Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Antikomunizmus a Kuba

1
reakcií
5414
prečítaní
Tému 27. marca 2007, 22:54 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 03. 2007
1
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 3. 2007, 22:54 avatar
Antikomunizmus a Kuba
Autorita, čoraz viac rastúci politický, ekonomický význam revolučnej Kuby, k socializmu kráčajúcej bolivarskej Venezuely a nástup pokrokových ľavicových vlád v Brazílii, Bolívii a Chile vyvolávajú nenávisť, strach a doslova veľkú zúrivosť ideologických centrál.
Vzostup moci týchto štátov a formovanie nového protiimperialistického frontu zmietol zo stola plané nádeje popredného predstaviteľa antikomunizmu Zbigniewa Brzezinského, že strašidlo socializmu je navždy porazené.
Aby sa zamedzilo vzrastu sympatii pokrokového ľudstva celého sveta voči Kube, antikomunistické centrály pomocou rôznych Občianskych združení /Človek v ohrození/ a nadácií /Pontis/ začali viesť tvrdú psychologickú vojnu voči tejto krajine.
Ideologické diverzné centrály, aby odozva bola čo najväčšia sa zamerali najmä na pôsobenie najslabšieho ľahko zmanipulovatelného pokolenia – mládeže.
Mládež nemá vlastný názor, ten modifikujú rôzne reklamy slúžiace často na premývanie mozgov. Takto formujúca mládež je ľahko ovplyvniteľná aj doslova lživými, sfalšovanými a doslova najbujnejšou fantáziou vymyslenými /dez/informáciami.
Mládež je ovplyvňovaná hudbou, televíznymi programami, rôznymi reality show, tie prinášajú podľa známeho scenára Panem et circenes /Chlieb a hry/ falošné ilúzie o rýchlom zbohatnutí.
Práve preto sa staronovým prostriedkom psychologickej nenávistnej vojny voči Kube a iným socialistickým krajinám stala diskusia s mladými ľuďmi na tému života v socialistických republikách. Tieto diskusie vyvolávajú zdanie demokratickosti, avšak skutočná pravda je iná.
Diskusie sú predkladané jednostranne s nádychom fantazijna, ktoré má vyvolať podvedomý odpor poslucháča. Aby efekt bol čo najväčší, týmto diskusiám predchádza scestné premietanie filmov náležito zostrihaných na upútanie diváka.

Priebeh jednej diskusie
V týchto bodoch prebiehala aj diskusia na jednej škole vo štvrtok 15. 03. 2007. Divákom, ktorý sa jej zúčastnili bol pomocou filmu jednostranne zobrazovaný život na Kube. Vo filme sa zdôrazňoval ťažký život na Kube. Práve film výrazne ovplyvnil neskoršiu prednášku a diskusiu. Ten film zabránil divákom slobodne myslieť. Nikto sa nepýtal, prečo nemá zastúpenie druhá strana. Každý bral informáciu ako pravdivú.
Druhým bodom programu bola prednáška a diskusia. Práve tu nastalo to najväčšie premývanie mozgov.
Prednášajúci na úvod zdôraznil potrebu Občianskych združení, pričom zdôraznil ich zásluhy v boji proti živelným katastrofám a nepriateľským diktatúram. Práve úvod mal zdôrazniť podľa ideológov antikomunizmu, že tieto spoločnosti sú nezávislé a ide im len o dobro človeka.
Druhým bodom prednášky bola masová dezinformácia prednášajúceho. Ten zdôrazňoval ťažké osudy uväznených kubánskych disentov Alfréda Domingéza Batistu a Oswalda Bayu. Celá prednáška bola zameraná tak, že títo disidenti boli uväznení pre svoje slobodné zmýšlanie. Neskôr autor zahmlievajúc a zaobaľujúc frázami v podstate priznal aj dôvod zatknutia, keď povedal: „Oswald Baya v súčasnosti naďalej organizuje diverzné a záškodnícke akcie voči kubánskej revolučnej vláde.“ V prednáške nebolo nič spomínané o štyroch kubánskych vlastencoch väznených v demokratických Spojených Štátoch. Žiaľ to sa do scenára nehodilo.
Veľkou módou sa stalo najmä adoptovanie týchto údajne „disidentských mučeníkov“ poslancami nášho parlamentu.
Z opozície majú adoptovaných Milan Gaľa a Peter Šťastný /SDKU/ ? Antónia Diáza Sanchéza
Edit Bauer a Arpád Duka-Zolyómi /SMK/ ? Jose Miguel Hernandéz
Adoptovaných majú aj ďalší predstavitelia z KDH a SDKU.
V adoptovaní na počudovanie nezaostáva ani koaličný Smer. Podľa známej logiky dobre je mať očko na oboch stranách predseda vlády Fico sa zúčastnil na veľvyslanectve Kuby osláv sviatku Revolúcie, na strane druhej jeho spolupartajníci Kaliňák, Beňová a Maňko si tiež adoptovali svojho disidenta.
Pevne dúfam, že si poprední predstavitelia Smeru vo svojej honbe za adopciami takto adoptujú aj štyroch väznených Kubáncov v kobkách amerických temníc.
Žiaľ diskusia poukázala, že dobre cielená kampaň priniesla svoje ovocie. „Šokovaní“ poslucháči sa pýtali, či sa dá zvrhnúť tento tyranský režim, na čo im bolo odpovedané, že režim sa zvrhne po smrti Castra, ktorý tam vládne autoritatívne bez možnosti kontrolovania.
Na záver boli zdôraznené bájky o tom ako na Kube sú nútení ľudia lúpiť v obchodoch a továrňach kvôli nedostatku potravín a veľkej chudobe, škoda len že to nepotvrdzujú výročné správy OSN.
Kuba patrí vo svojom regióne k vyspelejším štátom. Má takmer 100 percentnú gramotnosť.
Aj zdravotná starostlivosť je kvalitnejšia ako v štátoch kapitalistických, čo dokazuje aj počet obyvateľov na jedného lekára. Kým v Kanade je to 450/1, v USA 420/1 a v Írsku dokonca 681/1, tak na Kube je to len 303 obyvateľov na jedného lekára.
Úspech celej diskusie potvrdila aj otázka jedného študenta, ktorý sa dožadoval v záujme demokracie o možnosť počutia názorov druhej strany, ktorú úž dobre zmanipulovaní poslucháči odmenili výsmechom. Na to odpovedal referent /citované/: „ Kubánske veľvyslanectvo zastupuje určitý štát, a ako diplomatická misia bude hájiť len záujmy štátu.“ Ohľadom Spoločnosti priateľov Kuby bolo povedané, že to sú jednostranne zameraní ľudia pritakávajúci podľa želaní kubánskeho veľvyslanectva, preto nemôžu mať v slobodnej diskusii priestor.

Záver
Veľké antikomunistické centrály sú vo svojich akciách voči Kube zvolili dve roviny postupov.
Americký protikubánsky „Plán Bush“ je zameraný na rozvrátenie kubánskeho hospodárstva a vrátenie zoštátnenej pôdy stúpencom Fulgencia Batistu a Miamskej kubánskej mafii. Zároveň má svojou nenávistnou kampaňou vzbudiť odpor kubánskeho ľudu voči svojmu zriadeniu.
Ideologická diverzia zameraná na poškodenie dobrého mena Kubánskej republiky s pohľadu celosvetovej populácie. Ako som už spomínal tento postup je zameraný na ovplyvňovanie mládeže a tým aj verejnej mienky proti Kube. Keď si zoberieme, že tieto dezinformácie rozširujú Pontis a Človek v ohrození len po slovenských školách plných mladých ľudí, tento plán dosahuje doslova monštruóznych rozmerov. Následná podpisová akcia na podporu disidentov tlači Kubu doslova do kúta a zväzuje im ruky v boji proti diverzantom. Aj napriek tvrdej ideologickej nenávistnej psychologickej vojny voči Kube som presvedčený, že Kuba sa nedá poraziť.

Autor:
Ilja Kvak


2.
označiť príspevok

toledun
   11. 4. 2007, 23:42 avatar
Sila organizacii je momentalne dnes obrovska. Mal som tam jednu kolegynu z klubu, 18 rocne dievca, ktore pred prednaskou o Kube nic netusilo a odniesla si len nazory ktore Kubu ako taku odsudzuju a zatracuju, ako krajinu ktora len, alebo hlavne, ublizuje svojim ludom, ako krajinu ktoru je najlepsie politicky znicit a restrukturalizovat.

Nechcem diskutovat o tom, ci je Kuba naozaj zla, alebo dobra. Ci Fidel je zachranca Kubancov, alebo ich najvacsi nepriatel na ceste za slobodou, na to bude priestor inde.

Pozastavil som sa nad tymto prispevkom, kvoli zbieraniu informacii o Kube a s cim mozem plne suhlasit je to, ze dana prednaska nedala ziadnemu ucastnikovi ani stipku kritickeho pohladu, neukazala im situaciu z viacerich stran, ale pouzila len demagogiu, neuplne pravdy. A toto vidim ako velky problem v edukacii a v tom co sa stalo, co Vas trapilo.

Nasledujuci vikend sa na Evanjelickom lyceu v Bratislave Petrzalke na Vranovskej 2, uskutocni finale slovenskej debatnej ligy s hlavnou temou: “USA by mali zrušiť obchodné embargo proti Kube.”

Slovenska debatna asociacia sa od vzniku snazi o rozvoj kritickeho myslenia, argumentacnych, prezentacnych schopnosti atd. Pridte sa presvedcit, pridte si vypocut 16 najlepsich debatnych timov Slovenska ako debatuju na danu temu a obhajuju jednu, ci druhu stranu.

www.sda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.debaty.webzdarma.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:38,  Sú len dva prípady, kedy niekoho vidíme všade.. Keď sme doň zaľúbení, alebo ak sa ho...
dnes, 14:36,  25. nula bodov, s radostou ti budem šliapat na päty. poplačkaj si :)
dnes, 14:35,  19. zato ty si kreátivny tréner. :) je mi jasné ze tento fejk mal byt skor o psychológii,...
dnes, 14:28,  Miluje ma, o tom niet pochýb *03
dnes, 14:26,  S hlavou vrazenou v mobile... tragédia *41*05
dnes, 14:25,  Len tebe to nejako nejde *13*13*39
dnes, 14:24,  A nie je to jedno? Drvivá väčšina tém na DF sú trápne témy :)
dnes, 14:21,  Prave idem z roboty domov. *29
dnes, 14:21,  18. infantilny kokotek, asi záčinaš byt senilny . si zrejme zabudol ako si vehementne tvrdil...
dnes, 14:19,  Nekreatívny, trápny fanatik je tu .... vlastne on je tu stále, keď nazriem. Ty máš aj...
dnes, 14:18,  Infantilná Skajka, ak by som bol ja pod tými nickmi, ktoré si tu spomínala, tiež by som to...
dnes, 14:18,  Už ráno o piatej mal záchvat. *39
dnes, 14:17,  Možno chcel začať od začiatku ako nepopísaný papier, preto sa založením nového nicku...
dnes, 14:16,  Anektovať každú krajinu, v ktorej fašisti bránia občanom v slobode. Súhlas *13*13*13
dnes, 14:16,  13. kokotek boris, ale on nepredstiera ze je iná osoba a klame, a vypisuje kktiny ako ty . však...
dnes, 14:15,  Jediný, kto potvrdil údajnú nahrávku Harabina so Sadikim bol práve Dobroslav Trnka...
dnes, 14:14,  Putin riaditeľ zemegule by mal anektovať celú EU . Vyhlasiť že zákony v Španielsku...
dnes, 14:13,  12. a desat dalších. zaujimavé ze vzdy si predstieral ze si zenaty, vypisoval si o svojej...
dnes, 14:12,  Penis Extender - http://tonzes.com/extensk.htm Ja ho pouzivam cca 3 mesiac, nosim ho aj v noci....
dnes, 14:12,  Maria221 pomahať ti môže jedine na hlavu na nič iné
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(55 132 bytes in 0,810 seconds)