Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Bukovský o koronavíruse

22
reakcií
321
prečítaní
Tému 27. septembra 2020, 13:01 založil Lemmy.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 9. 2020, 13:01 avatar
IGOR BUKOVSKÝ, MUDr., PhD., Ambulancia klinickej výživy, s.r.o., Bosákova 7, Bratislava

STANOVISKO K VYJADRENIU PREDSEDU VLÁDY IGORA MATOVIČA

Predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič nepripúšťa diskusiu, namiesto toho očierňuje, dehonestuje a zastrašuje

Včera, 25.9.2020 sa predseda vlády na tlačovej besede Pandemickej komisie vyjadril voči mojej osobe nasledovným spôsobom: "Nastal čas pán doktor Bukovský – blázon, z tohto miesta poviem – aby ste prestali šíriť tieto konšpiračné bludy. Máte titul a prečítajte si Hippokratovu prísahu, vy idete proti tomu, čo ste sľúbili, nie ste hodný svojho titulu."

Stali sme sa teda svedkami ďalšej nedôstojnej, nekonštruktívnej, priam hysterickej reakcie predsedu vlády, ktorá ignoruje Ústavu Slovenskej republiky (Čl. 12 (1) "Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach" ako aj Občiansky zákonník (§ 11 Ochrana osobnosti).

Rovnako pán premiér Matovič zrejme nepozná ani dokument „Pravidlá zapájania verejnosti do tvorby verejných politík“, ktorého cieľom je pravidelný a kvalitný dialóg pri tvorbe a realizácii legislatívnych, alebo exekutívnych opatrení vlády.

"Úroveň a úspešnosť komunikácie medzi verejnou správou a občanmi stojí na ochote obidvoch strán počúvať sa, na snahe pochopiť jeden druhého a na ochote analyzovať aj protichodné názory. Len pravidelným a kvalitným dialógom budú vznikať politiky, ktorých implementácia prinesie spokojnosť a prospech všetkým občanom SR." (Pravidlá zapájania verejnosti do tvorby verejných politík)

"Pri rozhodovaní o verejných veciach je žiaduce, aby tí, ktorí majú moc na politické rozhodnutia, tieto proaktívne zdôvodňovali verejnosti, vysvetľovali svoje východiská, mechanizmy pôsobenia zmeny a sledované ciele. Keďže hodnoty a záujmy rôznych častí politickej reprezentácie, rovnako ako záujmy rôznych častí populácie, sú neraz protichodné, cieľom deliberatívnej praxe nie je dosiahnuť konsenzus (zhodu) na úrovni hodnôt, ale porozumenie tejto rôznorodosti východiskových princípov a hľadanie recipročne prijateľných praktických aktivít (politík), ktoré vystihujú spoločné záujmy aktérov vo verejnom priestore." (Pravidlá zapájania verejnosti do tvorby verejných politík)

"Demokraciu možno definovať ako formu vlády, v ktorej slobodní a rovní občania a ich reprezentanti zdôvodňujú rozhodnutia (zásada uvádzania dôvodov) v procese, v ktorom si vzájomne uvádzajú dôvody, ktoré sú vzájomne prijateľné a všeobecne prístupné (zásada prístupnosti procesu zdôvodňovania ostatným), s cieľom dosiahnuť záver, ktorý je záväzný pre všetkých občanov v súčasnosti (zásada záväznosti procesu), ale otvorený k ďalším výzvam v budúcnosti (zásada dynamiky procesu). Koncepcia deliberatívnej demokracie spočíva na štyroch normatívnych princípoch: reciprocite (ľudia by mali hľadať také usporiadanie verejných vecí, ktoré vyhovujú všetkým, teda sa vzájomne nevylučujú), publicite (nič nemôže byť tajné), zodpovednosti (politici si nemôžu vládnuť len tak ako sa im zachce, ale musia sa zodpovedať ostatným z rozhodnutí, ktoré chcú urobiť alebo urobili) a inklúzii (záujmy všetkých členov „obce“ musia byť zahrnuté v deliberácii)." (Pravidlá zapájania verejnosti do tvorby verejných politík)

Občania majú právo na komplexné informácie, majú právo klásť otázky a prispievať k diskusii k dôležitým spoločenským témam akou sú určite aj otázky zmysluplnosti a účinnosti opatrení proti ochoreniu Covid - 19, ktoré majú výrazné, až existenciálne dopady na veľké skupiny ľudí, občanov SR.

Práve z týchto dôvodov som vo svojich vstupoch do spoločenskej diskusie v súvislosti s opatreniami proti síreniu ochorenia Covid - 19 upozorňoval na:
- Nutnosť redukovať výskyt a intenzitu rizikových faktorov zodpovedných za ťažký priebeh a zvýšené riziko úmrtia na COVID-19 ako sú obezita, hypertenzia, cukrovka, ateroskleróza a pod.
- Nutnosť a možnosti podpory imunity voči vírusovým ochoreniam pomocou vitamínu D, zinku, selénu a iných imunostimulačných látok a potravín.
- Nejasnosti v štatistických údajoch a informáciách o novom probléme – doteraz nie je jasné, čo pre konkrétneho človeka, ani pre epidemiologické sledovanie, predstavuje pozitívny výsledok PCR testu, alebo aký je rozdiel vo vykazovaných úmrtiach na Covid -19 a s Covidom -19 a pod.
- Nutnosť komunikovať situáciu a opatrenia takým spôsobom, aby následne v správaní verejnosti nevznikol fenomén „extrémne vychýleného kyvadla“, ktoré sa prekmitne do druhej extrémnej polohy a prejaví sa výrazným poklesom disciplíny a ochoty ľudí dodržiavať opatrenia (žiaľ, práve v tejto situácii sme sa ocitli v súčasnosti).
- Nutnosť zohľadniť všetky aspekty života spoločnosti, ako sú ochrana psychického zdravia populácie (vysoké riziko nárastu úzkostí, depresie, panických porúch, závislostí a pod.),
podpora imunity (imunitné mechanizmy človeka významne oslabujú obavy, strach a dlhodobý stres) ako aj ďalšie aspekty života v spoločnosti.

Vedenie diskusie a dialógu vo vzájomnom rešpekte a úcte je v demokratickej spoločnosti prejavom slobody. Podoba vedenia diskusie a dialógu aj v polemických témach je vizitkou úrovne spoločnosti a jej reprezentantov. Prostredníctvom konštruktívnej diskusie a kultúrneho dialógu sa spracovávajú a profilujú odpovede na dôležité spoločenské otázky.

Tomáš Garyk Masaryk na tému komunikácie v demokratickej spoločnosti vyslovil určujúce slová "Demokracie, toť diskuse."

Očierňovanie a spoločenská dehonestácia osôb, ktoré pokladajú oprávnené otázky a predkladajú iné názory k danej téme je v demokratickej spoločnosti práve z pozície najvyššieho predstaviteľa exekutívy v štát prejavom arogancie, nadradenosti, privlastňovania si moci, snahy o devalváciu demokratickej diskusie, prejavom snahy o dehonestáciu názorových oponentov a prejavom uzurpovania jediného výkladu reality.

Predseda vlády Igor Matovič si dovoľuje očierňovať a spoločensky dehonestovať tých, ktorí v rámci demokratickej diskusie v spoločnosti vyslovujú argumentačne podložené názory a usilujú sa tak prispievať k dôkladnejšiemu spracovaniu dôležitej témy.

Diskreditácia a dehonestácia mojej osoby ako radového občana je bezprecedentným zneužitím spoločenskej pozície premiéra a komunikačných možností, ktoré pán Igor Matovič ako predseda vlády požíva. Ide o prejav zastrašovania ďalších prípadných oponentov opatrení vlády z radov občianskej spoločnosti. Kto z radových občanov Slovenskej republiky bude ďalší, koho premiér označí na tlačovke dehonestujúcim spôsobom?

Voči hrubému zásahu do mojich osobnostných práv zo strany premiéra Slovenskej republiky podniknem všetky právne kroky, ktoré mi umožňuje právny systém SR.

Súčasne vyzývam terajšieho predsedu vlády p. Igora Matoviča, aby sa mi za svoje dehonestujúce a diskreditačné výroky verejne ospravedlnil a poskytol tak občanom našej krajiny nádej, že najvyšší predstavitelia štátu sú schopní rešpektovať Ústavu SR, Základné ľudské práva a slobody ako aj ľudskú dôstojnosť svojich spoluobčanov.

Igor Bukovský


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 9. 2020, 18:45 avatar
Vrátili sme sa pred rok 1989? Známy doktor Igor Bukovský, ktorý ponúka iný pohľad na koronavírus, než je oficiálna línia skončil v RTVS. Rádio Slovensko, ktoré patrí pod Verejnoprávny telerozhlas, ukončilo spoluprácu s Bukovským, ktorý mal v tomto rádiu rubriku s názvom „Vieme, čo jeme“. Vynárajú sa preto viaceré otázniky, či jeho „vyhadzov“ nesúvisí práve s jeho názormi na COVID-19. www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 18:50 avatar
Mudrbe Bukovský sa zase hrá na babu vangu

Minule mu vyšlo že v USA bude do oktobra maximalne 30 000 obetí a klamu že ich bude 140 000 až 2 00 000 .

Baba Vanga a jeho idiocie


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 18:51 avatar
Lemmy a hlavnespravy konečne našiel blazon bláznov                   


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 9. 2020, 18:57 avatar
Keď nemáš argumenty, tak osprostievaš.
Súhlasí 0svietení


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 19:01 avatar
Lemmy neboj ty sa celoživotne vzdelavaš na hlavných spravach            


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 9. 2020, 19:03 avatar
Na rozdiel od teba nie som tupo zaujatý, ako to idiotsky robíš pri téme o USA.
Súhlasí 0svietení


23.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 19:19 avatar
edo musí tlačiť proamerickú kapustu veď je elf


20.
označiť príspevok

attis
   30. 9. 2020, 18:58 avatar
Lemmy,Mudr. Bukovskému určite "preplo" v jeho bezmocnosti a dostal sa do línie šialenstva.
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 9. 2020, 13:04 avatar
To sa dalo citat az na konci som sa dozvedel ze to pisal skutocny odbornik Igor Bukovsky


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 9. 2020, 13:13 avatar


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 9. 2020, 13:52 avatar


5.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 9. 2020, 13:55 avatar
To je dobre ze si to sem dal lenze ziadna epidemia neexistuje cize obcan nenakazeny s covid19 nema ziadnu pravnu povinnost nosit ruško. Tot vsio


6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 9. 2020, 17:10 avatar
Co tady tak stojis kundo? kde mas rousku ?youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   27. 9. 2020, 23:27 avatar
Čau nulasvietení Milan. ..     Dneska bola zima vonku...  


8.
označiť príspevok

0svietený muž
   28. 9. 2020, 06:12 avatar
A vraj sa este ochladi. A v zime ma aj snezit.   Len neviem, ci to nie je hoax od Zem a Vek. Honzo by to mal presetrit.  


9.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   28. 9. 2020, 09:50 avatar
No ja som čítala od slovenskej češky, že u nich bude zimaa dosť. ..
U nás Žem žije Veku môše písať positívny správy, aj tak uvidíme. .. ja mám radšej zimu než leto. ..    


10.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 9. 2020, 09:55 avatar
Výnimočne dnes pijem čaj. Na zohriatie.


11.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   28. 9. 2020, 10:00 avatar
Heej? No ja musím kávu ráno. .. =| A dokorán okno.


12.
označiť príspevok

-era- muž
   28. 9. 2020, 10:03 avatar
Máme zjavne úplne odlišné metabolizmy


13.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   28. 9. 2020, 10:55 avatar
Áno, no ja mám aj poruchu...        


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 9. 2020, 10:56 avatar
Jojo, chýba ti mozog, máš tam len šnúrku čo drží uši


15.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   28. 9. 2020, 11:05 avatar
Nedovoľ si do mňa. ..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:19,  Nie všetci SJ sa nechajú oklamať falošnou správou, že Satan Diabol je tam - vonku, zatiaľ...
dnes, 03:15,  86 - píšeš, citujem: "Vylúčia vás zo synagógy, dokonca prichádza čas, keď si bude...
dnes, 03:04,  86 - náplňou pravých pomazaných bratov Ježiša Krista je šíriť životodárnu pravdu...!...
dnes, 03:01,  88 - časy pohanov sa ešte nezačali...pozri si túto kapitolu:...
dnes, 02:09,  Pre tých, čo nemáte fb:...
dnes, 02:08,  Či má veľkú hlavu. .. xD...
dnes, 01:59,  THC a CBD, rozdieľ medzi tými dvoma? .. ×D
dnes, 01:36,  90, ..... nuž tak ako som napísal. Teda, určite nie tak ako Kalvín, v rámci svojho učenia...
dnes, 01:29,  93, ..... závisí od toho, či tým myslíš ..... či, dedičný hriech, .... alebo klasické...
dnes, 01:27,  92, .... ak si zmierený s Bohom,/skrze vieru v Krista/ .... tak už nie!*51 Skutočný kresťan...
dnes, 01:22,  91, ..... to by už naozaj bol nerozumný človek, čo by si ako jednotlivec myslel že má...
dnes, 01:16,  Legalizácia marihuany, no čo vy na to? https://www.youtube.com/watch?v=gfLzKTiamCw...
dnes, 01:12,  75, ..... to máš jedno Tomáš, ..... aj tak všetci patria do konglomerátu - Veľký Babylon!*15
dnes, 01:07,  Teraz som stála na balkóne a pršalo. Mala som taký dáždnik, na ktorom bola kaviarnička....
dnes, 00:54,  Čo je ľudský hriech?
dnes, 00:52,  Ľudský hriech zabil Ježiša, tvoj aj môj nasnvsetkych
dnes, 00:50,  Veru, Biblia v rukách jednotlivca - a len sa hádajú a každý si ju vysvetľuje po svojom....
dnes, 00:48,  A ty ako tomu vlastne rozumieš?
dnes, 00:43,  87, .... mnohí majú taký názor, že to Boh predurčil židov aby zabili Ježiša, ..... ale...
dnes, 00:31,  A ty teológ povedz, .... skončili už "časy pohanov" alebo nie!?*10
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci ľudia sú detailisti. Jedni vedome, iní podvedome.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(96 615 bytes in 0,401 seconds)