Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Po revolúcii...

51
reakcií
1256
prečítaní
Tému 23. marca 2017, 20:21 založil gastro.

podobné témy:1.
označiť príspevok

gastro žena
   23. 3. 2017, 20:21 avatar
Ako to vnímate vy po revolúcii? Aké má vyhody a nevyhody táto doba?


2.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   23. 3. 2017, 21:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 21:04 avatar
Ale volia, volia KSSMER SD. :D


4.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 3. 2017, 21:21 avatar
Výhody: väčšia sloboda slova, sloboda náboženského presvedčenia,viac možností cestovať, slobodný pohyb po Európe, spoločná mena, prístup k špičkovým technológiám.
Nevýhody: väčšia dravosť, nevraživosť medzi ľuďmi, väčšie rozdiely medzi bohatými a chudobnými, väčšie nároky v práci niekedy hraničiace až s otrokárstvom, človek sa musí viacej o seba starať, nezamestnanosť, bezdomovectvo, vulgárnosť v spoločenskom a politickom živote.
Súhlasí Ludwig, -era-


5.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 21:40 avatar
Výhody: sloboda slova a písma, vierovyznania, voľný pohyb po Európe, väčšie možnosti presadiť sa, možnosť kvalitného štúdia v zahraničí, zrušená branná povinnosť, menšie napätie medzi východom a západom, moderné technológie, žiadne vojská CCCP na území Slovenska, žiadne odvádzanie do gulagov, žiadne prenasledovanie kresťanov, žiadna privatizácia majetkov plus možnosť podnikať, žiadne tajné služby odvádzajúce ľudí kvôli inému názoru, či kvôli oznámeniu od suseda, ktorý má rodinu v Rusku, zrušenie fyzických trestov, väčšia rovnoprávnosť.............

Nevýhody: komunisti a ich potomkovia vo vláde a na vedúcich postoch, až prílišná tolerancia mnohých (podľa mňa zvrátených a chorých) vecí, znížená súdržnosť medzi bežným obivateľstvom


6.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 22:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 22:35 avatar
Čo sa týka nevýhod tak v systéme ich nevidím, ak by bola položená otázka, že aké sú výhody a nevýhody ľudstva tak by som ti napísal toľko nevýhod, že by mi nevydržali 3 klávesnice. A áno, pre mňa je tento systém dobrý, pretože krásne vyfarbuje skutočné tváre ľudí - uvedom si, že chyba je v ľuďoch, nie v systéme. Za socíku sa robili iné veci, len sa o tom nevravelo.. To, že mal niekto rodinu v Rusku, bol v strane alebo mal známych komunistov bol prakticky nedotknuteľný... Ale rozoberme si teda tých bežných ľudí.. Čo sa dialo? No ľudia boli opatrnejší, pretože systém ich držal nakrátko, lenže máš milióny prípadov, kde sused nabonzoval suseda eštebákom a oni ho cvakli len preto, že dotyčný, ktorý ho bonzol za nejakú vymyslenú sprostosť bol kamarátom s niekym u polície alebo hocikde inde.. V dnešnej dobe páchajú samovraždy zo sociálnych dôvodov? Sociálne pomery sú veľmi zlé? Ale prečo? Ako som už viackrát písal - pozri si kto nám sedí vo vláde už 27 rokov, pozri si popredné miesta v súdnictve a u polície - veľké množstvo komunistov ktorí si dnes síce hovoria kapitalisti, no praktiky ostali. Ak by tu bola normálna, moderná vláda tak by to vyzeralo inak, lenže koho tam zvolíš? Nikoho... Tu je kľúčový problém.

A neviem či prenasledovanie, väznenie, odvody do gulagov, bonzovanie, strach a kontrolu považuješ za pokojnejší život, ja každopádne nie.
Súhlasí dorota


9.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 22:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   23. 3. 2017, 23:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 23:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2017, 14:51 avatar
7,.....je naivné vyvyšovať nejaký ľudský systém. Ale v každom prípade, dnešný systém -"kapitalistická anarchia", je niekoľkonásobne horší,ako ten predchádzajúci ak to hodnotíme morálnymi i materiálnymi dobrami.
Dnešný systém je obludný v tom,že tie "vedľajšie straty" a utrpenie, morálny deficit/a pod./ sa vníma cez prizmu údajnej demokracie! Kdežto, ten minulý systém,ani zďaleka nemal taký negatívny dopad na ľudí, a viac postihoval jednotlivcov,ktorí provokovali daný režim , a tak si privodili isté perzekúcie. Väčšina ľudí sa absolútne nezaujímala o politiku a nikdy neriešila to,čo tí, ktorý vyzdvihovali pozlátko západu aj s jeho údajnou demokraciou.
Osobitnou kategóriou tu boli náboženstvá a ich postihovanie. Ale aj tu treba rozlišovať a vnímať širšie súvislosti tohoto problému.
Záverom,....celé biblické posolstvo stojí na konfrontácií dvoch systémov! Boží systém,versus svetský,ľudský systém!
Celé posolstvo Biblie poukazuje,že ľudia pri akomkoľvek režime a pokroku nie sú si schopní vládnuť sami,bez toho,aby to neviedlo k utrpeniu a zneužívaniu!
Božie Slovo, Biblia, výstižne opisuje výsledok pôsobenia všetkých ľudských vlád slovami: „Človek panoval nad človekom na jeho škodu.“ (Kazateľ 8:9)
Aj preto všetky ľudské vlády sú nedostatočné a zlyhávajú a preto budú odstránené!
Danile 2:44 píše,,........„Za dní tých [posledných] kráľov zriadi nebeský Boh kráľovstvo, ktoré nebude nikdy zničené. A kráľovstvo nebude prenesené na nijaký iný ľud. Rozdrví a ukončí všetky tieto [pozemské] kráľovstvá a ono samo bude stáť až na neurčité časy.“ (Daniel 2:44, 45)


41.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   24. 3. 2017, 15:07 avatar
Ak je teda niekoľkonásobne horší, tak mi vysvetli prečo sú všetky krajiny postihnuté socializmom v dnešnej dobe tam, kde sú a prečo sú západné krajiny omnoho ďalej ako post-komunistické.

Čo sa týka dopadu na ľudí, tak už som to tu tiež niekde písal... Systém nie je zodpovedný za správanie ľudí.. Ľudia ako takí sú prehnití v každom systéme, len inak činia a praktikujú svoju zlobu a skazenosť.


8.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 22:47 avatar
Vyjadrím sa ešte k jednotlivým bodom, ktoré si vymenoval.

Exekúcie - načo si niekto berie pôžičku, ktorú nie je/nebude schopný splácať? Je to voľba človeka, nikto ho nenúti brať si ju.

Bezdomovectvo - túto tému osobne moc neobľubujem, pretože nerozumiem tomu ako môže niekto dať prívlastok "ľudia" tomu alkoholickému odpadu bez kúska hrdosti a pudu sebazáchovy. Pozri sa na západné Slovensko - na 14 000 pracovných miest potrebujú stálych zamestnancov za celkom slušné peniaze, to je oficiálna štatistika a neoficiálne hodnoty sa pohybujú ešte vyššie. Práca je, len o ňu ten odpad nemá záujem, radšej bude totiž vycucávať systém a percento aj z tvojich daní, ktoré prepijú a prehrajú v automatoch... Máš mnohé práce s ubytovaním, máš možnosť prenocovať v centrách kde je jedinou podmienkou nebyť pod vplyvom alkoholu, lenže oni čo urobia? Radšej zamrznú aby sa mohli ožrať ako sa vyspať v teplej posteli - toto je to, čo ty obhajuješ?

Životný štandard - neviem čo k tomuto napísať, asi len toľko, že keď si porovnáš dobu za 40 rokov tu a za 40 rokov na západe tak uvidíš rozdiel v pojmoch "životný štandard" a životný štandard.


10.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 22:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 23:08 avatar
9. Milióny bol nevhodný výraz, uznávam, desaťtisíce je lepší výraz, moja chyba, ospravedlňujem sa. A myslíš, že zorganizovali frašku preto, že sa nevedeli nabaliť? Veď CCCP bol totalitným blokom, kde mohli komunisti všetko a neboj sa, za tých 40 rokov sa nabalili až dosť, nežná revolúcia bola pretože CCCP sa rozpadal, socializmus ako taký nikdy nebol dlhodobo udržateľným systémom.. Čo sa týka gulagov tak hovorím o celkovom priebehu, neboli to len 50. roky, boli to aj 70. roky keď odvádzali ľudí na Sibír stavať koľajnice a robiť v podmienkach horších ako boli nacistické koncentráky...

10. Obmedzené videnie vecí neznamená, že skutočnosť nie je iná, a čo sa týka jednostrannosti tak áno - v tomto prípade ich hádžem do jedného vreca pretože som vymenoval, myslím si, že dosť prostriedkov k navráteniu sa do normálneho života a ak aj napriek tomu je niekto na ulici a chlastá krabicové víno, je to pre mňa odpad, nič viac. Stroskotanci, ktorí nezvládnu ani vlastné životy sú mi ukradnutí, zaoberám sa globálom v ktorom nikdy nebolo, nie je a ani nebude všetkým dobre, ide o to však, čo je lepšie a podľa môjho je dnešný systém omnoho lepší než všetky predošlé. A čo sa týka existenčných problémov, tak koho je to chyba, že sa do nich dostávajú? Nie náhodou tých konkrétnych ľudí?


12.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 23:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 23:18 avatar
12 Poprosím ťa aby si ma prestal urážať, respektíve tvrdiť o mne nepravdivé informácie ako som podľahol mentalite človek človeku vlkom a neviem čo.. Načo je rýpanie takéhoto typu dobré? Ja s tebou komunikujem ako s nezávislou osobou a človekom, ktorí má právo na vlastný názor - neodsudzujem ani neposudzujem, akurát komunikujem a vyjadrujem svoj názor. Fakticky ťa poprosím ako partner v debate aby si sa takýchto invektív voči mojej osobe zdržal, pretože jednostrannosť názorov sme tu mali akurát tak za socializmu.

70 roky - bolo to nazvané pracovné tábory a mnoho ľudí by ti o tom porozprávalo, ktorí taktiež v tej dobe žili. A je síce pravda, že na seba nemohli prepísať budovy či podniky, lenže kontá ktoré mali už vtedy v zahraničí vykazovali veľmi pekné cifry.
Súhlasí Slušný človek


28.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2017, 13:48 avatar
Táraš nezmysli, bud nič nevieš, alebo si mladý a sprostý...socializmus bol raj na zemi, ale hlupákom to nestačilo, teraz čakájú, a dúfajú, že bude po smrti...naivný hlupáci...tie táraniny o socializme u nás máš odkiaľ...


32.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   24. 3. 2017, 14:03 avatar
Zaujímavé ako je istá typická skupina slov a fráz, ktoré využívajú všetci ľudia bez argumentov - "si mladý a sprostý, nič nevieš, tak to nie je, táraš somariny, socializmus bol raj na Zemi, vtedy bolo lepšie, ľudia mali všetko" a podobné žvásty. Poskytol som, myslím, že mnoho vecí, ktoré poukazujú na chyby bývalého režimu, ale ťažko niečo riešiť s obmedzenými jedincami, pre ktorých je vrcholom sveta prísť z robity a ísť si ľahnúť a zvyšok dňa nič nerobiť..

A táraniny o socializme? Povedz mi čo nepravdivé som napísal?


15.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 23:20 avatar
A ešte sa spätne vrátim k tomu, že prečo obhajujem systém.... Prečítaj si moje predošlé príspevky, je v nich toho mnoho prečo systém obhajujem. Ty obhajuješ socializmus kvôli veciam o ktorých si presvedčený ty, ja sa zase dívam na dnešný systém tak ako sa dívam, pretože som o tom, čo tvrdím presvedčený ja.


18.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 23:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

asmodei muž
   24. 3. 2017, 13:58 avatar
(18.) Na priamu demokraciu este nemas dostatok rozumnych ludi k dispozicii.


16.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 23:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 23:30 avatar
Zásadná, opakovaná chyba - zhrňme si čo som napísal? Povedal som, že bezdomovci sú pre mňa odpad, pretože majú možnosť zaradiť sa do života - majú? Majú, takže tým pádom tí bezdomovci, ktorí sa ocitnú na ulici neprávom či omylom sa dokážu opätovne zaradiť, ale tí, ktorým to vyhovuje na nej ostávajú a to cielene - títo sú pre mňa odpad, takže si asi zle pochopil čo som napísal, prípadne som sa možno zle vyjadril, je už dosť hodín takže možno som už aj trochu unavený a píšem menej zrozumiteľne..

Jednostrannosť názorov podobne ako za socíku nie je len v mainstreame, ale aj v alternatíve - v čom je rozdiel? Je to dovolené - za socíku by išli všetky alternatívne médiá za mreže, resp. by ani nevznikli lebo bolševici by radšej preventívne zatkli 3 a pol dediny a 4 mestá, len aby niekto náhodou nenapísal niečo, čo by bolo namierené proti ním.
Súhlasí Slušný človek


21.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 23:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 23:31 avatar
18. Priama demokracia je idealistický, nerealizovateľný blud, bohužiaľ.


22.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 23:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

asmodei muž
   24. 3. 2017, 14:00 avatar
(22.) Vo Svajciarsku nie je priama demokracia aku si ty predstavujes a myslim si zaroven, ze is pleties priamu demokraciu s mobokraciou.


33.
označiť príspevok

ardzun muž
   24. 3. 2017, 14:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

asmodei muž
   24. 3. 2017, 15:08 avatar
(33.) Maju zavazny charakter len v tom, ze sa musi nimi vlada zaoberat. Vobec to neznamena, ze sa musia schvalit. Ale to som ti tu uz viac krat pisal, ale ty si budes stale mliet len to svoje.


43.
označiť príspevok

ardzun muž
   24. 3. 2017, 15:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2017, 19:12 avatar
táraš...ani nevieš ako...


25.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   23. 3. 2017, 23:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   23. 3. 2017, 23:43 avatar
19. Neviem prečo mi stále tlačíš do úst niečo, čo som nepovedal, ja sa vyjadrujem ku konkrétnym veciam, nekonšpirujem ktorá teória spadá pod čo keďže je ovládaná čím a tým a oným...

20. Myslel som na Slovensku.


24.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 3. 2017, 23:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   24. 3. 2017, 00:01 avatar
Prepáč, už sa mi to celé plietlo, myslel som príspevky 21 a 22. A príklad by sme si zobrať mohli, s tým súhlasím.

A Scarlet, nerozumiem tvojmu správaniu, celkovo tu nerozumiem správaniu mnohých ľudí načo sa medzi sebou urážajú a načo do seba rýpu, každopádne ja jedným z nich byť nemienim, nemienim tu nikoho posudzovať ani nikomu nič hovoriť, načo si mám ničiť svoje vlastné nervy presviedčaním niekoho o niečom, čím by som mu dokonca za pozitívneho výsledku pomohol? Ja sa len rád pozerám na ľudí ako ubližujú sebe, okoliu a ešte sa pritom aj usmievajú.

Systém je iný a neradím sa do skupiny idiotov, tvrdím, že Slovensko je na tom natoľko zle, že sa z toho dostane len ťažko. Dobrú noc aj tebe.


27.
označiť príspevok

ardzun muž
   24. 3. 2017, 00:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Drobček1
   24. 3. 2017, 13:55 avatar
haha...27 ročný znalec socializmu....hovno o ňom vieš tak si nevymýšľaj


34.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   24. 3. 2017, 14:08 avatar
Drobcek1, ty si ďalší z prokomunistických mozgov bez argumentov, alebo ich len nevieš sformulovať? Poukazovať na vek je základom prehnitej, komunistickej generácie pretože nedaj bože, aby niekto mladší vedel nebodaj trochu viac... neviem prečo si predošlá generácia myslí, že za to, že má 860 rokov tak vie všetko a môže každého posudzovať... A potom? Potom prídu voľby, 860 roční mudrci hodia do urny KSSMER SD a následne sa 4 roky sťažujú ako robia za almužnu a ako sa majú zle... Toto sú tie postoje kvôli ktorým sa Slovensko nemá možnosť pohnúť ďalej, či nebodaj napredovať... keby sa radšej ľudia namiesto toho neustáleho nadávania a nespokojnosti zamysleli, že čo by mohli spraviť lepšie, tak by to hneď inak vyzeralo.
Súhlasí Slušný človek


35.
označiť príspevok

Drobček1
   24. 3. 2017, 14:12 avatar
nemôžeš vedieť viac lebo si ho nezažil tak nepoučuj...a ak ti ho takto popísal nejaký idiot ktorý bol rebelom je to tvoj problém...ja som ho prežil celý ...a blbcovi nemienim vysvetľovať v čom bol dobrý alebo lepší


36.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   24. 3. 2017, 14:16 avatar
Hm, máš zaujímavú slovnú zásobu, treba prežiť socializmus aby som takú získal? A prečo by som nemal vyjadriť svoj názor? Len preto, že som v tej dobe nežil? Potom nikto nemá právo riešiť ani sa vyjadrovať k histórii, pretože ju nezažil? Typické, obmedzené komunistické zmýšľanie v malej, stále sa obaľujúcej škatuľke, pretože čo by bolo ak by náhodou praskla a komunista by zbadal aj širšie spektrum?
Súhlasí Slušný človek


37.
označiť príspevok

Drobček1
   24. 3. 2017, 14:21 avatar
ak chceš niečo reálne hodnotiť tak to musíš mať vlastnú skúsenosť, inač sú to len výmysly,domnienky...a ak tu osieraš socik len preto že ti to niekto povedal tak robíš zo seba blbca....a na wikipediu sa neodvolávaj....p.s.napíš mi niečo o živote domorodcov v brazílskom pralese, ako žijú,či sú šťastní a pod. ...nevieš lebo si tam nebol a nezažil si ich život....


38.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   24. 3. 2017, 14:25 avatar
Človek nemusí všetko zažiť aby o tom niečo vedel, priniesol by som ti x ľudí, ktorí v tej dobe žili a dobre im nebolo, neodvolávam sa na žiadnu wikipediu, odvolávam sa na fakty z druhej ruky, ktoré mám a nie je ich málo. Ako som počul názory jednej strany, tak i deuhej a utvoril som si vlastný názor, plus samozrejme nejaký ten dokument a literatúra. Čo sa týka tých domorodcov tak existujú dokumenty z ktorých sa dá zistiť ako žijú, nemusíš tam byť aby si o tom niečo vedel.


39.
označiť príspevok

Pro-Electro muž
   24. 3. 2017, 14:27 avatar
A zaujímalo by ma na základe čoho urážaš ľudí, ktorí majú opačný názor od tvojho.. Len preto, že si myslíš, že tvoj názor je správny?


44.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2017, 17:44 avatar


45.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2017, 17:51 avatar
Komunisti neboli červený, boli zlatý...kto nezažil, nikdy nepochopí...


47.
označiť príspevok

Aranjes žena
   24. 3. 2017, 19:17 avatar
..hej..držali Ťa v zlatej klietke ..no ,v zlatej..boli sme jak zvieratká v ZOO ...mali sme vpodstate všetko,len ten výbeh sme mali príliš malý ...zažila som len tú lepšiu lepšiu časť socíku,ale moji starí rodičia prišli po "víťaznom februári"o polia,dobytok a ešte z toho ,čo im zostalo museli odovzdávať kontingent a nikto sa ich nepýtal ,či majú z čoho...museli ... potom ..zinscenované súdne procesy ,"pobyty" v uránových baniach a iné svinstvá ,to bol doslova hon na čarodejnice ...nebolo všetko košér ani vtedy ,ani dnes..


50.
označiť príspevok

fajer
   24. 3. 2017, 19:46 avatar
a porozprávaj niečo aj o amerických farmároch v tých časoch ako dreli...


52.
označiť príspevok

Aranjes žena
   24. 3. 2017, 21:23 avatar
50. Si si neprečítal poslednú vetu ? ...píšem ,že nebolo všetko košér ani vtedy ,ani dnes .. a potom ,myslím ,že hovoríme o Slovensku ,tak by som neporovnávala amerických farmárov a slovenských roľníkov ..ale to nie je podstatné, podstatné je to ,že nemám rada heroizovanie tej ktorej doby, či toho-ktorého režimu .


48.
označiť príspevok

sta2rky muž
   24. 3. 2017, 19:38 avatar
Za socializmu sme m u s e l i zostať doma a mali sme prácu, teraz m u s í m e isť do zahraničia za prácou. Za socializmu sme pracovali pre spoločnosť, dnes pre kapitalistu.


51.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   24. 3. 2017, 19:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

sta2rky muž
   24. 3. 2017, 19:44 avatar
Za socializmu nám "hrozil" mier, za kapitalizmu nám hrozí vojna. Za socializmu sme mali sociálne istoty, dnes neistoty. Kapitalista ti možno nevyplatí ani mzdu. Chceš sa domôcť práva, spravodlivosti - môžeš sa súdiť, ak máš šťastie, tvojí potomkovia sa dožijú "spravodlivého" rozsudku.
Súhlasí fajer
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:35,  ... ospravedlňujem sa; minutáž druhého videa ma byť 1:18...*21
dnes, 13:32,  presne Tull, aby sa necítil zahanbený..........
dnes, 13:28,  Napíšem svoj názor. Nedávam peniaze* žiadnej nadácii, ale vážim si každého kto...
dnes, 13:02,  jasne mufiku, riesenim je oddeliť rasy.......betonovým plotom.....
dnes, 12:58,  ano zabudol som napísať že policajt......niečo take sa stalo pre niekolkými rokmi
dnes, 12:56,  je zaujimave že na to nereaguje
dnes, 12:50,  ok maš tam znova 100 .....a to si zas nemysli,že mam zas tolko tych euríkov ale paci sa mi...
dnes, 12:47,  ondrej61, o čom to melieš? ...nestrieľal predsa civil, ale policajt... ako vieš, žeby sa...
dnes, 12:42,  lemmy, ja ked som ta upozornila , ze som pomohla bezdomovcovi a prispela mu fin. čiastkou...
dnes, 12:23,  Nevedia, či im práve fotografia nespôsobí problémy.
dnes, 12:18,  samozrejme že su citliví na fotografovanie.......mnohí sa možno aj hanbia, že tak...
dnes, 12:17,  Suroviny. zeler, petržlen, mrkva,bujón, korenie.
dnes, 12:14,  Áno, dostal som sa do núdzového stavu. Nula eur na účte. Teraz ponúkam polievku z vlastnej...
dnes, 12:09,  Áno, bránim sa voči nespravodlidlivej reakcii od Osvieteného.
dnes, 12:07,  Nemám to vôbec jednoduché. Žobráci sú citliví na fotografovanie.
dnes, 12:05,  Nemusí to robiť cez humanistickú zbierku, postačí,, ak bude neohovárať humunistov.
dnes, 12:04,  ty to robíš preto,aby si niečo osvietenemu dokazoval?.....ved robíš dobru vec, tak ju rob ak...
dnes, 12:01,  Osvietený ma kritizoval, že ponúkam lacné jedlo bezdomovcom. Tak má teraz príležitosť...
dnes, 11:54,  a co už ty vieš o osvietenom , komu on kde pomaha....nemusi to robiť cez teba, hadam ho...
dnes, 11:53,  A je pravda, že som na invalidnom dôchodku. Lekár mi povedal, aby som vykonával také...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(140 666 bytes in 0,242 seconds)