Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

SLOVÁCI V ROKU 2020 DAJÚ 1,753 MILIARDY DOLÁROV DO NATO

16
reakcií
244
prečítaní
Tému 26. októbra 2020, 18:07 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2020, 18:07 avatar
SLOVÁCI V ROKU 2020 DAJÚ 1,753 MILIARDY DOLÁROV DO NATO
EXTRAPLUS, 24. 10. 2020

Z pohľadu vojenských výdavkov na obyvateľa zaplatí každý občan SR v roku 2020 na obranu 16.500 USD. Najviac túto záťaž pocítia občania Luxemburska (95.900 USD), potom Nóri (71.200 USD), Američania (55.900 USD) a Dáni (53.900 USD), najmenej sa to dotkne občanov Albánska (4300 USD), Čiernej Hory (7200 USD) a Bulharska (7800 USD).

www.extraplus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 10. 2020, 18:27 avatar
Do nato nedáva žiadne miliardy dolárov ako uvádza extraplus ruský hovnomet v minulosti BOSORKA.

SR investuje do vlastnej armády 1,7% čiže nie 2% ako sa pri vstupe zaviazala v kolektívnej obrane

V časoch komunizmu dávalo do Varšavskej zmluvy + financovanie 100 000 okupantov + Armada ČSSR 20 - 60% HDP

Dnes je to 1,7% so záväzkom 2% na vlastnú obranu . Nie do nato ani nie na financovanie iných armád.
I polodebil si vie spočítať tie debilné čísla ruskeho hovnometu .

I polodebil vie že sú tie čísla uplne scestné a samozrejme ani tých 300 dolarov na osobu nedávame rožne do žiadnej NATO ale vlastnej obrany miesto tých 16500 na osobu ako píše ruská kokotina pre debilov druh Kasafran      

Niekedy si stačí vymyslieť cifru kludne že 100 000 dolarov ročne nor platí do nato    

Lebo ked si bezmozek ani na to neprídeš že ti niečo chýba               


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 10. 2020, 18:30 avatar
Slovensko do nato dáva nula euro a nula dolárov ročne . Ano ak je nejaké rokovanie a na obsluhu budovy v Bruseli nejaké drobné na kavu prispievame . Inak vôbec nič nedávame žiadnemu pomyslenemu NATO .

To len drbnutých hlavach bolševíkov sa hoaxy množia

               


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 10. 2020, 18:34 avatar
Do trojice tie gigantické čísla úplne s cestne .

Členské krajiny našej aliancie majú najefektívnejšiu a zároveň najlacnejšiu obranu na svete .

Žiadna iná krajina na svete nemá lacnejšiu obranu ako krajiny nato

Členské krajiny našej ušlachtilej aliancie sa zaviazali investovať do vlastnej obrany 2 % hdp krajiny .

Do vlastnej armády !!!


5.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2020, 20:38 avatar
(2-4) Dosvietený,
nože si konfrontuj svoje choromyseľné údaje o výdavkoch na obranu v ČSSR v rozsahu 20 - 60 % HDP s údajmi v tomto článku, ktorý uvádza max 10 %...

Mohli slovenské zbrojovky prežiť pád socializmu? (analýza ...
domov.sme.sk › mohli-slovenske-zbrojovky-prezit-pad...

31. 7. 2017 — Po roku 1989 nám ju Česi zlikvidovali a Slováci preto majú dodnes vysokú ... Príloha č.2 – Rozpočtové výdavky na obranu, vojenské výdavky a ...

www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 10. 2020, 20:41 avatar
ZTS Martin zhnil v roku 1987
ty si šíril hoax že ho zatvoril Havel .

Prezident nikdy nemal žiadnu právomoc zatvarať fabriky

Havel nebol zodpovedný za kolaps zbrojoviek

V martinskej zbrojovke pracovala špeciálna skupina, takzvaní hvezdári, na prechode vojenského špeciálu na civilnú výrobu už dva či tri roky pred Novembrom 1989.

MARTIN . Bývalý prezident Václav Havel nespôsobil, dokonca ani nenariadil konverziu zbrojárskeho priemyslu na Slovensku. Túto, už takmer zľudovenú historku, popierajú kapitáni vtedajšej zbrojovky ZŤS Martin, ale aj niektorí zamestnanci. Boli pri tom a hovoria, že je to blud, fáma alebo lož.

Bývalý generálny riaditeľ ZŤS Martin Jozef Uhrík tvrdí, že priama súvislosť zastavenia zbrojárskej výroby s menom prezidenta Havla neexistuje. „Samozrejme, že o tom rozhodnúť nemohol. Nikdy by som zastavenie výroby nespájal s menom pána Havla.“

Uhrík už v roku 1988 predložil vtedajšej vláde návrh na zastavenie výroby tankov, aj návrhy náhradných riešení. Problémom podľa neho bolo to, že Federálna vláda program údajne nemala chuť riešiť.
O konverzii rozhodla socialistická vláda

„Rozhodnutie alebo podiel Václava Havla na konverzii slovenského špeciálu je totálny blud, ktorý sa nezakladá na reálnych faktoch. O konverzii sa rozhodlo dávno pred revolúciou. Som ochotný to podpísať aj vlastnou krvou,“ dodal Peter Kuruc, niekdajší manažér nábehu nových výrob a neskôr šéf stratégie ZŤS Martin.

O konverzii rozhodla socialistická vláda dávno pred revolúciou v novembri 1989. Výroba zbraní rástla len do roku 1987, keď podľa niektorých zdrojov dosahovala 18 miliárd korún. Potom sa stroj zasekol. Prišli na to aj socialistickí ekonómovia a ešte pred revolúciou rozhodli o útlme. Za niekoľko rokov mal dosiahnuť 80 až 90 percent výroby.

Milan Malík, ktorý bol v tom čase investičný námestník v ZŤS Martin, potvrdil, že o postupnom prechode takzvaného špeciálu na civilnú výrobu padlo rozhodnutie dávno pred Havlom.

„Je to ničím nepodložená fáma. Už dva, či tri roky pred revolúciou vznikla v zbrojovke špeciálna skupina ekonómov, stratégov a prognostikov, ktorí mali hľadať a nájsť programy, ktoré by nahradili výrobu tankov. Bola to mimoriadne ťažká úloha. Aj preto ich volali hvezdári,“ spomína si Malík.

Tanky vyrábali, ale nikto za ne neplatil

Skupina pripravovala prechod špeciálu na výrobu traktorov, či stavebných strojov. Už vtedy spolupracovali na projekte s nemeckou firmou Hanomag. Potvrdzuje to aj správa z 13. novembra 1989, ktorá vyšla v denníku Smena. Generálny riaditeľ Hanomagu Wolfgang Freimuth na margo spolupráce so ZŤS vyhlásil, že firma, ktorá dokáže vyrábať dobré tanky, si poradí aj s buldozérmi.

O uvoľňovaní kapacít zbrojnej pre civilnú výrobu hovoril aj predseda slovenskej vlády Pavol Hrivnák. Spomínal Martin, Dubnicu, Považskú Bystricu aj Sninu a Liptovský Hrádok. Socialistická tlač optimisticky informuje o licencii s Hanomagom a prvých už vyrobených buldozéroch a nakladačoch. Ročný obrat výroby odhadovali na 40 miliónov západonemeckých mariek.

Generálny riaditeľ ZŤS Martin Jozef Uhrík už vtedy upozorňoval na pokles špeciálnej výroby v rokoch 1988 – 1989 o 50 percent a prognózoval prepad o ďalších 15 percent o rok neskôr.

Kuruc zložitú situáciu potvrdzuje, navyše dodáva, že na konci 80. rokov sa síce tanky vyrábali, ale takmer nikto za ne neplatil.

„V tom čase to už bol totálne zlý projekt. Socialistická vláda to vedela a robila opatrenia na konverziu špeciálu. Rozhodnuté bolo dávno pred nežnou revolúciou. Havel na to nemal žiadny dosah. Pamätám si jeho vyhlásenie v Martine. V politicko-ekonomickom kontexte sa dalo vnímať len ako bonmot, ktorý neskôr zneužili nacionalisti a hlupáci. Tanky už nebolo kde voziť,“ tvrdí Kuruc, ktorý hľadal náhradné výrobné programy pre ZŤS.
Tlak ekonomiky a trhov

„Medzinárodná situácia sa uvoľňovala. Znižovali sa počty tankových vojsk v Európe. Hovorilo sa ešte o modernizácii tankov pre sovietov, ale tí dávali neadekvátne podmienky. Až potom prišla revolúcia a Havlovo vyhlásenie v USA, že nebudeme vyrábať. Bol to len výkrik. Výroba tankov by skončila tak, či tak. Možno o rok, možno o dva neskôr, ale skončila,“ hovorí bývalý investičný námestník ZŤS Martin.

Bývalý zamestnanec zbrojovky v Martine si pamätá na obdobie konverzie veľmi dobre. Spomína si, že v zbrojovke pracovalo niekedy osem tisíc ľudí a „po Havlovi“ už len 800. Napriek tomu si nemyslí, že zastavenie výroby je Havlovo maslo. V meste aj vo fabrike sa vtedy síce povrávalo, že Havel položil zbrojársky priemysel na kolená preto, lebo chcel získať Nobelovu cenu mieru, ale ľudia tomu neveria.

„Václav Havel tu nemal dobré meno, ale on sám za to určite nemohol. Myslím si, že ku zastaveniu výroby došlo pod tlakom ekonomiky a trhov, nie Havla,“ dodáva dnes už 60-ročný bývalý pracovník martinskej zbrojovky.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 21:12 avatar
Osvietený ty hlúpe decko, myslíš si, že keď tu napíšeš kopu lží a výmyslov tak ti to zožerieme? Pamätám si veľmi dobre ako to bolo s vojenskou priemyselnou výrobou na Slovensku. Chrchloš ju cieľavedomo likvidoval. V Čechách ju ponechal a menili výrobný program. Odkiaľ si sa nabral ty zmätok a prečo máš v sebe toľko protislovenskej nenávistí. Choď už zdochnúť do krovia a nekaz tu vzduch. Tak oprdený zdvihni sa a zmizni.
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 10. 2020, 22:18 avatar
V hlavách súdruhov Havel zbrojarinu likvidoval              

Ked je súdruh chuj nebude lastovička

http://www.youtube.com/watch?v=I_TzNT2lIlQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2020, 22:41 avatar
(15) Dosvietený,
spoznávaš sa aspoň trošku...?

i.imgur.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 10. 2020, 22:37 avatar
Kasafran tvoja argumentačná schopnosť je vždy rovnaká          


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 10. 2020, 20:43 avatar
Kasafran vieš výsledok 16 500 x 5 500 000 ???

Kam do nato platí každý občan Slovenska 16 500 dolarov ročne ???

Kde je to to nato a tá poklandička ???


8.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2020, 21:03 avatar
(6) Dosvietený,
opäť si sa predstavil ako nedostatočne historicky uvažujúci biorobot. Tvoj kaco Ti do Tvojej výbehovej pamäte nestačil alebo nechcel nainštalovať/vložiť informácie o tom, že už v roku 1985 M. S. Gorbačov začal svojou perestrojkou cieľavedome demontovať všetky základy suverenity socialistických štátov, čiže aj ich schopnosť vojenskej obrany...?
Ešte stále si neuvedomuješ, že si na tomto DF výstavným exemplárom totálne zmanipulovaného sluhu alebo lokaja sionfašizmu...?
Súhlasí havran, Osvletený


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 10. 2020, 21:07 avatar
A, po čase opäť eštebák Kasafran vytiahol sionfašistickú kartu. Dlho s tým nevydržal.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 10. 2020, 21:16 avatar
Kasafran píšeš od veci bludy . Tema nie je o Gorbačovovi , ktorý zistil že komunizmus je nereformovateľný.

Prerataj si tie čísla čo si sem skopíroval z dezinformačneho hovnometu .

Asi mali nabudiť koľko veľa dávame do nato . Nuž do nato nedávame nič . To je bolestivé zistenie ako tvoje tvrdenie že kojenec odvádza do nato 16 500 dolarov ročne ako i dôchodca

   

Take bludy sú také tvoje bezmozgove


13.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 21:30 avatar
Osvietený netáraj čo sa babe páči. Čína ti nič nehovorí? Dnes sa práve ukazuje, že ccentrálna vláda jednej strany je najefektívnešia. Jedine čím USA proti nej bokuje sú drísty o ľudských právach , ktoré v USA ani nesnívajú.
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 21:25 avatar
Lemmy - ty si neskutočne rozháraná osobnosť. Mal by si nosiť rúško, alebo obojok. Vyrieš ako zabrániť , aby krysy nenaliezli do lode zvanej parlament a vláda.
Súhlasí Kasafran


14.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2020, 21:58 avatar
(12) Havran,
taký typ "humanistu", akým je Lemmy, s veľkou obetavosťou a radosťou "zachraňuje" práve takéto krysy. Možno už pre ne stavia nový nepotopiteľný Titanic...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:45,  ...a SPRÁVNE poznať biblické proroctvá sa nedá len čisto na základe textov Biblie.
dnes, 08:28,  Čím viac sa to zamotáva, tým tažšie sa to chápe...okrem tých, čo správne poznajú...
dnes, 08:25,  Teómovi nezostáva, než čumieť :)
dnes, 08:24,  Mne to stále pripadá tak, že Lemmy si tu z vás robí iba srandu.
dnes, 08:23,  Zaujímavý odsek z horecitovaného článku hovorí: “Aký je teda múdry postoj? Keď Písmo...
dnes, 08:16,  Vo Wisconsine oficiálne Biden Trumpa porazil o vyše 20-tisíc hlasov. Certifikáciu hlasov...
dnes, 07:52,  Tak sme sa dočkali aj toho 1. decembra, aby sme sa pre poriadok mohli pozrieť na ďalšiu...
dnes, 07:51,  Samozrejme, že rád prídem, ale iba na skútriku.*04 Takže jedinou podmienkou je teplo,...
dnes, 07:46,  Pri príležitosti nasneženia a udržania sa prvého snehu dnes sa mi opäť varí údené...
dnes, 07:42,  Astax, ....... v príspevku č.21 /Téma: Pre tomas12345 o súčasnej Cirkvi/ uviedol: ..........
dnes, 03:26,  JEHOVOVI SVEDKOVIA - a výroky iných na ich adresu:...
dnes, 02:49,  https://jehovajekralom.com/ti-ktori-si-vymyslaju-svoje-vlastne-proroctva/
dnes, 02:46,  V minulosti sa v našich publikáciách často hovorilo o predobrazoch a protiobrazoch, ale v...
dnes, 02:44,  https://wol.jw.org/sk/wol/d/r38/lp-v/2015204?q=protiobrazy&p=par
dnes, 01:03,  https://www.youtube.com/watch?v=BZFsUJ9dXyE
dnes, 01:01,  https://www.youtube.com/watch?v=3Iq9t701kEs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1yRtQxGdGpDEt3hR52iW6kpzi...
dnes, 00:55,  Moje slovo vždy platilo . Na jar to tam vyriešime
dnes, 00:50,  18, .... a poznáš vôbec dejiny pápežov? Asi nie, lebo boli aj horší a hlavne...
dnes, 00:34,  10, .... nie, ....na 24.02.2042 .... teraz je to OK! Zrkadlový obraz!*13*39
dnes, 00:30,  43, ... píšem to preto, ... že mnohí si myslia, že Michaela, ... zákaz krvi, .... jediného...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(115 667 bytes in 0,230 seconds)