Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Deti a sex. No a?

11
reakcií
2269
prečítaní
Tému 10. júla 2011, 02:12 založil infinity1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 02:12 avatar
live your desires..never loose your heart...
sme.sk > blog.sme.sk > michalhornak.blog.sme.sk > Nezaradené
DISKUTUJTEDISKUTUJTE VYTLAČIŤVYTLAČIŤ Pošlite: [pošlite e-mailom] E-MAILOM [pridať na facebook] na facebook [pridať na vybrali.sme.sk] VYBRALI.SME | ďalšie+

* [pridať na delicious] delicious.com
* [pridať na google] Google Bookmarks
* [pridať na myspace] MySpace
* [pridať na twitter] Twitter

karma článku: 4,11 ; prečítané: 366 x
Deti a sex. No a?

Vidíme malý zlatý cupotajú párik, ktorý vyzerá akoby sa práve vybral do miestnej cukrárne na sladkosti. Namiesto toho kráčajú tieto 14 ročné deti cielene do Teen Centra v Salt Lake City. Ich ciel je jasný, naučiť sa ako ešte viac zvýšiť vzrušenie pri sexe. Chcú proste lepší orgazmus. Je to trochu zarážajúci obraz na deviatakov, ktorí ešte pochádzaju zo silne mormónskej oblasti štátu. Tieto deti, ale jednoducho predbehli v sexualite mnohých dospelých. Deti odchádzajú z centra poučené a s veľkou hŕbou kondómov.

Deti sa v tejto spoločnosti rýchlo menia a nasávajú možno aj to čo by nemali. Jednej učitelke sa hlásil 10 ročný žiak s otázkou aby mu definovala orálny sex. Nasleovala ho 8 ročná spolužiačka s otázkou pre zmenu na sex análny. To sú reálne otázky detí v centrách pre sexuálnu výučbu. V Denveri museli zaviesť špeciálne nariadenia ktoré upravujú sexuálne harašenie týkajúce sa ohmatávania, práskania podprseniek a pod. Išlo o nariadenia pre šiestakov, siedmakov a ôsmakov.

Chlapci vyjadrili k problému spôsobom: "Keď to môže robiť prezident, prečo nie my?" Rodičia bývajú zväčša tí poslední, ktorí sa na túto tému s detmi bavia. 13 ročný Chris povedal, že sa s ním rodičia rozprávali o sexe keď mal dvanásť, ale zaučený bol oveľa skôr svojim 17 ročným bratrancom. Stephanie 16, ktorá mala prvý sex v 14 tich rokoch, je považovaná svojimi kamarátmi za sexuálnu expertku. Odkazuje že: "O sexe sa veľa dozviete z káblovky. Je to tam všade. A keď používame kondómy, aký je s tým problém, veď deti majú tiež hormóny."

Daľším problémom tohto myslenia je psychologické nastavenie u chlapcov, ktorý na základe počtu sexuálnych stykov odvodzujú svoju mužnosť. Siedmačka sa sťažuje:"Chalani nás stále naháňajú, na chodbách, proste všade. Ak ich odmietnete ste ****. Ak sa podvolíte aj tak ste ****. Kričíme aby nás neohmatávali, ale nepomáha to."

Stále mladšie a mladšie dievčatá sú podvedome nútené mať sex, pretože si myslia, že pokial sa chlapcom nedajú, nebudú mať v ich životoch žiadnu pozíciu. V tomto procese socializácie sa niekedy možnosť povedať "Nie" stáva jednducho nemožná.

Dobrou správou je to, že sa zvyšuje počet teenagerov, ktorí začínajú aktívne používať ochranu. Aspoň tú fyzickú. Štatistický pokrok nastal spomínanom používaní ochrany. Kým v roku 1991 bolo na 1000 mladých dievčat tehotných 62.1 dnes toto číslo kleslo o 12% na 54.7. Ale čo ich emocionálne zdravie? To už je trošku horšia predstava. Mnoho rodičov, učiteľov a dokonca aj pár hĺbavejšich teenagerov vyjadrujú znepokojenie nad profanáciou lásky a paskvilom zrelých vzťahov.

Rhode Isladn Rape centrum robilo štúdiu kde sa zúčastnilo 1700 šiestakov a deviatakov. Výsledky boli šokujúce. 65% chalanov a 57% dievčat si myslia, že je v poriadku, keď muž prinúti ženu k sexu, pokiaľ chodia spolu už 6 mesiacov.

Rodičia, ktorí sú si vedomí tejto kultúrnej revolúcie sú zväčša postavení pred dve možnosti. Učiť abstinencii, alebo to jednoducho prehliadať. Otec troch detí reaguje: "Nechcem aby si môj mladý syn zničil život. Ale pokial to bude chcieť robiť, povedal som mu, že sám mu pôjdem kúpiť kondómy." Mnoho rodičov je prílž háklivých na to aby vštepovali svojim deťom nejaké sexuálne zásady. A školy už vôbec. A tam kde sa o to pokúšajú býva väčšinou výsledok v podobe reakcie 13 ročnej Shany: "Je to všetko staré a nudné. Hovoria o tom aby sme nemali sex pred manželstvom, ale nikto ich nepočúva. Je ale trošku desivé, že sa to všetko deje tak skoro. Dievčatá idú do toho priskoro. Myslia si, že keď sa dokážu za mesiac zamilovať, môžu mať za mesiac aj sex. " Keď sa Shana snažila rozprávať so spolužiakmi aby si nezahadzovali len tak svoj prvý sex, odpovedali jej spôsobom: "Bože, Shana, veď je to len sex."

Môžme rozoznať tri hlavné zdroje formujúce našu dnešnú mládež. Je to prosperujúci informačný vek, ktorý často ponúka produkty a zábavu formou dráždivosti. Stačí sa poobzerať okolo seba. Dnes už priam neexistuje reklama bez sexuálneho posolstva, alebo erotického podtónu. Niekedy až agresívna forma propagácie sexuálnej slobody, ktorá znecitlivuje v tejto otázke samotné deti. A posledný dôvod je rozpad tradičných domovov s dvoma rodičmi.

Učitelia sexuálnej výchovy sa veľmi málo sústredia na morálne otázky týkajúce sa sexuality, zatiaľčo o mnoho viac to vynahrádzajú v tom ako sa vyhnúť otehotneniu a sexuálne prenosným chorobám. Mnoho učiteľov sa sťažuje, že učiť tieto deti abstinencii je zväčša nemožné. Niekedy sa podarí zaujať deti, keď k tomu pristupujete ako ku "odloženiu" ale sématnika nie je ten hlavný problem. Výskum vo Floride ukázal, že 75% detí má za sebou sexuálny styk predtým než dokončia 12tu triedu. Sexuálna výchova je často postavená spôsobom, že vás pripraví na sex po každej možnej technickej stránke a potom vám povie: "Ale nerobte to."

V ideálnom prípade by vačšinu týchto problémov mali riešiť rodičia, ale to je nepravedpodobné. Dlhé roky varovali psychológovia a socioĺógovia pred novou generačnou priepasťnou, ktorá je vytváraná ekonomickou nutnosťou dvoch platov na zabezpečenie priemernej rodiny, čím sú rodičia ukrácovaní viac a viac o čas venovaného svojim deťom. Nedávne štúdie potvrili, že teenageri pokladajú svojich rodičov za najpresnejšie zdroje informácií a chceli by sa s nimi viac rozprávať aj o sexe a sexuálnej etike, ale jednoducho na to nemajú priestor. Rodičia nevštepia žiadne zásady, ale na druhej strane ich očakávajú.

Väčšina detí priznáva, že rodičia nie sú v tejto oblasti veľkou pomocou. Buď sa vyhývajú téme, alebo začnú diskusiu príliž skoro, alebo už neskoro po stretnutí detí so sexualitou. Jedným zo základných problémov dospelých je, že nevedia vyjadriť jasné stanovisko k sexu mladých. Tretina dospelých považuje sexuálnu aktivitu detí za nevhodnú, zatiaľčo väčšina dospelých to považuje za normálnosť.

Naštastie nie všetky deti sú z tejto kultúry nadšené. Mnohé hovoria, že už ich nudí pozerať dookola sexuálne témy ktoré nemajú žiaden význam, a neposkytujú im informácie, alebo zábavu ktorú hľadajú. 13 ročný Ryan sa sťažuje, že je to už všade, aj v jeho obľúbenom skateovom magazine. Stalo sa to takou samozrejmosťou, že to človeka už pomaly ani neovplyvní. Jeho spolužiak sa pripája a tvrdí, že sex je už aj v rozprávkach a v talkshow sú samí pošahaní ľudia. Jeho najlepší kamarát začal spávať s jeho priateľkou. Je toho podla neho už moc.

Mnoho detí je doslova roztrhnutých medzi dvoma možnostami a to buď žiť podla presne predpísaného morálneho kódexu ich cirkví a rodičov, alebo sa nechať uniesť vírom kultúry, v ktorej žijú ich vrstovníci. Je smutné, že vždy sa pohybujeme v dvoch extrémoch a je take ťažké nájsť ten správny stred.

Skúsenosť robí mnohých smutnejšími, ale múdrejšími. Ukazuje sa, že hanba, hnev a ľahostajnosť skorého sexuálneho žitia spôsobuje neskôr reálnu abstinenciu. Sandra 17 z Detroitu sa priznala, že mala sex s priateľom v 15 rokoch napriek nesúhlasu jej matky. Dneska hovorí, že by si priala aby vtedy svoju mamu poslúchla, a dneska chce mať sex s chlapcom, na ktorom jej bude skutočne záležať.

Táto štúdia bola prevádzaná v amerike, ale myslím, že každý triezvy človek, ktorý si nezatvára oči pred realitou vie, že tento trend je už dávno aj tu. Stačí sa pozrieť okolo seba. Mnohí rodičia to vidieť nechcú, alebo im to je jedno a cirkev nevie rozprávať o ničom inom ako o abstinencii. Bol by potrebný nový spôsob a prístup k tejto téme jak zo strany rodičov a rôznych autorít.

S veľmi malou podporou dospelých musia deti sami objaviť na sebe, že všadeprítomný ošial sexu musia brať s triezvosťou a zodpovednosťou.

Čítajte viac: michalhornak.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Boris


2.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 02:13 avatar


12.
označiť príspevok

absolut muž
   10. 7. 2011, 12:22 avatar
Deti a sex.Ideálne spojenie.Bez sexu detí niet.Teda až na laboratórne výnimky.


3.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2011, 02:38 avatar
a na tom je tiez jasne vidiet, ze aj ked sa rodicia snazia a vychovavaju svoje deti v com najrozumnejsich medziach, tak silna prevychova medii a konzumu u ich deti nie zriedka prevazi.
Je teda otazkou, kto vychovava deti? rodicia, alebo media a korporacie? asi oboje a je volou rodica, aby niekto prevychovaval jeho dieta v rozpore s jeho nazorom? Tato otazka nieje nejak moc komunikovana no ja osobne si myslim, ze je dost zavazna a podstatna.


4.
označiť príspevok

Alexander muž
   10. 7. 2011, 10:18 avatar
Deti aristokratov a diplomatov, dostávajú adekvátnu výchovu zodpovedajúcu ich veku a rozumovým schopnostiam. Sex nevyzdvihujeme ani nezatracujeme. Všetko musí mať vysokú úroveň a dôstojnosť, na tom si aj my dvaja s manželom zakladáme.  


8.
označiť príspevok

pepazdepa
   10. 7. 2011, 11:04 avatar
Alex ,clovek nemusi byt slachtic aby bol slachetny.A co to mas akeho avatara a co je napisane na tej šerpe,neviem to precitat lebo je to v zlej kvalite?!


9.
označiť príspevok

Alexander muž
   10. 7. 2011, 11:23 avatar
Áno, je možné to vidieť aj takto. Môj manžel ma s láskou teraz objal okolo pliec, ale pekne mi vysvetlil, že oceňuje moje prosociálne správanie a písanie smerom k vám, ale povedal, že múdrosť sa nemá rozdávať zadarmo. Ľudia ju musia hľadať a nachádzať a platiť (aj obrazne aj reálne peniazom). Preto, už zvážim akúkoľvek radu či múdre slovo smerom k vám. Je to múdry a dobrý človek a ja ho veľmi milujem a rešpektujem, lebo celý život som sa mala dobre, ale pri ňom a aj vďaka nemu sa mám ešte lepšie. A teraz idem sa s mojími deťmi sa pohrať pred podávaním nedeľného obeda.  


10.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 11:27 avatar
Choď sa radšej umyť do vody....a ponor si aj hlavu. 


11.
označiť príspevok

pepazdepa
   10. 7. 2011, 11:40 avatar
Pozor ,Alex je kralovna svojho kralovstva ! Uz len koruna jej chyba, co tak namiesto koruny jej dat šerbel na hlavu namiesto jablka saponat na ten serbel a namiesto žezla hajzlovu kefu ?!


5.
označiť príspevok

pepazdepa
   10. 7. 2011, 10:40 avatar
Sex je dobry sposob uteku od skurvenej reality tohto sveta.Moj nazor...


6.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2011, 10:41 avatar
to su aj drogy.


7.
označiť príspevok

pepazdepa
   10. 7. 2011, 10:45 avatar
Kazdy sa odreagovava nejak inak...ja fajcim krabicku cigariet denne aby som zvladol ako tak zit.A este beriem antidepresiva,smrt bude mojim vykupenim!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(72 661 bytes in 0,234 seconds)