Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Otvorený list pani prezidentke SR Zuzane Čaputovej

15
reakcií
470
prečítaní
Tému 9. septembra 2019, 23:34 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 9. 2019, 23:34 avatar
Otvorený list pani prezidentke SR Zuzane Čaputovej

Vážená pani
Mgr. Zuzana Čaputová
prezidentka SR
Štefánikova 2
811 05 Bratislava

Vážená pani prezidentka SR,
dňa 28.8.2019 ste sa dopustili bezprecedentného porušenia politickej kultúry na Slovensku vymenovaním Michala Kováča ml. za vedúceho diplomatickej misie v Spojených arabských emirátoch. S týmto človekom sa totiž spája niekoľko nedoriešených káuz. Začalo to kauzou Technopol, v ktorej figuruje popri Mariánovi Kočnerovi.

Podľa výpovede P. Krylova, ktorý bol odsúdený v Nemecku, ho Michal Kováč ml. navádzal na zorganizovanie podvodu voči Technopolu. Ako informoval Peter Tóth v denníku SME v roku 1996, obvinil major Valenčík v decembri 1995 Michala Kováča ml. z navádzania na trestný čin podvodu. Vyšetrovanie však nebolo ukončené, pretože vtedajší prezident SR, Michal Kováč st., udelil 12. decembra 1997 svojmu synovi Michalovi Kováčovi ml. prezidentskú milosť, ktorou sa všetky stíhania voči Michalovi Kováčovi ml. zastavili.

Keď boli v roku 2017 zrušené Mečiarove amnestie, očakával každý seriózny občan SR, že budú zrušené aj Kováčove milosti pre jeho syna. Vtedajšie politické štruktúry na Slovensku na čele s vtedajším predsedom vlády Róbertom Ficom, však zohrali nechutné divadielko pre plebs a oklamali občanov SR. Kováčove milosti pre jeho syna napokon neboli zrušené. Jedine strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko nekompromisne požadovala aj zrušenie všetkých Kováčových milostí. Na poslaneckom grémiu sa Marián Kotleba dozvedel dôvody strán Smer-SD a SNS, pre ktoré nebudú zrušené všetky Kováčove milosti. Údajne by to spôsobilo šokujúce odhalenia o činnosti niektorých prominentných osôb na Slovensku. Pri vyšetrovaní ľudí, zapletených do kauzy Technopol, by sa údajne vylialo také množstvo starej politickej špiny, že by to mohlo spôsobiť verejné pobúrenie a dokonca by to vraj ohrozilo dobré meno a pamiatku nebohého prezidenta Kováča. A tak Michal Kováč ostal oficiálne aj naďalej bezúhonný občan SR.

Lenže už predtým, v roku 2015, Hospodárske noviny podrobne informovali o ďalšej kauze Michala Kováča ml., spojenej s fiktívnym zvyšovaním dôveryhodnosti skupiny Chirana Group, čo umožnilo umelo navýšiť jej hodnotu. Išlo o podvod v hodnote vyše 30 miliónov EUR.

Vážená pani prezidentka, je málo pravdepodobné, že ste o týchto skutočnostiach nevedeli. Sú to totiž verejne dostupné informácie. V štátoch so štandardnou úrovňou politickej kultúry prezident po takomto morálnom zlyhaní sám odstupuje. Verím, že ste schopná sebareflexie a sama odstúpite z funkcie prezidentky SR. V opačnom prípade bude toto Vaše bezprecedentné zlyhanie vrhať na Vás zlé svetlo až do konca Vášho pôsobenia v úrade prezidentky SR.

S úctou

Karol Dučák, žurnalista a spisovateľ


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 9. 2019, 23:43 avatar
Súdruh Durčák nevie že Kovačove amnestie boli zrušene tiež .    

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Potvrdenie zrušenia Ústavným súdom

31. mája 2017 vydal Ústavný súd SR nález, v ktorom konštatoval súlad uznesenia NR SR o zrušení amnestií s Ústavou SR.[10]

Svoje rozhodnutie vyhlásil 6 dní pred skončením 60 dňovej lehoty, ktorú určili poslanci. Za zrušenie amnestií bolo osem z desiatich sudcov. Proti zrušeniu boli sudcovia Peter Brňák a Milan Ľalík[73]. Sudcovia Ivetta Macejková, Ľudmila Gajdošíková a Lajos Mészáros mali iný názor k časti odôvodnenia, ale hlasovali za.[11][74][75][76]

V komuniké k rozhodnutiu Ústavný súd napísal: „Amnestovaním skutkov súvisiacich so zavlečením Michala Kováča ml. do cudziny predseda vlády Vladimír Mečiar porušil princíp zákazu svojvôle, princíp legality, princíp ochrany ľudských práv a základných hodnôt v spojení s princípom rešpektovania medzinárodných záväzkov, princíp deľby moci, princíp transparentnosti a verejnej kontrolovateľnosti.“ "Je očividné, že predseda vlády sa požiadavkou zdržanlivosti pri výkone právomoci udeľovať amnestiu, resp. milosť, v čase, keď zastupoval prezidenta, neriadil, naopak, zásadným spôsobom ju zneužil bezprostredne po ujatí sa jej výkonu"[10] Na základe tohto nálezu začala po 22 rokoch prokuratúra skúmať, či sa V. Mečiar nedopustil trestného činu zneužitie právomoci verejného činiteľa.[77]

Amnestia udelená Michalom Kováčom svojmu synovi je zrušená tiež, nie je však jasné ako sa v prípade bude pokračovať keďže Michala Kováča ml. očistili nemecké súdy.

Vymenovanie Michla Kováča ml malo istú genezu

Kováča mladšieho by vymenoval aj Kiska. Čaputová očakáva, že jeho obvinenia zrušia

Syn prvého prezidenta má previerku.

Vymenovanie ešte pred Čaputovej nástupom do úradu odobril jej predchodca Andrej Kiska, schválili ho parlamentný výbor aj vláda a súhlasili aj Spojené arabské emiráty.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Čaputovej rozhodnutie boli iba bodku . A správnou bodkou


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 9. 2019, 23:59 avatar
Ešte ako to ten dobrák Krylov oné     

Troška realu

Na politickej scéne sa zvádza nový súboj o zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara, ktoré znemožnili uzavrieť kauzu únosu syna bývaleho prezidenta Michala Kováča. Únos pritom nadväzoval na kauzu Technopol, ktorá bola súčasťou politickej hry vládnej moci v ére najtvrdšieho mečiarizmu.

„Tesne po vyhratých voľbách začiatkom októbra 1994 sa dokonca pred svedkami vyjadroval, že jednou z jeho hlavných úloh vo funkcii premiéra bude za každú cenu prinútiť Michala Kováča abdikovať,“ napísala publicistka Ľuba Lesná ešte v roku 1997 v denníku Sme.

Nástrojom na pomstu voči prezidentovi sa stal jeho vlastný syn a jeho spájanie s kauzou Technopol. Do prípadu ho namočili veľmi podivným spôsobom.

Krylov namočil Kováča ml.

Holandskí policajti spoločne s nemeckými kolegami vypátrali jedného z podozrivých - bol ním ním bývalý policajt Peter Krylov (človeka s týmto menom evidovala vo svojich zväzkoch ŠtB).

Ešte za socializmu ho v Československu odsúdili za rozkrádanie, nedovolené ozbrojovanie a výtržníctvo.

Práve Krylov namočil do kauzy Technopol prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho.

„V Nemecku odsúdený P. Krylov tvrdí, že M. Kováč ml. ho nahováral, aby zorganizoval podvod voči Technopolu cez firmu Introcommerce. V decembri 1995 major Valenčík obvinil M. Kováča ml. z navádzania na spáchanie trestného činu podvodu,“ napísal už v roku 1996 v denník Sme Peter Tóth.

Voči Kováčovi ml. v tejto kauze neboli okrem tvrdenia Krylova žiadne dôkazy, v Technopole nepracoval. Krylov o ňom rozprával v televíznom dokumente, po čom vydala mníchovská prokuratúra príkaz na zadržanie Kováča ml.

Plánovala ho teda vypočuť ako podozrivého. Interpol na neho vydal 11. novembra 1994 tzv. medzinárodný zatykač.

Chcel vypovedať

V marci 1995 informoval denník Slovenská republika, ktorý spájali s vládnym HZDS, že na syna slovenského prominenta Michala Kováča ml. bol vydaný v Nemecku zatykač ako na obvineného.

Michal Kováč ml. v kauze vypovedať chcel, ale žiadal, aby nemeckí vyšetrovatelia prišli za ním na Slovensko. Malo sa tak stať 1. septembra 1995, ale deň pred tým ho uniesli do Rakúska. Podľa obžaloby, ktorú súd pre Mečiarove amnestie odmietol, sa na únose podieľala slovenská informačná služba. Už pred tým viedenský súd konštatoval, že na únose sa podieľali slovenské štátne orgány.

Zámerom únoscov bolo, aby sa Kováč dostal do rúk rakúskej polície, ktorá by začala riešiť jeho vydanie do Nemecka.

Prezident Kováč apeloval na vládu, aby požiadala o vydanie jeho syna na Slovensko, ale tá to neurobila. Rakúska prokuratúra napokon nevydala jeho syna Nemcom, mohol sa vrátiť domov.

Prezidentská milosť

Kováč ml. čelil od decembra 1995 na Slovensku trestnému stíhaniu pre navádzanie na podvod. V júni 1996 sa vybral do Nemecka vypovedať, ale na hraničnom priechode s Rakúskom ho policajti zastavili a ako stíhanej osobe mu odobrali mu pas.

Jeho otec mu 12. decembra 1997 udelil prezidentskú milosť, ktorou sa všetky stíhania voči Kováčovi ml. na Slovensku zastavili. Vďaka tomu mu vo februári 1998 vrátili pas.

Znova sa snažil vycestovať do Nemecka, aby tam mohol vypovedať. Českí policajti ho ale na základe medzinárodného zatykača zadržali na priechode Rozvadov-Waidhaus.

Michala Kováča ml. vydali do Bavorska, kde strávil pár dní vo väzbe. Pustili ho na kauciu 150 000 mariek. Mníchovský krajinský súd po šiestich rokoch konanie voči Michalovi Kováčovi zastavil, lebo dospel k záveru, že nemožno očakávať jeho odsúdenie.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 9. 2019, 00:03 avatar
Osvietený,
si presvedčený o tom, že naša súčasná prezidentka, nemala a nemá kompetenciu zrušiť rozhodnutie a "odobrenie" svojho predchodcu...???


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 9. 2019, 00:11 avatar
Samozrejme mohla ho zrušiť ale nemala prečo .

Kováč mal uspešnú previerku

Nikdy nebol trestaný

Jeho funkciu schvalil parlamentný výbor

Jeho funkciu odsuhlasila vlada slovenskej republiky

S jeho nomináciou súhlasili aj Spojené arabské emiráty.

Stručnejšie to vysvetlila prezidentka v relácii na telo na markíze .

Napriek tomu prezidentská kancelária nechala ešte raz preklepnuť čistotu Kováča a nenašla ani jedinú závadu .

Takže keby ho nevymenovala bolo by to riadne faux pax


14.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 9. 2019, 21:27 avatar
(5) Osvietený,
a môžeš mi prezradiť dôvod, prečo tak spravila...?


15.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   10. 9. 2019, 21:31 avatar
Napriek tomu prezidentská kancelária nechala ešte raz preklepnuť čistotu Kováča a nenašla ani jedinú závadu .
Mali na neho Hygienu poslať, tá by ho dodrbala ako sviňa rádio.    
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 9. 2019, 00:18 avatar
Proste Kasafran tvoja debilita a absolutne obmedzene myslenie ti neumožnujú ani len naznak racionalneho myslenia .

Ty si take hovado že kludne skopíruješ članok ako Putinovi za dolar egyptský miliardár predal lietadlovu lod .

Lebo tvoj mozok nemá kapacitu na to že ani miliardar si nemôže kupiť lietadlovu vojensku lod na jadrový pohon    

ani ju darovať Putinovi . To vie i male decko ale ty nie ty si tuto hlupost zo zem a veku zavesil na DF dokonca 2 krat lebo si idiot


7.
označiť príspevok

hokejis muž
   10. 9. 2019, 00:42 avatar
Caputova-je rozvedená ale-trolom vadi-Kotleba


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 9. 2019, 00:53 avatar
Čaputova neplače nad tradičnou rodinou ako Kotleba .
Pritom vieme že tradičná rodina je farar kaplan kucharka prípadne 10 žien a 11 detí ako hovoril Kollár
FGEDEGIKA to už nebude    


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   10. 9. 2019, 00:55 avatar
Tradičná rodina-bukino je muž a žena


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 9. 2019, 00:59 avatar
a zvolenský


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 9. 2019, 00:54 avatar
Autora vtipnej koláže nepoznám, ale zaujalo ma niečo iné. Vpravo je Ján Mora, ktorý sa tiež nedávno rozviedol. A keďže ako rozvedený katolík sa nemohol znovu oženiť v kostole, zosobášil ich na obecnom úrade v Mýte pod Ďumbierom, za účasti popredných Kotlieb starosta, ktorý je gay. To nevymyslíš, to je život. (Akela)

Starosta Roman Švantner: "Zhodou okolností je z neďalekej obce aj Kotlebov poslanec Ján Mora. Rodina jeho manželky má autoservis, kam roky chodím s autom, a súhlasil som, že ich zosobášim. Obaja sú rozvedení, tak sobáš v kostole nemohli mať. Do poslednej chvíle som však nevedel, o koho vlastne ide. Zrazu pred úradom zastali dve autá, ako účastníci sobáša, a z auta vyliezol Mazurek s Uhríkom,“ spomína si Švantner."

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   10. 9. 2019, 00:57 avatar
teraz obhajuje lsns že nie sú homofobovia


13.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   10. 9. 2019, 13:14 avatar
Myslím si, že pani prezidentke je názor nejakého žurnalistu úplne ukradnutý
Súhlasí Osvietený


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 9. 2019, 21:38 avatar
Patrick91 len poopravím že Karol Dučák nie je žurnalista ale obyčajný fašista a luhár.

Len zopár jeho slov

Áno, ThDr. Tiso sa neraz vyjadril, že kvôli židovskej pospolitosti nedá zahynúť slovenskému národu. Napriek tomu sa ale snažil židovské obyvateľstvo v rámci svojich obmedzených možností chrániť. V roku 1942 boli deportácie zo Slovenska zastavené a okrem toho Tiso udeľovaním prezidentských výnimiek z tzv. židovského kódexu zachránil tisíce židovských spoluobčanov.

legacy.blisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(102 050 bytes in 0,175 seconds)