Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo by ešte mohol stihnúť Benedikt do konca mesiaca - vylepšiť volebný systém ?

26
reakcií
1015
prečítaní
Tému 12. februára 2013, 14:22 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 2. 2013, 14:22 avatar
Stará demokracia, ako sa používa u nás, je čím ďalej nevhodnejšia na rozvoj svetovej ekonomiky. Preto sa na voľbu pápeža nepoužíva a ani nehodí. Doterajší systém voľby pápeža, ak vybera spomedzi seba samá elita, je nad všetky politické demokratické systémy, ktoré tu doteraz boli. Má to však aj nevýhody. Jden musí vyberať, aj keď z elity, z tristo kandidátovv. To je na jedného moc veľký rozsah a to podstatné, čo je unikum doteraz na svet sa stráca vo veľkom množstve. Nie je zaručené, že toho dobrého poznáme, ak sme s nim nahodou neprišli do styku.
Ja som už ponúkal do politiky Novú demokraciu zdola.
1. Kandidáti: Na jednej strane starecká skúsenosť je neoceniteľná, ale to neznamená, že bude mať dosť síl na vyýkon funcie. Teda starci by mali rozhodnúť o kandidátoch, buď každý navrhne sám seba, ak si na to trúfa, alebo nájde niekoho na svete a toho dá do voľby miesto seba.A toho, koho nájde, v tom sa prejaví jeho starecká múdrosť. Takže pred voľbami by mali mať kardináli trochu časuna tozhodovanie a hľadanie, ale ani nie moc, lebo každý už teraz má určitý tip.
2. Dá sa dokopy niekoľko sto kandidátov a vylosujú sa do skupín podľa množstva po 8-12 kandidátov.
Každá skupinka vyberie zo svojej skupiny jedného a ten postupuje do druhej úrovne. Z týchto postúpených sa znova vylosujú skupinky podobne ako v prvej úrovni a z každej sa zvolí jeden, a z týchto, ktorý postúpia do tretej úrovne sa zvolí jeden a pápež. Napríklad, ak by bolo 320 kandidátov urobí sa skupín 40 po 8, Z nich vyjde 40 kandidátov, z tých sa vytvorí 8 skupín po 5 kandidátov, teda dostaneme 8 finalistov a tí spomedzi seba vyberú toho najvyššieho. Je to oveľa zodpovednejšie vyberanie, ako jeden má vyberať z tristo.
3. Systém výberu v skupinkách. Každá skpinka sa môže dohodnúť na vlastnom systéme. Ak sa noví nepoznajú, mali by byť medzi sebou najmenej niekoľko dní. Potom by každý kandidát vypracoval postupovú prácu, ktorú by prečítal pred vľbou. Maly by obsahovať niektoré body ako: dobré a zlé vlastnosti prechodcu, dobré a zlé veci v cirkvi a nakoniec ponúnuť vlastnú kandiatúru a svoje predstavy vo funkcii. Hlasy by sa mali dať najviac trom kandidátomv pomere 5,3 a 1.
4.Tento systém voľby bY musell byť tajný, ale iba do inugurácie. Po inaugurácii by sa museli zverejniť všetky postupové práce a celý systém voťby a prečo, kto koho volil. V tom by bola nielen transparentnosť, ale hlavne zodpovednosť pred cirkvou hlavne prípade, ak by zvolený najakým spôsobom predsa len zlyhal, musela by sa voľba opakovať, ale nesmeli by sa jej už zúčastniť tí, čo zvolili zlého. ATď.... To by bol zárove) ak postupový a odchodový kľúč spomedzi kardinálov, lebo práve tajná voľba môže spôsobiťnetransparentnosť a tým ide zodpovednosť stranou.
Na to samozrejme v takejto krátkej dobe už nie je čas, ale rozprávka to je pekná, čo vy na to ?


15.
označiť príspevok

radnerad muž
   12. 2. 2013, 19:23 avatar
Odchádza senilný dedo čo môže asi vylepšiť ? Vylepšiť niet čo len zrušiť ten bordel
a potom nech zmizne do pekla na dno o ktorom tu občas bľabotáš...


17.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 2. 2013, 19:58 avatar
Len aby si sa aj ty dožil aspom takej senility, ako on má dnes. Pokiaľ ste mladí, tak vám to vadí a preto ak budete starší, tak vás to bude strašiť.


19.
označiť príspevok

trin i ty muž
   12. 2. 2013, 20:06 avatar
17.

vsetci chcu zit dlho, ale nikto nechce zostarnut?


22.
označiť príspevok

radnerad muž
   12. 2. 2013, 21:15 avatar
Dochoval som svoju starú mamu - sám - pár mesiacou pred jej koncom s pomocou moje mamy
/na jedného už to bolo priveľa/ zomrela min. roku mala 92.
Ja nie som zasran čo fajčí trávu a píše tu nezmyselné veci - som povolaním zdravotník
videl som zomierajúcich mrtvych aj ludí na "hrane" života, ja sa nebojím mňa nebudú
preludy mátať, ale takí čo už teraz majú problém rozonať čo môže a čo nemôže byť
reálne sa majú na čo tešiť - až ti senilita vymaže časom aj tú poslednú štipku rozumu
čo možno máš - od toho momentu ťa už len tvoje preludy budú prenasledovať a moje
odporúčanie - dufaj že budeš mať pri sebe niekoho kto nestratí zdravý rozum
a NEDOVOLÍ modlikantom tvoj stav zhoršovať - a že viem o čom som teraz napísal
na to "môžeš zobrať jed" tak zvane ...
Súhlasí ...d0d0...uk


18.
označiť príspevok

nenapadna
   12. 2. 2013, 20:01 avatar
stari ludia maju v sebe zvlastne caro.su tak krehki ako deti,zaciname ako deti a koncime ako deti,ak sa toho dozijeme.


2.
označiť príspevok

dorota
   12. 2. 2013, 14:48 avatar
mne by uplne stacilo keby mohli kandidovat aj zeny  
Súhlasí Chiara, nenapadna


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 2. 2013, 14:48 avatar
teba by som volil


4.
označiť príspevok

dorota
   12. 2. 2013, 14:50 avatar
nekandidujem. 


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 2. 2013, 14:51 avatar
ale ked ta zvolime tak nemozes neprijat


6.
označiť príspevok

dorota
   12. 2. 2013, 14:51 avatar
mozem   aha...


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 2. 2013, 14:52 avatar
to si len myslis donutime ta pod hrozbou nasilia


8.
označiť príspevok

dorota
   12. 2. 2013, 14:52 avatar
nu skus. 


9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 2. 2013, 14:54 avatar
tak pod tu


10.
označiť príspevok

dorota
   12. 2. 2013, 14:55 avatar
co bude 


11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 2. 2013, 14:56 avatar
nasilie predsa


12.
označiť príspevok

dorota
   12. 2. 2013, 14:56 avatar
tak ale zatial su len reci


13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 2. 2013, 15:00 avatar
ale nasilne reci
Súhlasí dorota


14.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   12. 2. 2013, 17:33 avatar
Voličov vraj bude 117. Bolo to na TA 3. Lebo starci po osemdesiatke už majú problém udržať moč, pardon, moc.


16.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 2. 2013, 19:55 avatar
Neviem, ja som kdesi prišiel k číslu 270, ale ak to máš aktuálne,tak hej. A ešte, že po osemdesiatke je ťažké udržať tri veci: Myšlienku, meč a moč. Len aby sme sa aj my tej osemdesiatky dožili, potom nám možno ani nebudú moc vadiť tieto tri veci.


20.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 2. 2013, 20:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   12. 2. 2013, 20:49 avatar
...n0,m0h0l by este prepisat par k0nt na sv0ju r0dinu...)))


23.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 2. 2013, 21:31 avatar
Vy ste z tých peňazí úplne zmagorení, Mne je absolútne jedno, kde má a čo má môj sused alebo fico, alebo dzurinda, mňa zaujíma len to, čo mám ja. Viete koho najviac zaujímajú cudzie peniaze - zlodejov. Ako ľahko sa necháte oklamať a miesto podstaty veci vidíte na cirkvi kraviny.


24.
označiť príspevok

radnerad muž
   12. 2. 2013, 23:02 avatar
elemír "mňa zaujíma len to, čo mám ja"
a ked sa ti podarí tvoj nos strčiť do tvojej riti už nebudeš zaujímať
nikoho - trénuj držím palce aj prsty - raz to musí... - ty to dokážeš
a hned bude svet lepší / tvoj fanda/.


25.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 2. 2013, 16:47 avatar
Radnerad s tým nosom v riti nemáš šancu, lebo po autonehode si nedočihnem ani zaviazať šnorky na topánkach, mal som dvarazy operovaný bedrový klb. Pri nehode mi robili preborenú pánev a ostal som ležiaci, tak mi krčok prirástol. Potom mi jeden ""MACHER"" ortoped, myslím naoozaj v dobrom, za 6 hodín vymyslel pricementované ložislo z plastu a klb kovový, kôli klincom a šrobom z nehody a garantoval mi ho iba na tri roky. Už ho mámviac ako 10 rokov a môžem dokonca jazdiť na aute. S prirasteným krčkom som nemohol stlačiť spojku. Takže vylízať si vlastnú prdel by bolo pre mňa neskutočne nádherný zážitok. Ale nič si z toho nerob, pretože na omto fore som už vytočil viacerých suverénov, to si môžeš nakoniec prečítať, predsa by som potreboval viacej takých oponentov, ako si ty. Kdesi som tu o tebe čítal, že si bol veriaci. Ja som tiež bol od detstva veriaci, ako som zdedil vieru po rodičoch, potom som vlastne v mladosti utopil vieru v alkohole, teda nie len vieru ale celý svoj intelekt. V 30 som prestal piť ale viera znova prišla asi po dvadsiatich rokoch, ale úplne iná. Moja vlastná. Najprv som dokonca rozmýšľal vyskúšať iné vierovyznania, nakoniec som si povedal, že skúsim, ale nebudem sa modliť do bútľavej vrby a každý deň, keď som sa modlil, alebo nie, som kruto preštudoval, či a ak a ako to vôbec funguje. Po krátkom čase sombol prekvapený, ako presne to funguje a keď spm potom ešte prvý raz vyšiel zo spovedelnice, bolo rozhodnuté tak, že ma to drží dodnes a mám to patrične zdôvodnené. Vieru neopieram o nikoho iného, našiel som si vlastný systém, ktorý plne vyhovuje katolíckemu praktizovaniu viery, ale nemám inteligenčné a ani pedagogické bunky, ako tu nádheru odovzdať iným. Preto radšej uvítam oponentov na vyššej inteligenčnej úrovni a hľadám, čo sa dá. Som ako záhradkár, ktorý by chcel radiť ako sadiť, ale susedia záhradkári predomou utekajú, lebo nechcú počúvať moje rady. Al e tí ľudia, čo boli veriací, väčšinou si ich nebo nejakým spôsobom dokope do viery, akoby platilo, že draho ste boli kúpení. Ja som si tiež užíval ateizmus viac ako dvadsať rokov, ale keď ma to zobralo nazad, banoval som za každým dňom, čo som neveril. A to čo som si vtedy myslel, že je užívanie, dnes vidím ako márnenie času a príležitosti. Samozrejme, že verím na nejaký zázrak, aj keď nie stopercentne, ako zúčtuje nebo tých dvdsať rokov. ale teraz je to pohoda, klídek a tabáček, hlavne čo sa týka pokoja v duši. Je to akási istota niekde na pozadí psychiky človeka, že stále vidí svetlo na konci čierneho tunela, že nezdochnem ako pes, ktorého prešlo auto, ale že ešte len potom sa mám na čo tešiť. Aj keď podmienky sú dosť pre niekoho dosť kruté, predsa po dlhšej dobe prestane byť viera záťaž a zostáva len odolať poslednému pokušeniu, nenechať sa strhnúť do vybičovaných horlivostí a držať sa pri zemi praktickej a účinnej viery. A na to úplne stačí evANJELIUM, chodiť na omše a spovede, a na modlitbu sa človek už väčšinou teší. Mám z cirkvou a vierou veliké pblémy, to som tu už všetko zverejnil, ale kôli tomu si nedám vytrhnúť z ruky to, čo ma dennodenne drží nad vodou. Dalo by sa povedať, že som žil viac ako 10 rokov pod hranicou chudoby, ale vždy s hlavou hore, lebo tá nádej, že smrťou toto svinstvo pominie, je to svetlo na konci tunela. A už som si nA To tak zvykol, že nevadí, či je to pravda, alebo sladké mámení, ja som presvedčaný o pravde, ktorá ma zbavila aspom anidepresív.


26.
označiť príspevok

Lucifero muž
   14. 2. 2013, 23:20 avatar
elemír 25. Tak to si bol ty, čo radil Hitlerovi, že tú vojnu prehral? Ty potvora. Ale píš ďalej, tvoje príspevky sú zábavné.


27.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 2. 2013, 01:13 avatar
CHa-cha, kde si ty a kde je server a kde som ja a kde bol Hitler.
Vymysli nejakú dobrú tému.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:50,  Dľačego tento kurga pierdžoľa jest taky denervovany ?
dnes, 17:41,  Poľské voľby vyhral úradujúci prezident Andrzej Duda.
dnes, 17:35,  Načo plodili takého dementa ? *06*06
dnes, 17:34,  Uz ked maleho Eda zarabal, tak mu hore bruchom plavali. Degenerovane. :-))))))))
dnes, 17:30,  A on ich niekedy mal ? *06*06
dnes, 17:29,  Už mu ani spermie neplávajú. :-))))))
dnes, 17:29,  Dík že si prišiel, dojeb toho maringotkára. *03*03
dnes, 17:28,  Najskôr nech si trafí prstom na nos a pastne nejakú fotečku z jeho obĺúbenej ukradnutej...
dnes, 17:18,  Ja nie som urazený, je mi ťa len ľúto, býval si dobrý chlap a čo sa z teba stalo !!!!!!!!!...
dnes, 17:16,  A ty aj so striekačkou naplnenou heroínom.
dnes, 17:16,  Sadni si na kolajnice ono ťa to prejde . Ty náš modrý kopec...
dnes, 17:15,  Ty sa porozprávaš i s krabičkovým vínom
dnes, 17:15,  Jebni sa pod vlak, pomôžeš veľa ľudom. *46
dnes, 17:14,  Aj to je možné, proste brata si nekúpiš. *06
dnes, 17:11,  Ty ma už i počuješ maringot kár ??? Tak to oznám lekarovi . Stav sa ti zhoršuje *13*13*13
dnes, 17:09,  Alebo brácho Juklo
dnes, 17:08,  Brrezinky dobrrrrré modrrrrrrrrrrrrrrrrrré
dnes, 17:05,  To máš tiež pravdu vyhodili ťa stovky krát lebo sa správaš ako prasa i vyjadruješ ako...
dnes, 16:57,  Tak vieš, keby prevládlo LGBTIXY, tak by tie kopce boli ružové, ale vďaka Bohu, žula je...
dnes, 16:56,  Asi bude tvoj sused. *13*13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(94 252 bytes in 0,250 seconds)