a čo povieš na Andalúzske noci...? https://youtu.be/D74-4dN5Iag
dnes, 13:56,  djjaro, pozri, aký krásny :) *03*18*39 https://www.youtube.com/watch?v=bwlOPnc5VSY...
dnes, 13:55,  Mazurek: Matovičov lockdown je protiústavná fraška... https://youtu.be/8RQMi6CWcZA
dnes, 13:49,  (5) Ninka, on bol širokopásmovým tvorivým umelcom, kultúrnym i sociálnym politikom. Pre...
dnes, 12:59,  presne potznanie len podľa písma neexistuje..... Kedy poznaš cloveka ,ked si len budete...
dnes, 12:55,  Tvorbu Ladislava Novomestského, údajne ovplyvnila poézia J. Wolkra. To nám vravela učiteľka...
dnes, 12:52,  hmm hmmm, a to už odvtedy prešlo dvetisíc rokov... ako ten čas letí!
dnes, 12:47,  “Bratia, z celého srdca túžim a úpenlivo prosím Boha, aby boli Izraeliti zachránení....
dnes, 12:21,  V Praze probíhá protest kvůli protikoronavirovým opatřením © Sputnik . ČTK 12:03...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Na peknú ženu je príjemné pozerať sa. S rozumnou je príjemné žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(67 081 bytes in 0,326 seconds)