Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

PÁPEŽ VYJADRIL PODPORU PÁROM ROVNAKÉHO POHLAVIA

24
reakcií
245
prečítaní
Tému 23. októbra 2020, 01:03 založil Čeka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Čeka muž
   23. 10. 2020, 01:03 avatar
“Sú božími deťmi a majú právo na rodinu”, citujú pápeža svetové médiá. Podporu párom rovnakého pohlavia a ich rodinám pápež vyslovil v rámci natáčania dokumentárneho filmu “Francesco”.

Pápež zároveň povedal, že páry rovnakého pohlavia majú byť “právne pokryté”.

scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 10. 2020, 01:20 avatar
To je proti Bohu. Je ine to tým ludom tolerovať, nech si doma robia čo chcú....Tí ľudia by mali ale vedieť, že je to proti Bohu a ked to nevedia, tak im to kresťan povie...
Tvrdili, že sú múdri, a stali sa bláznami. 23 Slávu nepominuteľného Boha zamenili za zobrazenú podobu pominuteľného človeka, vtákov, štvornožcov a plazov. 24 Preto pre túžby ich sŕdc vydal ich Boh napospas nečistote, takže sami zneucťovali vlastné telá. 25 Božiu pravdu zamenili za lož a korili sa a slúžili stvorenstvu namiesto Stvoriteľovi, ktorý je požehnaný naveky. Amen. 26 Preto ich Boh vydal napospas hanebným vášňam. Lebo ich ženy zamenili prirodzený styk za protiprirodzený. 27 Podobne aj muži zanechali prirodzený styk so ženou a rozpálili sa rozkošníckou vášňou jeden voči druhému; muži s mužmi páchali hanebnosti a sami na sebe si odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie.


3.
označiť príspevok

Čeka muž
   23. 10. 2020, 01:25 avatar
Ondrej ja nepíšem či je to správne ani či je to proti bohu alebo biblii. Iba som odcitoval slová pápeža.

Pápež František: Kto som ja, aby som súdil homosexuálov?

Pápež František sa v pondelok zastal homosexuálne orientovaných ľudí z radov katolíckej cirkvi. Urobil tak krátko po tom, ako sa vrátil z Brazílie, kde absolvoval svoju vôbec prvú zahraničnú cestu od zvolenia za pontifika.

Gejovia a lesbičky by podľa neho nemali byť "súdení" ani "odsúvaní na okraj". Zároveň vyzval na väčšie zapojenie žien do aktívneho cirkevného života.

"Ak je osoba homosexuálna a hľadá Boha a má dobrú vôľu, kto som ja, aby som ju súdil?" položil si rečnícku otázku na tlačovej konferencii vo Vatikáne. Tieto jeho slová analytici označili za prelomové a v kontraste s tým, čo hlásal jeho predchodca Benedikt XVI. Gejovia by podľa Františka "nemali byť odsúvaní na okraj, ale musia byť včleňovaní do spoločnosti". Pápež však skritizoval takzvanú "homosexuálnu loby", ktorá podľa neho nemá čisté úmysly. "Problém nie je v (sexuálnej) orientácii," vyhlásil. "Musíme byť bratia. Problémom je lobovanie za túto orientáciu, lobovanie chamtivých ľudí, politické lobovanie, slobodomurárske lobovania, toľko veľa lobistických skupín. Toto je horší problém," dodal.

František sa venoval aj otázke žien v cirkvi. Ich vysväcovanie za duchovných síce odmietol, prihovoril sa však za väčšie zapojenie príslušníčiek nežného pohlavia do práce vnútri cirkvi. "Nemôžeme obmedzovať úlohu žien v cirkvi," vyhlásil.

www.ta3.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 10. 2020, 01:42 avatar
Edo, ani ja ich nesúdim, Božie Slovo ich súdi. Oni samozrejme nemusia eriť v Boha, ale je dobre ak vedia, čo je v Božom Slove...
Nikto ich nechce odsuvať na okraj spoločnosti....žijeme v demokratickej zemi, nežijeme v totalite, ako v moslimských krajinách, kde s tým problem veru nemaju. Papež by im mal podať pomocnu ruku, ale nie tak že to schvaluje, ale že sa bude trebars za nich modliť.....
Kresťan to je ako Lot v Sodome a Gomore....Ide o to aby takých Lotov bolo dnes čo najviac....Boh ich vyvedie von tesne pred sudom.....


8.
označiť príspevok

Čeka muž
   23. 10. 2020, 01:49 avatar
Ondro veď to píšem keď ich boh chce trestať a súdiť ja mu nebránim , keď ich takých stvoril nech si ich aj odsudi .

Pozri Švedsko ?

Práva leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT) ve Švédsku jsou považována za jedny z nejprogresivnějších v Evropě a ve světě. Stejnopohlavní sexuální aktivita byla legalizována r. 1944
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Proste to nechali na boha


9.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 10. 2020, 01:57 avatar
Edo veru, celý svet je už pomaly Sodoma a Gomora........Boh ľudí takto nestvoril....Oni pobludili.
Tvrdili, že sú múdri, a stali sa bláznami. 23 Slávu nepominuteľného Boha zamenili za zobrazenú podobu pominuteľného človeka, vtákov, štvornožcov a plazov. 24 Preto pre túžby ich sŕdc vydal ich Boh napospas nečistote, takže sami zneucťovali vlastné telá. 25 Božiu pravdu zamenili za lož


10.
označiť príspevok

Čeka muž
   23. 10. 2020, 02:00 avatar
Ale sranda je že pobludili aj zvieratká
www.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 10. 2020, 02:08 avatar
Zvierata Boh sudiť nebude, to je taký pud, alebo čo. Človek vie dobre čo robí a ma aj svedomie....môže svoje spravanie napraviť, alebo nemusí, a možu mu pri tom aj oči vypadnúť ako tým dvom roztomilým žabam?......    


4.
označiť príspevok

Čeka muž
   23. 10. 2020, 01:32 avatar
Osobne neviem posúdiť či treba lesbičku či geya trestať upáliť alebo vyvrhnuť na okraj spoločnosti . A nie som si istý že mám ako heterosexual také právo ich súdiť . Pápež v tom má jasno . On také právo nemá. Ak také právo má boh nech ich súdi trestá a nechá horieť v pekelnom ohni . To že ich niekto chce upaliť v predstihu ešte na zemi troška pripomína upalovanie čarodejníc .
Osobne neviem pochopiť čo by so mnou malo robiť že si dve lesbičky vymenia prstienok ??? Lebo so mnou to ani nehne a nech si vymenia i dva . A ak tým urazili boha nech sa jemu zodpovedajú nie mne .


5.
označiť príspevok

Čeka muž
   23. 10. 2020, 01:33 avatar
Príde Krištof a zase bude o kus pápežskejší  
Súhlasí Shagara


6.
označiť príspevok

Čeka muž
   23. 10. 2020, 01:35 avatar
No to čo si to ten pápež zase dovolil??? Je on vôbec katolík?   

Chromík už je papežskejší

scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 10. 2020, 12:59 avatar
Pápeš František sa snaží dobiehať Kristovo posolstvo - to posolstvo, ktoré už takmer dve tisícročia je zanedbávané, hriešnym človekom deformované a to v celom priereze všetkých náboženstiev uctievajúcich Boha a Ježiša - v akomkoľvek podaní - aj moslimskom - sekty ani radšej nespomínam.
Za celú zanedbanú históriu sa nielen zanedbalo dobro medzi ľuďmi, ale sa zlo zovšeobecnilo na dobrých len preto, že sú iní a sú v menšine.
Homosexuálne cítiaci človek predsa nemôže byť dobrý človek!!!! veď je zvrátený, stratil rozum, stratil cit, stratil empatiu, stratil dobrý úmysel......stratil všetko - oni nemajú predpoklady na to, aby mohli byť dobrými ľuďmi.
História, ale aj súčasnosť v niektorých krajinách takýchto ľudí nielen odsudzovala, ale ich likvidovala, že nácko Adolf....
František sa rozhodol vrátiť do RKC zdravý rozum a Kristovo posolstvo o láske a dobru.
Zavŕtal do riadneho augiášovho chlieva.
Držím mu palce aj keď neverím, že sa mu ho podarí vyčistiť.
Príliš veľa zlých má z toho smradu prospech a nerobí im problém všetko prekrúcať vo svoje podanie.
Súhlasí Osvietený


13.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 10. 2020, 13:18 avatar
To že ich má rad, to je v poriadku....su tiež stvorení na obraz Boži, ale to že schvaluje registrovane partnersta je proti Bohu, pretože Boh taketo partnerstva neschvaluje....RKC tymto posuva do prekliatia....
Tychto ludi treba mať naozaj rad, ale ak veria mali by sa sami chcieť zmeniť....a prosiť Boha aby sa stali takými ako to chce Boh....Papež je populista, a zradza Bozie Slovo....


22.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 10. 2020, 20:55 avatar
13-
Ondrej cituj mi , kde v Biblii je napísané, že dve osoby rovnakého pohlavia nemôžu spolu bývať a mať sa pri tom aj radi.
Ja o takom ničom neviem. No a keď to Biblia nezakazuje, čo už akú rolu pred Bohom hrá to, že im iný človek, alebo ľudia vydaju k tomu nejaký papier - že ich registrujú?
Zdržanlivejší by som bol však v prípade adopcií detí, ale viem si osobne predstaviť, že za istých okolností to je možné a bude to v prospech týchto detí, nielen takýchto partnerov.
Bolo to už dávnejšie, kolegyňa s mužom si adoptovali malé dievčatko. Trvalo im minimálne dva roky, až im to umožnili. Museli podstúpiť spústu šetrení o svojich životoch, o materiálnom zabezpečení aj viaceré psychotesty až im to umožnili.
Ak by si mali adoptovať dieťa partneri, tak by museli podstúpiť podstatne viacej šetrení, aby sa im to umožnilo.
Pritom stačí ísť do niektorej z osád, kde zistíš aké detsky milé dokážu byť malé deti a ako z nich v týchto osadách vyrastajú psychicky narušené a mravne degenerované jedince.
Čo je potom pre takéto deti a aj pre spoločnosť lepšie, čo je Bohu milšie???
Súhlasí peter67


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 10. 2020, 15:03 avatar
kntsz František sa ukázal ako racionalne mysliaci človek a držím mu tiež palce .

Ale stale sa nájdu ľudia ktorí síce hovoria aký je hriech ak si dve ženy prstienok vymenia čo u nás dlhé desaťročia nehrozí .

Len stále neviem prečo má človek potrebu ich súdiť na zemi ??? Veď ak to prekáža bohu nech ich strestá na zemi alebo nech zhoria v pekle .

Ale vždy bola skupinka ktorá sa na boha hrala a chcela tie pekelné ohne na zemi zapalovať a to ešte voči nevinným .

Hovorili tomu láska k blížnemu .
Súhlasí kntsz


14.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 10. 2020, 13:51 avatar
takým populistom, ktorý zradil Bozie Slovo je aj Pavol II.
http://www.youtube.com/watch?v=23KRKMADVoo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Aka spoločna duduchovnost medzi Kristom a belialom?.......
Ved tie naboženstva uctievaju demonov......


15.
označiť príspevok

Krištof
   23. 10. 2020, 14:55 avatar
www.krestandnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Autor článku je katolícky kňaz, farár a vyučuje fundamentálnu teológiu na bohosloveckej fakulte v Bratislave


17.
označiť príspevok

Krištof
   23. 10. 2020, 20:10 avatar
Podľa novších zistení to vyzerá inak:

"Catholic News Agency – ale rovnako aj katolícky kňaz Lukáš Fejerčák, ktorý nám do redakcie zaslal svoju analýzu – upozornili na to, že vyjadrenia pápeža v Afinejevského dokumente sú vystrihnuté z rôznych miest Alazrakiovej interview. ...
Kým z rozhovoru Alazrakiovej s pápežom je zjavné, že František nehovorí o právach „novej“ rodiny, ale o tom, že rodičia majú homosexualitu svojho dieťaťa prijať, a nie ho vypudiť, v Afinejevského dokumente vyvolávajú pápežove vyjadrenia zdanie, že homosexuáli majú právo založiť si rodinu...

Bergoglio (František) však vždy uznával, bez toho, aby to nazval „manželstvom“, že v realite existujú veľmi blízke zväzky medzi osobami rovnakého pohlavia, ktoré samy osebe nemusia zahŕňať sexuálne vzťahy, ale zahrnujú veľmi intenzívne a stabilné spojenie. Do hĺbky sa poznajú, mnoho rokov zdieľajú spoločné bydlisko, starajú sa o seba, obetujú sa jeden za druhého. No a môže sa stať, že v extrémnej situácii alebo v prípade choroby tieto osoby uprednostňujú, aby sa o tom hovorilo nie s ich príbuznými, ale s osobou, ktorá do hĺbky pozná ich zámery. A pre to isté uprednostňujú, aby táto osoba zdedila všetok ich majetok a tak ďalej. Toto môže byť ukotvené v zákone a nazýva sa to „registrovaným partnerstvom“ (unión civil) alebo „zákonom o civilnom spolunažívaní“ (ley de convivencia civil), nie manželstvom. ...
V roku 2014 v rozhovore pre taliansky denník Corriere della Sera povedal, že manželstvo tvorí jeden muž a jedna žena. Zároveň konštatoval, že niektoré štáty legalizovali registrované partnerstvá, aby osoby, ktoré spolunažívajú rôznymi spôsobmi, si vedeli zabezpečiť zdravotnú starostlivosť."
svetkrestanstva.postoj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Krištof
   23. 10. 2020, 20:18 avatar
Podľa toho to teda vyzerá tak, že pápež František nevyjadril podporu pre sexuálne vzťahy osôb rovnakého pohlavia. Išlo o niečo iné


20.
označiť príspevok

Krištof
   23. 10. 2020, 20:30 avatar
Nie je to tak dávno, čo pápež František povedal, že hoci homosexuálne sklony nie sú ešte hriechom, tak sexuálny styk homosexuálov ním už je. Presnejšie, dočítať sa dá o tom toto:
"Ďalšou dôležitou otázkou bola homosexualita a postoj Cirkvi voči nej. Svätý Otec (František) začal v tejto veci svoje vyjadrenie úvahou o tom, čo je to hriech, a dvakrát zopakoval, že nie sú ním sklony. „Ak máte sklon sa hnevať, to nie je hriech, ale ak sa rozzúrite a zraníte iných, dopustíte sa hriechu,“ vysvetlil." 
www.tkkbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk 


23.
označiť príspevok

Krištof
   23. 10. 2020, 21:43 avatar
V pôvodnom texte rozhovoru pápež František povedal:
"Zdůraznil jsem, že homosexuál má právo na rodinu, což neznamená schvalování homosexuálních úkonů."
www.radiovaticana.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Čiže nejde o žiadne schvaľovanie sexuálnych úkonov (stykov) homosexuálov zo strany pápeža Františka.

Celý kontext:
"Kdybychom se přesvědčili o tom, že jsou to Boží děti, mnohé by se změnilo. Jednou mi v letadle položili otázku – pak jsem se rozzlobil, protože jedny noviny to zveřejnily – o rodinné integraci osob s homosexuální orientací. Řekl jsem tehdy, že homosexuálové mají právo na to, aby žili v rodině a rodiče mají právo na uznání homosexuality jejich dítěte. Z rodiny nelze nikoho vyhnat ani mu znemožnit existenci. Dále jsem chtěl říci, že když se u dospívajících projeví nějaká známka této orientace, je třeba vyhledat odborníka, ale namísto toho jsem užil slovo „psychiatr“. Ony noviny pak napsaly: „Papež posílá homosexuály za psychiatrem“. To není pravda! Tutéž otázku mi položili ještě jednou, a já jsem zopakoval, že tito lidé jsou Boží děti, mají právo na rodinu. Vysvětlil jsem, že užití toho slova byl omyl, že jsem mínil něco jiného. Když si všimnete něčeho, co se vymyká běžnému kontextu, nezaměřujte se na ono slůvko, abyste popřeli všechno ostatní. Zdůraznil jsem, že homosexuál má právo na rodinu, což neznamená schvalování homosexuálních úkonů."


25.
označiť príspevok

Krištof
   23. 10. 2020, 21:53 avatar
Lukáš Fejerčák uverejnil v diskusii pod daným článkom tento text:
"Tu je doteraz najlepšie vysvetlenie, aké som prečítal, a s ktorým sa plne stotožňujem:
PÁPEŽ NEHOVORIL O REGISTROVANÝCH PARTNERSTVÁCH, FILM MANIPULUJE KONTEXT
Objavuje sa nové svetlo v kontroverzii okolo výpovedí pápeža Františka v dokumentárno-biografickom filme Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenija Afinejevského. To, čo svetové médiá echovo priniesli v stredu 21. októbra ako správu o historickom obrate v učení Cirkvi o legalizácii homosexuálnych zväzkov, sa ukázalo ako hrubá dezinterpretácia.
Samotná americká agentúra CNA, ktorá prišla so správou, že pápež mení doterajšie učenie Cirkvi, na druhý deň publikovala nový článok, v ktorom píše, že medializované výpovede vo filme „sú výsledkom montáže rozličných viet z pápežovho interview a ich prezentovania ako súvislého celku“.
Agentúra navyše uvádza, že samotný režisér Jevgenij Afinejevskij jej reportérom podal skutočnosť tak, ako keby pápež František rozprával na tému údajných „civilných zväzkov“ priamo jemu. Vyšla však najavo skutočnosť, že išlo o archivované nepoužité úryvky z materiálu nasnímaného ešte v roku 2019 v rozhovore pápeža Františka s mexickou žurnalistkou Valentinou Alazraki pre médium Televisa.
Realite nezodpovedá ani samotný termín „registrované partnerstvo“, ktorý vzbudil vo verejnosti najväčší rozruch. Španielsky výraz „convivencia civil“ vyjadruje bývanie v spoločnej domácnosti, ale nie automaticky partnerský zväzok. Autori však posunuli význam týmto smerom, keď v titulkoch výraz preložili do angličtiny právnym termínom „civil union“ (civilný zväzok).
Po analýze kontextu, z ktorého sú jednotlivé úseky viet povyberané a spojené dohromady je všetkým jasné, že pápež v žiadnom prípade nehovorí o legalizovaní homosexuálnych zväzkov.
Sústreďuje sa na niečo iné, a to na otázku vzťahu rodičov k dieťaťu, u ktorého sa prejavila homosexuálna tendencia. Rodičia majú túto skutočnosť akceptovať a dieťa zahrnúť rodinnou láskou.
Práve v tomto kontexte pápež vo filmovom spracovaní hovorí: „Homosexuálne osoby majú právo byť v rodine. Sú Božími deťmi, majú právo na rodinu. (...) Nikoho nemožno vyhadzovať z rodiny, ani mu pre to strpčovať život.“ V pokračujúcich vetách originálneho interview s Valentinou Alazraki, ktoré sa do filmu už nedostali, pápež dokonca ešte vyslovene upozorňuje: „A to neznamená, že mienim schvaľovať homosexuálne akty, ani najmenej.“
Manipulácia zmyslu výpovede respondenta posúva filmársky artefakt do nového svetla. K otázke profesionálnej etiky dokumentárneho žánru sa zrejme vyjadria aj odborníci filmovej vedy. Paradoxom zostáva, že cena bola udelená filmu práve za historiografický prínos.
autor textu: Jozef Bartkovjak"
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 10. 2020, 21:47 avatar
Som rád že je to tak, to by už bolo fakt moc.....akurát sa divim kntsz, že sa zastával pápeža...


19.
označiť príspevok

djjaro muž
   23. 10. 2020, 20:19 avatar
18No vidis a uz sa tu bili hlava nehlava 


21.
označiť príspevok

Krištof
   23. 10. 2020, 20:38 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:42,  35 - tí, čo to nechápu SPRÁVNE, si po čase zakladajú nové náboženstva...:-)...
dnes, 09:42,  Nerobí.....
dnes, 09:39,  A ja som žil v mylnej ilúzii, že koleno je iba sobotňajšie menu :)
dnes, 09:37,  To bezpochyby :)
dnes, 09:35,  Takže tu asi ozaj platí, že človek sa učí celý život. *04 .....ktorá ho predávala....
dnes, 09:32,  Dobre investované 3 milióny. *13*13*13*13*13*13
dnes, 09:31,  Ešte je nutné zaplatiť SPRÁVNY poplatok? *03*03*03*03
dnes, 09:30,  Koleno už úspešne vrie 1,5 hodiny. *02*02*02*02 Do 12:00 to bude tak akurát, mäkkučké, že...
dnes, 09:29,  Je to možné, z nás kresťanov si robí srandu asi hádam každý. *28*28
dnes, 09:24,  Kasafran ;) Zrovna dnes mi jeden ujo zakričal, keď som mu ušla s výťahom: Ty, tyy,...
dnes, 09:18,  Asi vás vo svojom dvore nechce. *39*19
dnes, 09:13,  Eduard, Ondrej, no mne sa tento tvoj návrh pomoci Lemmymu páči, i keď si myslím, že Lemmy...
dnes, 08:45,  ...a SPRÁVNE poznať biblické proroctvá sa nedá len čisto na základe textov Biblie.
dnes, 08:28,  Čím viac sa to zamotáva, tým tažšie sa to chápe...okrem tých, čo správne poznajú...
dnes, 08:25,  Teómovi nezostáva, než čumieť :)
dnes, 08:24,  Mne to stále pripadá tak, že Lemmy si tu z vás robí iba srandu.
dnes, 08:23,  Zaujímavý odsek z horecitovaného článku hovorí: “Aký je teda múdry postoj? Keď Písmo...
dnes, 08:16,  Vo Wisconsine oficiálne Biden Trumpa porazil o vyše 20-tisíc hlasov. Certifikáciu hlasov...
dnes, 07:52,  Tak sme sa dočkali aj toho 1. decembra, aby sme sa pre poriadok mohli pozrieť na ďalšiu...
dnes, 07:51,  Samozrejme, že rád prídem, ale iba na skútriku.*04 Takže jedinou podmienkou je teplo,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 538 bytes in 0,256 seconds)