Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Čo na Európanoch páchajú USA a EÚ?

3
reakcií
1140
prečítaní
Tému 27. marca 2016, 22:39 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 3. 2016, 22:39 avatar
Najväčšie SVINSTVO 21. storočia!!! Všetci spia a nemo čakajú...
Povedzte to každému! Toto malo zostať pred verejnosťou v tajnosti: EÚ už potajomky implementovala TTIP. Pamätáme si ešte, prečo politici za Dzurindu robili kampaň, aby sme vstúpili do EÚ? Preto, aby sme sa dokázali ľahšie ubrániť pred nadnárodnými korporáciami. V skutočnosti nás však politici podhodili korporáciám ako ľahkú korisť. No a zaklincovať to chcú aj zmluvou TTIP, o ktorej naše médiá mlčia ako hrob.
TTIP (Transatlantické obchodné a investičné partnerstvo) je zmluva, ktorú sa chystajú medzi sebou uzatvoriť politici EÚ a USA. Názov tejto zmluvy znie tak vznešene, že by niekto mohol nabrať dojem, že ide o nejakú "dokonalú" obchodnú zmluvu. Opak je však pravdou. Práve preto pred týždňom štvrť milióna Nemcov protestovalo proti tejto tajnej dohode, ktorú EÚ, pre prípad, že by nepokoje verejnosti vzrástli až natoľko, že by ju EÚ nemohla pod tlakom verejnosti schváliť, začala už aj potajomky implementovať.
Túto šokujúcu, ba priam až neuveriteľnú správu priniesol britský The Guardian, viď link nižšie. Poďme však poporiadku. O čo teda ide v TTIP? Ide tu doslova o život! Niekoľko stručných príkladov: TTIP, akokoľvek výhodne sa "tvári", je výhodná hlavne pre veľký biznis a korporácie. Táto zmluva je nevýhodná pre obyčajných ľudí. A to najmä z hľadiska zdravia, sociálnej sféry, priemyslu, životného prostredia a iných.
Európa má v súčasnosti oveľa vyššie sociálne a environmentálne štandardy ako sú tie v USA. A aj preto sa americké produkty na európsky trh nevedia "prebiť". Až 70% amerických potravín obsahuje geneticky modifikované organizmy. Ďalej okolo 40 % amerických potravín obsahuje chemikálie, ktoré narúšajú ľudský hormonálny systém. Viac ako 90 % hovädzieho mäsa v USA je vyprodukované pomocou rastových hormónov, ktoré môžu spôsobovať rakovinu.
Európa zatiaľ toto všetko odmieta. No s prichádzajúcou zmluvou TTIP by sa všetko zmenilo a tieto produkty by sa dostali už aj na európsky trh. To isté platí aj pre kozmetiku a ďalšie priemyselné odvetvia chemickej výroby. Kým dnes Európa zakáže kvôli zdravotným rizikám pri používaní kozmetiky v priemere 1200 zložiek ročne, USA ich zakáže približne 12, čo je neuveriteľný nepomer. Dobré je aj zistenie, že Európa ich zakáže kvôli fungujúcemu preventívnemu princípu (ak nie je istota, že je niečo zdraviu nezávadné, radšej to nepovolíme), kým v USA funguje liberálnejší princíp (ak je len určité podozrenie, risknime to ). Európa sa teda prijatím TTIP vystavuje strašidelnému riziku a našim občanom hrozí vážne ohrozenie zdravia. TTIP nie je nevinná obchodná zmluva! Ide tu o život! Deregulácia, ktorú prinesie TTIP, je hrozba nielen pre potravinárstvo či kozmetiku, resp. pre zdravie našich občanov, ale aj pre najdôležitejšie ekonomické a sociálne ukazovatele ako zamestnanosť, mzdy, sociálne istoty, hospodársky rast atď.
Ďalším nebezpečným "detailom" zmluvy TTIP je klauzula s názvom ISDS, ktorá dáva právo nadnárodným korporáciám a veľkému biznisu žalovať vlády jednotlivých krajín. Podľa ISDS by ale o sporoch nemali rozhodovať verejné súdy, ale súkromné arbitrážne tribunály , ktoré majú plne pod kontrolou finančné korporácie a spravuje ich systém korporátnych právnikov. Teda je každému jasné, komu budú títo akože nestranní právnici nadržiavať a za koho budú "bojovať"? Za štáty a záujmy obyčajných ľudí to určite nebude! Čerešničkou na torte je fakt, že o TTIP sa rokuje tajne, bez informovania verejnosti a bez nejakých politických diskusií. O obsahu týchto rokovaní nemajú všetky informácie ani poslanci národných parlamentov členských krajín, nieto ešte verejnosť! Čo je ešte zaujímavejšie, úplne celé znenie zmluvy ešte nevideli ani poslanci Európskeho parlamentu! Na druhej strane ale prístup k tejto zmluve majú nadnárodné korporácie, veľký biznis a banky. Všetky rokovania teda prebiehajú medzi skorumpovanou Európskou komisiou, USA a veľkým biznisom. Všetky veľké dohody, ktoré USA takto globalisticky implementujú (TPP, TISA) musia povinne zostať utajené pred verejnosťou minimálne 5 rokov. Ani dohoda TTIP nie je výnimkou. Ibaže ľudia v EÚ sa na rozdiel od iných svetových regiónov postavili proti tejto fašistickej TTIP dohode. A preto EÚ, pre prípad, žeby TTIP neprešla, začala túto dohodu už aj potajomky implementovať! Toto bolo náhodne odhalené cez tento víkend prostredníctvom týchto dvoch zdrojov, z ktorých jeden priniesol The Guardian, viď link tu:
www.theguardian.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk [1] ing-eu-food-standards-gmos
V stručnosti: Hlavný zástupca EÚ pre obchod Damien Levie priznal, že tento voľný obchod (TTIP) znamená podkopanie minimálnych noriem, ktoré v minulosti EÚ už odsúhlasila! Podľa zdrojov z The Guardian hlavný zástupca EÚ pre obchod Levie na istej konferencii priznal, že EÚ povolila dovoz geneticky modifikovaných potravín a chemicky očistených hovädzích zdochlín! Takže budeme jesť dovážané zdochliny? To snáď nie!
Druhý zdroj hovorí, že britská organizácia Global Justice Now (v preklade: Globálnu spravodlivosť teraz) vydala dňa 18.10.2015 štúdiu, v ktorej sa uvádza, že: "Politickí predstavitelia USA úspešne využili jednania ohľadom TTIP na to, aby dokopali EÚ k upusteniu od zákazu 31 nebezpečných pesticídov s prídavnými zmesami, ktoré preukázateľne spôsobujú rakovinu a neplodnosť."
Viď link tu:
www.commondreams.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk [2] -book-eu-food-standards-new-report-finds
Už chápete, priatelia, prečo sa o skutočnej povahe tejto zmluvy v našich médiách mlčí, resp. prečo finančné skupiny skúpili pomaličky už všetky naše médiá? Aby prechod na Nový svetový poriadok pod vládou elity z USA a EÚ a ich mocenského nástroja NATO sa mohol uskutočniť bez toho, aby si to občania Slovenska uvedomili. Pre politikov USA a EÚ (vrátane nášho prvého "občana" sme iba ľudský odpad, ktorý treba nadopovať zdochlinami a chemikáliami, aby sme potom celú tú almužnu čo zarobíme, minuli na lieky, ktoré nadnárodné giganty vyrobia...


2.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 3. 2016, 04:16 avatar
V poslednej dobe predsa len rastie odvaha novinírov s veľkým N a vychádzajú stále nové tvrdenia o tajných spolkoch, ako bolo templári,sobodomurári, ktorí sa nevie, či vôbec exiastujú ale s určitosťou vieme o tajnom spolku vysokoškolákov, založený pred 180 rokmi v bvorsku, ktorý klrátko n to zachvátil aj iné vysoké školy a Buš ako prezident potvrdil, že je členom takého spolku a to je spolok iluminítorov, spolok študentov, ktorých cielom je ovládnuť svet a nastoliť jednu celosvetovú vládu, samozrejme v ktorej by boli oni. A takých kadejakých spolkov s obrovskými finančnými zásobami je tu niekolko. Kdeže židia a templári, to je dávna minulosť. Aj keď teplári oficilne existovali ibn v 12 storčí, pre podorzrenie z vlastnenia nesmierných pokladov boli králom rozprášení ale poklad sa nikdy nenašiel. Takže nie je vylúčené pokrčovanie templárov pod iným názvom napríklasd slobodo murári. Samotný biely dom je postavný slobopdomurármi a prepchatý ich symbolmi a oni tvrdia, že to je iba náhoda.
každom prípade musí existovať niečo, alebo niekto a je to tajne rozšírené medzi ľuďmi, že sa svet nevyhne katastrofe, z ktorej najlepšie vyjde Europa. Ekonomovia sa ešte pred niekoľkými rokmi divili, že euro sa začalo kupovať na miestach, kde sa to zdalo ekonomicky nezmyselné a netušili, porečo euro nahradilo dollar. Támto zvedavcom otvorila oči až utečenecká kríza, prečo sa eurokupovalo, ale iba do zásob, nie na podnikanie. Väčšina utečencov má jasný ciel, nemecko a anglicko. ale kde na to prišli, lebo doterajšie zaobchádzanie s imigrantami o tom nenasvedčuje.
Ale nielen utečenci, ak sa o to pokúša za každú cenu aj amerika, teda USA, to potom sa tu muisí niečo diať, o čom napríklad ja neviem, ale vedia to tí, čo sa snažia o Europu. tajnými cestami a spolkami ?
Europsaka politika predbehla aj samotnú ameriku hlavne, čo sa týka udržania životného prostredia, v amerike stále je silnejšia a prednejšia ekonomika pred znečisťovaním životného priestoru. Prichádza gloobálne oteplenie, ale to môže spôsobiť vyššiu teplotu na celej zemi, lenže europpa je doteraz ohrievaná Golfským prúdom, ak golfský zanikne, bude chladnejšie, ale iba prispeje k normálnjšej klíme klíme v prehriatej zemeguli. Je to iba toto, čo stavia europu do tejto favorizovnej podoby, alebo zase nejakí trápni uslintanci v potkaních dierach spriadajú pikle v tajných spolkoch ?


3.
označiť príspevok

RighteousFred
   28. 3. 2016, 11:23 avatar
Navrh na upravu nadpisu " Čo na sebe pácha západná spoločnosť "
Bez suhlasu obcanov by sa tu nic nepohlo.. Stale zabudame na tento faktor, jednostaj sa len vyhovarame na vlady a korporatov, ano, aj oni, ale nie len oni, ale aj my sme za to plne zodpovedni.


4.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 3. 2016, 15:45 avatar
RighteousFred,
áno, Tvoj návrh na úpravu názvu témy považujem za korektný a výstižnejší, ale. Prepáč, ale to Tvoje tvrdenie, že "Bez súhlasu občanov by sa tu nič nepohlo" - to považujem za krívajúce na obidve nohy - i keď všetci sme skutočne spoluzodpovední za všetko, čo sa za nás deje...
Nože mi prezraď, kedy a kde sa Ti, ako spoluzodpovednému občanovi EÚ, dostal do rúk a pred oči celý text zmluvy TTIP...?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:08,  40. šte 102 trollskych príspevkov a splnil svoju dnešnú normu *19
dnes, 14:07,  ten odkaz nefunguje *21
dnes, 13:56,  nemysliaca ovca ondrej dáva na každú Edovu hlúposť súhlas :)
dnes, 13:55,  kiskoidi
dnes, 13:55,  J.Tull " koľkí z vlády smerákov budú sedieť... " Mnohí niektorí...
dnes, 13:52,  Takto si pišu volici vladnych stran?
dnes, 13:51,  era vie lepšie ako celý svet ako sa šíri kovid :)
dnes, 13:50,  Najlepšie su diplomove prace poslednych predcedov parlamentu, su neotrasitelné. A ako krasne...
dnes, 13:46,  Momentálne preto, lebo veria, že vírusy, voľne poletujúce vzduchom spôsobujú KOVID19 :)
dnes, 13:42,  Edo ano ty si eštébák a chu.
dnes, 13:42,  Demencia elfieho trola to je masaker :)
dnes, 13:41,  Edo náš dezinformátor a hoaxovič o pravde :)
dnes, 13:40,  Mi volici kotlebu iba takto piseme. Aby to pochopil kazdý, aj volic vladnych strán.
dnes, 13:40,  Elfí trole spamuuuuuuuuuuuuuuuuuuj :)
dnes, 13:39,  ondrej61, vedel by si mi, keďže si dal súhlas, čo je v mojom príspevku nezmyslom?*01 *21
dnes, 13:37,  Kasafran treba si napísať i pravdu . Kto je eštebak EKONOMIK a čo vlastne vyštudoval...
dnes, 13:36,  ondrej61, ale má obdobu... má obdobu v bývalých pravicových vládach /včítane...
dnes, 13:35,  súdruh Stanek bol často označovaný za Mečiarovho Goebelsa a to právom . Agent štb...
dnes, 13:35,  Ahojte. Hneď na úvod poviem, že budem veľmi rád, ak bude táto diskusia prebiehať v...
dnes, 13:32,  Vulgárny poradca Profesor Peter Staněk neovládol svoje emócie a v diskusnej relácii...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 567 bytes in 0,343 seconds)