Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Praktizoval Ježiš Kristus bielu mágiu?

27
reakcií
2685
prečítaní
Tému 13. júla 2013, 10:50 založil Chiara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 08. 2016
45
29. 08. 2013
30
23. 06. 2015
18
10. 10. 2017
43
 
 


1.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 10:50 avatar
Čo je to mágia?
Podľa otvorenej internetovej encyklopédie Wikipedia je mágia abstraktným systémom, ktorého účelom je umožniť človeku ovládať svet prírody, vrátane predmetov, udalostí, ľudí a psychologických javov, pomocou paranormálnych, tajomných alebo nadprirodzených prostriedkov.

V Biblii sú pre mágiu používané nasledujúce výrazy, ktoré sú veľmi pestré a majú množstvo významov. Už v Starej zmluve sa nachádzajú súvislosti s mágiou . V Novej zmluve nachádzame tu slovo magos, mág. Ide o technický termín, podobný starozmluvnému výrazu Kaldejec, člen etnickej skupiny a zároveň zasvätenec do tajných magických umení.

Mágiu využíval nielen Budha ale aj J.Kristus:
biela mágia má množstvo podôb. Jej najbežnejšími prejavmi sú rôzne podoby ľudového liečiteľstva, kedy ľudia s nadprirodzenými schopnosťami ponúkajú svoje služby ľuďom .
Reiki
Ľudia, ktorí sa aktívne venujú reiki, tvrdia, že ide o prácu so zázračnou uzdravujúcou energiou ki. Táto energia vraj už na svete kedysi bola a používal ju Budha, Ježiš Kristus a ich žiaci. Znovu ju objavil v druhej polovine 19. storočia japonský kresťanský mních Dr. Mikao Usui, ktorý vyučoval na univerzite v Kjóte. V jednom z budhistických kláštorov našiel v knižnici zvitky písané starobylým jazykom, sanskrtom. Išlo o rukopisy a kresby neznámeho Budhovho žiaka, ktoré presne opisovali to, akými metódami Budha uzdravoval, aké k tomu používal symboly a formulky (tzv. mantry).

Faktom je, že J.Kristus bol nadčasový, ovplýval vlastnosťami tzv. "božstva". Napriek tomu, som presvedčená, že J.Kristus využíval praktiky bielej mágie, čo sa v tej dobre považovalo za zázrak. Takáto mágia je práca s mysľou, dokonalá sila myšlienky, ktoré dokáže neuveriteľné veci.

Dnes je však už potrebné vedieť, že nijaké zázraky nejestvujú. V plnej miere sa to vzťahuje i na život Ježiša Krista, ktorý bol Poslom z tých najvyšších Výšin. že neprišiel na zem Zákony rušiť, ale naplniť.

Všetky neuveriteľné činy, ktoré Ježiš na zemi konal, sa z dôvodu jeho najvyššieho možného prepojenia so Zákonmi stvorenia, vesmírne zákony, ktoré museli absolútne nevedomým ľuďom tejto planéty javiť ako zázraky. Vždy, v každom jednotlivom prípade však išlo o dianie, ktoré prebehlo v rámci dokonalých vyšších Zákonov.

Dám vám sem dokument Dynamo magia - Steven Frayn - anglický mág, kúzelník, ktorý svoju prácu ovláda dokonale.
Ak si prezriete jeho magické triky, jeho prácu s mysľou, javí sa, akoby činil zázraky:
chodenie po vode, premena džúsu na colu (Ježišova premena vody na víno), aj ako iluzionista - trik so zmenšeným mobilom vo fľaši a to všetko priamo pred zrakmi divákov, bytostné zmiznutie vlastného ja, levitácia, čítanie myšlienok, poskytnutie autogramu na CD pod nepoškdeným obalom - bez použitia pera, a hromadu ďaľších úžasných trikov z magického kruhu, a to všetko priamo pred zrakmi divákov ( dá sa pozrieť na www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prenasleduje ma názor, že preto náboženstvo zakázalo a zakazuje akýkoľvek druh bielej mágie, lebo by sa prezradila, potlačila a fumigovala celá osobnosť Ježiša Krista, (údajne myticky vymyslená postava ako symbol utrpenia a Božej slávy). A tým by aj Biblia by stratila svoj účinok.

en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Kaki123 muž
   13. 7. 2013, 11:23 avatar
V Kristovom živote vôbec nie sú dôležité zázraky. Za dvetisíc rokov sa na jeho základnú myšlienku "miluj blížneho svojho ako seba samého" nabalilo kopu hlúpostí a nezmyslov , hromada názorov ktoré s jeho základnou myšlienkou nemajú nič spoločné !! Tento syn chudobného tesára , ktorý počas jeho ciest smrdel potom a rybami ako každý iný človek v jeho blízkosti , ponúkol ľuďom jednoduchú , niekto by povedal že primitívnu myšlienku na to , ako vytvoriť raj , či kráľovstvo dobra na zemi. To je nadčasové posolstvo ktoré z neho urobilo syna božieho. Nie mágia čierna , alebo biela.
Súhlasí lahoda, milky945


6.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 11:57 avatar
2, v poriadku, máš pravdu Kaki, ale potom by aj celé Sväté písmo mali byť len o jednej vete a nie vtĺkať ľuďom život Ježiša ako toho, čo činil zázraky, ako za nás trpel - čo učia na katechizme a kňazi nezabúdajú toto veriacim pripomínať.


9.
označiť príspevok

Kaki123 muž
   13. 7. 2013, 12:14 avatar
6.
Samozrejme. Určite máš vo svojom okolí mnoho "veriacich katolíkov alebo evanjelikov" Určite sú medzi nimi mnohý ktorý pravidelne navštevujú sväté omše. Skús sa niektorých opýtať koľko kníh má nový zákon , koľko je evanjelií :-))) A absolútne bonusová otázka je koľký z nich niekedy vôbec evanjeliá čítali !! :-))))))) Opýtaj sa ich prečo im kňaz hovorí že sú jeho OVEČKY !!!! Kristus nechcel aby ho počúvali ako ovce pastiera či ovčiarskeho psa , zrejme chcel aby ho pochopili. Z evanjelií som porozumel že tie "zázraky" ( alebo mágiu ) nerobil rád , dokonca ich robil proti svojej vôli. Ľudia vždy budú túžiť po tom čo nie je dôležité !!! BOHUŽIAĽ :-))))  
Súhlasí lahoda, Chiara


13.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 12:36 avatar
9,
nuž, nebyť J.Krista a jeho nadprirodzených síl - ktoré logicky podľa píska vyplývajú z toho že je synom Božínm, nemohlo by existovať nábožensvto. A práve nábožensvto potrebovalo lapiť svoje ovečky na srdcevrúcu rozprávku. Len ma prekvpuje, koľko rokov to trvá a ešte potrvá. Je to normálne?


15.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 12:39 avatar
13, podľa písma ..oprava )) 


20.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 7. 2013, 13:53 avatar
Kaki123 9: Chcel aby ho ovce pochopili? To robia aj reálne ovce na paši, chápu svojho pastiera? Som myslel, že reálne ovce len počúvajú hlas pastiera, to je zdôraznené v Ján 10. Tým nechcem zmenšovať význam chápania. Pochopenie je základ, bez toho nemôžeš byť ovca, lebo s poznaním rastie aj viera. Takže dôležité je poznanie pravdy / chápanie a nasledovanie pravdy / pastiera.


22.
označiť príspevok

Kaki123 muž
   13. 7. 2013, 14:03 avatar
20.
Vieš aké je charakteristická vlastnosť ovce ??


23.
označiť príspevok

Kaki123 muž
   13. 7. 2013, 14:06 avatar
20.
Milky945 pochopenie je základ toho aby si pochopil že nie si ovca !!!
Súhlasí Chiara


25.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 7. 2013, 14:17 avatar
Kaki123 23: No dobre, tak popieraj Kristove slová v Jan 10 o ovciach, že počujú jeho hlas a nasledujú ho. Keď myslíš, že dôležité a podstatné je len poznanie pravdy a nie jej nasledovanie, je to tvoja vec. Ale je to hlúposť. Načo ti je poznanie pravdy, keď ju nenasleduješ?


3.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 7. 2013, 11:34 avatar
naplanoval si vlastnu smrt a to nedostojnym sposob,bo vedel ze to dokaze iba medzi ludmi,pretoze opovrhoval ludskou laskou
ked sem pride nabuduce ucini to iste,ludsku lasku posliape a znici a to tak,aby bola bez hodnoty,bo vie ,ze sa to da iba medzi ludmi,pretoze bude opovrhovat ludskou laskou
pre Jesuu je nedokonala a plna nedostojnych omylov
takeho pohara sa nedotkne ani za nic na svete
http://www.youtube.com/watch?v=OZLUa8JUR18 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

bol tu a normalne existoval,no a co


5.
označiť príspevok

Kaki123 muž
   13. 7. 2013, 11:53 avatar
Nebol to náhodou ELF ?? :-))))))


4.
označiť príspevok

Alice in Wonderland žena
   13. 7. 2013, 11:38 avatar
akakolvek magia je obycajna manipulacia.aky je rozdiel medzi Marxom,Leninom,Hitlerom,alebo takym Dzurindom?
su to ludia,ktori dost dobre poznaju reakcie ludi a je im znama davova psychoza.
alebo Houdini,Copperfield,alebo Freud?
k magii sa utiekaju ludia,ktori z nejakeho dovodu chcu uskodit inym,lebo magia k beznemu zivotu nie je potrebna.
zvlastne je,ze funguje na principe bumerangu a kazdy,kto sa na to da,musi s tym ratat;


7.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 12:00 avatar
4,
to je trochu diskutabilné, skôr čierna mágia chce uškodiť, biela mágia sa aj dnes nepriamo spomína v cirkvi, dôležitá u nej je (bez ohľadu na nábožensvto) vedieť pracovať dokonale s mysľou , a ten link len dokazuje, že je to možné, je možné pomocou myšlienky a jej sily dosiahnuť nadprirodzenú silu.


8.
označiť príspevok

Alice in Wonderland žena
   13. 7. 2013, 12:10 avatar
7. taketo veci su vzdy diskutabilne,
napriklad diskutabilne je aj to,k comu je dobre pomocou myslienky dosiahnut nadprirodzenu silu?


11.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 12:32 avatar
8,
napríklad v rôznych bezmocných situáciách, alebo pri zdravotných ťažkostiach, našlo by sa toho dosť.


12.
označiť príspevok

regulus muž
   13. 7. 2013, 12:35 avatar
Nie je to nadprirodzena sila. Je to prirodzena sila a mame ju vsetci. Len bez kontroly. A teda nepracuje v nas prospech. Tak k comu asi?
Vy si vazne myslite, ze zijete, ale to je vazne mylny dojem. Zivot bez kontroly vlastnej mysle je len prezivanie. Ako film pred ocami. To nie je zivot.
Súhlasí Chiara


14.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 12:38 avatar
12,
hej, tak by som to aj ja povedala, len sa s tou silou naučiť pracovať, vedieť ako a kedy ju použiť, nie zneužívať..


17.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 13:20 avatar
7,
to že je biela mágia nepriamo skrytá v cirkvi, svedčia o tom aj modlitby, čo je istý magický rituál, kedy sa stav mysle môže napojiť na vyššie sféry.


10.
označiť príspevok

regulus muž
   13. 7. 2013, 12:29 avatar
Tak napriklad Spirit je Saman.
A este Xavier, ale toho nepoznate.  


16.
označiť príspevok

carybdeida
   13. 7. 2013, 13:12 avatar
Buddha podľa dostupných zdrojov považoval rozličné zázraky (alebo mágiu) len za nástroj oblbovania ľudí, ktoré by nemali byť pravým dôvodom ku konverzii a získanie superschopností by ani nemalo byť niekoho cieľom. Za jedinú "nadprirodzenú" schopnosť hodnú praktizovania považoval zbavovanie iných utrpenia.
Je zábavné, že v kresťanstve je to práve naopak - treba spraviť zázrak, aby bol jeden vyhlásený za svätého. A vieru v zmŕtvychvstanie možno považovať za jeden zo základných pilierov kresťanstva.
Súhlasí Chiara, RighteousFred


18.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 7. 2013, 13:35 avatar
Na tebe krásne vidno, že Ježišove zázraky nemohli obrátiť ľudí k Bohu alebo aspoň na pokánie podľa Jána Krstiteľa. Len málo z očitých svedkov uzdravení a iných zázrakov sa stali ovce dobrého pastiera, sa stali ovce Ježiša Krista. .... Porovnávaš Ježiša Krista s Budhom a ďalšími, pritom dávaš medzi nich rovnosť. Dovoľ mi aby som ťa vyviedol z omylu. Ježiš Kristus bol predsa len trochu viac. Bol prvý a zatiaľ ako jediný vzkriesený / oživený, má moc odpúšťať hriechy, lebo je Boh.


19.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 13:40 avatar
18,
a sme doma  milky, to vážne máš silné klapky na očiach, vážne si presvedčený, že Ježiš je Boh? prosím, vysvetli mi, ako odpúšťa hriechy? - vlastne čo sú podľa teba a podľa Boha hriechy?
J.K.vstal z mrtvych lebo mrtvy nebol,   


21.
označiť príspevok

Kaki123 muž
   13. 7. 2013, 13:54 avatar
19.
Ak som Ti správne Chiara porozumel , vysmievaš sa viere iného , respektíve popieraš možnosť že Kristus vstal z mŕtvych , odmietaš možnosť že Kristus bol , či je syn boží !!!! Ale na druhej strane vážne uvažuješ o tom ako využiť bielu , alebo čiernu mágiu , čo sú nehnevaj sa pojmi tak isto z ríše rozprávok a fantázie !!!! NEROZUMIEM :-))))     


24.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 14:08 avatar
21,
Kaki, žite si pokojne vo svojom mytickom svete bájí ak vám to prináša naplnenie; ak si žijete vo svete náboženskej nevedomosti, však je vás takých nespočet  keby ste sa aspoň riadili zásadou božou,a vedeli v živote prejaviť aj čo je láska k blížnemu.

Nevysmievam sa v tom zmysle ako to chápeš ty; neberiem milkimu ani iným veriacim ich vieru. Štve ma ich slepota, hluchota a vymytie mozgov. To čo milky vníma ako vieru, sa hodí do 13 st. ale nie do 21 st.

Kde uvažujem o využití čiernej mágie?

Biela mágia je možno na niečo dobrá a samozrejme sa dá praktizovať, (ten kto ju ovláda) bez ohľadu na to či je veriaci alebo nie. Mala som úvahu , či J.Kristus ako dieťa božích zázrakov, k tomu využíval bielu mágiu, využíval alebo nie?


26.
označiť príspevok

Kaki123 muž
   13. 7. 2013, 14:20 avatar
24.
Neviem možno to z mojich príspevkov nie je cítiť , ale ja nie som žiadny zaslepený katolík , dokonca nie som ani pokrstený , pretože rodičia boli taký osvietený a ponechali to čomu uverím , na mojom rozhodnutí do veku kedy som mnohému začal chápať. Ja vnímam každé náboženstvo racionálne , ako metaforu ktorá ti poskytne na ceste životom určitý smer a mantineli. Nežijem v žiadnom mýtickom svete , ale vo svete tvrdej reality , reality spojenej s nutnosťou zabezpečiť rodinu a jej základne potreby !! Ak ja žijem v mýtickom svete tak skúsim uveriť tej tvojej bielej mágii. Možno mi pomôže GANDALF , možno mi pomôže MERLIN , možno nejaký iný mág !!! Znovu : popieraš možnosť že ten človek vstal z mŕtvych , a obratom sa zamýšľaš nad tým či používal BIELU MÁGIU !!!! To nemá logiku !!!!


27.
označiť príspevok

Chiara
   13. 7. 2013, 14:27 avatar
26,
Kaki, snažíš sa mierne prekrúcať veci a dať ich do inej roviny a vkladáš mi tzv, do úst to čo som nepovedala. Nemôžem popierať že J.K. vstal z mrtvych ak jasne napíšem , že J. Kristus N E B OL M R T V Y - logicky vstať z mrtvych nemohol.

Zamýšľam sa nad životom - zázrakmi J.K, či využíval bielu magiu, ešte niečo ti nie je jasné?


28.
označiť príspevok

Kaki123 muž
   13. 7. 2013, 14:40 avatar
27.
ABY SME SA POCHOPILI !!
OK :
1.) Čo je biela mágia vo vzťahu k Ježišovi ? Čo tou mágiou rozumieš v jeho skutkoch , respektíve kde a ako sa pri jeho činoch prejavovala ? Poprosím stručný popis !
2.)
Výrok v zákone : Ježiš zomrel , a po troch dňoch vstal z mŕtvych.
Výrok Chiari : "J. Kristus N E B OL M R T V Y - logicky vstať z mrtvych nemohol."

Jednoznačne neguješ fakt že Kristus zomrel a vstal z mŕtvych !!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:30,  Veruže boli, nože ho aspoň nezabili a nože do chrbta nevrazili. *05
dnes, 17:28,  Sex lekcie poskytujem len slečnám ;)
dnes, 17:27,  (1) Mil@níčko, myslím si, že tí finnesskári boli k nemu ešte dosť ohľaduplní...
dnes, 17:19,  Vidíš era to je dobrý nápad ;) Tu sú inštrukcie ;) https://www.dzio.sk/hof ;)
dnes, 17:07,  (15) EnaX, veď ho nechaj vyhovárať sa aj ďalej s tým, že Ti za každú výhovorku...
dnes, 17:00,  Musíš ty ho veru hľadať ujo Kaso pri Stráňach pod Tatrami, len tam a nikde inde. *12*12
dnes, 16:59,  (1) Mil@níčko, nože ma zorientuj, kde ten jarok hľadať - a dokonca tam nevidím ani ovečku...
dnes, 16:58,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/100813443_10221693474075023_59371248230323...
dnes, 16:51,  A ty gynekológa. *06
dnes, 16:50,  Potrebuješ navštíviť očného ;)
dnes, 16:50,  A ja tam vidím anjela v ľudskej koži. *12
dnes, 16:45,  Jo a vidím tam dobrého človeka ;)
dnes, 16:42,  Si sa pozrel do zrkadla ? *06
dnes, 16:42,  Kasafran, mne to nevadí, kludne môžeme riešiť aj mňa; len som sa spýtal :)
dnes, 16:41,  Shviňa, zdochni ;)
dnes, 16:34,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/100105033_10216065541663646_6681008550199689216_o.j...
dnes, 16:28,  Je dobré, že sú na svete aj svine. *03*03*12
dnes, 16:21,  (10) J.Tull, súhlasím s Tvojou reakciou, no autorom toho listu nebol Jurečka, ale exposlanec...
dnes, 16:03,  povedali by ste že teóma taký dobrý človek sa šiel modliť do kostola, aby ublížil...
dnes, 15:48,  (2) EnaXnay, zmohol si sa skutočne na extra "vtipnú" reakciu - nebodaj mu chceš...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Staroba je smutná, ale je to zatiaľ jediná známa možnosť, ako sa dožiť vysokého veku.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(101 463 bytes in 0,520 seconds)