Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Do dnešnej doby nexistuje človek, ktorý by podal toľko dôkazov o pravdivosti svojich tvrdení ako Ježiš Kristus

48
reakcií
1788
prečítaní
Tému 1. júla 2011, 21:13 založil milosko.

podobné témy:1.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 21:13 avatar
Medzi svatovými nabozenstavami nexistuje ani jeden zakladatel , ktorý ich zalozil a ktory by podal dokazy o svojich tvrdeniach tak ako ich podal Jezis Kristus.
Súhlasí Janko68


49.
označiť príspevok

pomocnik muž
   6. 7. 2011, 18:23 avatar
"Blahoslavení ktorí nevideli a uverili", nás napomínal sám Ježiš, čo však ale znamená že neprospeje človeku najprv hľadať dôkaz a až potom uveriť. Človek sa tým spolieha len na svoj rozum, ktorý mu bol daný ako nástroj na pozemské pôsobenie, sám je z pozemskej látky a nemôže potom pochopiť nič "nadpozemské".

Zároveň však je v tom prísľub, že každý z nás má v sebe schopnosť neomylne spoznať, čo pramení z Pravdy a čo nie. Dokonca má v sebe každý zakotvenú túžbu po spoznávaní, po tom, aby mohol v sebe a okolo seba prežívať niečo zo spomínaných nádherných hodnôt. Túto schopnosť, tento cenný dar však musí v sebe rozvíjať, snažiť sa poznávať, neustále skúmať, vyvíjať na to úsilie. Nemôže ju nechať v sebe "zakopať", lebo sa to stane pre neho osudným. Kto to však činí, neomylne spozná všetko, čo pramení z Pravdy - a je jedno kto to vyslovuje. Takí okamžite spoznali aj Ježiša - bez toho, aby musel podávať dôkazy. Preto sa o nich vyjadroval ako o "blahoslavených". Obraz o pannách, ktoré prilievajú do lámp olej, znázorňuje presne ten istý dej používania svojej schopnosti jemného vyciťovania Pravdy, čo potom umožní v pravú chvíľu spoznať ženícha.

Pretože problém je tu ďaleko väčší. Aj zakladatelia mnohých iných náboženstiev boli Služobníci Stvoriteľa, čo ľuďom priniesli Pravdu prispôsobenú ich vtedajšiemu chápaniu a zrelosti. To preto je v mnohých svetových náboženstvách toľko podobného. Čerpali z rovnakého zdroja. Avšak to, že je dnes medzi nimi toľko rozporov - nie je vinou zakladateľov - ale ľudí, ktorí počas tisícročí mnohé z učení pokrivili, nesprávne interpretovali, alebo tam všeličo pridávali či uberali, s cieľom využitia pre svoj vlastný prospech. Stalo sa tak úplne vždy - a nie je záruka, že to isté spravili ľudia aj s pôvodne čistým učením Ježišovým. Práve naopak. Dovolím si tvrdiť, že keby Ježiš znovu prišiel medzi ľudí, mnohí z tých, čo sa dnes pokladajú za nástupcu Ježiša, za znalcov jeho učenia - by ho odmietli, pretože by podľa ich mienky učil v rozpore s Ježišovým (vtedajším) učením. I keď v skutočnosti by nešlo o rozpor s Jeho vtedajším učením, ale rozpor zo súčasne masovo uznávanými výkladmi Jeho učenia. Presne tak, ako vtedajší rabíni, zákonníci a farizejovia - teda "znalci" starozákonného Písma - odmietali Ježiša. Hlásili sa k Mojžišovi, k "Písmu" - avšak to neznamená, že by sa Mojžiš mýlil - akurát po odchode Mojžiša jeho následovníci pokrivili výklady pôvodne čistej židovskej viery.

Preto tisíckrát platí požiadavka Ježiša o neustále bdelé skúmanie a vnútorné odvažovanie všetkého - bez ohľadu na to, kto to hovorí, či sa pokladá za uznávaného "znalca" kresťanskej vierouky alebo nie. V celej histórii ľudstva platilo, že najväčšími nepriateľmi prorokov či poslov, ktorí ľuďom prinášali Poznanie, boli práve predstavitelia kňazov - pretože to, čo prinášali, bolo v rozpore s ich učením, čo oslabovalo ich vplyv na ľudí. Len nemnohí z nich mali v sebe toľko Pokory, že dokázali to nové spoznať. Veď aj Ježiša dali ukrižovať najvyšší kňazi ako ich úhlavného nepriateľa.

Pravý služobník Pána pôsobí nádherným dojmom, je vzorom pre ľudí úplne vo všetkom, čo robí, aj ako človek. Pretože tým svedčí o nádhere Toho, komu slúži. Moc a vznešenosť Pána sa vždy dá spoznať podľa Jeho pravých služobníkov. Tu neobstojí zanedbaný vzhľad ani žiadna iná charakterová vada, pretože to všetko len oslabuje spojenie s Pánom. A naopak - snaha o čo najväčšie zušľachtenie nielen svojho vnútra, myšlienok a citov, ale aj všetkého toho, čo vytvárame - nás k Nemu približuje.


2.
označiť príspevok

ruwolf muž
   1. 7. 2011, 21:38 avatar
Ten bol tiež dobrý.  
Súhlasí carybdeida


5.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 21:52 avatar
ahoj ruwolf. Ježiš Kristus nikoho neklamal, tak ako ostatný on každé svoje tvrdenie dokazoval pretože v nom nebolo klamstva. Chcel podat ludom svedectvio o pravde.


7.
označiť príspevok

ruwolf muž
   1. 7. 2011, 22:06 avatar
To nevieme, či nikdy nezaklamal.
Rovnako nevieme, čo povedal a čo sa mu len pripísalo neskôr.


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 7. 2011, 22:11 avatar
My nevieme s istotou ani len to, či naozaj existoval...  
Súhlasí ruwolf


10.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 22:31 avatar
ahoj nadia. máš málo vedomosti o Kristovi. mi vieme že existovlal, pretože Duch Svätý o nom vydáva svedectvo ten Duch pravdy o ktorom Kristus hovoril že ho posle a aj poslal. Duch svätý vykonal mnoho zázrakov a divou, ktorée svedčia o Kristovi a jeho Otcovi večnému Bohu.
Súhlasí blueevil


9.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 22:26 avatar
ruwolf mýliš sa mi vieme vdaka Duchu pravdy, o ktorom Ježiš hovoril, ktorého poslal po svojom odchode -Ducha Svätého, do svojho královstava, Duch svätý o nom vydával svedectvo robil divi a zázraky pred ludmi ked o nom ucili jeho priami svedkovia-apoštoli ludí ktorý o nom nepočuli a neboli priamo s ním napríklad ako ty ruwolf alebo ja, aby ludia apoštolom dôverovali.


40.
označiť príspevok

ruwolf muž
   2. 7. 2011, 01:51 avatar
Máš tam bludný kruh.


3.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 7. 2011, 21:44 avatar
Ešte šťastie, že pravdivosť výrokov sa nemeria veľkosťou papule. JK bol anarchista, pokiaľ viem. Jeho učenie bolo cirkvou kompletne prekrútené, a tým pádom v ňom nie sú takmer žiadne pôvodné dôkazy.


4.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 21:48 avatar
ahoj luke. kto ti povedal že Ježiš Kristus je a narchista a že jeho slovo je prekrútené?


26.
označiť príspevok

luke85 muž
   1. 7. 2011, 23:53 avatar
Povedal? Kdesi som to čítal.. aha, už viem: u Nietzscheho. Ten to spomenul, pravda, ironicky. Že jeho aj iných slová (ako celá biblia) sú prekrútené, alebo s najväčšou pravdepodobnosťou tí ľudia mysleli pôvodne niečo iné, je zjavné z toho, do akej role sa stavajú.


27.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 23:58 avatar
luke lenze pán Nietzsche tie tvrdenie nedokázal ze biblia ja klamstvo a vymysel ludí. To sa len domnieva.


37.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 7. 2011, 00:39 avatar
Dokázať to predsa nejde. Veď to je staré dve tisícročia, kto by si mohol byť niečim istý. Okrem toho, ja sa nestotožňujem s názormi Nietzscheho. Iba je ich dobre poznať.


33.
označiť príspevok

veriaci muž
   2. 7. 2011, 00:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 7. 2011, 01:04 avatar
Museli by sme sa dostať až ku konkrétnym citátom z biblie, aby diskusia mala ďalej zmysel. Nechcem teraz otvárať konkrétnu podtému, ale kniha Jóbova mi pripadala až hrôzostrašná. Ak v nej bol nejaký boh, tak jedine zlý boh.


39.
označiť príspevok

blueevil
   2. 7. 2011, 01:20 avatar
nechaj tak luke85, nerozumieš tomu, chod sa už vyspat, aha nemožeš       


41.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 7. 2011, 01:54 avatar
Ja neviem čo ti je. Možno by si sa nám (mi) mohol zveriť so svojimi problémami a ja by som ti pomohol. A ak si myslíš, že mňa nejak prerazíš, tak to bude sklamanie. V najlepšom to bude pre teba remíza. Len varovanie, aby si potom nebrečal. Za posledných 5,5 roka som prehral jediný match, aj to ten človek neskôr skončil na psychiatrii a dnes už nemá ani tretinu toho sebavedomia, čo mal predtým. Naozaj bude lepšie sa seriózne baviť.


43.
označiť príspevok

veriaci muž
   2. 7. 2011, 07:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

luke85 muž
   2. 7. 2011, 16:00 avatar
Nie je utiekanie sa k bohu trochu gay? Čo tak k bohyni? . Aj baby hovoria, že sa im viac páčia bohyne než bohovia.


45.
označiť príspevok

Alexander muž
   2. 7. 2011, 16:04 avatar
Istá nemenová osoba, by s tvojím príspevkom súhlasila. 


46.
označiť príspevok

Ariela žena
   2. 7. 2011, 16:04 avatar
44. luke a o chlapoch, co si predstavuju sexy bohyne, uz radsej ani nehovorme :D Je to jedno, ako si nazveme to, ci toho, ku komu sa utiekame. Dolezite je, co to da konkretne nam ako jednotlivcom.


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 7. 2011, 16:09 avatar
Ak berieme Boha ako archetyp Otca, tak nie ))
Súhlasí luke85


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 7. 2011, 16:11 avatar
predpokladam ze ide o spor co bolo skor... ci vajce alebo sliepka )) a nik tu nehovori o kohutovi ))
Súhlasí luke85


6.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 21:57 avatar
Ježiš Kristus dokázal všetkým ludom čo boli sním že je od Boha Otca všemohúceho jeho Syn.


11.
označiť príspevok

Johny muž
   1. 7. 2011, 22:34 avatar
Hmm... Vidím, že aj ty si tam vtedy bol s Ježišom, keď si tak dobre informovaný.


12.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 22:42 avatar
ahoj Johny stačí len prijať Ducha Svätého a Boh dá poznať každému. Aj tebe Johny on Sám ta bude "informovať"
Súhlasí blueevil


13.
označiť príspevok

Tamara žena
   1. 7. 2011, 22:43 avatar
Mam rada jedneho proroka, ale jeho meno ti nepoviem...aj tak je uz niekym inym...poznam len jeho dve inkarnacie....a s J.K. mal nieco spolocne, totiz...i Jezis pred nim klacal...daaaavno :-)
Cim vsak nechcem uberat na laskavosti tohto svatca...no je a bolo vela takych ako on....len o ich zivotoch sa vie pramalo...


14.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 22:48 avatar
ahoj tamara ty miluješ Ježiša Krista?


16.
označiť príspevok

Tamara žena
   1. 7. 2011, 23:00 avatar
Neviem odpovedat...ako sa prejavuje laska k nemu ?
Vazim si ho, mam ho rada...trebars i k jeho matke mam vrucnejsi vztah...co sa zabijem preto...? :(


17.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 23:05 avatar
Tamara láska k nemu sa prejavuje tak, ako ku každému koho máš rada, že konaš tak ako si to želal On Ježiš Kristus syn Boha stvoriteľa nášho. Ked konáš to čo si želal. Ty si akého vierovyznania?


18.
označiť príspevok

Tamara žena
   1. 7. 2011, 23:09 avatar
Aha...konam prevazne podla vlastnej vole a snazim sa nebyt v rozpore s volou nasho stvoritela...i ked som len clovek, casto sa mylim...mam vlastny zivot s vlastnym vyznanim...k spolkom nepatrim...


19.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 23:17 avatar
tamara my z toho vyplinulo, že ho nemiluješ a že ním pohŕdaš škoda že pohŕdaš Bohom a že si sa tak rozhodla. Mohlo sa ti lepšie existovať. To potom nadarmo existuješ na planéte zem.


20.
označiť príspevok

Tamara žena
   1. 7. 2011, 23:21 avatar
Carodejnice este upaluju?
...nepohrdam nikym, to by som si nedovolila...pre mna ma kazda bytost nevycislitelnu hodnotu...koniec obhajoby, nesud, aby si nebol sudeny...nakoniec odsudis len seba


21.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 23:32 avatar
tamara uz nie uz sa z toho vyspovedali a olutovali. Ja len tak ze keby mala kazda bytosť nevičíslitelnú hodnotu ako tvrdíš tak by si vedela čo Kristus náš spasiteľ chce a chcela by si podla toho aj konat a túžila by si po Nom. A prečo nie si pokrstená ked ho miluješ?


22.
označiť príspevok

Tamara žena
   1. 7. 2011, 23:36 avatar
...som pokrstena, prijala som prve sv. prijimanie i birmonku....staci?
a vsak zivot samotny ma vacsiu hodnotu ako tieto ritualy...
Súhlasí veriaci


23.
označiť príspevok

Tamara žena
   1. 7. 2011, 23:38 avatar
preklepnicu tam mam )
birmovka, ale vsak vies...


24.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 23:43 avatar
tamara rituály? Božie dary večného života sú pre teba rituály? To ani ku Svätému otcovi sa nepriznávaš? ku spoločenstvu ludí ktorý ostávajú v Božej laske? a sláviš sväté omše - dar Boží?


29.
označiť príspevok

Tamara žena
   2. 7. 2011, 00:04 avatar
...Jan Pavol II...keby sa tak vratil...jeho laskavost nemala hranic...


32.
označiť príspevok

milosko muž
   2. 7. 2011, 00:14 avatar
tamara jan Pavol II je len jeden z mnohých. a sučasného svätého otca nemáš rada?


34.
označiť príspevok

milosko muž
   2. 7. 2011, 00:18 avatar
tamara ved aj súčasný svätý otec je plný lasky ja mnoho pokrstených je plných nádhernej lasky.


25.
označiť príspevok

milosko muž
   1. 7. 2011, 23:46 avatar
tamara človek ktorý prijal Ducha svätého sa nepriznáva ku Ježišovej cirkvi spoločenstvu lásky????


15.
označiť príspevok

veriaci muž
   1. 7. 2011, 23:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

milosko muž
   2. 7. 2011, 00:00 avatar
tamara a este jedno ty si pokrstené a ty uznávaš reinkarnáciu?


30.
označiť príspevok

Tamara žena
   2. 7. 2011, 00:06 avatar
milosko ja si svoje zivoty pamatam, tak ako ju mam popriet?


31.
označiť príspevok

milosko muž
   2. 7. 2011, 00:13 avatar
tamara to vážne. a prečo si sa dala potom pokrstiť? a čim si bola v minulom živote a vôbec kolký krat si sa uz narodila?


35.
označiť príspevok

Tamara žena
   2. 7. 2011, 00:18 avatar
....nechajme to tak, moja katechetka ma takmer nazvala diablom, ked som jej hovorila o jednom zazitku...nic nie je nahoda a vsetko sa pre nieco deje...dobru noc :-)
A ospravedlnujem sa za to, ze som nesplnila tvoje ocakavania, nie som nikto dolezity, nerob si starosti, ahoj


36.
označiť príspevok

milosko muž
   2. 7. 2011, 00:23 avatar
tamara mne sa nemas za co ospravdlnovat.


42.
označiť príspevok

starec muž
   2. 7. 2011, 06:11 avatar
Kristus dal možnosť vstúpiť všetkým bez ohľadu národnosti do kráľovstva nebeského.Niektoré náboženstvá vylučujú iné národnosti a majú v sebe veľký nacionalistický náboj,že sa dá skorej hovoriť o nacionalizme,ako o náboženstve.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(127 804 bytes in 0,260 seconds)