Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Koho predstavuje žena z 1. Mojžišovej 3:15?

7
reakcií
137
prečítaní
Tému 28. novembra 2020, 08:34 založil teolog.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

teolog
   28. 11. 2020, 08:34 avatar
“A ja položím nepriateľstvo medzi teba a ženu a medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo. Ono ti rozmliaždi hlavu a ty mu zraníš pätu.“ - 1. Mojžišova 3:15.

2.
označiť príspevok

teolog
   28. 11. 2020, 08:40 avatar
"V nebi bolo vidieť veľké znamenie: Žena bola odetá slnkom, pod nohami mala mesiac a na hlave korunu z 12 hviezd. Bola tehotná a kričala v pôrodných bolestiach, lebo začínala rodiť." - Zjavenie 12:1, 2.

3.
označiť príspevok

teolog
   28. 11. 2020, 08:54 avatar
“Ty biedna žena, búrkami zmietaná a zbavená útechy, položím tvoje kamene do malty a tvoje základy vystaviam zo zafíru. Cimburia ti urobím z rubínov, brány z trblietavých kameňov a všetky hranice z drahokamov. Všetci tvoji synovia budú vyučovaní Jehovom a pokoj tvojich synov bude hojný. Budeš upevnená spravodlivosťou. Budeš ďaleko od útlaku, nebudeš sa ničoho báť a nebudeš mať dôvod na strach, lebo nič desivé sa k tebe nepriblíži. Ak ťa niekto napadne, nebude to na môj príkaz. Každý, kto ťa napadne, bude porazený.“ - Izaiáš 54:11-15.

4.
označiť príspevok

teolog
   28. 11. 2020, 09:11 avatar
“Dá sa to brať obrazne: tie ženy znamenajú dve zmluvy. Prvá zmluva, ktorá bola uzavretá na vrchu Sinaj, je ako Hagar, rodí deti do otroctva. Hagar predstavuje Sinaj, vrch v Arábii, a zodpovedá terajšiemu Jeruzalemu, lebo ten je so svojimi deťmi v otroctve. Ale Jeruzalem hore je slobodný a on je našou matkou.” - Galaťanom 4:24-26.

5.
označiť príspevok

teolog
   28. 11. 2020, 10:02 avatar

6.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2020, 15:30 avatar
1, ....... To hádam nemyslíš vážne?  
---------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------

Teda, celou Bibliou sa tiahne boj medzi židmi a kresťanmi/aj židokresťanmi/?

Teológ nepíš sem už nič, pretože väčšiu hlúposť si už ani nemohol napísať!

Citujem: ..... "„Boh, ktorý dáva pokoj, zakrátko rozdrví Satana pod vašimi nohami.“" (Rimanom 16:20)
Už len z tohto jedného textu je zrejme, že tým hadom a jeho potomstvom je satan/démoni/ a jeho prisluhovači!
Ešte ak RKC to lepšie vysvetľuje ako ty, aj ked si tú ženu pletie s Máriou. Označujú toto proroctvo za "protoevenjelium", to jest , že sa tu naozaj jedná o boj medzi dobrom a zlom a o konečnom víťazstve Krista!
To satanovi bude rozdrvená hlava a nie Starej Zmluve.   
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak je úplne jasné, že druhým posolstvom stojí Boh/Božia nebeská organizácia/ a jej ctitelia!

"„Sľuby boli dané Abrahámovi a jeho potomstvu... ktorým je Kristus. A ak patríte Kristovi, ste Abrahámovým potomstvom.“"
(Galaťanom 3:16, 29)
No a v Zjavení 12. kapitole je odhalená totožnosť „prahada“, je tam odhalená aj totožnosť tejto ženy, ktorú Satan nenávidí.
Ona je v 1. verši opisovaná ako „odiata slnkom, a pod jej nohami bol mesiac a na jej hlave bola koruna z dvanástich hviezd“. Táto žena predstavuje teda Božiu nebeskú organizáciu verných anjelov a ..... „syn“, ktorého porodila, predstavuje Božie Kráľovstvo s Ježišom Kristom ako vládnucim Kráľom. — Zjavenie 12,1–5.

Podla vás teda budú bojovať dve zmluvy na život a na smrť!   
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Symbolická dráma , ktorú opisuje Pavol/Izmael versus Izák a to, koho predstavujú/ je o úplne niečom inom! Gal.4 kap.
Sára, Izák má síce prorocký a obrazný súvis s 1 Moj.3,15, ..... ale aj tak je to značne inak ako píšeš. 

7.
označiť príspevok

teolog
   28. 11. 2020, 21:51 avatar
6 - píšeš, citujem: "Sára, Izák má síce prorocký a obrazný súvis s 1 Moj.3,15, ..... ale aj tak je to značne inak ako píšeš." Tak to prosim, vysvetlí aj pre ostastných čitateľov...

8.
označiť príspevok

teolog
   29. 11. 2020, 04:10 avatar
6 - píšeš, citujem: "Ešte ak RKC to lepšie vysvetľuje ako ty, aj ked si tú ženu pletie s Máriou. Označujú toto proroctvo za "protoevenjelium", to jest , že sa tu naozaj jedná o boj medzi dobrom a zlom a o konečnom víťazstve Krista!
To satanovi bude rozdrvená hlava a nie Starej Zmluve!

Otázka pre (šagaru) majstra sveta v poznaní Biblie: A kde bolo hore napísané, že hlava Starej Zmluvy bude rozdrvená...:-)?

Ale vysvetlenie nájdeme v Biblii: "Opili sa, ale nie vínom, tackajú sa, ale nie od alkoholu. Veď Jehova na vás zoslal ducha hlbokého spánku a zatvoril vaše oči – vašich prorokov, zahalil vaše hlavy – vašich vidiacich.” - Izaiáš 29:9, 10.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:58,  Teraz kliknem.
dnes, 23:57,  No idem to sledovať či sa mi to započíta ;)
dnes, 23:56,  Tak kliknem na tú reklamu teda. *56
dnes, 23:56,  Aj to nie vždy, nejako sa mi zdá že odrbávajú, najprv mi niečo započítajú a potom zas...
dnes, 23:55,  Len keď niekto klikne na reklamu ;)
dnes, 23:55,  No, či z toho kliku každý deň niečo máš, či sa to započítava..
dnes, 23:55,  Jak, že nie SOM spokojný? ;) Práveže SOM ;)
dnes, 23:54,  Ale nie si spokojný. Potrebuješ vzpruhu do dňa, večera, noci. Pes ti dá najviac lásky na...
dnes, 23:53,  Čo myslíš či sa ráta ;)
dnes, 23:52,  MNE je dobre samému, cením si POKOJ, ktorý mám ;)
dnes, 23:52,  Ja ti na ňu klikám každý deň, odkedy o nej viem. To sa ráta? *03
dnes, 23:51,  By ste sa postarali jeden o druhého. Uznaj, najvernejšia radosť je radosť živá. *18
dnes, 23:51,  Ani ma neteší tak tá suma ako fakt, že NIEKTO klikol na moju stránku ;)
dnes, 23:50,  Celý deň to sledujem ako to rastie a klesá ;) Aj keď čo to je 20 centov ;)
dnes, 23:49,  Pfuh, JA sa s ťažkosťami dokážem postarať o SEBA, kde ešte o niekoho cudzieho ;)
dnes, 23:49,  Zlatokopkáč si? *13*39
dnes, 23:48,  Je to len taká maličkosť ale príjemne to ozvláštnilo dnešný deň ;)
dnes, 23:48,  Podľa mňa by si zažíval veľa radosti, keby si si zaostaral psíka. Z útulku, hm? *19
dnes, 23:47,  Dnes ma napríklad potešilo, že SOM zarobil 20 centov na reklame ;) Viem, nie je to veľká...
dnes, 23:41,  Neviem sa len tak tešiť z okamihu, skôr ho považujem za NIEČO bežné, všedné ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Zmyslom života je žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(57 774 bytes in 0,296 seconds)