Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Hlboké výstrihy spôsobujú zemetrasenia!

9
reakcií
2499
prečítaní
Tému 9. mája 2010, 18:14 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   9. 5. 2010, 18:14 avatar
Hlboké výstrihy spôsobujú zemetrasenia!

V mnohých západných médiách sa pred nedávnom objavila informácia o prejave jedného islamského duchovného, ktorý hovoril o spojitosti hlbokých výstrihov so vznikom zemetrasení.

Osobne som bol svedkom toho, ako sa o tom rozprávali mladé ženy, cestujúce ráno do práce. Brali to ako zaujímavú perličku, zaváňajúcu spiatočníctvom, nemodernosťou, ba doslova stredovekom.

V našej, takzvanej modernej spoločnosti spôsobila táto informácia iba úsmevy, posmech a taktiež snáď aj určité zvýšenie apatie voči zaostalému islamskému svetu i voči ich fanatickým duchovným.

Ak sa ale človek pozrel nezaujatým pohľadom na spôsob medializácie onoho inkriminovaného výroku, tak v podtexte a medzi riadkami bolo možné vycítiť určitý cielený zámer. Zámer, ktorého úlohou bolo vyvolanie práve takejto nesúhlasnej celospoločenskej reakcie! Aspoň ja osobne som to tak vnímal.

Ak však ale chceme niečo naozaj objektívne posúdiť, mali by sme sa vynasnažiť danú vec čo najobjektívnejšie spoznať. Priznám sa, že ja som autentický text prejavu spomínaného duchovného nečítal a to je jeden z dôvodov, prečo sa ani nepridávam k väčšinovému, odsudzujúcemu stanovisku.

Samozrejme, že takmer všetci tí, ktorí podobné stanovisko zaujali, autentický text prejavu taktiež vôbec nečítali a pri utváraní svojho názoru sa spoľahli iba na informácie v médiách. Snáď v daktorom z nich aj bol zverejnený príslušný citát, avšak v takomto prípade si treba byť dobre vedomý toho, že s citátmi, vytrhnutými z celkového kontextu sa dá urobiť doslova čokoľvek, ak ich vedome a cielene vložíme do úplne iného kontextu. V tom sú súčasné, takzvané objektívne médiá doslova majstrami.

No a väčšine ľudí dnešnej doby, zahltených prebytkom informácií sa samozrejme nechce a ani nemajú čas veci objektívne skúmať a preto, vo svojej navyknutej plytkosti a povrchnosti myslenia, prvoplánovo prijímajú všetko to, čo sa im predostiera. S tým sa už vedome počíta!

Poďme však k jadru veci a položme si otázku: Spôsobujú naozaj hlboké výstrihy zemetrasenia? V takto prezentovanom, prvom pláne sa to naozaj zdá byť poriadne pritiahnuté za vlasy, ale skúsme sa pozrieť na celú vec trošku hlbšie a položme si tú istú otázku trochu inak: Môže mať nemravnosť a živočíšna zmyselnosť v cítení, myslení, reči a jednaní ľudí určitý negatívny vplyv na okolité prírodné dianie a na vznik rôznych prírodných katastrof, ktorými je ľudstvo permanentne sužované? V takomto prípade treba otvorene povedať, že z hľadiska objektívneho poznania o fungovaní Zákonitostí vo stvorení určitá spojitosť naozaj reálne existuje!

Akým spôsobom totiž človek cíti a myslí, takým spôsobom formuje jednak seba samého, ale zároveň i svoje okolie. Ak cíti a myslí pozitívne, ide o dobrého človeka, ktorého dobrota vplýva nie len ľudí okolo neho, ale i na jeho užšie či vzdialenejšie okolie. Ale žiaľ, platí to aj naopak! Negatívne, zlé, nečisté, zmyselné, ba niekedy až doslova zvrhlé cítenie a myslenie, utvára negatívne osobnosti, negatívne pôsobiace na všetko vo svojom okolí.

A keďže podľa fyzikálneho zákona o zachovaní energie sa žiadna energia nestráca, nestráca sa samozrejme ani negatívna energia, vytvorená nečistým a zmysleným myslením a cítením ľudí. Táto zlá energia sa sústreďuje okolo našej zemegule do určitých negatívnych energetických mrakov, z ktorých sa jej pretlak, podobne ako pri búrke, zase spätne uvoľňuje smerom k zemi.

No a je celkom logické, že zlo, vyprodukované citovou a myšlienkovou energiou ľudí nemôže spôsobiť a vyvolať nič iného, ako iba ďalšie zlo. Zlo, ktoré sa v určitom zákonitom procese nakoniec zhmotní do podoby prírodných katastrof, prostredníctvom ktorých sú bití a zraňovaní samotní pôvodcovia všetkej negativity – čiže ľudia.

V tejto súvislosti si uveďme dva príklady, zaznamenané v Biblii, ktoré bude asi každý z nás veľmi dobre poznať a síce, potopu sveta a zničenie Sodomy i Gomory. V oboch prípadoch išlo presne o ten istý scenár. Bola to živočíšnosť, nečistota, nespravodlivosť a iné, všemožné zlo, ktoré ľudia postupne stále viac a viac hromadili až nakoniec všetko vyvrcholilo katastrofálnym prírodným dianím, ktoré zničilo pôvodcov všetkého zla. Čo kto zaseje, to aj zožne! Ide o vyššiu Zákonitosť, fungujúcu v tomto stvorení!

Vráťme sa však teraz úplne na začiatok k našej otázke, či spôsobujú veľké výstrihy zemetrasenia? Jednoznačne treba odpovedať, že v zohľadnení širšieho kontextu, ktorý tu bol načrtnutý, sa toto konštatovanie spomínaného islamského duchovného zakladá na pravde. Ja osobne sa domnievam, že týmto výrokom bol myslený práve onen širší kontext diania, ktorý bol uvedený v článku a prostredníctvom ktorého sa dokonale naplňuje veľká spravodlivosť Božia.

Zvrhlé knihy, filmy, časopisy, ďalej krátke sukne, hlboké výstrihy, či iné druhy vyzývavého a zmyselného oblečenia, a ešte mnoho iných vecí, to všetko vzbudzuje a vytvára negativitu v myslení a cítení ľudí, ktorá sa zhromažďuje do obrovských, temných energetických mrakov a v spätnom účinku, prostredníctvom negatívneho prírodného diania zasahuje svojich pôvodcov.

Čo kto totiž seje, to aj bezpodmienečne žne! Buďme si vedomí týchto skutočnosti a druhý krát už povrchne a bezmyšlienkovite neodsudzujme to, čo sa v určitom, hlbšom kontexte predsa len zakladá na pravde.

Čo konkrétneho však z tohto všetkého vyplýva pre ženy? Aby sa cudnejšie a ušľachtilejšie odievali a aby sa vystríhali vnútornej, citovej a myšlienkovej nečistoty. A čo muži? Tí by mali taktiež viacej dbať na ušľachtilosť a čistotu všetkého, čo cítia a myslia a mali by sa mať na veľkom pozore pred všetkými vonkajšími podnetmi, ktoré v nich vzbudzujú vnútornú nečistotu.

Neustále totiž treba mať na pamäti, že čo kto zasieva, to aj bezpodmienečne zožne! Či už formou rôznych prírodných katastrof, ale trebárs aj nehodou, chorobou, či inými, mnohorakými spôsobmi, ktorými sa na každom z nás nakoniec predsa len naplní veľká spravodlivosť Božia, pred ktorou niet úniku pre nikoho z ľudí!

PS. Dozvedel som sa, že na slová islamského duchovného o prepojení hlbokých výstrihov so vznikom zemetrasení reagovali „moderné“ ženy západného sveta tak, že si určili jeden deň, počas ktorého budú mať všetky hlboké výstrihy. Cieľom tejto „iniciatívy“ bolo dokázať, že aj keď budú podobným spôsobom odeté, k žiadnemu zemetraseniu nedôjde.

Žiaľ, spomínané nevedomé ženy netušia, aký skrytý, vnútorný, duchovný dej svojim neuváženým činom naštartovali. Od tejto chvíle totiž začali byť tkané nitky ich osudu takým spôsobom, že skôr, alebo neskôr, v neodvratnom spätnom účinku s nimi niečo poriadne zatrasie, aby sa už raz konečne spamätali! A nemusí to byť iba zemetrasenie!

M.Š. priaznivec stránky : ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 18:21 avatar
"kto zasieva, to aj bezpodmienečne zožne"
Skús to povyprávať mŕtvym haitským deťom, napríklad, Ty zkurvysynáčku (Kurva = Tvoj Boh).


3.
označiť príspevok

postoy-lea
   9. 5. 2010, 19:09 avatar
Obtiahnute tricka muzov, ktore ukazuju vyrysovane svaly na bruchu alebo pivne brucha muzov sposobuju - zaplavy a hla dnes sme svedkami ako su velke dazde, povodne a zaplavy v nasej republike a vo svete. Zato, ze muzi nosia obtiahnute nohavice, obtiahnute rifle - sposobilo, ze islandska sopka chrli dym a siru a zastavuje lety leteckych spolocnosti. A zato, ze muzi nosia slipy a tangace, tak kvoli tomu cely svet zaziva globalne oteplovanie.
Súhlasí Ónya


4.
označiť príspevok

postoy-lea
   9. 5. 2010, 19:13 avatar
A este daco, za to, ze este stale muzi maju neopravnene vo svojich rukach temer vsetky zdroje, financie, moc - tak kvoli tomu sa muzi stavaju neplodnymi, za to nastavaju rozvody v manzelstvach a za to narasta pocet single muzov, ktori su na ocot.Kvoli tomu je aj finacna kriza, kriza rodiny a kriza univerzalnych hodnot a co je najhorsie kvoli tomu sa ludstvo utapa v tom, ze nevidi zmysel svojho zivota.


5.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 5. 2010, 19:13 avatar
som sa zasmiala leuska,bo tym chlapom celosvetovo fakt total hrabe
Súhlasí postoy-lea


6.
označiť príspevok

postoy-lea
   9. 5. 2010, 19:15 avatar
Salbea to som rada, napisala som to aj preto, aby sa zeny vedeli branit, ked sa na nich utoci. A tiez preto, ze to iste sa da otocit na muzov. Ono muzi nic take neocakavaju a ked to dostanu spat, tak su prekvapeni. Lenze netreba sa bat a nalozit im presne tolko, kolko oni nakladaju zenam.
Súhlasí salbea


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 5. 2010, 07:54 avatar
veru - hlboké výstrihy spôsobujú "zemetrasenie" hlavne závistlivým ženám.. 


8.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   10. 5. 2010, 16:25 avatar
Zablúdil som na zraz feministiek?  


9.
označiť príspevok

Krištof
   13. 5. 2010, 11:12 avatar
Tak neviem, či hlboké výstrihy spôsobujú zemetrasenie alebo iné katastrofy, ale spôsob obliekania má svoje súvislosti.
Ak mám hovoriť za seba, viem si skôr vážiť ženu, ktorá sa oblieka slušne, ktorá sa zbytočne na verejnosti neodhaľuje, nenosí hlboké výstrihy, krátke minisukne, nie je zbytočne vyzývavá a pod. Pričom sa mi vidí, že v posledných rokoch je to vyzývavé oblečenie (a vôbec úprava zovňajšku) dosť bežné.

Myslím, že by tu mali existovať nejaké hranice. Iná oblasť je súkromná a iná verejná. V súkromí pred svojím mužom nech si žena chodí ako chce, trebárs v plavkách, aj keď tie sa hodia skôr na kúpalisko. Prosím, na kúpalisku sú tie plavky ok, ale bežne na ulici? Človek (pričom to môže byť aj žena) si ide po ulici, ide niečo vybaviť na úrad, alebo pre dieťa do škôlky - a zrazu oproti nemu kráča vyzývavo oblečená (skôr vyzlečená) žena. To je dosť blbé, vám poviem. Začínajú s tým už prakticky deti, 14 ročné a pod. Dosť trápne. Prosím, keby to bolo niekde na diskotéke, ale bežne na verejnosti, na ulici a všade? Hmm.

Ktovie, možno sa úbohé osoby len prispôsobujú móde, ktorá je kvázi frivolná; čo zmôže bežný človek proti takému fenoménu ako je móda? Veď bez toho, aby bol aj on ako ona hádam ani "neprežije". Tuším že to ide zo Západu, nie? Ale aj tak, dá sa chodiť aj slušnejšie! Nie je to náhodou aj o sebavedomí a ďalších hodnotách? Zvýši si úbohá žena (prípadne úbohý muž) svoje sebavedomie ukazovaním svojich ženských (mužských) predností? A pokiaľ viem, ženy, čo majú aj nejaké hodnoty (ako sa hovorí) - a snáď aj normálne sebavedomie -, obliekajú sa slušnejšie.

Počul som párkrát aj taký názor, že žena, ktorá sa oblieka ako "ľahká", si sama môže za to, keď ju nejaký maniak znásilní. Vraj "prečo provokuje?" A naozaj existuje istá vedecká disciplína - viktimológia - zaoberajúca sa obeťami trestných činov a ich životným štýlom, ktorý má dopad na šancu stať sa obeťou trestného činu.

Iste, treba aj toleranciu. Keď idem von s nejakou kamarátkou a ona príde oblečená pomaly ako na kúpalisko, zabijem sa? Pokazí mi síce mierne náladu, ale moja nálada je dosť autonómna, samostatná, nezávislá, indepedentná (už mi šibe).

P.S. Toto nie je zamerané výhradne proti "neslušným" ženám. Zdá sa, že väčšina mužov odjakživa až podnes v tejto oblasti nie je nejaká "nápadná", aj keď môžu existovať výnimky, neviem, no asi muži sú predsa len muži, nemajú k tomuto také sklony.
slovnik.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Soňa
   17. 5. 2010, 18:40 avatar
taku blbosť som davno nepočula hlboke vystrihy možu sposobiť tak zemetrasenie u opačných pohlaví...dla mna nie je zle životom prejsť oboma stranami,aby si si vedel vybrať,ktora sa ti pači viac ...a ozaj ako vieš,že ženy nosia kratke sukne a vystrihy?sodoma gomora,nebodaj sa tam občas pozrieš aj ty?nezastieraj je to normalne 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:10,  Ba howno ide, vracia sa staroslovienčina Zuzuľa. *14*14*13
dnes, 22:09,  Taká nejestvuje. =P
dnes, 22:05,  *39 Nás, ako moderné deti učili angličtinu. .. =) .. Dneska ide najmä tá.
dnes, 21:59,  Mluf po slovensky na Slovenskom fóre !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 21:57,  Hranice sú v mysli :) youtube.com/watch?v=XF5p4Cjy6qc
dnes, 21:35,  Ale je to Kiska, máš smolúúúúúúú. *03
dnes, 21:33,  1/ Lemmy vidim ze si sa snazil navarit lacno a chutne tak rad by som ti venoval knihu "ako...
dnes, 21:28,  7/ Chlapec mi strasne pripomina Danka a jeho rigorozku ...:)))
dnes, 21:13,  28. beznohy , vypni si internet a radšej tie prachy daruj bezdomovcom na jedlo . a prestan tu...
dnes, 21:11,  AKÁ ŠKODA, ŽE BIŽUTÉRIA MI NESTOJÍ ZA ORPAVU VETY.
dnes, 21:09,  Aj bez toho, aby som musel posdtúpiť amputáciu nohy, som dnes nbrzdobmovca.
dnes, 21:06,  Kto je odvážny prispieť vkladom?
dnes, 21:05,  Presnejšie: zvyknem vklady zdvojnásobovať.
dnes, 21:03,  Zvyknem vklady do humanistickej zbierky zdvojnásbovať.
dnes, 21:02,  21. beznohy, vypni si načas internet a daruj tie prachy radśej bezdomovcom na jedlo *19
dnes, 21:00,  Nie. Ak by do humanistickej zbierky Oslepený prispel,, tak by sa tam objavilo jeho meno. Je to...
dnes, 20:59,  40. magoris rabuje sa tam bez rozdielu pleti , ale ty regulérne píšeš len o afroameričanoch .
dnes, 20:57,  Bižutéria DF.sk, možno... možno Oslepený niečom mohol, ale v skutočnosti nemohol, lebo je...
dnes, 20:55,  Keď v zbierke uvidím vklad povedzme 20 centov, tak to znásobím na poriadnu polievku.
dnes, 20:55,  Protestanti velmi často označujú katolíkov, za tých, ktorých učenie protirečí Biblii....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 521 bytes in 0,230 seconds)