Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

O kľúčovom význame nenápadných vecí

18
reakcií
370
prečítaní
Tému 27. júla 2020, 19:46 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   27. 7. 2020, 19:46 avatar
Existujú veci tak prosté a prirodzené, že si ich vôbec neuvedomujeme. A predsa majú ten najzásadnejší vplyv na celý náš život. To však, že si ich neuvedomujeme a nechápeme ich dôležitosť, z nás robí ľudí nevedomých. Ľudí, nevedomých si tých najzásadnejších skutočností, ktoré nimi samými hýbu.

Aby sme pochopili o čo ide, uveďme si príklad. Trebárs dýchanie. Uvedomuje si niekto v bežnom živote, že dýcha? Dýchanie je na jednej strane niečo mimoriadne nenápadné, ale na druhej strane je to jedna z kľúčových aktivít, alebo potrieb nášho organizmu.

Nejesť vydržíme pomerne dlhú dobu, nepiť vydržíme už kratšie, ale nedýchať vydržíme len zopár minút. A ak je kritický limit z nejakých dôvodov prekročený, okamžite dochádza k nezvratným negatívnym zmenám v našom mozgu.

Prečo o tom hovoríme? Pretože tento princíp platí vo všeobecnosti! Pretože existujú, či už v nás alebo okolo nás aj iné veci, tak prirodzené, tak spontánne, tak samočinne a plynulo prebiehajúce, že si ich vôbec neuvedomujeme, ako by snáď ani vôbec neexistovali. A predsa majú na náš život zásadný vplyv a determinujú ho.

Vezmime si napríklad myslenie. Kto z nás si uvedomuje, že neustále myslí? Myslenie a nepretržité tvorenie myšlienok je rovnako nenápadné a prirodzené, ako dýchanie. Neuvedomujeme si ho. Jednoducho myslíme a hotovo.

Ako však nenápadnosť dychu zaručuje našu každodennú existenciu na fyzickej úrovni, nenápadnosť myslenia a jeho štruktúry určuje našu existenciu a jej charakter na duchovnej úrovni. Naše myslenie a naše myšlienky určujú kvalitu nášho súčasného bytia i kvalitu nášho budúceho osudu. A pretože táto každodenne a nenápadne prebiehajúca myšlienková aktivita je nesmierne dôležitá, pozrime sa na ňu trochu bližšie.

Neustála, neuvedomelá a nevedomá tvorba myšlienok, ktorá v každom z nás prebieha, sa vždy pohybuje v dvoch rovinách. V rovine pozitívnej a v rovine negatívnej.

Bežný človek si neuvedomuje, že neustále myslí, a že smerovanie jeho myšlienok je buď pozitívne, alebo negatívne. A preto sa v jeho myšlienkovom procese nachádza z každého trochu. Nachádzajú sa tam pozitívne i negatívne prúdy, pretože nevedomý človek jednoducho myslí ako príde. Podľa toho, akú má momentálne náladu, podľa toho, čo ho teší, alebo hnevá. Myslí a uvažuje o tom čo vidí, čo počúva, čo číta, pričom ide vždy o nekontrolovanú zmes pozitívneho a negatívneho. Preto sa tomu hovorí nekontrolovaná, alebo nedisciplinovaná myseľ.

A pretože ľudia sú v tomto smere absolútne nevedomí, neuvedomujú si, že pozitívne naladenie mysle a tvorba pozitívnych myšlienok formuje, vo všetkej svojej skrytej nenápadnosti, našu prítomnosť i našu budúcnosť pozitívnym spôsobom. Avšak negatívne naladenie mysle a tvorba negatívnych myšlienok, vo svojej nenápadnosti taktiež formuje našu prítomnosť i budúcnosť, ale žiaľ, negatívnym spôsobom.

A je to skutočne tak, pretože život a osud každého priemerného človeka je poznačený zmesou pozitívnych a negatívnych vecí, ktoré sa mu dejú, a s ktorými je konfrontovaný. Ľudia si však neuvedomujú, že to všetko je len ovocie ich vlastných myšlienok, ktoré neustále plodia.

A ak sa na chvíľu vrátime k dýchaniu, tak aj pri ňom je veľmi dôležité, či dýchame čistý a čerstvý vzduch, alebo naopak, vzduch znečistený smogom, alebo nejako chemicky kontaminovaný. Dlhodobé dýchanie kvalitného, alebo nekvalitného vzduchu bude mať na zdravie nášho fyzického tela buď pozitívne, alebo negatívne účinky. Bude mať za následok buď zdravie a dlhovekosť, alebo chorobu a predčasnú smrť.

A presne takto isto je to aj v duchovnej rovine s našou mysľou. Ak si toto všetko dokážeme uvedomiť a začneme svoje myšlienky vedomejšie usmerňovať pozitívnym smerom, začneme tým pozitívne ovplyvňovať svoju prítomnosť i budúcnosť. A to všetko preto, lebo sme sa stali vedomými! Lebo sme si uvedomili veci, ktoré si väčšina ľudí neuvedomuje! Lebo sme vedome začali usmerňovať svoju myseľ pozitívnym smerom, a tým sme zlepšili kvalitu vlastného života.

Takýto je teda rozdiel medzi človekom vedomým a nevedomým! Ľudia však majú byť vedomými v tých najzásadnejších veciach, ktoré sa ich dotýkajú, pretože ich nevedomosť je človeka nedôstojná! Pretože ich nevedomosť sa podobá nevedomosti zvieraťa. Vyšvihnime sa preto konečne na skutočne ľudskú úroveň a prekonajme súčasnú nedôstojnú úroveň polovedomého zvieraťa.

Toto všetko sa dá veľmi výstižne a stručne zhrnúť do slov: Udržujme krb svojich myšlienok čistý, pretože jedine tak môžeme žiť trvalo vo vnútornom mieri a byť šťastní. Jedine tak sa môžeme stať ľuďmi vedomými, ktorí si uvedomujú tie najprirodzenejšie súvislosti vlastného bytia, a preto ich dokážu správne využiť k svojmu duchovnému i fyzickému prospechu.

A hoci to, čo znamená „udržiavať krb svojich myšlienok čistým“, by mal bez problémov pochopiť každý sám, predsa len si ešte skúsme objasniť, čo to znamená.

Znamená to, že zo svojho vnútra, zo svojho vnútorného života urobíme chrám. A v tomto chráme dáme priestor len tomu, čo je čisté, spravodlivé, čestné, dobré, morálne, láskavé a ohľaduplné. Len takýto druh myšlienok máme v sebe rozvíjať! Všetkému ostatnému zamedzíme vstup do chrámu nášho vnútra, pretože to tam nemá čo hľadať. Nemajú tam čo hľadať myšlienky nečisté, nespravodlivé, nečestné, nedobré, nemorálne, neláskavé a bezohľadné.

A mimoriadne dôležité tiež je, aby sme svoju myseľ udržiavali radostnú! Aby sme vo svojom vnútri nepodliehali smútku, bolesti, úzkosti, strachu, depresii, obavám z budúcnosti a mnohým iným podobným veciam, ku ktorým nás tlačia vonkajšie udalosti. Lebo hoci nič z tohto nezapadá do kategórie „nečisté“, rozhodne to ale spadá do kategórie „negatívne“. Sú to negatívne veci, ktoré zaťažujú našu myseľ a tlačia ju nadol, čím nás pripravujú o vnútornú radosť. Preto by sme im nemali dávať vo svojej mysli priestor, nemali by sme sa nimi vnútorne zapodievať, a nemali by sme ich neustále rozpitvávať a rozvíjať.

Ako výborná pomôcka na udržanie našej mysle radostnou nám môže poslúžiť uvedomenie si účinkov Spravodlivosti Pána, prostredníctvom ktorých každý z nás prežíva práve to, čo prežívať musí a čo mu prináleží. Prežívame to, čo je našim údelom a čo si zaslúžime, aby sme sa zbavili bremena viny, ktorú sme si na seba naložili. To, čo prežívame sa teda deje kvôli nášmu dobru a kvôli oslobodeniu od našich minulých previnení. A to je dôvod na radosť!

Mali by sme preto dbať o to, aby sme si udržali svoju myseľ radostne sviežu. Lebo koniec koncov, práve s takýmto radostným naladením mysle môžeme všetky svoje problémy vyriešiť oveľa ľahšie a efektívnejšie.

Každý z nás sa takmer každodenne stretáva so situáciami, ktoré sú v mnohých ohľadoch nečisté a neradostné. Napriek tomu je našou najzákladnejšou ľudskou povinnosťou udržať si svoje vnútro čisté a radostné. Len tým totiž môžeme pomôcť sebe a nášmu svetu. Len tým môžeme svojim vlastným dielom prispieť k tomu, aby bol náš svet čistejším, svetlejším, lepším a radostnejším.

Nečistou a neradostnou mysľou nepomôžeme ani sebe, ani svetu. Tým len naopak prispejeme iba k tomu, že bude ešte viac nečistý a neradostný.

Znamená to teda, že podľa miery nášho vlastného uvedomenia, a na základe našej vlastnej vnútornej sebadisciplíny, sa môžeme stať buď šíriteľmi svetla, alebo šíriteľmi temnoty.

vaznost-doby.bloger.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


2.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 7. 2020, 20:03 avatar
savras apage satanas... a nevracaj sa pokiaľ nedokážeš svoje plagáty obhájiť ani v serióznej diskusii...


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 7. 2020, 00:25 avatar
J.Tull tých príspevkov plagiatov ku svetlu dáva po nete tisíce sarvasov .

Majú spoločnú jednu vec . Nie su to ľudia iba robotickí rozhadzovači . Preto sa od sarvasa ani ty nedočkáš ani jediného slovka.

Pritom ako som stovky krát písal že je to robot stačila na jeho obhajenie iba jedniná veta ale tú nikdy nenapíše ani náhodou .

V Petrohrade sa nezahála


3.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 7. 2020, 20:07 avatar
Tull myslíš že savras sa naučí aj obhájiť svoje témy?


6.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 7. 2020, 07:55 avatar
Stačí ísť ku zdroju a tam sa pokúsiť nadviazať diskusiu:

supa.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tam sa človek dozvie, či M.Š. chce, alebo nechce diskutovať.
savras určite diskutovať nebude


4.
označiť príspevok

djjaro muž
   27. 7. 2020, 20:09 avatar
Lebo mne to pripadá ako - natlacme kapustu a uvidíme či bude kvasna
Súhlasí J.Tull


7.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 7. 2020, 09:33 avatar
-era-, ani v supa.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk nevidím diskusiu...
Je to však irelevantné, pretože ak len pricapí a zmizne ako gáfor, potom nemá tu čo hľadať. Pokiaľ si dobre pamätám, také sú pravidlá /aspoň teda boli.../
 


8.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 7. 2020, 09:42 avatar
Nuž, diskusia nie je, lebo nikto nič do diskusie nenapísal.

A za druhé, pravidlá sa tu na DF nedodržiavajú, takže pozastavovať sa nad tým môžeme, ale to je asi tak všetko.


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 7. 2020, 13:31 avatar
Ešte jedna maličkosť Sarvas je žena podla jej slov . Také niečo ako Katalin Tara a mnoho iných zapadom sklamaných žien    


15.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 7. 2020, 13:44 avatar
Nech už je robotka savras kýmkoľvek, Milan Šupa, (predpokladám že) autor úvah, ktoré savras prilepuje, podľa mňa nie je tým, koho by som označil "západom sklamaný", lebo jeho príspevky sú čisto evanjelizačné, propagujúce spôsob myslenia prívržencov Posolstva Grálu. A tento spôsob myslenia nespĺňa ani západ, ani východ, ani sever, ani juh.


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 7. 2020, 14:03 avatar
-era- tak teda zopár evanjelizačných od Sarvas ženy

Protestný list americkej veľvyslankyni od poslanca NR SR Ľuboša Blahu
Vážená pani veľvyslankyňa Spojených štátov amerických, dovoľte, aby som vyjadril svoje hlboké znepokojenie nad porušovaním ľudských práv v Spojených štátoch amerických.
kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Zničí fanatický a netolerantný neoliberalizmus európsku civilizáciu?
kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Washington je anjel
Toto dnes chýba a namiesto demokracie, diskusie máme mainstream, kaviarne, tretí sektor, nadácie...kde všetci tvrdia to isté a presadzujú svoj názor aj za cenu trestných stíhaní, väzenia, blokovaní sociálnych sietí, použitia polície, prokuratúry - tak presadzujú svoju "jedinú a správnu" pravdu.
kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Mimoriadne dôležité vyhlásenie Medzinárodného menového fondu!
Slovensko je relatívne málo zadlžené a v dobrej ekonomickej pozícii, preto by malo mať do MMF a Svetovej banky dvere otvorené dokorán. Len si nesmieme zapredať naše surovinové bohatstvo - lesy, vodu, pôdu. Tie nesmieme v žiadnom prípade dávať do garancie alebo do možného výpredaja, ako to teraz s pôdou urobila Ukrajina na nátlak MMF.
kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ruská „agresia“ voči Taliansku v praxi
Pokúsim sa byť politicky korektná voči nášmu euroatlantickému ukotveniu a našim slniečkárskym kávičkárom a pravdoláskarom.
Taliansky premiér Giuseppe Conte požiadal o pomoc najmocnejšieho muža sveta, Vladimíra Putina.
kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Liberálno progresívna cesta do pekiel! Národ, spamätaj sa!
kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

5G siete sú hazardom našej vládnej garnitúry so zdravím obyvateľov
Odborníci hovoria o poškodení DNK, rakovine, spálení tkanív kože a očí, o srdcových problémoch. Slováci a Slovenky, bruselská byrokracia a globálna korporatokracia systematicky nanucujú aj našej vlasti svoje projekty, ktoré slúžia jej záujmom. Slovensko musí vedieť rozpoznávať prospech a nebezpečenstvá toho-ktorého projektu a v každom jednom prípade sa rozhodovať v prospech občanov Slovenska. Nie v prospech nadnárodných koncernov či ich bruselských lobistických skupín.
kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 7. 2020, 14:10 avatar
Sorry, ale nikde som tam nenašiel podpísanú žiadnu Sarvas ženu, takže neviem, nakoľko je tvoje priradenie toho, kto tie veci na blogu uverejnil, k Savras žene, oprávnené.


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 7. 2020, 14:21 avatar
era kto sa opýta rád mu odpoviem

Prezývka: savras
Dátum registrácie: 29. septembra 2014, 19:27
Pohlavie: žena

www.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 7. 2020, 14:23 avatar
era ono v roku 2014 po anexii Krymu a okupacii Ukrajiny vypochodovali tisíce sarvasov        


9.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 7. 2020, 10:12 avatar
-era-, len tak, námatkovo, som preletel na uvedenom bloku viaceré témy; vo všetkých diskusia 0... ktovie prečo 

... podobné vyjadrenia, ako som uviedol i tu, dávam v nádeji, že si ich savras aspoň prečíta... aj keď na tom tiež záleží asi tak, ako na veľkom makovom... 
Súhlasí -era-


10.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 7. 2020, 10:15 avatar
Tu na DF som nezachytil nikoho z partie Abd-Ru-Shinovcov, teda z Posolstva Grálu. Ale na starom "zoznam fóre" som s jedným či dvomi skúšal diskutovať - oni ale aj tak nediskutujú.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 7. 2020, 10:58 avatar
J.Tull SARVAS je robot . Tvoj pokus aby okrem pridania spamu kusvetlu pridal čo len slovko je nezmysel . Nedokáže to lebo je robot .

Nie je síce taký okatý robot ako tie iné kde je každému všetko jasné / nie každému / aby to Imo nepovažoval hoax ale skoro každému .

Tých robotov tu boli stovky ale SARVAS uspešne ťahá dlhé roky pridávaním ruskej propagandistickej stránky ku svetlu , a tak prešiel na bloger .cz je to ten istý hovnomet . Ktorý mi mimochodom môj antivírus neotvorí .

Takže iba malá skúška správnosti

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Aby sme vedeli či náhodou neprehaňam a neoznačujem za ruský hovnomet niečo čo nim nie je . Ale je

Tých robotov sú tu stovky nemám problem ich vyhladať .


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 7. 2020, 10:59 avatar
Ľudia , ktorí čítajú dezinformácie označujú bludy na stranke ku svetlu za alternatívu . Je to také pekne čítať alternatívu reality.


13.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   28. 7. 2020, 11:00 avatar
11/ Edko ved Ruske hovna su tvoja dennodenna strava!!!Uz ti prestali chutit Ruske srajdy????))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:56,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/72568142_10214302084098309_3015736506934362112_n.jp...
dnes, 16:56,  Takto by sa dalo zhrnúť to, čo povedala Čaputová vo svojom krátkom vystúpení, zatiaľ čo...
dnes, 16:55,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/10648416_10202599747947219_9218779054144476815_o.j...
dnes, 16:52,  sv. J. Escrivá Pane, zomieraš na kríži, aby si spasil ľudí: ale pre jediný smrteľný...
dnes, 16:48,  Reči tvoje a reči svätých sú obrovský rozdiel. Ako povedal Ježiš (podľa vás...
dnes, 16:41,  ad "Veď antirúškari si namýšľajú, že žiadna choroba nie je." Myslím, že...
dnes, 16:23,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/122000439_665056627750592_198321810232587751_n.jpg?...
dnes, 16:19,  https://youtu.be/kdaAUa5aN0s *11
dnes, 16:07,  36. To, čo si napísal, je neľudský hnus.*23 "Inteligenčný" fašizmus.
dnes, 15:56,  Keď si niekto neváži zdravotníctvo, zdravie občanov, tak prečo by mal mať kompletnú...
dnes, 15:47,  Testovanie bude celkom dobrovoľné, ale opovážte sa nezúčastniť. Tento pilotný experiment...
dnes, 15:43,  Václav Klaus nedávno povedal, že v Česku bez tohto vírusu ročne zomrie do 120 000 ludí,...
dnes, 15:36,  Ano väčšina bola slušných !
dnes, 15:34,  "Osvieteny" präkäkät musi byt hologram . V realnom svete predsa taky kokot existovat...
dnes, 15:34,  súdruh ano Shooty vie vystihnuť obrázok vždy . Shooty, občianskym menom Martin Šútovec...
dnes, 15:28,  Tam bola zmes. Rôzni ľudia. Od chuligánov, násilníkov, až po slušných a pokojných.
dnes, 15:27,  Hlupák, to nebolo klamstvo, pretože skutočne v Moskve podpísali dohodu. Takže si opäť sa...
dnes, 15:26,  Uz im to aj podpredseda vlady Sulik kazi. Ten tvrdi, ze na proteste bol a bolo tam aj vela...
dnes, 15:26,  Škoda, že nevieš myslieť vlastným mozgom.
dnes, 15:26,  Lemmy ty maš kde vlastný rozum keď si skopíroval ruský hovnomet že azerbajdžana armensko...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
O práci iba v práci. O škole iba v škole.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(95 287 bytes in 0,295 seconds)