Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

"Demokratická Amerika" prekonala nacistické Nemecko

20
reakcií
1151
prečítaní
Tému 25. júla 2012, 16:57 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 7. 2012, 16:57 avatar
„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo
Sergej Černakovskij 25. 7. 2012
Situace ve světě je horší než v roce 1938-39. Zastavit válku může jedině Rusko.
USA a NATO dnes:
1. Dvakrát realizovaly agresi proti Jugoslávii, roztrhaly ji na kusy, oddělily část jejího území a zničily ji jako národ a suverénní stát.
2. Napadly Irák, svrhly národní vládu, obsadily zemi a zřídily tam loutkovou vládu.
3. Totéž se děje v Afghánistánu.
4. Připravily, organizovaly a zahájily válku Gruzie (Saakašviliho režimu) proti Rusku a vzaly ho pod otevřenou ochranu po vojenské porážce.
5. Provedly agresi proti Libyi, podrobily ji barbarskému bombardování, svrhly národní vládu, zabily vůdce země a zřídily v zemi barbarský režim.
6. Rozpoutaly občanskou válku v Sýrii, jsou do něj zapojeny na straně povstalců a připravují vojenskou agresi proti zemi.
7. Hrozí válkou suverénnímu Íránu.
8. Svrhly národní vlády v Tunisku a Egyptě.
9. Svrhly národní vládu v Gruzii a zřídily tam loutkový diktátorský režim a ve skutečnosti obsadily zemi až po odnětí nároku mluvit jejich vlastním jazykem. Nyní je hlavní podmínkou pro přijetí do veřejných služeb Gruzie a pro dosažení vysokoškolského vzdělání plynulá angličtina.
10. Totéž částečně zavedly nebo se pokusily zavést v Srbsku a na Ukrajině.
Celkem 13 aktů agrese, z nichž šest byly přímé vojenské intervence. Hitler do roku 1941 uskutečnil čtyři, včetně jedné ozbrojené. Vyslovovaná slova jsou různá, činy jsou však podobné. Ano, můžeme říci, že USA v Afghánistánu jednaly v sebeobraně, ale o Hitlerovi potom můžeme říci, že v Porýní bránil suverenitu Německa.
Bylo by směšné srovnávat demokratické Spojené státy s nacistickým Německem, ale ve skutečnosti zabitým Američanům, Libyjcům, Iráčanům, Syřanům a Srbům je to v podstatě jedno. Velikost a počet aktů agrese ze strany USA už dávno a na dlouhou dobu přesáhly předválečné aktivity nacistického Německa. Jen Hitler byl paradoxně mnohem upřímnější. Poslal své vojáky do boje, aby své životy obětovali pro něj. Oproti tomu USA většinou posílají své žoldáky, zatímco oni sami zasazuji údery téměř zpoza rohu a zabíjejí svoje nepřátele za pomoci bezpilotních letadel z bezpečného místa.
USA v důsledku geopolitického útoku provádí třikrát víc aktů agrese a šestkrát víc vojenských aktů než Hitler v předválečném období. Není to ani o tom, kdo z nich je horší (i když Hitler vypadá téměř jako mírumilovný politik oproti pozadí non-stop válek USA v posledních letech), ale o tom, že je situace ve světě ještě horší než v roce 1938-39. Vedoucí a usilující o hegemonii země realizovala více agresí než podobná země v roce 1939. Věci nacistické agrese byly relativně místní a zaměřily se především na přilehlá území. Akty agrese USA jsou ale roztroušené po celém světě. V 30. letech ve světě a v Evropě existovalo několik středisek mocenské síly, které by při úspěšné shodě okolností mohly zabránit agresi a zastavit Hitlera. Dnes je jen jedno mocenské centrum usilující o hegemonii a co se týče vojenských schopností, o mnohokrát lepší než téměř celý zbytek světa. Nebezpečí další světové války je dnes mnohem větší než v druhé polovině 30. let. Jediným faktorem, který ji stále ještě dělá nereálnou jsou možnosti Ruska. Žádná další atomová velmoc nemá tak vysoký atomový arzenál jako Rusko. Tento faktor zmizí za několik let, až USA dostaví systém protiraketové obrany. Možná, že je válka nevyhnutelná. Možná, že nikdy nebude. Ale to jen v případě, že Rusko bude na ni připraveno. Celá situace je velmi podobná počátku 20. století a situací 30. let. Roste počet vojenských konfliktů týkajících se předních světových velmocí. Svět jde postupně do války.
«???????????????» ??????? ????????? ?????????? ???????? vyšel 21. června na km.ru. Upravená česká verze, odkud článek přebírám, vyšla 24.7. na Vlastní hlavou.
Súhlasí Boris_I.


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 7. 2012, 17:09 avatar
Co vsetko sa da ukryt pod jedno obycajne slovicko "demokracia".


4.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 7. 2012, 20:18 avatar
Boris,
ja som už možno pred tromi rokmi namiesto západom zneužívaného/znevažovaného pojmu demokracia začal v príslušných politických diskusiách používať výraz "DĚMONKRACIA"... S ľútosťou však konštatujem, že následný vývoj vo svete "neobmedzehej slobody, demokracie a humanity" to určite, a nielen mne, potvrdzuje...


3.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   25. 7. 2012, 17:19 avatar


5.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 7. 2012, 20:25 avatar
Boris,
výstižná fotomontáž - zrejme tak dáko v skutočnosti vyzerá súčasná znarkotizovaná americká sloboda... Prečo sa tak asi stalo,
veď Francúzi im ju priviezli a postavili sviežu, vspriamenú a optimistickú...


6.
označiť príspevok

Romanov muž
   25. 7. 2012, 21:15 avatar
Thierry Meyssan: Bitka o Damašek (19. júl)

Už päť dní mocnosti zo Západu a z Perzského zálivu vykonávajú masívnu operáciu pre destabilizáciu Sýrie s názvom "Vulkán v Damašku a zemetrasenie Sýrie." Tieto mocnosti sa spoliehajú na dve skupiny: Na tých, čo sa nazývajú Slobodnou armádou Sýrie, ktorá sa údajne skladá z dezertérov, v skutočnosti ale zo žoldnierov a gangstrov, ktoré lokálne regrutovali. Táto armáda je ovládaná Tureckom a je na výplatnej páske NATO. A potom na skupiny islamských fundamentalistov, vrátane Al-Kájdy, ktorí sa spoliehajú na Saudskú Arábiu a Katar, Na tú operáciu do krajiny poslali 40-60 tisíc žoldnierov. Väčšina z nich prichádza cez jordánsku hranicu, ktorá nie je od Damašku zas tak ďaleko.

Na začiatku to bolo o organizovanie stretov v meste medzi malými pohybujúcimi so skupinami, ktoré napádali izolovane vojakov, alebo policajtov, aby vytvorili chaos. Bez daného cieľa ide skôr o nečakaný efekt. A potom nastal ten veľký útok, ktorý zabil údajne štyroch lídrov sýrskej bezpečnosti. Štát je ale stále tu. Boli ihneď nahradení a štát stále stojí. Smrťou týchto lídrov nebol ovplyvnený. Okamžite potom, počas noci, prebehol v meste veľký útok, ktorý trval celú noc. Okolo Damašku sa bojovalo všade, tieto boje sýrska armáda vyhrala.

Samozrejme toto je len začiatok a každý vie, že sa bitka dnes večer vráti. A možno aj zajtra, piatok je pre islamistov obľúbený deň.

Očakávame tiež obrovskú mediálnu operáciu, ktorá sa odohrá v priebehu nasledujúcich hodín. Ako som už oznámil v predchádzajúcom článku, satelity Arabsat a Nilesta práve odpojili sýrske stanice a očakávame veľký útok proti sýrskym televíziám, aby boli zničené ich štúdia. Vieme tiež, že v Katare, v Saudskej Arábii, boli v štúdiu postavené niektoré budovy v Damašku a miesta pre natočenie fikcie, ktoré budú publiku prezentované ako správy.

Včera po tom útoku sa v televízii objavil minister informácií, aby občanov varoval pred tým, čo sa stane. Očividne to nie je útok proti sýrskej vláde, ale proti celému štátu. Možno budete prekvapení tým, čo sa snažím vysvetliť už rok a pol. Médiá zo Západu z Perzského zálivu šírili klamstvá o tom, čo sa tu deje, prinútili vás veriť, že je to "revolúcia proti diktatúre," aj keď je to o destabilizáciu krajiny, ktorá má viesť k pádu sýrskej armády a triumfu sionistických záujmov v regióne.

Ako môžete vidieť, sme v centre Damašku, doprava je spomalená policajnými zastávkami, môžete ale chodiť po ulici. Mier sa vrátil. Ten, kto si myslí, že vysielanie klamstiev ľudí presvedčí sa vzdať, pretože štát padol, sa mýlia. Takto ich história napísaná nebola. Za mnou môžete vidieť sochu generála, ktorý počas francúzskeho útoku vedel, že všetko je stratené ... že nejde odolať, rovnako si ale vybral bojovať a dal svoj život tomuto mestu, ktoré nebolo zničené.

Takže, aj keď je všetko stratené, stále dokážeme obetovať svoje životy. Za takýchto podmienok je nepravdepodobné, že plánované mediálne operácie budú mať na udalosti rozhodujúci vplyv.

Thierry Meyssan je Francúz žijúci v Libanone. Je registrovaný na francúzskom konzuláte v Bejrúte. Je novinárom viac ako 25 rokov a často prispieva do arabských, latinskoamerických a ruských médií ako je Odnako v Rusku a La Jornada v Mexiku. Napísal niekoľko kníh o otázkach medzinárodnej politiky a pravidelne spolupracuje s televíznymi stanicami, ako je Russia Today, Telesur či PressTV. Je predsedom Siete Voltaire, čo je sieť nezávislých tlačových agentúr, zoskupujúcich viac ako desať mediálnych spoločností z celého sveta.

www.voltaire.netkosice.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 7. 2012, 21:30 avatar
Romanov,
ďakujem Ti za sprístupnenie skutočne zaujímavých, a pre mňa (na základe informácií z rôznych zdrojov) objektívnych informácií o skutočnom pozadí a cieľoch tzv. "sýrskej revolúcie"...


8.
označiť príspevok

Romanov muž
   25. 7. 2012, 21:33 avatar
Re: Kasafran 7

:-)


9.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   25. 7. 2012, 21:35 avatar
Stále neviem čo ten avatar znamená. Hu ako maďar, či humorista?


10.
označiť príspevok

Romanov muž
   25. 7. 2012, 21:39 avatar
Re: 9

Napínaš tu svaly, hráš sa na Chucka Norrisa a čítať nevieš.


11.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   25. 7. 2012, 21:41 avatar
Viem, ale ty sa tak chováš. A možno si oboje


12.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 7. 2012, 21:43 avatar
Chuck Norris,
čudujem sa, že si ako všemohúci tento "rébus" nezvládol/nevyriešil:
ani jedno, ani druhé - Romanov je/cíti sa svetským humanistom. A väčšinou sa mu to darí...
Súhlasí Romanov


13.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   25. 7. 2012, 21:49 avatar
Kasafran, čudujem sa, že sa čuduješ a navyše si to nepochopil.


14.
označiť príspevok

Romanov muž
   25. 7. 2012, 21:57 avatar
Re: Chuck Norris 13

Ty sa musíš často čudovať. Ty totiž aj často zaostávaš za ostatnými.


15.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   25. 7. 2012, 21:59 avatar
Som ti chcel na to napísať, že keď myslíš. Potom som si uvedomil, že ty vlastne nemyslíš.
Súhlasí Vlado


17.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 7. 2012, 22:01 avatar
Veru tak. Keby si len stručne odvetil, "že keď myslíš", tak by sa urazil.


19.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   25. 7. 2012, 22:04 avatar
Ale myslím, že by sa neurazil. Aspoň nie tak skoro.....až keď by to pochopil
Súhlasí Vlado


18.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   25. 7. 2012, 22:02 avatar
A strašne sa mi u teba páči vlastnosť, ktorou disponuješ...keď zlodej kričí, chyťte zlodeja  


16.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 7. 2012, 22:00 avatar
Skús podložiť citáciami svoj názor.


20.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 7. 2012, 22:08 avatar
Chuck Norris,
s počudovaním sa čudujem, že sa vôbec niečomu čuduješ ako nositeľ vlastností/schopností neopakovateľného ChN...
Prepáč mi tú "nadsádzku", budem však rád, keď mi vysvetlíš, čo som nepochopil - ďakujem.


21.
označiť príspevok

čili muž
   26. 7. 2012, 06:59 avatar
usa nechcelo vytvorenie kosova. v iraku boli slobodné voľby. v tunisku a egypte ľud protestoval.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 173 bytes in 0,301 seconds)