Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Akú nás chcú ?

39
reakcií
5458
prečítaní
Tému 8. januára 2010, 11:35 založil Amazonka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 11:35 avatar
1.Musíš mať rada sex
„Najlepšie kedykoľvek a kdekoľvek. Ale len so mnou,“ vyjadril sa tridsaťročný Ivan, no s jeho názorom sa jednohlasne stotožnili aj ostatní účastníci mojej ankety. A všetci túto vlastnosť označili za najdôležitejšiu v rebríčku pomyselných kvalít ideálnej ženy. Tá by mala byť ochotná sex praktizovať za každých okolností. Nesmie sa vyhovárať na migrénu, dokonca by jej nemali prekážať ani tie štyri pivá skombinované s tromi vodkami, ktoré jej milovaný do seba „hrkol“ cestou z práce na oslave kolegových narodenín. Ideálna žena by „to“ mala chcieť vždy a všade, čo v preklade znamená vždy, keď na to má chuť on. Okrem sexuálnej aktivity sa teda kladie dôraz aj na neskonalú vernosť bez akýchkoľvek náznakov flirtu či koketovania s niekým iným. A pokiaľ ide o erotické umenie ženy, vítaná je jej iniciatíva experimentovať a cenia sa aj herecké vsuvky v podobe zvukových prejavov ako ochkanie či slastné vzdychy vhodne doplnené pochvalnými ódami na tému Si ten najlepší milenec. Lebo ak toto kritérium nesplníte, môžete dopadnúť ako chuderka Maria Šarapovová, ktorú jej priateľ, spevák zo skupiny Maroon 5, opustil preto, že vraj bola príšerná v posteli. „Pri sexe nevydávala žiadne zvuky, len tam ležala ako zdochnutá ryba, a keď som začal stonať ja, povedala, že ju to ruší pri koncentrácii,“ vyjadril sa na adresu sexuálnych kvalít známej tenistky jej exmilenec.

2.Musíš byť krásna
Keby chlapom k predstave ideálnej ženy stačilo iba splnenie bodu jeden, už dávno by sa horúcimi kandidátkami na tento titul stali dámy z diaľnice E 55. Muži sú však tvory mimoriadne náročné, pretože po svojom boku chcú aj partnerku, ktorá dobre vyzerá. „Predsa sa nebudem zoznamovať so škaredou babou, veď je to normálne, nie? Ani žena nepôjde na rande s niekým, kto vyzerá ako nevydarený klon Quasimoda kríženého s orangutanom,“ vysvetlil ďalšiu nevyhnutnú kvalitu ideálnej ženy dvadsaťosemročný Peter. Ale aj keď nie ste práve vernou kópiou Adriany Sklenaříkovej, ktorú slovenskí muži stále považujú za idol ženskej krásy, nemusíte uvažovať nad samovraždou ani si kupovať čierny závoj. Pojem krása je totiž veľmi relatívny, a tak ho môžu splniť blondínky, brunetky aj ryšavky, tie s hruďou `a la Pamela, ale aj také, čo prsia zdedili po otcovi. Umenie je nájsť si takého, pre ktorého budete toukočkou práve vy. A úplne ideálne je ňou zostať čo najdlhšie a bez toho, aby tú vynaloženú námahu potrebnú na dosiahnutie vášho pôvabu váš milovaný spozoroval. Pretože predstava, že ho doma víta partnerka s natáčkami a pleťovou maskou na tvári, je ešte aj v 21. storočí pre väčšinu chlapov nočnou morou. Ich nezaujíma, ako ste zo seba dokázali vyčarovať tú okúzľujúcu bytosť, pri ktorej jeho kamaráti obdivne hvízdajú, oni sa len potrebujú pochváliť výsledkom. Atraktívnou kočkou. Ale pozor, to neznamená to isté ako peroxidová sexbomba. Takáto dáma má síce miery 60-90-60, jej primárnou úlohou je nosenie obtiahnutých bedroviek s vytŕčajúcimi nohavičkami tango a občasné pohodenie dlhou hrivou, ale je určená iba na obdiv. Za stálu partnerku by si ju, aspoň podľa prieskumov, vybralo len málo mužov. Z obavy, že by im túto „kosť“ skôr či neskôr prebral niekto ďalší. Celkom dobrá útecha, čo poviete?

3.Mala by si byť múdra, ale nie príliš
Vyššie spomenuté typy žien z kategórie peroxidová sexbomba navyše používajú intenzívny odfarbovač vlasov, ktorý pôsobí tak hĺbkovo, že vybieli „úplne do biela“ nielen vlasy, ale aj sivú mozgovú hmotu, pričom tá biela mizne do nenávratna. A tak logicky nemôžu splniť ďalšiu podmienku superženy. Primeranú inteligenciu. Ale fakt, že máte doma odložené „iba“ maturitné vysvedčenie, prípadne, že vysokú školu ste skončili až po dvoch opakovaniach ročníkov, vôbec nemusí znamenať, že kritérium číslo 3 nespĺňate. Väčšine mužskej populácie totiž postačí, ak ich krajšia polovička má všeobecný prehľad. Určite vám v prítomnosti partnerov neodporúčame citovať nič z Nietzscheho filozofického diela, dokonca ani recitácia Shakespearových veršov nie je príliš žiaduca. Tým by ste síce predviedli svoje hlboké intelektuálne schopnosti, ale tie vám budú figu platné. Muži síce chcú vedľa seba vzdelanú kočku, ale s podmienkou, že nebude múdrejšia ako oni. Na to ste však určite už dávno prišli, však? Ale možno netušíte, že na to, aby vaša intelektuálna hodnota stúpla na cene, stačí málo. Ovládať terminológiu so športovými výrazmi ako ofsajd, zakázané uvoľnenie či bodyček. Keď ich v správnej chvíli počas sledovania športového prenosu použijete, pán tvorstva začne v duchu rozmýšľať, kde ste sa to, dopekla, naučili a na pomyselnej stupnici vašich kvalít vám pridelí ďalšie body. Ale čo robiť v prípade, že sa vaša maličkosť nejakým nedopatrením dostane do spoločnosti fundovaných odborníkov, ktorí sa vo vašej prítomnosti začnú baviť o aplikácii marketingových stratégií s cieľom zvyšovať hrubý domáci produkt? Tu pomôže len jedna rada. Tváriť sa múdro, súhlasne pokyvkávať hlavou, čo je znakom sústredeného záujmu, prípadne hodiť do pléna vetu – „Skutočne? To je naozaj zaujímavé.“

4.Vítané sú zručnosti v domácnosti
Na čo by bola chlapovi atraktívna erotomanka s IQ Alberta Einsteina, keby sa oňho nedokázala postarať? Veď aj podľa serióznych sociologických prieskumov viac ako polovica opýtaných mužov chce pri sebe partnerku, ktorá sa bude starať o všetky ich potreby. To znamená, že im prinesie do postele lieky, keď oni budú pri miernom nachladnutí a teplote 37,3 zvádzať nemilosrdný boj o život, že dokáže uvariť lososové rolky so špargľovou omáčkou a popri tom ešte vyžehlí košele a spolu s majstrom Properom vygruntuje celý byt. „A čo je zvláštne na tom, že chceme, aby žena vedela dobre variť a starala sa o domácnosť? Láska predsa ide cez žalúdok,“ argumentoval Miro, ktorý kuchárske, žehliace a upratovacie umenie nemilosrdne zaradil do zoznamu požadovaných kvalít ideálnej ženy. „Nie je nič krajšie, keď sa večer vraciam z roboty a moja priateľka ma čaká s teplou večerou. Vtedy by som ju nedal za nič,“ nadchýna sa, no ako väčšina opýtaných, aj jemu záleží na tom, aby žena jeho života bola zároveň rodinne založená. Tak, aby sa vedela postarať nielen o muža, ale aj o deti. Nuž, praktické stránky života ešte stále u mužov hrajú dôležitú rolu. Veľmi dobre totiž vedia, že ich mamička tu nebude večne a tak si za ňu potrebujú nájsť náhradu. Aspoň čo sa týka chodu celej domácnosti.

5.Na tolerancii záleží
Ani všetky vyššie spomenuté body však zo ženy neurobia vysnívaný idol mužského sveta, ak sa doma zmení na mrchu, harpyu či xantipu, ktorá si večery kráti čakaním na svojho chlapa s váľkom v ruke, odmieta ho pustiť na futbal a priepustku na stretnutie s kamarátmi mu výnimočne udelí dvakrát do roka. „Keby som si musel vybrať, radšej chcem mať ženu, ktorá síce nevie uvariť ani čaj, ale nebude mi robiť scény, ak pôjdem s partiou na pivo. Žiadnu sekeru doma nepotrebujem,“ vyjadril sa tridsiatnik Jano, no nielen pre neho je tolerancia rovnako potrebná ako vzduch na dýchanie. Pocit slobody je totiž pre chlapov dôležitý, takže ak chcete byť v ich očiach tou naj, asi by ste mali zo svojho slovníka vyškrtnúť všetky výčitky na tému neskorých návratov z práce. To isté platí aj o futbalových, volejbalových a iných športových víkendoch, o poľovačkách, lyžovačkách, rybačkách s kamarátmi, ktoré sa bez toho vášho nemôžu zaobísť. Tolerantná žena, ktorá má pochopenie pre všetky jeho záľuby, netýra ho otázkami – kde si bol zase tak dlho a po návrate ho privíta s úsmevom na tvári a podľa možnosti s tou teplou večerou spomenutou v bode 4, je tajným snom mužskej populácie. Mimochodom, častú neprítomnosť svojho chlapa môžete využiť práve na tú pleťovú masku a vlasový zábal, aby z vás bola fešanda z odseku číslo 2.

6.Zmysel pre humor je nad zlato
Nie, nikto od vás nechce, aby ste sa naspamäť učili všetky vtipy zo starých výtlačkov časopisu Roháč, ale muži veľmi dobre vedia, že humor je soľ života. A idú puknúť od pýchy, keď sa ich partnerka dokáže v spoločnosti tak dobre baviť, až mu jeho kamaráti ticho závidia, že má doma takú veselú „kopu“. „Keď ma s frajerkou raz v internáte prichytila kontrola s riaditeľom internátu, bol to riadny trapas,“ vysvetľuje Mišo, prečo je preňho ženský zmysel pre humor dôležitý. „Pristihli nás vtedy vo veľmi chúlostivej situácii. A hoci bola moja priateľka vtedy polonahá a zízalo na ňu päť členov internátnej kontroly, vysypala zo seba vtip na svoj účet a všetci sa začali smiať. A ja som vtedy pochopil, že so ženou, ktorá má zmysel pre humor, sa určite nudiť nebudem.“ Takže ak do arzenálu vašich kvalít patrí aj to, že sa dokážete zasmiať a odviazať, máte zase o krôčik bližšie k ideálu

7.Sebestačná a ambiciózna
Pozor, superžena síce ľavou zadnou zvládne všetky spomenuté podmienky, ale určite by mala mať aj vlastné ambície. „Nechcem mať vedľa seba nejakú cipku domácu. Pre muža je to možno jednoduchšie, pretože s domácnosťou potom nemá žiadne starosti, ale žena by sa predsa mala realizovať aj inde ako len pri deťoch a pri sporáku. Veď ak má svoju prácu, je aj finančne sebestačná,“ potvrdil Ivan, no v tomto bode sa názory respondentov mojej miniankety mierne rozchádzali. Väčšina síce túži po partnerke, ktorá má aj pracovné ambície, ale našlo sa aj zopár takých, ktorým by neprekážala partnerka určená len na udržiavanie tepla v rodinnom kozube. „Ja sa o ňu postarám, načo by chodila do roboty? Nech sa venuje rodine,“ argumentovali tí muži, ktorí svoju rodinu dokážu dobre finančne zabezpečiť. Ťažko povedať, či je to ich pohodlnosť, alebo spôsob, akým si tú svoju „ovečku“ k sebe ešte silnejšie priviazať, ale v tomto jedinom bode sa muži celkom nezhodli. Každopádne, ideálna žena síce môže zarábať, ale radšej nie viac ako muž. Pre istotu a pokoj v dome.

ZHRNUTIE
Vo vypočítavaní vlastností ideálnej ženy by sme mohli pokračovať ďalej, pretože pre mužské pokolenie je tiež mimoriadne dôležité, aby ich vyvolená nepožívala alkohol, neflirtovala, nebola príliš urečnená, ale ani veľmi zakríknutá. Dôraz kládli aj na vlastnosti ako rodinne založená, poriadkumilovná, láskavá, zodpovedná, šetrná, ale nie prehnane, prípadne ochotná robiť kompromisy. Príliš veľa nárokov na krehké nežné stvorenie, nemyslíte? A tak je logické, že do dnešného dňa ešte ani jedna z nás tieto kritériá Danka VILHANOVÁ
nesplnila, z čoho vyplýva, že ideálna žena zatiaľ neexistuje. Ibaže by bola chlap.

Danka VILHANOVÁ


16.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 14:29 avatar
„Pri sexe nevydávala žiadne zvuky, len tam ležala ako zdochnutá ryba, a keď som začal stonať ja, povedala, že ju to ruší pri koncentrácii,“    


19.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 14:33 avatar
Ani žena nepôjde na rande s niekým, kto vyzerá ako nevydarený klon Quasimoda kríženého s orangutanom,“    


21.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 14:38 avatar
typy žien z kategórie peroxidová sexbomba navyše používajú intenzívny odfarbovač vlasov, ktorý pôsobí tak hĺbkovo, že vybieli „úplne do biela“ nielen vlasy, ale aj sivú mozgovú hmotu, pričom tá biela mizne do nenávratna    


23.
označiť príspevok

myrai žena
   8. 1. 2010, 14:44 avatar
hm zase mas nieco proti blond ? j moja dcera je blond a ma sivu mozgovu hmotu kvalitnu


25.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 14:47 avatar
myrai ten článok som nepísala ja - aj moja dcéra je prefarbená na blond  


26.
označiť príspevok

myrai žena
   8. 1. 2010, 14:49 avatar
vies,moja nie je ,ona je na tom horsie..je original


24.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 14:45 avatar
ďakujem Danka za tento podarený článok - páči sa mi Tvoj zmysel pre humor  


29.
označiť príspevok

Anette žena
   8. 1. 2010, 17:29 avatar
Netvrdila by som, že niet ideálnej ženy. Mnohé sú normálne a správne a aj tak si to muži nevážia  
Súhlasí Amazonka


30.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 1. 2010, 17:33 avatar
Blbost, niet vela normalnych zien a ani normalnych muzov. My normalni ani nepozname normalne zeny, povedz kde su an venusi? 


31.
označiť príspevok

Anette žena
   8. 1. 2010, 17:37 avatar
  takže ty sa považuješ za normálneho? Ja seba kedy ako. Ale práve dnes sme o tom debatovali, že muži sú priam neschopní vernosti, aj keď doma majú krásku, tak nemajú problém zahnúť  
Súhlasí Amazonka


32.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 1. 2010, 17:46 avatar
To si ja myslím o ženach, ale je zbytocne to rozoberat. Predsatv si, ze statisticky je na Slovensku (ze vraj) v kazdej tretej rodine nejaka kukucka .(k zenam vernost ? -to snad nemyslís vazne ) Verne ste len pokial milujete a ked ste neverne, tak si to ten debil zasluzi , lebo ho uz nemilujete.


35.
označiť príspevok

*game* žena
   9. 1. 2010, 12:49 avatar
no, mne to povedal,ze si ma vazi..ale len do telefonu, vraj mi to nema odvahu povedat osobne...co ho to stalo sil... 


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 1. 2010, 11:37 avatar
A moze brat aj drogy? 


3.
označiť príspevok

dorota
   8. 1. 2010, 11:52 avatar
boze to je hlupost
danka nema co robit po veceroch?  
Súhlasí postoy-lea


4.
označiť príspevok

dnes_flamujem muž
   8. 1. 2010, 14:10 avatar
Vieš aký je ideál ?? Piť pivo , sledovať futbal a milovať náruživý sex. :D


5.
označiť príspevok

david lane muž
   8. 1. 2010, 14:15 avatar
...milovat naruzivy sex...a trtkat raz za rok)))...miluje sa zo zenou,v stave ohrozenia zdravia z muzom...   


6.
označiť príspevok

postoy-lea
   8. 1. 2010, 14:18 avatar
Cim viac takych tem citam, tym menej tomu verim. Je to individualne a muzi nemaju az take naroky na zeny - samozrejme ti normalni. A ti ostatni ma nezaujimaju 


9.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 14:21 avatar
ukáž mi normálneho - ešte som ho nestretla  


10.
označiť príspevok

postoy-lea
   8. 1. 2010, 14:22 avatar
Ale najdu sa nejaki, to zase nemozeme popriet.


18.
označiť príspevok

david lane muž
   8. 1. 2010, 14:32 avatar
...cujme cujme...amazonka nam predstavy normalneho muza....virtualne,lebo ziveho nevidela...idees amazonia..))


20.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 14:35 avatar
ja takého nepoznám - nestačí výzor   chápeš danielko ?  


11.
označiť príspevok

david lane muž
   8. 1. 2010, 14:23 avatar
...ja nemam velke naroky...pekny zadok,stihla...tot vse)))


7.
označiť príspevok

david lane muž
   8. 1. 2010, 14:20 avatar
...výsledkom. Atraktívnou kočkou. Ale pozor, to neznamená to isté ako peroxidová sexbomba. Takáto dáma má síce miery 60-90-60, jej primárnou úlohou je nosenie obtiahnutých bedroviek s vytŕčajúcimi nohavičkami tango a
...boze to ma jake mjery????


8.
označiť príspevok

myrai žena
   8. 1. 2010, 14:21 avatar
ahoj lea ak ta smiem poprosit,vycap sem fotku normalneho muza..asi ako podla teba vyzera,ja ich totiz nevidim  
Súhlasí Amazonka


12.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 14:23 avatar
vyzerať môže ako normál, ale . . .  


14.
označiť príspevok

postoy-lea
   8. 1. 2010, 14:25 avatar
Ahoj Myrai, neviem ci sa mi podari najst taku fotku.


37.
označiť príspevok

Style muž
   10. 1. 2010, 15:12 avatar
lea a ty si sa mi minulke dala fotiť aká si? odhadol som ťa a fotku nepoznám, Si múdra.


13.
označiť príspevok

myrai žena
   8. 1. 2010, 14:25 avatar
hm takze pre istotu ,keby nahodou niekde nieco,tak sa vopred pytam..ste normalny ?  


17.
označiť príspevok

postoy-lea
   8. 1. 2010, 14:31 avatar
Myrai nemusis sa opytat. Staci, ked zistis ako sa ten zaujemca sprava. Ked ta bude sikanovat a nutit schudnut, nosit to a nenosit toto, nutit ta by si mala dlhe vlasy, aby si brala antikoncepciu, lakovala nechty a neviem co ine... Tak nie je co riesit. Normalny ta berie taku aka si vidi ta krasnu, lebo taka si. A ked sa aj citis neisto a mas z nieco komplexy, tak ta ma povzbudit, podrzat a presvedcit, ze si taka aka mas byt a si pekna. Ak chce zreparovanu babiku, nech si kupi v hrackarstve a nech zreparuje alebo nech si zreparuje svoj k... t.
Súhlasí Kontesa


22.
označiť príspevok

myrai žena
   8. 1. 2010, 14:42 avatar
hm vies co je to ..vahavost,nerozhodnost,nespokojnost,pochyby ?
hm neverim ,ked ty to dokazes,tak potom skusim aj ja,ale davam ti prednost


15.
označiť príspevok

myrai žena
   8. 1. 2010, 14:26 avatar
leuska ja mam tooolko casu ze az ,za nikym sa neponahlam..pockam
Súhlasí postoy-lea


27.
označiť príspevok

Jussy_14 muž
   8. 1. 2010, 15:09 avatar
hlavna vec že sme zdravýýý:D


28.
označiť príspevok

Amazonka žena
   8. 1. 2010, 15:12 avatar
len keby sme všetci boli zdraví  


33.
označiť príspevok

Amazonka žena
   9. 1. 2010, 06:46 avatar
muži nás nechcú žiadnu - najradšej by chceli všetky a preto radi striedajú  


34.
označiť príspevok

starec muž
   9. 1. 2010, 10:16 avatar
Buď sú muži takí skromní a nenároční.Ináč,keby čakali na ideálnu ženu by boli všetci starí mládenci.  Alebo je na svete toľko ideálnych žien,keď je toľko ženáčov? 


36.
označiť príspevok

Style muž
   10. 1. 2010, 14:54 avatar
určite by som chcel ale nie také čo sa len o sexe vedia rozprávať. Moj styl neznáša silné ženy ani lahké.


38.
označiť príspevok

Amazonka žena
   10. 1. 2010, 17:28 avatar
zostávajú už len slabé a ťažké  


40.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   10. 1. 2010, 17:32 avatar
Alebo aj sprosté.


39.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   10. 1. 2010, 17:32 avatar
Tak to potom si nájdi také čo by sa ti nevzopreli. Len si daj pozor aby si si nenašiel nejakú falošnú.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:19,  Ked si nevies predstavit zensku picu ako si chces predstavit fungovanie statu??? Ci budeme stat...
dnes, 01:08,  Dezinformácia je nepravdivá, vedome skreslená informácia, ktorej cieľom je ovplyvniť...
dnes, 00:59,  Lukáš 22: Reč o mečoch - 35 Potom im povedal: „Chýbalo vám niečo, keď som vás poslal...
dnes, 00:56,  18/ Skajka ty si myslis ze ti zavidim tvoj pokurveny zivot??? :)))
dnes, 00:51,  A Ježiš furt zapáral do svojej matky. Toľko pohŕdavosti sa len tak často nevidí....
dnes, 00:46,  Boľševický sionista Krysafran, keď je tu niekto vyvalený, tak len hádam ty sám.*39 Už...
dnes, 00:45,  Ježiš nemal v úcte ani pozostalých. Evanjelium podľa Lukáša, 9. kapitola: Inému...
dnes, 00:43,  Kasafranova , hákoveheho SS a Havranova odpoveď...
dnes, 00:39,  názi sere ťa že Nemecko drží spolu pred takými hovnami ako si ty názi.
dnes, 00:33,  Liberálny fašizmus = suchá voda Aj vás už strašili liberálnym fašizmom? Nič také...
dnes, 00:32,  Liberálny fašizmus = suchá voda Aj vás už strašili liberálnym fašizmom? Nič také...
dnes, 00:30,  Ježiš sa o svojej matke, ako aj o svojej rodine vyjadril pohŕdavo. Nectil si matku, porušil...
dnes, 00:23,  Evanjelium podľa Matúša, 22. kapitola: 44 „Pán povedal môjmu Pánovi: Seď po mojej...
dnes, 00:17,  Lemmy hakovySS sa dnes už vyhanbil www.diskusneforum.sk/tema/biznis-kisku-s-ledeckym
dnes, 00:16,  Esesák Hokejis, hanbíš sa za to, že si fašista?
dnes, 00:15,  Radikáli si vymysleli termín „liberálny fašizmus“, lebo veria, že ak bude za fašistu...
dnes, 00:14,  Evanjelium podľa Matúša, 18. kapitola: 8 Ak ťa zvádza na hriech tvoja ruka alebo noha,...
dnes, 00:08,  HákovýSS ved napíš niečo ešte k tomu hoaxu *39*39*39*39*39*39...
dnes, 00:07,  Lemmy dnes mal hakovySS a Kasafran supiš hoaxik obaja tam mastrubovali a teraz sa tvaria že...
dnes, 00:05,  Evanjelium podľa Matúša, 5. kapitola: Naplnenie Starého zákona a Prorokov – 17...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(127 601 bytes in 0,395 seconds)