Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Obmedzený svet liberálnej demokracie

103
reakcií
1025
prečítaní
Tému 29. apríla 2019, 09:34 založil Kaies.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kaies muž
   29. 4. 2019, 09:34 avatar
OBMEDZENÝ SVET LIBERÁLNEJ DEMOKRACIE

Liberálna demokracia je jednou z mnohých ideológií, napriek tomu sa väčšina politických strán a médií správa tak, akoby bola vyjadrením konca dejín. Z demokracie však nerobí prijateľnú formu vlády liberalizmus, ale republika.

Priľahko sme si privykli deliť médiá na žurnalistiku hlavného prúdu a alternatívu, poprípade konšpiračnú produkciu. Tiež automaticky prijímame rozdelenie politických strán na systémové a antisystémové, respektíve štandardné a neštandardné. Toto paušálne a nevhodné posudzovanie má nešťastné dôsledky. Z rozdielov, ktoré sú v každej spoločnosti prirodzené, vytvára neprekonateľné, škodlivé priepasti a nesúhlas s druhou stranou mení na pocit morálnej nadradenosti.

Nedá sa povedať, že strany nemožno triediť podľa inklinácie k prevládajúcim politickým štandardom. Taktiež sa nedá poprieť, že vo svete médií existujú hlavný prúd a alternatíva a okrem nich sa tu dokonca vyskytuje aj vyložene konšpiračná scéna. Problematická na tomto delení je prevládajúca ideológia, prepožičiavajúca (dočasnej) väčšine zdanie nespochybniteľnej legitimity.

Absolútna väčšina médií hlavného prúdu a všetky takzvané štandardné politické strany zdieľajú spoločné presvedčenie, že jediným správnym spoločenským usporiadaním je liberálna demokracia. V tomto ohľade je s nimi zajedno aj časť neštandardného politického spektra, ako napríklad OĽaNO. Slovenská republika má síce v ústave napísané, že je demokratickým právnym štátom, ale tak politická, ako aj mediálna elita si túto definíciu stotožňuje s pojmom liberálnej demokracie. A to je jeden z kľúčových problémov aktuálneho politického a spoločenského diškurzu na Slovensku.

Liberálna demokracia nie je nič iné ako jedna z mnohých ideológií. Rovnako ako napríklad sociálna demokracia. Úsmevné však je, že napríklad aj mnohí sociálni demokrati prijali princípy liberálnej demokracie za nespochybniteľný základ fungovania zdravej spoločnosti. A rovnako je na tom množstvo kresťanských demokratov či konzervatívcov.

V prostredí médií hlavného prúdu, ku ktorým je potrebné okrem vyložených sektárov - akými sú SME, N, Trend, Týždeň a Aktuality - pripočítať aj Hospodárske noviny, všetky bulvárne tlačoviny, komerčné televízie a rádiá, ako aj verejnoprávnu RTVS, je presvedčenie o správnosti a dokonca až nadradenosti liberálnej demokracie také veľké, že prakticky vylučujú akúkoľvek racionálnu a produktívnym myšlienkovým kvasom oplodnenú diskusiu. Keďže liberálna demokracia, rovnako ako všetky ostatné ideológie, je vnútorne uzavretý myšlienkový svet, médiá lipnúce na jej princípoch fakticky popierajú základný zmysel vlastnej existencie.

Komunisti v polemike s takzvaným kapitalistickým svetom tvrdili, že nimi preferovaná forma vlády, ľudová demokracia, je nadradená demokracii buržoáznej. Ponechajme teraz bokom nezmysel obsiahnutý v pojme ľudová ľudovláda (demokracia), v tejto chvíli je podstatná ponúkajúca sa paralela. Všetky politické a spoločenské organizácie a štátom ovládané médiá unisono ospevovali výdobytky ľudovej demokracie. Bolo to jedno veľké a trápne divadlo a čím viac času uplynulo od februárového prevratu z roku 1948, tým menej ľudí ho hralo z presvedčenia. Naopak, mnohých ospravedlňuje, že to robili nedobrovoľne a z donútenia.

Áno, je pravda, že si mohli vybrať aj ťažšiu cestu, avšak toto nie je článok o morálnej teológii, ale o verejnom diškurze v slobodnej spoločnosti. Dnes absolútna väčšina médiá, za obsah ktorých čitatelia, poslucháči a diváci v takej či onakej forme platia, rezignovala na neideologickú diskusiu. Sami a na rozdiel od novinárov Rudého práva či (komunistickej) Pravdy dobrovoľne prijali obmedzený rámec myslenia, ohraničený vieroukou ideológie liberálnej demokracie. A práve preto rastie počet čitateľov a poslucháčov alternatívnych médií. Ľudia doslova prahnú po iných názoroch. Nie preto, že sú konšpirátori, antisemiti, xenofóbovia, rasisti a podobne, ale preto, lebo vidia, že intelektuálny svet politickej a mediálnej elity/bubliny je príliš úzky a obmedzený, nepripúšťa provokatívne myšlienky a nielen verbálne, ale aj spoločensky izoluje nositeľov takrečeno nevhodných názorov.

Liberálna demokracia je len ideológia. Nie liberalizmus robí z demokracie prijateľnú a efektívnu formu vlády. Nedostatky demokracie, reprezentované predovšetkým hrozbou tyranie väčšiny, vyvažujú republikánske inštitúcie. Republika so svojimi inštitúciami je rovnako dôležitá ako sama demokracia. Niekedy je dokonca lepšia republika bez demokracie ako demokracia zredukovaná na nespútané mocenské orgie väčšiny.

Aj liberalizmus, keď je povýšený formálne či neformálne na jedinú akceptovateľnú doktrínu (čím sa prakticky stáva oficiálnou), sa môže stať hrozbou. Svojím spôsobom ňou už je, pretože priestor na vyjadrovanie nekonformných myšlienok je čoraz užší. Prinajmenšom v tom zmysle, že médiá hlavného prúdu vrátane verejnoprávnych nie sú dostatočne otvorené skutočnému kritickému mysleniu.

Všetky ideologické prívlastky spájané s demokraciou sú legitímne do tej miery, kým sa nestanú štátnou ideológiou. Napokon, na voľnej súťaži strán a ich ideológií je postavený demokratický politický systém. Väčšina politických subjektov a médií na Slovensku sa však správa tak, akoby liberálna demokracia bola oficiálnou a nespochybniteľnou doktrínou. Z krátkodobého hľadiska je to len chyba. Videné z dlhodobej perspektívy by pretrvávanie tohto stavu mohlo byť aj nebezpečné, čoho dôkazom sú každodenné mediálne lynče a manipulácie bez možnosti účinnej a adekvátnej ochrany.

Zdroj: ZN
Súhlasí J.Tull, nrbatas


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 4. 2019, 11:02 avatar
Kaies: napriek tomu sa väčšina politických strán a médií správa tak, akoby bola vyjadrením konca dejín.

Nepravda, nespráva sa tak. Touto paranojou o konci svete trpia armagedonisti, v teda v podstate konzervatívni kresťania, väčšinou so silným fundamentalizmom.

Kaies: Priľahko sme si privykli deliť médiá na žurnalistiku hlavného prúdu a alternatívu, poprípade konšpiračnú produkciu.

Áno, priľahko ste si privykli, ty a tebe podobní, mesiačkári. Normálni ľudia so slobodným zmýšľaním tak nerozmýšľajú.

Kaies: prijali princípy liberálnej demokracie za nespochybniteľný základ fungovania zdravej spoločnosti.

A to má byť čo za výhradu? Aký máš problém napríklad s tým, že sa môžeš tu slobodne na súkromnom majetku vyjadrovať? DF.sk vlastní niekto, majiteľ, ide o súkromný majetok. To, že ti slobodne umožňuje vyjadriť tvoje názory, tak s tým máš aký problém? V nedemokratických režimoch by si si ani neškrtol. Možno by si tak dostal 10 000 rán bičom alebo by ti odťali ruky, aby si nevypisoval proti danému nedemokratickému režimu.

Kaies, nariekaš, že máš slobodu, že väčšina rozhodnutí sa vykonáva v politike na základe väčšinového princípu, že ľudia rozhodujú vo voľbách, a ty tu o čom blúzniš? Chýba ti zvieracia kazajka? Si masochista, a bude ti robiť dobre byť otrokom v nejakom nedemokratickom režime?

Inak, Kaies, veľká škoda, že si sa zmohol len na slepé kopírovanie nejakého antidemokrata. Ty nemáš vlastný rozum, aby si sa vyjadril, čo ti vadí na slobode a demokracii?
Súhlasí kntsz, Osvietený


9.
označiť príspevok

Kaies muž
   29. 4. 2019, 12:02 avatar
3. Lemmy, ešte som ani nestačil zareagovať na zaujímavý a podnetný príspevok Starého chrena a už si mi dal na vedomie, že netreba.

Dlhší čas sa vyhýbam pokusom o diskusiu na DF pre to, lebo sa mi nie vždy darilo neskĺzavať na úroveň niektorých diskutujúcich. Pritom som ale nikdy neklesol až tam, aby som na zverejnený názor reagoval: "ty a tebe podobní..."

Ty ma poznáš? Ty vieš, aký som?

Pritom si ani Ty sám nestačil zverejniť svoj útočný príspevok obsahujúci niekoľko otázok, a už si si aj sám na ne odpovedal.

Mám Ti odpovedať? Mám Ti nadávať? Mám na Teba útočiť, ako Ty na mňa?
Načo? Urob si to sám.
Súhlasí J.Tull


16.
označiť príspevok

nrbatas muž
   29. 4. 2019, 13:20 avatar
9. Kaies, sám si povedal, že Diskusné fórum už dávno nie je miestom na diskusiu. Aj to, že by sme si nemali zrušiť profily a vrátiť sa sem, keď prídu lepšie časy. Nevydržal si?
Ale Starý chren píše celkom rozumne, on by si odpoveď zaslúžil. Premôž sa. Nože daj to.


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 4. 2019, 03:09 avatar
Kaies: Dlhší čas sa vyhýbam pokusom o diskusiu na DF pre to, lebo sa mi nie vždy darilo neskĺzavať na úroveň niektorých diskutujúcich.

Neboj sa, rozumní nesklznú na tvoju úroveň. Možno Tull, lebo s tebou súhlasí.


26.
označiť príspevok

nrbatas muž
   29. 4. 2019, 14:42 avatar
3. Lemmy, ani ja Ti nechcem nadávať, ale niečo Ti napíšem. Možno to bude útok, ale na rozdiel od toho Tvojho, férový.

"Kaies: napriek tomu sa väčšina politických strán a médií správa tak, akoby bola vyjadrením konca dejín.
Nepravda, nespráva sa tak. Touto paranojou o konci svete trpia armagedonisti, v teda v podstate konzervatívni kresťania, väčšinou so silným fundamentalizmom."

Lemmy, nepochopil si. Autor tu nemyslel, že liberálni demokrati očakávajú koniec sveta, ale že sa správajú tak, ako by po tejto ich ideológii už nemalo prísť nič ďalšie, žiadny reparát - ako by liberálna demokracia bola tým najdokonalejším, čo môže byť, k čomu ľudstvo smerovalo. Preto použil slovné spojenie "koniec dejín" a nie "koniec sveta".

"Kaies: Priľahko sme si privykli deliť médiá na žurnalistiku hlavného prúdu a alternatívu, poprípade konšpiračnú produkciu.
Áno, priľahko ste si privykli, ty a tebe podobní, mesiačkári. Normálni ľudia so slobodným zmýšľaním tak nerozmýšľajú."

Lemmy, to je skôr postreh. Všimni si, ako sa len za posledných 5 rokov zmenili všetky diskusie a s akou ľahkosťou sa narába s pojmami, ktoré by predtým v týchto súvislostiach boli nezrozumiteľné. Tebe sa zdá, že je to vždy adekvátne? (Napríklad včera na TA3 v relácii V politike diskusia medz Farkašovským a Nicholsonovou).
Ak si to myslíš, máš na to právo. Ale Tvoj osobný útok na Kaiesa je odporný. A ešte aj hlúpy.
Som si istý, že väčšina ľudí, ktorí Kaiesa poznajú, by Ťa vysmiala, že si totálne mimo. Lebo slobodomyseľnejšieho človeka si len ťažko možno predstaviť. Alebo aj demokratickejšieho...

"Kaies: prijali princípy liberálnej demokracie za nespochybniteľný základ fungovania zdravej spoločnosti.
A to má byť čo za výhradu? Aký máš problém napríklad s tým, že sa môžeš tu slobodne na súkromnom majetku vyjadrovať? DF.sk vlastní niekto, majiteľ, ide o súkromný majetok. To, že ti slobodne umožňuje vyjadriť tvoje názory, tak s tým máš aký problém? V nedemokratických režimoch by si si ani neškrtol. Možno by si tak dostal 10 000 rán bičom alebo by ti odťali ruky, aby si nevypisoval proti danému nedemokratickému režimu."

Lemmy, čo Ti je? Keď nejde o liberálnu demokraciu, tak nejde o demokraciu? To čo sa Ti stalo? Podľa Teba to, čo tu bolo pred desiatimi rokmi, nebola demokracia?
A odkiaľ berieš, že sloboda slova je výdobytkom liberálnej demokracie?
Lemmy, veď Ty svojím príspevkom normálne podvrdzuješ pravdivosť autorovych tvrdení!

"Kaies, nariekaš, že máš slobodu, že väčšina rozhodnutí sa vykonáva v politike na základe väčšinového princípu, že ľudia rozhodujú vo voľbách, a ty tu o čom blúzniš? Chýba ti zvieracia kazajka? Si masochista, a bude ti robiť dobre byť otrokom v nejakom nedemokratickom režime?
Inak, Kaies, veľká škoda, že si sa zmohol len na slepé kopírovanie nejakého antidemokrata. Ty nemáš vlastný rozum, aby si sa vyjadril, čo ti vadí na slobode a demokracii?"

Lemmy, a toto je čo? Prečo si myslíš, že Kaies narieka. On sem skopíroval článok istého autora, a prepáč, blúzniš tu Ty. Napokon, ak by si si článok prečítal a porozumel mu, asi by si tú poslednú vetu nenapísal:
Totiž autor tu uvádza, že komunisti svoj režim nazývali "ľudovou demokraciou". Ak si pozrieš na YouTube Urválkove prejavy alebo proces s dr. Horákovou, budeš počuť, že oni ľudí odsudzovali na smrť alebo ťažké žaláre v mene ochrany "ľudovej demokracie"!!!

Lemmy, tu by Ti niekto mohol adresovať úplne tie isté slová, ako Ty Kaiesovi. Mohol by Ťa nazvať komunistom, boľševikom, fašistom - tak, ako je to trendy.

Ale Teba tu nikto nejde urážať. Ani na Teba útočiť. Ani Ťa nálepkovať.
To tu robíš Ty!

Som si istý, že Kaies chcel len diskutovať. Diskusné fórum by na také niečo malo slúžiť. Nemusel si sa do tejto témy zapojiť. Ale ty si to urobil. A zjavne nie s úmyslom diskutovať. Prečo?

Nehanbíš sa? Ani trochu Ťa to nemrzí?


10.
označiť príspevok

Krištof
   29. 4. 2019, 12:39 avatar
Záleží na definícii pojmu liberálna demokracia, čo sa tým konkrétne myslí. Je to "vláda abnormálnych menšín", ako hovoria jedni, alebo jednoducho len "politický systém založený na zastupiteľskej demokracii, slobodných voľbách, politickej pluralite, ústavnosti, vláde práva, rešpektovaní občianskych práv a slobôd a rovnosti občanov", ako hovoria druhí?

O tom prvom poňatí sa tu píše napr. nasledovné:
"Svoboda a tolerance dnešním šiřitelům dobra překáží při uskutečňování jejich pokrokářských cílů. Těmi není vytvoření skutečně liberální společnosti, ale uspokojení vlastních mocenských ambicí. Proto se liberální demokracie dostává do příkrého rozporu s demokracií skutečnou, s vládou většiny, která má – podle tradičního pohledu – jediná právo určovat směřování společnosti. Menšiny samozřejmě respektuje a chrání. Zrekapitulujme to jasně a nekompromisně: demokracie je vládou většiny, liberální demokracie je vládou menšin. ...
Ne náhodou je významnou součástí ideového zázemí pokrokářské liberální demokracie odmítání minulosti a její diskreditace, a to diskreditace jak národní historie, tak tradičního pojetí mezilidských vztahů a je utvářejících a chránících institucí, jakými jsou národ, rodina, náboženství, dokonce i pohlaví. V nové podobě se opakuje neblahý případ komunismu s jeho snahou zničit vše staré a začít znovu. Je to stále stejné. Každý, kdo chce ovládnout minulost, brzy zjistí, že to nejde. Proto se ji snaží odstranit, potlačit, vymazat.
Dalším z arzenálu prostředků používaných pro zbavení člověka Západu jeho kořenů a společenské kotvy je vnucování mu pocitu viny, studu a nutnosti se z něj vykoupit. Proto hrají v ideologii dnešní pokrokářské avantgardy tak velkou úlohu pojmy jako otroctví, rasismus, holocaust, vykořisťování, xenofobie, sexuální násilí, případně příroda a její ničení. S jejich pomocí je diskreditována a zavrhována nejen veškerá minulost západních národů, za níž i dnes žijící lidé údajně nesou neodčinitelnou vinu, ale i dosavadní způsob života a pojetí normality ve společnosti."
www.klaus.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Existuje tiež pojem progresívny neoliberalizmus či progresivizmus. Napr.: "Najprovokatívnejším textom knihy je esej americkej filozofky Nancy Fraserovej, profesorky na univerzite New School v New Yorku. Kritizuje v ňom ľavicu za to, že podľahla zvodom dnes medzi elitami takého populárneho progresivizmu. Ten je však podľa nej len akousi novou kamuflážou neoliberalizmu. Práve „neoliberálny progresivizmus“ je podľa Fraserovej hlavným dôvodom víťazstva Trumpa v amerických prezidentských voľbách. „Trumpovo víťazstvo nie je iba revoltou proti globálnym financiám. To, čo jeho voliči odmietli, nebol neoliberalizmus sám osebe, ale neoliberalizmus progresívny.“
Ten sa podľa nej opiera o spojenie dvoch silných prúdov: nových sociálnych hnutí (feminizmu, multikulturalizmu, LGBTI) na jednej strane a biznisu založeného na službách (Wall Street, Silicon Valley, Hollywood) na strane druhej. „Ideály ako rozmanitosť, posilnenie práv, ktoré môžu samy osebe slúžiť rôznym cieľom, teraz slúžia iba ako lakovanie poilitiky, ktorá zdecimovala priemyslovú výrobu a pripravila strednú triedu o živobytie, ktoré na ňu bolo naviazané,“ píše Fraserová. Strana, ktorá chcela liberalizovať kapitalistickú ekonomiku, tak podľa nej našla dokonalého spojenca v meritokratickom korporatívnom feminizme, ktorý vyzýval ženy, aby sa „do toho opreli a išli odvážne rozbíjať sklenené stropy“."
www.postoj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Otázka je i mainstream, mainstreamové médiá na jednej strane a alternatíva, prípadne konšpirácie na druhej. Iste nie je každá alternatíva konšpiračná (kvázi paranoídna). Treba rozlišovať nielen zdroje (médiá) všeobecne, ale najmä konkrétnych autorov. Žiadny extrém nie je dobrý, pravda (príp. "pravdu stredu" je často kdesi medzi dvoma protipólmi. Dobrá alternatíva je dobrá, hoci asi by si jej "fanúšikovia" mali uvedomovať, že je to alternatíva k hlavnému prúdu (resp. mainstreamovým médiám a pod.). A tiež to, že mainstream je zas "alternatíva" voči nim. Mainstream by zas mal uznávať i normálnu alternatívu v rámci demokracie a slobody. Keď sa však k alternatíve prikloní väčšina, stane sa väčšinovým prúdom (hoci paradoxne ten možno nemusí byť súčasťou masmédií a síl, ktorým sa teraz hovorí mainstreamové). A čo potom - nezačne sa správať ako predošlá väčšina a nebude netolerantná k aktuálnej menšine? Nie každá menšina si však zasalúži uznanie (v prípade tých agresívnych).
Na akýsi "neliberálny (neslobodný) liberalizmus" v súvise s vedou sa sťažovali ľudia, ktorí nejako obhajovali inteligentný dizajn, lebo potom mali problémy s mainstreamom vo vede bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kresťanstvo je v podstate "konzervatívne", lebo zachováva "tradičnú" pravdu a morálku ešte z biblických čias. Svojou formou však môže byť aj "liberálne", pretože túto pravdu môže podávať aj v nových aktuálnejších prejavoch, podobách: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 12:45 avatar
10/ Anarchia =100 percentna sloboda cize cim viac slobody tym viac anarchie...JUDr Jozef Prusak ))
Súhlasí -era-


12.
označiť príspevok

-era- muž
   29. 4. 2019, 13:07 avatar
11. Ale neboj sa, vládnuce sily si už dajú pozor na to, aby sloboda nebola 100 percentná


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 4. 2019, 05:31 avatar
Krištof, u teba je problém v tom, že si pletieš nejakú definíciu so skutočnosťou.


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 4. 2019, 01:00 avatar
u súdruha Romana Ruhiga treba skušať

Politická kariéra
Vo voľbách do VÚC v roku 2013, Ruhig kandidoval na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja za stranu Nový Parlament. Do druhého kola však nepostúpil, keď v prvom kole skončil až na 10. mieste so ziskom 704 hlasov (0,59%).Tiež neúspešne kandidoval za poslanca BSK za obvod Rača a Vajnory.

Netreba sa vzdavať treba zmeniť XY stran

   

Koalícia Spoločne za Slovensko - idiocia že som myslel že väčšej už nebude

Slovenská ľudová strana, - ešte väčšia

PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ ešte väčšia

SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA - strana vlastencov to už pozvoľna prechádza do Jebania    

Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku výstrek do nekonečna              


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 4. 2019, 03:11 avatar
Napísal si sem spleť bludov o liberalizme, i o demokracii, tak sa nečuduj, že ťa niekto za bludy kritizuje.


2.
označiť príspevok

Starý chren muž
   29. 4. 2019, 10:02 avatar
Liberálna demokracia je prejavom slobodu myslenia a myslím si, že len ona umožňuje existenciu opačného názoru. Mám pocit, že práve stav, kedy by sa dostali k moci sily, ktoré čerpajú názory z alternatívnych médií, by radikálne zmenšili slobodu médií a pluralitu názorov. Teraz, keď sú zatiaľ v menšine, tak využívajú výdobytky liberálnej demokracie, aby mohli slobodne šíriť svoje názory. Mám vážne obavy, že keď sa dostanú k moci obhajcovia alternatívy, že výrazne oklieštia výdobytky demokracie a slobodu slova. Z čoho vychádzam? Nuž z toho, že k tejto alternatívne sa zväčša hlásia obhajcovia dvoch bývalých totalitných režimov. Ak autor tohto článku nazýva SME a Denník N sektármi, tak podobne by sa dalo takouto nálepkou nazvať časopis Zem a Vek. Autor z opačného brehu teda len robí to, čo kritizuje na obhajcoch liberálnej demokracie. A čo by zrejme robil, keby sa dostal k moci.
V demokracii je dobré, keď ani jedna strana nemá priveľa moci a keď funguje dostatočne silná opozícia. Keď je sloboda tlače a sloboda slova. Liberálna demokracia slobodu oklieštuje menej, ako formy demokracie, ktoré tu opisuje autor článku.
Rád by som ešte vedel, čo je to značka ZN, aby som si prečítal originál.
Súhlasí -era-, Lemmy, kntsz


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 4. 2019, 11:05 avatar
Nevidím tam značku ZN, ale je to článok na stránke toho eštebáka, tej bývalej SIS-kryse, toho sviniara, ktorý tajne sledoval ľudí pre zločinca Kočnera, nazýva sa Ďatel, lebo aj tak tupo myslí.

Odkaz: www.datel.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 4. 2019, 11:07 avatar
Je tam kvalitná poznámka:

Kočner platil za sledovanie novinárov skupine Petra Tótha 6400 eur mesačne.
Jeden z tých novinárov je už mŕtvy.

Tento agent sa však naďalej hrá na novinára, doobeda vypovedá na polícii, večer si kľudne píše svoje články. Ako je to možné? Pre koho to vôbec píše? Kto to číta? Prečo ešte nesedí ako spoluobvinený?

Ja by som dodal, že nie články, ale hanopisy, pamflety. Odpad. 
Súhlasí Osvietený


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 4. 2019, 11:08 avatar
Jeden z tých novinárov je už mŕtvy. Kuciak.
Súhlasí Osvietený


8.
označiť príspevok

gabriel pb
   29. 4. 2019, 11:11 avatar
už dovolenkuje


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 4. 2019, 11:08 avatar
S: Mám vážne obavy, že keď sa dostanú k moci obhajcovia alternatívy, že výrazne oklieštia výdobytky demokracie a slobodu slova.

Aj ja!!!
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 4. 2019, 13:12 avatar
Starý chren, prečítaj si "1" ešte raz a napíš, cituj vety, z ktorých si vyvodil akú formu demokracie opisuje autor...  


17.
označiť príspevok

Starý chren muž
   29. 4. 2019, 13:26 avatar
Neviem z toho usúdiť, akú formu demokracie opisuje autor, ale kritizuje liberálnu demokraciu.


53.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 4. 2019, 11:34 avatar
Starý chren, ako to, že nevieš usúdiť, keďže si napísal:
„Liberálna demokracia slobodu oklieštuje menej, ako formy demokracie, ktoré tu opisuje autor článku.“
?  
Z toho mi potom vyplýva, že aj podľa Teba všetky iné formy /podľa toho čo píšeš, si asi predstavuješ, že mimo liberálnej už existujú len rôzne formy totality.../ okliešťujú slobodu viac, ako ju okliešťuje liberálna demokracia.   
Sloboda však je slobodou len vtedy, keď má človek prostriedky na to, aby ju mohol uplatniť. Nadarmo sú tu exkluzívne súkromné školy, možnosti nadštandardného bývania, nadštandardných rôznorodých služieb... keď si tieto slobody môžu dovoliť len „vyvolení“. Falošnosť liberálnej demokracie je v tom, že vychádza z falošného predpokladu porovnateľnej možnosti slobodného individuálneho rozvíjania ekonomických aktivít. Prehliada individuálnu nerovnosť, „handicapovanosť“ a jej dôsledky...
Liberálna demokracia je predovšetkým sloboda kapitálu, podnikateľov, vlastníkov /ich blízkych.../ preferujúca „slobodu trhu“, ktorý podľa nej, by mal všetko vyriešiť... v neposlednom rade robí nielen zo zdravia, vzdelania... z médií – práva na informácie... ale i človeka degraduje na tovar. Každú jednu kritiku tohto „spôsobu demokracie“, považuje za útok na slobodu človeka všeobecne a ľstivo kritikom podsúva hodnoty, totalitné myslenie, aj keď ho mnohí nielenže ani v päte nemajú, ale sú rovnako kritickí, rovnako odsudzujúci aj voči každému druhu totality, okrem totality práva každého človeka na dôstojný život...


54.
označiť príspevok

Starý chren muž
   30. 4. 2019, 12:02 avatar
Tull. Vychádzal som z kritiky liberálnej demokracie. Ja ju totiž považujem za jedinú správnu, ktorá práveže prináša aj slobodu tým, ktorí s ňou nesúhlasia a môžu ju slobodne kritizovať. Ostatné formy vlády, ako je napríklad komunizmus, alebo fašizmus, vždy okliešťovali ľudské práva. Liberálna demokracia, ako ju chápem ja sa maximálne snaží poskytnúť slobodu najširšiemu spektru názorov. Samozrejme, nie je to anarchia, preto bojuje s prejavmi, ktoré by chceli túto slobodu ľuďom zobrať.
Ale je pravda, že konkrétne iné formy demokracie tam nepomenúva. Len som vychádzal z toho, že hovorí o alternatívne a tá zväčša kritizuje liberálnu demokraciu a prikláňa sa a obhajuje systém, aký tu bol pred tým, či už fašistický slovenský štát, alebo socializmus( totalitný).


56.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:08 avatar
Propaganda liberálov. Alternatívou je skutočná demokracia a nie vláda oligarchie ako je to v súčasnej pseudodemokracii


57.
označiť príspevok

Starý chren muž
   30. 4. 2019, 12:11 avatar
S tým súhlasím. Vládu oligarchie treba potláčať.


59.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:11 avatar
Preto treba odstaviť liberálov, ktorí sú taktiež nástrojom oligarchie


64.
označiť príspevok

Starý chren muž
   30. 4. 2019, 12:19 avatar
Mýliš sa. Nie liberáli ako celok sú nástrojom oligarchie. Tí, ktorí sú, tým to treba dokázať a potláčať, rešpektom. nevoliť ich.


69.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:25 avatar
Liberálne strany sú nástrojom oligarchie. Nevoliť ich.


58.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:11 avatar
Propaganda liberálov, propagácia LGBT ideológie, rozkladu tradičnej rodiny, multi kulti propagandy, likvidáciu národných štátov, potláčanie iných názorov.. Treba liberálnych fašistov odstaviť od moci.


67.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 4. 2019, 12:20 avatar
postavme znova plot, napusťme do neho elektrinu a strieľajme všetko, čo by sa chcelo dostať von....    a budujme krajšie zajtrajšky...   .....


71.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 4. 2019, 12:28 avatar
Starý chren, prečo by napríklad sociálna demokracia cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk mala byť menej správnou? Veď i ona "prináša aj slobodu tým, ktorí s ňou nesúhlasia a môžu ju slobodne kritizovať". Prečo "okamžite" /a to je typické, zopakujem "Každú jednu kritiku tohto „spôsobu demokracie“, považuje za útok na slobodu človeka všeobecne a ľstivo kritikom podsúva antidemokratické* hodnoty, totalitné myslenie, aj keď ho mnohí nielenže ani v päte nemajú, ale sú rovnako kritickí, rovnako odsudzujúci aj voči každému druhu totality, okrem totality práva každého človeka na dôstojný život..."/ dávaš ako príklad komunizmus, alebo fašizmus, voči ktorým sa sa sociálna demokracia vyhraňuje rovnako. Rozdiel medzi liberálnou a sociálnou demokraciou je v tom, že v sociálnej zdravie, vzdelanie, kultúra... právo na informácie... človek, nie je iba tržným tovarom, ako to z neho robí liberálna...

Dodatok. Tak sociálna, liberálna... či akákoľvek iná, "dnes" v "čistej podobe" asi prakticky ani nie je možná... 


73.
označiť príspevok

Starý chren muž
   30. 4. 2019, 12:42 avatar
Lebo si myslím, že každá iná demokratická demokracia je vlastne liberálna. Však smer hovorí, že u nás vládne sociálna demokracia, ale je to vlastne liberálna demokracia. Alebo myslíš, že nie?


86.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 4. 2019, 12:58 avatar
Starý chren, samozrejme, že každá jedna demokracia, pokiaľ má byť demokraciou musí zahŕňať, "mať v sebe liber – slobodný", lenže reč je o spôsobe, možností praktického individuálneho uplatňovania slobody... a v tomto smere liberálna ideológia, podľa môjho názoru, zlyháva...  


18.
označiť príspevok

nrbatas muž
   29. 4. 2019, 13:27 avatar
2. Značka ZN znamená "zatiaľ neuvedený". Predkladateľ témy ho chcel uviesť neskôr, pretože chcel, aby sa diskutovalo o samotnom článku a názoroch v ňom obsiahnutých, nie o autorovi a tom, čo sa mu v súčasnosti pripisuje.
Možno ešte Kaies napíše, on sa nezvykne dlho hnevať alebo urážať. Síce, kto vie...


13.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 13:09 avatar
1/ Kasafran co obmedzuje vyrobu v state bez penazi??? Nedostatok penazi???))


15.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 13:15 avatar
13/ Plan vyroby sa bude plnit minimalne na 100percent!))


19.
označiť príspevok

nrbatas muž
   29. 4. 2019, 13:42 avatar


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 4. 2019, 01:19 avatar
prakktizmus v praxi


20.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 13:58 avatar
Co je pre mna liberalna demokracia? Na vsetkom sa da zarobit ked sa da na vsetkom zarobit vsetko spoplatnime ked vsetko spoplatnime nebude mi stacit 5000euro...))


21.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 14:10 avatar
Liberalna demokracia...platy zvysime o 10 percent a ceny o 20percent!.)))


27.
označiť príspevok

Starý chren muž
   29. 4. 2019, 15:03 avatar
Liberálna demokracia ako taká platy, ani ceny nezvyšuje, ani neznižuje.


28.
označiť príspevok

Starý chren muž
   29. 4. 2019, 15:05 avatar
Iba to umožňuje robiť.


29.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 16:09 avatar
27/ Liberalna demokracia vsetko statne da do ruk kapitalistom oni sa uz o vsetko postaraju!!!))


22.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 14:11 avatar
21/ Ked chceme zvysit platy musime zdraziet vyrobky ked zrazieme vyrobky zamestnanci si akoze za vyssie platy kupia rovnako...))


23.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 4. 2019, 14:20 avatar
"Obmedzený svet liberálnej demokracie"-

čo to je za slovný paškvil?

Ako môže byť liberálny obmedzeným??? , keď liberálny znamená znášanlivý, slobodomyseľný, slobodný v myslení, podporujúci aj iné názory ......aj tieto tvoje vadné !!!

Opak je pravdou!

Všetko čo nie je liberálne je obmedzujúce, brzdiace v myslení, snažiace sa nejakú, obyčajne prekonanú ideológiu zakonzervovať.
Všetko čo nie je liberálne smeruje vo svojej podstate k totalite.
Parafrázujúc R. Poppera - je to mocenské zabránenie falzifikácii.
Presne tak, ako kedysi "... so Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak." Každý iný názor, ktorý by mohol falzifikovať ten komunistický, bol tvrdo trestaný.
Možno si mal na mysli niečo iné, ale potom to bolo treba napísať.
Bezbrehosť nie je možná, lebo to vedie k anarchii, ale veď práve preto, aby sa to nestalo, tu máme (keď opomeniem Božie zákony) ústavu.
Máme tu presne stanovené obmedzenia, ktoré poznaním ľudstva je možné ústavnou väčšinou korigovať a máme tu aj nadštátnu Chartu ľudských práv a iné neprekročiteľné obmedzenia....
Problémom dneška je práve nedostatok liberalizmu v hlavách ľudí.
Ľudia nedokážu naozaj slobodne myslieť, lebo desaťročia ich gniavili komunisti, aby sa čo najdlhšie udržali pri moci a už pomaly tri desaťročia ich opäť gniavia pohrobkovia komunistov - mafia oligarchov, cez finančnú moc riadiacu tento štát. Jedine otvorené a slobodné hlavy to môžu zmeniť. Hlavy schopné za chodu života správne ho analyzovať a usmerňovať - rozhodne však nie obmedzovať, ako je to naznačené v úvode tejto témy.


30.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 16:15 avatar
23/ Znasanlivy? Chces mat za susedov 20negramotnych ciganov aj potom budes liberal???)) Vies co naseriem ti na hlavu a uvidime tvoju znasanlivost!!!))


32.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 4. 2019, 21:26 avatar
30-
typická krátkozraká až negramotné reakcia.
Moja sloboda končí tam, kde začína sloboda druhého!
Tento výrok J, J, Rousseaua, je základom demokracie!!!
Taktiež sa treba dovzdelať, čo samotný pojem sloboda znamená a čo znamená aj objektívne dobro a veľa ďalšieho.......
To, o čom tu ty píšeš, je aj nedostatok liberalizmu majúci za následok zlyhávanie zákonnej a súdnej moci.
Toto zlyhávanie nevyrieši totalitné správanie potierajúce liberalizmus.
Máš to riadne domotané.
Práve to slobodné - liberálne ak bude dôsledné, tak neprispôsobivých, či takých čo chcú druhým srať na hlavu, vykáže do patričných medzí, lebo nie je možné byť slobodným na úkor druhých.
Aj to je liberalizmus.
Ak by nebol, tak práve vtedy sa vytvárajú nedotknuteľní - totalitní, ktorí môžu všetko.
Presne tak ako naši politici visiaci na ceckoch oligarchov, alebo aj tá časť cigánov o ktorej píšeš, čo si myslia, že môžu všetko.
Súhlasí Osvietený


33.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 21:28 avatar
32/ Konci tam??? Sloboda ma nejake hranice? Ved zijeme v Sengene!!!))


34.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 4. 2019, 21:42 avatar
33-
ako vidno tvoja sloboda žiadne hranice - obmedzenia nemá.
Nemáš, sebakritiku, nemáš slušnosť, si bezhranične nedovzdelaný a o mravnosti ani nehovoriac.
Nechápem potom, prečo ti vadí správanie 20 zhodných súkmeňovcov o ktorých si minule písal.   
Súhlasí Osvietený


36.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 21:51 avatar
34/ Sebakritiku mravnost slusnost vzdelanost? Toto vsetko vlacis zo sebou??? Ako sa spravas ty k mne tak sa budem spravat ja k tebe!))


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 4. 2019, 21:54 avatar
Grofik šrobik ty by si sa chcel tak správať ku kntsz . Len na to nemáš mentálnu výbavu


38.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 21:57 avatar
37/ Este mi povedz co je mentalna vybava tvoj zajebany mozocek???)))


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 4. 2019, 22:10 avatar
Grofik šrobik vlastne si iba potvrdil moje slová . Len škoda že o tom nevieš    


41.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 22:12 avatar
40/ Nato aby som bol mily a priatelsky potrebujem mentalnu vybavu? Si trochu vedla...))


39.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 4. 2019, 22:02 avatar
36-
tebe už načisto je.e.
Ja som nikdy nemal potrebu s tebou komunikovať, t.j. takúto debatu začínať, lebo viem, že by to bolo o hovne.......ako, že to aj je.
Súhlasí Osvietený


31.
označiť príspevok

-era- muž
   29. 4. 2019, 16:35 avatar
23. v našej dobe sa postupne stráca cit pre slovo a pre reč a tak slovné paškvily môžu bujnieť - hlavne ako prostriedok na vytváranie chaosu v predstavách, v čom sa potom dobre darí všetkej demagógii a populizmu
Súhlasí kntsz, Osvietený


24.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 14:27 avatar
23/ A teba co obmedzuje??? ))


25.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 4. 2019, 14:29 avatar
23/ Kapitalisti nas negnavia ale zmykaju...))


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 4. 2019, 21:45 avatar
Musíš emigrovať do Venezuele alebo Severnej koree tak ťa kapitalisti nebudú obťažovať    

Len stále nerozumiem prečo z komunistických štátov utekali miliony ľudí na západ a nikto do toho nežmýkacieho komunizmu ?

V Čom to čaro spočívalo , že východný nemec vedel ktorým smerom sa múr preskakuje ? Čo DDR nemec ale tri milony  
Súhlasí kntsz


42.
označiť príspevok

nrbatas muž
   30. 4. 2019, 00:19 avatar
Vážení diskutujúci,
možno samotný autor myslel to, že s tou liberálnou demokraciou je to podobne, ako s tou ľudovou demokraciou. Teda pojmový zmetok a zároveň aj zmätok.
(Pojmom liberálna demokracia nazývala samotná komunistická moc svoj režim najmä v prvých rokoch vládnutia. Stačí si vypočuť záznamy zo súdnych procesov s "triednymi nepriateľmi" z 50. rokov, keď vo vykonštruovaných procesoch boli nepriatelia režimu (postupne aj niektorí zo samotných budovateľov režimu) boli odsudzovaní na ťažké dlhoročné žaláre alebo popravovaní. Oháňajú sa tam slovným spojením "ľudová demokracia". Popritom to nielenže nebola žiadna demokracia, ale nemala nič spoločné s ľudom, a podľa niektorých ani s komunizmom. Vtedy ešte komunizmus nebol vnímaný ako niečo zločinecké, ale naopak: komunizmus ľudia vnímali ako ozajstnú demokraciu (sociálnu) a ako progresívne štátnopolitické zriadenie.)
Takže to, čo nám hovoria pojmy, nemusí byť to, čo sa za nimi skrýva.

Znamená to, že keď autor "kritizuje liberálnu demokraciu", tak možno nekritizuje ani liberálov, ani demokratov a ani liberálnych demokratov. Kritizuje len niektorých boľševikov, ktorí sa za tieto slovné spojenia skrývajú.

Napokon, prečo sa asi tým dnešným "librálnym demokratom" hovorí aj "neoliberáli" alebo "neomarxisti"?

Uznávam, že je to veľmi zmätené a ťažko pochopiteľné. Ako pre Vás, tak aj pre mňa. Asi pre všetkých.
Ale čo s tým?
Podľa mňa sa treba vzdelávať (samovzdelávať), zaujímať sa a komunikovať. Bez urážania a hlúpeho nálepkovania.
A pri tom človek musí prekonávať aj sám seba.
Ale o tom je život!


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 4. 2019, 03:14 avatar
Nrbatas, nemáme liberálnu demokraciu, ale parlamentnú, zastupiteľskú demokraciu. V nej sa nachádzajú rôzne ideologické prúdy. Aj liberálne, aj konzervatívne, aj sociálne, aj národne orientované, aj antisystémové. V tom spočíva ten liberalizmus, že máme slobodu vybrať si takú politickú ideológiu, aká nám vyhovuje. Demokracia je potom už o tom, že ktorá ideológia, prúd, názor, získa najväčší počet volebných hlasov od zúčastnených občanov, tak taká bude politika v štáte.
Súhlasí nrbatas


49.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 4. 2019, 03:17 avatar
Nrbatas: komunizmus ľudia vnímali ako ozajstnú demokraciu

Veď to je klamstvo.

O komunizme padli všetky dobré nádeje už pri uchopení moci komunistami, keď začali vraždiť ľudí. Tie nezmyselné a falošné odsúdenia ľudí na smrť zavraždili akúkoľvek dobrú myšlienku na komunistov. Už od roku 1948 ľudia nedôverovali komunistom. K moci sa dostali nedemokratickým spôsobom.


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 4. 2019, 03:19 avatar
Voľby počas vlády komunistov boli fraškou, pretože volič mal na výber len tých kandidátov, ktorých určila komunistická strana.

Počas vlády komunistov nebola žiadna demokracia, ale komunistokracia.


55.
označiť príspevok

nrbatas muž
   30. 4. 2019, 12:03 avatar
49., 50. Lemmy, použil som to ako prirovnanie. Je jasné, že to nebola demakracia, aj keď to tak nazývali. Ani v Nemeckej demokratickej republike a takisto ani v Kórejskej ľudovo-demokratickej republike.
Ale zase pravdou je, že mnoho ľudí tomu verilo. V 50. rokoch si aozaj mnoho ľudí myslelo, že v súdnych procesoch, ktoré počúvali z rádia, sa súdia ozajstní záškodníci a sabotéri. Stalo sa, že tomu uverili aj rodinní príslušníci samotných obvinených!
Vlastne vždy boli takí, čo verili, že socializmus je najlepším spoločenským zriadením na svete a že strana (samozrejme komunistická), aj napriek chybám a omylom, vedie ich i k lepšej budúcnosti. A niektorí tomu veria doteraz.

Ale o to tu nejde. Tak, ako boli vtedy aj takí, čo neverili a ešte viac takých, čo pochybovali, takisto sú takí aj teraz. Vtedy sa im vyhadzovalo na oči, že si nevážia výdobytky socializmu, teraz demokradie (dokonca liberálnej).

V skratke ide o to, že liberálna demokracia nie je reálne existujúce zriadenie, ale ideológia, ktorú v súčasnosti značná časť politikov presadzuje, pritom mnohí nemajú poňatia, o čo ide - podobne ako občania.
Kritici tvrdia, že ide o sociálny konštrukt podobný komunizmu. Podobnosť vidia v tom, že takisto vychádza z marxizmu a pri jeho realizácii tiež dochádza k obmedzovaniu slobody jednotlivcov v prospech záujmov úzkej skupiny ľudí.

To je asi tak všetko, čo chcel povedať autor článku, ktorý sem skopíroval Kaies, aby sa o tom diskutovalo.
Diskusia mala byť asi takáto: Je to tak? Nie je to tak? Prečo si myslíš to? Z čoho vychádzaš, keď tvrdíš toto? Nesúhlasím v tomto s tebou, lebo...
Namiesto diskusie však Kaiesovi bolo dané najavo, že ide o niečo, o čom sa nediskutuje.
Asi takto to vidím.
Mýlim sa?
Súhlasí J.Tull


61.
označiť príspevok

Starý chren muž
   30. 4. 2019, 12:14 avatar
Ok. Škoda, že sa nevyjadrí aj samotný autor Kaies.
Súhlasí J.Tull


104.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 5. 2019, 00:40 avatar
nrbatas ono sa to stalo po voľbách že sa hltači dezinformačných hovnometov stali ešte väčší politologovia a super odborníci na liberalizmus       

A zrazu tu máme celú skupinu odborníkov , ktorí maju v každom druhom príspevku slovo liberál ktorým vytesnujú otrepaný výraz slniečkar a svet sa zabáva                       


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 4. 2019, 00:53 avatar
komunizmus ľudia vnímali ako ozajstnú demokraciu

           

zo spomenutých dôvodov je severná hups korejská ľudovo Demokratická republika demokratickejšia ako NDR    

Socialne blaho severokorejskeho ľudu je skoro na urovni kampučie pod vedením súdruha Pot Pota    

    

Koniec blaha     a ľudovo demokratických liberalizmov komunizmu     


52.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 4. 2019, 08:00 avatar
Každý demokratický svet má aj svoje obmedzenia, inak je to anarchia. Ja osobne nemám rád zaraďovanie strán do skupín, lebo život a ich reálne fungovanie je podstatne pestrejšie ako iba jednoduchý názov . Občanov nezaujíma názov či zaradenie strany ale to čo reálne robí aký reálny program sleduje . Škatulkovanie je práve jav čo vôbec nie je demokratický, lebo obyčajne ide ruka s rukou s tým že o jednych tvrdí že sú lepší ako tí druhí , pritom to nie je obyčajne pravda, lebo tí druhí sú IBA INI a nie lepší či horší. Toto delenie mi u nás dosť vadí, lebo nerešpektuje rôznorodosť ľudí ktorá reálne existuje . Strach mám iba z konkrétnych činov a nie názvov, škatulkovania . Bohužial to škatulkovanie a delenie na dobrých a zlých robia práve politici a ich médiá no a potom sa opičia aj ľudia aj tu na DF ktorí nedokážu objektívne posúdiť veci , nedokážu si vytvoriť svoj vlastný názor . Ľudia sa stále správajú stádovite ale asi to brať do úvahy,, lebo to je realita.


60.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:13 avatar
liberalna demokracia sa tyka krestanskeho sveta, nie zidovskeho a ani moslimskeho
touto formou demokracie sa rozbiju totalne zaklady krestanstva aj Cirkvi
o niekolko desiatok rokov ti, ktori budu konzervativnymi ohladom rodiny a zmyslu svojho zivota, konvertuju bud na judaizmus ci islamizmus
krestanstvo ako take bude zonou pre volnomyslienkarov a pre tych, ktori budu viest svoj zivot bez terajsich hodnot, slobodne a vo svete v ktorom human v sucasnosti nema ani ponatia ze mozu tvorit socialny system
smutne, co uz
esteze som zazila tradicne Vianoce i Velku noc


62.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:14 avatar
krestanstvo uz teraz v Europe nevie zachovat svoju tvar, svoje hodnoty, svoj status


63.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 4. 2019, 12:17 avatar
62. Predpokladám, že ako materialistka si mýliš kresťanstvo s cirkevníctvom a kresťanským dogmatizmom, ale to je v poriadku, väčšina ľudí to tak má.


65.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:19 avatar
keby som chcela zit o par rokov v rodinnom kruhu, mat pri sebe manzela a zit ako matka a mat blizkych rodinne zalozenych a vazit si svoje vierovyznanie bez skrupul a s hlbokymi tradiciami, v laske zvolila by som si pravdepodobne islamizmus


66.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:20 avatar
ten origos hlboky vztah medzi muzom a zenou, statut manzelstva a vychova deti vidim v islamizme


103.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 4. 2019, 13:32 avatar
Áno. Ak nechceš by príliš emancipovaná či feministka a nechceš ukazovať fyzickú krásu verejne na ulici, tak potom ok.


68.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:24 avatar
nepaci sa mi ako krestania utocia navzajom ako sa arogantne vo svojom vierovyznani ktory ma spajat odporuju aj so slovnymi atakmi nielen tu na df, obliekju si saty liberalnych neviem co
krestanstvo viem ze bude nahradene islamizmom, zdravy human tuzi po tradicnej rodine a ta je zachovana v islamizme a v judaizme, plus tradicie spajane s nimi maju enormny uspech uz teraz v zahranici v satach islamizmu


70.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:26 avatar
Moslimovia sa medzi sebou zabíjajú, páchajú teroristické útoky aj v mešitách a vraždia moslimovia moslimov


72.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:28 avatar
to je nist oproti tomu ako krestan krestana zabije v stave opilosti, zabija pod vplyvom alkoholu a atd


74.
označiť príspevok

Starý chren muž
   30. 4. 2019, 12:46 avatar
Horšie je, že moslimovia sa zabíjajú v stave triezvom.


76.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:48 avatar
A moslimovia sa navzájom zabíjajú kvôli náboženstvu


75.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:47 avatar
Naozaj si taká hlúpa a porovnávaš nábožensky motivované bombové útoky s nejakou nehodou, ktorá vôbec nesúvisí s náboženstvom ?


77.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:49 avatar
nie som hlupa, iba pouzivam vylucovaci princip
kvarky by tiez nemohli tvorit oddelene protony a neutrony a tym padom by sa nemohli tvorit atomy a bolo by tu iba nieco ako leco
dobre, tak radsej judaizmus ako krestanstvo
je tam stabilna tradicia


79.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:51 avatar
Nábožensky motivované bombové útoky si postavila na roveň neúmyselnej dopravnej nehode ktorá ani nesúvisí s náboženstvom.
A vôbec ti bombové útoky páchané moslimami nevadia.


81.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:54 avatar
ti drbe ?
umyselne sa krestan ozere, antiseba mu nevadi, ze ho vidi v zlom svetle ?


82.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:55 avatar
kto zanikne skor ?
asi obidvaja, vsak


83.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:56 avatar
Hlupaňa moslimovia úmyselne páchajú bombové útoky v mene islamu


84.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:57 avatar
ja pisem o anihilacii
moslimovia utoky konaju v mene nie anticastice, preto preziju
krestanstvo nie


85.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 12:58 avatar
Hlupaňa moslimovia úmyselne páchajú bombové útoky v mene islamu


87.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 13:00 avatar
nepodavaju si pri tom ruky so svojim antija z antisveta
preto prezije islamizmus, preto preziva judaizmus


78.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 12:50 avatar
a co ak budhizmus, radsej budhizmus ako krestanstvo, v krestanstve sa rychlo meni vsetko s rozdielnou rychlostou a potom jasneze je tu kolaps


80.
označiť príspevok

gabriel pb
   30. 4. 2019, 12:53 avatar
drevené debničky a krabičky budú nedostatkový tovar ak nebude kresťanství


88.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 4. 2019, 13:02 avatar
Salbea má pravdu v tom, že dnešné kresťanstvo sa snaží byť liberálne a má s tým dosť velký problém . Islam je v niektorých krajinách dosť militantný a neliberálny a je fakt že niekde iné náboženstvá tolerujú ale nepočul som o islamskej krajine kde by sa toleroval ateizmus. Budhizmus je liberálny , aj ateizmus - hoci nie je niečo ako náboženstvo- je liberálny asi najviac .


89.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 13:07 avatar
slova tvojho kmena su citatelnejsie
dik


90.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 13:07 avatar
Má salbea pravdu v tom že je v pohode stavať nábožensky motivované bombové útoky na roveň neúmyselnej dopravnej nehode ktorá ani nesúvisí s náboženstvom ?


91.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 13:10 avatar
ide o to, ze v tomto svete a v antisvete existuje akesi partnerstvo
ma to obrovsky vyznam na preziti vsetkeho, aj vierovyznani a v ich bombovych utokoch


92.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 13:12 avatar
medzi tymto svetom a antisvetom sa vysielaju ehm signaly, nieco ako morzeovka formou slov
Súhlasí gabriel pb


93.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 4. 2019, 13:14 avatar
Písal som že niektoré štáty vyznávajúce islam ako štátnu filozofiu sú agresívne a sú agresívne na základe manipulácie s náboženstvom islam. Ale takáto manipulácia hrozí v každom náboženstve, preto neuznávam žiadne náboženstvo . Kresťanstvo bolo najmä v histórii dosť agresívne a je to stále to isté kresťanské náboženstvo ako dnes, nie ?


96.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 13:17 avatar
Neodpovedal si či je v pohode stavať nábožensky motivované bombové útoky na roveň neúmyselnej dopravnej nehode.
Kresťanstvo bolo agresívne pred stáročiami, ale vtedy bol agresívny aj islam, rozdiel je že islam je agresívny aj v súčasnosti, kresťanstvo nie.


99.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 13:21 avatar
krestanstvo je agresivnejsie ovela viac, ako za cias Indianov


100.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 4. 2019, 13:21 avatar
Nie je, ale to nie je táto téma . Povedal som že všetko násilie motivované manipuláciou kýmkolvek odsudzujem a sú zlé.Preto sú zlé všetky náboženstva, lebo tam akútne hrozí manipulácia.....


102.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 4. 2019, 13:24 avatar
Islam bol agresívny v stredoveku je agresívny aj dnes


94.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 13:15 avatar
vylucovaci princip posobi aj skrze slova
ide o to, kto je viac v tom skutocnejsi, aj pri odpudivej sile skrze slova pri vymene virtualnych slov, ktore vsak mozu byt skutocne slova a moze to antisvet vnimat ako ehm svetlo a hups ono to je svetlo islamske


95.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 4. 2019, 13:17 avatar
Tak ja som si myslel že antisvet zanikol spolu po zániku antihmoty pomerne čoskoro po Big Bangu....... 


101.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 13:23 avatar
gravitacia je odkial, predsa z antisveta


97.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 13:18 avatar
civilizacia tato tu je na takej urovni svojej existencie, ze si je sama na vine preco tu vybuchuju v hmote castice a je to povolene anticasticami, inac by k vybuchu nedoslo, ani Notre Dame by sa len tak nezapalil, keby si nepodali ruky skrze slova


98.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 4. 2019, 13:19 avatar
sila slov ma daleky dosah
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:59,  MEMORANDUM SLOBODNÉHO OBČANA Ja, slobodný občan, v hlbokej úcte voči kultúrnemu a...
dnes, 01:55,  Zrušiť vládu a začať Generálny štrajk V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili...
dnes, 01:51,  Pokud první fáze byla březnová, druhá dubnová, tak třetí, květnová fáze už by měla...
dnes, 00:33,  50, .... Ježiš povedal: ..... "On mu však povedal: ‚Ak nepočúvajú Mojžiša+ a...
dnes, 00:30,  61, ..... satan bol na počiatky výnimočne múdry cherubín, ..... až neskôr sa stal Božím...
dnes, 00:25,  5, ..... tu to isté, čo som napísal o Elohim, tvrdí aj Britanica:...
dnes, 00:22,  12, ..... NIE !!! Je to síce plurál, ..... ale chápe sa tento výraz ako singulár/jednotné...
dnes, 00:19,  12, .... nie je to pravda! Samozrejme, trinitári by tomu chcelo veriť!*39*53 Pri slove El a...
včera, 23:59,  14, .... a vieš aj prečo?*10
včera, 23:58,  6, .... a podla teba čo je "originál"? Chlapci, netrepte, ..... žiadny originál...
včera, 23:49,  Červený október 2020 RED OCTOBER - Worldwide lockdown & restrictions protests - October 2020...
včera, 23:44,  3, .... era, a povedz čo je to ten "originál"? Alebo aj pôvodne texty z 1...
včera, 23:41,  2, .... JS sa nikdy neodchyľujú od pôvodnej myšlienky textu! Opak je pravdou, .... ak tak...
včera, 23:38,  41, .... hovoríš v Aramejčine?*39 OK, .... povedz ktoré časti Písma sú napísané v...
včera, 23:31,  https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf Präkäkät, len kto ti to...
včera, 23:30,  55, ...... nemusíš povedať, .... ja to viem: Belzebub!*53 Trafil som? Uhádol som?*39
včera, 23:28,  64, .... ja aj pracujem a mám aj iné povinnosti!*31
včera, 23:27,  26, .... nie, ani keby sme prižmúrili obidve očí, .... nemožno to tak interpretovať! Za...
včera, 23:19,  Debilizácia - oni nechcú, aby boli vaše deti vzdelané......
včera, 23:08,  Opýtaj sa Kasafrana ten je nastrelený *13*13*13Alebo vynulovaného Frustroviča *39*39*39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(276 426 bytes in 0,327 seconds)