Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Anna Ktuteková „Debilizácia“ národa

18
reakcií
285
prečítaní
Tému 8. apríla 2020, 12:05 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 11. 2019
5
08. 09. 2011
4
05. 05. 2016
0
01. 06. 2016
14
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 4. 2020, 12:05 avatar
Anna Kruteková
„Debilizácia“ národa
dnes o 8:37

Aj vy zostanete v rozpakoch a zhnusení, keď si zapnete televízor a ovalí vás presila programov chudobných hlavne duchom? Vo svojich základoch majú jedného a toho istého činiteľa, a tým je primitivizmus. Súkromné televízne spoločnosti vsadili na zábavu ako na hlavnú funkciu nimi vlastniaceho média a na reklamu. Rôzne susedské, rodinné prípady, vymieňajúce sa manželky, variace mamy s varechami vrieskajúce lepšie ako tie druhé, retardované chudery naháňajúce sa za nakupovaním handier, a všetci sú a každý deň „star“ predvádzajúci drzý, tupý, agresívnosťou okorenený dialóg.

Takzvané humoristické programy doplnené vopred nahraným smiechom, vyznačujúce sa nechutnými až obscénnymi narážkami, „smiešnymi“ grimasami a gestami protagonistov, pri ktorých sa nedá smiať, len sa trápne cítiť, lebo vás ich tvorcovia zrejme pokladajú za väčšieho chumaja ako sú sami.
Súťaže, kde dospelí účastníci iba reagujú na úlohy pripomínajúce testy z prijímačiek do osobitnej školy.

„Hornodolnú“ sériu možno v istom zmysle pokladať aj za urážku slovenského vidieka, na ktorom jej autori nevidia nič pozitívneho – dedinčanov a slovenskú dedinu tu charakterizuje ustavičné opilstvo, obmedzenosť, živelne fungujúci obecný úrad, krčma ako srdce a mozog obce, pochybný farár, chýbajúca dedinská inteligencia a množstvo smutnosmiešnych postavičiek. Jednotlivé diely budujú na vyfabulovanom príbehu unavujúcom ťažkopádnosťou a stereotypmi.

Rodinu ako základ spoločnosti, ktorá je na vidieku prevažne fungujúca, „hornodolní“ tvorcovia pravdepodobne obišli zámerne, veď z dieťaťa nemôžu spraviť trpáka na vlastný obraz. Detská postava by okamžite naznačila, že „kráľ je nahý“, a poriadne. Aby sa ohlupovanie diváka umocnilo, viaceré seriály pre „ťapnutých“ vychádzajú poprepisované i v knižnej podobe.

Aj „smotánkové“ ukážky, sledované zakomplexovanou skupinou konzumentov neschopných opľuť obrazovku, sa vlastne divákom vysmievajú. V prvom rade statočným a slušným ženám, mnohokrát za nizučkú mzdu ťažko pracujúcim, ktorým kamera predvádza veľmi drahé oblečenie, kabelky a topánky tzv. celebrít – ide hlavne o nafúkané škatule vylepšené drahými plastickými zásahmi, z ktorých väčšina, podobne ako pobehlice, nikdy skutočne nepracovala a vydržiavajú ich podozrivo zbohatnutí partneri. A o „realityšou“, rapídne znižujúcich IQ diváka, je škoda reči.

Predtým písali filmové a televízne scenáre umelci – spisovatelia a scenáristi. V súčasnosti sa vynorila horda pisárov s pisoárovými príbehmi vhodnými jedine na spláchnutie. Ak by ste vo vysielaní súkromných televíznych médií hľadali umenie, nepomôže ani lupa. Niet ho tam. Umenie totiž človeka kultivuje, robí ho citlivejším, vnímavejším a múdrejším. A taký je pre médiá nepoužiteľný. Do nimi nastraženej pasce plnej nekultúrneho hnoja padá hlavne mladý divák, jemu sugerujú, že všetko, celý život je úžasná šou, netreba nič robiť, len sledovať to, čo vysielajú, obdivovať vyšinuté „osobnosti“, pojašane sa baviť, zapájať do súťaží, telefonovať.

Ak nie si vulgárny, bezočivý a rozdrapený hlupák, nie si moderný. Vzdelanie a rozhľad je to posledné, čo človek v súčasnej spoločnosti potrebuje. Vtĺkajú mu do hlavy, že zarábať sa dá aj ináč, spoliehať sa na poctivú prácu ako zdroj obživy je prežitkom a záležitosťou pre zaostalú skupinu obyvateľstva.

Trápne televízne a rozhlasové formáty často sprevádzajú moderátori a moderátorky, ktorých prázdne trepanie iba potvrdzuje ich duševnú malosť a mnohokrát katastrofálnu nevzdelanosť. Do svojich relácií nepozývajú výnimočných ľudí, ktorí by mohli byť najmä pre mladú generáciu vzorom – jednak o nich nepočuli a jednak by sa nedokázali s takým človekom erudovane baviť. Maximálne by boli schopní opýtať sa dotyčného alebo dotyčnej na číslo topánok a či pozná našu najpopulárnejšiu hudobnú skupinu „Kvokvokvo“ a jej hit „ Čaká nás matúra, sme dutí ako rúra“.
Žiaľ, väčšina občanov ponúknutý mediálny odpad neodmieta. Zvykla si.

S osprostievaním národa sa začína už od materskej škôlky. Tam posadia mládež pred obrazovky a nechajú sledovať animované rozprávky, v ktorých vystupujú hlavne vykonštruované monštrá a obludy, na ktorých ani nerozoznáte, čo to je a kde to má hlavu. Chúďatá deťúrence kukajú, ozaj nevedia na čo, a pritom sa stávajú aj závislými na internete. Ak sa potom stretnú s klasickou rozprávkou o princeznej, Popolvárovi, dobrom deduškovi, v ktorej dobro víťazí nad zlom, nechápu dianie. Nerozumejú, čo je dobro a čo je zlo. (Podľa toho sa neskôr v živote aj správajú.) Sledovanie obrazovky a bavenie sa so smartfónom spôsobuje malému divákovi stenčovanie formujúcej sa mozgovej kôry smerujúcej k demencii, čo sa stáva až človeku vo vysokom veku – to vedci u detí v posledných výskumoch zistili, no veľa o probléme nesmú publikovať, aby niekomu nekazili miliardové nadnárodné kšefty.

Slovenčina patrí hlavne vďaka svojej gramatike a štylistike k najťažším jazykom na svete. Je zároveň prejavom a dôkazom vysokej kultúrnosti i myšlienkového bohatstva, akým oplývali naši predkovia. Vďaka tomu sa našej školopovinnej mládeži rozvíjali aj tie mozgové kapacity, ktoré iné národy kvôli jednoduchosti svojej materčiny nevyužívali. My sme i preto patrili k tým múdrejším. Lenže v súčasnosti sa dokonalá znalosť jazyka nevyžaduje ani pri nástupe na vysokú školu. To najzákladnejšie, čo museli ovládať žiaci ešte v časoch Márie Terézie, čiže čítanie, písanie a rátanie, naši maturanti poznajú len povrchne. Skutočný vedomostný základ absolventi prichádzajúci na „výšku“ nemajú. Neodniesli si ho ani zo základnej, ani zo strednej školy. Tam učitelia často nemôžu slobodne a tvorivo učiť, zväzujú ich nezmyselné predpisy z ministerstva. Všetky vzdelávacie inštitúcie sa napokon uspokojili s tým, že majú aspoň nejakých žiakov, a preventívne od nich nič nevyžadujú, aby náhodou neprestúpili na inú školskú ustanovizeň, ináč by škola prišla o financie.

Žiaci potom aj pri malej násobilke používajú kalkulačku a nevedomcom nepodarene opravuje pravopis program nainštalovaný v počítači. Zvyšujú sa počty školákov, ktorí v živote neprečítali žiadnu knihu – nerozumeli by napísanému. (A nik im neprezradí výrok R. W. Emersona, filozofa a mysliteľa, že dobré knihy často nahradia najlepšie univerzity.) Síce dokážu nájsť informácie na internete, ale bez vedomostného základu nie sú schopní vypátrať súvislosti a vsadiť informáciu do kontextu – čiže je pre nich zbytočná. Základné a stredné školy v stave, do akého sa nepodarenými reformami dostali, nedokážu potrebne rozvíjať verbálne a analytické schopnosti žiakov.

Vysoké školy potom stavajú na základoch z piesku. Okrem toho sa povymýšľali odbory príťažlivo marketingovo znejúce, no v súčasnej praxi nevyužiteľné. Svoj zánik majú v sebe už zabudovaný. Takých sú stovky a absolvujú ich tisícky podvedených študentov. V univerzitných učebných programoch sa neráta s tým, že poslucháčov vysokej školy budú doúčať aj vedomosti, ktoré mali ako samozrejmosť už po skončení „zédéešky“ ovládať. Už starí Rimania vedeli, že sa treba učiť naspamäť a nahlas. No vďaka tomu, že sa v našom nižšom školstve presadzuje tendencia „nebifľovať sa“, majú študenti často zakrpatené centrá mozgu rozvíjajúce a upevňujúce pamäť a na vysokej škole im robí obrovské problémy osvojovanie vedomostí a verbálna prezentácia. (Skúste sa ich spýtať, či vedia zarecitovať naspamäť nejakú báseň. Budú na vás pozerať ako na trojštvrťového blázna.) Potom už, ako rezultuje filozof a publicista K. P. Liessmann, na štátniciach sledujeme iba powerpointovú prezentáciu, akej by bolo schopné každé dieťa, ktoré sa trochu naučilo zaobchádzať so softvérom. Obyčajná výmena fólií supluje akademický výklad. Substancia prezentácie je prekrytá technikou prezentácie.
Po absolvovaní vysokoškolského štúdia prichádzajú na Slovensku do praxe pologramotní magistri, inžinieri a doktori. Ich bakalárske a diplomové práce sa hmýria pravopisnými aj štylistickými lapsusmi a preštylizovanými textami, ktoré si posťahovali z internetu – je hanbou, že túto biedu vzdelanosti vysoké školy hrdo vešajú na internet. A spoločenská klíma nás presviedča, vraj nám absolventi, ktorí nevedia poriadne písať a čítať a ktorí iba simulujú znalosti týkajúce sa vedy a vzdelania, stačia.

Budúca inteligencia nemá problém chodiť do školy v teplákoch alebo maskáčoch, dať sa označkovať piercingom ako jalovice alebo kedysi otroci, producírovať sa po ulici so smiešnymi gundžami na ušiach a káblami z nich trčiacimi a mnohí z nich, keďže si nedokážu ozdobiť ducha, „skrášľujú“ svoje telo stupídnymi tetovačkami. (Ktorý normálny rodič zverí svoje dieťa v materskej škôlke učiteľke počmáranej ako šašo?) Absorbovaniu vedomostí a ich rozvíjaniu sa vzpierajú, uchyľujú sa k plagiátorstvu, odpisovaniu a podvádzaniu. „Vysoké školy prestávajú byť ostrovmi ducha, na ktorý keď študent vstupuje, dostane chuť vedieť, poznávať a vzdelávať sa – stali sa len agentmi a pomocníkmi v naplňovaní ekonomických a byrokratických záujmov“. Toto Liessmannovo konštatovanie vystihuje súdobé nastavenie väčšiny univerzitného školstva vo svete a my nie sme výnimkou. A navyše na Slovensku spomenutý trend mohutne rozvíjame: bakalárska a diplomová práca sa dá beztrestne kúpiť, titul tak isto. Vlastne tolerujeme trestný čin podvodu, lebo vzdelanie, to, čo si kultúrne národy nadovšetko vážia, u nás rapídne stráca svoju hodnotu.

Vyspelé národy si školstvo naozaj, a nielen verbálne ako my, pestujú. Vedia, že iba vzdelané obyvateľstvo sa dopracuje k vysokej životnej úrovni. Preto sa usilujú, aby ich deti učili len tí najlepší. My sme sa postarali o to, aby dobrí a najlepší z krajiny pod Tatrami odchádzali a radšej sa už nikdy nevracali. Po parlamentných voľbách na Slovensku ministerstvo školstva obyčajne uchmatne strana prezývaná „Národnou strakou“, a tá nemá najmenší problém okrádať deti a mládež. A bohorovne sa nadrapujúci politici, aby vyšli v ústrety spodine, útočia na učiteľov, lebo majú dva mesiace prázdnin. Ale nedopovedia, že keby ich kantor nemal, po pár rokoch skončí v blázinci.

Divadelné scény vo väčších mestách našej krajiny bývali chrámom umenia. Na predstavenia chodilo obecenstvo vyobliekané sviatočnejšie ako do kostola – ženy v elegantných róbach, mužská časť v oblekoch. V súčasnosti sa tak obliekať netreba. Pokojne si na seba navlečte to, čo sa nosí do maštale alebo na brigádu. Lebo výrazy a dianie, ktoré divák na doskách sleduje, je v prípade viacerých predstavení vhodné ozaj pre ošípané. Módne spracovanie klasikov prešpikované vulgarizmami až po nahých účinkujúcich má byť pre divadlo cestou ako prilákať diváka.

Aj verejnoprávny rozhlas by ste niekedy najradšej vypli, lebo namiesto dobrej populárnej hudby vysiela zavýjanie, nôtenie, bliakanie, húkanie, „jéjékanie“, rapotanie – väčšinou ide o tzv. pesničky poskladané všelijakými superstaristami, ktorí, podobne ako v rozhlase zamestnaný hudobný redaktor, nemajú šajnu o tom, čo môžeme klasifikovať ako skutočnú melódiu a hudobný nápad. Navyše aj úbohosť textov dokazuje amaterizmus „textára“. Takúto produkciu, „obtýždeň“ opakujúcu sa, sprostredkúvajú dosť zavčasu ráno, kedy sa poslucháči ešte nestihli naraňajkovať, a tak pri napínaní na dávenie nemusí dôjsť k finále. Pritom vlastníme nemálo súčasnej a aj staršej kvalitnej slovenskej populárnej hudobnej produkcie – a to nehovorím o českej, ktorá nám je blízka – no zrejme v branži „vzdelaní“ redaktori ju nepoznajú. Ak by ste sa takého opýtali, či pozná napríklad šansóny a počul o Édith Piaf, pozeral by na vás ako Winnetou na mobil.

Výhľad na krásu prírody pri cestách sme nahradili tisíckami bilbordov. Žiadny štát na svete takéto prznenie svojej krajiny nedopustil. Záľaha reklamy na veľkých tabuliach smrdí ako každá navoňavkovaná zdochlina. Veľké farebné plagáty obsadili hlavne politické strany a politici. Presviedčajú naivných, vraj oni jediní chcú dobro pre Slovensko a nekonečné blaho pre národ. Väčšinou sú to práve tí, ktorí nás od začiatku okrádajú. Nepotrebujú, aby občania múdreli. Pretože takí by žiadali nakradnuté vrátiť a zlodejov posadia do basy.
Poriadne sa im prizrite! Každý s vypleštenými očami, akoby ho práve prepustili z liečenia...
Človek si dá iba hlavu do dlaní a spytuje sa, čo sa to vlastne deje? Prečo sa programovo naordinovanému hlúpnutiu nevzpierame?
Asi mala pravdu nebohá stará mať, keď vyhlasovala, že „sprostosť je tiež darom Božím“.
Len čím sme si ho tak prehojne zaslúžili?
Neviete?


2.
označiť príspevok

ardun muž
   8. 4. 2020, 12:11 avatar
Kasafran 19. 11. 2019, 17:58
Debilizácia“ národa
Anton Lauček (spisovateľ)

Honba za jednoduchosťou je obyčajne pokusom maskovať chudobu (F. X. Šalda)

Debilizácia národa


3.
označiť príspevok

ardun muž
   8. 4. 2020, 12:13 avatar
Tento hoax si sem na DF skopíroval najmenej 10 krát .

Vždy z iným autorom


4.
označiť príspevok

ardun muž
   8. 4. 2020, 12:14 avatar
oprava s***


5.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 4. 2020, 12:21 avatar
Kasafran, vieš čo je to sledovanosť? To je, že národ slovenský toto sleduje vo veľkej miere a asi sa pri tom baví. Tak prečo mu nevyhovieť?
Súhlasí ardun


6.
označiť príspevok

ardun muž
   8. 4. 2020, 12:24 avatar
Era keby tak vysielala jedna stanica v ktorej by nebolo vôbec nič to by Kasafrana neovalilo    

A rádiu tiež hovno    


7.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 4. 2020, 12:58 avatar
(3) Osvietený,
teraz to bolo len druhýkrát. Neboj sa - v počte/množstve opakovania Tvojich debilín Ťa nikdy nepredbehnem nielen ja, ale ani iní súdni účastníci tohto DF...
Teraz sa pokús zmobilizovať zvyšky svojho prirodzeného intelektu a logicky vyvráť všetky postrehy autorky/autora, ktoré považuješ za nepravdivé. Som skutočne zvedavý, ako to zvládneš...!
Súhlasí Boris


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 13:05 avatar
Kasafran prečo je pri tom istom hoax dvojo autorov ???

Ovalila ťa televízia ???    

Sranda že tá komunistická v ktorej okrem klamstva nebolo nič ťa neovalila ?

http://www.youtube.com/watch?v=R6s7NQLfgPg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Obsah tohoto videa:
Autentické zpravodajství z relace Televizní noviny Československé televize z roku 1986.
00:16 - 29. duben 1986 - odvysílána reportáž z hlavní zpravodajské relace sovětské TV "?????" (Vremja), v níž teprve třetí den po havárii oznámil režim tuto událost. Následuje informace o opatřeních v Československu.
02:01 - 30. duben 1986 - odvysílána další reportáž z relace sovětské TV "?????", kde bylo zveřejněno jedno černobílé foto elektrárny. Následuje informace o opatřeních v Československu.
05:45 - 1. květen 1986 - tento den režim o havárii neinformuje - všichni organizovaně v ulicích slaví Svátek práce.
06:40 - 2. květen 1986 - propagandistická reportáž o tom jak Británie zneužívá havárie v Černobylu.
08:02 - 3. květen 1986 - krátká zpráva sovětské tiskové agentury TASS, následuje propagandistická reportáž ze sjezdu západoněmeckých komunistů, kde promluvil soudruh Boris Jelcin také o havárii v Černobylu.
10:31 - 4. květen 1986 - po čtené zprávě agentury TASS následuje reportáž z relace "?????", kde jsou poprvé zveřejněny záběry z vrtulníku nad Černobylem. Pohled na postiženou elektrárnu je zde však natočen ze země - letecké záběry byly zcenzurovány a sovětská televize je nezveřejnila. Následuje informace o měření radioaktivity v Československu.
14:35 - 5. květen 1986 - po krátké zprávě agentury TASS následuje propagandistická reportáž ČST o jaderných pokusech v USA. Další propaganda ze sovětské relace "?????" ukazuje normálně fungující život na Ukrajině. A nakonec opět krátká zpráva o měření v Československu.
21:41 - 6. květen 1986 - tisková konference z Moskvy. Následuje reportáž ČST z Kyjeva. V čase 25:20 uvidíte rozhovor s hlavní hygieničkou České socialistické republiky o stavu radioaktivity nad Československem.
29:06 - 7. května 1986 - zprávy agentury TASS a reportáž relace "?????" z Ukrajiny, dále prohlášení Světové zdravotnické organizace z Dánska a nakonec propagandistická reportáž z Polské lidové republiky.
32:16 - 8. května 1986 - reportáž ČST z Ukrajiny. V čase 34:00 rozhovor s pracovníkem ministerstva zdravotnictví ČSR o stavu radioaktivity v Československu.
36:13 - 9. května 1986 - tiskovka z Moskvy, kde vystoupil ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii.
38:40 - 10. května 1986 - propagandistická reportáž o měření radioaktivity amerického sněhu, dále reportáž z Ukrajiny.
41:05 - 11. května 1986 - sovětská relace "?????" poprvé zveřejnila reportáž ze zakázané 30 kilometrové zóny v Černobylu.


9.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 4. 2020, 13:22 avatar
(8) Osvietený,
vidím, že si tú analýzu článku nezvládol, pretože nemáš čím. Ale opäť si nezaváhal načrieť do tej svojej sionfašistickej žumpy len preto, aby si sa vyhol konkrétnym odpovediam...


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 13:24 avatar
názi súdruh Kasafran . Po pravde ja som ten pamflet nečítal iba prvú vetu a to som mal dosť .

Čistá žumpa a lož.


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   8. 4. 2020, 13:25 avatar
Edo na šírenie pamfletov, lží si tu ty
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 4. 2020, 13:46 avatar
(11) Hokejis,
on je v tom sluhom/lokajom veľmajstrov akýchkoľvek sionfašistických klamstiev, výmyslov a podrazov zameraných najmä na rozbitie slovanskej vzájomnosti a holokaust Slovanov...
On si niečo ani neprečíta, ale to mu neprekáža, aby to (neprečítané) s bohorovnou istotou označil za hoax. To sú výstupy jeho IQ prudko klesajúceho k nule...


13.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 4. 2020, 13:52 avatar
K tomu titulnému článku patrí aj toto video:

vk.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 4. 2020, 14:34 avatar
Prekliatia menom Perúna
Anna Kruteková - slovensky:
21.3.2020

Parom ťa trestal / metal / zabil / vzal!
Bodaj /Aby ťa / ju ?arom vzal / ubil / zabil!
Parom by ťa skáral!
Nech ťa Parom vezme!
Daže teba Parom trestal!
Parom ti do duši / do srdca / v košeli!
Parom ho bral!
Parun nech to tlači!
Peron te zabil, abo ich Paromowa strela!
Že by če Pjeron zabjol!
Peruni bi ce pobil'i!
Peronova strela ťa zabila!

vk.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 14:44 avatar
veduci kolotoča                        


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 14:47 avatar
Aeronet.cz

V jeho obsahu ovšem převažují těžko ověřitelné zprávy a spekulace. Bezpečnostní informační služba označila v roce 2014 ve svých zprávách Aeronet.cz za zdroj nebezpečné ruské propagandy.Ministerstvo vnitra České republiky vede Aeronet.cz na seznamu webových stránek šířících dezinformace. Příspěvky na těchto stránkách jsou většinou nepodepsané a jejich zdroje obvykle anonymní, ale jejich zaměření je většinou jednoznačně proruské. Není zřejmé, kým je tento web financován, k zakrytí financování používá řadu "bílých koní".

Server udává korespondenční adresu v nizozemském Eindhovenu, ale podle zjištění reportérů Respektu na adrese nesídlí. IP adresa domény je registrována v Bratislavě, kde rovněž není žádná kancelář zpravodajského serveru. Podle reportérů Respektu nikdo nereaguje ani na telefonáty na čísla uváděná na webových stránkách. Kontakt je možný pouze e-mailem s mluvčí webu nebo s šéfredaktorem Markem Pešlem, který vystupuje pod zkratkou VK nebo „vedoucí kolotoče“.

Většinu uveřejňovaných zpráv nelze nijak ověřit, často se jedná o spekulace a těžko ověřitelné zprávy popisující události z prokremelského pohledu.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 14:49 avatar
Český novinár pátral po „vedúcom kolotoča“ z tajomného webu Aeronet. Zistil, že sa ukrýva v Trenčíne

Aeronet je zaujímavý aj pre Slovensko. Napríklad po vražde Jána Kuciaka vypustil vymyslenú správu, že na Slovensko priletel Sorosov odborník na štátne prevraty menom Marcello Fabiani. Hoci žiadny Fabiani neexistoval, tisíce ľudí v tom videli dôkaz, že slovenské protesty boli riadené zo zahraničia. Za výrobou takýchto dezinformácií teda môže byť len obyčajný biznis?


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 14:54 avatar


19.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 4. 2020, 15:23 avatar
Osvietený,
opäť si si neodpustil príležitosť spustiť svoj hovnomet napojený na žumpu duševných výkalov Tvojich antislovanských sionfašistických pánov...?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:07,  Nie, to rozprávam o súčasnosti, vyplývajúcej z minulosti.
dnes, 16:06,  Budeme šťastní, ak sa reprodukčné číslo prestane zväčšovať. Ale som zvedava, čo...
dnes, 16:05,  Tvrdil to konšpirator mimozemšťan iluminat teoma *13*13*13
dnes, 16:05,  No veď celý čas je reč o percente ;) Osvietený si robil srandičky z percenta ;)
dnes, 16:03,  Ty normálne predpovedáš budúcnosť. Super.
dnes, 16:03,  Klesá percento, nie počet. Predsa len o kovide dnes vieme viac, ako na jar...
dnes, 16:03,  EnaXnaY dnes . Pandemia ešte vôbec neukázala čo dokáže. Ešte môže mať Čína prvé...
dnes, 16:02,  Do mesiaca neviem kto, ale že do Vianoc, to povedala tá biologička Peková.
dnes, 16:02,  Nie, tak zopakujem Tie percentá zomretých sú znížené časovým posunom v počte dnes...
dnes, 16:01,  A klesá ;) Pribudlo 4800 mrtvych na 358000 prípadov čo je 1,3% ;)
dnes, 16:00,  (23) Dosvietený, a vieš zverejniť aj výšku dlhov a podvodov nášho bývalého prvého...
dnes, 16:00,  Niekto tu aj tvrdil, že covid do mesiaca vymizne... ale neviem nájsť že kto
dnes, 15:55,  Nadi presne tak ako píšeš. Ale na to prídu . Napríklad toto som napísal 4.10 To...
dnes, 15:54,  Celosvetová mortalita : 1 000 000 / 44 000 000 = 2,2% ;)
dnes, 15:51,  Možno dnes ale to bolo i v Bergame ale o dva týždne to už bolo 10% Covid dnes neskončil...
dnes, 15:51,  Nie, ty sa hráš na babu vangu ;)
dnes, 15:50,  Popisuješ iba dôvody svojej prognózy.
dnes, 15:50,  Veď uvidíme, či ten mládenec, čo ukradol vercajk dostane tých 15 rokov basy, keď už je tu...
dnes, 15:48,  Nie. Vyššie popisujem dôvody.
dnes, 15:47,  Fakt je, úmrtnosť covidu na sk je teraz 0,37% ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 320 bytes in 0,210 seconds)