Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Očistec v biblií?

10
reakcií
1608
prečítaní
Tému 23. marca 2016, 02:02 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   23. 3. 2016, 02:02 avatar
Aký výklad by ste dali týmto dvom veršom?

1. list Korinťanom :
Ten deň to ukáže, lebo sa zjaví v ohni a oheň preskúša dielo každého, aké je. Čie dielo, ktoré naň postavil, zostane, ten dostane odmenu. Čie dielo zhorí, ten utrpí škodu, on sa však zachráni, ale tak ako cez oheň.

Evanjelium podľa Matúša 5. kapitola :
Teda keby si doniesol svoj dar na oltár a tam by si sa rozpamätal, že tvoj brat má niečo proti tebe, nechaj tam svoj dar pred oltárom a idi, najprv sa smier so svojím bratom a potom prijdi a obetuj svoj dar. Buď dobre smýšľajúci a smier sa rýchle so svojím protivníkom, dokiaľ si s ním na ceste, aby ťa snáď nevydal protivník sudcovi, a sudca by ťa vydal hajdúchovi, a uvrhli by ťa do žalára. Ameň ti hovorím, že nevyjdeš odtiaľ, dokiaľ nezaplatíš aj posledného haliera.


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 3. 2016, 07:38 avatar
1,.....k tomu prvému , ti dám state,aby si lepšie porozumel,o aký "oheň" tu ide?
Daniel 11:35
"35 A niektorí z tých, čo majú pochopenie, budú privedení k potknutiu, aby sa kvôli nim konalo prečisťovacie dielo a aby sa čistilo a bielilo+ až do času konca; pretože je to ešte na ustanovený čas."
Zechariáš 13:9
"9 A tú tretiu [časť] určite prevediem ohňom; a skutočne ich prečistím, ako sa prečisťuje striebro, a preskúšam ich, ako sa skúša zlato. Tá bude vzývať moje meno, a ja jej odpoviem. Poviem: ‚To je môj ľud,‘ a ona zasa povie: ‚Jehova je môj Boh.‘“+
1 Petraa 1:7
"7 aby vyskúšaná akosť vašej viery, omnoho hodnotnejšia ako zlato, ktoré sa pomíňa, hoci je skúšané ohňom, bola nájdená ako príčina na chválu a slávu a česť pri zjavení Ježiša Krista."
1. Petra 4:12
"12 Milovaní, nebuďte zmätení ohňom medzi vami, ktorý je pre vás skúškou, akoby sa vám prihodilo niečo podivné."
Aj tu môžeš vidieť,že naozaj Biblia sa vysvetľuje sama! Musíš len poznať verše,state ktoré hovoria na danú tému, a nesmieš vytrhnúť z kontextu,jeden alebo dva texty! Dúfam ,že chápeš,že ten "oheň" je symbolický, a poukazuje na skúšky,na prečisťovanie,aby bol človek spôsobilý konať Božiu vôlu. A určite tam vidíš,že to nepoukazuje na nejaké prečisťovanie v katolíckom očistci,....ale že sa to robí teraz,pred príchodom Krista! Už aj preto,že stále platí uistenie Biblie, že "Kto zomrel je oslobodený od hriechu",.....a že "Ježišová krv nás dokonale očisťuje"! Biblia nepodporuje náuku o očistci.
"Dielo" poukazuje na robenie učeníkov. A tam nemusíme byť vždy úspešný. Pretože to nezávisí len na nás. Ak "staviame" na dobrom základe ,a používame "dobré materiály"/zlato,striebro,drahokamy/ tak môžme byť úspešný. Ak používame nekvalitné,"horľavé" materiály/drevo,seno,slama/,tak môže naše "dielo"/záujemca,dieťa/ "zhorieť",teda -stratí vieru,nevybuduje si ju pevnú,atd. Samozrejme,mi sme "zachánený"/robili sme ,čo sme mohli/,ale aj pre nás je to bolestívé,a "páli to",hlavne ak ide o naše dieťa,ktoré si neudrží vieru v skúškach,ktoré prináša tento svet! Dané "materiály" poukazujú na kvalitu nášho vyučovania. A určite v širšom význame/hlavnom/ ,tým najlepším "základom" je Kristus. Je to niečo ako,že máme stavať na pevnom základe,na skale, a nie na piesku! Tieto state sú si veľmi podobné myšlienkou.
A ešte raz,......ak si prečítaš celú stať,tak je úplne zrejme ,že tu nemôže ísť o zmienený "očistec", na nejakom mieste.
-----------------------------------------------
A ten druhý hádam ani netreba vysvetlovať,je to zréjme zo skladby ?! Teda,....nesmieme byť pokrytci, a mať narušené vzťahy, a pritom chceme Bohu slúžiľ ,uctievať ho, a obetovať mu "dary". Ak chceme mať schválenie Boha,musíme mu svoju lásku dokazovať,tak ,že najprv máme lásku k ľudom,"ktorých vidíme". A je pravdou,že ak sa s niekym hneváme,máme naštrbené vzťahy,tak ich musíme rýchlo urovnať,až potom má zmysel naša služba a obety Bohu!
V opačnom prípade by nám hrozilo to,čo vyplýva zo záveru,.....ak neodpúšťame,nesnažíme sa urovnať narušené vzťahy,tak ani nám Boh neodpustí,a naštrbí sa aj náš vzťah s ním! Cˇo v konečnom dôsledku môže znamenať aj záhubu!
Súhlasí Wolfe, anonymný_koník


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 3. 2016, 16:04 avatar
Klein mal na mysli zaplatis do posledneho haliera = budes v ocistci az kym "nezaplatis dlh"
Myslim, ze mu islo hlavne o posledny kusok vety


5.
označiť príspevok

YouLove
   23. 3. 2016, 21:19 avatar
4/ Vychádza to na reinkarnáciu. Metafora: Dovtedy budeš dole, kým sa neočistíš. Až úplne čistý môžeš prísť hore.


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 06:54 avatar
5,....Vizír ,alebo Vaniš všetko zariadi. A pred schodami sa vyzuť,....a až potom hore! 


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 06:52 avatar
4,....uvedomujem si to,vzhľadom k téme. Ale ani u jedného odseku tu nejde o očistec.
1,Prečisťovanie sa deje dnes!
2,V druhom platí,,že ak mi neodpustíme niekomu "dlh",tak ani nám nebude odpustený Bohom! Respektíve, nejakým spôsobom budeme niesť za to dôsledky!
Očistec/práčovňa/ sa nekoná! Nie je žiadne "medzipristátie"! 
Už len aby Klein nespájal tento text aj s odpustkami! 


11.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 3. 2016, 21:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

bystrik muž
   23. 3. 2016, 06:48 avatar
Nevyjdeš odtiaľ...teda neopustíš túto časť Stvorenia, pokiaľ všetko nenapravíš, aby si sa mohol vrátiť čistý a zrelý tam, odkiaľ si vyšiel...Ale treba povedať, že aj to napravenie má istý časový úsek, ktorý už nastal! Každý stoji zo svojim vysvedčením v ruke, tam má známky, ktoré si zaslúžil, záver starého je tu, Nová doba povstáva, hoci ten prechod bude drsný, ale je potrebný, aby plevel viac už nikdy nepovstal!


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 06:56 avatar
2,....Plevel bude spálený! 


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 3. 2016, 15:19 avatar
"Čie dielo zhorí, ten utrpí škodu, on sa však zachráni, ale tak ako cez oheň. " >> Ale je tam napisane, ze "on sa vsak zachrani"


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 18:16 avatar
9,......Wolfe ,ak sleduješ kontext správy a iné/paralelné/ správy z Písma,tak zistíš,že ide o niečo iné,ako sa snaží Klein.
Za prvé je jasné,že sa to deje na zemi a teraz.
"A v celej krajine sa stane,“ je Jehovov výrok, „[že] dve časti v nej budú odrezané [a] skonajú, a tretia [časť], tá v nej zostane. 9 A tú tretiu [časť] určite prevediem/akoby ohňom/ ohňom; a skutočne ich prečistím, ako sa prečisťuje striebro, a preskúšam ich, ako sa skúša zlato. Tá bude vzývať moje meno, a ja jej odpoviem. Poviem: ‚To je môj ľud,‘ a ona zasa povie: ‚Jehova je môj Boh.‘“ Zechariáš 13 kap.
Samozrejme,ide o symbolický "oheň"......./prečisťovanie,skúšky,naprávanie/...."„Ale kto znesie deň jeho príchodu a kto obstojí, keď sa objaví? Veď bude ako oheň prečisťovača a ako lúh práčov. 3 A sadne si ako prečisťovač a čistič striebra a očistí synov Léviho a vyčistí ich ako zlato a ako striebro ....."
Tu by ti Klein povedal,že v očistci /práčovni/ sa budú hriechy čistiť lúhom!
Izaiáš 43:2
"2 Keby si prechádzal vodami, ja budem s tebou; a riekami, tie ťa nezaplavia. Keby si šiel ohňom, nespáliš sa, ani plameň ťa neopáli."
Samozrejme,....mohol by som nájsť aj detilnejšie texty,ktoré poukazujú, o čom spomínaný text hovorí.
K téj "záchrane"........Ezechiel 3:19
"19 Ale ty, ak si ty niekoho zlého varoval a naozaj sa neobráti od svojho zla a od svojej zlej cesty, sám zomrie pre svoje previnenie, ale ty, ty svoju dušu oslobodíš."
Opačný pohľad:......„"Syn človeka, urobil som ťa strážcom pre dom Izraela, a budeš počúvať reč z mojich úst a budeš ich odo mňa varovať. Keď poviem niekomu zlému: ‚Istotne zomrieš,‘ a naozaj ho nebudeš varovať a neprehovoríš, aby si varoval zlého pred jeho zlou cestou, tak aby bol zachovaný nažive, zomrie vo svojom previnení, lebo je zlý, ale jeho krv budem vyžadovať späť z tvojej ruky.“ — Ezech. 3:17, 18.
Už chápeš? Každý kresťan má povinnosť varovať zlých. Ak tak nerobí,má krvnú vinu. Preto všetci JS hlásajú dobré posolstvo,varujú§ A záver textu hovorí, že dotyčný zlý človek môže reagovať priaznivo/ak stavia na materiláloch ako,zlato,striebro,drahokami.obrazy ,aspekt kvality/, a môže sa stať ctiteľom Boha a byť zachránený. A môže to byť aj naopak,ak staviaš/alebo on/ na materiáloch ako "drevo,slama,seno"/aspekt nekvality,horľavé materiály/.
Ale ty sa aj tak "zachrániš" lebo si ho varoval! Ale samozrejme bude to i pre teba skúška/akoby cez oheň/,ked vidíš ,že dotyčný sa odvracia od Boha. A to ,môžu byť naši blížni,naše deti,atd!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:55,  Jojo a ráno ti bude smrdieť prst, to už poznáme ;) Otázka sa teba netýka ;)
dnes, 19:53,  Jedna z odpovedi je, NATO. :-))))
dnes, 19:43,  Hehehe *39
dnes, 19:42,  Americkí vedci zistili, že koho v noci svrbí riť, tomu ráno smrdí prst.
dnes, 19:39,  To dievčatko s tým lávovým morom to je pravda. .. *04 Čudujem sa, že má niekto také...
dnes, 19:32,  212. To ako by si napísal, že plávať sa môžeme naučiť aj na suchej zemi :)
dnes, 19:31,  180. No bohužiaľ, ja sám to vôbec netuším, nerozumiem o čo ti tu vlastne ide.
dnes, 19:28,  199, .... to neviem ani ja!*13 Lebo ak máme všetci skončiť v nebi, tak načo Boh mrhal čas...
dnes, 19:27,  Ňo a, sa Ti neuróny poprešmykujú v tom stave a je, máš niečo vraj nadprirodzené. .....
dnes, 19:25,  Alebo možno aj nemusia vedieť. ..
dnes, 19:25,  81, .... a ako chápeš napríklad evenjelizačnú kampaň Ježiša a kresťanov z 1 storočia?...
dnes, 19:24,  *21 *21 tak sa dohodnite, či ako. .. *21 .. Mjsia vedieť aspoň rozlíšiť, či to bolo na...
dnes, 19:24,  EnaXnaY, tu máš niektoré https://www.eantik.sk/images/galery/origin/030572.jpg...
dnes, 19:23,  Zbytočne ti glupej budem vysvetľovať ;) Ty chémia ;)
dnes, 19:21,  Aaale nie je. .. Je to len zmes chémie. .. Však mozog je strašne obmedzený... bez duše je to...
dnes, 19:20,  JÁ NIC, JÁ MUZIKANT ;)
dnes, 19:16,  Viem, že si bola na druhej strane a povedali ti NAČO SME TU ;) Prečo to nechceš...
dnes, 19:15,  Sny sú oveľa dôležitejšie ako si myslíš, tam je skrytá podstata ;)
dnes, 19:14,  Jaaaj, aa to si len namýšľaš. .. už by Ti to povedala, keby jej to niekto povedal. .....
dnes, 19:11,  Ty rasista :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Skúsenosť je niečo, čo človek získa až po tom, keď to už nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(70 529 bytes in 0,190 seconds)