Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Profesor Vladimír KRČMÉRY o COVID-19

8
reakcií
587
prečítaní
Tému 1. apríla 2020, 11:20 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 04. 2020
13
13. 05. 2020
9
19. 04. 2020
97
10. 05. 2020
14
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 4. 2020, 11:20 avatar
Profesor Vladimír KRČMÉRY o COVID-19

„To je taká epidémia, akých sme tu my mali posledných 40 rokov aspoň 10. Je asi 2 x menej nebezpečný ako chrípka.“
„Ono by k tomu už hádam ani nebolo čo dodávať. Ale rozmeňme si to na drobné. Suma sumárom, COVID-19 je menej nákazlivý, má ľahší priebeh a je menej nebezpečný.
Koronu pacient vyleží za 2-3 dni. Pri chrípke týždeň trvá len akútna fáza, no ešte dva-tri týždne sa z nej človek dostáva, cíti sa unavený alebo pokašliava. Na sezónnu chrípku zomierajú všetky skupiny ľudí – deti, mladí, starí, zdraví aj chorí. Celkovo na ňu zomrie 0,1% z nakazených, ročne až 600.000 ľudí. Na tú chrípku, ktorej storočia nikto nevenuje pozornosť. Nehovoriac o tom, že na ňu existujú vakcíny, ktoré spoločnosť úspešne ignoruje.
Tých 600.000 mŕtvych skrátka neprekáža. To sú paradoxy doby – ľudia zhliadajú po vakcíne na koronu a len zlomok siaha po vakcíne na chrípku, na ktorú zomiera ročne 40x viac ľudí ako doteraz zomrelo na COVID-19. Počas chrípkovej sezóny 2018/19 nahlásili všeobecní lekári v SR 157.644 prípadov chrípky a chrípke podobných ochorení. Následkom chrípky zomrie u nás ročne viac ako 800 osôb.
„Pravda je, že na chrípku, keby sme to poctivo študovali, tak na chrípku zomrie ďaleko viac seniorov ako na akékoľvek iné vírusové ochorenie.“ Len pripomínam, že COVID-19 má u nás potvrdených 186, slovom stoosemdesiatšesť osôb, z toho 0, slovom nula obetí na životoch. "Koronavírus by som prirovnal epidémii chrípky, ktorá je tu každý rok v sezóne... Koronavírus sa v tomto podobá chrípke, mortalita je nízka, prenáša sa podobne. V čom sa odlišuje, že je málo známy. Všetko čo je málo známe, toho sa bojíme."
"Keď si analyzujete tie smrti, tie 2-3 %, v Číne už len 1 %, v IT 3 %, tak vidíte, že zomierajú tí, ktorí sú inak vážne chorí. Kým úmrtnosť na klasickú sezónnu chrípku, je u starších a vážne chorých 5 %, u pneumokokov je to až 20 %, a tu máme len 3 %. “Drvivá väčšina nakazených má buď žiadne symptómy, alebo len veľmi ľahké”.
"Chcem povedať, že vo väčšine prípadov neprepukne infekcia. Znova hovorím, tento vírus nie je tak veľmi nákazlivý ako obyčajná chrípka, lebo je veľký. Nešíri sa tak veľmi rýchlo, ako obyčajná chrípka. Je síce 100 000 prípadov, ale keď máte pandemickú chrípku, máte niekoľko miliónov nakazených. A vtedy sú všetci pokojní. "Tento vírus je v tom pozitívny, že je veľmi citlivý na prostredie. Vo vonkajšom prostredí hynie. Hynie okamžite, keď je slnečné svetlo a hynie okamžite, keď je teplota viac ako 25°C." menej nebezpečný.
Cez chrípkové obdobie u nás polovica populácie kašle, smrká, kýcha. Teraz sa zastaví vlak a všetci cestujúci v ňom zostanú na 3 hodiny uväznení, lebo 1 človek v ňom kašlal! A týmto absurditám dnes tlieskame. Dodáva nám to pocit bezpečia. V obci pred kostolom sliedia televízne štáby a policajné autá, keď sa k nemu priblíži viac ako 5 ľudí, ale v Lídli môže byť 130 ľudí naraz a je to v najlepšom poriadku. V Španielsku nemôže ísť von matka s dieťaťom, ale môžete ísť vyvenčiť psa! Keby niekto čítal tento sci-fi príbeh, ktorý teraz žijeme, tak by nikdy neuveril, akú úlohu by v ňom bol ochotný on sám zohrať. Otázka je prečo sa takéto opatrenia nerobia každý rok? Prečo sa každý rok počas chrípkovej epidémie, ktorá má na svedomí oveľa viac ľudských životov, nezastaví svet na mesiac, dva? Keby sa tým mala zachrániť len polovica, "len" 300.000 ľudí, nestálo by to za to? Buď si musíme položiť otázku, prečo sa to nerobí. Alebo otázku, prečo sa to teraz robí?!
Obľube sa dnes viac ako inokedy tešia médiá so svojimi hrôzostrašnými správami. Za všetky zopár príkladov. Najviac letia takzvané „reportáže“ Slovákov žijúcich v Taliansku. Napr. keď sa do 8-minútovej reportáže vloží taká vetička ako: “roznášajú sa rôzne špekulácie o tom, že lekári budú nútení selektovať spomedzi chorých uprednostňujúc tých, ktorí majú vyššiu šancu na život.”
98 % ľudí sledujúc takúto reportáž vstrebe túto informáciu bez toho, aby postrehlo, že ide o fikciu, o špekuláciu. Pár dní na to nasleduje ďalší skajp s inou „JPP“, kde sa dozvedáme, že „miestni kňazi musia každú pol hodinu celebrovať pohreby a bergamské krematórium nestíha“.
Kam to zájde? Čo sa dozvieme zo skajpov z centra diania zajtra? Že v Taliansku už začínajú vznikať masové hroby? Otázka je – čo tým médiá sledujú? Prečo chcú šíriť paniku, strašiť, dramatizovať? Aby ľudia brali situáciu vážnejšie ako vážne? Alebo preto, že to predáva? No a perlička na záver. Prof. Ricciardi, vedecký poradca talianskeho ministra zdravotníctva konštatoval, že okrem vysokého veku pacientov, „je príčinou vysokej úmrtnosti v Taliansku aj fakt, že lekári zaznamenávajú úmrtia veľmi veľkoryso v tom zmysle, že všetci ľudia, ktorí zomrú v nemocniciach s koronavírusom, sa považujú za umierajúcich na koronavírus. No pri opätovnom hodnotení Národným zdravotníckym ústavom iba 12% úmrtných listov preukázalo priamu príčinnú súvislosť s koronavírusom, zatiaľ čo 88% pacientov, ktorí zomreli, mali aspoň jednu smrteľnú diagnózu - mnohí dve alebo tri“. V Taliansku je napr. dvojnásobná úmrtnosť na chrípku (0,2 %) oproti svetovému priemeru (0,1 %). Je logické, ak s koronou je to rovnako (8 % vs. 4 %). Nelogické by bolo, keby to tak nebolo. Hovorí sa tomu priama úmera – 1. stupeň ZŠ. Taliani majú druhý najvyšší počet seniorov na svete. Ak sa už neprebojovali na prvú priečku, keďže podiel seniorov u nich stále prudko rastie. Kým v roku 2019 predstavovali seniori 65+ 18,7 % populácie, v roku 2020 sa toto percento dramaticky zvýšilo na 22,8 % s absolútnym nárastom o viac ako tri milióny jednotlivcov (z 10 654 649 na 13 783 580 osôb). A ako sami hovoria – národ, ktorý starne takýmto tempom, je národom na hlinených nohách. Starší ľudia znamenajú viac úmrtí, viac chorých ľudí, viac ľudí vystavených náhlym zmenám, ktoré sa dnes nazývajú COVID-19 a zajtra COVID-20 alebo klimatické zmeny. Za veľa hovorí tiež ukazovateľ vekového priemeru obetí koronavírusu, ktorý je celosvetovo 70 rokov a v Taliansku 81 rokov.
Rovnako dôležitý je ešte 1 faktor a to, že celkový vysoký počet pozitívnych prípadov v IT je výsledkom zmeny testovacej stratégie pred a po 26. februári. Toto malo dva dôsledky. Na jednej strane sa infekcie medzi asymptomatickými jedincami nezistia, čím sa znížila detekcia počtu možných pozitívnych prípadov. Zároveň táto zmena stratégie vysvetľuje vysokú mieru úmrtnosti. Jednoducho povedané, ak sa testujú symptomatické aj asymptomatické subjekty, je pravdepodobnosť, že mortalita bude nižšia ako v prípade scenára, v ktorom sa testujú iba ľudia so symptómami. Nuž, čo k tomu dodať.
Ak sa podobný meter používa aj v Číne, v Iráne, či Španielsku, môžeme o reálnych štatistikách len snívať. Zaujímavé bude sledovať demografickú krivku Talianska. Ak sa ukáže, že za posledné 2 mesiace nijako výrazne nezmenila svoj smer, budeme musieť definitívne pochopiť, že tých 88 % obetí korony, nebolo obeťami korony. (Akurát, že to už bude neskoro.) Predpokladám, že po „akcii korona“ naša populácia prudko ozdravie. Ľudia sa začali stravovať zdravšie, užívať všakovaké výživové doplnky, niekoľkonásobne vylepšili svoje hygienické návyky, polovica mojich kolegov začala chodiť do práce namiesto MHD peši. Všetko sa dá, keď sa chce.
Uvidíme, čo ďalšie pozitívne nám ešte korona prinesie. Ešte snáď to, že ľudia si budú vážiť svoju prácu a to, že do nej môžu fyzicky ísť. A deti školu. Kiežby tých pozitív bolo ešte viac.

Zdroj: Konzervatívný denník - postoj.sk.23.3.2020.
Politická záležitosť!


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 4. 2020, 11:24 avatar
Presne tak Kasafran a tak nemaj obavu na kovid 19 sa nezomiera je ovela slabší ako chrípka
Súhlasí Mil0sh


4.
označiť príspevok

Starý chren muž
   1. 4. 2020, 12:04 avatar
Jak, že neumiera? A čo to množstvo mŕtvych?


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 4. 2020, 12:11 avatar
Starý chren nikto neumrie povedal fašista KUFFA. Istá slečna M sa to to postará.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   1. 4. 2020, 12:12 avatar
SSEdo ty fašista prestaň s tými fašistickými kydmi !


3.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 4. 2020, 12:00 avatar
(2) Osvietený,
veru ani nemám - dúfam však, že sa DF-ku zveríš/napíšeš, keď ním nainfikuješ celé Haluzice a potom následnú mortalitu ich obyvateľov...


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 4. 2020, 12:15 avatar
Kasafran píše sa v idiotskom blude ktorý si sem nalepil

" "Tento vírus je v tom pozitívny, že je veľmi citlivý na prostredie. Vo vonkajšom prostredí hynie. Hynie okamžite, keď je slnečné svetlo a hynie okamžite, keď je teplota viac ako 25°C"

Prečo nehynie v španielsku a iných krajinách kde je teplota 30 a viac ?
Súhlasí Mil0sh


8.
označiť príspevok

Mil0sh
   1. 4. 2020, 12:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 4. 2020, 12:25 avatar
Je to taký internetový prerod zo sudruha na fašistu .

Každodenne sa na dezinfostrankach utvrdzuje v svojich bludoch
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:10,  P. S.: Ospravedlňujem sa za otáznikovú infekciu - na webovej adrese je to bez nej...
dnes, 11:08,  Ako zlepšiť imunitný systém 80%? ?našej imunity prichádza zo zažívacieho...
dnes, 11:04,  nie kapitalizmus je prvoradý, každý človek nevie ušetriť peniaze, demokracia je...
dnes, 09:58,  Apropo co kapitalizmus ponuka???:)))
dnes, 09:37,  8/ Aku mysel??? Nechapes ze cista mysel je ako sklo???:)))
dnes, 09:35,  Kazdy ma co si zasluzi???:)))
dnes, 09:20,  4/ Edko ja ti tak strasne zavidim!!!!Hlavne tie vyvrcholenia s tou pipkou!!!! To musia aj susedia...
dnes, 09:15,  1/ Edko a teraz chces o com diskutovat??? Tlacis kaleraby do hlavy???:)))
dnes, 09:13,  8/ Papala sisi sa vola tvoja jebla segra??? Nechapes ze si original kokot???:))))
dnes, 09:02,  8/ Edko mas stastie ze debilita neboli!!!!:))))
dnes, 09:00,  7/ Apropo povedz nieco pekne o kapitalizme???:))))
dnes, 08:59,  3/ Edko na COVke maju volne miesto ty ako odbornik na hovna mas flek isty!!!:)))
dnes, 08:19,  10/ Edko ako sa na druzstve lamali nohy bykom kladivom aby isli na vysek vies hovno!!!S masiarom...
dnes, 08:00,  11/ Era 4 svine 80 zajacov 40 kacic 20 husi a dedko bol lesnik takze divina nebol...
dnes, 06:49,  A ako žili ľudia bez hajzláku v 17. storočí? A v stredoveku a v staroveku? To im nevadilo? :)
dnes, 06:44,  8/ U nas na dedine za sociku kazdy dochoval 4 svine za rok...samozrejme za druzstevne!!!:)))
dnes, 05:19,  80, fakira, satanovych prisluhovacov si mylis so sakazovacmi manzelstva......satanovi sluzobnici...
dnes, 03:02,  29, .... súhlasím, nakoľko násilná a nebiblická christianizácia je známa a ešte dnes...
dnes, 03:00,  39, .... "človek nezákonnosti" je duchovenstvo takzvaného/trinitárskeho/...
dnes, 02:56,  18, ..... celibát je o majetku cirkvi /to je základná príčina, prečo sa zaviedol/ a nie...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 082 bytes in 0,252 seconds)