Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Idealizovaný Ježiš

99
reakcií
1533
prečítaní
Tému 3. júla 2015, 19:53 založil Lucifero.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lucifero muž
   3. 7. 2015, 19:53 avatar
VAROVANIE. Táto téma nie je pre svätuškárov s chorým srdcom alebo mozgom.
Podľa učenia cirkvi svätej mal Ježiš najmä tieto vlastnosti: Bol najvýznamnejšou osobnosťou, všetkých čias. Najväčším masovým vodcom. Ten, kto urobil najviac dobra pre ľudstvo. Žil najsvätejší život. A mal ešte celý rad dobrých, ale idealizovaných vlastností.
Nedávno som tu napísal Ježišovými slovami napísaný Kristov výrok prečo prišiel na Zem.
"Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na Zem; neprišiel som dať pokoj,
ale meč." U niektorých svätuškárov táto prostá pravda uvedená v Písme vyvolala zúrivosť besných psov. Ich reakcie nájdete tu na fóre. No v Novom zákone sú zaznamenané aj ďalšie jeho pozoruhodné a vôbec nie pozitívne vlastnosti. Kto bol vlastne v skutočnosti podľa Písma Ježiš Kristus a aké vlastnosti mu pripisuje boží zákon Písmo sväté? Nechajme ho nech sa nám predstaví sám. Odpovie nám Matúš 10/35, 36: „Lebo som prišiel rozdeliť človeka proti jeho otcovi a dcéru proti jej materi a nevestu proti jej svokre, a nepriateľmi človeka budú jeho domáci.“ Cirkvi vôbec nevadí, že toto je v príkrom rozpore s Pánovým prikázaním, aby sme si ctili svojich rodičov. Ježiš to vie. V Matúšovi 15/3 toto prikázanie cituje. No sám ho vôbec nedodržiava. Potvrdzuje to Matúš 12/48 a v nadväznosti Matúš 13/55. Kristus priamo odvrhuje svoju matku, bratov i sestry. No aj Lukáš v 12/49 nám odovzdáva Kristov odkaz:
„Oheň som prišiel hodiť na Zem, a čo chcem, ak už je zapálený?“
A ďalej sv. Lukáš v 14/26 odkazuje tým, čo chcú nasledovať Krista ako jeho učeníci Ježišovu požiadavku: „Ak ide niekto ku mne a nemá v nenávisti svojho otca i matere, ženy i detí, bratov i sestier, ba ešte len aj svojej vlastnej duše, nemôže byť mojím učeníkom.“
Akási čudná láska, nezdá sa vám?
Pozrime sa ešte na ďalšie humánne vlastnosti Ježiša Krista. Nájdeme o nich zmienku v ev. Sv. Matúša 18/6, 7. Vyhráža sa hriešnikom a vraví, že by bolo lepšie tomu kto, v tomto konkrétnom prípade, pohorší čo len jedného z maličkých, keby mu uviazali na krk žarnov a utopili ho. (Ale vraj sem prišiel zbaviť nás hriechov!)
No nielen jednotlivcom hrozí. Hrozba sa týka celého sveta. Svetu vraj bude beda pre pohoršenia. Pohoršenia vraj musia prísť, čo je od všemohúceho nanajvýš prekvapujúce konštatovanie. No beda ľuďom, ktorí pohoršenia zapríčinia.
Tamže, ale v 26/8 – 12 sa Ježiš prejavuje ako sebec keď vyjadruje nespokojnosť s názorom svojich učeníkov na použitie vzácnej masti, ktorú neznáma žena vyliala na jeho nohy.
Podľa učeníkov sa drahá masť mohla predať za mnoho peňazí a peniaze sa mali rozdať chudobným. No ľudomil Ježiš sa proti tomu striktne ohradil s poznámkou, že chudobných je dosť, ale on je len jeden. Čo tam po chudobných, pomyslel si zrejme Ježiško. Veď ich bude kráľovstvo nebeské. Prečo by sa mali mať dobre aj na Zemi?
Čo si možno pomyslieť o duševnom rozpoložení božstva ako je Kristus?
Z Nového zákona je zrejmé, že sa vôbec nechoval tak chválitebne ako o ňom tvrdí cirkev.
Napokon aj sám priznáva, že on nie je dobrý v Matúšovi 19/17. Tak ako Pán priznáva, že stvoril zlo a zhubcu To ale popiera cirkevnú dogmu o svätej Trojici, kde sú podľa katechizmu (str. 71) všetci rovnakí, jednej podstaty a jednej prirodzenosti. V Kosidowského knihe, Čo rozprávali evanjelisti, resp. aj tu na Df nájdeme ako Kristus zabil spolužiaka a jeho učiteľa a žiakových rodičov oslepil. Nájdu sa aj ďalšie Kristové svinstvá čo porobil, no myslím si, že toto stačí pre tých koho zaujíma, čo sa dá o Ježišovi dočítať len v Novom zákone.

Prevzaté z knihy Posledné prikázanie.


4.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   3. 7. 2015, 21:07 avatar
Ďalší "inteligentný"humanista.Ukážem ti lucifero ,akým spôsobom uvažuješ.
Zoberme si napríklad,že vieš dobre spievať.Keď ti niekto povie,že máš v hrdle zlato,čo spravíš?
Podľa toho,čo píšeš,pobežíš do nemocnice,nech ti to vyoperujú,aby si to mohol predať v najbližšom zlatníctve.
Čítal si okrem vkladných knižiek ešte niečo?Pochybujem.Ten rozbor biblie ste robili kde?V satanistickom krúžku?

Pre tvoju informáciu meč rozdelenia cíti každý pravý kresťan aj vo svojej rodine.Pre svoju pravú vieru je veľakrát odsudzovaný aj najbližšími.Preto platia tieto prorocké slová Pána aj dnes.
Reagujem len na 1.odsek,na tie ostatné splašky nemám žalúdok.
Mimochodom,neušiel si odniekiaľ?


21.
označiť príspevok

Lucifero muž
   3. 7. 2015, 22:34 avatar
4. Tvoja mozgová diagnóza je veľmi vážna. Veď ty si ani nepochopil, že so svojim chorým mozgom by si toto nemal čítať. Jasne som varoval srdciarov i takých ako si ty.


31.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   3. 7. 2015, 23:00 avatar
Jednoduchí potrebujú jednoduché odpovede.Tie,ale pre teba lucifero nemáme.
Napr.Ján vo svojom evanjeliu hovorí,že pravda/BOH/ oslobodzuje.Kresťan to chápe,lebo vie ,čo je to sloboda.
Otrok zbožňuje malý dvorček a dlhý bič.Pri pohľade na pána / komunistu,alebo kapitalistu /, kňučí od radosti a sám prosí o ďaľšie rany.Veď jeho pán je taký dobrý a dáva mu len tie najlepšie veci zo supermarketu a večer mu púšťa pekné programy v televízii.
Samozrejme,raz za čas príde precitnutie,nakrátko si uvedomí svoj biedny duchovný stav a vtedy okolo seba zúrivo kope a cerí zuby na každého.


22.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2015, 22:34 avatar
Tým mečom je nakoniec aj táto diskusia.


5.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 7. 2015, 21:15 avatar
Ježiš bol komplexná osobnosť. To znamená, že nepôsobil sladko, ale hovoril realitu, aká v skutočnosti v tomto svete existuje.
Teda poukazoval aj na negatíva, ktoré budú musieť ľudia zažívať. Verše tu spomenuté boli už viackrát tu na DF vysvetľované. Ak bude záujem, môžem sa pokúsiť znovu vysvetliť.


23.
označiť príspevok

Lucifero muž
   3. 7. 2015, 22:37 avatar
5. Takže ty popieraš Ježišovu všemohúcnosť. Veď ak všemohúci niečo chce, tak sa to splní. A keďže všemohúci Kristus sem miesto mieru a dobra priniesol meč, buď nie je všemohúci alebo je to všemohúci kretén.


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 7. 2015, 00:46 avatar
Zavriet oci, zapchat usi a kricat "Jezis priniesol mec, Jezis priniesol mec!" - to je to co robis,,,
Jezis hovoril v podobenstvach, tak si prosim ta uvedom, ze mec neznamena mec..

"Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na Zem; neprišiel som dať pokoj,
ale meč."
>>> Mysli sa tym, ze krestania budu obhajovat, alebo hoc aj hadat sa za svoju vieru (aj keby boli v jeho/jej rodine proti..),

"Lebo som prišiel rozdeliť človeka proti jeho otcovi a dcéru proti jej materi a nevestu proti jej svokre, a nepriateľmi človeka budú jeho domáci.“"
>>> Radsej odide z domu, akoby na neho naliehali, aby svoju


96.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 13:30 avatar
nejak mi to odseklo, neviem co som tam presne napisal ale malo to byt, "aby sa vzdal svojej viery"


98.
označiť príspevok

Lucifero muž
   13. 7. 2015, 11:43 avatar
38. Wolfe. Ano wolfe, máš pravdu, Ježišov meč nie nie je meč. A prezradím ti veľké tajomstvo: Ježišov penis, nie je penis ale vagína a Kristus je vlastne žena, prostitútka. A k tomu ešte aj lesba súložiaca s Máriou Magdalénou. Že má penis , ktorý je vlastne vagína je tajné preto, aby sa o Kristovi nešírili pravdivé informácie, tak je jeho milostný vzťah zakamuflovaný ako celá rímskokatolícka cirkev.
Súhlasí fajer


99.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 7. 2015, 14:36 avatar
1. prvky ludovej slovesnosti ako metafora, epiteton, hyperbola a podobne ti asi moc nehovoria, co?
2. nie som katolik


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 7. 2015, 23:33 avatar
Lucifero: aj tu na Df nájdeme ako Kristus zabil spolužiaka a jeho učiteľa a žiakových rodičov oslepil.

Cituj presne z biblie, aby som overil pravdivosť tvojich slov.


45.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 08:15 avatar
Lemmy, táto zmienka sa nenachádza v kanonizovanej Biblii. Zrejme sa nachádza v niektorom z nekanonizovaných spisov. Zrejme ten spis napísal pod inšpiráciou Diabla niektorý z Ježišových a kresťanských nepriateľov, ktorý sa tváril, že píše pod inšpiráciou Boha. Kresťania tieto spisy neberú ako inšpirované Bohom, ale ako iba ľudské výmysly.
Súhlasí Shagara, stefan 5


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 7. 2015, 08:17 avatar
Aj ja si to myslím, že v biblii sa to nenachádza, preto som sa opýtal.
Súhlasí Slušný človek


70.
označiť príspevok

Lucifero muž
   4. 7. 2015, 11:55 avatar
35. Prečítaj si pozorne tému a zistíš, kde to nájdeš.


95.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 7. 2015, 13:20 avatar


54.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 7. 2015, 09:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 7. 2015, 09:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 09:54 avatar
Lucifero už dostal na tieto otázky odpovede, ale zrejme ich považoval za nedostatočné, teda odpovede neodstránili jeho pochybnosti. Alebo, a to by bolo horšie, vedome chce škodiť a spochybniť Bibliu ako Božie slovo. Verím ale stále, že až tak hlboko neklesol a tie jeho otázky vyplývajú stále z hľadania pravdivých a poctivých odpovedí a z hľadania pravdy. Lebo, keby bol v takom duchovnom stave a postavení pred Bohom, ako Satan, tak už by bol úplne stratený. Stále dúfam, že úprimne hľadá odpovede na svoje otázky a pochybnosti. 
Súhlasí veriaci-4


62.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 7. 2015, 10:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 10:04 avatar
Veriaci, úplný súhlas s tvojou 62.
Súhlasí veriaci-4


78.
označiť príspevok

Lucifero muž
   4. 7. 2015, 21:47 avatar
59. Slušný človek, na mňa si urobil dojem, že ovládaš Bibliu. Teda prečo táraš o Satanovi také sprostosti. Daj si do hľadáčika tému Satan je Pánov kamarát. A zamysli sa ako v knihe Jóbovej manipuloval Satan s Pánom. Donútil Pána aby Jóbovi spôsobil veľké utrpenie. Vševediaci Pán!!! Vari nevedel, že Jób všetky tie príkoria, čo mu Pán spôsobil vydrží.


80.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 7. 2015, 21:53 avatar
a sprostosť bolí?


91.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 7. 2015, 02:14 avatar
Luc-fero....nemanipuloval. Satan síce spochybňoval isté veci,...preto mu Boh dal priestor aby vyvrátil satanové tvrdenia,že pod tlakom,v skúške nikto nezostane verný Bohu. Mýlil sa, a to už obhájili mnohí,nielen Job.
Tiež si uvedom ,že Job bol za rýdzosť,vernosť bohato požehnaný,...a aj jeho deti,ktoré zahynuli budú určite vzkriesené a tak bude napravená akákoľvek krivda.
A Boh je síce predvídavý,Vševediaci,....ale túto svoju schopnosť využíva selektívne. Teda,nie všetko vie dopredu o každom,aj ked to môže vedieť.
Mnohí aj preto argumentujú,že Boh dopredu vedel že Adam mu zostane neverný a podobne. A to si ho ešte dovolil trestať...atd. Nie,...takto Božia vševedúcnosť nefunguje. Boh má všetko pod kontrolou a nikto ním nemanipuluje. Ak je tu niekto,kto to robí,tak je to jeho odporca,a ty jeho meno máš v názve nicku. A svojimi vyjadreniami dokazuješ,...že sa mu nesmierne darí!  


77.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 7. 2015, 21:07 avatar
Ďalší kopírovač, ktorý nikdy nepochopí zmysel slov evanjelií....tobôž aby si zistil, že či ozaj také niečo niekedy Ježiš povedal, veď je známe, že nie všetko aj v evanjeliách už dávno nie je košer, ale na také niečo šedá kôra nikdy nebude mať s jej produktom rozumom...


2.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2015, 20:45 avatar
Táto téma sa mohla volať "Ako sekulárny humanizmus zabíja rozum"...


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 7. 2015, 21:01 avatar
Nemala. Napisal, len pravdu. Tak to stoji v pisme a laskave to respektuj a neprekrucaj.
Súhlasí Lucifero


6.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 7. 2015, 21:19 avatar
Ranexil, väčšinou kritici kresťanov tvrdia, že biblia by sa nemala brať doslovne, ale keď niekto vytiahne verše, ktorými chce dokázať, že Kristus bol zloduch, tak títo kritici trvajú na tom, že tieto verše treba brať doslovne, lebo inak je to prekrucovanie. Teda keď vám to vyhovuje, tak beriete bibliu doslova, lebo tak chcete.


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 7. 2015, 21:38 avatar
Nie. Ja som prave svedkom prekrucania zo strany krestanov vacsmi, nez neveriacich.
Preco neveriaci rozumie tomu co tam je napisane, tak ako ja a veriaci paradoxne nie?
Rozumies pojmu svata kniha? Ziadne vyvrtky a prekrucania. ( teda tak by to byt malo)
Ale nedeje sa. A vari krestania nerobia obdobne vyciny, ze ak mi to pasuje tak doslovne a ak nie tak nie.
Neznasam hlavne to, ked sa prekracuju veci, ktore su naozaj dane, ako v Jobovi, ze pred Pana( ci Boha) prisli synovia bozi, nie jeden jediny. AKo ekd sa pise v uvodnych slovach biblie o stvoreni cloveka, ze je jasne aj z originalu, ze stvoritel nebol jeden,a le viacero atp.
Tych enzrovnalosti je neurekom, ale prave veriaci popieraju slova pisma. Tam sa neda o tom diskutovat, co kto tym myslel, ci nie..
Súhlasí Lucifero


12.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2015, 21:44 avatar
Kresťania nie sú svätí, čistí, nevinní. Kresťania sú samozrejme hriešni. No kesťania nie sú nasledovníkmi iných kresťanov, ale Krista.
Biblické texty boli napísané istým štýlom, jazykom podobenstiev a nemôžeš na tie myšlienky nahliadať cez význam slov dnešnej doby, ale doby tých čias.
Preto je tam správne uvedené napr., že netopier je vták. Lebo to tak naozaj je.


27.
označiť príspevok

Korund
   3. 7. 2015, 22:47 avatar
Vtak si ty, trulo. Netopier je cicavec. Pan farar ti nepovedal? :-) :-) :-)
Súhlasí ranexil


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 7. 2015, 01:13 avatar
Nenapadlo ta, ze kazdy narod mohol mat svoju taxonomiu? (Nehovoriac o tom, ze sa taxonomia vyvijala?)
Aristoteles mal nejaku taxonomiu, my mame teraz univerzalnu taxonomiu atd...
Súhlasí stefan 5


14.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 7. 2015, 21:56 avatar
Nechápem, o čom píšeš. Kto tvrdí, že v Jóbovi nie je napísané, že pred pána prišli synovia boží?


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 7. 2015, 22:04 avatar
Takmer vsetci, rpetoze synom bozim je len jediny a to jezis.


16.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 7. 2015, 22:06 avatar
Ale synmi božími Boh nazýva aj anjelov.


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 7. 2015, 22:16 avatar
No tak daj kde konkretne


20.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 7. 2015, 22:21 avatar
Však v tom Jóbovi. 2. kapitole. Jedným z anjelov, aj keď vtedy už padlým, bol Satan, ktorý tiež predstúpil pred Boha.


39.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 7. 2015, 00:51 avatar
Neznasam hlavne to, ked sa prekracuju veci, ktore su naozaj dane, ako v Jobovi, ze pred Pana( ci Boha) prisli synovia bozi, nie jeden jediny. >> Ved prisli anjeli...

AKo ekd sa pise v uvodnych slovach biblie o stvoreni cloveka, ze je jasne aj z originalu, ze stvoritel nebol jeden,a le viacero atp. >>> Hovori ti nieco Pluralis Majestatis?
en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


55.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 7. 2015, 09:45 avatar
Lenze tam sa to nevztahuje na pojem MY v osobe vladara, kedze pojem Elohim bol pouzity.


9.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2015, 21:37 avatar
Slušák podomnou Ti to natrel, ja pridávam už len súhlas :-)))


7.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 7. 2015, 21:28 avatar
Napríklad aj Pilát sa opýtal Ježiša, čo je pravda, ale ten neodpovedal, lebo bol už po zbičovaní a mal,nahlave trňovú korunu a pri tom sám Pilát povedal, že nenáchádza na ňom viny.
Teda nevinný, ale prečo ho nenávideli a mučili na smrť, lebo takí sme dodnes, také je ľudstvo dodnes, lebo nenávidí jeho poravdu, pravdu o tom, čo je dobro a čo zlo. Svoju pravdu on potvrdil tým, že dal za ňu život a ten, čo mu ten život vzal, mal inú pravdu, opačnú, ale tí čo majú opačnú pravdu, za svoju pravdu nezomierajú, naopak, zbíjajú iných, lebo vedia, že za ten opačný lud sa neoplatí nielenže zomrieť, ale ani nič obetovať a tak sa snažia presadiť svoju pravdu strachom zo zabíjania nevinných a myslia si, že tým slúžia bohu, ako židia a nakoniec tomu bohu, na ktorého sa spoliehali, zabili jediného syna, lebo pravdu , ktorú im poslal ich boh po jeho synovi nezniesli kvôli nadutosti, že už sú viac, ako niekto v nebi.
A tak sú ľudia neustále rozdelení do týchto dvoch skupín, jední za pravdu a druhí proti nej a obaja hlboko presvedčení o svojej pravde a tak sa ježiš už nemôže dočkať dňa, aby zoslal oheň na zem a zabil tých, čo neuverili pravdu, ktorú doniesol k nám na zem od svojho Otca a vymysleli si obhajobu zla.
A tak je dne


26.
označiť príspevok

Lucifero muž
   3. 7. 2015, 22:46 avatar
7. elemír, prečo teda Boh stvoril zlo a dokonca aj zhubcu čo ničí.


51.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 7. 2015, 09:33 avatar
To si zase celý ty, lucifero 26 !
Kde v .... si vyhrabal, že Boh stvoril zlo ! Navymýšľaš si kadejaké kraviny a potom sa z toho nevieš vyhrabať.
Ježiš povedal Jasne: Každá bylina, ktorú nestvoril môj otec, bude vykorenená a teda aj tými tvojími výmyslami, lebo takíto ľudia a takto ako ty , vnášajú do tohoto sveta zlo, takýmto spôsobom, ako ty a ešte majú tu drzosť povedať, že to nie ja, to boh je na vine.
,Tak kto je tu potom trápny ?????


52.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 09:36 avatar
Elemír, ale Lucifero poukazuje na Biblický text.


71.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 7. 2015, 16:21 avatar
tak ho cituj, napíš konkrétne.


81.
označiť príspevok

Lucifero muž
   4. 7. 2015, 22:01 avatar
51. elemír, ty nevieš, že zlo stvoril Pán Boh? Ty si vlastne Bibliu nečítal, pretože toto sa prehliadnuť nedá. Citujem z témy tohoto Df: Cirkev a svätuškári, čo nepoznajú biblixcké texty tvrdía, že zlo pochádza od mocností pekelných. Od diablov, Satana, zlých duchov. Nie je to tak. Podľa Izaiáša 45/7 je pôvodcom zla Pán – Hospodin. Sám sa k tomu priznáva: „...ja, ktorý formujem svetlo a tvorím tmu, pôsobím pokoj a tvorím zlo, ja Pán činím to všetko!“ Podľa Iz. 54/16 Pán –Hospodin stvoril aj zhubcu, čo ničí. Tiež prorok Habakuk v prvej kapitole vo verši č.13 si všimol, že s božou spravodlivosťou čosi nie je v poriadku. Vyčíta Pánovii, že sa díva na vierolomných a mlčí keď pohlcuje bezbožný toho, kto je spravodlivejší od neho.
Ale snáď najlepšie vystihol Pánovu – Hospodinovu náladovú spravodlivosť svätý Pavol vo svojej epištole Rimanom 9/18. Dočítame sa tom, že Pán sa zmiluje nad kým chce a koho chce toho zatvrdí.
Úžasná spravodlivosť!


85.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 7. 2015, 08:07 avatar
Luciferko, zobuď sa, medzi tým, ako bola biblia,nám tu už Ježiš zaviedol evanjelium a prečítaj si Pavla,, list židom !


100.
označiť príspevok

Lucifero muž
   13. 7. 2015, 17:38 avatar
85. elemírko, hovoríme o tom, že Boh Pán stvoril zlo a postváral aj ďalšie svinstvá. A tiež o tom, že v tomto máš veľkú medzeru lebo si nečítal Bibliu. Teda si nesprávne predstavuješ, že Hospodin zlo stvoriť nemohol. No a predsa sa mýliš. Takže neuhýbaj a štekaj o predmete. Pozitívne je, že ti bude odpustené, lebo ten tvoj nesprávny názor na Hospodina má na svedomí cirkev svätá. Ano je to organizácia, ktorá podviedla najviac ľudí na svete.


8.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 7. 2015, 21:34 avatar
Ale jeho otec nedovolil sluhom, aby vstúpili do poľa a vytrhali zlý a škodlivý kúkoľ, nechajte rásť oboje a až príde čas, obilie sa dá do sýpky a kúkol spáli v ohni, práve v tom ohni, ktorý chce zoslať na zem Ježiš.
Boh tak miluje každého zo svojich veriacich, že nedovolí, aby zahynul čo len jeden zašľapnutím pri trhaní kúkola.


11.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2015, 21:39 avatar
Fíha elemír, toto bolo dobré :-) kopírujem, archivujem :-)


28.
označiť príspevok

Lucifero muž
   3. 7. 2015, 22:49 avatar
8. elemír, takže ten smrad, ktorý nás tak besno miluje, chce na Zem poslať ešte aj oheň. Nebolo ho už dosť.


53.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 7. 2015, 09:39 avatar
Lucifer 28
Nebude, pokiaľ tu budú takí smradi, ako ty. Oheň čistí a prepaluje aj zlato od zlého a nečistého a keď si to boh stvoril, je to jeho, aj s tebou a robí si tu poriadok tak ako on chce a ty si ten posledný, čo mu môže do toho kibicovať.
Si ako mravec, ktorý si povie, mne parný valec nemôže uškodiť.
Súhlasí Slušný človek


56.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 7. 2015, 09:47 avatar
presne, ked niekto stvoril, nakoniec ssi s tym moze robit co chce. Teda mohol by..


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 10:09 avatar
Elemír,....celá Biblia je o tom,že viera bude vlastníctvom len málo ľudí. Vždy to tak bolo. A súčasnosť nie je výnimka.
A "žatva" je záver systému,ked sa oznamovaním "dobrého posolstva o Božo kráľovstve" oddeľujú od seba "burina" a "pšenica". To je gro mnohých biblických pasáží. Je veľký sebaklam,veriť ,že Božie milosrdenstvo pojme do svojho náručia aj neveriacich a formálnych ctiteľov. /"Tých polovičatého srdca som nenávidel"/....hovorí Písmo. Teda ,..."vlažní a studení" budú vyvrhnutý Bohom,z jeho "úst"!
Sofoniáš /1 kap./a mnohí daľší majú opačný názor ako ty -veriaci. ........
"Ani ich striebro, ani ich zlato nebudú môcť ich zachrániť. V deň Jahveho hnevu ohňom jeho žiarlivosti celá zem bude strávená. Lebo zničí, úplne zničí všetkých obyvateľov zeme. "
Nie je to omyl..............."všetkých obyvateľov zeme". Kontext napovedá,že prežije tak málo ľudí,že to bude ako zničenie všetkých obyvateľov. "Ked človek bude vzácnejší ako zlato z Ofíra",....a iba "jeden z tisíca" sa postaví pred Boha. Izaiáš 13:12,. Kaz.7:28-29
Vzor a prvé spĺňanie z 1 storočia to potvrdzuje. Aj vtedy neprežila väčšina Božích ctiteľov/židov/ a zachránení boli iba kresťania,ktorí včas ušli z Jeruzalema do hôr. Ak niekto zostal z kresťanov v Jeruzaleme a neposlúchol biblické proroctvo,...zahynul!
Aj samotní pastieri ,kňazi,pastori....poukazuje na fakt,že 90% "kresťanov" je matrikových kresťanov,ktorí majú veľmi málo spoločné s kresťanstvom. Možno len krst a pár rokov vynucovaného chodenia do kostola.
Ale ak narážaš na úzku skupinu pravých kresťanov,...tak ti dávam za pravdu. Ale poznám tvoje vyjadrenia aj z iných príspevkov,....a preto odpovedám slovami Ježiša: "Odídte odo mňa páchatelia neprávostí!"


72.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 7. 2015, 16:27 avatar
sagara 65
to sú tie detaily, ktoré nás rozdeľujú a Boh vie presne, kde je v tejto veci sever. Nemám ani já 100% istotu, ako si to myslíš ty o sebe a možno nakoniec budeš mať pravdu, ale nehľadajme, čo rozdeľuje, hľadajme, čo nás spája. Rozdelenie zbytočne plytvá dobrou energiou a spájaním sa naopak táto energia násobí.


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 7. 2015, 21:46 avatar
ale zas len kvakate neberuc fakty z knihy za pravdu,a le krutite sa jak hadi.


17.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 7. 2015, 22:16 avatar
Neviem, či má význam niečo vysvetľovať. Každé vysvetlenie textu považujete za prekrúcanie.
Súhlasí TvojOponent19


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 7. 2015, 22:17 avatar
Ale ma, leda ak je to v pisme a nie z niekoho hlavy


24.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2015, 22:44 avatar
O kvalite tých textov svedčí fakt, že knižka , z ktorej čerpáš, sa predáva už pod jedno euro bez DPH :D Je to brak...


29.
označiť príspevok

Lucifero muž
   3. 7. 2015, 22:53 avatar
24. V tej knižke sú vyložene biblické texty komentované autorom. Takže práve si nazval slovo božie brakom. To si pred Pánom riadne odpykáš.


32.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   3. 7. 2015, 23:05 avatar
Odkedy sú biblické texty komentované nejakým psychopatom Božie slovo?


48.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 08:31 avatar
Lucifero, aj Diabol keď zvádzal Ježiša na púšti komentoval biblické - vtedy starozákonné- texty. Lenže Ježiš ho musel opravovať, lebo ich zle chápal. Alebo, lepšie povedané, ich CHCEL zle chápať?
Súhlasí stefan 5, Wolfe


49.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 7. 2015, 08:56 avatar
Nikde nie je napisane, ze ich chapes ty spravne.


50.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 09:02 avatar
To nie je nikde napísané, ja som len napísal, že Diabol ich zle chápal, alebo chcel chápať. Nie je divné, že ich zle chápu niektorí ľudia, alebo chcú chápať zle.


57.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 7. 2015, 09:47 avatar
Ale nie je. Tema je o tom, ze je Jezis zidealizovany.
Asi nechapes zmyslu temy.


61.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 10:00 avatar
Ranexil, ty naozaj veríš, že Ježiš v detstve zabil spolužiaka a spolužiakových rodičov oslepil? Že keď tomu neverím, že verím v zidealizovaného Ježiša? Vôbec ťa nenapadlo, že ten spis mohol napísať nepriateľ Ježiša, alebo kresťanov? Koľko klamstiev alživých názorov sa dnes dostáva do kníh? Myslíš si, že vtedy to bolo iné?
Súhlasí Wolfe


68.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 7. 2015, 10:32 avatar
Robili to bezne mnohi "bohovia", ked nebolo po ich voli.


63.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 7. 2015, 10:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

zoozoo muž
   3. 7. 2015, 22:46 avatar
v jedalni v nemocnici som nasiel bibliu gideonovcov.
bola zadarmo


30.
označiť príspevok

Lucifero muž
   3. 7. 2015, 22:58 avatar
No a pre ostatných svätuškárov o knihe, ktorú Tvoj opOnent nazval brakom vyšla v roku 2003. To značí, že pred dvanástimi rokmi.


33.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2015, 23:10 avatar
No a?


34.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   3. 7. 2015, 23:13 avatar
Možno sa chce pochváliť,že vie počítať.
Súhlasí milky945


36.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 7. 2015, 23:50 avatar
:D ... je to možné. Ale pravopisom si Lucifero nešplhol... :D
Súhlasí milky945


37.
označiť príspevok

Lucifero muž
   4. 7. 2015, 00:04 avatar
A už je to tu. Keď Vám svätuškárom dôjdu aj pseudoargumenty začnete kritizovať pravopis.


41.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 7. 2015, 07:59 avatar
nabozenske vierovyznania musia existovat
bez nich by sa nedala ovladat ludska rasa a nedala by sa nab. politikou vynucovat vojnovy konflikt na utvorenie pokoja a mieru
kazde vierovyznanie si o sebe mysli,ze je vyvolene a je nositelom pravdy
je to potrebne,ziadnym inym spôsobom by mimozemska inteligencia nedosiahla poriadok medzi barbarmi
keby hned teraz zmizli zo sveta to pozemského nabozenstva,v momente by tu nastal absolutny chaos,pretoze lebka to ludska potrebuje byt vedena ako ovca a udrziavana vo svojom stade
aj ten najvyssi kral ci politik musi dorziavat mravny kodex a musi sa prisposobit moralnym zasadam vyplývajúcich z hlavných prudov vierovyznani
vdaka hypnoze sa pozeram na ludsku rasu z nadhladu ako na barbarsky zver,ktory je len barbarsky,ale je ukocirovany klamstvami v lebkách
podla mna tu naozajstnu pravdu o dovode existencie ludskej rasy,ktora je tu len z dovodu umelo vyvolanej mutacie genomu,by kvôli svojej krutosti neuniesol kazdy a po case by viedlo k rýchlemu upadku a k vymretiu cloveka


42.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 7. 2015, 08:05 avatar
vierovyznaniami vyvolane vojnove konflikty su velmi potrebne
nielen na redukovanie poctu,ale aj na najprirodzenejsie sposoby obycajnymi nehmotnymi slovami zuslachtovanie barbarov,bo nebyt vierovyznani,
nemohla by mimozemska inteligencia planovane viest ludsku rasu do vojen pre dobro ludskej rasy
pretozepo kazdej vojne je na par rokov docasne zavedene spolocne svetlo,ktore je pochopitelne pre vsetky narody sveta a udrzuje na par rokov vsetky narody sveta na rovnakej "zivej" viere vo vitazstvo dobra a porazenie zla


43.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 7. 2015, 08:11 avatar
Fatimske proroctvo je o politike mimozemskej inteligencie a je natolko vyspele,ze neexistuje,aby akykolvek clovek v akejkolvek ere to ludskej dokazal napadnut a viest s takouto politikou vojnu
pretoze skor,nez by chcel zodvihnut svoj mec,padol by ako nepravy prorok a falosny svätec
ste v zajati a musite spolupracovat,ci chcete alebo nie
musite sa pripravit na svatu vojnu,potrebuje sa zredukovat ludska rasa a to ihned,inac clovek vyhynie


44.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 7. 2015, 08:13 avatar
komu sa nepaci moje vierovyznanie a moja viera
nech sa prihlasi


47.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 7. 2015, 08:27 avatar
tak ako tu
tak aj v reálnom svete sa zacinate bat mojich slov,vy egoisticka ludska rasa
neriadim sa ziadnym vasim vierovyznanim,pre mna su stupidne a ponizuju moje svetlo
http://www.youtube.com/watch?v=iBfk37Fa3H0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


60.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 7. 2015, 09:59 avatar
Salbea
povedal by som že na nejakých 80% máš pravdu. Každý ľudský cit je monžno využiť na príjemné a zneužiť na zlé veci, aj podľa toho budeme súdení.
Tento svet existuje preto, že prvotina stvorenstva boha bol jeho syn a jemu stvoril tento svet, aby mu z neho priviedol duše ľudí, čo pochopili boha tak, ako nám to odkázal po jeho synovi v evanjeliu.
Aj sedliak zaseje na roľu 30 krát viac semena, ako potrebuje dozretých plodín a príde čas, keď príde na roľu a vyjednotí, aby mal na každom mieste role, tú najlepšiu rastlinu a z role tú najlepšiu úrodu. ostatné vykope a zahodí. Koľkokrát si myslíš, že je tu na zemi ľudí viacej, ako tých, čo bude nakoniec boh potrebovať a ktorých potom nechá dorásť do plnej úrody.
Lebo toľkokrát je tu zla. sedliak vykopané zahodil, ale on necháva rásť oboje, aby tí, ktorých si vyberie, vedeli, čo je dobro a čo zlo, aby to zažili na vlastnej koži, aby to nebolo iba ako naučené v škole a bez praxe, aby nestratil ani jedného, ktorí by mohli zahynúť, ak by skorej poslal na zem oheň. Radšej trpí tridsať zloduchov, aby sa neuškodilo ani jednému z jeho.
Salbea, niečo na tom určite je, ale zostať v úplnej skepse, to tiež by som nebral.
Vieš, čím väčšia tma, tým skorej uvidíš aj svetielko z veľkej vzdialenosti. Jeden jediný svetlý bod a ty pôjdeš automaticky za ním a on ťa prijme a zabudneš na všetko čo bolo, lebo ťa zavalí príjemnou skutočnosťou.


66.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 10:28 avatar
Lucifero-nepochopil si pointu mnohých biblických veršov a tak si len prevzal takúto ,tiež nepochopenú predstavu od niekoho. Tak ako cituješ o Ježišovom detstve a jeho "úletoch",....ale to je z ne-kanonických kníh Biblie/z apokryfov/,...z Tomášovho a Judášovho evanjelia.


67.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 10:30 avatar
A je isté, že Judáš žiadne evanjelium nenapísal, lebo sa zabil.


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 11:03 avatar
Slušný človek- Ano,máš pravdu. „Judášovo evanjelium“ je gnostický rukopis, ktorý bol pôvodne napísaný v gréčtine až druhom storočí n.?l.
A je ľahko dokázať,že je to len podvrh. Sú podrobné rozbory tohto "dielka".


73.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 7. 2015, 16:36 avatar
Ja som dokonca Judášovo evenjeliu prečítal, teda preletel očami, ale nebol tam nič , čo by ma zaujalo a ani proti Ježišovi. Teda nič moc a nestojí ani za skúmanie, či vôbec.
Jedno je isté, že Judáš predstavuje typ veriaceho človeka, ktorý miluje boha a všetko vyznáva, ale v príhodnom čase sa stáva satanovym nástrojom, nechá sa oklamať, dalo by sa povedať, ako kto kolvek z nás.
Judáš je výstraha, pre každého z nás, že práve vtedy, ak si myslíme, že sme správne, práve vtedy to môže byť opačné a vtedy nás môže dostať.
Súhlasí Slušný človek


74.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 7. 2015, 17:00 avatar
Niekto ho musel zradit. A v bozej pritomnosti, ktoru predstavoval Jezis si on sam vybral Judasa a nie Satan.
to su len zvasty pre tych, co nedokazu nazriet pod povrch veci.
Je mi z vas nechutne. Budete stale vivit nejaku obet, pricom sam Jezis prorokoval o nom skor nez to urobil, ze to urobi, cim mu tuto ulohu nanutil. A to ze potom ako vzdy zbabelci vsetko hadzu na satana ste prislovecní vsetci.
Nemam zaujem sa zastavat satana, este to si tu zrovnajte v hlavach.


75.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 7. 2015, 20:38 avatar
Nemusel ho zradiť nikto. Židia by ho dali zabiť aj bez zradcu.
Ježiš vedel, že kto ho zradí, ale to neznamená, že to niekomu nanútil. Judáš to nemusel urobiť, keby sám nechcel. Ale už to, že kradol peniaze z pokladničky o ňom niečo hovorí.
Súhlasí Shagara


76.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 7. 2015, 20:48 avatar
niektori ludia tiez uz kradli a dnes to enrobia. je to cennejsie pred Bohom, ako ked niekto nikdy nekradol?
Co je cenne? Poznanie zla na valstnej kozi, alebo iba kvakotanie o nom?


79.
označiť príspevok

Lucifero muž
   4. 7. 2015, 21:52 avatar
75. Slušný človek v Biblii je kopa dôkazov že: celá krížová cesta Ježiša Krista bola starostlivo naplánovaná vopred sa v Písme stretávame často. Veľmi jasne to potvrdzuje evanjelium Sv. Matúša 27/35. Píše sa tam, že keď Ježiša ukrižovali, žrebovali o tom, ako si rozdelia jeho rúcho. Žrebovali preto, aby sa naplnilo, čo povedal prorok: „Rozdelili si moje rúcho a o môj odev žrebovali.“


82.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   4. 7. 2015, 22:04 avatar
To bude tým,že nič nerobí v skrytosti.
---Od začiatku oznamujem budúcnosť a odpradávna, čo sa ešte nestalo. Vravím: "Moje rozhodnutie platí a všetko, čo chcem, urobím."----


83.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 7. 2015, 22:07 avatar
bolo to varovanie, nie že takto malo byť....ale obmedzenosť niektorých tomu aj tak nedokáže pochopiť v tom správnom význame...Presne v tom známom význame: Im hovorím v podobenstvách, aby mi nerozumeli....
Súhlasí stefan 5


84.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 7. 2015, 22:33 avatar
Ranxil....nie je to celkom tak. Nie Boh,....nie Ježiš , ale „Diabol vložil do srdca Judáša Iškariotského, Šimonovho syna, aby ho [Ježiša] zradil“. [Ján 13:2] Namiesto toho, aby sa Judáš vzoprel, poddal sa satanskému vplyvu.)

Ján 6:64: „Ježiš totiž od začiatku vedel... kto je ten, ktorý ho zradí.“ (Nie od začiatku stvorenia, ani od času Judášovho narodenia, ale „od začiatku“ jeho zradcovského konania. Porovnaj 1. Mojžišovu 1:1, Lukáša 1:2 a 1. Jána 2:7, 13; v každom z týchto textov je „začiatok“ použitý v relatívnom zmysle. Všimni si aj Jána 12:4–6.)
Pokiaľ by sme uvažovali,že bol trebárs Bohom predurčený na zradu,tak to by nebolo v súlade s Božou spravodlivosťou a láskou a so slobodnou vôľou. Tiež ,fakt,že niesol dôsledky svojej zrady,svedčí,že Judáš sám sa rozhodol pre svoje hriešne konanie. Lebo trestať niekoho,kto za to nemohol by bolo v rozpore so všetkým,čo hlása Písmo.
Dokonca je na to jeden prorocký verš,ktorý poukazuje na danú zradu. Ježiš to zaiste vedel,ale nevedel dopredu ktorý učeník ho zradí. To zistil až v čase,ked už sa Judáš poddal danému satanskému vplyvu a rozhodol sa pre daný skutok!
Súhlasí Slušný človek


86.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 7. 2015, 08:15 avatar
dobre shagara, ranwexil v 74 píše, akokeby on bol samotný satan.


87.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 7. 2015, 08:18 avatar
Aešte Ježiš ako jediný žijúci človek na zemi videl okamžite v ktorom človeku je satan , vidia to aj niektorí dnešní exorcisti, ale potrebujú na to určitý čas a Ježišovú podporu.


88.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 7. 2015, 08:30 avatar
Ano. Ale ide tu o to, že Judáš nebol pod satanovým vplyvom vtedy, keď sa stal apoštolom. Ježiš ho nevybral za apoštola s tým, aby ho zradil. To bol vývoj. Zlyhal ako človek, ako môže zlyhať každý z nás. To len satan a ľudia, ktorí sú pod jeho vplyvom by nám tu chceli nahovoriť, že Boh je kruťas, lebo si vybral Judáša, aby splnil proroctvo a ešte ho aj za to trestá. Ale tak to nebolo.
Okrem toho, už to, že kradol peniaze s pokladničky apoštolov svedčí o tom, že sa nechal ovládnuť zlým sklonom. Zrada bola potom len vyvrcholenie. A okrem toho, mohol robiť pokánie, keby bol pokorný, tak ako Peter. Namiesto toho si zvolil samovraždu. Boh by mu odpustil, keby sa úprimne kajal, si myslím.
Súhlasí Shagara


89.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 7. 2015, 10:38 avatar
To nemôžeme vedieť, či sa kajal a či vlastne takto zvolená samovražda nebola tým jeho najvyšším pokánim. Peter sa dušoval, že za ježiša kedykolvek zomrie, ale ak prišlo na to, tak ho radšej zaprel.
ťažko je študovať pochody v duši zúfalého človeka, to je len medzi ním a bohom, určite nebol nevinný, ale jeiš prišiel kvôli hriešnikom, ktorí sú schpní pokánia a to on asi bol, lebo ako klasický zradca by si bol peniežky užil a nerobil teater s hádzaním ich naspäť židom a keď mu to nikto neveril, tak to chvel dokázať tou najkrutejšou smovraždou.

Je to len medzi ním a bohom a my môžemem nad tým len takto polemizovať, ale nezaškodí to, ak si z toho zoberieme tie správne ponaučenia. Je to vec názoru.
Súhlasí gabriel pb


90.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 7. 2015, 10:45 avatar
Elemír, vies preco to Peter neurobil? Lebo ctil zakon, tak ako tam bol. A ten nedovoloval zomriet za nikoho, lebo Nezabijes! plati aj pre smrt nad sebou samym vlastnou rukou.
A prave preto z neho Jezis urobil pana cirkvi, lebo bez zakonov a pravidiel kazda organizacia zomrie.


92.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 7. 2015, 02:26 avatar
Elemír....vyjadrenie Slušáka je pravdepodobnejšie. Ved Písmo hovorí,že hriech proti synovi/rúhanie/môže byť odpustený.
Samozrejme,...jeho konečné rozhodnutie napovedá,že konal nie z ľudskéj nedokonalosti,ale zrejme to jeho konanie poukazovalo na jeho zlý stav srdca. Ale hypoteticky,ak by sa naozaj úprimne kajal,tak by to bolo dôkazom,že konal z nevedomosti,slabosti...atd. A verím,že by mu bolo odpustené. Je to len môj názor na základe Písma,...netvrdím to dogmaticky.
Už z toho,že Písma vravia o Judášovi ako o "synovi zničenia",je zrejme,že jeho ortieľ je definitívny.
Pravdou je ,že iba Boh to správne môže rozsúdiť a aj rozsúdil.


93.
označiť príspevok

Lucifero muž
   6. 7. 2015, 09:49 avatar
Aby ste si tí, čo máte v hlavách Pánov rozum nemysleli, že Ježiško bol len nevydarený Hospodinov syn, ktorého mu urobil, asi na objednávku Duch svätý, tak to nie. Pán má tiež na triku najrôznejšie svinstvá. Je klamár, podvodník a masový vrah. Takže v súvislosti z jeho synáčikom môžme konštatovať: Aký otec, taký syn. Časť Pánových šibalstiev si môžete prečítať tu: Aby ste si nemysleli, že Ježiščko je len Pánovým nevydareným synom prečítajte si tému: S božími prikázaniami je to v Biblii riadne domotané. Tému 7. marca 2013, 20:38 založil Antidogmatik.


94.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 7. 2015, 11:30 avatar
Lucifero,93
tieto tvoje výlevy sú predovšetkým príčinou toho, že nepoznáš, alebo schváne obchádzaš najzákladnejšieveci.
Napríklad prvotinou stvorenstav boha bol jeho syn, musel si to tu čítať odomňa najmenej 5 krát, ale ty schválnenapíšeš kravinu o objednávke. Objednať si môžeš v jeseni capa pre tvoju kozu, ale radšej by si mohol zvrtnúť jednu temu napríklad: Prečo tak nenávidím boha, lebo z toho čo tu píšeš vychádzjú leb dve veci, alebo totálny idiot, slebo špinavec bez chrbtovej kosti, lebo ti si ani nedokážeš uvedmiť, že tu nejde o nás, ktorým si mylíš, že adrešuješ tieto nezmysly, tu ide o teba, že sa zahrávaš s mocou, o ktorej nemáš tušenia.
To nefunguje ako psia reťaz, že ako je dlhá, tak môže pes ísť a koniec, tu si bez reťaze a môžeš ísť kde chceš a ty to aj patrične využívaš, ale nazbúdaj, že máš aj určitú zodpovednosť voči sebe svojmu okoliu, ale hlavne voči svojej inteligencii.
Tam kde si ty prišiel, môže zájsť každý, aj ja, ale ak máme to, čo tebe chýba, tak nám to naša inteligencia nedovolí.
To nie je bu-bu-bu o čertíkoch s rohami, to je už tento život na zemi, ktorý si tynevieš prečítať a vyvodiť z toho , čo ďalej, nepoznal si to lepšie, čo poznáme my a ani nechceš poznať, lebo on si ťa nedá vytrhnúť z ruky, bude ťa hýčkať penizmi a dobrými vecam, ale ak sa na sklonku životza pozrieš za seba, budeš zhrozený, ko si premárnil život.
Nehľadaj zbytočne , či sa Ježiš vrtal v nose, alebo v riti, toho bol plný svet už za jeho života a pri umučení mu toho nakydali do sýtosti, ale kde sú oni, tí o korých povedal: uvidia DO KOHO BODLI, A KDE JE ON TERAZ !!!!! Kde sú tí králi a modnári, čo mu kládli na hlavu trňovú koruny a posmievali sa mu ako kráľovskému šašovi, kde sú ich kráľovstvá a kde sú Ježišove ?????

Kde je dnes pravda ježišova a kde je pravda toho, čo ho dal zabiť . Ľudia sa radi vyposmievajú, ak si myslia, že pes je uiviazaný a reťaz istá, nevedia sa posmech nasýtiť, ale to je pre idiotov a preto vám, tu podobným otriskávam neustále o fhlavu aj inteligenciu, lebo preto chýba porozumenie pre tých, čo zmýšľakú inak ako ja.

A teda bez ohľadu na to, či kristus existoval, alebo nie, nepatrí sa dotýkať ľudí a ich duševnej intimity, akokolvek by som sa cítil múdrejší, aby sa mi nakoniec nestalo, že predsa som bol idiot.


97.
označiť príspevok

Lucifero muž
   12. 7. 2015, 10:07 avatar
Tak to si vystihol, elemír. Aź na malú chybičku. Nie že si bol, ale SI.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:52,  Na to vždy odpovedám rovnako: Ja za to nemôžem, že nič neviete naisto. :)
dnes, 10:51,  Era aj havran :-) Cize , ako vzdy dospeli sme ku tomu , vsetko je otvorene a nic nevieme naisto...
dnes, 10:48,  kesha1- to sa dá však chápať aj z celkom protichodného stanoviska, keď základňou je...
dnes, 10:48,  Tiez si to myslim . Zaroven toto nijako nevylucuje , ze nad hmotou , alebo ,,za nou,, stoji...
dnes, 10:45,  Zamýšľať sa môžeme. V princípe je to preto, lebo náboženské veci nie sú...
dnes, 10:41,  Hmota je systém ktorý definuje racionalitu. Nadstavbou hmotného sveta je duchovný svet v...
dnes, 10:36,  Zamysli sa , ze preco , okrem nanozenstva , nic ine vevyzaduje slepu vieru bez akychkolvek...
dnes, 10:29,  + dodatok: - Klamári, iluzionisti, podvodníci a ľudia žijúci v omyle naozaj existujú.
dnes, 10:28,  - Určite je pravda, že mnohým stačí sladká nepravda. - Nie je pravda, že každý je...
dnes, 10:23,  Nieco si neoverujeme , ale je to nakoniec mozne overit , ak by niekto velmi chcel a Nieco si...
dnes, 10:02,  Určite máš k takému záveru svoje dôvody. Rovnako aj ja mám svoje dôvody myslieť si,...
dnes, 09:57,  Suhlasim Jedine v com sa rozchadzame bude , ze pocet tych , ktori nieco objektivne vedia je...
dnes, 09:54,  To podľa môjho názoru nie je tak vždy. Ja rozlišujem tých, ktorí vedia a druhých,...
dnes, 09:45,  Zakladom je vzdy VERIS - spasa , odmena NEVERIS - trest , zanik To je tak ubohe , ze...
dnes, 09:41,  Vsetky nabozenske poucky a teorie existuju v akomsi mode ,, nieco za nieco ,, To je tak...
dnes, 09:36,  Ale o čom vlastne uvažuješ? O tom, čo stojí v svätých knihách? Alebo o tom, čo...
dnes, 09:35,  Toto je progresivna myslienka
dnes, 09:33,  Praveze naopak , ja o tom uvazujem . Neuspokojuju ma uz hotove informacie , ktorymi o druhom...
dnes, 09:33,  Pre univerzum môže byť zaujímavé to, akým spôsobom sa rozvinula duša, počas svojho...
dnes, 09:31,  Samozrejme, o týchto veciach uvažujú tí, ktorých podstata týchto vecí z takého či...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(241 415 bytes in 0,475 seconds)