Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nové svetlo skopírované z internetu!

17
reakcií
184
prečítaní
Tému 23. januára 2020, 04:12 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   23. 1. 2020, 04:12 avatar
“Je tu ľud početný a mocný (kobylky)…Národy sa pred nimi trasú, všetky tváre blednú. Ženú sa ako bojovníci, preliezajú hradby ako vojaci. Všetci idú priamo dopredu neodbočujú zo svojej cesty. Nevrážajú jeden do druhého, každý postupuje svojím smerom. Aj keď niektorí padnú zasiahnutí strelou, ostatní neopustia šíky. Rútia sa do mesta, bežia po hradbách, vyliezajú na domy, vnikajú oknami ako zlodeji.” - Jeol 2:4-9.

Počas mnohých dekád spoločnosť SV učila, že kobylky v knihe Joela reprezentujú svedkov Jehovových s ich zvestovateľskou službou. Posledne, na základe množiacej sa informácie na internete to zmenili, ale aj tak to nedokázali správne vysvetliť! A teraz sa to ponúka Vedúcim Zborom Svedkov Jehovových ako ’nové svetlo’ od Jehovu Boha!

www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 1. 2020, 11:50 avatar
korytnačky vyrástli a umreli, už nemá kto a prečo chytať kobylky na lúke


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 1. 2020, 21:12 avatar
4,....neboj Gabi, pošleme tam teológa, aspoň tu nebude šíriť bludy! 


7.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 1. 2020, 21:28 avatar
bojím sa reni, lebo na tej lúke už svetská stavba


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 1. 2020, 21:10 avatar
1, .... ako ináč, náš kritik opäť všetko vidí len čierne! Poviem ti príklad, že kobylky z Joela som ja nikdy nechápal ako Boží ľud, a predsa nemám výhrady voči JS. Pre mňa bolo podstatné to, že som ich videl v Zjavení, /dané kobylky, ako Boží ľud, vojsko/ a že som chápal dané posolstvo.
Ty budeš nejaký vševedko, ktorý vie len kritizovať a ešte sa farizejsky skrýva za Jehovových svedkov.
Povedz nám teda ty, to správne vysvetlenie?
Ale na to nemáš, lebo si nevidíš ďalej od nosa! Ty - "teológ". 


10.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 1. 2020, 08:45 avatar
Shagara, tu ide skor o to, ze ak by si sa ozval , ze to nieje tak ako uci vás VZ a ze podla teba je to z Písma uplne jasne, a vo vasom ucení je chyba.., ako by sa na teba pozerali? Ze sa buriš, ze sa nepodriadujes, a pod .. ako pisal niekde teolog.. Na to poukazuje, ze na 1. mieste sú nauky napisane v USA a Písmo je az na 2. mieste a ked sa ozves tak si potrestaný.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 1. 2020, 18:37 avatar
10, .... môže nastať taká situácia, ale nie je to problém pre pokorného a rozumného človeka. Učenie JS je stabilné a to, čo sa mení sú naozaj menšie veci, poprípade o veci čo sa týkajú lepšieho porozumenia istých proroctiev. Ale , ak verím že JS majú pravdu na 99% a prídu s niečim novým/svetlom/, tak by som bol naozaj hlúpy aby som sa búril, a myslel si ,že to je dôvod na odchod, alebo vzburu a podobne. Prečo? Mám hádam lepšie porozumenie ako vedúci zbor? Ak poviem áno, tak musí byť každému jasné, v čom je môj problém. Ale môže prísť aj situácia, že sa nestotožním s daným "novým svetlom". Budem sa búriť, protestovať? Prečo? Nie!!! Budem trpezlivo čakať na hlbšie porozumenie a podriadim sa tomu. Takéto a podobné veciá sú pre nás skúškou,....testujú nás ,....a učia nás pokore, poslušnosti a podriadenosti. Ak by Boh tak nerobil, skôr či neskôr opäť by sa niekto v novom svete búril,...všetko spochybňoval, lebo niekto chce mať tú svoju pravdu a bolo by po jednote. Tu môže a je skúškou aj to, že mnohí starší, aj členovia zboru môžu v niečom zlyhať, aj morálne a opäť, čo urobím? Pôjdem tam, kde sú dokonalí ľudia? A sú takí dnes na zemi? Ale si založím svoje "obyvačkové kresťanstvo"?
Príklad: Satan a démoni boli vznešené a inteligentné bytosti. Prečo sa vzbúrili proti Bohu? Je vari aj Boh zlý ako ten "vedúci zbor JS"? Tak prečo sa vzbúril niekto proti TOMU, koho Písma označujú ako: Boh láska? Rozumieš tomu? Ja áno!
Ak človek si nevypestuje presné poznanie nepochopí prečo mám taka a tak konať, a čo mi táto časť Písma hovorí , nielen o Boju, ale aj o mne, živote a podobne,.... tak iba vtedy môžem zlyhať. Tiež musím mať pevnú vieru a bezvýhradnú dôveru v Boha akokoľvek by konal skrze nedokonalých ľudí! Musím byť vyrovnaný,...pokorný,....a hlavne musím mať lásku k Bohu a k svojim bratom, so všetkými ich chybami. A musím byť trpezlivý a poslušný! Alebo si mislíme, že Mojžiš, Aron, Jozua , králi z Davidovej rodovej línie a podobne boli dokonalí? Nie, mnohí robili veľké chyby ale poslušnosť musela ti byť tiež. Vzbura sa vtedy trestala smrťou. Ak by tak konali dnes vo vedúcom zbore , čo by robil taký teológ a spol? Asi by išli tankami na ústredie a vystrieľali to tam. O tom je biblická výchova kresťana ktorá smeruje k jednote a k láske. A na tomto princípe môže potom fungovať nový svet a celý vesmír. Iná cesta nie je!
Preto mi je ľúto odpadlíkov, lebo viem že nemajú žiadnu budúcnosť ak zotrvajú vo svojom konaní! A mnohí zrejme už aj majú vestu zatarasenú k Bohu?! Hlavou múr nikto neprerazí a my nie sme silnejší ako Boh.
.............................................................................................................................................................................................................................
                               


17.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 1. 2020, 06:41 avatar
takymto spôsobom môžeš sa vyhovoriť z kazdej hluposti, ktoru hlásaš, nech je akakoľvek.....majstro manipulant Shagara


2.
označiť príspevok

teolog
   23. 1. 2020, 04:22 avatar
Vo vídeu Spoločnosti na výročnej schôdzi v roku 2019 venujte pozornosť prejavu člena Vedúceho Zboru, brata Splajna, ktorý vysvetľuje informáciu o kobylkách z knhy Joela.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 1. 2020, 11:47 avatar
Klop klop kto tam ?

To sme my . Ideme vás troška opucovať od euro . Chcete ?


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 1. 2020, 18:38 avatar
3, ... dones sto euro a môžeš!  
Súhlasí djjaro


13.
označiť príspevok

gabriel pb
   24. 1. 2020, 18:39 avatar
shagara ty si na to veľmi zle s financiámi však


8.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 1. 2020, 21:55 avatar
Martin HARICH - Čo Potom (Official audio)


9.
označiť príspevok

teolog
   24. 1. 2020, 04:55 avatar
“Zlý otrok (žiak, učeník), budem ťa súdiť podľa tvojich vlastných slov…” - Lukáš 19:22.


18.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 1. 2020, 09:21 avatar
teológ daj si avatar obrázok a ver, že sa zasmeješ


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 1. 2020, 18:42 avatar
9,....teda , akým súdom súdiš, takým budeš aj ty súdený! A ty nemáš s nikým zľutovanie, to súdiš aj pomazaných bratov Ježiša Krista! Nuž, to je poriadne opovážlivosť. Nechcel by som byť na tvojom mieste , keď tí pomazaní, ktorých si súdil budú už v nebi a prídu zničiť všetkých odporcov Božieho kráľovstva.
Ty nielen že nemáš srdce,....ale si aj nerozumný a povýšenecký! Nech ťa Jehova pokára, ty obielená stena! Podľa "dobroty" tvojho srdca.


15.
označiť príspevok

teolog
   25. 1. 2020, 05:26 avatar
Brat Splane (vo videu) poznamenal, že dôvod, prečo Vedúci Zbor predtým Joelovi nerozumel, je ten, že to nebol Jehovov čas ich poučiť. Aká je to pravda! A je zrejmé, že Jehova stále ešte nevidí dôvod nechať ich porozumieť proroctvu Joela! Toto je, samozrejme, tiež súčasťou proroctva, ako bolo predpovedané v proroctve Izaiáša: ‘Buďte zhrození a udivení, zatvorte oči, buďte slepí. Opili sa, ale nie vínom, tackajú sa, ale nie od alkoholu. Veď Jehova na vás zoslal ducha hlbokého spánku a zatvoril vaše oči – vašich prorokov, zahalil vaše hlavy – vašich vidiacich’. - Izaiáš 29:9, 10.


16.
označiť príspevok

teolog
   25. 1. 2020, 05:46 avatar
“Jehova prehovoril k Joelovi, Petuelovmu synovi: ‘Počúvajte, STARší, počúvajte pozorne, všetci (SJ) obyvatelia krajiny (vrátane VZ SJ). Stalo sa niečo také za vašich čias alebo za čias vašich predkov? Rozprávajte o tom svojim synom a tí nech o tom rozprávajú svojim synom a ich synovia ďalšej generácii. Čo zostalo po prvom nálete kobyliek, zožral ďalší roj kobyliek, a čo zostalo po tomto roji, zožrali larvy kobyliek, a čo zostalo po larvách, zožrali nenásytné kobylky. Zobuďte sa, opilci, a plačte! Nariekajte, všetci pijani vína, lebo vám od úst zobrali sladké víno. Do MOJEJ krajiny vpadol národ, mocný a početný. Zuby má ako lev, aj čeľuste má ako lev. Zničil MôJ vinič a z MOJICH figovníkov nechal iba pahýle.” - Joel 1:1-7.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:27,  (1) Boris, musím Ťa poopraviť: Tú ľudskú čriedu/stádo/skupinu pobehujúcu, pasúcu a...
dnes, 09:16,  Už ti to bolo vysvetlené: aj západ sa dopúšťa špatností - a je veľa toho, čo tam treba...
dnes, 09:13,  (38) T-e-o-m-a, nuž, ale ja sa mu čudujem, ako synovi vychovanom stredoškolskou profesorkou....
dnes, 09:04,  (26) Osvietený, plávaš stále v tej svojej duševnej žumpe a stále chrlíš jej smradľavý...
dnes, 08:55,  "Ani ma nenapadne nad tým uvažovať. Že by Vlhova skončila na 15 mieste a TA3 by...
dnes, 08:50,  Ak niečo spravia migranti na západe, tak to ani televízie neodvysielajú, všetko sa ututle.....
dnes, 08:47,  Len ty si lietadlo. *21
dnes, 08:46,  Ak sa niečo stane vo svete, tak na vine je Rusko, lebo Rusko toto Rusko tamto. Ani sa ešte...
dnes, 08:45,  Televízia zavádza. Určite aj TA3. Napríklad ak ide o rozpor medzi USA západom a Ruskom, tak...
dnes, 08:33,  ešteže sionfašistického*03*03*03.....dedku ty si na diagnozu*03*03*03*03
dnes, 08:33,  To je ako keby som ja mal hodnotiť kresťanské spoločenstvá podľa tvojho správania tuná....
dnes, 08:31,  (2) Osvietený, opäť si "vystrelil" dávku z toho svojho sionfašistického...
dnes, 08:31,  ale vidno...stači sledovať mufka.....a aj teba.....
dnes, 08:28,  Kde prosím ťa? Tu na fóre? Tu z toho nevidno nič.
dnes, 08:27,  vidím co to vyvolava v ludoch
dnes, 08:26,  Nevieš o čom hovoríš. :)
dnes, 08:23,  hlavne že to nie je zasmradené antroposofiou.....
dnes, 08:16,  Ahoj 1marc. Ja ti požičiam lacno, iba za 30%.
dnes, 08:13,  Borat zase buduje komunizmus. Drista mu na to jeho hnedé yhrysko.
dnes, 08:10,  Ahoj, sme súkromná spoločnosť, ktorá poskytuje pôžičku peňazí každému, kto potrebuje...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa budeš cítiť najhoršie, tak si spomeň, že aj tá najhoršia hodina má iba 60 minút.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 936 bytes in 0,475 seconds)