Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Bol alebo nebol pán Hitler sekulárny humanista?

153
reakcií
1920
prečítaní
Tému 8. júla 2015, 08:25 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 08:25 avatar
Na blog Neznaboh som pridal nový článok dávajúci jasno do spleti úvah o ateizme, kresťanstve či humanizme najznámejšieho budovateľa sekulárnej spoločnosti a väčšieho budovateľa sekulárno-humanistickej spoločnosti ako Lemmy.
Povedzme, že to nazvem aj konenčné riešenie svetonázorovej hitlerovej otázky.

vybrali.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Vložím sem aj celý text. No lepšie je čitateľnejší na linkovanom odkaze.

Premýšľal som, ako začať. už samotný nadpis privedie do varu všetkých možných škodov, chmelárov, gargamelov, maxov-jaxov a osuských. Ano, nežijeme v slobodnej dobe. Sloboda prejavu u nás má limity a isté kruhy, ktoré vládnu, sa nehodí kritizovať ani dráždiť. Tí, ktorí najviac usilujú o umlčanie oponentov, sú práve tí s maslom na hlave.
Takže namiesto úvodu výzva:
Chcem poprosiť mladých junákov, ktorí väčšinu času trávia spolu v sexi bombérach a kanadách a tak radi sa títo plešouni sprchujú spolu a nahí, prestaňte čítať a vráťte sa na svoje neonacistické stránky. Tento článok nemá za cieľ glorifikovať Hitlera. Taktiež poprosím hliadku LGBT, aby sa vrátila na svoje východzie dúhové pozície. No a páni sekulárni humanisti, pohodlne sa posaďte do svojich vysedených kresiel, vezmite si už vopred tabletky na zniženie tlaku, odložte nožíky z vrecák na bezpečné miesto (ano ano, pán Parada, neskrývajte sa za monitorom, Vás mám na mysli) a nalejte si čistej vody! Začíname.

Adolf Hitler je dlhodobo nástrojom na mlátenie kresťanov. Nálepkami “klerofašizmus” a “katolík Hitler” sekulárni humanisti stigmatizujú veriacich i Cirkev v snahe dokázať, že kresťanstvo nie je svetonázorom lásky a mieru, ale koreňmi pre všetky diktatúry, aké kedy na Zemi boli, sú a budú. Pokiaľ by sa to podarilo – uvažujú naši sekhumanistíci – kresťanstvo by mohlo byť ako ľudské práva potláčajúca ideológia zo zákona zakázaná.

Najprv je potrebné si vyčistiť štartovaciu čiaru a vysvetliť si pojmy:

Kto je kresťan a kto ateista?

Na prvý pohľad jednoduchá otázka však ponúka viaceré koncepty odpovedí. A aj protichodné odpovede na tú-konkrétnu osobu môžu byť pravdivé. Prečo?
Skôr, ako pristúpime k určeniu svetonázoru kohokoľvek, je nevyhnutné si premyslieť, ktorý koncpet na charakterizovanie osobnosti použijeme. Po dlhšom zvažovaní som vytvoril 7 možností.
Preto popis možných východísk je v tejto chvíli kľúčový.

1. Určenie na základe formálnej príslušnosti k vierovyznaniu. Napríklad krstným listom ako dôkazom o vykonaní krstu, ktorý je nezmazateľný.

2. Určenie na základe osobného verejného prehlásenia, teda osobného vierovyznania. Tento princíp sa použil naposledy pri vyplňovaní štatistických hárkov pri sčítaní obyvateľstva. Prízvukujem, že vierovyznaním je aj ateizmus. Teda človek bez vierovyznania nie je ateista, aj ateista má vieru, vieru v neexistenciu božstiev. Vierovyznanie ateistu je nenáboženské. Je protiboženské. Ale stále je vierou.

3. Určenie na základe skutkov a činov. Tu sa hodí spomenúť známu zásadu “Poznáte ich po ovocí”.

4. Určenie na základe zámerov. Pri takomto určení zisťujeme, aký cieľ sledujú osoby svojim konaním. Či ich snaženie má za cieľ šírenie evanjelia alebo naopak, konečnýmriešením je svetská spoločnosť bez božstiev.

5. Určenie na základe ontologických postojov a nimi sú v zásade dva – ateizmus a teizmus. Pri takomto postupe nerozlišujeme ideológie alebo náboženstvá. Osobné prehlásenie o sympatiách k ontologickému postoju je východiskom a nenaznačuje nič o morálke alebo hodnotových rebríčkov skúmanej osoby.

6. Určenie na základe exkomunikácie. Exkomunikácia sama o sebe nemá nič spoločné so stratou príslušnosti k cirkvi. Je to trest. Podobne, ako sa pokrvného príbuzenstva nezbavíte vyhlásením u notára, že už nie ste pokrvným príbuzným niekoho. Iste, môžete si to namýšlať. Ale takému postoju sa už hovorí sebaklam, nie pravda.

7. Určenie na základe osobného presvedčenia a svedomia. Tu však je nemožné použiť vyjadrenia iných ako dotknutej či skúmanej osoby, presvedčenie sa stáva intímnou súčasťou jednotlivca a vo svojom vnútri si na túto otázku odpovedá každý sám. Sám pred sebou samým.

sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Výhrada ateistov číslo jedna: Hitler bol katolík!

Ano, to je pravda. Hitler bol krstom nerozlučne začlenený do spoločenstva Rímsko-katolíckej cirkvi. Podobne ako aj pani Pietruchová – (srdečne pozdravujem). Kto má rád skratkovité odpovede, tu by mohol zostať stáť a už viac nečítať. Na otázku, či Hitler bol naozaj kresťan alebo nie, je krátka odpoveď zavádzaním. Dlhšia odpoveď by bola presnejšia a kto hľadá a pátra po pravde, nech si klikne sem:
sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pozorný čitateľ v tejto chvíli už predvída. Vie, že Hitler bol formálny katolík, no s jeho výrokmi nie je niečo v poriadku. Katolík sa predsa nemôže zastrájať, že “vykorení kresťanstvo so všetkými koreňmi a vláknami”.
Ateisti v tejto chvíli namiestnu, že katolík Hitler sa vo svojich verejných prejavoch oháňal Prozreteľnosťou a nenávidel ateistov či pohrdlivo sa vyjadroval o ateizme. Ale ich argumentácia nie je poctivá, lebo fešák Dolfi je autorom aj onakvejších bonmotov a tie sú ako z klávesních brajtov. Nuž na ilustráciu aspoň nejaké:

Najhoršou rakovinou sú farári oboch vierovyznaní! Svoju odpoveď im nemôžem dať ihneď, ale všetko je zaznamenané v mojom veľkom notese. Príde deň, kedy sa s nimi zúčtujem krátkym procesom.
Vlčí brloh, 8.2.1942
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Dobre, že som nedovolil kňazom vstupovať do strany.
Berlín, 13.12.1941
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
V mladosti som bol presvedčený o jedinom riešení: chce to dynamit! Dnes viem, že sa to nedá lámať cez koleno. Cirkev musí zhniť. Musíme to dostať tak ďaleko, aby za kazateľnicou stáli len hňupi a v laviciach sedeli len staré baby. Zdravá mládež bude s nami.
Berlín, 13.12.1941
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Cirkev je v neustálom spore so slobodným bádaním. (…) Dnes sa na hodine náboženstva o 10. vyučuje stvorenie sveta podľa biblie a o 11. na hodine prírodopisu vývojová teória. Oboje si úplne odporuje. (…)
Cirkev si pomáha vysvetlením, že Bibliu je nutné chápať obrazne. Keby to človek povedal pred štyristo rokmi, upiekli by ho za sprievodu náboženských piesní.
Vodcov hlavný stan, 24.10.1941
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Títo farári! Už keď vidím tú čiernu menejcennosť prichádzať! Mozog bol daný človeku na to, aby myslel; ale akonáhle myslieť začne, takýto hnusný čierny červ ho upáli! V duchu ju vidím, klasickú, krásnu hvezdáreň na kopci Pöstlingu v Linci. Ten chrám pre bôžikov odstránim a na jeho mieste postavím tú hvezdáreň! A v budúcnosti sem budú každú nedeľu prúdiť desaťtisíce ľudí a všetci budú uchvátení veľkosťou vesmíru. Ako nadpis si viem predstaviť len: Nebesá velebia Večného! Tak vychováme ľudí k nábožnosti, ale súčasne aj proticirkevnosti, pokore.
Vodcov hlavný stan, noc z 20. na 21.2.1942
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Cirkev je neustále v spore so slobodným bádaním. (…) Veda nie je nič iné než rebrík, po ktorom stúpame nahor: s každou priečkou vidíme ďalej, ale ani veda vždy nedohliadne na koniec veci. Keď vyjde najavo, že posledné poznanie je zase len dielčím poznaním, cirkev prehlási: veď sme to od začiatku hovorili!
Vodcov hlavný stan, 24.10.1941
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Skôr či neskôr exaktná veda odhalí celú tú záležitosť [cirkev] ako škodlivú.
Vodcov hlavný stan, 14.10.1941
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Keby sme dnes cirkev odstránili násilím, ľud by začal kričať: kde je náhrada? (…) Preto teraz nepovažujem za správne vrhnúť sa do boja s cirkvou. Najlepšie je nechať kresťanstvo pomaly odumrieť. Pomalé doznievanie má v sebe niečo zmierujúceho: kresťanský dogmatizmus sa rozbije o vedu.
Vodcov hlavný stan, 14.10.1941
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Cirkev musí už dnes robiť stále viac ústupkov. Tisíce vecí sú postupne vyvracané. Čím viac sa bude cirkev upínať k svojim dogmám, tým rýchlejšie dohasne.
Vodcov hlavný stan, 14.10.1941
sk.metapedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Dal som si tú prácu a urobil som prehľad náboženských i protináboženských výrokov Hitlera. Tu si ich môžete pozrieť a nehanbite sa klikať na odkazy. Nedávam ich sem pre parádu, ale preto, aby ste hĺbali a rozširovali váš vedomostný tunel :-)
Musíte uznať, že kým ateista na Cirkev brýzgať môže, kresťan nesmie. Brýzganie na Cirkev je základnou charakterovou črtou sekulárneho humanistu. Napr. Weisenbachera, Chmelára, Pietruchovej, Trvrdého, Tomka a iných sekhumanistíkov. Tak a máme prvý styčný bod. Hitler i sekulárni humanisti patologicky nenávidia kresťanstvo, kresťanov a Cirkev. Poďme hľadať ďaľšie. Nuž sa do toho pustite:

Nacisti zrušili oslavu Vianoc. Humanisti majú ten istý cieľ.
Nacisti považovali náboženstvo za metlu ľudstva. Humanisti ho považujú za ópium ľudstva.Aké podobné!
Nacisti pohŕdlali kresťanskými princípmi rovnosti a súcitu. Podľa nich to bol prejav slabošstva. Je to priam ukážkový darwinizmus, ktorý uznávajú aj humanisti.
Nacisti zaviedli interupcie. Tu si našli spoločnú reč s humanistami dneška.
Nacisti zaviedli odluku Cirkvi od štátu. Aj humanistom sa tento počin pozdáva.
Nacisti považovali kresťanstvo za výmysel židov, ktorý mal oslabiť Rímsku ríšu. S týmto názorom sa stretáme aj u humanistov.
Nacisti tvrdili,že kresťanstvo je náboženstvom leda tak pre otrokov. Dnešní humanisti zastávajú ten istý názor.
Nacisti usilovali o zatknutie pápeža. Humanisti na čele s Dawkinsom chcú dosiahnuť to isté.
Nacisti tvrdili, že sú stúpencami vedy. Humanisti tvrdia to isté.
Nacisti tvrdili, že budujú nový spoločenský poriadok. Humanistom ide tiež o zmenu spoločenského poriadku.
Nacisti mali za cieľ sekulárne školstvo. Humanisti tiež.
Nacisti nahrádzali kresťanské sviatky sekulárnymi. Aj humanisti to robia.
Nacisti hľadali inšpiráciu v antike. Aj humanisti sú antikou posadnutí.
Nacisti rozpútali mediálnu kampaň proti RKC pre údajnú pedofíliu v kňazstve.Vďaka našim humanistom sme to zažili vlani.
Nacistom išlo o zničenie kresťanstva.O to ide aj humanistom.
Nacisti tvrdili, že katolícke kňazstvo je morálne skazené. To tvrdia predsa tiež aj humanisti.
Nacisti boli posadnutí evolúciou. Humanisti tiež.
Nacisti zbožňovali Darwina.(Bez darwinizmu by nacizmus zrejme ani nevznikol). Darwinizmus je filozofickým odôvodnením aj pre humanizmus.
Pre nacizmus bola typickým znakom túžba ovládnuť svet a vymaniť ho spod vplyvu kresťanstva. To isté tvrdia aj humanisti.
Nepriateľstvo voči kresťanstvu nacizmus aj humanizmus dôsledne maskujú. Pre obe sú však dôležitým rozlišovacím znakom.
Nacizmus sa obracal k pohanstvu. To robí aj humanizmus. Obe ideológie vyzdvihujú antický vzor dokonalosti.
Nacizmus nerešpektoval výhradu svedomia jednotlivca. Tá je neprijateľná aj pre humanizmus.
Nacizmus i humanizmus majú mesiášske ambície. (Chcú zachrániť svet od povier a kresťanstva).
Nacisti i humanisti obdivujú filozofiu Nietzscheho.
Nacisti presadzovali teoriu o nadčloveku. Humanisti sa nevzpierajú myšlienkam uzákonenia incestných vzťahov a dekriminalizácie incestu ako takého,z ktorých by mohol byť vyšľachtený nový dokonalejší človek (darwinizmus).
Nacisti podporovali myšlienky voľného (neviazaného) sexu. Ako humanisti.
Nacisti odstraňovali kríže zo škôl a ničili ich. Ach, tá podoba s dnešnými humanistami!

Vydesení sekulárni humanisti sa v tejto chvíli vrhajú na Wikipédiu a citujú z nej nenávistné výroky o humanizme tak, ako sa dochovali a sú mu pripisované. Napr. tento:

Príroda nás vždy učí, že sa riadi princípom výberu: že víťazstvo patrí silným a slabí musia ísť k stene. Čo nás učí, sa nám môže zdať kruté, pretože sa to týka nás osobne alebo sme boli vychovaní k ignorancii jej zákonov, ale je to napriek tomu potrebné, ak chceme dosiahnuť vyšší stupeň žitia. Príroda nevie nič o pohnútkach humanizmu, ktorý hovorí, že slabé musí byť za každú cenu ochraňované a zachované aj na úkor silných. Príroda nevidí pre slabosť nijaké ospravedlňujúce dôvody, naopak, slabosť si zaslúži odvrhnutie.
Hitler v roku 1944 skupine kadetov

Musím však schladiť pánov bez vyznania. Určite v týchto tropických horúčavách to bude ako očistec. Pán Hitler nemal na mysli sekulárny humanizmus (zbavený ľudskosti) tak, ako ste si ho prekrútili a predefinovali. Hitler hovoril o skutočnom humanizme, humanizme kresťanskom, ktorý nepotrebuje prívlastky. O ľudskosti. Nezištnej pomoci núdznym.
Sekulárni humanisti podobne ako nacisti zahadzujú tézy Veľkej francúzskej revolúcie o rovnosti a bratstve. Kresťanofóbni sekulárny humanista Adam Roman v článku Prečo nezakázať potraty tvrdí:

Niekto to už raz musí povedať jasne, zreteľne a nahlas: nie sme si rovní! Falošná romantická predstava o rovnosti ľudí narobila už veľa škody a treba sa s ňou už konečne raz vyrovnať.

Podobne aj iný sekulárny humanista, ktorý rád JB na AZR tvoriacu niekoľko desiatok charitatívnych organizácií pomáhajúcich v núdzi vyhlasuje, že

Tvrdím, že je nezmysel povedať, že každý život má presne rovnakú hodnotu.

Nie sú to len výroky mienkotvorných sekulárnych humanistov o rovnosti hodnôt života, ktoré tak pripomínajú vyjadrenia národných socialistov. Sú to desivé úvahy akokeby vystrihnuté z programových téz NSDAP. Lekárka Minerva navrhuje zaviesť potraty detí aj po narodení, predseda SOĽ Štefan Sládeček a organizátor petície k téme odluky volá po zavedení nútených sterilizácií na Slovensku pre nezamestnaných…

Sekulárny humanizmus a národný socializmus spája až príliš mnoho styčných plôch. Toľko, že je oprávnená obava o mier v Európe. Akokeby sa dejiny opakovali. Len ten národný socializmus sa premenil na socializmus sexuálny. Ak sa spoločné znaky zhodujú, potom aj úvahy o redefinovaní nacistu Hitlera na sekulárneho humanistu nie sú neopodstatnené. Ako sa vám to páči, kamaráti so šarlátovým áčkom?
Ateisti hľadajúci rýchly úder pod pás môžu tvrdiť, že Hitler bol kresťan; podobne kresťania hľadajúci rýchle lacný spôsob ako za každú cenu “vyhrať” budú tvrdiť, že bol ateista. A viete čo? Hitler bol vegetarián! Ó, tí zlí vegetariáni! Taktiež odporúčal, aby rodičia dávali svojim deťom piť mlieko namiesto piva a začal prvú kampaň proti fajčeniu cigariet. (Takže podľa tohto typu “alogického uvažovania”, ktoré sa používa pri týchto argumentoch, ak ste skutočne proti Hitlerovi, mali by ste tuho fajčiť a dávať svojmu dieťaťu pivo!) Ešte lepšie, dajte si pozor, keďže taktiež dýchal kyslík!
Inými slovami, skutočne záleží na tom, či Hitler bol ateista alebo kresťan či nejaký iný veriaci? Len preto, že niekto možno zastával konkrétny svetonázor(spolu s ďalšími názormi) to z neho nerobí hovorcu tohto náhľadu alebo dokonca vzdialeného predstaviteľa iných, ktorí zastávajú tento názor. Nezáleží na tom, ako sa vykresľuje jeho šialenosť, stále bol stelesneným zlom.
K tejto téme sa podelím ešte s jedným citátom. Tento znovu pochádza od Davida Gehriga:
“Ušetrime si rétorické porovnania k Hitlerovi a nacistom pre tých, ktorí si to skutočne zaslúžia–nenávistné skupiny, ktoré sa pyšne zaštiťujú nacistami a ‘revizionisti Holocaustu’, ktorí by chceli odsunúť do ríše fantázie Hitlerove genocídne zločiny”.

Bohužiaľ podhubie sekulárneho humanizmu vytvára podmienky na vznik takýchto nenávistných skupín. Obava o mier v Európe je oprávnená a pokiaľ si to naši sekulárni bratia neuvedomia, premení sa na skutočnosť. Stačí zatiaľ málo – dištancovať sa od nenávistných sekulárnych zoskupení, ako je napríklad IĽP Weisenbachera, ktorý verejne vyzýva na vojnu proti kresťanom. Či politické strany založené na nenávisti voči kresťanom – SOĽ, SaS alebo SKOK.

V článku sú použité aj úryvky z textu majiteľa blogu Katkryptolog

Za článok môžete zahlasovať tu: vybrali.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Sloven muž
   8. 7. 2015, 10:11 avatar
áno, všetko dodnes nesie jednú pečať...zlo...odeté stále do iného rúcha baránka....


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 12:38 avatar
Hitler veril v boha, bol veriaci, nábožný, a týmto je vyvrátený tvoj blud o Hitlerovi.
Súhlasí Karola, Kasafran, fajer


61.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:11 avatar
Ty tiež si expert na táraniny o Hitlerovi. Hitler veril v boha, rovnako ako ty veríš v boha, rovnako ako o sebe tvrdí TvojOponent, že verí v boha.
Súhlasí Karola, fajer


80.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:30 avatar
Kde vidíš kotrmelec? Ty aj priamku vidíš ako krivku, tak čo už s tebou. 


83.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:35 avatar
Cituj ma! A uveď opravu, čiže pravdivú informáciu.


102.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 00:25 avatar
Fotoon....to by sa dalo aj o tebe povedať,že veríš v akúsi trojjedinú prozreteľnosť.
A aj o mnohých iných. Ved ak niekto zabije iného kresťana ,len preto,že má iný názor,tak nemôže byť kresťan.
Dá sa to i správne pomenovať,ako to urobil Gisévius v kapitole:"Diabolos ex machina".....str.31...
Aj na ňom sa potvrdzuje fakt,a to veľmi rukolapne,že satan dáva silu "divému zvieraťu",...politickým prvkom,vládcom.
Doporučujem prečítať dané knihy.


82.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

Karola žena
   9. 7. 2015, 00:37 avatar
6Q1,..ty si tiež radšej preštuduj veci oklo jeho osoby,...si neznalý veci.


106.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

fajer
   9. 7. 2015, 05:48 avatar
Tomas
júl 7, 2015 o 2:07 pm
Ach, kde zacat. Ale som rad ze si to tu tak pekne po kope spisal, aspon sa na to da po kope odpovedat, a uz sa k tym istym starym vyvratenim argumentom nebudeme musiet vracat.

1, 2, 27, 28: Evolucia: v prvom rade, evolucia nie je nahodny proces. Nahodne mutacie maju dolezitu ulohu, ale prirodzeny vyber je absolutne nenahodny proces. Jedince, ktore vdaka nahodnym mutaciam maju lepsie vlastnosti, maju viac a zivotaschopnejsich potomkov, pre to sa lepsie vlastnosti v populacii mnozia. Nie je v tom ziadne kuzlo, dokonca taky proces si moze naprogramovat kazdy priemerny programator a pozorovat ako sa prirodzenym vyberom a nahodnymi mutaciami postupne zlepsuju vlastnosti jedincov.

Druha vec, clovek nepochadza z opice, ale clovek a opica maju blizkeho spolocneho predka (ktory sa podla nasich standardov viac podoba na opicu ako na cloveka).

O evolucii treba samozrejme pochybovat ako o vsetkom ostatnom, lenze sucastou pochybovania je aj to ze sa to snazim pochopit. Ty si ukazal ze si nepochopil ani len zaklady evolucie, kedze si myslis ze je to nahodny proces a ludia pochadzaju z opice, mozno preto ti nedava az taky zmysel. Ale teraz to uz vies, ak nie tak sa to doucis a nabuduce uz nebudes tvrdit nezmysli o opiciach

Osobne si nemyslim ze evolucia je v rozpore s vierou v boha, preco by boh nemohol konat prostrednictvom evolucie? Ani papez s tym nemam problem.

3: jezis nie je neziva chemikalia, pre to akekolvek porovnanie nedava zmysel. Klamstvo, podvod a hlupost, vysvetluju zmrtvych vstanie ovela jednoduchsie ako bozia sila. Na svete je vela potvrdenych klamarov, hlupakov a podvodnikov (a som si isty ze aj v jezisovich casoch boli) a ziadne potvrdene bozie zasiahnutia (alebo ak hej, tka urcite menej). Pre to, ak by som si mal vsadit, tak si vsadim na klamsto, podvod a hlupost.

4: Ak existuje boh, tak nebude odmenovat ludi co v neho veria z vypocitavosti a snazia sa obabrat system. Skor odmeni ludi co pouzivaju bozi dar – rozum, pre to bude istejsia stavka uprimne neverit ako verit z dovodu lepsieho ocakavaneho vynosu.

5, 23, 24: Neexistencia niecoho sa vacsinov nedokazuje. Pre to su tam tie kadeake baby jagy a jednorozsci a spagetove monstra, ako ukazka toho ze je nezmyselne pytat od niekoho dokaz o neexistencii niecoho. ak ale ti niekto povie ze baba jaga ti odkazuje aby si jej dal peniaze, inac ta zmeni na zabu, tak je celkom rozumne si pytat dokaz o existencii takej baby jagy s takymi schopnostami. Snad teda uz chapes preco je dokaz o neexistencii nezmysleny a dokaz o existencii uzitocny a uz sa na to v buducnosti nebudes pytat.

8: Matka tereza bola hlavne svina en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk tak isto ako pedofilny knazi. Pedofilny knazi su zlyhania jednotlivcov, ale cirkev ako institucia ich kryla a vyhrazala sa obetiam a nechavala pedofilov v sluzbe aby mohli dalej zneuzivat deti. Preto su slusni ludia nahnevany nie len na knazov ale aj na cirkev co im pomahala znasilnovat deti. Bez ohladu na vieru, toto by malo hnevat kazdeho cloveka

9: som iba sklamany tym ked si krestania vyberaju casti biblie podla toho co sa im hodi a ostatne ani len necitaju. Napriklad su proti homosexualite, ale uz im nevadi jest musle, alebo mat na sebe oblecenie s roznych vlakien a ani do kamenovania sa im moc nechce.

18: Ano nelisia, sice tie nazvy nepouzivam, ale mozno zacnem.

20, 35: Hitler bol krestan, ku krestanstvu sa hlasi v Mein Kampf a vo svojich prejavoch sa casto odvolava na boha. Pri nastupe Hitlera bola vacsina nemecka krestanskeho. A viera v boha bola oficialne uznavana nacismom a nacsticka armada mala na uniforme “Boh je s nami” cdn.ebaumsworld.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Papez + Papez zehnal nacistickym vojakom, a vatikan je samostatny stat vdaka Musolinimu. Nic z toho nie je tajomstvo, je to normalne aj na wiki. Vsak aj u nas bol na cele nacistickeho statu knaz.

To samozrejme ale nic o hodnote krestanstva nedokazuje, tak isto ako komunizmus neokazuje nic o hodnote ateizmu. Co sa tyka inkvizicie, tak tam to oni robili v mene boha, Stalin v mene ateizmu nic nerobil, on to robil v mene strany, alebo coho uz, co je podla mna vyrazny rozdiel.

31: pravopis nie je argument. Ale tak boh hocijaky – Zeus, Mars, Apolon, Spagetove monstrum, sa pise s b, a ak myslime boha krestanskeho, tak sa zvykne pisat s B. Podobne ako mesiac a Mesiac. To co okolo nas obieha je mesiac a vola sa Mesiac. Teda boh je vzdy spravne, lebo aj Boh je boh. Casto sa stava ze ateista pise o viere v boha, a je teda jedno ci je to viera v Boha alebo nejakeho ineho boha. Boha!

21: Ak nieco nie je, tak sa ani neda urazit predsa.

33: Nie nie su. A klamat sa nema, pojdes za to do pekla!

Ostatne body su viacmenej hluposti, nie je preco sa k nim vyjadrovat, ale ak by bol dopyt tak sa vyjadrim aj k nim.

Aby som to zhrnul: uz nespominat nahodu, opice a Hitlera, doucit sa zakladne vedecke a historicke veci a neklamat!


136.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 09:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 7. 2015, 12:41 avatar
s ľuďmi sa netreba hádať a šíriť témy, ktoré smerujú k hádke, správne a efektívnejšie je skôr šíriť pokoj a lásku, prípadne požehnávať(aj kvôli svojmu pokoju a pokoju pre svet)
Súhlasí mnemosyn


5.
označiť príspevok

sta2rky muž
   8. 7. 2015, 13:29 avatar
Pán Hitler bol možno v “civile” celkom príjemný človek, ale ako získal postavenie, moc, zbrane, stal sa z neho, jeho rozhodnutiami, masový vrah. Ako sa prezentoval, katolík či ako sekulárny humanista, nie je rozhodujúce, rovnako ako tí čo nariadili a realizovali vojnu v Kórei, Vietname, Kambodži, Východnom Timore, Afganistane, Juhoslávii, Kuvajte, Iraku, Líbyi, Sýrii, Ukrajine. Zdá sa, že svetonázor v tomto nie je rozhodujúci. Veď, na jednej strane RKC je proti plánovanému rodičovstvu a potratom a na druhej strane rovnakú kampaň nerobí proti nezmyselným vojnám, kde masovo zomierajú mladý ľudia s ďaleko rozvinutejším vedomím ako majú embryá. Ale to neznamená, že som za zásadné zabíjanie zdravých embryí, len poukazujem na farizejstvo RKC. Podľa svetonázoru, podľa toho aké kto náboženstvo vyznáva, sa nedá relevantne posúdiť aký je kto človek. Sekulárni humanisti napr. uznávajú aj situačnú morálku v záujme spoločenského dobra, ak táto nikoho neohrozuje, nikomu neškodí. Okrem toho že náboženstvá hlásajú ničím neoverené bludy, podobne ako sekularisti využívajú veľmi hojne milosrdnú lož aj v osudových záležitostiach


105.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 00:47 avatar
Starky....v mnohom súhlasím. Tak nejak ho definujú mnohí autori,...teda ,že mal na prvý pohľad postoj "milého,príjemného človeka".
Tu ma napadla aj citácia Josephusa Flávia,ktorí opisuje tak nejak aj náboženských vodcov Izraela,ktorí ale zabili Ježiša.
Samozrejme,Kristus odhalil ich pretvárku,formálnosť a označil ich za pokrytcov. A v tomto duchu vidím aj Hitlera.
Navonok bol iný,ale v skutočnosti bol niekto,kto naozaj bol masový vrah a pokrytec.


6.
označiť príspevok

sta2rky muž
   8. 7. 2015, 13:35 avatar
V rámci všeobecného dobra by som z mnohými názormi vyslovenými proti náboženstvám, ich predstaviteľom, činnosti, uvedenými v tvojom texte, celkom súhlasil.


13.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 15:58 avatar
T.O. uviedol totálne skreslené fakta..., jediné čo sa zakladá na de facto pravde, že bol vegetarián...a to len preto, lebo mal zdrav. problémy.


7.
označiť príspevok

asmodei muž
   8. 7. 2015, 14:33 avatar
"Prízvukujem, že vierovyznaním je aj ateizmus. Teda človek bez vierovyznania nie je ateista, aj ateista má vieru, vieru v neexistenciu božstiev. Vierovyznanie ateistu je nenáboženské. Je protiboženské. Ale stále je vierou." Ak je ateizmus nabozenstvo tak vypnuta telka je televizny program a plesatost je farbou vlasov.

Nie vsetci ateisti su humanisti, tym je povedane vsetko.


8.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 14:37 avatar
Si zabil....s tou plešatosťou....sa smejem....   


9.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 14:39 avatar
K Adolfovi sa vyjadrovať nebudem.Bol to pošahaný,dementný,degenerovaný kretén.


11.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 15:52 avatar
noo..až taký pošahaný degenerovaný kretén nebol.., ten muž vedel.


12.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 15:55 avatar
tak vedel sfanatizovať masy,ponúkol ľuďom východisko,keď bolo Nemecko v hlbokej hospodárskej kríze.Ale podľa mňa to bol pošahaný degenerovaný kretén...


18.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 16:16 avatar
nebol...ono má dlhé hitoricko -politické pozadie..)


19.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 16:18 avatar
Dobre,tvoj názor.Sa tu hádam nebudeme doťahovať,či bol,alebo nebol....bol to krpatý megaloman...


10.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 15:49 avatar
A.H. nebol sek.hum. !! ...bol kresťan !!!!
"" Oponent , totálne zavádzajúce fakta, a ešte tieto skresklené, prekrútené fakta a názory šíriš po nete ako blázon. Normálne ma to štve. pretože zámerne si prispôsobuieš nacistickú historiu, ..asi neovldáaš túto vojnovú a povojnpovú historiu tretej ríše.

Čo sa týka odstavca , že nacisti zrušili oslavu Vianoc... Vidíš ..pre neznalých to ozaj vyznie ako keby nacisti zrušili Vianoce a ty ovplyvňješ názor a vedomie iných,...takže aby sme sa rozumeli - to čo pôíše, celá téma je účelový KLAM !!. ako j tie VIanoce. Skutočnosť bola taká, že nacisti ani sám Hitler nezrušil Vianoce, ...Vianoce mal dokonca rád...)..akle to yb sui si musel preštudiovať poriadne celú historiu aby si uveril že ozaj mal rýd Vianoce, dokonca aj pohľadnice na Vianoce posielal, aj keď so svojim portrétom..ale poblahoželal.
tu
img.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


38.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 22:53 avatar
:D kde tam vidíš kresťanský symbol? Posolstvo tej pohľadnice je: Ja som váš spasiteľ, ja som váš vodca!


14.
označiť príspevok

karas muž
   8. 7. 2015, 16:05 avatar
Hitler bol krestan.katolik. Sam seba povazoval za Bohom vyvoleneho, aby v Europe urobil poriadok. Zvachce o tom v Mein Kampf.
A nemozem si pomoct, pripomina mi Fotona. :-)))))
Ostatne, vypotene krakoranie TO nema vyznam komentovat.


15.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 16:08 avatar
No však hovorím,že bol pošahanček....som čítala,že jeho muterka chcela ísť s ním na interupciu....mala to spraviť....svet by jej bol vďačný...teda asi nie,lebo by sa debko nenarodil.Myslela som to skôr obrazne.V dectve ho isto šikanovali,lebo bol malý a cintľavý,nevedel ani steny poriadne natierať,tak sa chcel pomstiť za všetko všetkým.Sociopat...


16.
označiť príspevok

karas muž
   8. 7. 2015, 16:13 avatar
Steny nie, ale namaloval par zaujimavych obrazkov. Skoda, ze pri tom nezosta. :-) Asi to bola bozia vola. ;-))
Súhlasí Karola


17.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 16:16 avatar
Ale však nebol vyučený maliar?
A som videla jeho životopisný film,tie obrazy nevedel nijako predať.Až nakoniec jeden kúpila jeho frajerka,sa mi zdá.


20.
označiť príspevok

karas muž
   8. 7. 2015, 16:20 avatar
Nie zeby som ho porovnaval s Van Goghom. To, bozechran :-))) Ale, ani ten toho za svoj zivot vela nepredal. :-)
Súhlasí Karola


22.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 16:22 avatar
No...ale ak by som si mala vybrať,koho prťatý obrázok by som chcela mať doma....alebo myslíš,ža ak by Dolfi ostal pri maľovaní,tak by sa dnes draho predával?


24.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 16:23 avatar
práve o to m pôíšem Lanvinke, sorry nevšimla som si tvoj koment karas..)


21.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 16:22 avatar
A.H. talent mal, ..asi sa prekvapíš jeho diela - maľby, kresby, majú istú hodnotu, boli v kaucii na dračku a vykúpené za nehorázne peniaze,.. dokonca má dodnes svojich zberateľov..)

a že nevedel svoje obrazy predať ?.. ani nemohol, pretože v tej dobe "letelo iný štyl prejavu"..a ako som čítala, umenie, obrazy skupovali židia a jednoducho jeho obrazy ich neoslovili. ..to je ako V.V. Googh, tiež za celý svoj život predal jeden ejdiný obraz, ..a pos mrti jeho diela mali nevyčisliteľnú hodnoltu...takže asi tak, ono to chce trochu poznať aj toho pozadie Lanvinka vieš -..)


23.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 16:23 avatar
* V.v. Gogh


25.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 16:24 avatar
No a nemyslíš si,že sa predávajú dobre len preto,že ich maľoval Hitler a nie pre ich umeleckú hodnotu,alebo krásu?
Súhlasí Lemmy


31.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 16:41 avatar
Lanvin , dnes jedno s druhým , každopádne talent mal.., ako sa ty rozumieš umeniu..na umeleckú školu hio neprijali nie pre talent ale predložené prácve nemali život..boli bez postáv prevažne.. odporučili mu architektúru, niečo v tomto vytvoril a bolo to komisiou ohodnotené ako nadčasové dielo.....čítaj tu..
beo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

beo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


32.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 16:48 avatar
karola,mne je jedno,či ho ty uznávaš ako "umelca"To je tvoj názor.Pre mňa to bol obyčajný psychopatický zakomplexovaný zmrd.A nie,nie som nejaký kunshistorik a umenie ani neštudujem.A nebudem dobrovoľne nič čítať o Dolfíkovi.Takže tvoje.....čítaj tu....je pre mňa nepodstatný pokyn.lebo to čítať nebudem.Ak ty obdivuješ jeho diela,tak o.k.,ale nepresvedčuj ma o jeho "umeleckej genialite".


34.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 16:53 avatar
Lanvinka ..nepreháňaj,.......nikde nepíšem ani ťa nepresviedčam o jeho umeleckej genialite, pretože tá tam nebola..opakujem že TALENT mal a toť vsjo.
Súhlasí Mirante


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 16:27 avatar
Karola, ale nie preto je záujem o jeho obrazy, že majú umeleckú hodnotu, ale preto, že autorom je Hitler. Nie ako nadaný maliar, ale ako strojca vojny, diktátor.
Súhlasí LANVIN


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 16:28 avatar
Keby tie obrazy namaľoval Ferko Púčik, tak tie obrazy majú nulovú hodnotu (veľmi nízku, brak).
Súhlasí LANVIN


28.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 16:30 avatar
No však to tvrdím aj ja....ak by ostal maliarom,dnes po ňom ani pes neštekne.A živil sa aj maľovaním pohľadníc.
Maximálne možno nejaký zberateľ gýčov...podobne ako obrazy typu ručiaci jeleň pred horským vodopádom...   
Súhlasí Lemmy


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 16:32 avatar
Áno, preto som ti dal súhlas.


30.
označiť príspevok

LANVIN žena
   8. 7. 2015, 16:32 avatar
Aj ja tebe...   
Súhlasí Lemmy


35.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 16:58 avatar
Lemmy mne jedno čo si myslte, ..isteže aj meno robí veľa...a kunshitorici niektoré jeho diela považujú za dobré.., hlavne tie, ktoré sú s archietktúrou, mal zmysel pre popisný detail..
tu
beo.sk
Súhlasí Mirante


41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 23:06 avatar
Karola, no tak, nebuď labuť. A neber vážne tie táraniny o "kunshitorici".


44.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 23:14 avatar
prečo yb som to nebrala vážne, ? ..lebo je to A.H. ?? ..som od fachu , takže si viem na to vytvoriť názor trochu iný ako ho máte vy, ..nie som ovplyvnená kunshistorikmi.. tak sa chviíľu odosobni a neser ma nezmyselnými vyjadreniami !


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 23:33 avatar
Prečo? Pretože nenájdeš žiadnych serióznych "kunshitorici".


45.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 23:16 avatar
41, a mimochodom, na čo sa ma snažíš týmto decimovať ?


33.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 16:51 avatar
ešte pre T.OPONENTA...
Magazín LIFE uverejnil legendárne fotografie, na ktorých najobávanejší vodca v histórii hostí na Vianoce stovky svojich verných dôstojníkov.

adam.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


36.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 22:50 avatar
Kde tam vidíte betlehem alebo kríž?


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 22:53 avatar
A ty si kde videl betlehem alebo kríž u veľmi mnohých kresťanov na Slovensku? Preháňaš s naivnými otázkami.


39.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 22:58 avatar
Si veľmi podráždený, Lemmy. nepoukazujem na podobnosti hitlerizmu (nacizmus nie je správny výraz na to, čo bolo v sekulárnom Nemecku) aby som stigmatizoval sekhumanistov, ale preto, aby som cez tieto podobnosti poukazoval na rovnaký vývoj smerujúci k rovnakej apokalypse.

Sekulárni humanisti neslávia kresťanské Vianoce, ale slnovrat a pripomínajú si nanajvýš pohanské kulty antiky.

Citujem z toho textu:
Hoci sa vodca nacistického Nemecka nikdy nevzdal kresťanských Vianoc, aj tento sviatok si upravil k svojim predstavám. Veril, že v tisícročnej histórii ríše nemala viera pevné miesto a tak nahradil postavu Svätého Mikuláša severským bohom Odinom. Počas obdobia v ostatnom kresťanskom svete známeho ako Vianoce tak nacistické Nemecko slávilo „zimný slnovrat“.

Podobnosť až desivá. Prepáč, ale to sú fakty, nie démonizácia.


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 23:04 avatar
Prečo opäť trepeš nezmysly? Kde vidíš u mňa podráždenosť. Nenamýšľaj si!      

Poukazujem na tvoje hlúpe otázky.


42.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 23:09 avatar
Slovo "hlúpe" je v kontexte urážka, nedôstojný verbálny prejav naznačujúci, že si podráždený.
Nakoniec si sám kedysi napísal, že vždy, keď odo mňa čítaš o sekulárnom humanistovi Hitlerovi, otvára sa Ti nožík vo vrecku
A táto téme je o tom )


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 23:32 avatar
Nie som podráždený. Len poukazujem na to, aký si hlupák. Čo keby si občas použil rozum? Snaž sa rozmýšľať, uvažuj! Ty si naivne namýšľaš, že v období nacizmu boli kostoly prázdne? Ľudia chodili na Vianoce na bohoslužby, takže prestaň tárať nezmysly s hlúpymi otázkami, či počas Vianoc mali betlehem a kríž. Chápeš, čo ti vysvetľujem?

Ako môžeš táraš taký veľký nezmysel o človeku, ktorý verí, že boh je, že je sekulárny humanista. Ty si vážne hlupák. Nedokážeš si dať ani dve dokopy.


50.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 23:46 avatar
Nemecko bolo kresťanský štát a Hitler bol sekulárny politik v kresťanskom štáte. Nadávkami ani urážkami u mňa nepochodíš. Hitler smeroval spoločnosť k odmietnutiu kresťanských vianoc. Kresťanský kríž nahradil hákovým Ježiša sebou samým.


52.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 23:50 avatar
To je tvoj problém, že sa urážaš, ak ťa pomenujem správne.

Sekulárni politici sú aj kresťania na Slovensku. Je totiž málo sekulárnych politikov z radov nekresťanov. Takže tento tvoj argument je zbytočný. Ale myslím, že si tak reagoval teraz preto, lebo už pomaly začínaš chápať, že o Hitlerovi píšeš nezmysly, a teraz sa snažíš sám seba korigovať. Len tak ďalej, vidíš sám, že ak začneš používať rozum, hneď ti je lepšie. 


54.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 23:52 avatar
Nič si nepochopil :-)


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 23:54 avatar
Naopak, viem veľmi dobre, že trepeš nezmysly. To len ty nedokážeš pochopiť, keď ti niekto dobre radí.


43.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 7. 2015, 23:09 avatar
36,..T.O: už sa "trepeš " ako ryba na suchu,..ty si videl na podnikovej oslave Vianoc, kríž alebo betlehem ?
Vychádzam z toho, že si v téme uviedol z nejakého zdroja, že ZRUŠIL" Vinaoce, čo yvznie úplne inak., plus a iné nezmysly, len aby to tebe nahrávalo že A.H. bol humanista. To, že oslavoval slnovrat, má iné pozadie, ale neznamená to, že by Vianoce ako také zrušil..i pravoslávni majú Vianoce v iný deň ako ju nás. ale to neznamená že nie sú veriaci a že neslávia Vianoce.
zdá s Oponent že už nevieš kuidy kam,..proste A.H. nebol humanista a prestaň po nete širiť nezmysly...hlavne ak čerpáš zo zavádzajúcich zdrojov...a nepoznáš sám historiu o A.H. a tretej ríši.
Súhlasí Lemmy


48.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 23:43 avatar
Skôr vidím u Teba, že gúľaš očami ako pečená treska. Hitlera nikde nevidím pri kríži a bethleme ako sysmboloch Vianoc. Vidím len sekulárne symboly.
twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Kde sú tie dôkazy o kresťanských Vianociach Hitlera?

Neuveríte, pokiaľ svoje ruky do boku Krista nevložíte.
Tu vám ponúkam text od agnostika: www.bede.org.uk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 7. 2015, 23:45 avatar
Ono je faktom,že Hitler hral na dve strany. Istým spôsobom využil náboženstvo pre svoje ciele,a istým spôsobom veril v Boha. Ved,ak by tak nebolo,aký význam by pre neho mal nápis na prackách opaskov:"Gott mit uns"?
Je faktom,že "celebroval v kostole" a aj jeho viera v 1000-ročnú ríšu,má svoj odraz v kresťanstve. Samozrejme,jeho chápanie kresťanstva,bolo úplne démonické,preexponované./diabolos ex machina,Gisévius/,tak ako je aj samotné učenie a správanie RKC v jej histórií.
A kríž bol všade,...ale ten ich,zalomený/svastický/
Ono je historickým mementom i skutočnosť,že jeho démonským víziam podľahol takmer celý,vzdelaný,"kresťanský" národ.
K čomu je potom také "kresťanstvo" ked nezabránilo tak veľkému zlu?


51.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 23:48 avatar
Je naša armáda komunistická, ak majú naši vojaci na prackách 5 cípu hviezdu?

Gott mit uns je téma, ktorej som sa podrobne venoval
sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 7. 2015, 23:53 avatar
Opäť trepeš z cesty. Shagara správne poznamenal fakt, že na opaskoch mali napísané: Boh s nami! To je holá pravda.

Je to už len tvoj chybný mentálny (nelogický) úsudok, že na to nadväzuješ s komunistickou armádou. Neovládaš logiku, preto aj kladieš hlúpe otázky.


70.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 00:23 avatar
55 ak pri našej armáde popieraš nasmerovanie na komunizmus napriek tomu, že na prackách majú vojaci hviezdu z minulého režimu ako symbol komunizmu, prečo by si tú istú logiku nemohol použiť aj na zdôvodnenie nápisu na nemeckých prackách pochádzajúci tuším ešte od čias Bismarka (nehádam sa)


72.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:25 avatar
Netáraj, nič nepopieram, len ti radím, aby si rozmýšľal, aby si používal rozum. Keby mali problém s vierou v boha, tak by nedovolili mať na opasku ten nápis.


88.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 00:03 avatar
Dávam do pozornosti aj knihu od Gisieviusa-Adolf Hitler I,II....tam sa o tom viac píše. A môžem z nej aj citovať.


53.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 7. 2015, 23:51 avatar
Daj si inú otázku - aký by bol vývoj, ak by v Nemecku nebolo kresťanstvo?
Kresťania uverili sekulárnym cieľom Hitlera, predovšetkým tá časť kresťanov, s ktorými ateisti radi spolupracujú - protestanti. Nemecko bolo z veľkej časti evanjelickou krajinou a tí v snahe po modernizme podporovali Hitlera. Rovnako ako sú dnes zmanipulovateľný pre liberalizmus


59.
označiť príspevok

Karola žena
   9. 7. 2015, 00:04 avatar
53,... ty Oponent si polož otázku,..prečo A.H. dal židom Š A N C U aby konvertovali na kresťanskú vieru ? ..
Súhlasí Lemmy


66.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 00:17 avatar
Neviem o tom. Nemeckí židia sa nemohli zachrániť tým, že prijmú kresťanstvo. Holokaust bol postavený na darwinizme, zničení nie židov s malým ž, ale s veľkým Ž. Toto delenie, ktoré si paradoxne osvojili žŽidia, sa zaviedlo za Hitlera.
Krstenie židov mohlo zachrániť židov v Taliansku alebo chorvátsku, kde nacionalizmus a nacizmus mal náboženský rozmer, ale v Nemecku nie.
Pápež vyzýval, aby boli židia krstený a súčasne aby sa to bralo ako dočasný akt milosrdenstva...


85.
označiť príspevok

Karola žena
   9. 7. 2015, 00:32 avatar
66,..ani o tom vedieť nemôžeš, bo nepoznáš historiu a vojnové ejiny!!! ..to je čo, predsa A.H. dal šancu židom konvertovať na kresťanskú vieru a mali na to 3 mesiace, ..kto konvertoval, mal v podstate "priepustku": ..)
tak na čo sa serieš do A.H. keď o ňom NIČ nevieš ???!!!!!
..v týchot veciacih..niečo hlásaš, ale základy v tom nemáš, ..chýbajú ti historické vedomosti.., a už sa naozaj nedáš čítať..a zakázala by som ti vôbec zverejňovať tieto nezmysly, ktorými sa snažíš vplývať na neznalých ľudí..

Veril Hitler v Boha? Hlboko. Nazýval všemohúceho Boha pánom všetkého čo je známe i neznáme.

Propaganda Hitlera zobrazuje ako ateistu, ale on ním nebol. Opovrhoval pokryteckým a materialistickým klérom , ale v tom nebol sám. Veril v nutnosť noriem a teologických dogmát, bez nich, ako opakovane hovoril, by sa celá kresťanská cirkev rozsypala. Tieto dogmatá sa zrážali s inteligenciou, ale on taktiež vedel, že j pre ľudskú myseľ ťažké obsiahnuť všetky problémy stvorenia, jeho neobmedzený rozsah a dych berúci krásu. Vedel, že každý človek má duchovné potreby.

rodobrana.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


132.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 05:55 avatar
Máš pravdu v tom, že je veľa vecí, ktoré neviem a preto sa zúčastňujem týchto debát, aby som sa niečo dozvedel.
Prenasledovaniu Židov, ktoré bolo právne podložené, predchádzali právne úpravy zákonov. V Nemecku aj jemu spriatelených štátov, vrátane Slovenského štátu.

V roku 1939 náš štát schváli zákon, v ktorom sa píše, citujem:
Vymedzenie pojmu žida.
§ 1.
(1) Za žida sa pokladá bez ohľadu na pohlavie a štátnu príslušnosť:
1. kto je, alebo bol izraelitského vierovyznania, i keď po 30. októbri 1918 prestúpil na
niektorú kresťanskú vieru,
2. kto je, alebo bol bez konfesie a pochádza aspoň z jedného rodiča izraelitského
vierovyznania,
3. kto pochádza z osoby, uvedenej pod bodmi 1 alebo 2, (vyjmúc takého potomka,
ktorý sám prestúpil na niektorú kresťanskú vieru pred 30. októbrom 1918),
4. kto uzavrel po dni účinnosti tohto nariadenia manželstvo s osobou, uvedenou pod
bodmi 1 až 3, po dobu trvania tohto manželstva,
5. kto po dni účinností tohto nariadenia žije s osobou, uvedenou pod bodmi 1 až 3, v
mimomanželskom spoločenstve, ako aj potomkovia, splodení v takomto spoločenstve.
(2) Výnimku v prípadoch zvláštneho zreteľa hodných stanoví vláda.

Zdroj: www.upn.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nacisti teda nepresnasledovali židov z náboženských dôvodov, ale rasových. V Reichu to bolo obdobné:

Podobne majú ateisti problém s utečencami - nie z dôvodov svetonázoru, ale rasy. Sekulárny humanizmus teda je podobne ako národný socializmus rasový.

Zákon o říšském občanství

§ 2 stanovil, že „říšským občanem je jen státní příslušník německé krve nebo krve podobného charakteru“. Říšské občanství se získávalo udělením dekretu o říšském občanství.

V zákoně o ochraně krve bylo mimo jiné stanoveno:

§ 1: Sňatky mezi Židy a státními příslušníky německé krve nebo krve podobného charakteru jsou zakázány. Uzavřená manželství jsou neplatná, i když byla uzavřena v zahraničí.

§ 2: Mimomanželský styk mezi Židy a státními příslušníky německé krve nebo krve podobného charakteru je zakázán.

§ 3: Židé nesmějí zaměstnávat ve své domácnosti ženské státní příslušnice německé krve nebo krve podobného charakteru mladší 45 let.

§ 4: Židům je zakázáno vyvěšovat říšskou státní vlajku či užívat jejích barev.


137.
označiť príspevok

Karola žena
   9. 7. 2015, 11:19 avatar
133,..oponent..iba okrajovo , to, že židia mali možnosť prejsť na kresťanskú vieru, potvrdia ešte dnes žijúca časť tohoto etnika,.
odbočím..čitala som, že konvertovať na kresťanskú vieru niektorým židom komplikovali SS dôstojhníci, že im nevydali potvrdenia a bez toho nemohli konvertovať..


146.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 23:09 avatar
TvojOponent: Máš pravdu v tom, že je veľa vecí, ktoré neviem a preto sa zúčastňujem týchto debát, aby som sa niečo dozvedel.

Fajn, problém u teba spočíva však v tom, že keď sa niečo dozvieš, tak to naďalej výdatne ignoruješ, ak ti to nepasuje do tvojej náboženskej ideológie.


147.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 23:12 avatar
Na teba diskusie aj tak nemajú vplyv, pretože naďalej si hovieš vo svojej náboženskej ilúzii.


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 00:00 avatar
Nacisti a vianoce....research.calvin.edu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
........forum.axishistory.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
..........research.calvin.edu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 00:07 avatar
Hitler ako kresťan.........www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lemmy


62.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:10 avatar
TvojOponent sa môže modliť s Hitlerom.

Hitler Oath:

I swear by God,
this holy oath,
to the Führer of the German Reich and people.


64.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:14 avatar
Táraš! Znamená to, že veril v boha.


68.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:23 avatar
Fotón, veď ty si ešte väčší debil ako TvojOponent. Kde si potratil rozum? Si zástanca interrupcie rozumu? Aká príliš malá vzorka? Čo zasa trepeš za nezmysel? Veď Hitler je len jeden! Tak akú veľkú vzorku chceš na jednom človeku? Jeden človek tvrdí, že boh je. A to ti musí stačiť na to, aby si pochopil, že verí v boha.


76.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 00:27 avatar
Lemmy, zase máš problém so sebaovládaním? Prečo mu nadávaš?

Toto som už linkoval, prečítaj si to: sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


78.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:28 avatar
Nemám také ťažkosti ako ty. Naopak, pozorujem, že keď zistíš, že vás niekto upozorní na to, že tárate, tak vás to dráždi.  

Preto aj tak reagujete, ako ty, aj Fotón. 


98.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:39 avatar
No tak! To, že si nevzdelaný, považuješ za nadávku? 


109.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:36 avatar
Neosočujem ťa, len ti radím, pretože si nevzdelaný. Vieš vôbec ako často, koľkokrát Hitler spomenul boha?


104.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 00:27 avatar
A.H........Veril v boha,....aj ked veľmi pokrivene,tak ako mnohí!
Súhlasí Lemmy


95.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:39 avatar
Rovnako ako ty vieš zakomponovať boha do svojich rečí.


110.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 00:19 avatar
Tá prisaha dáva na jednu úroveň Boha a Hitlera, čo je rúhanie...


69.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:21 avatar
A problém vidíš v čom? Odkedy rúhanie vylučuje vieru v boha? Namýšľaš si, že sa nemožno rúhať, ak veríš v boha? Nenamýšľaj si to!


73.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 00:25 avatar
potom ide o nejakú formu osobnej herézy... nie o vyznávanie náboženstva spoločenstva katolíkov


75.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:27 avatar
To je úplne fuk, dúfam, že už konečne pochopíš, že Hitler nemohol byť sekulárny humanista, nakoľko veril v boha. OK? Či opäť si vymyslíš nejakú bigotnú fanatickú nezmyselnú hlúposť o Hitlerovi?


79.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 00:29 avatar
Hitler nemohol byť sekulárny humanista, lebo v čase jeho života sekhumanizmus nebol definovaný.
Viera Hitlera bola teatrálna a Hitler konal v mnohom na nerozoznanie od sekulárnych humanistov.
Preto to moje zapárajúce pripodobňovanie.
nacizmus aj liberalizmus sú v mnohom podobné ideológie. Hľadať podobnosti nie je zločin


84.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:32 avatar
Ale bol, to len ty si nevzdelaný, preto toľko táraš nezmyslov. Vzdelávaj sa:

Humanistický manifest I vznikol v roku 1933 na vrchole svetovej hospodárskej krízy.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


101.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.142.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 21:35 avatar
Prečítal som si Manifest č. 1 a potvrdilo sa mi to, že v ňom nie je zadefinovaný sekulárny humanizmus v podobe, ako je chápaný dnes.
Máš na svojom portále preklad toho Manifestu 1?


145.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 23:07 avatar
A kde si čo prečítal, že teraz hovoríš také reči?


99.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 00:51 avatar
Fotoon....prestaň! Mám ti citovať vyjadrenia "kresťanských" predstaviteľov Nemecka na jeho adresu,aký bol "veľký kresťan" a novodobý mesiáš?


113.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.115.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 01:02 avatar
Nedá sa! Môžeš akurát tak citovať nejakých ľudí, ktorí si vymýšľajú nejaké reči, že to vraj povedal Satan, a to je veľmi veľký rozdiel.


118.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 01:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 00:38 avatar
Nájdi Hitlerov výrok, kde tvrdí, že boha niet. Že neverí v boha. Že je ateista. Hľadaj. Inak, už teraz viem, že ak po smrti budeš žiť kdesi ďalej, tak budeš večne hľadať, a nikdy nenájdeš, pretože Hitler také čosi nikdy nepovedal.


103.
označiť príspevok

Karola žena
   9. 7. 2015, 00:46 avatar
94, ...Fotoon ťa provokuje Lemmy, baví a...ser na to, .. Oponentovi a spol.s.r.o. nevysvetlíš...melú si svoje a blbosť neprerazíš.
Súhlasí Lemmy, Fotooon


112.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 01:00 avatar
Hitler v septembri v roku 1939 povedal: verím v jedno: Boh je.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


116.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 01:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 01:06 avatar
A kde vidíš problém? Veď si tým nijako nevyvrátil, že veril v boha.


120.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 01:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 01:11 avatar
Nič si nepovedal, opäť len táraš do vetra. Veď keď tvrdíš, že neveril v boha, tak to aj nejako preukáž. Inak si len obyčajný klamár.


125.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 01:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.126.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 01:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 01:34 avatar
Fotoon..126.....Bohu vdaka,že ťa máme. A môžeš nás opravovať! Darmo,...kresťan sa pozná hned´!


135.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 08:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.148.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 23:49 avatar
Fotoon........teda,tým si povedal,že Hitler nemal svoju vieru podloženú láskavými skutkami a nemiloval ľudí,dokonca aj nepriateľov,....ako to vyplýva z Kristovho zákona lásky?!
Lenže,Fotoon,....ty si presne taký ako Hitler,.....ved pred chvíľou som reagoval na tvoj príspevok,kde píšeš,že ...."treba zlikvidovať všetkých islamistov"! Aby som bol presný,tak ťa citujem:..." IŠ treba zlikvidovať do posledného člena. "...atd.
Samozrejme,už viem aká bude tvoja reakcia? ......Ved zlo si vie každý "kresťan" obhájiť,ak ide o neho. Na druhých už má prísnejší meter.


150.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 7. 2015, 00:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 01:10 avatar
Opäť u teba zlyhala logika. Čo to trepeš za nezmysel, že "neexistencia sa nedokazuje"? Ukazuješ akurát, že ani nevieš, o čom sa bavíme. Tvrdíš, že neveril v boha. Ja chcem po tebe, aby si také jeho reči nejako preukázal. Z tvojej reakcie vyplýva, že nemáš žiadne také dôkazy, a že si si len vycucal z prsta tú hlúposť, že vraj neveril v boha.


124.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 01:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

Karola žena
   9. 7. 2015, 00:43 avatar
Fotoon, hlavne že ty v neho veriš,.. farizej  
Súhlasí Lemmy, Shagara


111.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 00:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 7. 2015, 02:53 avatar
111......... 


153.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 7. 2015, 06:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.154.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   10. 7. 2015, 08:06 avatar
To pomenovanie svedkov je trefné. 


127.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 01:23 avatar
Fotoon....správa hovorí,že jeho mama Klára Hitlerová ,zbožná katolíčka ho vychovala tiež podľa svojho presvedčenia.
A že on aj ked mal svojské vízie jednodného,nemeckého kresťanstva,.......stále kresťanstvo podporoval.
Tu je aj jeho osobné vyjadrenie...:Moje city ma ako kresťana vedú k môjmu Pánu a Spasiteľovi ako aj k môjmu Bojovníkovi. Vedú ma k človeku, ktorý raz osihotený, obklopený iba niekoľkými stúpencami, rozpoznal, kto boli títo Židia zač a vyzval ľudí na boj proti nim, a ktorý, božská pravda!, bol slávny nie ako Trpiteľ, ale ako Bojovník. V nekonečnej láske ako kresťan a ako človek, čítal som úsek, ktorý nám hovorí, ako napokon vo Svojej moci chopil a dvíhal bič, aby vyhnal z Chrámu plemeno vreteníc a zmijí. Ako úžasný bol pre svet jeho boj proti židovskému jedu. Dnes, po dvetisíc rokoch, s najhlbším dojatím spoznal som omnoho hlbšie ako kedykoľvek predtým, že v skutočnosti sa tak stalo preto, že musel preliať Svoju krv na kríži. Ja ako kresťan som povinný nedopustiť, aby som bol podvedený, ale práve ako kresťan som povinný byť bojovníkom za pravdu a spravodlivosť...".....„"Mojou hlavnou úlohou bude postarať sa za každú cenu o to, aby v novooživenej NSDAP mohli prívrženci oboch vierovyznaní spolunažívať mierumilovne, bok po boku, aby mohli prevziať svoje poslanie v spoločnom boji proti sile, ktorá je nepriateľom každého smrteľníka z radov všetkých oddaných kresťanov.“...."„Chceme si úprimne zaslúžiť obrodenie našich ľudí, našou pracovitosťou, naším prerozdelením právomocí a našou vôľou. Nežiadame od Všemohúceho – Bože, osloboď nás! – chceme byť aktívni, chceme pracovať, chceme sa navzájom rešpektovať ako brat brata, chceme sa boriť v zápase so všetkými ostatnými, aby sme priblížili hodinu, keď budeme môcť predstúpiť pred Neho a povedať mu: ‚Pane, Ty vidíš, že sme sa zmenili! Nemeckí ľudia už viac nie sú ľuďmi neúcty, hanby, svárov medzi sebou, bezmocnosti a slabej viery: Nie, Pane, Nemci sa opäť stali silnými duchom, silnými vôľou, silnými vytrvalosťou, silnými priniesť všetky obete.“

"Pane, nenecháme Ťa odísť: Teraz žehnaj náš boj za slobodu!, boj, ktorý vedieme pre našich Nemcov a pre našu Otčinu.‘“

---------------------------------
viac o jeho "kresťanskom cítení"......tu....:www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
---------------------------------------
Samozrejme...zdôrazňujem,......on cirkev využíval a z jeho života je aj veľa výrokov,kde brojí a istým spôsobom potláča kresťanstvo. Aj také stránky sú na internete: Ale to je vidieť aj na príklade bežných,dnešných formálnych kresťanov. Čo väčšina katolíkov aj je.
Na jednej strane tvrdia ,že sú kresťanmi,z času na čas chodia do kostola...atd,...ale často svojími výrokmi odmietajú cirkev, a isté skutočnosti,ktoré sa dnes pranierujú.
Na druhej strane,isté stránky /katolícke/ chcú silou -mocou zmazať jeho profil-"kresťana",katolíka. Nemusíme hádať -prečo?!
Preto...podla mňa,nie sú objektívne.


128.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 01:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.129.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 01:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 7. 2015, 00:37 avatar
Oponent,...v mnohom sa dá súhlasiť,...ale tých definícií,kto je kresťan je viac. Niekto tvrdí,že tí ktorí neveria v trojicu nie sú kresťania. JS tvrdia presný opak...a podobne. Skutočná definícia vyplýva z Písme,ale aj to sa často prekrúca.
Ono,aj dnes je vyše 90% kresťanov formálnych kresťanov/výrok kňaza v istom periodiku/....ale oni si to nemyslia.
Tak nejak to je aj s Hitlerom. Aj ked v jeho života možno pozorovať značný posun.
Mohol by som detailne vykresliť jeho "kresťanskú orientáciu"/mám aj jeho hlbší ,psychologický profil/,....ale nepovažujem to za potrebné. Zhrniem to výrokmi z jednej knihy na jeho adresu:..."apoštol odpornej náuky,...pápež vlastného svetonázoru".


134.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 06:06 avatar
Môžem mi to kľudne poslať na gmail - TvojOponent@gmail.com, prípadne to zavesím na stránku.

Je nespochybniteľné, že Hitler bol pokrstený a teda formálne bol katolík. O kvalite osobnej viery rozhodne až Boh - ak existuje.

Pravda je tiež to, že národný socializmus sa rozišiel s ideami kresťanstva a Hitler svojimi činmi poprel evanjeliovú zvesť. Skutky Hitlera i jeho výroky o Prozreteľnosti nie sú považované za príklad hodný nasledovania. Inak by ho predsa Cirkev vyhlásila za svätého alebo blaženého.
Kým vojnový pápež sa teší úcte aj medzi židmi práve pre jeho postoje - kto vie že prečo. že - tak Hitler sa stal synonymom pre všetko zlé. To, že nacisti a sekulárni hum,anisti zastávajú v mnohom zhodné názory a aj ciele, je hodné pozornosti.


119.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 7. 2015, 01:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.123.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 7. 2015, 01:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.133.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 06:00 avatar
Len aby Ti z toho remena nohavice nepadli :-)
Hitler, podobne ako sekulárni humanisti dneška, usiloval o odtrhnutie nemeckej cirkvi od Vatikánu. Preto vytvoril národnú cirkev s kolaborujúcimi kňazmi - mimo dosahu Vatikánu. Druhú skupinu tvorili evanjelici, predovšetkým tvrdé nacistické jadro Deutche kristen (srry za prípadný nepresný názov) - to malo cca 2000000 progresívnych evanjelických kresťanov. Dnes sa tiež poniektorí kňazi a teológovia ako Lovaš alebo Havran vyhraňujú ako progresívni...


138.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 18:57 avatar
Článok 24 platformy Nacistické strany z roku 1920:

“Požadujeme svobodu všech náboženských vyznání v zemi, pokud neohrožují existenci státu či nejsou v rozporu se způsoby a morálkou německé rasy. Strana jako taková podporuje postoje pozitivního křesťanství, aniž by byla provázána s konkrétním vyznáním. Bojuje s židovsko-materialistickým duchem doma i v zahraničí a je přesvědčena, že trvalé zotavení našeho lidu může být dosaženo pouze na základě upřednostňování společného prospěchu před prospěchem individuálním.”

Přes otevřený antisemitismus tohoto prohlášení jej pochopila řada německých křesťanů té doby jako potvrzení křesťanských hodnot.

www.shekel.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


139.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 7. 2015, 19:05 avatar
Lemmy to neber vazne. Ako sa biblicky hovori, po ovoci poznas strom. Ono vsetky strany toho nakvakaju mnoho, len aby uzurpovali vacsinu hlasov. Ale realne co robia vidiet az na realnych skutkoch.
Obdobne mas x debilnych stran aj dnes.


140.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 21:26 avatar
Text je z roku 1920.
Hitler vyhral voľby až v roku 1932 (ak sa nemýlim).


141.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 21:27 avatar
A čo sa zmenilo za 12 rokov? Zrušili túto platformu?


143.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 7. 2015, 21:38 avatar
Zmenilo sa veľmi veľa. Nacizmus ako politická a štátna doktrína v roku 1920 neexistovala a ten text je významom na úrovni programového vyhlásenia mimoparlamentnej strany. Takých vyhlásení a nacionálnych strán po skončení vtedy tzv. Veľkej vojny bolo veľa.
Hitler spočiatku naozaj podporoval kresťanstvo, no akonáhle dosiahol moc, otočil.
To je tá zmena.


144.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 7. 2015, 23:05 avatar
Nepíš výcuc z prsta. Opýtal som sa, čo sa zmenilo. Ak sa niečo zmenilo, potom napíš, čo. Napíš, kedy a ako došlo k zmene. Alebo radšej netáraj, ak nemáš čo napísať.


151.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 7. 2015, 02:40 avatar
Uzavrite to tým,že Hitler skutočným kresťanom nebol nikdy! Ale toto konštatovanie neplatí len na neho! Platí na všetkých,ktorí sa mýlia. Ak sa mýlim aj ja,tak i na mňa!
Katolícke,Rímske,štátne,svetské náboženstvo 4 storočia,nikdy totiž nebolo pravým kresťanstvom! Už vtedy/alebo aj prv/ sa "prenasledovaná cirkev" zmenila na "cirkev prenasledovateľov!"


149.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 7. 2015, 00:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:59,  Existuje niekoľko spôsobov zistiť ako sa to dnes splňuje a kto je ten zlý otrok!
dnes, 01:56,  “Všetci tvoji synovia budú vyučovaní Jehovom a pokoj tvojich synov bude hojný.” -...
dnes, 01:29,  Čítal si vôbec môj príspevok ? Jezisova cirkev sa sama nenazyvala sektou, to ju tak...
dnes, 01:23,  ano aj nazorejska sekta mala problem.....to boli uplne iní a novi zastancovia zmrtvýchvstaleho...
dnes, 01:09,  Význam slova sekta je zrejmý : je to denominacia ktorá sa oddelila od hlavného nabozenskeho...
dnes, 00:58,  otazka čo je vlastne sekta......žeby to nefalšovane krestanstvo v prvom storočí?....alebo...
dnes, 00:49,  no na jeho zabery(osvieteného) asi nedosiahneš....ale nič sa nedeje....Ja ti Milan naozaj...
dnes, 00:34,  Osvietený tu dal neuveriteľne zabery a zjavne su jeho.....ja si myslím, že aj ty maš čosi...
dnes, 00:27,  Davaj svoje fota , ktore su tvoje a budeme ich hodnotiť....Ja si myslím že vieš urobiť...
dnes, 00:15,  zbytočne sa čapuríš....najdi si miesto niekde na pokecu....tam si myslím zapadneš.....
dnes, 00:13,  az na jeden detail.....Osvietený dava seriozne odpovede a zdroje....vy telata len skučíte a...
dnes, 00:09,  A ty si vhodný akurát tak do sekty, lebo normálni kresťania by ťa prisámbohu tou lopatou...
dnes, 00:08,  klameš, kecaš, kradneš foto.....chvališ sa inými snímkami....a nie si absolutne vhodny na...
dnes, 00:07,  To ste nás naučili Vy, vyjebaní slniečkári, podsúvať niečo čo nie je pravda , my len...
dnes, 00:06,  už si ako zahorák.....snažíš sa podsuvať a klamať a zjavne sa ti to zapacilo.....Povim...
dnes, 00:03,  A prečo si to robil ? Pre prachy, pre seba, pre nich ? *10*10*10*10*10*10
dnes, 00:02,  Ja som férový, ja píšem pravdu o sebe na rozdiel od jeho výmyslov a bludov, už to konečne...
dnes, 00:02,  to asi ťažko chorý kamzíku.....nevedel by som nikdy udavať a žalovať........
dnes, 00:00,  Osvietený ti dal svoj životopis v skratke.........čo to tu zas skučíš?......ved bud ferový...
včera, 23:59,  A prečo si bol jedným z nich ? *46*23*46*23*46
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(355 674 bytes in 0,334 seconds)