Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Protestantizmus v rozpore s Bibliou, 25 biblických rozporov

35
reakcií
270
prečítaní
Tému 1. júna 2020, 20:55 založil tomas12345.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   1. 6. 2020, 20:55 avatar
Protestanti velmi často označujú katolíkov, za tých, ktorých učenie protirečí Biblii. Paradoxne sú tovšak práve protestanti, ktorých učenie je v rozpore s Písmom :

1) Protestanti nepraktizujú Birmovku, kým birmovka má svoje opodstatnenie v Písme Sk 8:17, Sk 6:6, 1Tim 5:22
2) Protestanti nemažú olejom Jak 5:14
3) Protestanti zakazujú a odrádzaju svojich veriacich aby nazývali iných ľudí okrem boha otcami, hoci v NZ sa ako otcovia bežne označovali veriaci a cirkevní predstavení
4) Protestanti neuznávajú Tradíciu, hoci Pavol povedal aby sme sa držali Tradície 2Sol 2:15 a v Písme je viacero citácii, ktoré pochádzajú výlučne zo židovskej Tradície
5) Protestantizmus učí, že každý veriaci si može vykladať Písmo, hoci v Biblii je takýto názor neznámy, pričom sú to cirkevní predstavení ktorí majú právo vykladať Písmo 1Pt 5:2
6) Protestanti berú eucharistiu symbolicky, hoci existuju dokazy že ide o doslovné Ježišove telo a krv
diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
7) Protestanti neveria v očistec, hoci Biblia o nom nepriamo hovorí Mt 12:32
diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
8) Protestanti sú názorovo nejednotní, a tým pádom konajú v rozpore s Písmom, ktoré hlása po jednote
9) Protestanti majú pri výklade Biblie pochybnosti, pripustaju že sú omylny a že sa možu v určitých otázkach viery mýliť. Toto je však v rozpore s učením apoštolov, pretože apoštoli učili z Ducha Svätého a učili neomylne a o svojej pravde boli naplno presvedčení, nepripúštali si možnosť omylu.
10) Protestanti tvrdia že nie všetky Božie príkazy vedú ku spáse, ale že niektoré príkazy ked človek nebude vykonávať nepríde o spásu. Toto je však v rozpore s Písmom, ktoré hovorí že všetky Božie príkazy sú doležité, a všetky treba zachovávať, nie len niektoré.
11) Protestanti neuznávajú koncily a sami koncily neusporiadavajú, hoci v NZ sa jasne píše že ked vznikli nejaké teologicke spory, usporiadal sa jeruzalemský koncil na ktorom došlo ku konečnému riešeniu. Takto to riešila RKC, ale ked sa v protestantizme vyskytne teologický problém, riešia to rozštiepením sa na dalšie denominície, namiesto vyjasnenie si danej otýzky na koncile.
12) Protestanti svätia nedeľu, napriek tomu že príkaz na svätenie nedele namiesto soboty sa nikde v Písme nenachádza, ani to z neho nevyplýva. Toto zaviedla až Tradícia na základe ústneho podania apoštolov.
13) Protestanti zakazujú veriacim hovoriť panne Márii Matka Božia, hoci tento titul jej právom patrí, a v Písme ju takto volala Alžbeta Lk 1: 43
14) Protestanti hovoria že správne učenie sa vyskytlo až nástupom protestantizmu v 16 storočí. Toto je však v rozpore s tým čo povedal Ježiš, že On bude dohliadať na správne učenie cirkvi od čias apoštolov až do skončenia sveta Mt 28:20
15) Protestanti taja svoje učenie, pretože verejne neuvádzajú všetko čomu veria. Niektorí protestanti na svojich stránkach nemajú žiadne vyznanie viery, kým ostatní majú, ale len v základných bodoch, pritom v Mt 10:27 sa hovorí o tom, aby sa všetko učenie rozhlasovalo verejne a nič nezamlčalo a pritom protestanti veľkú časť svojho učenia držia v tajnosti.
16) Protestanti dovolujú rozvod, hoci od toho veriacich odrádzajú, ale nezakazujú ho. To je však v rozpore s Písmom Mt 19:9
17) Protestanti povoluju antikoncepciu, čo je však v rozpore s prvým Božím prikázaním
18) Protestanti neveria že nás kresťania v nebi vidia, hoci Heb 12:1 to dosvedčuje
19) Protestanti tvrdia že veriaci kresťania si možu byť istí svojou spásou, to je však v rozpore s Písmom, ktoré zavrhuje tvrdenie o "once saved always saved" Heb 6: 4-8
20) Väčšina protestantov nemá biskupov, čo je v rozpore s Písmom Tít 1:7
21) Veľa protestantov zakazuje krstiť deti, hoci v Sk 2: 38 - 39 sa hovorí o pokrstení všetkých, a o prislúbení pre ich deti
22) Protestanti neuznávajú že aj svätí v nebi sa za nás modlia, hoci to Písmo dokazuje, ked hovorí o modlitbách všetkých svätých (a teda i svätých čo sú v nebi) Zjv 8:3
23) Protestanti tvrdia že okrem Ježiša Krista, nie je nikto prostredníkom našich modlitieb k Bohu. Lenže Písmo tvrdí opak, v Zjv 8:4 sa hovorí o tom že modlitby svätých prešli skrze rukou anjela k Bohu.
24) Protestanti odsudzujú modlitby za mrtvych, pretože sú presvedčení že takéto niečo nemože mať žiaden pozitívny efekt. Protestanti tiež tvrdia, že živí na Zemi už nemožu mrtvym na druhom svete nijako pomôcť. To je však nepravda. V 1Kor 15:29 vidíme že Korintania sa krstili za mrtvych, v snahe pomôcť im na druhom svete. Pavol takéto správanie neodsudzuje, no tvrdí že svoje opodstatnenie to bude mať len v prípade pokial zmrtvychstanie existuje. Rovnako to je i v prípade modlitieb za mrtvych.
25) Protestanti tvrdia že krstom dostávame Ducha Svätého, no to je v rozpore s Písmom Sk 8:16. V skutočnosti ešte okrem krstu je na zoslanie Ducha Svätého potrebná birmovka (vloženie rúk) Sk 8:17

2.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   1. 6. 2020, 22:53 avatar
tomas, aj Luther bol katolik

p.s: tomas, vies co maju protestanti, sektari, satanisti.....spolocne ??? nenavist voci RKC .....iba to ich ako tak drzi pri zivote, ale to nestaci...a preto idu ku dnu.....

3.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 6. 2020, 00:05 avatar
Nemyslím si že voči RKC prejavujú nenávisť, len nesúhlasia s jej ucivom a označujú jej učenie za demonske. Ja som bol žiaľ tiež taký, no našťastie som sa z tých bludoval dostal.

Idú ku dňu ale so sebou ťahajú množstvo duší. Až jedna tretina veriacich tvoria protestanti.

11.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 00:06 avatar
2, .... to je už otrepaná platňa. Ak niekto povie niečo, napríklad ,že trojica je nebiblická a podloží to históriou, logikou a Písmom, .... tak hneď sa to vníma ako "útok voči RKC".
Alebo keď sa poukáže na ich nekresťanské správanie /násilná christianizácia, inkvizícia, náboženské vojny, atď/ tak opäť , to isté kričia. Nie je to nenávisť voči RKC", ale nenávisť k nepravde a ku konaniu zla! A to je rozdiel.    

17.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   3. 6. 2020, 06:59 avatar
11, nekrestanske spravanie.....RKC stoji pevne na strane zivota !!!! co sa zial neda povedat o jehovistoch...

vy keby ste boli v stredoveku.....tak vyvrazdite cele narody....

19.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 22:21 avatar
17, .... tak ako vy trebárs v tridsať ročnej vojne, čo?
To by ale JS museli byť časťou sveta, tak ako RKC a podporovať vojny a podobne.
Ale JS sú prísne neutrálni a nikdy sa neuchyľujú k násiliu.
Ale vy ste ich "nezabíjali", .... vy ste ich len posielali urýchlene do lona Abrahámovho?!  
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Evangelium vitae/evanjelium života/: O hodnote a nenarušiteľnosti ľudského života". Ján Pavol II/3.časť encykliky:"Ludský život patrí výlučne Bohu. Kto vzťahuje ruku na život človeka,istým spôsobom vzťahuje ruku proti samému Bohu".

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
istorička Zoé Oldenbourgová uvádza, že väčšina križiakov bola „úplne presvedčená, že keď sa stali križiakmi, nastúpili priamo do služby Bohu“. Hovorí, že sa sami považovali za „ničiacich anjelov, ktorí sa vrhajú na deti Diabla“. Verili tiež, že „všetci tí, ktorí zomrú, získajú v nebi korunu mučeníkov,“ hovorí spisovateľ Brian Moynahan. A to nie je nič iné,ako náboženský fanatizmus,nacionalizmus.
---------------------------------------
Susannah Heschelová, profesorka judaistiky, nalezla církevní dokumenty, které dokládají, že luteránské duchovenstvo nejen bylo ochotno, ale dokonce dychtilo podporovat Hitlera. Profesorka řekla, že prosili o výsadu vyvěsit hákový kříž ve svých kostelech. Výzkum profesorky Heschelové ukázal, že převážná většina duchovních nebyla kolaboranty z donucení, ale byli to nadšení zastánci Hitlera a jeho názorů o árijské rase.
Při svých přednáškách profesorka Heschelová dostává často od členů církve otázku: ..... „Co jsme mohli dělat?“
„Mohli jste být jako svědkové Jehovovi,“ ..... odpovídá profesorka.Christine Kingová, historička a rektorka univerzity v Staffordshire, v Anglii, popsala protivníky v tomto konfliktu takto: ..... „Jeden [nacisté] obludný, mocný, zdánlivě nepřemožitelný. Druhý [svědkové] velmi, velmi nepatrný . . . pouze s vírou, bez jakékoli jiné zbraně . . . Svědkové Jehovovi morálně zvítězili nad mocí gestapa.“
Zato ..... Nemeckí, Talianskí katolíci a iní šírili "lásku" mečom a siahli na to, čo výlučne patrí /život/ Bohu.
--------------------------------------------------------------------
Ale stále platí, ..... "kto mečom bojuje, mečom zahynie." Alebo, .... "Kto zabije svojho brata, je vrah". A v "takom nezostáva Božia láska"!

21.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   3. 6. 2020, 22:25 avatar
19, nastastie ste vy jehovisti takmer nikto....a bude najlepsie, ked urobia poriadok s vami ako v Rusku.....

4.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2020, 00:58 avatar
1, ..... úplný nonsens. Nemá význam reagovať. Už chápem význam Francúzskeho príslovia, že "čím bližšie ku katolíckej cirkvi, tým horší človek". Tomáš si bigotný človek a nepoznáš ani Písmo, ani históriu , ..... dokonca ani len elementárne základy, ktoré by mal poznať každý kresťan. Uvedom si to, a nepíš také nezmysli! Ty ľudské tradície a omyly RKC povyšuješ na úroveň pravdy Božieho slova. A pritom RKC učí 10% biblickej pravdy!

5.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   2. 6. 2020, 06:17 avatar
jehovista hovori katolikovi, ze nepozna pismo.....jehovisti urobili toaletny papier z Biblie, prekrutili kazde slovo v nej....hanba.....

9.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2020, 23:50 avatar
5, .... uveď čo len jeden príklad, kde tak konali? Nenájdeš!       

8.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 6. 2020, 16:24 avatar
Stačí ked vysvetlíš bod 5)
Ono totiž pokial z Biblie nikde nevyplýva právo na samovýklad Písma a odmietanie autority cirkevných predstavených, potom sa celý tvoj pseudovýklad nech už je akýkoľvek zrúti.

10.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 00:01 avatar
8, .... ale to protestanti neučia! Aj tam majú svoje denominácie a sú tam pastieri, ktorí učia. Apropó, tá základná skladba protestantizmu má svoje učenie ustálené /tak ako u RKC a iných, až na malé výnimky/a ak sa niekto stane luteránom, tak vie čomu má veriť?! Preferovať osobný výklad je anomália, a je to nielenže nebiblické, ale aj nelogické! Boh nezjavuje osobné výklady jednotlivcom. A ani nič nedopĺňa. /vizionárky, svätí, novodobí proroci a podobne/.
Bom má svojho "duchovného správcu" a je jedno ako ho nazveme. Či už je to "magistérium cirkvi", .... "učiteľský úrad cirkvi", .... "verný a rozvážny otrok", a podobne. Mat.24,45 !!!
Biblia popiera osobné výklady v dnešných časoch. Máme celú pravdu a nič viac teraz nepotrebujeme!
Pochop, .... ty viníš z niečoho protestantizmus a sama RKC má svoje osobné výklady v podaní rôznych akože prorokov, svätých a podobne. Biblia predsa jasne hovorí že, ..... "Ak vám niekto zvestoval iné evanjelium namiesto toho, ktoré ste prijali — nech je prekliaty! " Gal.1,9
Teda, .... samovýklad je nebiblický. Ale viac túto zásadu porušuje RKC ako protestantizmus!

13.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 6. 2020, 00:17 avatar
10) V protestantizme to funguje tak že jednotlivec si prečíta Bibliu, sám si ju vyloží a vypíše si zoznam čomu verí, a následne na to so nájde vhodnú denominaciu aj s pastormi. Lenže tito pastori dotyčného jednotlivca už ďalej neučia, lebo ten jednotlivec má svoje vlastné predstavy čomu verí, a od pastora si nenechá vyučovať niečo čo by bolo v rozpore s jeho samovolnym vykladom.

Tak si to určite spravil aj ty. Prečítal si si Bibliu a urobil samovolny výklad čo z nej vyplýva. A potom si si našiel jehovistov, ktorí majú rovnaký názor aký máš ty. Keď si teda vstupoval do spolocenstva, už si nepotreboval aby ťa pastor pásol, pretože keby povie niečo čo by nesedelo tvojmu samovykladu tak by si od toho pastora odišiel.

Aký samovyklad má RKC ?

15.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 01:43 avatar
13, .... blbosť! Skôr v RKC. Uvediem príklad: Mnohé príklady sú ah z vašich periodík. Napríklad aj časopis Rozmer poukazuje na prax v RKC, kde tuším 31% veriacich v istom čase verilo reinkarnácií! Doma mám ten článok, nakoľko som odoberal daný časopis. Tiež, viem , že nie každý kňaz verí v Matku Božiu a v Marianské dogmy! A podobne.
Moja dlhoročná, osobná prax s rozhovormi s katolíkmi je ale najväčším dôkazom. Vieš, že JS evanjelizujú po domoch a rozprávajú sa s ľudmi, katolíkmi a inými. A ver, že osobné názory katolíkov na Písmo a mnohé náuky sú niele katastrofáne, ale hlavne to spočíva v tom, že každý verí niečomu inému. To protestanti sú omnoho na tom lepšie. To priznávajú aj niektorí katolícki kňazi, čo vyčítajú nevedomosť, absenciu poznania Písma u katolíkov. A viem to aj doložiť výrokmi kňazov. Mám to doma! A to nehovorím o "stupni praktizovania viery", .... tam je to priam turbo-katastrofálne. 
A to myslím vážne. Sám som bol katolík.
A ry sotva chodíš medzi ľudí a poznáš ako to vlastne je? Ale ja za dlhé roky mám v tom jasno! Máloktorý katolík pozná Písmo, a takých viem narátať na prstoch jednej ruky. Ak sme stretli niekoho, kto ako tak poznal Písmo, tak to bol evanjelik, adventista, letničiar,..... ale katolík málokedy! Keby si poznal hlbšie daný problém, tak aj vieš prečo?! Aj preto istého času RKC začala bubnovať na poplach a začala veriacich nabádať k čítaniu Písma. Ale to už bolo príliš neskoro!
Teda, rozprávaš od veci. Samozrejme, aj v protestantizme sú jednotlivci ,ako všade, čo si veria ako chcú. Dnes je to populárne, niečo na spôsob švédskeho stola. Aj preto som napísal o tom daný blog, lebo ma táto téma z mojej evanjelizačnej činnosti šokovala. milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk .... Náboženské trhy-Relígio

20.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 6. 2020, 22:23 avatar
15) O katolíkov sa už napísalo kadečo. Skús teda založiť anketu na katolickom fore a spýtaj sa na to a určite ti pomaly každý tretí katolík nenapíše že verí v reinkarnáciu. A ak nejaký katolík predsa len v reinkarnáciu verí, potom neštuduje katechismus a to už nie je vina RKC ale dotyčného katolíka.

"Teda, rozprávaš od veci. Samozrejme, aj v protestantizme sú jednotlivci ,ako všade, čo si veria ako chcú. "

V protestantizme si skoro každý jednotlivec verí čomu chce, a hladá si takú protestantskú cirkev ktorá vyhovuje jeho predstavám.

29.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 01:16 avatar
20, ... ale to tvrdí váš časopis. Je to o sektách a rôznych náboženských hnutiach./ROZMER/
Tomáš opakujem, ....protestanti sú na tom omnoho lepšie ako vy. Nakoľko Luther mnohé veci vylepšil, ale nie všetky!
A písal som aj z vlastnej skúsenosti. A uisťujem ťa, že moje názory na danú vec sú lepšie a pravdivejšie ako rôzne prieskumy z nejakej vzorky obyvateľstva. A keby som to citoval isté názory na RKC z pera katolíckych kňazov, spisovateľov, učencov, .... tak tiež by si neuveril. Pretože používajú veľmi tvrdé vyhlásenia voči RKC a jej správaniu. A stále sú kňazmi a sú súčasťou RKC.
Tí katolíci/kňazi,učenci/ sa vyjadrujú hlavne ku správaniu ale aj k učeniu! Alebo ti mám citovať slová "Márie" z istých zjavení na adresu RKC? Tiež používa veľmi tvrdé slová, dokonca aj na pápežov. Ak by som zhrnul jej slová dvoma slovami, tak by to bolo: ..."Augiašov chliev"! Alebo ich nepoznáš, a zas si len vymýšľam?
Musíš viac čítať a potom budeš v obraze. Ide nám o život Tomáš!

36.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 6. 2020, 19:26 avatar
29) Ja poznám niekolko katolíkov, a ani o jednom z nich neviem že by veril reinkarnácii a to ich poznám niekolko, tá 33% statistika tu nejako zlyháva..... Ale je zaujimave že ty si vždy vypichneš zo všetkého len to čo ti vyhovuje a ignoruješ celkový kontext. Kebyže sa v tom článku píše o tom ako sú katolíci jednotní, neveril by si, ale ked sa tam napíše o reinkarnácii tak to zhltneš všetkymi desiatimi.

"A keby som to citoval isté názory na RKC z pera katolíckych kňazov, spisovateľov, učencov, .... tak tiež by si neuveril. Pretože používajú veľmi tvrdé vyhlásenia voči RKC a jej správaniu. A stále sú kňazmi a sú súčasťou RKC."

Už minule som ti povedal, aby si menovala konkrétne mená a ukázala články kde tak tvrdia.

"Alebo ti mám citovať slová "Márie" z istých zjavení na adresu RKC? Tiež používa veľmi tvrdé slová, dokonca aj na pápežov. Ak by som zhrnul jej slová dvoma slovami, tak by to bolo: ..."Augiašov chliev"! Alebo ich nepoznáš, a zas si len vymýšľam?"

Nie všetky Mariánske zjavenia sa považujú za inšpirované, ale RKC uznáva Fatimu a zdá sa mi že ešte niekolko dslasich. A mimochodom ktoré su to svedectvá ? A inak je mi jasné, že ty si schopní z tisícok mariánskych svedectiev vybrať jedno dve ktoré sa vyjadruju negatívne na RKC a potom to prezentovať ako všeobecný fakt.

12.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 00:16 avatar
1, každý bod tvojho plagiátu je nepravdivý!
Počnúc tou "jednotou", akoby katolíci boli jednotní! A to nie je pravda. V katolicizme si verí dnes každý čo chce a aj katolíckych cirkví je viac!
Cez to tvrdenie, že pravá cirkev tu mala byť stále. Asi si nikdy nečítal podobenstvo o "burine a pšenici" a o tom, že až "v čase konca si má Boh vyvoliť svoj ľud a očistiť pravdu od nánosov pohanstva"!
Aý po to tvrdenie "že kresťania čo zomreli nás vidia z neba". Hebr.12,1
Neviem, ale ten text nič také netvrdí, ale isto Písmo tvrdí, že "vzkriesenie bude až v posledný deň", a že .... "mŕtvi nemôžu nič robiť, vidieť, myslieť, plánovať, atď" ..... nakoľko sú mŕtvi a v nevedomí!
To, ako interpretuješ Písma je niečo neakceptovateľné, a je to dokonca v rozpore aj s učením RKC. Teda, ty sám tu preferuješ svoje osobné výklady!   

14.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 6. 2020, 00:26 avatar
12) Katolíci sú jednotní, pretoze majú len jeden katechismus ktorý je záväzný pre všetky katolícke cirkvi, narozdiel od protestantizmu kde každá denominacia má ine ucenie.

Katolíckych cirkví je viac ? A ktoré napríklad ?

Vysvetli teda to podobenstvo a ukáž kde v ňom sa hovorí o tom že Boh si svoj ľud vyvoli až v posledných časoch ?

A kto sú potom ti svedkovia v Hebr 12:1 ?

Citujes kazatela, k tomuto versu som videl aj protiargument, nájdem ho a napíšem ti ho sem.

V rozpore s RKC. V čom teda co hlasam je v rozpore s RKC ?

16.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 02:39 avatar
14, .... Majú,ale nikto sa ho nedrží! A to nemyslím len laikov, ale aj kňazov. Na nete je veľa článkov kňazov, teologov, čo píšu úplne inak ako učí katechizmus.
A tu ide o samotnú prax, a nie o to, či máte alebo nemáte katechizmus. Realita je úplne iná, Tomáš.
Gréckokatolícka, starokatolícka, a dalšie čo sa radia ku katolicizmu a pod správu Ríma./ale aj tie, čo nie/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cirkvi sui iuris, ktoré tvoria Katolícku cirkev

(zoradené podľa tradícií a v abecednom poradí)

1. Tradícia alexandrijská
Cirkev eritrejská
Cirkev etiópska
Cirkev koptská
2. Tradícia antiochijská
Cirkev maronitská
Cirkev sýrska
Cirkev sýrsko-malankarská
3. Tradícia arménska
Cirkev arménska
4. Tradícia chaldejská
Cirkev chaldejská
Cirkev sýrsko-malabarská
5. Tradícia konštantínopolská (Gréckokatolícke cirkvi)
Cirkev albánska
Cirkev bieloruská
Cirkev bulharská
Cirkev grécka
Cirkev chorvátska
Cirkev italo-albánska
Cirkev macedónska
Cirkev maďarská
Cirkev melchitská
Cirkev rumunská
Cirkev rusínska
Cirkev ruská
Cirkev slovenská
Cirkev ukrajinská
6. Tradícia latinská
Cirkev latinská (t.j. Rímskokatolícka cirkev/Katolícka cirkev latinského obradu)

Apoštolský exarchát pre Srbsko a Čiernu horu zatiaľ nie je výslovne uznaný ako cirkev sui iuris, to jest .... „Spoločnosť veriacich, ktorí sú spojení podľa právnych predpisov s hierarchiou, ktorú výslovne alebo mlčky uznáva najvyššia autorita Cirkvi, sa v tomto zákonníku označuje cirkvou sui iuris.“[6]

„Partikulárne cirkvi sú plne katolícke prostredníctvom spoločenstva s jednou z nich: s Rímskou cirkvou, ktorá „predsedá v láske“.“ (KKC, č. 834)

„Pod názvom partikulárna cirkev, ktorou je predovšetkým diecéza (alebo eparchia), rozumie sa pospolitosť veriacich, ktorí sú v spoločenstve viery a sviatostí so svojím biskupom vysväteným v apoštolskom nástupníctve. Tieto partikulárne cirkvi sú utvorené „na obraz všeobecnej Cirkvi; v nich a z nich [utvorená] jestvuje jedna a jediná Katolícka cirkev“.“ (KKC, č. 833)
------------------------------------------------------------
Heb.12,1 len opisuje,spomína svedkov viery , ale sa vôbec daný text nevyjadruje k tomu, či žijú,nežijú alebo či niečo vidia,alebo nevidia!
-----------------------------------------
Postrehol som už viac tvojich názorov, čo neboli v súlade s učením RKC. Sám som bol katolík a poznám dobre učenie RKC a stále ho sledujem. Ak natrafím na dané veci, ....upresním to. Aby som bol konkrétny a doložil to tvojimi slovami,príspevkom.
--------------------------------------------
Samotné podobenstvo o "burine a pšenici" o tom hovorí! Ak chápeš jeho pointu?!
Pozri: Izaiáš 2,2., 60,22., Daniel 124.,,9-10., Hag.2,6-7., Ef.1,9-10., 2 Sol.2,1-3., Mat.24,31., Mat.24,14., Sk.2,17.,Ján 11,52.,Mat.13,39.
No a Zjavenie /aj list Rimanom-vyvolenie ostatku/ najviac hovorí o daných časoch, ale toho je veľa a musel by si chápať pointu a kontext písma.

18.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 6. 2020, 15:59 avatar
"... Majú,ale nikto sa ho nedrží! A to nemyslím len laikov, ale aj kňazov. Na nete je veľa článkov kňazov, teologov, čo píšu úplne inak ako učí katechizmus."

Ukáž článok alebo vyjadrenie aspoň jedného kňaza ktorý v niečom popiera katechismus. Ak by to bola pravda takýto kňaz by bol RKC exkomunikovaní, RKC voči tomuto prísne zasahuje. To by tu bol potom hromadný exodus vylúčených kňazov, no nič také sa nedeje.

Greckokatolicke cirkvi sa nelíšia v teologickom učení od RKC, líšia sa len v obradoch, pričom obrady nepatria medzi teologické učivo. A greckokatolicke cirkvi sú pod autoritou RKC. Ostatné vymenované cirkvi sa zaraďujú k východným cirkvám, a od hlavnej východnej cirkvi sa nelíšia v teologickom učení ale v obradoch.

Keďže v Hebr 12:1 sa jedná o svedkov, je jasné že svedok môže byť len niekto kto vidí. Porovnaj si všetky biblické verše v ktorých sa svedkovia nachádzajú, a vždy ide o živé vnimajuce osoby.

No však vymenuj aspoň jeden taký príspevok ktorý nebol v súlade s RKC.

Vysvetli to podobenstvo o pšenici a burine a ukáž kde v ňom vidis to čo vidíš. A popis aj ten list Románom a vyvolanie ostatku.

Heb.12,1 len opisuje,spomína svedkov viery , ale sa vôbec daný text nevyjadruje k tomu, či žijú,nežijú alebo či niečo vidia,alebo nevidia!
-----------------------------------------
Postrehol som už viac tvojich názorov, čo neboli v súlade s učením RKC. Sám som bol katolík a poznám dobre učenie RKC a stále ho sledujem. Ak natrafím na dané veci, ....upresním to. Aby som bol konkrétny a doložil to tvojimi slovami,príspevkom.
--------------------------------------------
Samotné podobenstvo o "burine a pšenici" o tom hovorí! Ak chápeš jeho pointu?!
Pozri: Izaiáš 2,2., 60,22., Daniel 124.,,9-10., Hag.2,6-7., Ef.1,9-10., 2 Sol.2,1-3., Mat.24,31., Mat.24,14., Sk.2,17.,Ján 11,52.,Mat.13,39.
No a Zjavenie /aj list Rimanom-vyvolenie ostatku/ najviac hovorí o daných časoch, ale toho je veľa a musel by si chápať pointu a kontext písma.

22.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 23:24 avatar
18, .... Hebr.12,1 ..... V Písme aj "krv",.... "kamene", ...." nebesia", ...."vychudnutosť", ...."Písmo", ....."stvorenie",....."ovocie",....."zákon", ...."pýcha", ...."výraz tváre",.... "svedomie" a ďalších mnoho vecí, ....čo ale nemôžu vidieť!
A tak aj daní svedkovia čo zomreli a sú mŕtvi svedčia svojou vierou , nám čo čítame Bibliu. A nie že by oni teraz boli v nebi a videli nás. príklad, Dávid bol "Boží obľúbenec" a Písmo o ňom hovorí v Sk.2,34 ..."Ved ani Dávid nevystúpil na nebesia".
Tak povedz, kde je Dávid? Zasekol sa niekde v tuneli?
A v Písme svedčia aj mŕtvi aj ich krv. Tak nepíš, že všade ide o živých svedkov! nemáš pravdu!
Ty vychádzaš z nebiblického učenia o nesmrteľnej duši. Ale nič také neexistuje!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§ 

23.
označiť príspevok

Bijoux žena
   3. 6. 2020, 23:39 avatar
22. shagara, niekedy mám pocit , ze ten váš koniec sveta by ludstvu len prospel  
Súhlasí Shagara

28.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 01:05 avatar
23, ..... máš pravdu. Pretože keby tu ešte tento satanov systém bol pár desaťročí, tak si úplne zničíme zem!
Pozri: "Päťtisíc dní na záchranu planéty" alebo závery/vyhlásenie/ "Únie znepokojených vedcov"!
Pretože toto sa musí páčiť každému: ...."A počul som silný hlas z trónu: „Pozri, Boží stan je s ľuďmi. Boh bude bývať s nimi a oni budú jeho ľudom. Sám Boh bude s nimi. 4 Zotrie im každú slzu z očí a smrť už nebude a nebude už ani smútok, ani plač, ani bolesť. Predošlé veci sa pominuli.“ ..... "Potom si prekujú meče na pluhové radlice a oštepy na vinárske nože. Nepozdvihne národ proti národu meč a nebudú sa už učiť vojne. 4 Každý bude sedieť pod svojím viničom a pod svojím figovníkom a nik ho nevydesí, lebo ústa Hospodina zástupov prehovorili."    

25.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   3. 6. 2020, 23:48 avatar
šagara, ved ty si ateista, čo sa ohaňa Bohom.......   

30.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 01:31 avatar
25, .... presne ako keby som počul náboženských vodcov z 1 storočia, ktorý to tvrdili aj o Ježišovi!  

27.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 00:44 avatar
22, .... tie veci/neživé/ z úvodu, čo som vymenoval, tiež "svedčia" Tomáš! Vari aj oni vidia?

31.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 6. 2020, 17:04 avatar
22) V prechádzajúcek kapitole sa hovorí o židoch ktorí zachovávali Zákon a následne hned v dalsej kapitole sa hovorí o "oblaku svedkov" a teda z kontextu vyplýva že "oblak svedkov" predstavoval osoby, ktoré boli v predchádzajucej kapitole spomenuté.

" príklad, Dávid bol "Boží obľúbenec" a Písmo o ňom hovorí v Sk.2,34 ..."Ved ani Dávid nevystúpil na nebesia".
Tak povedz, kde je Dávid? Zasekol sa niekde v tuneli?"

Dávid išiel do podsvetia, podsvetie bolo rozdelené na 2 časti, na nebo a peklo. Dávid skončil v nebi.

24.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 23:44 avatar
18, .... podobenstvo o "burine a pšenici" poukazuje, že po smrti apoštolov satan zasial medzi kresťanov falošných kresťanov. A to presne bola neskôr sformovaná RKC. Ten poukaz na "zaspatie" poukazuje na smrť apoštolov. Z príbehu je zrejme, že počas dejín kresťanstva nebolo možné rozoznať pravých kresťanov od falošných! To mohol vnímať iba Boh čo videl do srdca a vedel rozlíšiť pohnútky niekoho. Pointa podobenstva spočíva v tom, že až v čase konca sa má oddeliť burina od pšenice a to dnes robia JS. A tá selekcia sa robí tak, že úprimní jednotlivci vychádzajú z Veľkého Babylonu a stávajú sa súčasťou Božieho ľudu!
Biblia mnohými spôsobmi opisuje túto selekciu na základe hlásania evanjelia v čase konce. Mat.24,14,. 31., Ef.1-9-10
Aj sám apoštol Pavol efezkým starším povedal: ..... „Viem, že po mojom odchode vniknú medzi vás utláčajúci vlci a nebudú nežne zaobchádzať so stádom. A z vás samých povstanú muži a budú hovoriť prevrátené veci, aby odviedli za sebou učeníkov.“ ?(Sk. 20:29, 30)
A Ján v 1 Jána opisuje túto skupinu kresťanov slovami,že: "vyšli z nás/prvotných kresťanov/ ale už nie sú ako my"./parafráza/
Ján opisuje "kresťanov iného druhu". /"Vyšli z nás, ale nie sú z nás". 1 Jána 2,19
Tento záver podporuje veľa ďalších veršov.
Ale kedy majú byť zreteľne viditeľní praví kresťania? Až v "čase konca"! A Malachiáš o tom prorocky hovorí: .... "Potom uvidíte rozdiel medzi spravodlivým a svojvoľníkom, medzi tým, kto Bohu slúži, a tým, kto mu neslúži." Mal.3,18
Ešte k tej "burine"/falošným kresťanom/. V doslovnom zmysle bol burinou, o ktorej Ježiš hovoril, pravdepodobne mätonoh mámivý. Táto jedovatá rastlina sa v skorších štádiách rastu, predtým než dozreje, veľmi podobá na pšenicu. A to je viac ako vhodný symbol napodobeniny kresťanov, ktorí tvrdia, že sú kresťania, ale neprinášajú pravé ovocie! Títo pokryteckí kresťania, ktorí o sebe hovoria, že nasledujú Krista, patria v skutočnosti k „semenu“ Satana Diabla. Tak ako v 1 storočí to boli náboženskí vodcovia Izraela a tí, čo sa nimi nechali viesť. "Ak vedie slepý slepého, obaja padnú do jamy"!
Proste, všetko sa presne opakuje ako tomu bolo aj v 1 storočí!

32.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 6. 2020, 17:15 avatar
24) "Z príbehu je zrejme, že počas dejín kresťanstva nebolo možné rozoznať pravých kresťanov od falošných!"

To asi ťažko, kedže sluhovia spoznali že vedla pšenice rastie burina.

"Pointa podobenstva spočíva v tom, že až v čase konca sa má oddeliť burina od pšenice a to dnes robia JS."

To je prekrúcanie Písma. V podobenstve sa totiž píše : "Nechajte oboje rásť až do žatvy. V čase žatvy poviem žencom: Pozbierajte najprv kúkoľ a poviažte ho do snopov na spálenie, ale pšenicu zhromaždite do mojej stodoly.«“

A teda burina sa bude od pšenice oddelovať až v čase žatvy, a žatva znamená den súdu. Den súdu však ešte nenastal, a teda ani JS nemožu toto podobenstvo aplikovať na seba.

"Aj sám apoštol Pavol efezkým starším povedal: ..... „Viem, že po mojom odchode vniknú medzi vás utláčajúci vlci a nebudú nežne zaobchádzať so stádom. A z vás samých povstanú muži a budú hovoriť prevrátené veci, aby odviedli za sebou učeníkov.“ ?(Sk. 20:29, 30)"

Tento oznam Pavol oznamuje len Efezanom, ale pokial by išlo o celoplošné ovladnutie cirkvi ( ako to podla teba v prípade RKC bolo) potom by Pavol o tomto informoval každú jednú cirkev.

"Ján opisuje "kresťanov iného druhu". /"Vyšli z nás, ale nie sú z nás". 1 Jána 2,19
Tento záver podporuje veľa ďalších veršov."

Toto je tak velmi všeobecný verš, že sa nedá aplikovať asi na nikoho. Može íst o hocikoho, kludne aj o gnostikov.

""Potom uvidíte rozdiel medzi spravodlivým a svojvoľníkom, medzi tým, kto Bohu slúži, a tým, kto mu neslúži." Mal.3,18"

Keby si si prečítal predchádzajucu 17 verš, zistil by si že ide o den súdu. V den súdu všetci ludia uvidia rozdiel medzi spravodlivými a nespravodlivými.

33.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   4. 6. 2020, 17:26 avatar
24, vsetko smeruje k tomu, ze medzi tu burinu patria jehovisti.....a podobne sekty, ktore teraz vznikaju....a kedze nie ste od Boha, tak preto nemate pozehnanie a ste iba pluvanec v mori :(

26.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 00:00 avatar
18, .... tei rozdieli sú všade a aj názory na učenie. Za svoje dlhé roky skúmania som našiel tých rozdielov v učení stovky.
Od ...prístupu k homosexualite/pozri net/, cez rozdielny pohľad na ekumenizmus. /Arcibiskup Bitti povedal, že "ekumenizmus je dielo diabla". Citácia z katolíckych novín/ A aký je názor na ekumenizmus oficiálny? To hádam vieš, - úplne opačný.
Niektorí stále tvrdia, že "mimo RKC nieto spásy", ..... ale oficiálne učenie RKC otvorilo už cestu do neba aj ateistom./KBS.citát/
Niektorí otvorene tvrdia, že celibát je nebiblický, .... ako aj neomylnosť pápeža. Tiež sa mení radikálne názor na peklo, ako naznačil aj sám pápež. A retuše nepomôžu! Mnohí už odmietajú telesné muky v pekle, ....iní su za. Ako je aj oficiálne učenie RKC/zahmlené-dvojzmyselné/
Mnohí odmietajú teistickú evolúciu, ....iní su za! Mnohí veria, že Adam a Eva sú len "obrazom, alegóriou"/správa v genesis/, ....ďalší ju berú doslovne!
Niektorí sú proti účasti vo vojne, ....ale oficiálne učenie RKC stále poukazuje, že aj účasť vo vojne je "služba Bohu".
Mnohí chcú povoliť antikoncepciu, .... ale RKC nie!
Niektorí veria , že sex len za účelom plodenia detí, .... iní to vnímajú ako dar od Boha a potešenie.
Ale tých rôznych názorov je viac. A ja stále hovorím o názoroch kňazov, učencov, teologov /nie o laikoch/. Tam každý verí už v niečo iné. Od reinkarnácie až po nirvánu!
Preto niekedy nechápem ako môže mať každý iný názor. A to tiež nespomínam isté názory liberálnych kresťanov.
Tomáš, je to len o štúdiu. Mám dosť rokov, a za tie desiatky rokov som toho už prečítal dosť.
A keby sa malo vylučovať podľa toho, čo kto verí, .... tak 90% katolíkov by bolo vylúčených. Teraz píšem o všetkých, aj kňazoch a aj o laikoch.
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

34.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 6. 2020, 17:31 avatar
26)

Ohladom otázky homosexuality, neomylnosti pápeža, antikoncepcie, je RKC velmi striktná, a kebyže zistí že niektorí knazi hovorí v tomto prevrátene, hned by zasiahla. Ale dokáž teda svoje tvrdenie, a daj mi kontakt na nejakeho knaza ktorý toto obhajuje, alebo pošli mi nejaký článok kde o tom hovorí.

"Niektorí stále tvrdia, že "mimo RKC nieto spásy", ..... ale oficiálne učenie RKC otvorilo už cestu do neba aj ateistom./KBS.citát/"

Ukáž mi jedného knaza, ktorí pripúšta možnosť že aj mimo RKC je spása. RKC neotvára cestu do neba aj ateizmom, pozri si katechismus o "mimo cirkvi nie je spása". Ten hovorí jasne, a totiž že ateisti možu byť spasení, ale jedine v tom prípade ak nepoznajú evanjelium a nevedia o RKC.

Co sa ekumenizmu týka, áno, niektorí knazi ho neuznávajú, ale ide skor o výnimku než pravidlo. Myslím že čo sa týka evolúcie, tam už je tá názorova rozlišnosť výraznejšia ako i pri alegorickej správy v Genezis.

Záver :

V niektorých otázkach viery ktoré nie sú zadogmatizované sa pripúšta volná diskusia, takto je to i v prípade evolucie i ekumenizmu a ostatných. Proti antikoncepcii a homosexualite RKC tvrdo zasahuje a nedovoluje rozdielny názor v rade svojich cirkevných predstavených. Neomylnosť pápeža je dogma, a tá je nespochybnitelná, takže tu RKC tiež netoleruje iné názory. Rovnako tak RKC tvrdo obhajuje názor že mimo RKC nie je spása, a ekumenizmus v podstate má viesť k tomu aby sa všetci protestanti navrátili do katolíckej cirkvi.

Rímska cirkev je naša autorita, a preto ked v niektorých otázkach viery vidíš medzi knazmi pochybnosti, pozeraj sa len na to aký názor ma Vatikán a čo sa píše v katechismuse, pretože oni sú autoritami.

35.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 6. 2020, 17:34 avatar
Antikoncepcie..vari si už počul o tom, že kostolník je tehotný????  

6.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 6. 2020, 08:16 avatar
nebudte bez rozumu ako kon a mulica, ktorych silu treba krotit uzdou a zubadlom, inak ich neovladnes
Súhlasí -era-

7.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2020, 09:51 avatar
Nuž, ale keď každý si myslí, že práve on nie je bez rozumu, že to len tí ostatní nemajú rozum
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:54,  Účastník zablokovaný tak to teda je a poriadne...
dnes, 18:54,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/107896967_609959586296949_8459571181539636833_n.jpg...
dnes, 18:54,  Vyspamuj sa v slzách Gonda NAŠ učeň vzdelaný za hranice svojich možností Tá...
dnes, 18:50,  Kokotenko kokotenko
dnes, 18:50,  Plačméééééééééééééééééééééééééééééééé...
dnes, 18:50,  Irenko Irenko
dnes, 18:49,  Šak to tvoj brat Goňďa pichai Slovenský bodač: Bezdomovec útočiaci v Prahe...
dnes, 18:47,  vyplač sa spamer
dnes, 18:46,  sundar pichai to čo za kokota ?
dnes, 18:44,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 18:44,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 18:43,  Poľský prezident slávnostne otvoril múzeum Katynského masakru Obete masakru neboli...
dnes, 18:43,  aj sa pytam..................... aj sa nepytam........
dnes, 18:40,  Poľsko podpísalo dlhodobý kontrakt na dodávky skvapalneného plynu z USA Kontrakt bude...
dnes, 18:39,  Duda žiada stálu prítomnosť amerických vojakov v Poľsku Veľkolepou vojenskou...
dnes, 18:37,  Poľský prezident volá po zachovaní ruských sankcií až do zjednotenia Ukrajiny Andrzej...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 769 bytes in 0,222 seconds)