Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Očakavania-zdroj emocnych strastí.

89
reakcií
1887
prečítaní
Tému 20. augusta 2010, 18:35 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 06. 2010
108
22. 10. 2019
6
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 18:35 avatar
Zdrojom všetkej duševnej bolesti sa zda byt slovko OčAKáVANIE.
Dlhodobe na vlastnej koži si overujem , či je to skutočne pravdou a neda sa povedat, že nie. Očakávanie sposobuje bolesť /samozrejme i radosť, ak sa naplní/ vo všetkych oblastiach. ..počnuc láskou a končiac nejakým materialnom v zmysle zisku akejsi veci, ktorá očakávanie nenaplní. Existuje druh jogy, ktorý učí človeka myslieť inak v kontexte k nevyhnutnemu konaniu cohokolvek čo ma zajtra priniesť plody. Teda učí zbaviť sa očakavania vysledku, akoby ste niečo konali, čo prinesiet nejaku urodu, výsledok má, ale myslou to postavíte do roviny, že vysledok nebude patriť vám, ale Bohu/porosím nehandrkujme sa tu o tom, čo boh, je či nie je/ . Teda čokolvek urobíte , je defacto obetou Bohu...samozrejme more vecí vam zostane, lebo Boh ich nepotrebuje, ale i tak musíte pochopit, ci prijat fakt , že nie su vaše, ale božie, lebo ste mu ich svojou obetou dali a teda užívate to čo vaše nie je. Takýto sposobo uvažovania vás uplne zbaví sebectva , egoizmu, lipnutia na veciach, ale zaroven, akehokolvek stradania sposobeneho zmarenymi planmi, resp očakavaniami. Nehovorte NIE, skor než neokusíte plody takehoto sposobu myslenia!!! Pojmy ako blaženosť a podbné veci su nasledkom takehot sposobu života, rpetože vsetko utrpenie vznika zo styku s hmotnym, vdaka snahe uspokojiť svoje zmyslove organy. ..Ano mnohych tu trkne...a čo sex? No ako sa vie, človek, ktorý sa vyda touto cestou by mal dodrziavat celibat, pretože by teoreticky vydal aj svoju manzelku bohu, coby vsak ona mohla pocitotvat ako váš nezaujem o ňu. Sex podobne, dieťa atd.. to málokto dokáže..Takže sa volila cesta celibatu, pre tých, ktorý chceli poznať zmysel slov oddana služba, spocíva na karma joge. Samozrejme nebudem spomínat dalsie prvky, že clovek sa velmi zmení, je vítanym hosťom, kdekolvek sa pohne...no ale nebudem spekulovať, chcel som len poukázať nato, že cesty su a je možne najst pokoj a mier v sebe samom bez ohlkadu na vonkajsie okolnosti, pricom vas negatívne nerozruší temer nic..Čo vy nato ?
Súhlasí piskotka, Boris


26.
označiť príspevok

Anette žena
   20. 8. 2010, 21:09 avatar
ty ten človek bez očakávaní asi nebudeš....ale o láske ma napadlo, ak dáme partnerovi viacej voľnosti, ergo menej od neho očakávame, tak aj toho sklamania a tých konfliktov bude menej. A o lipnutí na hmote, stačí si uvedomiť tú pominuteľnosť a relatívnu hodnotu vwecí.


27.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 21:10 avatar
Urcite nie, kedysi som nic necakal, dnes je tomu inac.


2.
označiť príspevok

piskotka žena
   20. 8. 2010, 18:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 19:11 avatar
Ide aj o to, že vsetky hodnoty a konanie v tomto svete je upriamene len na plodonsnost...teda planovanie si zajtrajska a konanie dnes pre ten vysnívaný zajtrajsok. A nakoniec ked ku tomu zajtrajsku príde prichadza sklamanie, pretože myslouz sme si to uz odzili a berieme to eln ako kopírovanie neicoho co uz tu bolo...neviem si to inac vysvetlit. Ludia su anbadaní znalcami a roznymi Om-guruami k prebudeniu, ale pritom sami su po vacsine neprebudení a je to frazou dnesneho sveta, ktorá zas len sluzi obchodovaniu a kseftovaniu so vsetkym vratane pocitov a lásky. Už nik nevie poriadne povedat co to je to oslobodenie, zamienaju si to s naplnenyým poharom svojich tuzob- vlastne uspokojovania zmyslovych podnetov a tym sa aj o to usiluju. Ooo ake stastie vyhral v loterii..zabavné. Pozries sa po veriacich ludoch a hadaju sa nonstop s nejakymi ateistami, pricom pozorovatel vidí, ze to nevedie absolutne nikam a nie je to cestou ani pre jednu stranu ani pre druhu...jedine co vidiet, ako holduju negatívnym emociam a tie v sebe zivia, čize zasa stiumuluju iba zmyslove vnemy a prezitky , ktoré im to prinasa, pricom su si toho vedomí neni, že zivia v sebe príseru, ktora v nich vytvorí zavislost na konflikte. A tak ateisti vyhladavaju teistov a obratene a nejdse im ani o pravdu, ale o pocit, ktorý im to nevedomcom prinasa...tá čaša sa nedá naplnit..je to fet , droga..dá sa ju len opustit.


39.
označiť príspevok

rains
   20. 8. 2010, 22:43 avatar
rozdeluj a panuj..to plati od Babylonu..pokym budu potomkovia lulu amelu nejednotni, dovtedy mozu byt Bohovia v pokoji.


4.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 8. 2010, 19:21 avatar
Ak sa zbavuješ zlého, nejde spolu s tým preč i dobré? Či konečný stav je lepší ako predchádzajúci napriek stratám?
Súhlasí ranexil


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 19:25 avatar
Zaujímave však?


7.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 8. 2010, 19:32 avatar
nie pre každého


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 19:40 avatar
carybdeida, v podstate je to fuk. Boh si to tak zariadil, aby sa kazdemu vzdialil, aby sa nas ludí zbavil, ale zanechal cesty, akos a vratit, a su stale tazsie a aj tie, ktroé su popísane ,ako lahke nevedu k nicomu, len k znemozneniu seba sameho a znizenia svojej schopnosti prezit uprostred sveta, kde je kazdy predator. Da sa povedat, ze to vyzera, akoby jeho nauky boli iba odstranovaním prekazok najnenazranejsej svini na zemi.


10.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 8. 2010, 19:44 avatar
hm co ak niekto ocakava od nas odvodit prvok dovera od prvku utopia ? co ak sami neprezijeme,bo vzdy iba ocakavame lepsi svet ?


17.
označiť príspevok

carybdeida
   20. 8. 2010, 19:55 avatar
myslím, že rôzne náuky nakoniec aj tak vždy len odrážajú túžby človeka a metódy ako dosiahnuť ich naplnenie...v tomto prípade mier a pokoj v sebe
Súhlasí dorota, ranexil, piskotka


18.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 8. 2010, 19:57 avatar
hm v naukach je ocakavana akasi idea,v com je ochrana ludskej dostojnosti..malo na pokoj a mier


61.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 08:42 avatar
hehe, psychologické prírucky davnoveku.


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 19:24 avatar
A este mi prichodí na mysel, že najvacsim nepriatelom ludskeho pokoja su peniaze. Presnejsie ich endostatok. Natolko sme po tisícrociach zitia s nimi tak velmi penazocentrický, že su ako benzinom, bez ktoreho endokazeme ani len žit. Pre nejakeho zapadniara je velmi tazke ist cestou enjakej jogy a zbavit sa vlastnictva v svojej mysli, lebo vás kazdy necha skapat a este vam skoci po krku, ked by ste boli vysilený hladovkou. Tak veru...takže tento system dava vsetko uplne vsetko pod nohy iba tým, co peniaze maju, vratane duchovnosti a pokoja prameniaceho z rozvoja akychsi síl. Takto to bohuzial vnímam.
Takže zabudnime aj na karma jogu..a spievajte si, to bola jedina cesta, ktroá este bola ponechana pre tento vek, kedy je tzv. osobnost sporu vsade pritomna, aj ked nehmotná, majuca skor formu sposobov uvazovania.


8.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 8. 2010, 19:38 avatar
nebol by svet taky aky je hm plny ockavani, bol by urcite bez AIDS a rakoviny,bo to nikto neocakava a predsa prichadza ticho a nerusene sta explozia ,po com sa clovek docka tak akurat spustnuteho "kraja"..dovodom je postradanie zivotnej formy v nie takej podobe ,v akej sa nachadza ludstvo,ale v takej v akej sa nachadza nehmatatelna tuzba po dokonalosti v comkolvek a kdekolvek..luciferium..illuminatum..Sirius..a neviem este ako sa to tu nazyva..ze ? alebo klamem ?


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 19:47 avatar
v podstate je možné docieliť tento stav ...je to v myslení ..to ako rozmýšľame nás môže robiť šťastnými - teda až človek dozpeje do stavu vnútorného blaha. ..ale aby sa človek k tomu dostal, musí na sebe popracovať...aby dostal podvedomie do stavu svojho naplneného očakávania. Napr. ja si neuvedomujem nejaké spôsoby" uvažovania ktoré mám v podvedomí , keď niečo konám , alebo keď robím veci z titulu takého alebo onakého, podľa toho o čo ide.. ak očakávam, tak očakávam to pozitívne , lebo pozitívne myslím, ale konám tak pre môj pocit , neuvedomujúc si toho čo je za tým a prečo...podvedomo spracovávam pre svoj pokoj , lebo som tak nastavená. Ak by človek na sebe ozaj popracoval , nenaštvalo by ho nič. Poznám zopár takých ľudí , sú proste "čistí mysľou , je v nich ten pokoj a mier, obdivujem ich, lebo majú v sebe veľa pozitívnej energie. A zvláštne , ako sa ten vnútorný pokoj odráža pozitívne na ich tvári na výraze...a ako veľmi je to z nich cítiť.
Inak k očakávaniu sa pridružuje aj nádej ...


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 19:53 avatar
Onya, clovek aj keby ako velmi chcšel nedocieli nic. Podobne je to aj s jablkom nepadne daleko od stromu, moze sa aj posrat, potrebuje niekoho, kto ho odnesie. Vsetko je to iba otazka stastia z nasho pohladu, ale toho, kto z jednych robí svatych a z inych iba curakov, niecím niektorí z nas uputaju podobne, ako ked nas samych niecim uputa nejake jablko na strome.


25.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 20:37 avatar
stačí ak jediný človek by sa dopracoval k poznaniu , tak dokáže veľa svetla dať , ..aj keby sa všetci učenci predháňali v mudrovaní , vždy ostanú pri ňom len ako krúžiace planéty bez svetla..).
Súhlasí dorota, ranexil, piskotka


48.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 23:37 avatar
Tak prečo neuctievame Slnko? Ved pri Slnku ti dokonca aj ateista pritaka nato, ze je to spolutvorca života.


12.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 8. 2010, 19:48 avatar
hm Ónya zivot je plny tichych rad ,ze ?


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 19:49 avatar
Je mozne ze iluminati si Lucifer...avsak aj keby si si siahla na ziveho ilumanata, nic by ti to nedalo a uprostred ludskej spolocnosti by si nadalej akurat tak mohla zirat , ze kam to do prdele rovno speje. Iluminati, Lucifer, diabol , boh vsetci su slabí v porovnani s monstrom, ktroé nas vsetkych ovlada a nedba na ziadne pravidla, ktoré amme my, ale iba na svoje. Myslím, si ze vsetko je v prdely uz hodne davno.


14.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 19:49 avatar
občas vznikne aj vnútorný chaos ")


15.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 8. 2010, 19:53 avatar
ale je tu este "rybolov" a nase usilie vylovit z mora to prave orechove,ale my akosi nemame to chcenie,bo iba ocakavame poriadok ,aj s pouzitim moci s jadrovymi hlavicami ci bez, ze ?


19.
označiť príspevok

salbea žena
   20. 8. 2010, 20:01 avatar
no nic koncim,bo clovek aj tak ocakava iba novy zaciatok aj s novou nadejou a v tomto zmysle zial vzdy stoji na zaciatku..
Súhlasí dorota, Ónya, carybdeida


20.
označiť príspevok

dorota
   20. 8. 2010, 20:03 avatar
zda sa to byt zapeklite
ale su chvile ked mi je to krystalovo jasne , ale potom miznu


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 20:06 avatar
Zivot je mrhanie časom


23.
označiť príspevok

dorota
   20. 8. 2010, 20:14 avatar
  pre murka nie, ten nemrha casom a zerie palacinku kym sa nepozeram. zacala som ho pozorovat, jeho styl zitia. ked nieco chce tak si to vezme. neviem ci sa trapi tuzbou a preziva basnikove muky, to fakt. ale najskor nie.

zivot nie je mrhanie...ani casom...len je...(akos a to povie slovensky?) pomíjiví. vsetko je take. cakomprask. (-:


28.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 21:11 avatar
Bozske byt nejakou mackou v naruci doroty. 
Súhlasí dorota


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 20:09 avatar
Život je čas ..čas je život ..nie ?


24.
označiť príspevok

dorota
   20. 8. 2010, 20:16 avatar
pre niekoho ano
ale myslim ze je to len jedna z veci, ktr clovek zvelicuje .


29.
označiť príspevok

dorota
   20. 8. 2010, 22:05 avatar
a viete co, ja mam rada svoje tuzby.
a vysvetlite si to akoc hcete.
Súhlasí piskotka


30.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 22:11 avatar
nepoznám nikoho takého kto by nemal rád svoje túžby ..veď túžby to sú naše sny ..


34.
označiť príspevok

dorota
   20. 8. 2010, 22:24 avatar
takl som to nemyslela. naco cela tato tema a pochopenie "systemu" ked prazdne miesto po ocakavani a tuzbe nahradime inou?


31.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 22:13 avatar
Onya tebe to neda spat asi dnes. Nic sa neriesi ludia len prezivaju co musia a odchadzaju..taka sublimacia.


42.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 23:07 avatar
ale čo by mi to nedalo spať,, keď vnímavý "rozjíma"" dostaví sa jeho stav naplnenosti a následný výsledok, vtedy nepotrebuje cudzie poučovanie, pretože tí mu budú vtĺkať svoju pravdu, ktorú on nepotrebuje, lebo on pozná tú svoju. Doviesť samého seba do tohoto stavu je pekné, ale trvá to krátko,sú pominuteľné , zmiznú .. aj keď chvíľu znamenali veľmi veľa. ,,hmm..vlastne ti musím dať za pravdu ..aj keď sa to tu snažím na -pochopeno aj sama sebe vysvetliť .


46.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 23:33 avatar
A man zaujíma, naozaj zaujíma, aký am takato sublimacia zmysel.


58.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 8. 2010, 00:24 avatar
hmm..zmysel jedine pre seba..pre povznesenie ducha..vidím to tak , akoby taký človek mal potrebu vnútorného naplnenia , takej malej "regenerácie a je mu dobre nejaký ten čas,....vieš, sú ľudia, ktorí potrebujú rozjímať "po svojom" každý deň tak hodinu.., pomáha to urovnať si myšlienky , vyrovnať sa s pocitmi a dosiahnuť svoj pokoj, dostať sa do iných sfér...kto to nevyskúšal nevie ako je prospešné..byť doslova sám so sebou vo svojom vnútri.


32.
označiť príspevok

winry žena
   20. 8. 2010, 22:20 avatar
doverujem Bohu a preto uz nic neocakavam,zivot s nim je raj.... 


33.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2010, 22:23 avatar
a aj dnes som zazil par peknych prikladov, preco je ocakavanie na hovno..
par ludi si myslelo, ze urobim to, co ocakavali a ja nie a potom sa zacalo peklo. prehovarania, sklamania... lezie mi to na nervy a cudujem sa tym ludom, ze si to nevedia uvedomit.


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 22:26 avatar
No to je to najhorsie, ked sa ocakavanie spaja s ludmi , tie sklamania robia najviac zloty. /ale zaroven ocakavat od ludí ze urobia co chces je ich zotrocovanie, takze niet divu/


36.
označiť príspevok

dorota
   20. 8. 2010, 22:27 avatar
ja s ain necudujem. viem ich pochopit, sama spadam do toho isteho (aj ked posledne cielene)...je to tazke vzdats a ocakavania. ved skus im to vysvetlit ako hore v uvode napisane jest a budes ty za cudaka.


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 22:30 avatar
Nie je top zlozite. Jinova a jangova, bolo dane ,aby sa zena vdaka jinu podriadovala muzovi, cím sa naplnaju jehop ocakavania, kedze ju zotrocuje svojou prevahou . Ale zas ako sa ma ku tomu postavit zena? Ved nechat sa zotrocit hocijakym oplanom neencha a tak ocakava tiez neico za to, ze naplna co sa caka. A aby toho enbolo dost-kazdy muz aj zena ma obe polarity, takze to len iskrí v kruhu nekonecných enaplneych prianí o tom co chceme po druhom.


38.
označiť príspevok

dorota
   20. 8. 2010, 22:34 avatar
mali by sme nahlas a jasne komunikovat
Súhlasí Boris, piskotka


40.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 8. 2010, 22:46 avatar
a aj 5x sa pytat. mozno je to len moja domnienka, ale zeny su v tomto horsie.. z nich nieco dostat to je kriz.
Ona nepovie co jej vadi uz len z trucu, alebo neviem ako to mam chapat.


47.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 23:35 avatar
Lepsie byt ticho cmarat prstom do piesku a prihoreto sa usmievat. To je vyssi druh komnikacie.
Súhlasí Boris


41.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 22:51 avatar
na zle položené otázky sa nedá odpovedať..a niektoré otázky odpoveď nemajú.


49.
označiť príspevok

rains
   20. 8. 2010, 23:41 avatar
cinania hovoria: na spravnu otazku, spravna odpoved.
Súhlasí Ónya


50.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 23:44 avatar
Mal som tu uz taku temu, kde sme rozoberali, prečo skutocnosu cestou a smerom je spravna otazka, ved odpoved sa vzdy najde...ale ani vedci ani politici si nedokazu polozit tie spravne otazky. Odpoved sa naozaj vzdy najde. Trebars Kto som, naco som tu ? No nespravne otazky, elbo niet spravnych odpovedí.


52.
označiť príspevok

winry žena
   20. 8. 2010, 23:48 avatar
na spravnu otazku aj odpoved je zbytocna...


43.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 23:11 avatar
To mas tak, ze zeny maju odpovede nachystane skor nez spoznaju toho, kto sa ich an nieco spyta..   


44.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 23:29 avatar
chceš povedať že ženy svojimi otázkami "predbiehajú " udalosti..? Zaujímavé, že ja to poznám opačne a o domýšľavosti nehovoriac..muži sú schopní vydedukovať neuveriteľný scenár , ešte skôr ako sa opýtajú.. 


53.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 23:48 avatar
Ale muzi su hlpi, vzdy sa zataraju svojimi otazkami mimo plan.


45.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 23:32 avatar
Ale akymi otazkami? Odpovedami. Mate ich nachystane, aj teraz si to predviudla, stale predpokladate co ako dopadne a ked narazite na kohosi, kto sa pýáta nieco ine nez je v plane, tak uz vam je nesympaticky,. lebo vas okrada o pokoj . 
Súhlasí rains


57.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 8. 2010, 00:08 avatar
a tu sa ťa opýtam ranexil ..o aký pokoj ? ...a s tou nesympatiou ako kedy ..možno, ak sa taký muž opýta totálne niečo blbo primitívne a prízemné , na čo skutočne nie je odpoveď ..tak žena dostane skôr alergiu. 


51.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 8. 2010, 23:47 avatar
A rad vediem monology, vterdy nachadzam najsamlepsie odpovede a najsamlepsie otazky. Rad si odpovedam, ked sa sam opytam. 


54.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 23:50 avatar
   .. čo sa tu všetko človek nedozvie ,..aj tak je to trochu inak ..nemôžem si pomôcť ..nie všetci, ale často sa stáva , že ak sa žena muža opýta na konkrétnu vec , tak ho prekvapí , ba priam nepripraveného odpoveďou zaskočí , že nevie reagovať a odpovie totálne od veci   . ..napr. jedna z odpovedí od veci : " teraz som hladný .. 


55.
označiť príspevok

Ónya žena
   20. 8. 2010, 23:55 avatar
je pravda , že s mužom sa dá komunikovať jedine ak je sýty, ak je muž zrovna hladný je nervózny a môže to viesť až .. nikam - do stratena. Rozhodne moja skúsenosť je, že mužovi dlhšie trvá nájsť odpovede na otázky, ak nevie čo, tak sa blbo tvári. 


56.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 00:00 avatar
Ani neviem, asi nie som muz.


59.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 8. 2010, 00:39 avatar
u teba je to iné..ty si svetlá výnimka, lebo ty nemávaš hlad, ..čo akosi neviem dosť dobe pochopiť ..))


60.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 08:40 avatar
Casto ma nebAví jest, je to strata času.


62.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 8. 2010, 09:30 avatar
nebaví jesť ?   ..ja to chápem tak, že človek nemusí veľa konzumovať..niekomu stačí málo a raz za deň.., potrava je vlastne o tom, že nežijeme preto, aby sme jedli ale preto aby sme žili..")


63.
označiť príspevok

dorota
   21. 8. 2010, 19:34 avatar
dnes som tak dumala aj nad touto temou a musim povedat ye nie ocakavania, tuzby a sny a snivanie su to co by sme mali povazovat za strasti. nie ocakavani a sny sposobuju bolest ale to ze medzi ne a realitu, medzi nezname a to zname stracime deliacu stenu. vtedy zbadame ako sa tie svety sa od seba lisia co nas uvedie do zmatku. teda, aby som dlho nefilozofovala nad tym , mali by sme snivat a tuzit o stosest. (-:

vybavil s ami obraz ktr som nemohla dlho zaradit. neviem ci bol "moj" z nejakej knihy alebo moj nebol a bol z fimlu. islo o odraz na hladine ktr odplaval prec. tuzby su takym odrazom na hladine, ale este soms a netsretla s tym zeby nemaky moj odplaval (a to som to dnes realne skusala v parku. naozaj to nefunguje.) nuz, da sa oddelit? no neda. ale mozeme sa prestat pozerat. alebo,s a mozeme uplne ponorit a zbavit sa tak nutkaveho pocitu vsetko delit a pomenuvavat. hehe potom mozno budeme ako v tom vtipe: ked sa chuck norris ponori do vody tak nie je mokry ale voda je chuck norris :-)
tak aj my nebudeme tuziaci ale tuzbou smaotnou. nuz a v takom stave, sne, tuzbe nie su ziadne emocne strasti.

uz viem, bol to film Sfera, alebo aj Gula , to bola taka vecicka ktr neodrazala nic a predsa odrazala tuzby a obavy kazdeho ktr sa pred nu postavil, odzrkadlil sa na jej povrchu a jeho obraz odplaval prec po jej povrchu. nu a potom sa zacli diat "cuden veci"
/zaujimave ako pracuje ludska mysel, ked uvazujes nad problemom tak sa ti naskladaju take obrazce ale nic konkretne/


64.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 19:49 avatar
Ked si len tak sadnes /ja to radsej enrobím/ a zbavis svoju hlavu , seba myslienok, zistís zrazu ze vsetko sa vlní, ruka sa ti zmení na taku ziariacu ked sa na nu pozres , ze dostanes nutkanie skrz nu polozit druhu ruku .. zistis , ze expoandujes , alebo ani nei, eln sa stavas sucastou seba , ktoré je vsade. kazdy bytost je vsade, eln telo ju myli si ymslim. Prejde auto ulicou, pocitis to ako keby cez teba niekto presiel...ja viem, anto treba trochu naucit svoju mysel drzat hubu..No a ked uvidis veci, ktoré sa prezenu myslou zvycajne su to odpovede , nasledky, vsetko je zname , co pride ci nie.


65.
označiť príspevok

dorota
   21. 8. 2010, 22:12 avatar
nu dobre teda 


66.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 22:18 avatar
Nie vymyslal som si, poznas rozdiel? 


67.
označiť príspevok

dorota
   21. 8. 2010, 22:21 avatar
a mam zacat?  


68.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 8. 2010, 22:24 avatar
No co uz neskáčeš?


69.
označiť príspevok

dorota
   21. 8. 2010, 22:26 avatar
tak zacni piskat 


70.
označiť príspevok

dorota
   21. 8. 2010, 22:32 avatar
nejake ticho tu zavladlo (-::


71.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2010, 12:00 avatar
Dorčota zas kecáš , lebo si stručna. Obrat sa na čínu tam maju radi ping pong, ja len velmi hlboke myslienky.


72.
označiť príspevok

dorota
   22. 8. 2010, 20:00 avatar
jo, to mi je zretelne jsane ...  


73.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2010, 20:39 avatar
heh dorota.  
Súhlasí dorota


74.
označiť príspevok

dorota
   22. 8. 2010, 20:51 avatar
trpim neduhom zvanym : povrchnost. hlbky mi nic nehovoria, smejdim len po povrchu. s tym sa neda robit.


75.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2010, 21:22 avatar
Aha , ty vypravas o mne...noo pekne, a pekné je ze sa nechvalis s tým, ze mi nastavujes zrkadlo, to by ma dorazilo. 


76.
označiť príspevok

dorota
   22. 8. 2010, 21:27 avatar
co narobim. mam na teba slabost  
bru. 
Súhlasí ranexil


77.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 8. 2010, 09:00 avatar
Heh, čím menej od života očakavam, tým menej sa mi dostáva.
Čím viacej od života očakavam tým menej sa mi dostáva.
Vyvetlí mi niekto, čo je tu na p? ...asi by som sa mal drzat prveho , to jedine funguje. 


78.
označiť príspevok

dorota
   25. 8. 2010, 12:21 avatar
si uplne v riti  
alebo , skus ocakavat co najviac...alebo iba ocakavat , naplno sa tomu oddaj. mozno odrbes system 


79.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 8. 2010, 13:26 avatar
hah to aby som odrbal system, by som musel spravit 5 nemanzelskych detí, inac to nefunguje. Cim viac skod napachas , tym vacsia odmena. Vsimni si to.


80.
označiť príspevok

dorota
   25. 8. 2010, 14:14 avatar
to je vyzva,  
hovor si: sluzim spolocnosti, chcem pomahat druhym, som zodpovedna tvoriva osobnost .co?


81.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 8. 2010, 15:14 avatar
Akoze potom by ma motivovalo zarabat prachy len preto, aby som nesiel do basy ? 


82.
označiť príspevok

dorota
   25. 8. 2010, 18:06 avatar
motivacia nie. tu ide o vieru.  


83.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 8. 2010, 18:55 avatar
ALe dorota netrap ma. 


84.
označiť príspevok

dorota
   26. 8. 2010, 14:06 avatar
co jue? ved ta netyram :-)))
vecer , na ceste z prace, som sa na krizovatke (ake inspirativne co?) zamyslene pozrela okolo seba
videla ruch a ludi zahlbenych do seba, sama som si polozila otazku: co ty vlastne dievca v tom zivote robis?
odpoved prisla okamzite: nemam ani ponatie:-)tak dobre soms a uz dlho nezasmiala. mam z toho detsku radost.
som si vedoma ze tento stav bude trvat iba do casu, ked spadnem opat do kolotoca ocakavani a vyhodnocovania veci.
ale uz ma to tak nestresuje. (stale pocitujem divny smutok)

kuleha ocakavania je v deleni teda v tom ze pokial clovek nevyhnutne nevyciti pre seba nejaku vyhodu/zmysel
tak ho ocakavat ani nenapadne.(-:
je to tak, ako pises, divat s ana veci ale nepozerat.( hahahaha do picky nevie ako to vysvetlit. kaslem na to aj tak to
nema byt intelektualna uvaha.-P)


85.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 8. 2010, 15:08 avatar
Som rad tvojej reakcii, potesila ma, neviem prečo.. Vpodstate je možne, že za kazdým ocakavaním číha smrt, ako konecný produkt života a preto sa to vzdy tak serie. ..ale blbost. Povies si , zijem, podme robit veci, tkroé nam urobia radost hned a teraz---a tie veci i tak sposobia nasledky, ktoré cloveka dorazia. Tak co robit? Samo neocakavanie nicoho nezarucí nic. Len naplnene ocakavania davaju punc stastia a magickeho-čarovneho života. Možno to zmením, na verziu, kedy je treba sa naucit ocakavat stopercentne veci a z nic mat radost...akoze zajtra vyjde slnko--jeee tesím sa moj predpoklad vysiel.. 


86.
označiť príspevok

dorota
   27. 8. 2010, 15:30 avatar
smrt ako produkt zivota, to je zaujimava uvaha. v zmysle chapania smrti ako ukoncenia. nenasilneho.
nieco sa naplni, ocakavanie, a tym umrie. nenaplnenia ocakavania je tiez istym sposobom jeho ukoncenie.
len tu umiera akosi nasilne. sprievodnom su mu depresia a zlost a zmatok a pocit ze vsetko je na hovno.
pocity su ale dobrym radcom. za kazdym sa skryva tuzba.

som za, snivanie (bez ocakavania) o stoset :-))) nebudem predsa snivat o veciach ktr ma deptaju, to da rozum.
ziadne kolizie tam nehrozia. hahaha

ono, taky vychod slnka je ako startovaci model docela dobry priklad.
je velmi mala moznost ze clovek bude sklamany, lebo slnko vychdza pravidelane. dazd a hmla ho neovplyvnia.hahaha
ale potom, je to TO co chces? divat sa na isty jav iba preto aby si nebol sklamany?

ale teraz mi doslo ze to iste robim ja zo snivanim. kurna.(-:: tak potom mi ostava uz len vobec neocakavat, prijimat to co pride.
dobre si uchovat ; sracky- vidiet ale neskumat pozorne. alebo skusit to "dole hlavou", teda robit veci ktr viem ako robit,
robit inac.... musim so sebou jasnejsie komunikovat. ...  


87.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 8. 2010, 15:35 avatar
vsetky cesty vedu do rima ) ked sa s tym cloveka vyrovna, zije sa mu lahsie...


88.
označiť príspevok

dorota
   27. 8. 2010, 15:36 avatar
citim v tom ironiu :-))


89.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 8. 2010, 15:45 avatar
ziadna ironia, len velke pochopenie... ak vsetky cesty vedu do rima ( a momentalne vedu, pokial vedci neobjavia nieco na nesmrtelnost) tak jednoducho, co chces riesit? Je to jedina istota ktoru v zivote mas a na ktorej mozes stavat... a od toho sa treba odrazit... to je ten fundament od ktoreho sa vsetko odvija... to je to pochopenie ze vsetci sa stretneme raz v jednej posteli ))


90.
označiť príspevok

dorota
   27. 8. 2010, 15:50 avatar
jedine co je v rime nesmrtelne su mramorove sochy .
poviem ti co nechcem riesit, napriklad rim a fundament. (-:
nestretneme sa lebo sme sa ani nikdy neroztratili.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(220 896 bytes in 0,259 seconds)