Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Poslanci ostali v úžase - ondlho máme byť všetci očipovaní

12
reakcií
434
prečítaní
Tému 7. mája 2019, 16:27 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 5. 2019, 16:27 avatar
Poslanci ostali v úžase: Brusel nám vnucuje novú zákernú pascu. Onedlho máme byť všetci očipovaní
by anna · Published 7.5.2019 · Updated 7.5.2019, tadesco.cz

Minulý týždeň zasadal Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Na predbežné schválenie dostal návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o posilnení zabezpečenia preukazov totožnosti občanov. Na zasadnutí výboru sa odohral veľmi zaujímavý rozhovor, ktorý vám radšej prinášame v plnom znení

Poslanec Marián Kotleba (Ľudová strana Naše Slovensko): Aké by mali podľa nariadenia europarlamentu byť technické náležitosti ochrany nových identifikačných dokladov pre občanov?

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD): V prvom rade obidva doklady, čiže národný identifikačný doklad ako občiansky preukaz, a potom doklad o pobyte, by mali mať bezkontaktný čip (dnes máme kontaktný čip) a v tom čipe by mali byť uložené odtlačky dvoch prstov: palca a ukazováka. S tým Slovensko ani Česká republika na pracovnej skupine nesúhlasili, ale všetky ostatné krajiny nás prehlasovali.

Poslanec Milan Krajniak (Sme rodina): Prečo sme nesúhlasili? Logicky to chápem, ale vieme to nejako sformulovať?

Saková: Myslíme si, a tvrdia to aj naši experti, že dva odtlačky prstov netreba, stačí jeden. Ten problém začína už pri tom, keď žiadateľ o pobytovú kartu celkovo odmietne dať odtlačky prstov. Rumunské predsedníctvo EÚ povedalo, že si to máme vyriešiť na vlastnej úrovni, s čím nemali problém ani ostatné členské štáty.

Krajniak: Takto to funguje aj teraz, či nie?

Saková: Áno, aktuálne to tak je. Ale problém je s tým bezkontaktným čipom. Je tu dlhodobo diskutovaný už od roku 2008 a Národný bezpečnostný úrad certifikoval iba kontaktný čip. Budeme sa s tým musieť ako SR vysporiadať a zabezpečiť prijatie bezkontaktného čipu.

Poslanec Anton Hrnko, predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť (SNS): Tu je teraz otázka na odborníkov: to bude môcť niekto, kto pôjde okolo mňa, získať o mne moje údaje?

Krajniak: Presne tak. Ako ľudia v Číne, budeme už aj u nás skenovaní, každý náš pohyb, nielen cez GPS, ale aj cez identifikačný doklad.

Kotleba: Je tu možný aj súvis s elektronickým zdravotníctvom, hovorí sa, že deti v západnej Európe miznú vďaka tomu, že majú zdravé obličky a niekto si ich na diaľku vytipoval.

Saková: Je to bezpečnostný problém.

Kotleba: Ja ako informatik vám môžem povedať, že čo je vo vzduchu, to sa skôr alebo neskôr „hackne“.

Krajniak: Nebol tam žiadny odborník, keď to odsúhlasili?

Saková: Ešte to nebolo schválené na rade ministrov. Tam sa hlasuje väčšinovo. Premiéri členských krajín to však už schválili.

Kotleba: Európsky diktát v priamom prenose.

Krajniak: Človek nemusí nosiť pri sebe bankovú kartu, ale identifikačný doklad áno.

Saková: Uvidíme, kedy nám to dajú na radu ministrov vnútra, tam určite bude prítomný aj europol a interpol a budú obhajovať bezkontaktný čip. Zatiaľ neviem, kedy by to malo ísť na rokovanie a nepoznám ani stanovisko jednotlivých krajín. Premiéri to schválili, ale neviem s akým obsahom. Budem sa musieť spýtať pána premiéra, ako im odprezentovali tento bezpečnostný prvok bezkontaktného čipu: ako to bude zabezpečené, a či úroveň bezpečnosti bude ponechaná rovnaká ako pri kontaktnom čipe.

Kotleba: Pani ministerka, to sa nedá. Vzduchový prenos nikdy nebude môcť byť tak zabezpečený ako prenos na kontakt. Tu opäť vidíme, ako nás chcú zlomiť.

Hrnko: Čo s tým spravíme?

V tomto momente dal predseda Hrnko hlasovať o návrhu uznesenia, z prítomných však nikto nebol za, traja prítomní členovia výboru boli proti a štyria sa zdržali. Po hlasovaní ešte nasledovala debata poslancov na danú tému.

Kotleba: S čítačkou, ktorú si kúpia v podsvetí aj s kódmi za pár tisíc eur od tých správnych policajtov a na diaľku si o vás prečítajú všetko, to ako keby vás mali na röntgene. Takto miznú v západnej Európe zdravé deti. To už dnes naozaj existuje, stačí si trochu pogúgliť.

Krajniak: Tam budú všetky informácie: odtlačky prstov, zdravotný stav. Žiadna ochrana nebude spoľahlivá. V Číne, tým že ich je tak veľa, to robia tak, že ľudí identifikujú podľa systému rozpoznávania tvárí (Face Recognition System). U nás to nebude potrebné, bude stačiť občiansky s bezkontaktným čipom.

Kotleba: Najprv obchodné reťazce začali s tým, aby ľudia začali používať bezkontaktné platby, aby si na to zvykli. Potom vám to dajú s elektronickou zdravotnou dokumentáciou, za tým prídu občianske preukazy a z ľudí sú nakoniec pojazdné katalógy. A potom bude stačiť, že nejaký človek, sediaci napríklad v dodávke, si bude so skenerom s dosahom dvesto či päťsto metrov čítať o okoloidúcich akú majú krvnú skupinu a všetky ostatné detaily, a vyberať si, kto sa napríklad môže hodiť „na súčiastky“.

Krajniak: Alebo napríklad komplic vreckárov im môže dať tip: choďte tamto za tým, ten je bohatý, bude mať plnú peňaženku.

Poslanec Milan Laurenčík (SaS): Nehnevajte sa, ale toto už je scifi.

Krajniak: To nie je scifi, ale absolútna realita, bohužiaľ.

***

Toľko debata poslancov slovenského parlamentu o bruselskom návrhu zaviesť identifikačné doklady s bezkontaktným čipom. Čo dodať na záver? Azda iba to, že eurovoľby sa blížia, tak by si mal každý dobre zvážiť, čo dáva väčší zmysel: či ich odignorovať, a prispieť tak k zvoleniu podobných europoslancov, akých sme tam mali doteraz, alebo ísť voliť, aby sme mohli poslať do Bruselu naozaj akčnú deratizačnú čatu, ktorá to tam celé posype Savom.

Bezkontaktný čip so všetkými údajmi v občianskom preukaze!!!!! Skutočne lepší nápad je už len taký čip si nechať vpychnúť do ruky!!!! Výborne, takže naši poslanci sú ci vedomí rizík s tým spojených, tak nech ukážu ako vedia kopať za nás a nie za fašistickú EÚ.

Ivan Lehotský


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 5. 2019, 16:32 avatar
Pasca trvá

Lehotský Ivan krycie meno Sergej agent 13566 I Košice

Lehotský Ivan pre KGB krycie meno VLADO

www.upn.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

úd ruhovia okamžite preč z fašistickejh EU na hruď veľkého slävänskäho nadbrata

   


3.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   7. 5. 2019, 16:36 avatar
Dobry vtip   tak tym liberalkom naozaj jebe teda aby som bol spisovny maju poskodeny mozog su proste psychycky naruseny. A teraz je to na nas roduvernych a zdravych hetero jedincoch, ci budeme tejto menej pocetnej skupine uchylakov z vybagrovanym mozgom tolerovat jejich excesy alebo im pristrihneme kridelka podobrom sa s nimi neda nijako. To je holy fakt.


4.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 5. 2019, 17:09 avatar
(3) PartOFgod,
neboj sa, tie ich krídelká im už dlhšie pristriháva vývoj vo svete a onedlho budú celkom "odkrídlení" všetci. Potom im pomôže len ich metamorfóza na patrične vhodné druhy podzemných hlodavcov...


5.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   7. 5. 2019, 17:13 avatar
  to si musim zapamat to je vystizne


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 5. 2019, 21:30 avatar
ON DLHO ČIPUJEME .

Koniec hlásenia

                       

Škoda že sa toho nedožil najebaný súdruh Sergej Chelemendik        

Ten sníval o čipovaní vždy keď dosiahol svoju dennú dávku 5 promile .

A ja som mu dobre radil Sergej ty sa raz uchlastáš na smrť ale on nič chlastal a čipoval ďalej    


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 5. 2019, 21:31 avatar
ON DLHO    


8.
označiť príspevok

gabriel pb
   7. 5. 2019, 22:10 avatar
Kasafran vravel som Vám dovolenky a cestovanie je drahé
Súhlasí Kasafran


9.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 5. 2019, 23:49 avatar
(8) Gabriel pb,
ďakujem za upozornenie, ale nerob si starosti - veď ja pri mojom "eštébáckom" dôchodku 2000 € môžem dovolenkovať kedy chcem a kde chcem. Už aj Slušnému človekovi som prezradil, že sa na jeseň opäť chystám na výzvedy do štátu Ohio v USA...


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 00:13 avatar
Kasafran o tom vôbec nepochybujem. V USA máš kopec rodiny takže je to logické že ich navštevuješ . Proste vedeli kam maju utekať čo ti sťažka vysvetlia . Ale nič si z toho nerob ono v USA žije 2000 000 ľudí , ktorí maju slovenské korene takže tvoja rodina je uplne normálny jav.


11.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 5. 2019, 16:48 avatar
(10) Osvietený,
keďže si nie veľmi pamätlivý, tak Ti zopakujem, že jeden koreň mojej rodiny bol do USA presadený v roku 1921, keď najstaršia sestra mojej matky odišla z Liptova do štátu Ohio za svojim priateľom do Clevelandu, ktorý tam už vyše roka pracoval v US Steel...


12.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   13. 5. 2019, 16:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 5. 2019, 17:06 avatar
(12) Fotón,
čo už s Tebou a Tvojou vierou. Ak chceš ostať aspoň čiastočným pozemšťanom, potom Ti odporúčam aspoň časť svojho racia oslobodiť z "vyvoleného" otroctva...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:06,  Vystihol si to. Mne sa páči tá hnedo-ružová vesmírna hmota - neviem čo to je, či niečo...
dnes, 03:04,  Predám knihu The God Delusion. Autorom je Richard Dawkins....
dnes, 03:03,  Ďalší dôvod, prečo neveriť zaostalým náboženským rozprávkam.
dnes, 03:02,  Ten kráľ bol kurevník, mám si to vysvetliť tak, že vedúci sú dnes kurevníci?
dnes, 02:52,  Neviem teraz, či prenajímanie domčeka používaš iba v básni, alebo myslíš, že máš...
dnes, 02:16,  Máš rada vesmír? Ja som si práve otvorila okno dokorán. Zobudil ma dážď, počúvam, ako...
dnes, 01:36,  Tak ako keď sme informovaní, že žijeme v posledných dňoch podledných dní na samom konci...
dnes, 01:25,  Kráľ Šalamún je predobrazom dnešného Vedúceho Zboru SJ...!
dnes, 00:36,  Čo všetko ešte o vesmíre nevieme. Inak, tie časti vesmíru sa zdajú byť nádherné, ale...
dnes, 00:29,  Keď Pavol Janík tára. Pletie si veci. http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2020070015
dnes, 00:12,  Aj toto je krása. .. https://apod.nasa.gov/apod/ap200703.html
dnes, 00:10,  Lívia triafa do čierneho. https://www.youtube.com/watch?v=B2Z4OzckRsg&pp=wgIECgIIAQ%3D%3D
dnes, 00:09,  Uvarila som zemiaky, zajtra idem tie lokše z nich urobiť, ak mi vyjdú, tak Ti napíšem, a ak...
včera, 23:54,  Wauky https://apod.nasa.gov/apod/astropix.html
včera, 23:11,  mufíku tvoj pán satan má z teba radosť :)
včera, 23:07,  presne presne...mufík je zahoracka špina....*21*21*21
včera, 22:43,  mufik plný zloby a nenávisti :)
včera, 22:42,  mufík "znovuzrodený" banderovec :)
včera, 22:06,  mufik je špina čelovek.... zahoracka šviňa*21*21*21
včera, 21:56,  mufík bandera......*21*21*21*21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 716 bytes in 0,205 seconds)