Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Protestanti, prečo nepočúvate katolíckych biskupov, ked Biblia vám to prikazuje ?

32
reakcií
340
prečítaní
Tému 8. júla 2020, 21:35 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 7. 2020, 21:35 avatar
Prečo nepočúvate katolíckych biskupov, a sami si vykladáte Písmo ?

1) 2 List Timotejovi 4: 1-4 :

Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: 2 Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou. Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. 4 Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam.

Pavol tu dáva pokyny biskupovi Timotejovi, o tom aká bude jeho úloha. Uloha biskupa spočíva v hlásaní slova, naliehaní vhod i nevhod, usvedčovaniu, karhaní a povzbudzovaní. A to preto lebo biskup má mať určitú autoritu, a má chrániť pred tým aby krestania nezablúdili do nesprávneho učenia.

A presne toto sa aj dnes deje. Protestanti nepočúvaju apoštolských biskupov (biskupi s apoštolskou postupnostou) ale namiesto toho si sami vykladajú Písmo, a sami si podla toho hladajú cirkvi v ktorých sú pastori, ktorí maju zhodné učenie ako ich samovýklad. Doslova teda platí to, pred čím varoval Pavol "neznesú zdravého učenia, ale budú si hladať učitelov ktorí im budú štegliť uši". Pavol takéto správanie odsudzuje.

2) List Hebrejom 13:17
Poslúchajte svojich predstavených a podriaďujte sa im, lebo oni bdejú nad vašimi dušami a budú sa za ne zodpovedať; aby to robili s radosťou, a nie so vzdychaním, lebo to by vám neosožilo.

Písmo tu hovorí o poslúchaní podriadovaní sa cirkevným predstaveným (biskupom, "starším", pretože oni sú zodpovední za Božie stádo, ktorým je Cirkev. Prečo sa teda vy protestanti nepodriadujete biskupom, napriek tomu že vám Písmo o tom hovorí ?

3) Prvý list Korintanom 12: 28-29

28 A v Cirkvi Boh niektorých ustanovil po prvé za apoštolov, po druhé za prorokov, po tretie za učiteľov, potom sú zázraky, ďalej dary uzdravovať, pomáhať, viesť, dar rozličných jazykov. 29 Sú vari všetci apoštolmi? Sú všetci prorokmi? Všetci učiteľmi? Robia všetci zázraky? Majú všetci dar uzdravovať? Hovoria všetci jazykmi? Vari všetci vysvetľujú?

Vari v Božej cirkvi všetci vysvetlujú (vykladajú Písmo) ? A nie len niektorí ? Prečo teda vy protestanti vo svojich cirkvách ste všetci vykladači Písma ? Všetci si sami pre seba, podla seba vykladáte Písmo ?


2.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   8. 7. 2020, 22:04 avatar
RKC sa hrubo odklonila od písma....je to len take štatne náboženstvo....tak preto
Súhlasí Shagara


3.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 7. 2020, 22:12 avatar
Odklonila sa od Písma, len na základe tvojho samovýkladu Biblie. Vysvetluješ si Bibliu nesprávne, ja som bol tiež taký ešte nedávno, no ked som začal bližšie skúmať katolícke učenie a počúval katolíckych apologetov, tak som svoj názor zmenil.

Každopádne ty ondrej nerozhoduješ kto správne pochopil, alebo nepochopil Božiemu učeniu.

Tit 1: 7-11 :

"7 Lebo biskup ako Boží správca musí byť bez úhony, nie pyšný, hnevlivý, pijan, bitkár, ani žiadostivý mrzkého zisku, Tít 1, 7 8 ale pohostinný, láskavý, triezvy, spravodlivý, nábožný, zdržanlivý, 9 taký, ktorý sa drží spoľahlivého slova podľa učenia, aby bol schopný aj povzbudzovať v zdravom učení, aj usvedčovať tých, čo protirečia. 10 Lebo je mnoho nepoddajných, zbytočne hovoriacich a zvodcov, najmä takých, čo sú z obriezky. 11 Tých treba umlčať, lebo rozvracajú celé rodiny a pre mrzký zisk učia, čo sa nemá.

Biskup sa teda drží spolahlivého učenia, a može aj usvedčovať tých ktorí protirečia, a može aj identifikovať falošných ucitelov a zvodcov a umlčať ich. Každopádne túto právomoc majú podla Biblie cirkevní predstavení, a treba ich preto poslúchať a doverovať im, pretože Biblia nám to prikazuje.

Prečo teda ty sám určuješ kto správne vykladá Písmo, ked táto úloha patrí biskupom ?


4.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   8. 7. 2020, 22:17 avatar
samozrejme že odklonila, alebo lepsie v 4 storoci ked niekedy vtady vznikla za prispenia Konstantina ,tak totalne zmeneila charakter krestanstva.....ktorý do vtedy bol....Po 400 rokoch?...si privlastnili Petra ...a urobili z krestanstva štatne naboženstvo.....ked to pochopíš....maš šancu sa dostať z pazurov toho obludneho statneho naboženstva zastrešeneho Rímom....Vesd to s krestanstvom nema nič spolocne, čo to nevidíš?.....ved to skor jehovisti, ale tí prisli na scenu ovela neskor a zjavili sa ako demon, obielený hrob......


6.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 7. 2020, 22:27 avatar
Ja verím Biblii, a ked Biblia hovorí aby sme sa podriadovali biskupom, tak sa biskupom podriadovať budem, pretože Boh pozná budúcnosť, a keby vedel, že biskupi neskor povedú cirkev do záhuby, nebol by povedal aby sme sa podriadovali biskupom.

Katolícka cirkev nevznikla v 4 storočí..... Katolícka cirkev = všetky apoštolské cirkvi v prvom storočí, ktoré sa v polke 2 storočia začali medzi sebou zlučovať, a tento proces završili v 4 storočí. Skorej sa nedalo, pretože krestanstvo bolo prenasledované ako židmi, tak i Rimanmi a to až do 4 storočia.

Neprivlastnili, o prvenstve rímskej cirkvi na základe Petra písali už cirkevní otcovia dávno pred 4 storočím, ako napríklad Irenej, Ignacius Antiochijsky, a ostatní.


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   8. 7. 2020, 22:42 avatar
keby si veril biblii, tak by si sa modlil asi tak ako to prikazal ježiš.......Mariu nikde nespomenul.....to len mimochodom....otazka...prečo sa tak nemodliš?.....k Otcovi....?.......ale k Marii?....povím ci...za dobrotu na žobrotu, ale to su praktiky satana.....


9.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 7. 2020, 22:48 avatar
Katolíci sa modlia aj Otčenáš, ale aj k Márii, i ked treba poznamenať že sa nemodlia priamo k Márii, ale Mária slúži len ako orodovnica, ktorá prosí za nás u Ježiša svojho Syna. Ono totiž nie všetka pravda sa nachádza iba v Písme, ale aj v kresťanskej Tradícii, a krestanská Tradícia hovorí o Márii ako o orodovnici.

2. list Solúnčanom 2:15
A tak teda, bratia, stojte pevne a držte sa učenia, ktoré ste prijali či už slovom (ústná Tradícia) a či naším listom (Písmom).

Okrem Písma sa teda máme držať aj ústnej Tradícii. A jediný uchovávateľ ústnej tradície apoštolov je Rím. Sola Scriptura je nezmysel, ktorí nemá oporu v Písme. Cim skor si to človek uvedomí, tým skorej zistí, že protestantizmus je falošné učenie.


10.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   8. 7. 2020, 22:52 avatar
ano vela ste si pridali.....stači písmo....čo je nad písmo je blud....


14.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   9. 7. 2020, 00:00 avatar
10) Kde v Novom Zákone sa píše o Sola Scriptura ?


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   8. 7. 2020, 22:57 avatar
myslíš, že by si niečo pokazil, kedby si sa prestal modliť k Marii?....NIČ BY SI NEPOKAZIL!!!!!!!!


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   8. 7. 2020, 23:03 avatar
vtip je v tom, že Maria by musela mať Božie vlastnosti aby dokazala vypocuť ludi ktorí sa k nej modlia z celeho sveta......a v jednej chvili samozrejme.....Jasne že tieto vlastnosti nema, a nepocuje....Lenže v podstate ste si urobili ineho Boha.....ako trebars v minulosti Bála......


16.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   9. 7. 2020, 00:27 avatar
12)
Myslíš si že Boh Božie vlastnosti nikomu nedá ?

A prečo potom dal kresťanom nesmrteľnosť v nebi ? Nesmrteľnosť je Božia vlastnosť)
A tiež iné Božie vlastnosti - moc uzdravovat, oživovať ľudí, odpúšťať hriechy (apoštoli), súdiť 12 kmeňov IzraelA (apoštoli), odolnosť voči hadiemu jedu (Pavol na Malte), dar predpovedať buducnost a mnoho ďalších Božích vlastností, ktoré boli dané krestanom, tak prečo by niektorú z Božích vlastností, nemohol dať Boh aj Márii, ktorá je najblahoslavenejsia zo všetkých ľudí ?
Súhlasí auxiliarius


18.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 7. 2020, 01:41 avatar
Jaa to tak vidím Tomáš v Písme, že Boh povedal, že všetci ľudia zhrešili a postrádajú slávu Božiu (Rím 3) a keď je tam napísané, že všetci, tak všetci. Písmo sa aktívne vyjadruje len o jednom človeku, ktor6 bol bez hriechu a to je Ježiš (Iz. 53).
Nikde sa ani nepíše, že bola Mária bez hriechu. A Písmo nabáda k tomu, aby sme Krista videli ako jediného, ktorého je prvenstvo vo všetkom. .. Ako jediný je teraz v nebi plne vzkriesený, so svojím fyzickým telom, ostatní svätí sú v nebi bez tiel, zatiaľ, až kým nepríde Kristus zase, ale Máriino telo je stále v Zemi, resp. jej pozostatky, ešte nebola vzkriesená, lebo je hriešnica, ako ja, ako ty. .. Preto nemala čistotu ako Ježiš. .. Musela by byť hore aj s telom....ale iba o Kristovi sa píše, že bol vzkriesený. .. Lebo Jemu je dané prvenstvo (v mnohých ohľadoch - aj v tom ohľade, že ako jediný človek bol čistý).

A potom, sa píše, že veď aj sama Mária oslovila Boha ako Spasiteľa. .. A pozdrav milosti plná a iné vyjadrenia poukazuje na vyvíšenie čo jej dal Boh vzhľadom k tomu, že bola medzi všetkými ženami vybratá ona k tomu, aby vychovávala Ježiša. ..

Inak, čo sa týka nesmrteľnosti, tak Ježiš umrel, a potom vstal. Nedá sa plne vyjadrovať, žeby bol nesmrteľný, áno vstal z mŕtvych a panuje nad smrťou ale to práve preto, že sa tak uponížil až na smrť. Čiže o Božej nesmrteľnosti sa ani tak nedá hovoriť, ale iba o Božej večnosti, a to je nám jasné, že Boh existoval ešte kým sme boli. .. Boh je večný. ..Človek večný nie je. ..

A apoštoli mohli zvestovať evanjelium, preto bolo ľuďom odpustené, keď uverili v Krista. .. Samy o sebe nedokázali dať Božie odpustenie, oni ho iba "niesli" k iným ľuďom.

Najhlavnejšie je sa nesnažiť získať si Boha a nebo svojou snahou a nápravou, lebo vtedy človek vypadáva z milosti. .. Spasení sme len vďaka Jeho zástupnej obeti a my nemôžeme nič pridať a ani Cirkev ani žiaden obrad sa neráta. ..
Súhlasí ondrej61


25.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   9. 7. 2020, 18:20 avatar
18) O tom či bola Mária bez hriechu, alebo nie, teraz neriešme. Založil som tému, takže reaguj práve na nu, a otázka na teba je teda - prečo nepočúvaš biskupov, ked Biblia ti prikazuje aby si tak činila ?


29.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   10. 7. 2020, 14:47 avatar
Lebo počúvam Boha, ktorý mi v Písme ukázal niečo úplne iné, ako veria v katolicizme. A to som nepočúvala pastora či biskupa, stačilo mi na uverenie a spasenie počuť od spolužiačky, že verí v Krista, ktorý umrel za hriechy ľudí a vstal z mŕtvych. A odvtedy ma začal upriamovať na Neho (ako sa píše v Písme, ťahať povrazmi lásky) a zistila som, že som až moc hriešny človek a potrebujem od Krista odpustenie. Lebo som fajčila a nadávala a pod. .. A Ježiš ki to odpustil a rozlomil silu týchto hriechov. ..


30.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   10. 7. 2020, 14:49 avatar
Stále žijem pre Neho, od vtedy.


33.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   10. 7. 2020, 19:57 avatar
29) Ak by si počúvala Boha, počúvala by si to čo sa píše v Jeho Písme, a tam sa píše že človek má byť podriadený biskupom, pretože tých ustanovili apoštoli, aby pásli Božie stádo.

A nie každý može vykladať Bibliu, pretože len niektorí sú vykladači Písma, a nie všetci .
1. list Korinťanom 12:30
Či majú všetci dary uzdravovať? Či všetci hovoria jazykmi? Či VSETCI vykladajú?

Chápeš Bibliu zle, a nie si ani študovaná. To si naozaj myslíš že všetci vyštudovaní knazi pochopili Bibliu zle, ale ty z počutia tvojej kamošky si ju pochopila správne ?


19.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 7. 2020, 01:45 avatar
Prajem Ti, aby Ti to Boh ukázal.


20.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 7. 2020, 11:17 avatar
„Ja som Hospodin, tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otrokov. 3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! 4 Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh žiarlivý


22.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   9. 7. 2020, 18:06 avatar
20) A čo týmto akože chceš povedať ?


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 7. 2020, 08:17 avatar
že Boh je žiarlivý......ak si budeme robiť iných bohov....RKC si z Marie zjavne urobila Boha.......a ježiško je len malý a slabý v jej náručí .........ešte aj Papež obslintáva sochu Marie...tfuj tajbl.......modloslužobníci.......   


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 7. 2020, 09:00 avatar
No veď žiarlivosť je príčinou mnohých nešťastí...  
Súhlasí -era-


28.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2020, 10:22 avatar
A preto treba odpúšťať

"Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš Otec neodpustí vaše hriechy".


31.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   10. 7. 2020, 14:57 avatar
Toto je iná žiarlivosť, spravodlivá a predsa milujúca. Veď Boh veľa krát volá ľudí k pokániu a k nabráteniu k Nemu. .. Čo veľa ľudí už nedokáže odpustiť hriech cudzoložstva. ...

Kde dokážu s nami skončiť ľudia  , tam Boh nie.


32.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   10. 7. 2020, 19:53 avatar
26) Pozri si katechismus RKC, a zistíš že Mária nie je Bohyna, ale len obyčajný človek,

Ak pápež koná modloslužbu, je to jeho vina, katolík nie je povinný počúvať pápeža ak tvrdí niečo, čo je v rozpore s katechismom.


17.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   9. 7. 2020, 01:24 avatar
12)
Prvý list Timotejovi 3:15

ale ak sa omeškám, aby si vedel, ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy.

Cirkev prvého storočia bola označená ako stĺp a opora pravdy. Azda by Boh, ktorý pozná buducnost, označil cirkev prvého storočia ako stĺp a oporu pravdy, za predpokladu že táto istá cirkev a jej nasledovníci krátko po smrti apoštolov upadnú do bludu ?

Nie, to nedáva logiku.


15.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   9. 7. 2020, 00:14 avatar
A apoštol Pavol by niečo pokazil keby neprosil ostatných kresťanov aby sa za neho modlili (orodovali) a namiesto toho by sa modlil výlučne sám k Bohu ? 1 Soľ 5:25


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 7. 2020, 23:58 avatar
9, .... ale tá správna tradícia musí byť v súlade s Písmom, a to katolícka tradícia ide proti Písmu a zdravému rozumu!
A je len jeden "prostredník, orodovník" za nás u Boha a to je Ježiš!
A Sola scriptúra je tu: ..... " Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna. 10 Ak niekto prichádza k vám a neprináša toto učenie, neprijímajte ho do domu, ani ho nepozdravujte. 11 Lebo kto ho pozdraví, má účasť na jeho zlých skutkoch. " 2 Jána 9-11

Tiež Galaťanom 1,8 .... "Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!"

Alebo ..... 1 Kor 4,6 ..... "Ale v tomto, bratia, vzal som za príklad seba a Apolla, kvôli vám, aby ste sa na tom poučili podľa životnej zásady: "Nič nad to, čo je napísané", aby ste sa nepýšili jedným proti druhému."        


24.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   9. 7. 2020, 18:17 avatar
13)
"9, .... ale tá správna tradícia musí byť v súlade s Písmom, a to katolícka tradícia ide proti Písmu a zdravému rozumu!"

Stačí aby nebola s ním v rozpore.

"A je len jeden "prostredník, orodovník" za nás u Boha a to je Ježiš!"

Jeden prostredník v zmysle obety na kríži.

"A Sola scriptúra je tu: ..... " Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna. 10 Ak niekto prichádza k vám a neprináša toto učenie, neprijímajte ho do domu, ani ho nepozdravujte. 11 Lebo kto ho pozdraví, má účasť na jeho zlých skutkoch. " 2 Jána 9-1"

Ku Kristovmu učeniu nepatrilo len Písmo, ale aj ústna Tradícia apoštolov.

"Tiež Galaťanom 1,8 .... "Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!"

A ako vieš aké evanjelium im hlásali ? Oni im totiž nehlásali len Písmo, ale aj ústnu Tradíciu.

"Alebo ..... 1 Kor 4,6 ..... "Ale v tomto, bratia, vzal som za príklad seba a Apolla, kvôli vám, aby ste sa na tom poučili podľa životnej zásady: "Nič nad to, čo je napísané", aby ste sa nepýšili jedným proti druhému."

"nič nad to, čo je napísané" sa vztahuje k "aby ste sa nepýšili jedným proti druhému".


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 7. 2020, 22:23 avatar
1, .... autority sú v takmer každom náboženstve. Ale je úplne logické, že nie všetkých máme poslúchať, hlavne ak každý tvrdí niečo iné!
Včera bol dokument o čarodejniciach zo Salemu, ... alebo predtým ako tí istí biskupi zháňali pokútne /až zvrátene/ peniaze na ich megalomanské projekty a podobne.
Tak takých by určite nemal nikto počúvať, poslúchať. Nakoľko kresťania nepáchajú také nekresťanské a zvrátené veci!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Príklad: .... mali židovskí ctitelia poslúchať svojich vodcov, veľkňaza, kňazov? Samozrejme, zákon to prikazoval.
Ale sotva by sme ich vnímali v istom historickom kontexte ako pravých/v 1 storočí/ a vo všetkom ich poslúchali. A to aj vtedy, keď prikazovali iným aby kričali: "Pribi ho na kríž"/drevo/!
...........................................................................................................................................................................................................
Ale ako som už dnes písal, .... tu je jeden zásadný rozdiel medzi vyvolenými židmi a RKC. Židia svojho času boli Bohom vyvolení a verní Bohu, .... ale u RKC tomu nikdy tak nebolo! Ján písal o takýchto kresťanoch ,že ...."vyšli z nás ,ale nie sú z nás". /1 Jána 2,17-19/Treba to nejak preložiť, lebo si myslím že každý chápe to, čo tým Ján myslel?! RKC už od svojho počiatku a založenia Konštantínovým ediktom bola mimo pravdu a pravý Boh si ju nikdy nevyvolil! Ak si ju niekto vyvolil, tak to bol "boh tohto sveta"!  
A to, čo nasledovalo po jej založení , tak to sa veľmi ťažko počúva, ..... kto má ovšem cit pre kresťanskú morálku a biblické hodnoty!     
                                
                                


7.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 7. 2020, 22:40 avatar
1, ".... autority sú v takmer každom náboženstve. Ale je úplne logické, že nie všetkých máme poslúchať, hlavne ak každý tvrdí niečo iné!"

Katolícky biskupi tvrdia jedno a to isté, a ked sa ich výpovede v niečom líšia, tak v nevyznamnych veciach. A v RKC existuje katechismus, ktorí je pre všetky katolícke cirkvi jednotný, a biskupi to rešpektujú.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Príklad: .... mali židovskí ctitelia poslúchať svojich vodcov, veľkňaza, kňazov? Samozrejme, zákon to prikazoval.
Ale sotva by sme ich vnímali v istom historickom kontexte ako pravých/v 1 storočí/ a vo všetkom ich poslúchali. A to aj vtedy, keď prikazovali iným aby kričali: "Pribi ho na kríž"/drevo/!"

Toto je ale niečo úplne iné v porovnaní s dnešnou situáciou. V prvom rade za čias Ježiša, ešte nebol ukončený Kanon. Zidia nemali uzatvorený ani Starý Zákon, a mal prísť ešte Mesiáš, ktorý mohol a aj vela vecí zmenil. Pokial by aj v sucasnej dobe bol kanon otvorený, a bol by predpovedaný príchod Mesiáša, potom by sa v buducnosti mohlo ešte hocičo zmeniť. Ležne taká situácia už nenastane. Kanon je uzavretý, a už neočakávame od Boha žiaden další biblicky kanon, ani Mesiáša, ktorý by mal vyučovať nejaké nové učivo. Preto aj židia ktorí vedeli že má prísť Mesiáš a budú ho musieť vo všetkom počúvať, mali počúvať skor Mesiáša než svojich vodcov.

A navyse židia boli v čase Ježiša pod nadvládou farizejov a zákonníkov, a títo farizeji a zákonníci nikde v Písme im nebola daná žiadna autorita, a preto ich ľud nemusel počúvať.

"Židia svojho času boli Bohom vyvolení a verní Bohu, .... ale u RKC tomu nikdy tak nebolo!"

Ale bolo, komu dal Boh privilégium prepisovať Bibliu ? V Starom Zákone to boli Bohom vyvolení leviti, a v Novom Zákone to bola Bohom vyvolená katolícka cirkev. A Boh nedá prepisovať svoje Slovo satanovi.

""vyšli z nás ,ale nie sú z nás". /1 Jána 2,17-19/"

Tak velmi všeobecní verš, že sa to dá aplikovať na hocičo. Toto veru nemožeš použiť na usvedčenie.

"A to, čo nasledovalo po jej založení , tak to sa veľmi ťažko počúva, ..."

Ani všetko prenasledovanie kacírov RKC, nie je skoro nič, v porovnaní s tými, kto prekrúcajú Božie slovo (Jehovisti) a posielaju tým pádom ľudí do pekla.


21.
označiť príspevok

Myslitel
   9. 7. 2020, 13:33 avatar
Musel by som byt ignorant, snad k tomu aj hluchy a slepy, aby som nevedel z historie usudit a rozoznat kto v proroctve z Pisma je tou neviestkou opitou z krvi nevinnych ludi.
Ludi, miliony z nich, ktorych ma ona za cele starocia na svedomi.
Pocas historie bola doslova az po usi zamotana do politiky sveta.
Inymi slovami, podla proroctva, 'sulozila' s vladarmi, s kazdym kralom, monarchom ci panom.
A obrazne povedane, sulozi s politikmi dodnes.
Doslova este aj sedi na siedmych pahorkoch o ktorych pise Biblia.
Neuveritelna presnost.
Pise sa tam aj o jej konci.
Ti mocnari, s ktorymi obcuje, sa raz obratia proti nej. Skoncuju s nou.

Proroctvo, -zjavenie Jana, je naozaj ťazke na chapanie, ale nabera na jasnosti, ked si clovek vezme do uvahy celu historiu rimskej cirkvi.
Nie nadarmo katolicka cirkev po starocia zakazovala ludom čítať Bibliu.

Zjavenie
17:1 Potom prišiel jeden zo siedmich anjelov, čo mali sedem čiaš, a prihovoril sa mi: „Poď, ukážem ti odsúdenie veľkej neviestky, ktorá sedí na mnohých vodách,
17:2 s ktorou smilnili králi zeme a vínom jej smilstva sa opíjali obyvatelia zeme.“
17:3 V duchu ma preniesol na púšť. I videl som ženu sedieť na šarlátovej šelme so siedmimi hlavami a s desiatimi rohami, plnej rúhavých mien.
17:4 Tá žena bola oblečená do purpuru a šarlátu, vyzdobená zlatom, drahými kameňmi a perlami a v rukách mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva.
17:5 Na čele mala napísané meno, tajomstvo: „Veľký Babylon, matka smilstva a ohavností zeme.“
17:6 I videl som ženu spitú krvou svätých a krvou Ježišových mučeníkov. Keď som ju uvidel, veľmi som sa zadivil.
17:7 Ale anjel mi povedal: „Prečo sa divíš? Ja ti poviem tajomstvo ženy a šelmy so siedmimi hlavami a s desiatimi rohami, ktorá ju nosí.
17:8 Šelma, ktorú si videl, bola, a nie je; má vystúpiť z priepasti a pôjde do záhuby. A obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané v knihe života od ustanovenia sveta, budú sa diviť, keď uvidia šelmu, že bola, a nie je, a zasa bude.
17:9 Kto je múdry, tu má vysvetlenie: Sedem hláv je sedem vrchov, na ktorých žena sedí; aj kráľov je sedem:
17:10 piati padli, jeden je, iný ešte neprišiel; a keď príde, bude smieť ostať len na krátky čas.
17:11 Šelma, ktorá bola a nie je, ona je ôsmy kráľ, je z tých siedmich a ide do záhuby.
17:12 Desať rohov, ktoré si videl, je desať kráľov, ktorí ešte nedostali kráľovstvo, ale na jednu hodinu dostanú kráľovskú moc spolu so šelmou.
17:13 Majú rovnaké zmýšľanie a svoju silu a moc dajú tej šelme.
17:14 Budú bojovať proti Baránkovi a Baránok nad nimi zvíťazí, lebo on je Pán pánov a Kráľ kráľov; aj tí, čo sú s ním, povolaní, vyvolení a verní.“
17:15 A povedal mi: „Vody, ktoré si videl tam, kde sedí neviestka, to sú ľudia, zástupy, národy a jazyky.
17:16 A desať rohov, ktoré si videl, aj šelma znenávidia smilnicu, spustošia ju a obnažia; budú jesť jej telo a spália ju ohňom.
17:17 Lebo Boh im vložil do srdca, aby uskutočnili jeho zámer, aby mali rovnaké zmýšľanie a odovzdali šelme svoje kráľovstvo, kým sa nezavŕšia Božie slová.
17:18 A žena, ktorú si videl, je veľké mesto, ktoré kraľuje nad kráľmi zeme.“


23.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   9. 7. 2020, 18:11 avatar
Až na to, že tou neviestkou je Jeruzalem, to velké mesto kde bol ukrižovaný aj ich Pán, a tiež mesto na 7 vrchoch, opitý krvou mučeníkov a prorokov. Vykladaj Bibliu Bibliou, a Písmo nikdy nikde neopisovala Rím ako neviestku, a vrah mučeníkov a prorokov, toto používala na Jeruzalem.
apo-logia.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(122 313 bytes in 1,184 seconds)