Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pre tomas12345 o súčasnej Cirkvi

53
reakcií
259
prečítaní
Tému 28. novembra 2020, 20:27 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2020, 20:27 avatar
Jeho svätosť, emeritný pápež Benedikt XVI napísal:

Pre katolíka nie je možné rozhodnúť sa pre II. Vaticanum a proti Tridentinu a I. Vaticanu. Kdo prijímá II. Vaticanum, ten zároveň prijímá celú záväznú tradíciu katolíckej církvi. To platí, najmä v extrémnych formách, pre tzv. progresizmus.
Rovnako tak je nemožné sa rozhodnúť pre Tridentinum a I. Vaticanum, avšak proti II. Vaticanu. Kdo odmieta II. Vaticanum, popiera autoritu, z ktorej vychádzali oba predcházajúce koncily, a odtrhává ich tak od ich vlastného základu. To platí, opäť v jeho extrémnych formách, pre tzv. tradicionalismus.

Sedesvakantisti ku ktorým patríš sú presvedčení, že vedia lepšie, čo je správne a čo nie, čo je pravda a čo klam ako všetci biskupi sveta, ktorí sa pri 2. vatikánskom koncile spolu s pápežom zhromaždili. Myslia si, že oni dostali od Boha úlohu kontrolovať, čo pápež hovorí, píše a robí a potom vyhlásiť, či to je pravoverné alebo nie. Inak povedané: stavajú sa nad neho akoby ich spoločenstvo bolo pápežom pápeža. Aká pýcha...
Je to obyčajná sekta, ktorá vyzerá katolícky, ale iba navonok. Je mnoho tradičných skupín ako napr. bratstvo svätého Petra, ale všetky sú zjednotené s Rímom. Som si istý, že ani jeden svätý by sa k vám nepridal, lebo všetci boli vždy verní pápežovi. Vy asi ani svätého pátra Pia za svätého neuznávate že? Lebo ho za svätého vyhlásil Ján Pavol II...

Áno Cirkev sa nachádza vo veľkej kríze a diabol sa ju snaží zničiť z vnútra, áno mnoho biskupov aj kňazov už nekážu pravdu.
Ale stále sú tu tí, ktorí nahlas kričia svätú pravdu, ako napríklad jeho eminencia kardinál Raymond Leo Burke alebo kardinál Robert Sarah. Za Cirkev sa treba modliť a žiť podľa tradičnej viery. Boh ju vyvedie z krízy, treba dôverovť Kristovi a jeho slovám, že nikdy nebude premožená.

"Ubi Petrus, ibi ergo ecclesia"


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2020, 21:56 avatar
1, ..... "že cirkev nikdy nebude premožená. ", ..... aj ked už bola premožená po smrti apoštolov, .... a spojenectvom so svetom, sa pochovala úplne, ...... a brány pekelné ju dostali, premohli!!!  

To, čo napísal omylný človek nemusí byť vždy pravda! 
A ak niekoho nepresvedčia ani masy duchovne mŕtvych kresťanov, ... tak ho nepresvedčí niť!
"TRETINA ZEME" je duchovne mŕtva: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


2.
označiť príspevok

Čeka muž
   28. 11. 2020, 20:36 avatar
Pápež spochybnil dátum narodenia Ježiša a iné vianočné mýty

Benedikt XVI. uzavrel trilógiu o živote Ježiša z Nazaretu. Pripustil, že sa mohol narodiť inokedy, ako hovorí tradícia.

VATIKÁN, BRATISLAVA. Narodil sa Ježiš Kristus panne? Boli v betlehemskej maštali voly a osly? A anjeli pastierom veľkú novinu zaspievali, či im to len jednoducho oznámili slovami?

Aj takýmito otázkami sa zaoberá posledná kniha kresťanskej trilógie o živote Ježiša z Nazaretu. Napísal ju súčasný pápež Benedikt XVI., a keďže má byť akademickou prácou otvorenou kritike, publikoval ju pod svojím civilným menom Joseph Ratzinger. Tretí diel sa zaoberá počatím a mladosťou Ježiša.
Žiadne zvieratá

Populárna tradícia vyzerá približne rovnako. Kdesi v jednoduchej maštali, obklopený slamou a zvieratkami, narodí sa počas vianočných sviatkov Ježiš Kristus.

Hold drobnému novorodencovi následne prídu vzdať zvieratá i ľudia, pastieri aj králi, ktorí sa poklonia budúcemu spasiteľovi.

Súčasný pápež však z údajne historického hľadiska pripustil v tomto obraze jednu drobnú zmenu. Mali by sme totiž zabudnúť na dobytok. Práve ten sa totiž podľa novej knihy Benedikta XVI. v betlehemskej maštali nenachádzal.

Kniha Ježiš Nazaretský: príbehy detstva zdôrazňuje, že štvorica evanjelií nič podobné nespomína. Pripúšťa však, že tieto obrazy sa už natoľko zažili, že nie je žiaden dôvod o ne tradíciu ochudobniť.

„V evanjeliách nie je žiadna zmienka o zvieratách,“ píše podľa Daily Telegraph pápež. „No nik sa teraz nechce vzdať volov a oslov v scénach s jezuliatkom.“
Narodil sa inokedy?

Väčšie kontroverzie však môže vyvolať vyhlásenie, že dávny mních Dionysius Exiguus sa mohol pred storočiami zmýliť. Ten v šiestom storočí určil dátum, kedy sa mal Ježiš narodiť.

Benedikt XVI. však v knihe údajne pripustil aj možnosť, že údajný Boží syn sa vôbec nemusel narodiť 25. decembra.

Bývalý šéf Kongregácie pre náuku viery sa tak zapojil do debaty, ktorá sa síce na akademickej pôde vedie úplne bežne, pápeži však do nej doteraz nevstupovali.
Panenské počatie

„Aby tento projekt vôbec priniesol ovocie, venoval mu všetok svoj voľný čas,“ komentoval pápežovu snahu podľa BBC hovorca Vatikánu Federico Lombardi. „Tento projekt veľmi chcel a miloval.“

Ratzinger začal na trilógii pracovať ešte v roku 2003, dva roky predtým, ako sa vôbec stal aktuálnym pápežom. Zásadnejšie a menej očakávané vyhlásenia však kniha zrejme neprináša.

Benedikt XVI. sa postavil napríklad za dogmu o nepoškvrnenom počatí a stále tvrdí, že Mária bola pannou – a tento postoj je jedným z pilierov kresťanstva.

„Ak by Boh tiež nemal takúto moc nad hmotou, jednoducho by to nebol Boh,“ tvrdí pápež v knihe. „Lenže on túto moc má.“

Ratzinger však pripúšťa, že sväté texty kresťanstva nemajú priniesť vyčerpávajúce svedectvo svojej doby, skôr záznam toho, čo bolo podstatné pre rodiacu sa kresťanskú komunitu.

Napokon, podľa dostupných historických znalostí autori evanjelií neboli priamymi svedkami opisovaných javov.
Z pápežovej trilógie

Ježiš ako reálny človek

„Pokúsil som sa prezentovať Ježiša z evanjelií ako reálnu osobu,“ hovoril o prvej časti svojej trilógie Ježiš Nazaretský Joseph Ratzinger. Pápež v knihe z roku 2007 kritizuje západný spôsob života a jeho vplyv na svet. Kniha sa začína Ježišovým krstom a končí sa vyhlásením sa za Božieho syna.

Posledné dni

Druhá časť Ježiš Nazaretský: Svätý týždeň sa zaoberá poslednými dňami jeho života. Pápež v knihe tvrdí, že nejestvujú dobré dôvody, prečo by za smrť kresťanského Božieho syna mohli Židia. „Snažil som sa nájsť cestu, ako sledovať a počúvať Ježiša z evanjelií a vytvoriť si tak s ním osobný vzťah,“ povedal Benedikt o druhej knihe.

Dátum narodenia

Posledný diel trilógie sa týka Ježišovho detstva. Pápež v nej tvrdí, že udalosti v evanjeliách nemusia nevyhnutne opisovať historické deje. Súčasťou knihy je aj zapojenie sa do debaty, kedy sa udalosti ako narodenie Ježiša Krista naozaj stali. Pápež pripúšťa, že to bolo skôr, ako hovorí tradícia. Syn Boží sa nemusel narodiť ani 25. decembra.

Betlehemček je fikcia

Ratzinger v závere trilógie zdôrazňuje, že v evanjeliách sa nespomína prítomnosť zvierat v Betleheme. Tradícia sa objavila až neskôr. Obhajuje nepoškvrnené počatie Márie ­ čo je pilier katolíckej viery. Dodáva, že novinu o narodení Božieho syna anjeli pastierom nespievali, ale zvestovali normálnou rečou.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2020, 23:51 avatar
2, ..... ale to už pred pár rokmi aj protestanti, aj katolíci už verejne priznali. Teda, nie je to nič nové!
Aj tu na DF som dával dokument z STV 2 kde sa to priznáva. To je dnes už všeobecný fakt.
A to ešte pred takými 20 rokmi to bolo nemožné povedať. A tak hlavne kvôli činnosti JS, je už jasné, že vianoce sú vlastne ln pohanské saturnálie. A tiež učenci sa všeobecne zhodujú, že židia a ani kresťania si nepripomínali narodenie niekoho, ... tobôž nie Krista! Je to pohanská tradícia a žiadny kresťan v časoch Ježiša nikdy neoslavoval narodeniny! 
A za chvíľu padnú všetky dogmy takzvaného kresťanstva!  

                          

A čisté uctievanie bude OBNOVENÉ !!!  


9.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   28. 11. 2020, 23:56 avatar
Ale čo, už bude zase koniec armagedon?


10.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 11. 2020, 23:58 avatar
Posledný súd je naplánovaný na 24.4.2042
Súhlasí Osvietený


13.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   29. 11. 2020, 00:03 avatar
Vtedy máš 60 či čo?

Ty si kua zabanoval djjara? Vsak tu zachvíľu ostane len osvieteny a par blbcov. Aj keď po odchode fotona a skajky sa to tu trcohu upokojilo.


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2020, 00:04 avatar
Nie, 65
Súhlasí Osvietený


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 00:09 avatar
Ešte zostane svätý AUX mojo vino a zopar iných tvojich honičov humanitarných volov


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2020, 00:34 avatar
10, .... nie, ....na 24.02.2042 .... teraz je to OK! Zrkadlový obraz!  


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2020, 23:59 avatar
Zlatý rubeľ prichádza zas a znovu    

Ropa opäť prudko padá, trh sa nepodarilo stabilizovať, Rusko muselo uvoľniť vývoz zlata

e.dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 00:02 avatar
9, ..... to som myslel vzhľadom k skutočnosti, že v takej miere ako sa dnes sa odhaľujú nebiblické dogmy RKC sa ešte nikdy nedialo po celom svete. A viem, že dnes už ani mnohí trinitári neveria v trojicu, ... peklo, ...nesmrteľnú dušu a podobne.
RKC je dnes domček z karát, .... stačí fúknuť a rozsype sa!
A v skutočnosti drvivá väčšina matrikových kresťanov už ani neverí v Boha, .... a aj tak žijú!   
Ak už pápež spochybňuje základné dogmy RKC tak sa nečuduj!
  


3.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   28. 11. 2020, 22:34 avatar
Aj v 4 storočí to fungovalo tak, že ked velká väčšina katolíkov upadla do bludu Arianizmu, a Arianizmus ovládol cirkevné budovy a úrady, že pravdu mala väčšina ? A či azda nie skor to 2% verných katolíkov na čele so svätým Atanázom verných apoštolskej Tradícii, ktorí síce nemali budovy a úrady, ale mali apoštolskú vieru ?
.....................................................................................................................................................................................................................

Aj pápeži sa možu stať heretikmi a stratiť pápežský úrad :

O EXKOMUNIKÁCII. Cum ex Apostolatus Officio. (Pavol IV. 1559)

"Preláti a biskupi, ktorí pred nastúpením svojho úradu zjavne
odpadli od katolíckej viery, strácajú eo ipso všetku autoritu aj svoj
úrad. Ich povýšenie do úradu je neplatné a nijako nemôže byť platné.
Dodávame k tomu, že, ak by sa malo niekedy stať zjavné, že biskup aj
keby zastával úrad arcibiskupa či patriarchu či prímasa alebo bol
kardinálom menovaným svätou Cirkvou rímskou, ba aj keby bol
legátom alebo rímskym pápežom - ako už bolo vyššie poznamenané -
ak by sa pred svojím vymenovaním do kardinálskej hodnosti alebo
pred svojou voľbou rímskym pápežom bol odchýlil od katolíckej
viery, upadol do bludu alebo sa dostal do rozkolu, či taký vyvolal a
zapríčinil, že bol menovaný alebo zvolený neplatne a neúčinne, aj
keby bol svorne zvolený jednomyseľnou voľbou všetkých kardinálov,
tak povýšenie alebo vymenovanie je neplatné, nulové a bezcenné.
................................... Všetko vcelku i jednotlivo, čo skrze nich bolo kedykoľvek vyrieknuté, urobené, vykonané alebo rozhodnuté a všetko, čo z toho vyplýva,
nemá platnosť a vôbec nikomu nemôže poskytnúť nejakú istotu
alebo dať nejaké právo. Títo, takýmto spôsobom vymenovaní alebo
zvolení do úradu, strácajú eo ipso a bez akéhokoľvek vyhlásenia,
každú dôstojnosť, postavenie, česť, každý titul, každú autoritu, každý
úrad a každú právomoc, aj keby títo takýmto spôsobom do úradu
vymenovaní alebo zvolení, všetci vcelku a každý jednotlivo, sa
predtým neodklonili od katolíckej viery a nestali sa bludármi a
nedostali sa do rozkolu, či taký nevyvolali a k takému nedali podnet,
ale stalo sa tak až potom."

Str 601 tridentskaomsa.weebly.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

...................................................................................................................................................................................................................

Nie je možné byť katolíkom, a napriek tomu vychvalovať a ctiť si protestantskú vieru. To naozaj nejde.


4.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2020, 23:19 avatar
Prave kvoli tomu bol zvolany prvy nicejsky koncil, na ktorom bolo arianske ucenie odsudene ako hereza. Ale ty odsudujes koncil samotny...

Papez František ohlasuje katolicku vieru, ma uzasne a poucne kazne, je to skromny a pokorny clovek, ktory sa zastava chudobnych a tych ktori trpia.

V minulosti pápež Pius V zreformoval liturgiu, katechizmus, modlitby atď v dôsledku krízy protestantizmu.
2. vatikánsky koncil vznikol aby riešil krízu súčasnosti. Svet sa ocitol v situácií k akej nikdy predtým nedoslo. Monarchie padli a vznikli sekulárne republiky. Katolícki panovníci tu uz neboli. Nábozenstvo sa dostavalo do uzadia a stracalo respekt. Svet mal za sebou 2. svetové vojny, východ ovládal Sovietsky zväz. Latincine laici uz vobec nerozumeli atd...
Myslim ze zreformovany sucasny katechizmus dokonale vysvetluje vsetky prvky katolickej viery, o Panne Marii sa v nom pise viac ako vo vsetkych oficialnych knihach dovtedy a dopodrobna vsetko vysvetluje...

Ty si Frantiska nepochopil, nechápeš o co mu ide...
Je rozdiel vychvalovat vieru a spravat sa s uctou a laskou k inovercom. Frantisek pocas doby ked bol biskupom mal medzi dobrymi priatelmi zidov aj evanjelikov. Aj Ja som zil dlhsiu dobu v zahraničí, mal som medzi priatelmi a kolegami moslimov a boli to uzasni ludia, ktori zili svoju vieru naozaj od srdca a spravali sa s velkou uctou ku krestanom.
Jeho cielom je len to aby ludia zili v mieri a v pokoji.

Toto sú jeho slová, nevidím v nich žiadnu zradu kresťanstva:
„Veriaci pochopili, že rozličnosť náboženstiev neospravedlňuje ľahostajnosť či nepriateľstvo. Naopak, vychádzajúc z náboženskej viery sa môžeme stať tvorcami pokoja a nie nečinnými divákmi zla vojny a nenávisti. Náboženstvá sú v službe pokoja a bratstva. Preto aj súčasné stretnutie podnecuje náboženských lídrov a všetkých veriacich, aby sa naliehavo modlili za pokoj, aby nikdy nerezignovali pred vojnou, aby v sile umiernenosti vychádzajúcej z viery konali na skoncovanie s konfliktmi. Potrebujeme mier! Viac mieru! Nesmieme zostať ľahostajní. Svet má dnes pálčivý smäd po pokoji, v mnohých krajinách je utrpenie kvôli vojnám, často zabúdaným, ale vždy zapríčiňujúcim súženie a chudobu. Skoncovať s vojnou je neodkladnou povinnosťou pred Bohom všetkých zodpovedných v politike. Mier je priorita každej politiky. Boh bude žiadať účet od toho, kto sa neusiloval o mier alebo podnecoval napätia a konflikty, za všetky tie dni, mesiace, roky vojny, ktoré ubehli a ktoré zasiahli národy!“


18.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 11. 2020, 01:45 avatar
4 : Situácia s Atanázom a Arianizmom je však dostatočným dokazom že obrovská apostáza nastat može, a pravá cirkev može príst aj o svoje budovy kedy sa zachráni len hrstka.

Lenže aj koncil musí byť schválený PRAVOPLATNYM pápežom, a tým Pavol VI nebol, pretože sa sám popretím katolíckej pravdy a Tradície exkomunikoval, a ako sme si už uviedli, aj pápež može byť heretikom a sám sa exkomunikovať a jeho úrad a všetko čo vykonal je neplatné. 2 Vatikánsky koncil je teda koncil NEPLATNY.
........................................................................................................................................................................................................

Liturgia sa može meniť ale jedine pokial nie je zadogmatizovaná, ale časť liturgie ktorá je zadogmatizovaná sa meniť nemože, ako napríklad sa nemožu meniť slová pri premienaní v eucharistii, a rovnako sa nemože nahradiť Tridentská omša inou omšou : katolik0.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
..................................................................................................................................................................................................................

Zreformovaný katechizmus je najväčší zhubný omyl. Je to láska k protestantskej viere a všetkým nepriatelom Krista i Jeho Cirkvi.
................................................................................................................................................................................................................
František je zatiaľ ten najhorší pápež, ktorý vobec nebráni katolícku vieru. Jemu ide len o to robiť sociálneho pracovníka, lenže pápež nie je sociálny misionár, on má predovšetkým obranovať a šíriť katolícku vieru. František je však lahostajný ku katolíckej viere a preto ostatných ani nepokatoličuje, namiesto toho sa zúčastnuje osláv Luthera, chváli protestantov až do nebies, zúčastnuje sa pohanských obradov a zúčastnuje sa medzináboženských modlitieb, ktorých hlavný ciel je všetko okrem šírenia katolíckej viery.
..................................................................................................................................................................................................................

Kto obdivuje a má v úcte protestantskú vieru, a ostatné náboženstva, ten sa definitívne rozlúčil s katolíckou vierou a upadol do ateizmu. Klein, to sa naozaj pokúšaš spojiť protestantskú vieru s katolíckou vierou ? Naozaj považuješ protestantskú vieru za krestansku ? Vieš vlastne čo protestantská viera o katolíckej cirkvi učí ?
................................................................................................................................................................................................................
Pápež Pius XI. v encyklike Mortalium Animos: (6.1.1928) "...Áno, existuje
skupina ľudí, pozbavená úplne náboženského zmyslu, ktorí...organizujú kongresy,
stretnutia...s nevercami každého druhu...a tiež aj s tými, ktorí odvrhli Krista...Oni
totiž vyznávajú bludný názor, že všetky náboženstvá sú viac menej dobré a
chvályhodné...Tí, ktorí vyznávajú tento názor, nie len, že sa nachádzajú v omyle, ale
zároveň deformujú skutočný pojem "náboženstva", a tak odmietajúc ho, postupne
upadajú v naturalizmus a ateizmus. Podporovať takéto názory a podporovať takéto
podujatia znamená opustiť náboženstvo zjavené Bohom..."

            


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2020, 02:39 avatar
Jehovisti sú tiež ako arianisti, pretože neuznávajú rovnosť Krista s Bohom.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2020, 02:40 avatar
Jehovista Shagara zašiel až tak ďaleko, že hlása herézu, že Kristus je archanjel Michal.


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2020, 22:51 avatar
20, .... lenže to dnes hlásajú aj trinitári. Pozri sa na net. A hlásalo sa to aj v roku 150 n.l. ....HERMASOM, ... a iní cirkevní otcovia považovali tiež Ježiša za stvoreného a podriadeného "anjela"! /Pánov anjel/
Aj tí hlásali Herézu?
Aj Kalvín /trinitár/ to tvrdil a mnohí iní v priebehu histórie!
Podľa The Imperial Bible-Dictionary Michael je ----- „meno nadľudskej bytosti, v súvislosti s ktorou existujú dva protirečivé názory: alebo je to Pán Ježiš Kristus, Boží Syn, alebo jeden z takzvaných siedmich archanjelov“.
Lenže v Písme vystupuje len jeden archanjel, ... a ani viac nemôže podla významu daného slova!!!     


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2020, 00:50 avatar
18, .... a poznáš vôbec dejiny pápežov? Asi nie, lebo boli aj horší a hlavne skazenejší pápeži!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tu ma napadli slová význačného, Talianskeho básnika PETRARCU o pápežskom Avignone kde sám žil: ..... "Je to Babylon, hniezdo zrady, v ktorom tkvie všetko zlo aké len na svete existuje, pápežský Avignon je semenište klamstva, ukrutný žalár, kde hynie dobro, rodí sa a živí zlo, peklo pre živých".
A v "Liste potomkom" napísanom krátko pred smrťou Petrarca hovorí o Avignone ešte toto: .... "Avignon, tak sa volá toto mesto, kde Rímsky veľkňaz drží a dlho držal v hanebnom vyhnanstve cirkev Kristovu"!    

Alebo chceš ešte ostrejšie slová Giovanniho Boccacia, .... alebo Anatola Franceho, .... alebo Jána Husa a podobne?

                               


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2020, 23:33 avatar
3, ..... bolo to presne naopak, .... ale nevadí! 

Pohan Konštantín bol sotva dobrý teológ? 
A RKC si nechala nanútiť jeho pohanskú triádu!   


7.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2020, 23:47 avatar
Naopak, arianska viera, ze len Otec je Boh v skutočnosti nevnáša do kresťanskej náuky o Bohu viac monoteizmu, ale nahrádza ju polyteizmom, keďže Boh a Ježiš Kristus sú pre ariánov dve uctievané, no svojou podstatou úplne odlišné bytosti. Ak by sa prijali Ariove názory, stratili by svoj zmysel aj také liturgické tradície ako krst v jednom mene, v mene Otca i Syna i Ducha Svätého či akékoľvek modlitby k Ježišovi. A zrejme najdôležitejšie je to, že v rámci arianizmu je celý kresťanský koncept vykúpenia v Ježišovi Kristovi nemysliteľný, pretože zmierenie stvorenstva s Bohom môže zrealizovať len skutočný božský Prostredník. Žiadne stvorené bytie toho nie je schopné.....


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 00:14 avatar
7, ..... Arius je nepodstatný a aj to , čomu on veril. Tu ide o Krista a Božie slovo ako NORMU toho, čo je biblické a čo nie?!  
A Ježiš bol božský prostredník, .... ale nie všemohúci Boh!!!  Aj anjeli sú ...."božskí"!
Hriech Adama si vyžadoval presnú protihodnotu, ... teda dokonalého, bezhriešneho človeka! A to aj Ježiš bol! A tak bol "posledným /druhým/ Adamom"! On bol tým "zodpovedajúcim" /rovnocenným výkupným! 
Nikde v Písme nenájdeme zmienku o tom že nás musel vykúpiť všemohúci Boh a že ten musel zomrieť! 
Habakuk píše, že ..."Boh nezomiera", ... a to tvrdí aj Nový Zákon! Lebo Boh je "nesmrteľný"! A nemôže ani prísť na zem a zhmotniť sa. To je iba predstava malých, nerozumných detí, že by sa tak mohlo stať!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zaujímavé je aj to, že ak mnohí tvrdia, že „iba Boh nás mohol vykúpiť“, tak ako nás vykúpil, keď v Ježišovi vraj zomrela len ľudská prirodzenosť a božská nie? Trinitári nemôžu tvrdiť, že zomrela aj božská, nakoľko vedia, že by sa tým lapili do pasce, nakoľko „Boh predsa nemôže zomrieť“. A tvrdenie, že zomrela len ľudská časť Ježiša /jedna polovica/ je nemúdre. To Biblia neučí a Ježiša musíme vnímať komplexne. Ale aj to má háčik, Ježiš keď zomrel, nemal v sebe niečo ako „nesmrteľnú dušu“, pretože aj to je nebiblický prvok. A tak čo sa stalo s Ježišovou, Božskou prirodzenosťou? Rozplynula sa? Áno, – „rozplynula sa“ vďaka presnému poznaniu Písma a zdravému, sedliackemu rozumu.
Ale ak zomrel Ježiš len ako človek, .... tak to znamená , že nie sme zachránení !
Teda, trinitári sa sami chytili do pasce svojich krkolomných, filozofických špekulácií!      

                          


6.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2020, 23:41 avatar
Kedysi boli krajiny v ktorych kazda mala svoje nabozenstvo. Katolíci v Taliansku prichádzali do kontaktu len s katolíkmi... Preto je prirodzené že boli odporcami protestanstov ktorí žili napr. vo Švédsku.

Ale dnes žijú všetci spolu. Katolíci, ateisti, protestanti, pravoslávni moslimovia atd atd...
Má katolík vyčítať iným že sú kacíri? Protestanti budú vycitat katolikom ze su modlari, moslimovia ze sme neveriaci a jehovisti ze sme bludari... Kazdy sa bude kazdeho snazit presvedcit o svojej pravde..
A k comu sa dostaneme? Kazdy si bude tvrdit to tvoje....

V minulosti v casoch monarchie ked demokracia neexistovala, Cirkev komunikovala prikazmi, zakazmi, kliatbami a exkomunikaciami. Tak fungoval cely svet, myslenie ludi bolo uplne ine.. Cirkev mala obrovsky respekt a vplyv.
Dnes ked su si vsetci rovni, neexistuje uz ziadna slachta a poddani, cirkev sa snazi pocuvat, komunikovat, pochopiť....


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2020, 22:40 avatar
6, .... tak potom zahodme Bibliu, ... pošliapme Krista a jeho PRAVDU,CESTU a tým aj ŽIVOT, .... a hlásajme kompromisnú, lacnú toleranciu.
NECH ŽIJE , .... INTERKONFESIONALIZMUS !!! Tri krát HURÁ, HURÁ, HURÁ !
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dnes už neplatia slová: ..... „Je jedno telo a jeden duch, tak ako je jedna nádej, ku ktorej ste boli povolaní. Je jeden Pán, jedna viera, jeden krst, jeden Boh a Otec všetkých, ktorý je nad všetkými a pôsobí cez všetkých a vo všetkých.“ (Ef. 4:4–6)

Hlasné trúby sveta so svojou svetskou múdrosťou prišli s výrazom: ... JEDNOTA V MNOHOSTI" !!!      

ZDROJ: www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk .... Jednota v mnohosti a mnohost v jednotě, Katolickí týdeník.   

             Veľkému Babylonu a jeho učeniu!        


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2020, 22:47 avatar
Veď kresťania nesúhlasia s toleranciou, preto odmietajú lacných jehovistov = Veľký Babylon.


44.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 11. 2020, 23:18 avatar
SJ sú netolerantní, odmietajú všetkých neSJ


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2020, 00:28 avatar
44, ....... dal som tie výroky iných na JS a tam sa tvrdí presný opak! 

JS pomáhajú po celom svete poznať pravdu a tak dnes zachraňujú ľudské životy!
Tak ako kresťania v 1 storočí, ...čo ale mnohí ako aj vtedy vnímajú inak! 

JS odmietajú len nebiblický ekumenizmus, ...... synkretizmus, .... interkonfesionalizmus !!!

Nakoľko PRAVDA sa nedá deliť na 40 000 kresťanských skupín!    


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2020, 00:15 avatar
39, .... Hej" A prečo potom tie mnohé, pochvalné vyjadrenia na adresu Jehovových svedkov, čo som ti poslal?

Takto sa správa Veľký Babylon?

Mohol by tom, čo so ti poslal niekto napísať o inom náboženstve?
NIKDY !!!!   


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 00:20 avatar
6, ..... ale Ježiš predpovedal tento stav. Aj v 1 storočí to tak bolo, ... aj ked vtedy tých náboženstiev bolo menej!
A tak hádajme, prečo Boh nabáda svoj ľud vyjsť z Veľkého Babylonu?
A práve tento spolok falošných náboženstiev vytvára ten zmätok, chaos! / Babylon=zmätok /
A samozrejme, takto to bude až do konca! Ale tí, čo sa zmýlili vo výbere náboženstva, budú za to draho platiť!
A to sa týka každého/aj mňa/ , za predpokladu ak by boli JS falošným náboženstvom:!  

Takáto je realita! PRAVDA je len JEDNA ! A je aj JEDNO pravé NÁBOŽENSTVO !!! 

                           


21.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 11. 2020, 22:35 avatar
Tomáš

Diabol aj horlivých chytá na ich horlivosti. Ty hoci si možno aj horlivý, vo svojej horlivosti si sa dal oklamať. A teraz horlíš za nepravdu. Keby som mal viac času, možno by som s tebou podiskutoval, ale keďže nemám, obmedzím sa len na toto:

Vo Svätom Písme čítame, že "pekelné brány nepremôžu Cirkev". Naskytuje sa tu teda otázka, akým spôsobom môže byť Cirkev premožená? Tejto veci sa venoval vo svojej Apológii vdp.Anton Szuszai a vdp. Andrej Hlinka. Ukazuje sa, že Cirkev môže byť premožená len dvojako, tak, žeby ju diabol celú vyhubil až do koreňa, žeby neostal na žive ani jeden biskup a ani veriaci, čo ale nie je možné, alebo tak, žeby diabol uviedol celú Cirkev do bludu. A to tak, žeby nie len jednotliví biskupi, ba väčšina biskupov a kardinálov hlásalo nepravdy, ale tak, žeby samotné magistérium Svätej Cirkvi (pápež spolu s kolégiom biskupov) upadli do bludu, a tento blud by vyhlásili ako Bohom zjavenú pravdu, teda by ho zo svojej moci vyhlásili ako dogmu t.j. ex cathdera.

Toto sa ale nikdy nestane, lebo to by znamenalo víťazstvo diabla nad Bohom. Bola by to negácia celého Zjavenia, pretože diabol by premohol Boha. Tak ako sú absurdné takéto úvahy, rovnako sú absurdnými tvrdenia, že pápeži sú exkomunikovaní spolu s celým kolégiom biskupov, a len pár veriacich stojí v pravde. Skôr ako hľadať "chyby" v konciloch, ktorých závery nemusia byť podľa niekoho "chuti", treba sa skôr zahĺbiť do seba a pouvažovať o týchto veciach.


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2020, 22:36 avatar
A prečo by diabol nemohol premôcť BOHA?


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2020, 22:38 avatar
Diabol premohol Boha v momente, keď rozšíril knihu plnú bludov - bibliu medzi pospolitý ľud


24.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2020, 22:43 avatar
40 000 kresťanských denominácii sa predsa nemôže mýliť

www.dzio.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2020, 22:18 avatar
24, ..... nuž ale sa mýlia. Len jedna sa nemýli! A tú jedinú skupina kresťanov majú ľudia hľadať ak chcú mať nejakú budúcnosť?!
                     
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V minulosti, kresťanom v Korinte apoštol Pavol napísal: ...... „Prezradili [mi] o vás, moji bratia, tí z domácnosti Chloy, že sú medzi vami rozkoly. Mám na mysli to, že každý z vás hovorí: ‚Ja patrím k Pavlovi,‘ ‚Ale ja k Apollovi,‘ ‚Ale ja ku Kéfasovi,‘ ‚Ale ja ku Kristovi.‘“ — 1. Korinťanom 1:11, 12.
A dnes by to znelo: .... Ja som svedok, .... ja som katolík, .... ja som letničiar, .... ja som baptista, ... ja som evanjelik, ... ja som adventista, ..... ja som pravoslávny, ...a podobne!
Považoval ale Pavol tieto rozdiely za nepodstatné?
Mohol ísť každý jednoducho vlastnou cestou k záchrane?
Jednoznačne nie !!! Práve naopak!
Pavol im napísal: ....... „Nabádam vás, bratia, menom nášho Pána Ježiša Krista, aby ste všetci hovorili súhlasne, aby neboli medzi vami rozdelenia, ale aby ste boli pevne spojení rovnakou mysľou, rovnakým spôsobom myslenia.“ — 1. Korinťanom 1,10.
Nakoľko ako píše Biblia, .... " Ale je Kristus rozdelený"! 1 Kor.1,13
Nie je a nemôže!
--------------------------------------------------------------------------------------- 
Žalmista Dávid sa raz opýta /napísal/l: ....... „Ó, Jehova, kto bude hosťom v tvojom stane? Kto bude prebývať na tvojom svätom vrchu?“
Dávid si dal na ňu aj odpoveď: ....... „Ten, kto chodí bezúhonne a koná spravodlivosť a hovorí pravdu vo svojom srdci.“ ? 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OTÁZKA: .... ale ak tých 40 000 kresťanských skupín učí rozdielne, môžme o nich povedať , že "hovoria pravdu vo svojom srdci"?
A ak by naozaj hovorili /čo nie je pravda/ , prečo sú potom rozdelení?
Prečo nedbajú na slová Biblie, že všetci majú ..... "veriť, učiť , poznať" .... "súhlasne, jednotne, jednomyseľne"?!
A tak sme Krista roztrhali na kúsky, .... a ateisti sa z toho smejú!  
A právom!  

                          


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2020, 22:20 avatar
Sh: Nabádam vás, bratia, menom nášho Pána Ježiša Krista, aby ste všetci hovorili súhlasne.

Presne tak, a preto sú jehovisti mimo, v omyle. Správne konajú len kresťania, lebo idú za Kristom.


33.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 11. 2020, 22:27 avatar
Prresne tak Lemmy....Ježťiš je cesta, pravda i život....


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 11. 2020, 22:29 avatar
Cesta to hej ale jedine tak do pekla


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2020, 22:32 avatar
31, ... už aj samotní ateisti, ... katolíci, .... protestanti a iní, sa vyslovili, že dnes sú jednotní iba Jehovovi svedkovia!  
A všetci svedkovia hovoria súhlasne na celom kontinente! 
A ako idú za Kristom tí, .... čo napríklad sa zabíjajú vo vojnách po celom svete a podobne?  

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Jeden profesor politických vied zjavne premýšľal nad touto otázkou čo som nadhodil.
A tak, ako bolo uvedené v časopise The Christian Century, sa on teda opýtal: ...... „Naozaj si niekto dokáže predstaviť Ježiša, ako vrhá ručné granáty na svojich nepriateľov, ako strieľa z guľometu, manipuluje s plameňometom, zhadzuje nukleárne bomby alebo ako odpaľuje interkontinentálne balistické strely, ktoré by zabili či zmrzačili tisíce matiek a detí?“

A viete ako by odpovedala RKC a iní?
Ak by som dal sem ich slová, pochopili by ste akí rozdielny názor je na Krista a na zabíjanie vo vojnách?!!!  

        a tak ked ja som za mier, oni sú za vojnu         


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2020, 22:38 avatar
Toto ti neverím, že ateisti alebo katolíci sa vyjadrili, že jehovisti sú jednotní. A čo protestanti medzi jehovistami? Tí, ktorí kritizujú Strážnu vežu.


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2020, 22:38 avatar
Majú stránku Jehova je kráľom, a kriticky sa vyjadrujú k takým ako si ty, Shagara.


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2020, 23:04 avatar
37, .... tí nemajú nič spoločné s Jehovovími svedkami, , jediným, registrovaným subjektom na svete s týmto menom!
A takých skupín je viac s názvom: Jehovovi svedkovia! Nielen skupina teológa, alias pozorovateľa.
Sú to len podobné názvy, .... nič viac.
A kriticky sa môžeš vyjadrovať aj ty a každý! A aj ja to rím, ak s niekym, alebo niečim nesúhlasím! Na to má každý právo!              
Aj kresťanov, skupín je veľa, ... ale nie každý má Božie schválenie: ..... Ježiš povedal: „Nie každý, kto mi hovorí: ‚Pane, Pane,‘ vojde do nebeského Kráľovstva, ale iba ten, kto koná vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach.“   


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2020, 00:12 avatar
36, ...... iné ani nečakám od neveriaceho!   
-----------------------------------------------------------------------------
Spisovateľ William Whalen uviedol v časopise U.S. Catholic: „Myslím si, že jednou z najpríťažlivejších čŕt [organizácie Jehovových svedkov] je jej tradičná politika rasovej rovnosti.“

„Príklad jednoty“
TO BOL nadpis úvodníka v istých novinách vychádzajúcich v meste Indaiatuba (S?o Paulo, Brazília). Kto dal taký príklad? „Jehovovi svedkovia, ktorí majú v pláne postaviť si novú ‚sálu Kráľovstva‘, ako sa nazývajú ich chrámy alebo posluchárne, dávajú pozitívny a jasný príklad spolupráce, ktorý nemožno prehliadnuť,"

„V svojom zborovom živote tvoria svedkovia pravé spoločenstvo, ktoré sa vyznačuje vzájomnou dôverou a uznaním... Jehovovi svedkovia ponúkajú iný životný štýl, ktorý dáva ich prívržencom možnosť nájsť seba samého a získať sebaúctu, nájsť spoločnosť, ktorá sa vyznačuje vzájomným uznávaním a nádejou do budúcnosti.“ — Religious Movements in Contemporary America (Náboženské hnutie v dnešnej Amerike).

Sociológ Bryan Wilson z Oxfordskej univerzity po rozsiahlom skúmaní Jehovových svedkov v Afrike uviedol: „Svedkovia sú zrejme uspešnejší než akákoľvek iná skupina v rýchlosti, akou odstraňujú kmeňovú diskrimináciu medzi svojimi novými členmi.“

Jedny noviny v meste Martínez de la Torre vo Veracruze (Mexiko). napísali o svedkoch: „Títo bádatelia Biblie sú takmer na 100 percent bývalí aktívni členovia rôznych náboženstiev, prevažne katolíckeho, ktorí si všimli, že náboženstvo je unášané smerom k politike a že prijíma a schvaľuje nebiblické praktiky, ako je ekumenizmus, nemravnosť a násilie. Zdrojom uspokojenia je pre nich to, že vyhovujú biblickým zásadám správania a neuchyľujú sa k modlárstvu či k tradíciám nejasného pôvodu. To im prinieslo chvályhodnú jednotu viery, ktorou, ako sa zdá, sa vyznačujú všade, kdekoľvek sa nachádzajú.“

Encyclop?dia Britannica píše o Jehovových svedkoch v bývalom Sovietskom zväze a poukazuje na to, prečo sú svedkovia jednotní. V tomto diele sa uvádza: „Poznajú svoje učenie [založené na Biblii], horlivo získavajú stúpencov a celý svoj život dávajú do súladu so svojím náboženským presvedčením.“

Movements (Dynamické náboženské hnutia) o tejto činnosti uvádza: „Ťažko možno nájsť členov akejkoľvek inej skupiny, ktorí tak usilovne pracujú vo svojom náboženstve, ako to robia svedkovia.“

The Encyclopedia of Religion súhlasne uvádza, že „všetko, čomu veria, je založené na Biblii. ‚Podopierajú text‘ (to znamená, že používajú biblické citáty na podporu) takmer všetkých vyhlásení viery a považujú za samozrejmosť autoritu Biblie, ktorá úplne nahradila tradície.“

Všimnime si teraz úryvok z listu, ktorý bol napísaný do severoamerických novín New Haven Register: „Aj keď vás, tak ako mňa, pohoršuje alebo rozčuľuje ich obracanie na vieru, musíte obdivovať ich oddanosť, ich bezúhonnosť, ich vynikajúci príklad ľudského správania a zdravého života.“

Odborník Charles C. Haynes napísal: „Všetci dlžíme Jehovovým svedkom poďakovanie. Bez ohľadu na to, koľkokrát sú urážaní, vyhnaní z mesta alebo aj fyzicky napadnutí, ďalej bojujú za svoju (a tým aj za našu) slobodu náboženstva. A keď vyhrajú, vyhrávame všetci.“

„Jehovovi svedkovia sú očividne najpoctivejšími ľuďmi v Spolkovej republike.“ — Nemecké noviny Sindelfinger Zeitung.

Predseda parlamentu spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko Peter Straub 27. januára 2003 v oficiálnom prejave na počesť týchto obetí povedal: „Všetci, ktorí znášali prenasledovanie pre svoje náboženské alebo politické presvedčenie a ktorí boli ochotní radšej prijať smrť než sa podvoliť [Hitlerovmu režimu], si zaslúžia našu veľkú úctu — úctu, ktorú je ťažko vyjadriť slovami. Jehovovi svedkovia boli jediným náboženstvom, ktoré v ničom nepristúpilo na požiadavky Hitlerovho režimu: Nedvíhali ruku, aby zdravili Hitlera. Odmietli prisahať vernosť ‚führerovi a štátu‘ a rovnako odmietali vykonávať vojenskú a pracovnú službu. A ich deti nevstupovali do Hitlerjugend.“

V správe o medzinárodnom stretnutí svedkov zo 123 krajín sa v The New York Times Magazine hovorí: „Svedkovia nezaujali obyvateľov New Yorku len počtom, ale aj svojou rôznorodosťou (sú medzi nimi ľudia zo všetkých spoločenských vrstiev), tým, že nerobia rozdiely medzi rasami (mnohí svedkovia sú černosi), a svojím pokojným, usporiadaným správaním.“

Sergej Blagodarov, ktorý sa hlási k pravoslávnemu náboženstvu, v novinách Komsomoľskaja pravda vyhlásil: „Počas obdobia viac ako sto rokov nebola ani jediná krajina na svete schopná usvedčiť členov tejto komunity z kriminálnych skutkov ani z nezákonnosti existencie tejto komunity.“

Československé noviny „Nová Svoboda“ v roku 1990 napísali: „Jehovovým svedkom viera zakazuje používať zbraň proti človeku, a preto tí, ktorí sa namiesto základnej vojenskej služby nedostali na šachtu, išli automaticky do väzenia. Hoci aj na štyri roky... Už len z toho vidno ich obrovskú morálnu silu. Takých nezištných ľudí by sme zrejme potrebovali i do najvyšších politických funkcií — ale tam ich nikdy nedostaneme... Uznávajú síce vládne autority, ale vyriešiť všetky ľudské problémy môže podľa nich iba božie kráľovstvo. Pozor — nie sú to fanatici. Sú to ľudia presiaknutí humanitou.“

„Svedkovia učia ľudí, aby poctivo platili dane, aby sa nezúčastňovali na vojnách alebo na prípravách vojen, aby nekradli a celkovo aby žili takým spôsobom života, že keby ho prijali aj iní, viedlo by to k zlepšeniu úrovne občianskeho spolunažívania.“ — Sergio Albesano, Talento, november–december 1996.

„V rozpore s ohováraním, ktoré sa šíri pri určitých príležitostiach, nezdá sa mi, že by [Jehovovi svedkovia] predstavovali čo i len najmenšie nebezpečenstvo pre štátne inštitúcie. Sú to pokojamilovní, svedomití občania, úctiví voči úradným činiteľom.“ — Istý poslanec v belgickom parlamente.

„Jehovovi svedkovia sú očividne najpoctivejšími ľuďmi v Spolkovej republike.“ — Nemecké noviny Sindelfinger Zeitung.

„Mali by ste sa na [Jehovových svedkov] pozerať ako na vzorných občanov. Svedomito platia dane, starajú sa o chorých, bojujú s negramotnosťou.“ — Americké noviny San Francisco Examiner.

„Jehovovi svedkovia sú úspešnejší v udržiavaní stabilných manželských zväzkov než členovia iných denominácií.“ — American Ethnologist.

„Jehovovi svedkovia patria k najpoctivejším a najusilovnejším občanom afrických krajín.“ — Dr. Bryan Wilson, Oxfordská univerzita.

V diele New Catholic Encyclopedia sa píše, že Jehovovi svedkovia sú známi ako „jedna z najlepšie sa správajúcich skupín na svete“.

Noviny Deseret News, ktoré vychádzajú v meste Salt Lake City v Utahu, uviedli, že Jehovovi svedkovia „podporujú pevné rodinné putá a vychovávajú čestných ľudí, ktorí sú prínosom pre spoločnosť“. V novinách sa ďalej písalo: „Členovia sa pridržiavajú pevného morálneho zákonníka. Sú presvedčení, že fajčenie, opíjanie sa, zneužívanie drog, hazardné hry, promiskuita a homosexualita človeku v duchovnom ohľade škodia. Učia ľudí, aby boli čestní a mali dobré pracovné návyky.“

„Členovia tejto viery v priebehu desaťročí veľmi prispeli k rozšíreniu slobody svedomia.“ — Nat Hentoff, Free Speech for Me—?But Not for Thee (Sloboda prejavu pre mňa — ale nie pre teba).

Týždenník Kujawy i Pomorze uverejnil príspevok pod názvom: „Poznáte ich podľa ovocia“. Jedna časť článku hovorila o tom, že členovia takzvaného kresťanstva „v skutočnosti neberú veľmi vážne náboženské zásady, ktoré prijali. Ich konanie je v ostrom protiklade k Jehovovým svedkom, ktorí sa správajú tak, ako hovoria, a hovoria to, čo prikazuje Biblia.“

Kniha Religion in America uvádza: „Táto skupina nikdy neochabla vo svojom sústredenom štúdiu Biblie a jej náuky sú podopreté podrobne vypracovaným systémom odvolávok na biblické verše.“

„Značným dielom prispeli k zachovaniu hodnôt, ktoré patria k najcennejším v našej demokracii.“ — Profesor Ch. S. Braden, These Also Believe (Aj títo veria).

generálny guvernér Dr. Nnamdi Azikiwe žiadal, aby bol prítomný W. R. Brown ako zástupca Jehovových svedkov. Svojej ministerskej rade povedal: „Keby boli všetky náboženské denominácie ako Jehovovi svedkovia, nemali by sme žiadne vraždy, vlámania, prečiny, žiadnych väzňov a žiadne atómové bomby. Dvere by sa nemuseli stále zamykať.“

Na jednej konferencii náboženských vodcov v Španielsku bolo uvedené: „[Cirkvi] sú zrejme príliš nedbanlivé práve v tom, čo je hlavným predmetom činnosti svedkov — v navštevovaní domácností, čo patrí k apoštolskej metodike prvotnej cirkvi. Zatiaľ čo cirkvi sa v nemálo prípadoch obmedzujú na stavanie svojich chrámov, na zvonenie zvonov, aby prilákali ľudí, a na kázanie na miestach uctievania, [svedkovia] sa riadia apoštolskou taktikou, takže chodia z domu do domu a využívajú každú príležitosť na vydávanie svedectva.“ — El Catolicismo, Bogotá, Kolumbia, 14. septembra 1975, s. 14.

Aj v talianskom cirkevnom časopise Andare alle genti jedna rímskokatolícka mníška vyjadrila obdiv k svedkom, keď napísala: „Odmietajú akúkoľvek formu násilia a bez reptania znášajú mnohé skúšky, ktoré na nich prichádzajú pre ich vieru... Aký odlišný by bol svet, keby sme jedného rána všetci vstali pevne rozhodnutí už nepozdvihnúť zbraň bez ohľadu na to, čo by nás to stálo alebo aký dôvod by sme na to mali, práve tak ako Jehovovi svedkovia!“

Talianske noviny „Il Corriere di Trieste“ uviedli: „Jehovovi svedkovia si zaslúžia obdiv za svoju pevnosť a súdržnosť. Na rozdiel od iných náboženstiev sú jednotným ľudom, takže sa nestane, že by sa modlili k tomu istému Bohu v mene toho istého Krista, a pritom by žehnali dvom odporujúcim si stranám v nejakom konflikte, alebo že by miešali politiku s náboženstvom, aby slúžili záujmom vedúcich osobností štátu alebo záujmom politických strán. A v neposlednom rade sú pripravení postaviť sa radšej zoči-voči smrti ako porušiť... prikázanie NEZABIJEŠ!“

„Jehovovi svedkovia majú náboženstvo, ktoré berú oveľa vážnejšie ako veľká väčšina ľudí. Ich zásady nám pripomínajú raných kresťanov, ktorí boli takí nepopulárni a ktorí boli tak kruto prenasledovaní Rimanmi.“ — „Akron Beacon Journal“, Akron (Ohio),

Encyclopedia Canadiana poznamenáva: „Dielo Jehovových svedkov je oživením a opätovným zavedením prvotného kresťanstva, ktoré praktizoval Ježiš a jeho učeníci počas prvého a druhého storočia nášho letopočtu.“

„Jehovovi svedkovia sú úspešnejší v udržiavaní stabilných manželských zväzkov než členovia iných denominácií.“ — American Ethnologist.
Sociologická štúdia s názvom „Viac informácií o ospravedlňovaní násilia“, ktorú vydala Michiganská univerzita, uvádza: „Od prelomu storočia si Jehovovi svedkovia dôsledne zachovávajú postoj nenásilnej ‚kresťanskej neutrality‘, a to počas dvoch svetových vojen i počas ďalších vojenských konfliktov v období ‚studenej vojny‘.“ Ako dôvod, prečo svedkovia zachovávajú neutrálny postoj, štúdia uvádza: „Učenie Jehovových svedkov vychádza z presvedčenia, že Biblia je inšpirované Božie slovo.“

„Svedkovia si získali povesť čestných, zdvorilých a pracovitých ľudí,“ dodáva pani Corbettová v knihe Religion in America (Náboženstvo v Amerike).

Rudolf Höss vo svojej autobiografii vydanej v knihe „Commandant of Auschwitz“ ?(Veliteľ Osvienčimu) hovorí o tom, ako boli popravení niektorí Jehovovi svedkovia za to, že odmietli porušiť svoju kresťanskú neutralitu. Napísal: „Predstavujem si, že takto museli vyzerať prví kresťanskí mučeníci, keď čakali v cirkuse na divé zvieratá, ktoré ich mali roztrhať na kusy. Išli na smrť s tvárami celkom premenenými, s očami upretými k nebu a s rukami zopnutými a zdvihnutými v modlitbe. Všetci, ktorí ich videli zomierať, boli hlboko pohnutí, dokonca to zapôsobilo aj na popravnú čatu.“ ?(Táto kniha bola vydaná v Poľsku pod názvom „Autobiografia Rudolfa Hössa-komendanta obozu oświęcimskiego“.)

A neter francúzskeho generála Charla de Gaulla po svojom oslobodení toto: „Úprimne ich obdivujem. Patrili k rôznym národnostiam: nemeckej, poľskej, ruskej a českej, a vydržali veľmi veľké utrpenie pre svoju vieru... Všetky prejavovali veľmi veľkú odvahu a ich postoj vzbudzoval rešpekt dokonca aj u SS. Keby zapreli svoju vieru, mohli byť okamžite oslobodené. Ale ony naopak nepoľavili vo svojom pevnom postoji, a dokonca sa im podarilo priniesť do tábora knihy a traktáty.“

Dr. Hanns Lilje, bývalý biskup protestantskej cirkvi v Hannoveri, o svedkoch napísal: „Môžu oprávnene tvrdiť, že boli jedinými významnými odopieračmi z dôvodu svedomia v tretej ríši.“

Vydavateľ publikácie Holocaust Educational Digest o nich poznamenal: „Nikto z Jehovových svedkov nikdy nepôjde do vojny... Keby túto vieru vyznával každý, kto má v tomto svete moc, k [druhej svetovej vojne] by nikdy nedošlo.“

Známy, Irsky spisovateľ Hubert Butler sa neobával otvorene hovoriť o nepopulárnych veciach alebo skupinách. A keď to urobil, obyčajne to urobil sám. Vyjadril sa bez strachu, keď porovnával správanie cirkví s odvážnym postojom Jehovových svedkov, ktorí boli v časopise The Irish Times opísaní ako „jednoznačne najnevinnejšia a najbezúhonnejšia apolitická náboženská sekta zo všetkých“

,Keby tak bol každý ako oni!‘
To boli slová istého redaktora luxemburských novín Letzebuerger Journal. O kom hovoril?
Tento redaktor bol v Poľsku, aby sa zúčastnil oslavy 50. výročia oslobodenia Osvienčimu, a všimol si, že jedna skupina, ktorá veľmi trpela, tam vôbec nebola spomenutá. Vo svojej rubrike z 2. februára 1995 identifikoval túto skupinu ako Jehovových svedkov a napísal: „Ani najkrutejšie väznenie či koncentračný tábor, ani hrozba, že biedne zahynú v barakoch určených na vyhladovanie alebo pod sekerou či gilotínou, ich nemohli prinútiť, aby zavrhli svoju vieru.“ A pokračoval: „Dokonca aj brutálne stráže SS obdivovali odvahu, s akou Jehovovi svedkovia išli na smrť.“
Redaktor končil slovami: „Keby tak boli všetci ľudia ako Jehovovi svedkovia!“
SHAGARA: "Len škoda , že nie sú"!

Kniha „Voices From the Holocaust“ ?(Hlasy z holokaustu) obsahuje spomienky jednej Poľky, ktorá prežila koncentračné tábory v Osvienčime a Ravensbrücku. Napísala: „Videla som ľudí, ktorí sa stali veľmi, veľmi dobrými, i ľudí, ktorí sa stali absolútne zlými. Najslušnejšou skupinou boli Jehovovi svedkovia. Pred nimi klobúk dole... Robili pre druhých úžasné veci. Pomáhali chorým, delili sa o svoj chlieb a všetkým navôkol poskytovali duchovnú útechu. Nemci ich nenávideli, a zároveň ich mali v úcte. Dávali im tú najhoršiu prácu, ale oni ju prijímali so vztýčenou hlavou.“

Historik István Deák povedal, že svedkovia boli „podobní prvým kresťanom, ktorí radšej zomreli v tlame leva, než by položili i tú najmenšiu obeť na oltár rímskeho cisára“

„Z ich málo známej histórie zhromaždil Guy Canonici množstvo autentických svedectiev, ktoré človeku vyrážajú dych, keď vidí silu charakteru vyplývajúcu z viery vyjadrenej tými najjednoduchšími slovami, viery, ktorá bola až do konca nezlomná, a to aj medzi deťmi. Táto spomienka by mala poskytnúť základ na súčasné úvahy o kresťanskej povahe Jehovových svedkov.“

Noviny La Stampa v Taliansku takisto hovorili o Jehovových svedkoch, keď uviedli: „Sú to najlojálnejší občania, akých si možno priať: nevyhýbajú sa daniam ani sa nesnažia obísť nevýhodné zákony vo svoj prospech. Mravné ideály lásky k blížnemu, odmietanie moci, nenásilie a osobná čestnosť (čo sú pre väčšinu kresťanov ,nedeľné zákony‘ dobré len na to, aby sa hlásali z kazateľnice) vstupujú do ich ,každodenného‘ spôsobu života.“

Nemecké noviny Münchner Merkur napísali o tej istej skupine toto: „Sú najpoctivejšími a najpresnejšími platiteľmi daní v Spolkovej republike [Nemecko]. Ich poslušnosť zákonom možno vidieť v tom, ako jazdia, i v štatistikách zločinnosti.“

Istý sudca v El Salto v štáte Durango, ktorý pri viacerých príležitostiach konal svadobné obrady pre Jehovových svedkov, povedal: „Tvrdíme, že sme dobrí vlastenci a občania, no Jehovovi svedkovia nás zahanbujú. Sú pre nás príkladom, pretože nepripustia, aby bol v ich organizácii čo len jeden človek, ktorý by žil s niekým len na základe ústnej dohody a ktorý by nelegalizoval svoj vzťah. A vy, katolíci, takmer všetci žijete nemorálnym životom a nelegalizovali ste svoje manželstvá.“

„Čestnosť a rýdzosť je stálou črtou svedkov. Bez ohľadu na to, čo si o svedkoch niekto myslí — a veľa ľudí si o nich myslí veľa negatívneho —, žijú príkladným životom.“ — „Telegram“, Toronto (Kanada), júl 1970.

Ruský učenec Sergej Ivanenko povedal: „Jehovovi svedkovia sú na celom svete známi tým, že bezchybne poslúchajú zákony, a zvlášť tým, že svedomito pristupujú k plateniu daní.“

Kým iné cirkvi si najímajú konzultantov, ktorí lákajú ľudí do kostolných lavíc, alebo zápasia s novodobými problémami, ako je homosexualita a potrat, svedkovia nerobia žiadne ústupky meniacemu sa svetu. Stále systematicky agitujú po celej zemi.“ — The Orange County Register, okres Orange (Kalifornia, USA).

„Pokiaľ ide o šírenie viery, len málo denominácií to robí tak nadšene... ako Jehovovi svedkovia.“ — The Republic, Columbus (Indiana, USA).

„Ako jediní chodia z domu do domu s ‚dobrým posolstvom‘, a tak uplatňujú biblické zásady.“ — Życie Literackie, Poľsko.

„V rámci najväčšej kazateľskej kampane, akú poznáme, Jehovovi svedkovia rozniesli Jehovovo posolstvo po celom svete.“ — News-Observer, Tamaqua (Pensylvánia, USA).

„Ukázali sa... ako slušní, poriadni občania, ktorí žijú podľa vysokých mravných meradiel,“ napísal londýnsky Daily Telegraph. A dodal: „Promiskuita a polygamia, ktorá je charakteristická pre africkú spoločnosť, je u svedkov jednoducho nemysliteľná.“

„Členovia tejto viery v priebehu desaťročí veľmi prispeli k rozšíreniu slobody svedomia.“ — Nat Hentoff, Free Speech for Me—?But Not for Thee (Sloboda prejavu pre mňa — ale nie pre teba).

A ako uznali talianske noviny Fuoripagina, „nikomu nič nevnucujú; každý môže slobodne prijať alebo odmietnuť to, čo hovoria“.

A Louis Cassels, náboženský redaktor United Press International so sídlom vo Washingtone, D. C., napísal: „Svedkovia sa držia svojej viery s veľkou vernosťou, i keď ich to stojí veľmi veľa.“

Noviny, Boston Target, ktoré vychádzajú v Lincolnshire, a uviedli názor istého prispievateľa: „Ľudia strácajú vieru v náboženstvá... Čo títo duchovní cirkvi celé dni robia? Určite nevychádzajú za ľuďmi a nestretávajú sa s nimi podobne ako Kristus... Zdá sa, že jediným náboženstvom, ktoré sa o ľudí zaujíma, sú Jehovovi svedkovia, ktorí chodia za ľuďmi a stretávajú sa s nimi a ktorí sú naozaj zapojení do kázania pravdy — pozývajú vás, aby ste prišli na ich bohoslužby, hovoria o otázkach životného prostredia a v súvislosti s tým aj niečo robia. Nie som Jehovov svedok, ale skutočne si vážim týchto ľudí a počúvam ich.“

Profesor Anatolij P. Ziľber, prednosta oddelenia intenzívnej starostlivosti a anesteziológie Petrozavodskej univerzity a Kareľskej štátnej nemocnice v Rusku, chváli Jehovových svedkov slovami: „Nezneužívajú alkohol, nefajčia, nebažia po peniazoch, neporušujú svoje sľuby ani nesvedčia falošne... Nie je to záhadná sekta, ale občania, ktorí dodržiavajú zákon.“ Dodáva: „Sú to úctyhodní, veselí ľudia, zaujímajú sa o históriu, umenie a život vo všetkých jeho ohľadoch.“ Po vymenovaní pozitívnych zmien, ktorými svedkovia prispeli k bezkrvnej chirurgii, tento profesor hovorí: „Pozmenením Voltairových slov by sme mohli povedať, že keby Jehovovi svedkovia neexistovali, patrilo by sa ich vymyslieť.“
SHAGARA: "netreba si nič vymýšľať, my, svedkovia sme tu a sme tu pre vás, čo chcete zdediť záchranu a život v novom , spravodlivom svete"!  
---------------------------------------------------------

Y LOVE YOU Jehovovi svedkovia!                   

Stačí Lemmy, ... alebo budeme pokračovať?

A povedz, mohol by sa takto niekto vyjadriť o inom náboženstve sveta?  


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2020, 00:21 avatar
36, ...... -----------------------------------------------------------------------------
Spisovateľ William Whalen uviedol v časopise U.S. Catholic: „Myslím si, že jednou z najpríťažlivejších čŕt [organizácie Jehovových svedkov] je jej tradičná politika rasovej rovnosti.“

Talianske noviny „Il Corriere di Trieste“ uviedli: „Jehovovi svedkovia si zaslúžia obdiv za svoju pevnosť a súdržnosť. Na rozdiel od iných náboženstiev sú jednotným ľudom, takže sa nestane, že by sa modlili k tomu istému Bohu v mene toho istého Krista, a pritom by žehnali dvom odporujúcim si stranám v nejakom konflikte, alebo že by miešali politiku s náboženstvom, aby slúžili záujmom vedúcich osobností štátu alebo záujmom politických strán. A v neposlednom rade sú pripravení postaviť sa radšej zoči-voči smrti ako porušiť... prikázanie NEZABIJEŠ!“

V diele New Catholic Encyclopedia sa píše, že Jehovovi svedkovia sú známi ako „jedna z najlepšie sa správajúcich skupín na svete“.
                       


25.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 11. 2020, 22:45 avatar
Pretože nie je Boh ?


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2020, 22:45 avatar
Boh je len funkcia


27.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 11. 2020, 18:31 avatar
21 : Astax, neviem čo máš na práci že nemáš žiaden čas, ale nájdi si ho, lebo nič nie je doležitejšie než pokatoličovanie a obrana správnej katolíckej viery.

" žeby nie len jednotliví biskupi, ba väčšina biskupov a kardinálov hlásalo nepravdy, ale tak, žeby samotné magistérium Svätej Cirkvi (pápež spolu s kolégiom biskupov) upadli do bludu, a tento blud by vyhlásili ako Bohom zjavenú pravdu, teda by ho zo svojej moci vyhlásili ako dogmu t.j. ex cathdera."

Ale ved takáto situácia už predsa aj nastala, a to v 4 storočí počas Arianizmu, kedy Arianizmus si podmanil cirkevné budovy, a jej úrady a zachránila sa len hrstka pravých katolíkov s hrstkou biskupov na čele so svätým Atanázom :

"Kiež vás potešuje Pán Boh....To, čo vás trápi je, že iní držia násilím obsadenú Cirkev, zatiaľ čo vy ste teraz vonku. Takáto je skutočnosť: oni majú miesta, ale vy máte apoštolskú vieru. Aj keď oni obsadili Cirkev, aj tak stoja mimo pravej viery. Lenže vy vytrvajte, nemôžete byť v našich chrámoch, ale viera prebýva vo vás. Uvažujme, čo je dôležitejšie, budova alebo viera ? A kto vlastne stratil a kto získal v tomto zápase, ten čo má budovy alebo ten, kto si zachoval vieru ? Vy ste šťastní, ktorí zostávate v Cirkvi skrze svoju vieru, ktorí zachovávate základy viery, ktorá pochádza z apoštolskej tradície. Ak nepriazeň chcela otriasť vašou vierou-neuspela. Sú to oni, ktorí zdanlivým úspechom sa dostali do súčasnej krízy. Nikto a nikdy nepremôže vašu vieru milovaní bratia a veríme, že jedného dňa nám Boh vráti Cirkev. Čím viac sa oni snažia obsadzovať naše chrámy, tým viac sa oddeľujú od Cirkvi. Tvrdia o sebe, že reprezentujú Cirkev, ale v skutočnosti sú to oni, ktorí sa z nej vylučujú a ktorí zblúdili. Tí katolíci, ktorí zostávajú verní tradícii, aj keď je ich iba hŕstka, sú to oni, ktorí predstavujú pravú Cirkev Ježiša Krista." (Coll.selecta SS.Eccl.Patrum, Caillau and Guillou, vol.32, pp.411-412.)


28.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 11. 2020, 21:16 avatar
Tomáš.

Nie je podstatné veľa písať, pretože človek sa neobracia pre mnohovravnosť iného, ale len na základe milosti. Tak ako som kedysi strávil hodiny dišputami so Shagarom, kde som poukazoval na nezmyselnosť jeho viery, a predsa to nikam neviedlo. On zostal vo svojom duševnom nastavení aj naďalej, pretože tá pravda, ktorá mu bola predložená ho presahovala. Pravda vždy presahuje človeka, a je potrebná milosť, aby sme pravdu prijali a osvojili si ju. Bez pomáhajúcej milosti sa človek môže všelijako namáhať obrátiť iného človeka, ale nedôjde k tomu. A potom môže prísť vyprosená milosť, v hociktorej hodine a ten človek sa obráti. Ty si nestáli vo svojej viere, ešte nemáš pevné základy a pochybnosti tebou ohýbajú. Na jednej strane chceš vyznávať pravdu, ale na druhej strane si sa nechal vtiahnuť do hry ľudskej logiky tých, ktorí spochybňujú dejiny Cirkvi. Musíš ešte duchovne trochu vyrásť (každý z nás by mal duchovne rásť a to až do času nášho odchodu z tohto sveta), aby si sa naučil hľadieť, nie pohľadom ľudskej logiky, ale pohľadom Boha. Tak uvidíš, že hoci existujú aj útoční protestanti, ktorí nenávidia Cirkev, predsa oni nedefinujú všetkých protestantov. Nemôžeme zavrhovať celú skupinu ľudí len na základe omylu jednotlivcov, ktorí sa vzopreli Bohu a Cirkvi. "Hovorím ti, už dostali svoju odmenu." Ani Kristus neodsúdil samaritánov ale miloval ich rovnakou láskou.

"Ale ved takáto situácia už predsa aj nastala, a to v 4 storočí počas Arianizmu, kedy Arianizmus si podmanil cirkevné budovy, a jej úrady a zachránila sa len hrstka pravých katolíkov s hrstkou biskupov na čele so svätým Atanázom"

Predsa nemôžeš túto Cirkevno-dejinnú skutočnosť dávať do pomeru s tým, čo som napísal. Veď predsa ešte predtým ako sa toto stalo bol Arianizmus zavrhnutý na koncile v Nicej, ktorý bol potvrdený pápežom, a kde sa zišli biskupi z celé kresťanského sveta. Tento koncil mal aj dogmatickú záväznosť, pretože celé magistérium (pápež aj biskupi) sa vyslovili za jeho závery. I keď sa Arianizmus vrátil naspäť, a to až do takej miery, že ariáni zabrali "formálne" Cirkev, a to i keď pápež Liberus pod nátlakom cisára podpísal tzv. 3. sirmijskú formulu, ktorá vypustila z nicejského vyznania viery slová „jednej podstaty s Otcom“, predsa sa nemôže hovoriť o zmene záverov koncilu z Nicej. V histórii Cirkvi nikdy nedošlo k zmene náuky, ktorá by predtým bola slávnostne dogmaticky prijatá.
Ako som napísal, že sa tak ani nikdy nemôže stať, pretože vtedy by pekelné brány premohli Cirkev.


45.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   1. 12. 2020, 00:04 avatar
28 :

Tomáš.

"Nemôžeme zavrhovať celú skupinu ľudí len na základe omylu jednotlivcov, ktorí sa vzopreli Bohu a Cirkvi. "Hovorím ti, už dostali svoju odmenu."

Je bludom viniť za vznik protestantizmu výlučne Luthera ktorí ho založili. Protestantizmus by sa rozpadol ako domček z kariet, kebyže v SUCASTNOSTI nema svojich podporovatelov a členov. A títo členovia maju občiansky preukaz, netrpia psychickou chorobou a verejne a SLOBODNE sa rozhodli že vstupia do protestantizmu, takže nemožeš hovoriť že nenesú na tomto žiadnu vinu.
...................................................................................................................................................................................................................

"Ani Kristus neodsúdil samaritánov ale miloval ich rovnakou láskou."

Kristus miloval aj cudzoložnicu ako človeka, ale nie jej vierovyznanie, preto jej povedal "už viac nehreš"! Preto aj pravý katolík povie protestantovi "už viac nehreš"! A nebude mu hovoriť, tvoja viera je tak super, si krestan a si mi brat vo viere.....
.....................................................................................................................................................................................................

"I keď sa Arianizmus vrátil naspäť, a to až do takej miery, že ariáni zabrali "formálne" Cirkev, a to i keď pápež Liberus pod nátlakom cisára podpísal tzv. 3. sirmijskú formulu, ktorá vypustila z nicejského vyznania viery slová „jednej podstaty s Otcom“, predsa sa nemôže hovoriť o zmene záverov koncilu z Nicej. V histórii Cirkvi nikdy nedošlo k zmene náuky, ktorá by predtým bola slávnostne dogmaticky prijatá.
Ako som napísal, že sa tak ani nikdy nemôže stať, pretože vtedy by pekelné brány premohli Cirkev."

Na začiatku si sa vehementne dušoval, že nemože nastať situácia kedy by väčšina Cirkvi odpadla od viery, a predsa taká situácia po koncile v Niceji nastala! Skoro Celá Cirkev začala učiť falošné učenie.

Lenže koncil v Nicei bol právoplatný, ale 2 Vatikánsky koncil nebol právoplatný koncil, pretože každý ekumenický koncil musí byť schválený právoplatným pápežom, no ked je pápež heretik, automaticky sa dostáva pod exkomunikáciu a je zbavený úradu, ako i všetkého čo vykonal, a preto ani 2 Vat. koncil schválený "pápežom" Pavlom VI nie je platný a teda je neplatný, bez účinnosti.


46.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   1. 12. 2020, 00:11 avatar
Astax velmi ťa prosím, prečítaj si túto stránku rozoberám tam vsetky namietky voči tradičným katolíkom . sedevakantismus:

katolik0.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2020, 00:17 avatar
46...... máš to márne, ...... Babylon je Babylon! A je jedno či to máš v hnedom, alebo čiernom?!  


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2020, 22:23 avatar
21, .... a Astax a aj rozumieš slovám : .... " že pekelné brány nepremôžu Cirkev"???

Zrejme nie! Lebo RKC už dávno padla a to až na samé dno "pekla"!

Napíšem o tom tému, .... lebo daným , opakovaným výrazom zavádzate!  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A povedz, ... ak židia ako takí neuverili v Krista a zabili ho, ....... prehrala aj vtedy Božia vyvolená cirkev?
Ako Boh vtedy riešil odpadnutie a neveru Izraela, ked ako národ a náboženstvo boli zavrhnutí???
A čo myslíš, neopakuje sa aj dnes presne to isté?   
Teda, aj v tomto sa mýliš!  


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2020, 22:56 avatar
20, .... pre heretika LEMMYHO, .... a Darwinistu/Marxistu/ .......... Práve som našiel odkaz Johna Calvina v jeho Komentároch k Danielovi zv. 2, str. 243.
Citujem:
"Niektorí si myslia, že slovo Michal predstavuje Krista, a ja proti tomuto názoru nenamietam. "
Alebo:
(Calvin’s Commentaries on The Prophet Daniel, zv. II, Baker dotlač, zv. XIII, s. 369, 370.)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj William Kinkade napísal v roku 1829 ...... „Biblické učenie o Bohu, Ježišovi Kristovi, Duchu Svätom, zmierení, viere a vyvolení“. /strana 153/
V nej venuje celú kapitolu Michaelovi a Ježišovi a teológií, ....... podľa ktorej sú to rovnaká osoba.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brownov biblický slovník o slovách Michal a Anjel hovorí, že obe tieto slová niekedy odkazujú na Krista; a tiež potvrdzuje, že Kristus je archanjel.
Duchovný slovník Woodsa učí na túto tému takmer, ak nie úplne to isté, čo Brown’s.
Butterworth, Cruden a Taylor tiež zhodne tvrdia, že Michael a Angel sú obe mená Krista.
Guyse vo svojej Parafráze k Novom zákonu, Zjavenie 12: 7, uznáva, že mnoho dobrých vykladačov si myslí, že Kristus je Michal; a Guyse súhlasí s týmto názorom.
Rovnakú doktrínu učí aj doktor Watts vo svojich slávach o Kristovi,..... s. 200-202, 218, 223 a 224.
Thomas Scott vo svojich poznámkach k Biblii ... tvrdí, že Michal Archanjel je Ježiš Kristus.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tiež Melanchton, a Amandus Polanus (1561–1610). verili že Ježiš je Michael, .... aj ked ako nestvorený anjel!

Myšlienku, že Ježiš je Michal, možno v skutočnosti vysledovať oveľa ďalej do minulosti ako do 16. storočia, až do 2. storočia, iba že namiesto toho, aby sa Ježiš rovnal Michaelovi, prirovnáva sa k Gabrielovi v Epistula Apostolorum, rané apokryfné dielo, ktoré je súčasťou etiópskeho kánonu.
A samozrejme, aj Hermas z 2 storočia vnímal Ježiša ako "najsvätejšieho anjela".
Citujem: .... "V 3. videní spomína 6 anjelov, ktorí vynikajú nad ostatnými: „To sú svätí anjeli, ktorí boli stvorení prví“(Her. 3. viď. 4:1b ). V 5. videní 1:2b spomína anjela, ktorý je nazvaný „najvznešenejší“ a v 5. prikázaní 1:7b je o ňom napísané: „Všetci totiž boli ospravedlnení najsvätejším anjelom“.
A Hermas pokračuje: .... „Syn Boží sa narodil pred všetkým jeho stvorením, takže sa stal Otcovi radcom pri jeho stvorení“(Her. 9. podob. 12:2)
Aj Justín Mučeník, v dialógu s Tryfónom vysvetľuje: ....... „Existuje... ďalší boh a Pán, ktorý je podriadený Tvorcovi všetkého, ktorý je tiež nazvaný Anjel, pretože on oznamuje ľuďom to, čo si Tvorca všetkého – nad ktorým niet žiadneho iného Boha – želá oznámiť im..."

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
                        

Svedkovia teda nevynašli pravdu o tom, že Ježiš je predľudský Michael /Kto je ako Boh/, ... ale je to zjavená pravda Písma! Pravda ktorú bezbožní ľudia nemôžu poznať!  


43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 11. 2020, 23:11 avatar
Kalvín nie je biblia.
Súhlasí Shagara


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2020, 00:30 avatar
43, ... píšem to preto, ... že mnohí si myslia, že Michaela, ... zákaz krvi, .... jediného Boha, .... a podobne vymysleli JS!
NIE, .... mnohí kresťania aj v minulosti mali ten názor, čo dnes JS !!!  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(218 691 bytes in 0,217 seconds)