Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Len 85 najbohatších vlastní to, čo 3,5 miliardy ľudí

14
reakcií
1081
prečítaní
Tému 20. januára 2014, 20:07 založil auxiliarius.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

auxiliarius
   20. 1. 2014, 20:07 avatar
Na Svetovom ekonomickom fóre chcú hovoriť aj o zväčšujúcej sa nerovnosti medzi bohatými a chudobnými vo svete.

Len 85 najbohatších ľudí sveta vlastní rovnaký majetok, ako chudobnejšia polovica ľudstva.

„Je zarážajúce, že v 21. storočí vlastní polovica ľudstva – to je tri a pol miliardy ľudí – majetok rovnaký ako maličká elita, ktorá by sa pohodlne zmestila do poschodového autobusu,“ povedala pre Guardian Winnie Byanyima, riaditeľka rozvojovej organizácie Oxfam.
Súhlasí RighteousFred

2.
označiť príspevok

huranato muž
   20. 1. 2014, 20:15 avatar
Nechápem, prečo to ešte riešite... nič nevyriešite a každý to už vie a nikomu to nevadí... radšej myslite na svoj vlastný život .
Súhlasí dorota

3.
označiť príspevok

auxiliarius
   20. 1. 2014, 20:41 avatar
ide mi o to, ci Zem uzivi cca 100 miliard ludi

4.
označiť príspevok

huranato muž
   20. 1. 2014, 20:42 avatar
No, to asi s problémami...

5.
označiť príspevok

auxiliarius
   20. 1. 2014, 20:46 avatar
ano, ked 10 ludi minie viac ako ostatnych 10 miliard

6.
označiť príspevok

huranato muž
   20. 1. 2014, 20:48 avatar
Za všetkým hľadaj zlo. Keby ľudia boli dobrí, tak pár desiatok miliárd na tejto Zemi - pohoda. Keď budú zlí, tak stačí milión a aj tak si všetko navzájom zničia a nebude pre nikoho dosť.

7.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 1. 2014, 21:00 avatar
huranato, mas to blbe z jednoducheho dovodu, ze nestretas spravnych ludi. Neviem preco mas dojem, ze ludia su zli. Ja som mal s touto otazkou tiez problem, som si spravil porovnavanie veci z vonka a z toho iluzorneho sveta- o ktorom nik nevie a zistil som dost zavaznu vec. Bestia to robi, nie ludia, len sa skryva za tvar ludi, ktorych mas v poli svojej posobnosti.
Ta spina to ale nerobi preto, elbo by bola zla sama pred sebou. Je to sposob, ako ziskat energie, je to valstne len tien skutocneho posobenia energetickeho parazita. Na ostatne musis prist sam.

9.
označiť príspevok

huranato muž
   20. 1. 2014, 21:02 avatar
Aká beštia? Ako sa skrýva za tvár ľudí? Ja mám na to inú teóriu: ono to nezávisí od počtu ľudí, ale stačí, keď tých pár hore je veľmi schopných.

11.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 1. 2014, 21:11 avatar
Ak by si sa skutocne zaujimal o to, ako evci chodia, tak by si uz davno aml doma knihu zakony stastia napr. ci domy ktore zabijaju. Pre nejakeho striktneho obmedzenca nevidiaceho sirsie suvislosti len bludy, ale pre toho, kto uz nieco vie, velmi poucna kniha. Stastie je vzorec v ludskej populacii a dementi hore maju len priazen stastia. Ono ani o nic ine nejde. Mozes byt schopni ako cches, jednoducho brany zostanu zavrene.
No bestia krici z teba sameho, ze tieto veci ams od tych, tkroych stretas,a le generuje ich ona sama, kedze sa sprava ako mravec, tkroý chodi cucat nejaky sipovy ker obera ho o slad a rastlina sa domnieva, ze ju poskodzuje uplne cosi ine.

14.
označiť príspevok

huranato muž
   21. 1. 2014, 11:07 avatar
Podľa mňa si úplne zablúdil.

15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 1. 2014, 13:06 avatar
Je to deprimujúce: nazory.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 1. 2014, 21:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

10.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 1. 2014, 21:07 avatar
minus jeden

12.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 1. 2014, 09:13 avatar
Ved ked skapu a naozaj jestvuje nejaky posmrtny zivot a budu sa musiet zodpovedat, nebudu sa uz moct skryvat... Tieto podruhy, pretoze im sa neda povedat ani zvierata, ziadne zviera sa nesprava tak ohavne ako poniektori "ludia" .. snad potom pochopia a ich najvacsim trestom, ich mukou bude ich vlastne vedomie obohatene o pochopenie, co pachali.

13.
označiť príspevok

Allinone žena
   21. 1. 2014, 09:20 avatar
1...čo z toho, že budú LEN hovoriť... mohli by aj niečo začať riešiť
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:47,  89. a koho súkromné údaje tu vytahujem , yebe ti na tú dutú hlavu ? ze sa pytam . šmírak...
dnes, 02:42,  74. muhahaha ako zákaznik tazko, ked máš prehlad o mzde hajzelbáb *39 s tvojim IQ je to aj...
dnes, 02:25,  "Podľa francúzskeho ekonóma Pikettyho európska integrácia priniesla východným...
dnes, 01:55,  “Kto je slepý, ak nie môj služobník, a kto je taký hluchý ako posol, ktorého posielam?...
dnes, 01:43,  151. tak to niéé, kacírov sused maká v De skoro za styri litre ;) uz to písal
dnes, 01:35,  https://www.ft.com/content/58908dee-9da8-11e9-b8ce-8b459ed04726
dnes, 01:35,  142. jediny kto je tu na drogách si asi ty sám....
dnes, 01:23,  Máme zaužívané merať kvalitu života výkonom ekonomík, minimálnymi, či priemernými...
dnes, 00:57,  Písal som, že aj na východ sa sťahujú západniari, len sa o tom tak nehovorí.
dnes, 00:55,  Tu mi prosím skopíruj, kde som tvrdil, že na východ sa sťahuje viac západniarov. Vyššie...
dnes, 00:52,  Boris MIMO EU !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 00:51,  Boris veď v tom článku čo si dal je písané že vydali 1,1 pracovných povolení ľuďom z...
dnes, 00:44,  Nie ja hokejis, to ty nepriznáš, že ani nečítaš, čo píšem. písal som. "Ako...
dnes, 00:43,  142. to sa tyka skupiny pracujúcich ludí do 26 rokov len. nie konkrétnych pracovnych miest. a...
dnes, 00:41,  Bez historických záznamov by sme nevedeli odkiaľ sme prišli, prečo sme tu a aký je...
dnes, 00:37,  Boris treba si všímať realitu. Nepriznáš že si sa mýlil s Poľskom.
dnes, 00:35,  By ste sa mohli nad sebou zamyslieť chlapci. Hľadáte len dôvody, prečo je tu zle a ako je tu...
dnes, 00:34,  Edo priemerka v Maďarsku je 337 500 HUF čo je 1025 EUR -...
dnes, 00:33,  Primerná mzda v Madarsku je 823 € Na slovensku je to 1013€...
dnes, 00:33,  Boris ty si začal o poľsku a ked vyšlo najavo že si sa mýlil tak odvádzaš pozornosť.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(73 659 bytes in 0,518 seconds)