Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako sa dá na Slovensku pomocť chudobným ?

284
reakcií
441
prečítaní
Tému 21. septembra 2020, 14:05 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 14:05 avatar
Na Slovensku je na hranici chudoby s finančným príjmom menej než 350 eur asi 15% obyvateľstva. Veľa takýchto ľudí žije zo suchého chleba a vody, a nemože si dovoliť kúpiť ani mäso, zeleninu, jogurty. Veľmi by som chcel takýchto ľudí nejako finančne podporiť, lenže je to nejako možné ? Je to niekolko problémov :

1: Na Slovensku sa dá pomocť chudobným jedine tak, že napíšem Rozborilovi do modrého z neba, alebo pojdem s autom po Slovensku a budem sa s megafonom vypytovať, kto je chudobný a tak budem hladať chudobných. Ciže pomocť chudobným na Slovensku nie je možné.

Zial, na Slovensku neexistuje žiadná verejne známa zbierka, kde by sa dalo finančne prispieť, a finančný príspevok by išiel chudobným ludom, na kúpu jedla. A ak by aj nejaká takáto finančná zbierka existovala, veľká časť z nej by sa rozkradla a skončila u niekoho vo vrecku, a chudobným by poputovalo tak možno zo 10%.

AKO VYRIESIT TUTO SITUACIU ?

1: Na celom Slovensku by sa mala zaviesť finančná zbierka pre pomoc chudobným, ktorá by mala neobmedzené trvanie (trvala by nonstop). Do všetkých supermarketov a potravín by sa zaviedli malé pokladničky do ktorých by ludia mohli vhádzať svoje peniaze na pomoc chudobným.

Tieto pokladničky by však boli kamerované, a na konci dna by zamestnanec pred kamerou vybral peniaze z pokladničky, spočítal by ich, zapísal sumu, a veľkosť vyzbieranej sumy by oznámil úradu práce. Urad práce by vytvoril oficiálnu verejne pristupnu webovú stránku, na ktorej by sa zobrazovalo kolko penazí vyzbierali jednotlivé supermarkety v jednotlivých dnoch.

Na tej stránke by boli zverejnené aj všetky videá zamestnancov pri počítaní penazí v pokladničke, takže každý jeden človek si može pozrieť počítanie penazí zamestnanca a to v každej jednom jednotlivom supermarkete a potravinách. Týmto by sa zabránilo tomu, že si nejaký zamestnanec dá nejaké peniaze zo zbierky do vačku.

Táto zbierka by mala byť propagovaná mediami, aby sa každý jeden človek na Slovensku dozvedel, že taká zbierka pre chudobných existuje. A teda všetky webové média by pár týždnov pred jej začatím mali o nej začať písať, aj televízne noviny by o tom mali informovať, aj rozhlas, aj jednotlivé časopisy.

KOMU BY SA POMOHLO ?

1: Pomohlo by sa tomu kto žije na hranici chudoby, s finančným príjmom menším než 350 eur. Ludia ktorí splnajú tieto podmienky, by sa mohli prihlásiť na úrad práce, a úrad prace by ich zaradil do tejto finančnej zbierky pre chudobných .

Na webovej stránke ktorú by vytvorilo ministerstvo práce, by bol vypísaný presný zoznam osob (meno, vek, bydlisko) ktorým sa rozdajú peniaze vyzbierané zo zbierky, a na konci mesiaca by ministerstvo informovalo kolko penazí vyzbieralo a kolko penazí rozdalo - každá osoba na zozname by mala uvedené koľko penazí zo zbierky dostala.


18.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 9. 2020, 15:36 avatar
tomas12345, nefungovalo by to:
„Ježiš pozoroval, ako zámožní ľudia vhadzujú peniaze do chrámovej pokladnice. Videl aj jednu chudobnú vdovu, ako tam vhodila dve drobné mince. Ježiš na to poznamenal: Táto chudobná vdova dala vlastne viac ako ostatní. Lebo tí darovali iba to, čo im zvyšovalo, ale táto žena dala všetko, čo mala."
Je všeobecne známe, že chudobnejší oveľa viac spolucítia, pomáhajú... ak by však chceli zachrániť všetkých, samy by sa stali odkázanými na pomoc v núdzi. Peňazí, zdrojov je na dosť na to, aby nebolo chudoby, len sú nespravodlivo rozdelené, nebyť nenažrancov, klaniacich sa mamonu, ktorý sú otrokmi svojho majetku, nebolo by chudoby... ich "akože" milodary na to nestačia. Darujú iba to, čo im zvyšuje, to však nestačí...

 


20.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 17:10 avatar
Každý by dal toľko koľko uzná za vhodné, takže by nemali prečo zbankrotovať.

Ak by sa aj nevyzbieralo dostatok peňazí na pomoc všetkým, aspoň by sa vyzbierali peniaze na pomoc mnohým. Hocijaké vyzbierané peniaze sú lepšie ako žiadne peniaze.


34.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 9. 2020, 17:52 avatar
tomas12345, jednorazová pomoc veľa nerieši... má svoje limity,... chudobu je potrebné riešiť systémovo, prísť s riešeniami, ktoré odstraňujú príčiny chudoby...
Uznávam a chválim pomoc núdznym, len žiaľ slúži na zahmlievanie príčin, a čo je ešte horšie i takáto pomoc - zbierky - sa často zneužívajú...
Aby sme si rozumeli, neprispievam síce na zbierky, ale to neznamená, že v tomto smere nič nerobím...
 


42.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 19:11 avatar
Ze ty si nečítal moj článok ? Nepíšem tam o jednoráyovej pomoci, ale že zbierka bude NONSTOP, celý rok, každý jeden rok.

A tiež som tam písal o monitorovaní danej zbierky, takže o akom zneužívaní tu hovoríš ?


115.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2020, 10:29 avatar
tomas12345, človek, ktorý žije aspoň na akej takej úrovni, nemá na to, aby pomáhal dlhodobo a tých je väčšina... Tí, ktorí na to majú, tí vo väčšine prípadov pomáhajú vtedy, keď z toho získajú nejaký prospech... nie sú nezištní...
Kto bude organizovať takúto zbierku a kto ju bude monitorovať? Nič nové si nevymyslel, zbierok pre chudobných je predsa požehnane...
 


35.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 9. 2020, 18:13 avatar
tomas12345, prečo nepodporíš Lemmyho tak ako ondrej61?  
 


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 18:18 avatar
Lebo Lemmy je množič psov a mačiek a nemá ani na granule .


53.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 20:44 avatar
Ty si ako Kristus, ten nakŕmil zástupy rybami.
Čo takto naučiť zástupy loviť ryby a neučiť ich natŕčať ručičky?  


67.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 21:11 avatar
Pracuj pracuj, až kým Ťa nesekne z toho v dvadsaťosmičke.    
Súhlasí peter67


70.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:16 avatar
To je dnes čo za doba?? My sme ťahali dvadsaťštvorky!! Ale 28-mičky?? To sa za jeden deň hádam ani nedá.     
Ale máme novú vládu, ústavnú väčšinu, možno sa dočkáme.      


79.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 21:29 avatar
  ... Dvadsaťštvorky majú aj naši lekárkovia =) (ja tak volám lekárov =) .. raz keď som išla na príjem, tak som ho chudáka zobudila.     a potom, ma v nemocnici učil kamarát hrať na klavíri, a prišla sestrička, že chudák lekár nemôže pod nami spať.   Pokračovanie životopisu až po tridsaťosmičke. =))....
To je sranda, nie?   ..
Súhlasí peter67


83.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:33 avatar
Áno, to je sranda nie.    


264.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 20:53 avatar
1, ..... Treba tých chudobných naučiť "chytať ryby"! /správne žiť a správne riešiť svoje problémy, a čeliť im/
Ako hovorí to čínske príslovie: ...."Ak dáš chudobnému rybu, nasýtiš ho na jeden deň, ale ak ho naučíš chytať ryby, nasýtiš ho na celý život"!


269.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 9. 2020, 10:42 avatar
Shagara, nie je to zas až tak jednoduché... ako ich chceš naučiť chytať ryby, keď nemajú nieže udicu, ale niet ani kde chytať ryby... vlani prepustili zo zamestnania môjho kamaráta. Už som zabudol v čom bol vyučený /zlatník?/, viem len, že za socíku sa mu celkom darilo, nemal však na to, aby si otvoril vlastnú živnosť a v našom meste v jeho vachu nebolo miesto... zamestnal sa v inom odbore i za lepších podmienok, ale i tak žil len z výplaty do výplaty... vlani stratil aj tento neveľký zdroj príjmu. Zúfalo hľadá zamestnanie, aspoň brigádnicky. Má však už 59 rokov a zatiaľ ho vypoklonkovali, hoci má prax aj napr. ako "vodič nakladač". Vzhľadom na nízky príjem, napriek tomu, že doteraz nebol ani raz nezamestnaný, s ktovieakým dôchodkom rátať nemôže...
Takéto prípady vôbec nie sú výnimočné, netýkajú sa len 50-tnikov, ale aj mladších... a sú aj také, keď sa i zo schopného človeka nielen z vlastnej chyby, z rôznych dôvodov stane bezdomovec... niektoré príbehy máš vyrozprávané aj v časopise NotaBene, ktorý sem tam kupujem ... považujem ho za chvályhodnú pomoc chudobným...

 


2.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 14:41 avatar
Ešte som zabudol napisat, že tým ľuďom na zozname by sa neposlali peniaze v hotovosti, ale poslalo by sa im niečo ako gastrolístky, alebo by sa vytvorili špeciálne lístky ktorými by sa dalo v každom supermarkete nakúpiť hocijaké jedlo. Dalo by sa za ne kúpiť iba jedlo, a nedal by sa za ne kúpiť ani alkohol, ani cigarety.

A tí ľudia ktorým by sa pomohlo, by museli poslať fotku na ktorej ukazujú tie gastrolístky, alebo nákupné poukážky na jedlo, a ich fotky by boli umiestnené na tej webovej stranke. Týmto by sa človek ktorí prispel do zbierky presvedčil že dani ľudia zbierku dostali.


3.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2020, 14:47 avatar
tomas12345 najväčší problém je v tom, že pomoc bežných ľudí sa dostane len v 10 percentej miere.


5.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 14:54 avatar
3 : Nerozumiem ako to myslíš ?


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 15:03 avatar
Pre príklad v komunizme až do roku 1975 bolo viac ako polovica dôchodcov bez dôchodku . Ďalší poberali od 20 kčs do 300kčs . Z toho naozaj nebolo ani na chlieb.
http://www.youtube.com/watch?v=4zdhN3k5zjo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Na dedine väčšina ľudí pracovala v JRD za pár stoviek

V zime pol roka sedeli doma a štat im nedal ani halier .

Ako teda mohli prežiť ??? Chovali si doma zvieratá a pestovali ovocie a zeleninu.

Z práce prišli domov na druhú smenu a do večera dreli na roličke . Prípadne záhumienke .

Jedlo bolo totiž extremne drahé . Okrem toho často v obchode ako všetok tovar i nedostupné .
V rokoch 80 sa však vždy dalo niečo v potravinách kupiť . Neboli bez tovaru uplne ako napríklad v Rumunsku .


12.
označiť príspevok

0svietený muž
   21. 9. 2020, 15:10 avatar
Clovece, ty uz nie si ani uzitocny idiot. Zostal si iba idiot. :-))))))) Hoaxovy trulo. :-)))))))
Súhlasí 0svietení


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 14:52 avatar
Všetko je to odvodené od vzorca čo je chudoba.

V našom prípade určuje od hranice 373 eur mesačne pre jednočlennú domácnosť. V prípade domácnosti s 2 dospelými a 2 deťmi do 14 rokov je to 780 eur mesačne. Hranica chudoby je odvodená od mediánového príjmu v krajine. Na Slovensku sú najohrozenejšou skupinou nezamestnaní (58,3 %). Iba 9 % zamestnaných čelí riziku chudoby a sociálnemu vylúčeniu. V prípade žien a mužov je riziko rovnaké, o čosi viac sú v ohrození ľudia, ktorí majú deti (18,9 %), nakoľko majú vyššie mesačné výdavky.

Číslo 373€ je iba zrkadlením výkonnosti ekonomiky štatu.

Preto napríklad v Rusku pri veľmi podobných cenách je hranica chudoby 110€ pod ktorou žije 21 000 000 rusov.
Súhlasí mather, kntsz


6.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 14:54 avatar
4: No hej no.


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 14:55 avatar
Je to síce z roku 2014 ale pre názornosť postačuje .

Norská rodina má měsíční příjem 100 tisíc Kč a je "chudá", kdo je v Evropě "chudý"?

www.ceskenoviny.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 14:56 avatar
Aby sme sa teda pohybovali v normálnej Europe nie Rusku , Moldavsku či Bielorusku kde učitel zarába 100 - 150 € mesačne
Súhlasí mather, kntsz


9.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 14:59 avatar
8: Ok nejako by sa to už zadefinovalo kto je a kto nie je chudobný, a chudobný by bol vhodení do zbierky.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 15:04 avatar
Žiadne zbierky nie sú potrebné .


14.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 15:20 avatar
11: Nie sú potrebné pre tých, čo chudobným nechcú pomocť.


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 15:26 avatar
Chcieť je málo .

Pomáhať môžu nadácie ako dobrý anjel , ktoru založil vkladom 1 000 000 € pán prezident Kiska .
Ano taká nadácia naozaj pomáha .

Pomoc v číslach

DOBRÝ ANJEL
Pomoc v číslach

DOPOSIAĽ DOBRÍ ANJELI PRISPELI
55 045 866,78 EUR
K 02.09.2020 BOLO ROZDELENÝCH
54 802 469,52 EUR
V septembri SME DOPOSIAĽ PRIJALI
243 397,26 EUR
PRIEMERNÁ VÝŠKA PRIAMEHO PRÍSPEVKU JEDNÉHO DOBRÉHO ANJELA
6.79 EUR
POČET DOBRÝCH ANJELOV
226 759
POČET SPOLUPRACUJÚCICH LEKÁROV A SOCIÁLNYCH PRACOVNÍKOV
1 688
POČET RODÍN, KTORÝM SME DOTERAZ POMOHLI
9 425

Všetky prevádzkové náklady súvisiace so zabezpečením činnosti Systému DOBRÝ ANJEL sú hradené z iných zdrojov, ako z príspevkov darcov.

Náklady na rozbeh Systému a jeho prevádzku v prvých rokoch vo výške 1 milión EUR sú financované zo súkromných peňazí spoluzakladateľa Ing. Andreja Kisku, ktoré získal predajom spoločností Triangel a Quatro. Od októbra 2011 sú náklady na chod organizácie financované aj z príspevkov Partnerov Dobrého anjela – ďalších úspešných ľudí s veľkým srdcom.

Zakladatelia neziskovej organizácie DOBRÝ ANJEL, členovia Správnej rady, Dozornej rady a ich rodinní príslušníci vykonávajú svoju činnosť ZDARMA, bez nároku na akúkoľvek formu honoráru.

Príspevky od darcov, ktoré dostaneme v jeden mesiac, už prvý pracovný deň nasledujúceho mesiaca do posledného centu rozdelíme medzi príjemcov. Dodržiavanie všetkých finančných pravidiel fungovania Systému DOBRÝ ANJEL, ktoré sú zverejnené v etickom kódexe sú auditované spoločnosťou PricewaterhouseCoopers.

dobryanjel.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 17:27 avatar
Tie čísla si mohli aj vymyslieť, a kde máš istotu že tych 54 miliónov o ktorých hovoria že prerozdelili aj skutočne prerozdelili ?
Súhlasí 0svietení, havran


25.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2020, 17:29 avatar
lebo si naozaj pako?   
Súhlasí 0svietení


92.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2020, 21:40 avatar
Osvietený- z tých peňazí sa štandardne dostalo na miesto určenia cca 10 percent, čo je bežné pri takých dobročinných spolkov. Keby si ho poznal osobne, pochopil by si , že on nedokázal nič urobiť z lásky k ľuďom, ale iba k sebe. CHUJUJUCHUCHU.   
Súhlasí 0svietení


94.
označiť príspevok

Čeka muž
   21. 9. 2020, 21:45 avatar
havran netrepoc sa lebo ti syr vypadne .

Nemôžeš prehltnúť , že Kiska zaločil uspešný projekt v ktorom je každé euro zdokladované ako prišlo a komu išlo .

Dokonca ani na režiu nejde ani len cent .

To by museli tú nadaciu zakladať súdruhovia ako si ty
Súhlasí ondrej61


108.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 22:29 avatar
netrepoc sa lebo ti syr vypadne...  kde si sa vzal.  


109.
označiť príspevok

Čeka muž
   21. 9. 2020, 22:31 avatar
Zuzka ja som starý lišiak dávaj si pozor


113.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 23:04 avatar
kde sa vzaal tu sa vzaal. .. však ja len drzá som. .. sorry. kša kša. .. idem het..


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 15:16 avatar
Ministerstvo žobrania je dosť veľká fantasmagoria . Keby však ročne vyžobralo ministerstvo zopár miliard bola by to zaujímavá suma    


15.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 15:20 avatar
13: Hocijaká vyzbieraná suma pre chudobných je lepšia ako nič.


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 15:22 avatar
tomas12345 čiže keď vyzbieraš 5 centov pre každého pomôžeš mu ??? Ako ???


23.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 17:23 avatar
16: Zober si to takto, dajme tomu že je na Slovensku 300 tisíc ľudí pod hranicou chudoby, ak by sa zo zbierky malo dať každému po 3 eura, nepomohlo by im to. Ale ak by sa dalo 20 tisícom ľudí po 45 eur, to by už zjavne pomohlo.


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 17:42 avatar
tomas12345 aké ONI aké dali ??? Z čoho aké ONI dali . To čo si vypočítal za chujoviny ? Čo by 45 € vyriešilo ???


27.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2020, 17:32 avatar
Osvietený - a od koho? Rómovia to sami neutiahnú.    
Súhlasí 0svietení


30.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 17:38 avatar
V Europarlamente protislovenské figúrky ala Šimečka hlasovali za to, aby sme Rómom dali bývanie a zvýšili finančnú podporu


96.
označiť príspevok

Čeka muž
   21. 9. 2020, 21:50 avatar
Ano aby ONI dali a dali a romom a farebným dali ONI


98.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 21:52 avatar
Hodnotnejšej rase ?


114.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 23:08 avatar
hakovy SS šak toto treba si rasu pekne rozpoznať a zaradiť ako si ty arijský slävän


19.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 16:30 avatar
Ahoj Tomáš ...    
Môžeš dať do potravinovej búdky a či chudobnej susede na chlieb či jej niečo doma opraviť.
Existujú aj vdovy čo žijú samé.

Ide o tom byť pozorný voči okoliu, blížnym.
Súhlasí tomas12345, kntsz


21.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 17:13 avatar
Potravinová búdka fungovala len v Tescu, a už nefunguje pretože to fungovalo len po dobu troch mesiacov. A celá zbierka je pochybná, človek ani nevie či sa tie potraviny dostanú tam kde majú, proste celé je to zle a človeka to odrádza.

Hmm, to mám teraz zvoniť u susedy či nepotrebuje pomôcť ?
Súhlasí 0svietení


69.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 21:16 avatar
Však nemáš ani pri tej zbierke dôveru, či dostanú. ..?

Sorrač, mne to dnes nemyslí. Píšeem samé bezsmysli.
    ale maj sa dobre. ..  
Súhlasí peter67


80.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 21:31 avatar
69 :Mal by si, prečítaj si čo som o tom napisal v uvedenom príspevku.
Súhlasí Zuzka8


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 17:20 avatar
tomas12345 chytil ťa nejaký amok zachraňovania sveta ako chyta Lemmyho ?

Tak to je že sa nedozvieš pri zbierkach kde pôjdu peniaze .

Ale u dobrého anjela sa dozvieš kde ide každý cent .

Lebo ho zmajstroval špičkový manažer a najväčší filantrop na Slovensku pán prezident Kiska .
Súhlasí kntsz, ondrej61


26.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 9. 2020, 17:30 avatar
Ani u dobrého anjela nemáš istotu či sa všetky tie peniaze prerozdelili tam kde mali, majú snáď vypísaný celý zoznam tých ktorým pomohli?

A keď im niekto prispeje cez internet banking, odkiaľ vieš že si časť z tých peňazí nedajú do vrecka ?
Súhlasí 0svietení, J.Tull


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 17:35 avatar
Celá geneza dobreho anjela je verejná a do jedineho centa dostupná

dobryanjel.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Všetky peniaze ktoré prišli na účet sú transparentné a prerozdelené do jedineho centa .

Všetky prevádzkové náklady súvisiace so zabezpečením činnosti Systému DOBRÝ ANJEL sú hradené z iných zdrojov, ako z príspevkov darcov.

Náklady na rozbeh Systému a jeho prevádzku v prvých rokoch vo výške 1 milión EUR sú financované zo súkromných peňazí spoluzakladateľa Ing. Andreja Kisku

dobryanjel.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kntsz, ondrej61


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 17:37 avatar
Na základe čoho tvrdíš, že sú transparentné ?
Súhlasí 0svietení


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 17:39 avatar
Záhorák prišiel pobádať ako vieme že je transparentný učet transparentný            
Súhlasí ondrej61


32.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 17:40 avatar
edo SS ako vieš, že je transparentný ?
Súhlasí 0svietení


36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 18:17 avatar
zopakuj sa


38.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 18:31 avatar
edo SS vidíš aký si tupučký trol
Súhlasí 0svietení


251.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 9. 2020, 00:52 avatar
lebo je verejný a každa transakcia je verejná......


39.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 9. 2020, 18:47 avatar
Typický obraz zaostalej slovače.......
Žiadne zbierky ani dávanie žobrákom, z ktorých väčšina sú ožrani gambleri, narkomani, nepomôže.
Pozrite si aké sú najnižšie dávky či dôchodky napr. vo Švajčiarsku, ale aj v Nemecku.
Je to len a len o vyspelosti ekonomiky.
Ľady sa trochu pohli, že si už konečne slovač nezvolila do vedenia štátu tých najväčších lumpov a zlodejov.
Kisku, ktorý 5 rokov prezidentoval zdarma, lebo celý zárobok cca 300 000 € !!! rozdával chudobným, tento národ vyhlásil a ešte stále vyhlasuje za daňového či pozemkováho podvodníka, lebo vraj štát ukrátil o 20000€ a pozemok získal tuším za 10000€ !!!!!
Tomáš, tam choď vykrikovať či agitovať......
Pri takejto zvrátenosti sa nič nezmení a sú to len keci a keci.
Preferencie tejto vláde klesajú. Pritom, však nikto z nich nič neukradol a snažia sa len dobre - pozri čo stvárajú odbory a pritom zastupujú iba 10% zamestnancov, čo stvárajú médiá......
Skús urobiť štatistiku, kto koho volí podľa toho aký má mesačný príjem.
Budeš prekvapený - ja nie.
Tí najchudobnejší volia tých najväčších zlodejov.
Pozri si koho volila Bratislava a koho volil chudobný východ, alebo juh Stredného Slovenska........
Už iba na tomto DF sa dá zistiť úroveň slovače - aj v tomto diskusnom vlákne......
Tam je pes zakopaný, sa spamätaj.
Súhlasí ondrej61, Osvietený


40.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 18:54 avatar
Protislovenská figúrka zasa šíri žlčovitú nenávisť. Vidíme čo si za exota !
Súhlasí 0svietení, Kasafran, havran


41.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 9. 2020, 19:10 avatar
kntsz, žiaľ slovač si zvolila do vedenia štátu ešte väčších lumpov a zlodejov, než boli smeráci... nehovoriac o ich neschopnosti viesť tento štát 
Súhlasí 0svietení, Kasafran


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 19:27 avatar
J.Tull keby volil len východ vládol by nám Kotleba s Harabinom .


46.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 19:56 avatar
Edo, presne tak, tu máš Prešovský: volby.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
No a tu Košický:volby.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Jasne je tam na tých grafoch vidieť, že by vládli tebou spomínané strany.      
Súhlasí J.Tull, 0svietení


47.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 20:04 avatar
Edo zasa mimo
Súhlasí 0svietení, J.Tull


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 20:11 avatar
Ešte že tak
Súhlasí ondrej61


59.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 9. 2020, 20:52 avatar
46-
krásne zavádzaš a aj klameš.
Pozri si na tých linkoch čo si sem pricapil, kto vyhral vo veľkomestách (Prešov, Košice) a kto v zapadnutých najchudobnejších dedinách.
Takmer vo všetkých chudobných dedinách vysoko vyhráva Smer a v mestách Oľano - presne ako som napísal.
Ty a tvoji pritakávači, ktorí veria len tomu čo im pasuje do krámu, tu ešte v priamom prenose chcete podvádzať - tak typické pre poskokov oligarchov.
Súhlasí Osvietený, ondrej61


60.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 20:57 avatar
Počúvaj ma ty inžinier pergolový!!
Neber si mňa do huby a čítaj s porozumením!! Edo napísal, keby volil východ.. tak som dal výsledky východu!! Ak tomuto nerozumieš, tak študuj Písmo, možno ťa osvieti. Na teba som nereagoval, rozumieš tomu? Reagujem na Eda!!!
Aby si vedel, tak východ, to je dnes Košický a Prešovský kraj. To nie je len Košice a Prešov.
Choď, urob Prielom, daj si na vysokohorskej chate čajík, pokochaj sa výhľadmi, ale nemiešaj sa do toho, čomu nerozumieš!!!


61.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 20:59 avatar
Pergolový inžinier tak to už hej
Súhlasí 0svietení, Kasafran


63.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:03 avatar
Čalúnnik musí nejako poštekliť kolegu od fachu stolárskeho.  


71.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 9. 2020, 21:18 avatar
60-
kde končia argumenty, tam začínajú osobné útoky, že súdruženko tapacírovaný....
Ty možno dokážeš v jednom diskusnom vlákne realizovať ešte aj niekoľko podvlákien. Ja by som to síce tiež dokázal, ale ty mi zjavne za to nestojíš.
Ak si si nevšimol tak edo reagoval nielen na Tulla, ale aj na mňa, lebo Tull regoval na mňa a meritom diskusie ak si si nevšimol bolo, kto v tejto republike volí zlodejov a kto nezlodejov.
Edo podporil parafrázou Harabín - Kotleba môj názor, lebo je to to isté ako voliť Fica, ale podstata je tá istá ako v mojom príspevku, To už však je na tvoju hlavičku asi priveľká kombinatorika......
Dal si sem dva linky, čo prvoplánovo napádajú aj môj príspevok "39" avšak len prvo...., lebo po podrobnejšom pozretí môj príspevok a teda aj edov potvrdzujú.
Takže druhý krát si lepšie pozri čo sem dávaš a akú to má vypovedaciu hodnotu a potom tu dávaj lekcie správania.
Súhlasí ondrej61


78.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:29 avatar
Pán inžinier príjmite moje hlboké ospravedlnenie, že som vás nazval pergolovým inžinierom, ja s posledným vzdelaním učňovským vám v správaní nesiaham ani po členky. Správne ste ma nazvali klamárom a zavádzačom!! Toľkú poctu som si od vás ani nezaslúžil, aby ste mi venovali čo len jedno jediné písmeno. Ja ako poslabší šachista, moje ELO je na úrovni, že sa tesne motám okolo 1488 miesta v rebríčku na Slovensku hovorí za všetko, ja neviem ani kombinovať a ni prepočítavať, na rozdiel od vašej inžinierskosti. Odpustte mi to.
A ešte musím podotknúť, že som nečítal vlákno, iba jedovatý šíp na Eda vypustil a ani som netušil, že týmto uvoľním nevýslovnú energiu vo vás skrytú a že ma zmetiete do prachu ciest.
Ešte raz vás prosím o odpustenie mojich hriechov -spomente si na modlitbu, ktorú nás naučil náš Pán...a odpúšťame....a už na mňa nereagujte, nestojím za to!!!!
Že som napadol váš príspevok 39. to som ani netušil, lebo JA s tou jednou mozgovou bunkou to ani netuším.
Už tu nebudem dávať vám lekcie správania, lebo vy ste cnosť a múdrosť sama a s pokorou príjmem vaše otcovské rady a ponaučenie, k tomu mi dopomáhaj Boh.
Súhlasí 0svietení


82.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 21:32 avatar
Po tak hlbokom príspevku sa kntsz musí cítiť zle
Súhlasí 0svietení


85.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:36 avatar
Prečo zle?
Stačí, keď si vypočuje moje prosby. Popola som si hádam na hlavu nasypal dosť, či?     


88.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 21:39 avatar
Vinný
Súhlasí peter67, 0svietení


90.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:40 avatar
Veď to celú dobu o sebe píšem.    
Súhlasí 0svietení


86.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 21:38 avatar
Pšššt, ...
www.juko56.dobrosoft.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


89.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:39 avatar
Skvelý námet na pornofilm.    
Súhlasí 0svietení


91.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 21:40 avatar
Nechaj pôsobiť


93.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 21:43 avatar
Nemožno sa vyspaať. Veď to je hrozné.   ...ešte že ttým netrpím.   


111.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 9. 2020, 22:47 avatar
78-
ak by si to bol zjednodušil, možno by si ma aj rozosmial.
Príliš veľa irónie samu seba neguje.
Takže sorry, potvrdzuješ čo si potvrdil a ja nesľubujem čo som nesľúbil.....


112.
označiť príspevok

ninka
   21. 9. 2020, 22:50 avatar
kntsz,
kde to je fotené? Tvoja fotka?


117.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 9. 2020, 12:14 avatar
112-
myslíš túto v pravo - avatar?
Je to záber z Bystrej lávky, ktorú som si po rokoch prešiel minulý rok. Dostaneš sa tam najľahšie sedačkou na Solisko a potom na Wahlenbergove plesá a hore v pravo prechod do Mlynickej doliny.
Neodpustím si jednu tragickú príhodu:
Ako elév som šiel s kolegom túto istú trasu - niekedy v 1976 - už neviem presne v auguste. Vtedy to nešlo cez Bystrú lávku, ale cez Bystré sedlo, ktoré je asi 200m povyše. Možno to zrušili kvôli tragédii, ktorá sa tam stala.
Už sme zo sedla zostupovali, bola hmla s viditeľnosťou asi 15 m. V tom sme počuli v pravidelných intervaloch rovnaký výkrik. Tak som aj s dvomi náhodnými českými chalanmi šiel do hmly po vrstevnici za hlasom asi 300m - všetko sa nám pod nohami sunulo, nevedeli sme kde sme. V tom sme pod sebou asi 50m, kde už bola o niečo redšia hmla uvideli zúfalého chalana. Keď sme opatrne k nemu zostúpili utrpeli sme šok. Pobehoval okolo dievčiny zamotanej do priesvitného bledo modrého plášťa skrúteného cez tvár, podliatej už stuhnutou krvou. Dievčina spola zasypaná kamennou suťou, ktorú vidíš na fotke v ľavo, telo nepridzene skrútené. Moja snaha uvoľniť jej plášť z tváre a stuhnutú krv z nosa bola márna. Dievčina už bola studená. Na tú tvár nezabudnem do smrti.
Jeden čech zostal s pomäteným - šokovaným chalanom (už tam tak vykrikoval cez dve hodiny a nik ho nepočul) a my dvaja ako sme došli sme sa chceli vrátiť späť na turistický chodník a zbehnúť volať horskú službu - mobile vtedy neboli.
V hmle sme zablúdili.
Začali sme volať aj my a ak by sme nepočuli odozvu od kolegu na chodníku bol by nový problém.
Skrátim to: Bola to 10 obeť toho roku v Tatrách. Bola to študentka medicíny z Košíc čo s kamošom šli asi z Bystrého sedla vrcholovkou cez Triumetal. V hmle spadla a letela voľným pádom asi 150m a potom sa ešte nevládne telo sunulo kamennou suťou. Nemala šancu prežiť. Na symbolickom cintoríne pod Popradským má pamätnú tabuľu.
Súhlasí ninka


254.
označiť príspevok

ninka
   24. 9. 2020, 07:07 avatar
O pádoch v horách už tiež čosi viem. Neviem, kto má so mnou, aké plány, že ma tam nenechal, lebo s pádmi už potom musíme zápasiť, ako so spomienkami, lebo aj tie jazvy rastú s nami.
Mať 3 pevné body niekedy nestačí. Proklamovať si právo na život na miestach, kde si vždy trošku blízko smrti, by bolo príliš opovážlivé. My chceme niekedy častejšie, inokedy sa táto vášeň spomalí, aj zabudneme na ňu: žiť ako o život, stihnúť všetko, ale v horách toto neplatí. Každé zaváhanie ťa môže stáť život.
A tak to je to aj s našimi ideálmi, tiež sú iba abstraktné. nemôže sa ich dotknúť ako skaly, či posledného stromu pred výstupom. A strach je občas opodstatnený. Táto vlastnosť je potrebná. No veď...
 
Súhlasí kntsz


253.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 9. 2020, 01:16 avatar
volajako si sa nam nasral....čím to asi bude?


50.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 9. 2020, 20:36 avatar
41-
ak máš dôkazy o zlodejinách tejto vlády, sem s nimi, lebo inak zostaneš len komunistickým tlčhubom, ktorý sa celý život "snažil o dobro pracujúceho ľudu".....
Tá "neschopnosť" tejto vlády už dostala min. do vyšetrovacej väzby roky nedotknuteľných v počte, aký tu nebol za 30 rokov iných vlád. Zároveň dosiahla najmenšiu úmrtnosť a chorobnosť na covid 19 a hospodárstvo pritom neutrpelo viacej ako priemer EU.
Aj ty sa spamätaj - zjavne s úspechmi tejto vlády máš problém, dúfam, že tiež nemáš za ušami......
Súhlasí Osvietený


62.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 9. 2020, 21:01 avatar
(39,50) Kntsz,
nože sa spýtaj svojho "božstva", ako hlboko Ti dovolila viera v neho ľudsky/človečensky sa prepadnúť po prijatí tých Judášových kapitalistických 30 strieborných...!
Neotáľaj, sprav to čím skôr, možno máš ešte šancu spamätať sa a zachrániť svoju šancu byť prírodzene a nie zištne veriacim človekom...!
Súhlasí 0svietení


76.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 9. 2020, 21:26 avatar
62-
"to ma poser"   
Komunistický aparátčik, čo má paprče zababrané krvou od zomrelých umučených kňazov, dáva lekcie zo správania veriacim v Boha.
Chlope, ak som si niekedy myslel, že máš ešte šancu sa spamätať a kajať, tak to si ma ozaj prebral zo sna.
Súhlasí Osvietený


77.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 21:28 avatar
Ja len že v štb mu familiarne hovorili FERO dôverne    

Dnes nám tu eštebaci bibliu citujú    
Súhlasí kntsz


84.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2020, 21:33 avatar
kntsz- táto súčasná cháska má toľko peňazí, že sa jej z toho točí hlava. Nevedia ako stopiť tie miliary , ktoré majú k dispozícii. Špekulujú ako ich dostať pod svoju kontrólu bez toho, aby museli dokumentovať kde sú. Myslím, že práve to bude ich nešťastie a navzájom sa pobijú a požerú, bez toho, aby to prinieslo prospech pre národ. Keď pozorne sledujem tých geniálnych cuciakov ako je napr. Heger, Matovič, Remišová , či Kolár tak na to nepotrebuješ ani extra vzdelanie , aby si pochopil čo sa začína diať. A ja to vzdelanie mám , dokonca i stáže na riadenie ekonomiky podnikov v Nemecku, ZSSR, Japonsko a Maďarsku. A nebolo to o politike. Najviac ma zaujali japonské výrobné systémy, ktoré však boli aj sioálne najtvrdšie , ale ekonomicky efektívne.


87.
označiť príspevok

Čeka muž
   21. 9. 2020, 21:38 avatar
havran nemal by si svoje myslenie pasovať do role iných . Každý nie je nomenklatur KSČ .

Staže z komunistickej ekonomiky musia byť prínosom               


95.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2020, 21:50 avatar
Čeka Nemecko a Japonsko to bola komunistická ekonomika? Nemyslí si, že všetci odborníci za socializmu boli aparátnici OVKSS a ústredného výboru UVKSČ. Máš tu hlavičku pomiešanú a oblbnutú propagandou. Výkonosť ekonomik y za socializmu bola limitovaná politikou kltorá mala smerovať v prospech robotníkov, no toto sa nedialo a to vinou stranického komunnistického aparátu, ktorý nedokázal ešpektovať zákon hodnoty v rozdeľovaní a fungovala korupcia tak ako dnes. A nemyslí si, že Matovič to zmení. Práve naopak ešte sa len chystá najväčšia štátna korupcia.


97.
označiť príspevok

Čeka muž
   21. 9. 2020, 21:51 avatar
Všetci a všetci sprostí ako barani .
O hovne rozhodovali . Našu guberniu riadil Kremel
Súhlasí kntsz


99.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 21:53 avatar
Všetci a všetci sprostí ako barani.
O hovne rozhodujú.
Našu guberniu riadi Brusel.
Súhlasí havran, 0svietení


100.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2020, 21:53 avatar
Čeka- vieš ako sa dnes volá ten Kremeľ , z ktorého nás riadia ?


101.
označiť príspevok

0svietený muž
   21. 9. 2020, 21:56 avatar
Uz hlada na wiki.org.              
Politolog NAS.         
Súhlasí 0svietení


103.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 21:58 avatar
Príspevok 99
Súhlasí 0svietení


104.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 22:12 avatar
Havran volá sa slobodne voľby to za komunistickej totality možné nebolo . Keď sa NKVD rozhodli obesili skoro aj Husáka    

Partia dobrákov z veľmoci našej                   


105.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2020, 22:16 avatar
Osvietený teraz keď máš slobodné voľby aký je to zázrak? Viac oblbnutých ľudí ťaha ten voz Slovensko na všetký strany. Podobne ako bájka Raba , labuť a rakl. Vieš o čom hovorí,m?


106.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 22:22 avatar
havran pre milovníkov totality nie su slobodne volby nič . Tak tomu nemôžeš rozumieť.

zase ti syr vypadol davaj pozor ruska lastovička naša
Súhlasí kntsz


102.
označiť príspevok

havran
   21. 9. 2020, 21:57 avatar
Čeka- vieš prečo bude úplne naopak , ako predpovedá Matovič? Dokážeš sa nad tým zamyslieť a niečo také pripustiť?


107.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 22:27 avatar
všetko je inak s tým Rostas začína ale i Paľcev .         

Gusto Murín začína niečo tu nesedí                     

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


110.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 9. 2020, 22:35 avatar
84-
Ďalší okydávač.
Keci, keci a stále keci.
To si naozaj myslíš, že seno žeriem?
No daj aspoň jeden dôkaz, že súčasní politici vo vláde, konkrétne z Oľano alebo Za ľudí niečo a niekedy ukradli.

Matovič je jediný človek v tejto republike, čo najviacej zaplatil štátu v rokoch kedy bohatol.
V jednom roku to bolo niekoľko milionov len na daniach.
Kiska tiež.
Ich majetok je poskokmi oligarchov preverovaný a omielaný dookola. Nakoniec ficík s kalim spľasli......
Túto republiku rozkradli bývalí komunistickí pohlavári a eštébaci, medzi ktorých patríš AJ TY a preto sa tu snažíš mútiť vodu. Ty si sa bol učiť u západných kapitalistov????   - no porozprávaj ešte niečo......
Klan Rezešovcov, Hatinovcov, Lexovcov, Lórencovcov v pozadí Penty a JaT, Eštébák Široký , Pór- pravá ruka eštébáka Mecára, .... mám pokračovať a rozmienať na drobné????? To sú tí Lumpi, zlodeji a ako sa ukazuje aj vrahovia.....to je tá chátra, ktorá túto republiku ruinuje od II. svetovej vojny a to nielen materiálne, ale hlavne mravne.
Toto je tá spodina, ktorá už dávno mala loziť po kanáloch alebo byť na doživotie zatvorená a ty SÚDRUŽENKO HAVRAN patríš k ním, lebo kto s vlkmi žije, ten s vlkmi vyje .
Súhlasí Osvietený


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 19:25 avatar
kntsz presne ako popisuješ .

U Kisku ktorý svoj plat daroval na chudobu 1 000 000 € založil dobreho anjela ktorý rozdal 54 000 000 plujú darebáci ktorí svietia na stranke dlžinik .sk

Kiska neukratil na daniach štat . Iba učtovník nesprávne zaučtoval 6000€ položku 27 000 to bolo i s pokutou za nesprávne zaučtovanie . Pre firmu ktorá platila na daniach stovky milionov to bola smeť .

Pozemok ako volali dezinfoweby lúku hektarovu kupil na zaklade inzerátu v novom čase za trhovu cenu . Sud rozhodol o tom že Kiska je séce poškodená osoba ale lúka sa vracia . Rozhodol tak súdruh kokainový sudca Radačovský ktorému tento proces vyniesol miesto v EP kde podla jeho slov za rok neurobil vôbec nič . Okrem hlasovania v prospech Ruska v neprospech Slovenska a ostudy .
Súhlasí kntsz


44.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 19:27 avatar
Protislovenská lúza tu zasa perlí
Súhlasí 0svietení, Kasafran


49.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 9. 2020, 20:16 avatar
ondrej61, ako si som si všimol, podľa Teba bola najlepšia éra v dejinách Slovenska éra vlády Vladimíra Mečiara. V tej dobe totiž si mohol i obyčajný človek založiť firmu a vypracovať sa na milionára a to poctivo, bez akýchkoľvek známostí, len vlastnou šikovnosťou, usilovnosťou...
 


51.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 20:40 avatar
J.Tull ukažkovo podsúvaš niečo čo Ondrej nikdy nepovedal ani nenapísal .

Smeráci totiž boli inde ako eštebaci z HZDS

Smeraci nastupili po Dzurindovej vláde plných stolov otvorenej EU k miliardovým darčekom z bohatej EU .
Súhlasí kntsz


52.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 20:42 avatar
Edo veď už prestaň, veď ma brucho od smiechu od tvojich hlášok bolí
Súhlasí Kasafran, 0svietení


122.
označiť príspevok

Starý chren muž
   22. 9. 2020, 13:19 avatar
Však Dzurindove slová o dvojnásobných platoch sa splnili. No nebolo to za jedno volebné obdobie, ale za viac.


116.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2020, 10:35 avatar
kntsz, tiež to vyzerá tak, že rovnako ako ondrej61, považuješ éru vlády Vladimíra Mečiara sa priaznivú pre obyčajných bežných ľudí, ľudí bez známostí, ktorí sa rozhodli poctivo podnikať... 
 


118.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2020, 12:35 avatar
ondrej61, kntsz, nebudem vás naťahovať. Tu je citát obyčajného človeka, nezávislej osobnosti:

„Ja som v 1997 začal podnikať ako štvrták na vysokej škole a už v priebehu roka som zamestnával 2000 ľudí /éra Vladimíra Mečiara*/. Od piatku mám vyjadrenie z daňového úradu, ktoré hovorí len za moju živnosť, nie za celú rodinnú firmu. Na tom potvrdení je, že som za 9 rokov aktívnej činnosti odviedol tomuto štátu 33 miliónov korún. Za celú moju živnosť od roku 1997 až do roku 2008.“

Niečo málo k jeho poctivosti. Možno si pamätáte ako médiám ukazoval účtovníctvo od roku 1997 až do roku 2008 na povale svojej babky. Akurát, čiste náhodou, medzi nimi chýbali doklady z rokov 2002 a 2004, ktorých sa týkala ohlásená daňová kontrola. Vraj ich dal koníkovi Vandákovi, na ktorého tesne pred kontrolou prepísal svoju firmu. Vandák išiel na detektor, Matovič odmietol, hoci predtým i potom takéto preverovanie pravdivosti veľmi preferoval. Trestné stíhanie bolo však pozastavené z dôvodu premlčania.

Zaujímavosťou je, že sa síce nestará do podnikania vlastnej manželky, ale vie, že si „firemne“ prejazdené kilometre – na rozdiel od neho, keď si napríklad v jednom roku dal do nákladov prejazdených cca 600 km denne, na požičanej Viskupičovej fábii, jeho mamou – do nákladov nezahŕňa...

Nevadia ani obchodíky s Jozefom Majským, od ktorého odkúpil pozemky v Trnave. Nie je v tom žiadny problém, veď on nie je smerák, takže v tomto prípade ide o bežný obchod...

 


131.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 9. 2020, 17:40 avatar
118-
Tull mňa nenaťahuješ, lebo som presne vedel čo budeš písať.
Toto čo tu vypisuješ o Matovičovi je Ficom a Kaliňákom vyfabulovaný žvást.
Asi to máš nahrané, keď ich dokážeš tak presne citovať.
Čo ti je k dobru je len priznanie faktu zaplatených daní v sume 33 milionov - sumu akú žiaden jednotlivec tomuto štátu nikdy neodviedol.
Ak by takéto dane odviedol Fico aj s celou smeráckou chátru, tak je nám sveta žiť. Oni však neodviedli, oni po 100 milionoch v eurách kradli a vynášali na Belize. Vedz, že tých Ficových viacej než 400 milionov evri na Belize je tvrdá realita.
Teba to však netrápi, tebe vadí, že Matovič podobne nekradol, ale štátu dával na daniach.
V období, ktoré začala Ficova úderka Matoviča po premlčacej dobe rozpitvávať, mal ešte v nepremlčanej dobe Matovič niekoľko hĺbkových daňových kontrol - asi im bolo podozrivé, že sa nájde taký blbec čo platí také ozrutné dane........
Nič mu nenašli. Tie kydy o daňových účtuch na povali a o tom, ktoré v nich chýbali, si daj za širák. Po 10 rokoch ich všetky mohol hodiť do Dunaja a nikoho do toho nič!
Asi si nemal zamestnancov a malý počet firemných vozov, kde jedno auto je v permanencii 24 hodín. Mimochodom nebolo to 600km, ale do 400km a na to stačila jedna cesta do Ružomberka a späť...... Druh činnosti rozvozu reklamných novín po celej republike, ktoré produkovala Matovičova firma, pochopiteľne daňovej kontrole vôbec nebola podozrivá a vedz, že asi v tom období som mal daňovú kontrolu aj ja a každé vozidlo muselo mať vtedy knihu jázd. Pri kontrole si daniar červenou fixkou odškrtával reálnosť každej cesty. Matovičovi na nič pochybné nedošli - asi si mali zavolať Tulla, ten by tie megapodvody iste odhalil veď pravidelná cesta do Michaloviec takmer denne neprekročí 50km a aj to je podozrivo veľa.   


132.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2020, 18:24 avatar
kntsz, chcel som reagovať... ospravedlniť sa za to, že som neodpovedal na „50“ /hoci otázku nevidím/... ale prečítanie, ani nie celého tohto Tvojho príspevku /“131“/, mi vyrazilo dych... taká / a nielen/ zaslepenosť a to som mierny, sa len tak nevidí... nemá význam Ti hocičo písať... som z toho smutný 


133.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 9. 2020, 22:15 avatar
132-
Nevedel som, že až tak si naviazaný na smerákov a až tak nenávistný Matoviča, že sa ťa mnou uvádzaná realita - opakujem realita, tak bytostne dotkla, že si to nedočítal a si z toho smutný.
Želám ti čo najskoršie spamätanie sa.
Nakoniec, netreba to zo strany nás (aspoň mňa) laikov prehánať s prílišnými emóciami. Nebude už dlho trvať a pravda o Ficovej realite bude späčatená aj rozsudkami. Mnohé indície už boli aj zverejnené, len ich treba nezaujate dešifrovať.
Súhlasí ardun


134.
označiť príspevok

ardun muž
   22. 9. 2020, 22:17 avatar
kntsz ono čo sledujem Tulla on si často obhajuje i ľsns nie len krídlo smerakov v duete Fico Blaha
Súhlasí kntsz


139.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 9. 2020, 11:15 avatar
kntsz, ako som už písal nemá význam reagovať. Si natoľko zaujatý až zaslepený, že nedokážeš rozoznať fakty od "žvástov"... všetko, čo som uviedol je poľahky overiteľné a mnohí, včítane mňa, si ich pamätajú /nie každý má Tvoju selektívnu pamäť/ napríklad ten doslovný citát si pamätám /samozrejme nie doslovne/, pretože ho viackrát verejne, v rôznych obmenách, vyslovil Matovič /naposledy v súvislosti s diplomovkou/ ... je z predvolebnej debaty vysielanej na TA3 demagog.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk... aj ostatné moje tvrdenia nie je problém overiť... tak o prevedení majetku na Vandáka krátko pred ohlásenou kontrolou, ako aj množstvo vyjadrení tak Vandáka i Mantoviča informovali nielen médiá, ale aj TV v priamom prenose... tieto informácie, keď si ich už účelovo nepamätáš, je možné dohľadať...
Nie som žiadny smerák, volil som ich len raz, aj to ako menšie zlo... Fica vôbec nemusím o Kaliňákovi ani nehovoriac... viackrát som sa vyjadril, že škodia /nie sú jediní/ vlastnej strane /ktorá žiaľ bola jedinou relevantnou ľavicovou stranou - to mám s nimi spoločné, som ľavičiar.../.
Napísal som:
"slovač si zvolila do vedenia štátu ešte väčších lumpov a zlodejov, než boli smeráci"
Človek, ktorý nie je zaujatý, vie z tej vety vyčítať, že i smerákov považujem za lumpov a zlodejov. Zaslepený človek však vidím v nej ich obhajobu, dokonca možnú akúsi naviazanosť... o tom, že že si neobjektívny svedčí aj Tvoja výtka ohľadne neodpovedania na Tvoju "50", ktorú som v spleti iných príspevkov prehliadol. Často sa mi to stáva, ako aj to, že nestíham odpovedať na všetky príspevky... Tvoja neobjektivita je v tom, že sám si viackrát neodpovedal na moje konkrétne otázky a vyčítaš to isté druhému...
Tvoj podpis pod ardunove výmysly, trepania len taký trepot v "134" svedčí o tom tiež...

Uvedené som napísal, hoci predpokladám, že asi zbytočne... 
 


140.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 9. 2020, 12:16 avatar
139-
celkom zbytočne nie, lebo každý príspevok vytvára aj a niekedy hlavne, aj obraz o jeho autorovi.
Nepredložil si nič proti Matovičovi, čo by bolo relevantné - oficiálne aspoň podaným obvinením potvrdené či zadržaním napr. NAKA t.j. nepochádzalo len a len z dielne smeráckych aparátčikov a na nich naviazané, aj cez ich chlebodarcov ovládané médiá.
Dnes už iba zo sledovania zadržaných NAKA vo vyšetrovacej väzbe je zrejme, že okolo minulých vlád Smeru, ale aj HZDS sa v ich tesnej blízkosti trvale t.j. nie náhodne! pohybovali, alebo boli priamo zamestnaní ľudia podozriví zo závažných trestných činov.
Tebe to však vôbec nevadí, lebo ty zhromažďuješ nepotvrdené argumenty proti tejto vláde.
Hlavné, že mňa ideš osočovať zo zaujatosti či dvojitého "dvojkilometra" -  


143.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 9. 2020, 13:20 avatar
kntsz, len zopakujem... nemá to žiadny význam...  
 


135.
označiť príspevok

ninka
   22. 9. 2020, 22:23 avatar
kntsz, chystám odpovede, nemysli, že som zabudla, ale mám jeden dotaz na teba, a teda: môžem vedieť, ako sa voláš, alebo aspoň prezívku: keď tie spoluhlásky sú krkolomné, ak môžem byť úprimná.  


136.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 9. 2020, 22:32 avatar
135-
na uvedenie priezviska nedozrel čas a ani ja nechcem iných diskutujúcich poznať priezviská. Tieto DF nemôžu byť o osobných vzťahoch a rešpektoch - potom by to nebolo ono.
Ak ti však robí problém "kntsz", volaj ma Jano, alebo Jamo - tak ma prezývali ešte na základnej a vôbec mi to nevadilo.
Súhlasí Osvietený, ninka


137.
označiť príspevok

ninka
   22. 9. 2020, 22:37 avatar
Kdežee, priezvisko, to by som si tu od nikoho nedovolila sondovať. Mne sa páči ženské meno Jana, sranda. Tak Jano by nevadilo, lebo ja už som bola nachystaná, dať ti prezívku z mojej hlavy, chi chi chiíí, že čo ty na to.
 
Tak platí, díky moc!


138.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   22. 9. 2020, 22:46 avatar
Čo môže byť neosobné. ..   .. iba robott...


141.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 9. 2020, 13:01 avatar
138-
Asi máš pravdu, ale na anonýmnych DF by to tak nemalo byť.

Prakticky na všetkých DF, kde som aspoň zabrdol, sa ako na bežiacom páse dejú osobné útoky, aj keď sa to snažia (často len ďalším subjektívnym hodnotením) administrátori redukovať.
Chápem, že niekedy je to obtiažne, ale ak diskutujeme anonýmne, tak nemusíme, nemali by sme, príliš filtrovať svoje prejavy. Vtedy totiž je obraz, ktorý si protistrana o nás vytvára (pokiaľ to vôbec dokáže) vernejší, úprimnejší a teda asi aj pravdivejší.
Pre mňa má často spontánna reakcia, možno aj menej zrozumiteľná, alebo aj vulgárnejšia, väčšiu cenu, ako kultivovanejšia, odfiltrovaná od práve toho, čo je pre danú osobu vierohodnejšie. V takýchto komunikáciách sa cvičíme v hľadaní skutočnej pravdy v diskutovaných témach a mali by sme byť ako ten robot....., ktorého sa osobne nič nedotkne a je nad vecou.
Aj na tomto DF sú účastníci, ktorí "nemajú kultúru" vo vyjadrovaní, ale pritom sú úprimnejší a pre diskusiu prínosnejší.
Na druhej strane sú tu kultivovaní, niekedy s prejavmi intelektuálov, ale ak sleduješ viacero príspevkov, tak nie a nie sa dopátrať pravdy - stále mútia vodu, snažia sa vytvárať o sebe obraz lepší ako sú, akoby stále niečo dôležité o sebe tajili......takéto diskusie nemám rád, ale čo už - nik nie je dokonalý.
Ak by sme neboli v anonymite, tak sa to dostáva do úplne inej roviny často až do trestno právnej a tam by naše príspevky hlavne u poniektorých boli diametrálne odlišné, alebo by neboli žiadne.
(zase som sa príliš rozkecal a to pracovne neviem čo skorej....)
Súhlasí ondrej61, ninka, Osvietený


142.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:14 avatar
ano su tu ludia, ktorí sa vyjadruju az moc kultivovane....nevidíš tam nejake škaredé slovo.....ale celý kontext je špatný.....ale je tu nastastie zopar skutocných intelektualov a mensia sčitanosť im nevadí....aj teba zaradujem medzi nich.....


144.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:25 avatar
ludia so zdravým sedliackým rozum su na tom ovela lepsie ako domotaní intelektuali.....nenadarmo sa píše v biblii
Kol 2,8

Dajte pozor, aby vás niekto nepriviedol do otroctva prázdnym a klamným filozofovaním, založeným na ľudských podaniach, na živloch sveta, a nie na Kristovi.
Súhlasí kntsz


145.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 13:27 avatar
Pre teba je hovorcom Krista edo ?


147.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:32 avatar
edo nefilozofuje a nemami ludí....dava jasne fakty jasne a zrozumitelne....nevidíš tu ziadne krutenie a mutenie....
Súhlasí kntsz


148.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 13:36 avatar
edo tu bežne klame, dezinformuje, uráža a ty ho za to obhajuješ


149.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:41 avatar
edo dava fakty ,ktore si možeš overiť.....ak napíšeš že klame napíš presne kde laskavo, takto len šaškuješ....podpor svoje slova svojimi faktami a nedavaj len take tupe reakcie, ktore nič nehovoria, len sa snažia niekoho zosmieštniť......
Co sa týka uražania...moj odhad je taký že vy ho uražate tak z 90 % a on vas 10%....
Súhlasí kntsz


150.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 13:45 avatar
Nedáva fakty, pretože práve fakty ignoruje. Dal som mu odkaz na UNIPO, a on sa zosmiešnil trápnym komentárom od veci. Slovania sú, aj keď to Edovi, alias Osvietenému, nevonia.


152.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:47 avatar
založ o tom znova temu a vyjasnite si to


156.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 13:50 avatar
edo je trol ktorý nediskutuje, zaprasuje témy s témou nesúvisiacim spamom a aj to ty obhajujneš a potom ešte táraš že treba s ním diskutovať


162.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:53 avatar
a zas prazdne slova......davaj protifakty.....edo vas zasypava svojimi informaciami, ktore neviete stroviť.....ved nemusite suhlasit ale dajte svoje.....a podporte to zdrojmi ako to robí edo....z tvojej strany hokejis to su len tupe komenty.....neschopne diskusie.....
Súhlasí kntsz


164.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 13:55 avatar
Osvietený šíri spam viacerými prezývkami: ardun, čeka, a podobne. Nikto na jeho hlúposti nereaguje.


166.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 13:58 avatar
edo troluje, nediskutuje zaprasuje témy nesúvisiacim spamom, ved je elf a ich práca je hlavne šíriť protiruskú propagandu


159.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 13:51 avatar
Nevidím dôvod. UNIPO sa jasne vyjadrila. Slovanské jazyky a národy historicky i dnes patria k najvýznamnejším a najpočetnejším v Euro?pe. V rámci euro?pskych jazykov popri skupine jazykov románskych (napr. Taliani, Španieli, Francúzi, Rumuni), germánskych (napr. Nemci, Angličania, Dáni, Švédi) patria slovanské jazyky, a teda Slovania, čo do počtu žijúcich hovorcov, dnes medzi najpočetnejšie populácie strednej a východnej Euro?py. Popri tom obývajú aj časť južnej Euro?py a niektoré časti Ázie. Iba v súčasne jestvujúcich 13 štátoch s väčšinovým slovanským obyvateľstvom (Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česko, Macedo?nsko, Čierna Hora, Poľsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko a Ukrajina) žije na ploche takmer 20 milio?nov km2 okolo 300 milio?nov obyvateľov, väčšinou hovoriacich slovanskými jazykmi a ich dialektmi. Z hľadiska etnickej a jazykovej príbuznosti sa súčasnou lingvistikou na základe vedecky presne definovaných jazykových znakov ale i z kultúrnohistorického hľadiska Slovania delia na východných – Bielorusi, Rusi, Rusíni, Ukrajinci; južných – Bulhari, Bosniaci, Čiernohorci, Gorani, Chorváti, Macedo?nci, Slovinci, Srbi a západných – Česi, Kašubovia, Lužickí Srbi, Moravania, Poliaci, pomoranskí Slovinci, Slováci. Existencia týchto národov je už dnes nepopierateľným faktom. dejiny.unipo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí hokejis


151.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 13:46 avatar
Osvietený uráža milióny Slovanov tým, že o nich hlása blud, že neexistujú.


155.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:49 avatar
ja sa tomu nerozumiem, ale kto su vlastne slovania?......nejako sa odlisuju od iných?......maju vatsie uši?....


158.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 13:51 avatar
ondrej tiež fašistické hlášky vypúšťa.
A kto sú potom židia ? Existujú ? Majú väčšie uši ?
Súhlasí Lemmy


161.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 13:53 avatar
Ondrej je fašista, lebo podľahol klamu Osvieteného. V nacistickom Nemecku bolo veľa kresťanov, ktorí podľahli klamu Adolfa Hitlera.


165.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:57 avatar
zidia su zidia vyvolený Boži narod.....pred tým Izraeliti....hovori sa im židia a vieme o koho ide......Slovan je vlastne kto?.....vysvetli mi to.....


169.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 14:00 avatar
Odpoveď máš v 159. Vzdelávaj sa, potrebuješ to.


170.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 14:01 avatar
Prečo máš strach z informácií od UNIPO? Robí ti problém veda?


185.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 14:51 avatar
mat vaše problemy chlapci ušatí slovenskí......a milion euro.....Ja neviem na čom ste sa chytili ale myslim si, žýe edo tvrdi že slovanska rasa neni alebo tak nejak....inač mne je to u prdele.....pred bohom sme vsetci stejní a nesnažim sa rozdelovať ludí podla farby pleti ako to robi trebars hokejis.....
Jedinou vínimkou su pre mna izraeliti....vyvolený boži lud....aj to je vidieť ...palestinci su len vedla nich a pridu mi ako keby boli 100rokov za opicami.....   
Súhlasí Osvietený


187.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:01 avatar
ondrej ved hej si fašista nadraďuješ židov nad iných


195.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:09 avatar
naozaj naozaj?.....ty antisemito.....Pozeraj na tuto vec ako veriaci clovek.....zidia su pre mna vyvolený boži lud....nic viac....ako rasa sa neodlisuju od nas.....
Súhlasí Osvietený


202.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:15 avatar
ved ty fašista to robíš.
Ja žiadny národ neoznačujem za nadradený nad iné, tie tvoje fašistické hlášky na palestínčanov
Súhlasí Lemmy


171.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 14:01 avatar
a slovania sú slovania, hovorí sa nám slovanské národy, len fašisti ako ty šíria fašistické hlášky o neexistencii slovanov, iní fašisti šíria fašistické hlášky o neexistencii židov
Súhlasí Lemmy


173.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 14:03 avatar
Našťastie, Slovania nie sú rasisti ani šovinisti ako židovský národ, o ktorom sa hlási blud, že ide o vyvolený národ.


175.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 14:09 avatar
veď to ondrej hlása fašistické hlášky o vyvolenom národe to robil aj Hitler
Súhlasí Lemmy


176.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 14:10 avatar
Ondrej kopíruje fašistu a rasistu Osvieteného. Jeho charakter určuje Osvietený Edo.


177.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 14:12 avatar
Fašista Osvietený tu teraz zaspamuje fórum, a Ondrej mu bude ňuchať zadok.


178.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 9. 2020, 14:19 avatar
Nuž keď Osvietený dáva samé perfektné fakty, ktoré nevieme prehltnúť, tak akože inak?


180.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 14:22 avatar
Nesúhlasím, pretože on čosi sem dá, ale fakty to nie sú, ale pseudo. Veď som mu neraz ukázal objektívne fakty z univerzít, z vedeckých prác, a on ich výdatne ignoruje.


181.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 9. 2020, 14:24 avatar
To vieš, keď sa nám nejaká vedecká práca nepáči, povieme, že ten vedec je debil a máme to vybavené


209.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 9. 2020, 15:18 avatar
Lemmy tak to potom nebudeš slovanom Lemmy lebo ty si ukažka šovinistu


186.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:01 avatar
neexistencii slovanov ako inej rasy.......slovania su europska zmes a hovori sa im z nejakeho dovodu slovania.....Moc to preživate mladenci slovenski ušatí.....este aj pipíkov mame kratších, to ste nevedeli?.....   


188.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:04 avatar
Podľa fašistov ako ty neexistujú Slovania, podľa iných fašistov neexistujú židia


191.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:06 avatar
slovania ako rasa?......


193.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:07 avatar
židia ako rasa ?


198.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:11 avatar
nie .....edo tvrdi ze slovanska rasa neexistuje.....aspon tak som pochopil....


201.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:14 avatar
Áno, čosi si pochopil, pretože nikto okrem fašistov ako je Osvietený nehlása blud, že Slovania sú rasa, Slovania sú národy. A máš to v UNIPO, ktorý odkaz výdatne ignoruješ, lebo Ti nepasuje do tvoje šovinistickej ideológie.


208.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:18 avatar
fašista a židia existujú ?


194.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:08 avatar
Slovania sú najpočetnejšia etnická a jazyková skupina v Európe
Súhlasí Lemmy


197.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:11 avatar
To je síce pravda, ale ako s tým naloží fašista Osvietený, ktorý hlása nezmysel, že Slovania neexistujú?


199.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:12 avatar
To o neexistujúcich Slovanoch tvrdí tvoj vodca Edo alias Osvietený, jeho sa opýtaj, prečo taký nezmysel hlása?


204.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:16 avatar
musím vas opusti mladenci slovenskí ušatí.....dufam že sa tu nepobijete....vy dvaja lemmy a hokejis ako slovanska rasa ste užastní......    


207.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:18 avatar
Nemám dôvod, len poukazujem na fašistov, ktorí hlásajú šovinistické bludy, a to na Eda, Osvieteného a prakticky i Ondreja61, ktorí mu líže zadok.


213.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:20 avatar
ondrej fašistické bludy ide šíriť niekam inam


256.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 9. 2020, 11:21 avatar
ondrej61, Slovania nie sú rasa, tak ako rasou nie sú ani Židia... Slovania sú "etnikum" do ktorého patrí množstvo národov Židia sú národom etnicky patriacim k semitským národom... Lemmy má pravdu študuj... sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 


257.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 9. 2020, 11:51 avatar
No ved prave to....tí dvaja experti sa naťahuju s edom,.....že edo povedal, že slovania neexistuju ale ako rasa....Ved predsa kaz vie že su nejakí slovania, židia....a kadejake etnika....ale skus povedať dvom kohutom že slovania nexistuju ako rasa a uvidíš....urobia z teba fašistu, ani pred hitlerom by si sa nemusel červenať    


258.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 9. 2020, 12:29 avatar
ondrej61, nezmyselnosť, hlúposť tvrdenia: "slovania neexistuju ako rasa" je v tom, že rovnako tak, ako Slovania nie sú rasou, tak ňou nie je ani žiadne iné etnikum... ani semitské, ani afroamerické, mongolské... africké kmene... geneticky existujú tzv haploskupiny cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ktoré však neurčujú etnikum, ktoré je skôr určené jazykovou, kultúrnom príbuznosťou, než génmi...
 


260.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 9. 2020, 12:33 avatar
ale ved vieme o čo ide.....   ale sleduj tých kohutov ako sa spravaju.....   ....vycítili, že by mohli urvať nejake body v tejto virtualnej bitke?, či čo......a pritom robia zo seba hlupakov   ......


189.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:05 avatar
ondrej nehanbíš sa obhajovať edove klamstvá, to je znak "znovuzrodenosti" ?


200.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:14 avatar
existuju aj zahoraci?.....a v com sa lísia?.....ako zahoráci...maju jednu bunku naviac, alebo menej.....


203.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:15 avatar
Isté z príspevkov je, že Ondrej má tých buniek podstatne menej.      


210.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:19 avatar
to za to humanisti ti maju buniek habadej......len ich potratili.....a to ich robí specialnou slovanskou rasou.....este aj babka mala slovenke korčule.....   
Súhlasí kntsz


211.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:19 avatar
ondrej čo hovoríš na jednu z mnohých edových lží v téme - ALEXANDROVCI NAHRALI PESNIČKU NA PODPORU LUKASENKA


212.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:20 avatar
vsetko nesledujem, kludne si to riešte s edom....


215.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:22 avatar
ondrej ty si taký pokrytec, edove lži ti nevadia
Súhlasí Lemmy


217.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:25 avatar
Nevadia mu, lebo sú mu tie klamstvá samozrejmé.


227.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:34 avatar
Ved hej miluje klamstvá ale neprizná to


259.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 9. 2020, 12:32 avatar
ondrej61, existujú. Líšia sa nárečím, zvykmi, obyčajmi...  


261.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 9. 2020, 12:36 avatar
ale ak by mali vatsie pipíky, potom by to už bola specialna rasa ?


262.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 9. 2020, 12:57 avatar
ondrej61, nemusia mať dlhšie pipíky; majú stupavské zelí, ale i Pannu Máriu Sedem-bolestnú Šaštínsku... i svoj folklór

http://www.youtube.com/watch?v=XwA8AM6N4wg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

http://www.youtube.com/watch?v=uqsrUVd4hP4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


 
Súhlasí ondrej61


167.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 13:59 avatar
Osvietený, tvoj idol Edo, je v skutočnosti robot. Vie len šíriť spam. Opýtaj sa ho na dôkaz o Alexandrovcoch, že kde uverejnili skladbu venovanú Lukašenkovi. Vieš, robot takúto otázku nevie zodpovedať.
Súhlasí hokejis


172.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 14:02 avatar
Lemmy na to ti ondrej neodpovie pretože pred všetkými lžami eda zatvára oči dokonca ich obhajuje
Súhlasí Lemmy


174.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 14:04 avatar
Viem. Inak, proti kresťanom nemám nič, len nemám rád tie reči o vyvolenom národe. Žiaden národ nie je vyvolený.


182.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 9. 2020, 14:25 avatar
Tu je problém, že ľudia nesprávne chápu ten termín vyvolený národ. Boh si Izrael vyvolal nie preto, že chcel tento národ nejako vyzdvihovať pred ostatnými. Malo to iný význam. Chcel na tomto národe ukázať, aká je jeho vôľa, ako má podľa jeho predstáv ľudská spoločnosť vyzerať. A z tohto národa mal vyjsť Mesiáš, ktorý mal zabezpečiť spásu pre človeka.
Súhlasí ondrej61


183.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 14:27 avatar
To je však tvoj problém. Normálni ľudia sa dištancujú od týchto falošných bludov.


240.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 9. 2020, 19:30 avatar
Nie je to môj problém. Ja s termínom "vyvolený národ" problém nemám, lebo mu správne rozumiem. Samozrejme, ako každá, aj táto vec sa dá zneužiť a aj niektorí samotní Židia ho zle chápu.


241.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 19:47 avatar
Ako ho chápeš ty? Predpokladám, že si myslíš, že správne.


242.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 9. 2020, 19:53 avatar
Však som to napísal v 182. Vyvolený národ neznamená, že sa Židia majú cítiť, ako niečo viac, ako ostatné národy. Nemajú sa nad ostatné národy vyvyšovať.


243.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 19:54 avatar
Aký má potom význam slovo vyvolený?


245.
označiť príspevok

Starý chren muž
   23. 9. 2020, 20:53 avatar
Vyvolený znamená, že si tento národ Boh z množstva národov vyvolil pre nejaký účel, ktorý som už popísal vyššie.


247.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 21:51 avatar
Boh si vyvolil Izrael....a skrze tento narod aj sudil ine narody....treba čitať bibliu.....Izraeliti to nemali vobec lahke, ako sa zda....bolo t pre nich skor bremeno.....Oni presli morom vo viere....za chrbtom smrt a pred nim more.....to len tzaký malý priklad.....a to nehovorim o skuskach ktore mali...ked bludili dokokola po pusti.......my si tu len tak sedime a hrkutame za pocitacmi.....


252.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 9. 2020, 00:56 avatar
spolocne mame akurát to, že mnohí bludime spolu s nimi....akurat za upplne iných podmienok......


184.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 14:33 avatar
Mesiáš vyšiel pred 2000 rokmi ale dnes ich niektorí označujú za vyvolený národ


248.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 21:53 avatar
samozrejme antisemito...Boh este neskoncil so svojim narodom, ale to sa musi naplniť pocet pohanov.....


275.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 9. 2020, 17:12 avatar
Mesiáš vyšiel pred 2000 rokmi


179.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 14:20 avatar
Lemmy všimni si, keď si ondrejovi ukázal konkrétnu klamlivú tému ktorú zadal edo tak radšej utiekol aby nemusel priznať že edo klamal.


190.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:05 avatar
za takých slovakov sa treba hanbiť....ako je hokejis.....Vsetko co je ruske ospevuje a vsetko co je slovenske haní,,,,nech robia politici cokolvek.....zacinam veriť že je to nejake specialna slovanska rasa.......bez jednej bunky......


192.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:07 avatar
ondrej ty milovník lží edove klamstvá ti veľmi chutia


196.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:10 avatar
už len trepes aby reč nestala...zacni sa uz aj opakovať.....


205.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:17 avatar


206.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:18 avatar
V téme - ALEXANDROVCI NAHRALI PESNIČKU NA PODPORU LUKASENKA


214.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:21 avatar
Prečo? Ty riťolezec Osvieteného? Dokáž, že hovorí pravdu. Ukáž video od Alexandrovcov. Nemôžeš? Veru, nemôžeš, lebo nemáš čo! Fašista Osvietený šíri klqamstvo, a ty mu lížeš zadok. Hanba Ti, a vraj si znovuzrodený: v čom? Že si sa znovu zhnojil?


216.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:23 avatar
ondrej teda dopadol
Súhlasí Lemmy


220.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:27 avatar
veru dakujem Bohu, že rozlisujem specialnu slovansku mudrujucu rasu.....


223.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:30 avatar
Vy rasisti ste nepoužiteľní. Len prečo na vás kašle NAKA? Nečudujem sa potom sudcom, že oslobodia všelijakých fašistov.


229.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:36 avatar
fašista takže Slovania neexistujú a židia existujú ?
Súhlasí Lemmy


218.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:25 avatar
klidek humanisto a moc sa necerti...bo potratiš este aj tie posledne bunky....a co z teba ostane?....Osvietený nesiri klamstvo, len to treba citat a nepreživat to tak....kazde druhe slovo je od teba nadavka.....hanbi sa ty slovanska rasa.....
o problee alexandrovcov neviem nič...nesledujem vsetko


219.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:26 avatar
Osvietený tu na fóre šíri klamstvo, a už som to dokázal.


222.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:28 avatar
zabomysie vojny su specialitou slovanskej rasy?.......nic si nedokazal.....len sa strapnuješ.....


224.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:31 avatar
Na fašistu ako si ty je občas zbytočné reagovať. Je to viac vec NAKA.


226.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:33 avatar
no vidíš a už som aj fašista.....


234.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:39 avatar
ondrej šíri fašistické hlášky na Slovanov, Palestínčanov...
Súhlasí Lemmy


230.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:37 avatar
presne ondrej len sa strápňuješ, klameš, obhajuješ lži ale hlavne že si "znovuzrodený" :_)
Súhlasí Lemmy


232.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:38 avatar
Fašista medzi tzv. znovuzrodenými.


236.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:40 avatar
Možno aj Hitler bol "znovuzrodený"
Súhlasí Lemmy


237.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 17:54 avatar
hitler bol poctivo pokvapkaný ako katolík......


221.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:28 avatar
O klamstve od Osvieteného nevieš nič? Tak sa vzdelávaj: ALEXANDROVCI NAHRALI PESNIČKU NA PODPORU LUKASENKA


225.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 15:31 avatar
edovi verim aj v tom, a nemusím to ani pozerať.....ale pozriem, len dnes už nie.....zas ste daco nepochopili....ale na slovasnku rasu aj tak dobry vysledok
Súhlasí Osvietený


233.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:38 avatar
ondrej ty milovník lží klamár edo link na túto pieseň nedal lebo neexistuje
Súhlasí Lemmy


228.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:35 avatar
ondrej ty klamár ALEXANDROVCI NAHRALI PESNIČKU NA PODPORU LUKASENKA ? Tak daj link ! Nehanbíš sa ?
Súhlasí Lemmy


231.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 15:37 avatar
Nevie sa hanbiť, pretože to je pre neho neznámy pojem.


235.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 15:40 avatar
Keď je "znovuzrodený" mal by mať prebudené svedomie


153.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 9. 2020, 13:47 avatar
Osvietený na tomto fóre má utkvelú fikciu, a tou úchylkou obťažuje fórum.


154.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 13:48 avatar
Prestaň s klamstvami !
Množstvo krát ti tu bolo povedané v čom klamal. A ty si tie klamstvá vždy obhajoval !
Klameš aj v tom že on neuráža iní mu krivdia.
Ty si tak neobjektívny !!!
Súhlasí Lemmy


157.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:50 avatar
a znova nič.....


160.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 13:51 avatar
len klameš a drístaš ako tvoj vzor edo
Súhlasí Lemmy


163.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 13:54 avatar
ja nejak nedebatím a nedavam fakty ako to robí edo, akurat s ním suhlasím....vase prazdne a tupe komenty ma nepresvedcia


168.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 9. 2020, 13:59 avatar
ty obhajuješ jeho klamstvá, dezinformácie, ako nemysliaca tupá ovca
Súhlasí Lemmy


238.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 9. 2020, 18:12 avatar
ondrej61, edo nedáva fakty... Uvediem len jeden príklad, ktorých je však neúrekom, kde „donekonečna“ omieľa, uverejňuje, polopravdu /aby som sa vyjadril len mierne.../ - zostrihané video o dôchodkoch v roku 1966 /“10“/... v tom zostrihu sa nehovorí nič o tom, koľko rokov tí ľudia odpracovali, nič bližšie čo by ozrejmovalo viac... Nevšimol si ani, že to odvysielala TV ako kritiku, čo sa predsa podľa neho nedialo. Tu sú v tej dobe platné zákony:
www.noveaspi.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.slov-lex.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.slov-lex.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

 
Súhlasí Lemmy


239.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 9. 2020, 18:45 avatar
ondrej61, ešte poznámka, nevšimol si si, že Osvietený je veľmi často celkom mimo?  ... aj teraz je tomu tak ako u neho temer vždy, téma je o pomoci dnešným chudobným a on vyrukuje so socíkom, aj to nepravdivo... z každej dnešnej pokazenej konzervy mu vyskakuje, socík, komunisti, alebo Rusi...
 
Súhlasí Lemmy


276.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 9. 2020, 17:25 avatar
J Tull že by bol práve tvoj príspevok k teme ???
Tema nie je pomoc chudobným ale frustracia zakladatela ktorý tuži niečo vymyslieť aby získal obdiv a tak zajtra vymyslí ako urobiť na Slovensku more    


146.
označiť príspevok

ninka
   23. 9. 2020, 13:28 avatar
138, najkrajšie, čo som tu od teba čítala, Jamo! Také spontánne, môžeš byť taký častejšie. Ahoj


244.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 9. 2020, 20:26 avatar
146-
Dík!
Občas sa podarí - zaujímavé, práve vtedy, keď nad tým čo píšem dlho nerozmýšľam. Asi som zrozumiteľnejší.
Keď nad tým veľa rozmýšľam, tak mi málokto rozumie. 
Súhlasí ondrej61, ninka


255.
označiť príspevok

ninka
   24. 9. 2020, 07:11 avatar
Ten smajlík je pre túto pohnútku príznačný, Jamo.  
Súhlasí kntsz


119.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 9. 2020, 12:47 avatar
116-
Tull, fakt niekedy neviem čo si mám o tebe myslieť.....
Na jednej strane sčítaný intelektuál, na druhej strane človek zrejme so záťažou tieňov z minulosti, ktorý sa z nejakých dôvodov z nich nevie vymaniť.
Čo chceš, aby som napísal?
Po 89-tom, ktorý podľa mňa prebiehal pod taktovkou generála ŠTB Lorenca, sa otvoril vedome a úmyselne aj vďaka predom školeným v Moskve (Mečiar, Haščák.....) priestor pre rozkradnutie republiky cez privatizácie.
Áno, otvoril sa priestor aj pre schopných, poctivých a nadaných, akými bol aj študent Matovič a Kiska.
Moja maličkosť tiež dostala priestor hlavne po tom, čo nám zrušili firmu a aj so ženou vykopli na ulicu......
Áno, uchytil som sa poctivou a hlavne vysoko odbornou projektovou prácou. Nemám majetky ako menovaní dvaja, ale som spokojný. Stačí nám to a hlavne to čo máme by sme nikdy nedosiahli v pokračujúcom socializme a to nielen materiálne, ale aj duchovne, lebo štbáci už na nás nemali.
Takže áno, odhliadnuc od komunistickými eštébakmi rozkradnutej a stále ešte rozkrádanej republiky, po 89-tom sa otvoril priestor aj pre poctivé podnikanie.
Choď do hocktorého supermarketu a pozri si tie pojazdné košíky plné potravín.
Keď to zaviedli som nechápal a boli mi smiešne tie pojazdné káričky na potraviny , veď sme mali problém za komunistov naplníť maličký košíček.
Dnes tomu už rozumiem.
Ty možno nie, ale ja ti už neviem pomôcť, musíš si poradiť sám......
Súhlasí Osvietený, ondrej61


120.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2020, 13:04 avatar
kntsz, píšeš a otáčaš to celkom inde... písal som o Mečiarovej ére a viem i z osobnej skúsenosti ako sa vtedy podnikalo ... ako boli na tom bežní podnikatelia a tí "rovnejší milionári"... vôbec nespochybňujem, že boli a aj sú šikovní bežní drobní podnikatelia... Dobre vieš, že kritizujem aj tiežkomunistov, prichmatizáciu šitú na ich mieru, ich zbojstvá všeobecne... nezatváram si oči pred výčinmi smerákov, na rozdiel od Teba, ktorý si zatvára oči pred výčinmi nielen nášho premiéra, dnešných vládnych... vyčítam dvojkilometer...
 


121.
označiť príspevok

Starý chren muž
   22. 9. 2020, 13:14 avatar
Dvojkilometer, to je nejaká nová miera?
Súhlasí J.Tull


123.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 9. 2020, 13:20 avatar
To je ako keď namiesto "mne je to jedno" povieš "mne je to štyri".

Súhlasí ninka


124.
označiť príspevok

Starý chren muž
   22. 9. 2020, 13:22 avatar
Mne je to jedno. Ja mám štvorku.


125.
označiť príspevok

0svietený muž
   22. 9. 2020, 13:24 avatar
Myslis, ze tu ma ktosi aj stvorky? :-))))))))))


126.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 9. 2020, 13:32 avatar
Všetci pokladáme nejaké veci za humorné, ale nájsť človeka, ktorý by sa smial na tom istom, na čom ja, býva občas problém
Súhlasí ninka


127.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 9. 2020, 13:47 avatar
Starý chren, stáva sa, že sa meria dvojakým metrom, jedných "metrom nóniusom" a iných bežne používaným... na smerákov sa používa meter a na dnešnú koalíciu /či vlády Dzurindu s Miklošom a i m podobným.../ už miera, ktorej najmenším dielikom sú dva kilometre...
 


128.
označiť príspevok

Starý chren muž
   22. 9. 2020, 13:52 avatar
Smer - tretia cesta.


265.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 21:00 avatar
127, ....Daniel 2,44 nerozlišuje farebnosť a ani smer rôznych vlád! /vľavo, , stred, atď/ budú zničené, rozdrúzgané! 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Katolícky preklad - Dan 2,44 .... "V dňoch týchto kráľov vzbudí však Boh nebies kráľovstvo, ktoré sa nikdy nerozpadne a kráľovstvo sa inému ľudu nedostane; rozdrúzga a zruší všetky tie kráľovstvá, ono však bude trvať naveky". 


130.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 9. 2020, 17:01 avatar
120-
Zase točíš svoju pesničku.
Ešte si neodpovedal na moju "50" a vŕtaš znovu.
Takže noch einmal:
Daj sem už konečne argumenty o zlodejinách Matoviča, či iných členov jeho vlády.......lebo ty tu nepredvádzaš dvojkilometer, ty sa tu snažíš kriminalizovať túto vládu na úroveň tých minulých smeráckych a to už je teda fakt iný kaliber, to už je diagnóza.
Súhlasí Osvietený


266.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 21:58 avatar
119, .... ale si sa nezmienil o iných faktoch z doby pred revolúciou. Pohoda života sa nemeria len plnými košíkmi, teda nemôžeš to vidieť len v ekonomických ukazovateľoch.
Ten pokoj, istoty a vzťahy medzi ľudmi za "komunistov" pre mňa znamenalo viac, ako dnešný konzum a plné košíky.
Samozrejme, bolo toho viac, čo s danej doby vážim. Napríklad aj rešpekt pred autoritami, na každej úrovni a podobne.
A politika ako vtedy, tak aj dnes mi je úplne ukradnutá. V každej dobe sú zlí a aj dobrí ľudia. Ale daná , dnešná - akože demokracia a heslo: "rob si čo chceš", je cesta do záhuby!
Problém za komunistov nebol ani tak v kúpischopnosti a v "pojazdných káričkách", ale v tom, že vtedy ľudia mali iné hodnoty a neboli takí chamtiví, a neholdovali konzumu ako dnes.
Zrejme máš 20 rokov, a nezažil si danú dobu a tak píšeš úplne od veci!
Súhlasí J.Tull


267.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 9. 2020, 22:00 avatar
Veď pokoj, istotu a vzťahy medzi ľuďmi môžeš pestovať aj dnes. Prečo sa zameriavaš na podružné veci ako je konzum? Nikto ťa nenúti míňať peniaze na konzum.


268.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2020, 22:13 avatar
267, .... OK, ale nie každý! Pokiaľ viem si staršieho dáta narodenia, a preto sa čudujem tvojej odpovedi. Obzvlášť tebe.
A ja sa nezameriavam na konzum, ale kntsz to berie ako bernú mincu - teda plné, nákupné košíky!
Viem, že ľudia za komunistov boli úplne iní. A po-väčšinou bolo konzumné zmýšľanie u väčšiny poriadne ďaleko od nich. To sa ale nedá povedať dnes. Tento režim na tom práve až chorobne stojí, a aj slušných ľudí vie zotročiť.
A kde som písal, že ja míňam peniaze na konzum? /nadmerné nakupovanie/
Súhlasí J.Tull


274.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 9. 2020, 17:11 avatar
kntsz je obdivovateľ USA tak sa mu nediv že uctieva zlaté teľa.


54.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 20:45 avatar
Ty máš i brucho ??? Som myslel že si len velka plešata ruska hlava
Súhlasí kntsz


55.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 20:48 avatar
Edo tak tak máš plešatú americkú hlavu
Súhlasí 0svietení


56.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 20:50 avatar
Tvoja porucha graduje hakový SS


57.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 9. 2020, 20:51 avatar
(52) Hokejis,
asi bude pre väčšinu účastníkov z tohto DF najlepšie, prestať sa smiať na Edových biorobotických "výtvoroch"jeho totálne zastaralého softvéru a začať si ho nevšímať, ba priam ignorovať...
Súhlasí 0svietení


58.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 20:51 avatar
edo SS zabávaj


64.
označiť príspevok

ninka
   21. 9. 2020, 21:06 avatar
A zase ste v sebe ako rozzúrené psy. Dnes som videla taký súboj psov. Taký napoleonský pouličný šinter a urastený čistokrvný šľachtic. Eej, čo sa furt jedujete ako supy, čo...?

http://www.youtube.com/watch?v=_3Jy1wc8pOg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Calm Your Soul
Súhlasí peter67, 0svietení


65.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:09 avatar
Ahoj ninka, neodpovedala si mi na moju polointímnu otázku ohľadom pyžama/nočnej košele po návšteve WC.  
Súhlasí Osvietený


66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 21:11 avatar
Veru i mňa by zaujímala
Súhlasí peter67


68.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:15 avatar
Lebo knižku ee!! To je fuj!!!    
Ale pyžamko??? To je otázka.            


73.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 21:20 avatar
Veď ale stale sa neviem dostať k jadru
Súhlasí peter67


81.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2020, 21:31 avatar
K jadru nás ťahal p. Fico a terazky p. Matovič.      
Opýtajme sa ich.  
Súhlasí 0svietení


74.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 21:20 avatar
Len nevracaj toľko prosím Ťa. =)) Nechaj si to na to, keď budeš chorý a budeš sa musieť chytať tej najnehygienickejšej misy...   


75.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 21:21 avatar
Ja preto vraciam do kýbľa. =P =P


72.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 9. 2020, 21:18 avatar
  očerp am ilibz.vrrrrrr.....     


129.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 9. 2020, 15:49 avatar
pamäťová lacná karta
datacomp.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lemmy, 0svietení


246.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 9. 2020, 20:57 avatar
Chlapci "hokejis" a "Lemmy"
Ako keby ste boli nadrogovaní a to by bol ten lepší prípad, lebo zo slopanice či inej drogy sa dá aj vyspať.
Hokejis ty už dlhodobo nie si schopný súvislej myšlienky a aby si to zakryl využívaš všetko možné a hlavne nemožné.
Opakuješ sa, osočuješ, trepeš dve na tri - obyčajne bludy a zase opakuješ a zase od veci......a tak dookola.
Nemôžeš mi prezradiť o čom sa ti sníva keď spíš?
Možno mi príde na um ako ti pomôcť, či to je obyčajná obmedzenosť, či nejaká dlhodobá trauma, s ktorou si nevieš rady, či nejaká neuróza zo samoty, alebo staroby, alebo boj s nicotou svojho života.
Niekedy sa dá pomôcť.......
Lemmy u teba je diagnóza viac-menej jasná.
Humanizmus tak, ako ho ty chápeš a ako som sa ti to už viacej krát snažil vysvetliť, ti prerastá cez hlavu a logicky krachuje.
Ak neveríš, tak si skopči zvlášť po sebe všetky tvoje príspevky v tomto vlákne.
Pekne si ich rad zaradom pozorne čítaj a daj si to do kopy s tým tvojim "humanizmom" - vrcholom snahy ľudského poznania a rozumu.
Len nesmieš byť pod parou.....
Obdivujem Ondreja, že má s vami toľko trpezlivosti.
Sami ste mohli postrehnúť, že od počiatku vedel, aká márna bude jeho snaha, ale ako veriaci to pre čisté svedomie musel s vami aspoň skúsiť.
 
Súhlasí ondrej61, Osvietený


250.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 22:24 avatar
Lemmy si nasiel kamarata.....hokejis velmi dobre ve prečo v týchto veciach suhlasi s Lemmym, a poctivo ho hucká......inač hokejis dava malo suhlasov ale tu zjavne sa mu to vyplatí...aj tak sa dá
Súhlasí Osvietený


271.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 9. 2020, 17:07 avatar
Keď napíše pravdu ?


273.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 9. 2020, 17:10 avatar
kntsz čo dilinovina to "perla".
Stále trepe a sníva sa mu stále o zlom Rusku.
Americkí trolovia sa tu navzájom obdivujú


249.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 9. 2020, 22:05 avatar
estze stale dufam, ťže aspon Lemmy to zacne chapať....hokejisa neriešim...ten si robi svoju pracu, niečo ako satan...v nom sa clovek nesklame....
Inač tvoje hodnotenie je jasne strucne a skvele....je dobre že na tomto fore su ludia, ktorí maju ten zdravý rozum.....neni nad scitaných ludi so zdravým rozumom.....skoda že tu nie je este foton a scarlet.....ale čo už.....
Súhlasí Osvietený


272.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 9. 2020, 17:08 avatar
Si verný služobník satana !


263.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 9. 2020, 18:19 avatar
246-
fakt škoda, že tu nie je scarlett a foton!
Skarlet vždy s jasnou hlavou aj keď niekedy ostrejšie, dokázala vecne zaoponovať a aj nahadzovať zaujímavé témy.
No vysvetli to enaxovi...... lebo v jej neúčasti ma iste svoje prsty.
Myslím však, že s jej komunikatívnosťou je na nejakom inom DF - možno na fotonovom, len tam sa akosi neviem dostať aj keď som sa tam zaregistroval.
Súhlasí ninka, Osvietený


270.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 9. 2020, 17:06 avatar
To je fakt chýbajú, je tu málo trolov


277.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 9. 2020, 17:49 avatar
Fotón už nemá fórum, momentálne diskutuje na lipke


278.
označiť príspevok

0svietený muž
   27. 9. 2020, 17:52 avatar
A Scarlet???? :-)5


279.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 9. 2020, 17:54 avatar
Scarlet zomrela
Súhlasí PartOFgod


280.
označiť príspevok

0svietený muž
   27. 9. 2020, 17:56 avatar
R.I.P. A na ktorom fore oziva? ;-))


281.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 9. 2020, 17:57 avatar
Až tak ma nezaujíma aby SOM to zisťoval


282.
označiť príspevok

0svietený muž
   27. 9. 2020, 17:59 avatar
Resp. v akom kostyme? :-(


283.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 9. 2020, 18:02 avatar
To JA neviem, JA sa starám len o lipku a df


284.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 9. 2020, 18:10 avatar
Scarlet je Ninka to ste doteraz nevedeli matka svata


285.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 9. 2020, 18:12 avatar
A asi aj Zuzka lebo sibe im priblizne rovnako  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:39,  Tu sa predsa nebavíme o percente aké bude zajtra ale aké je dnes : 0,37% ;) Ty bubák ;)
dnes, 15:39,  Hej, ale musim povedať, že informovanosť našich lekárov je dosť úboha, ja som volala...
dnes, 15:38,  Oficiálne číslo je to, ktoré je aktuálne ;)
dnes, 15:37,  Teraz je núdzový stav žijeme v morovej epidemii ked je tu vojnový núdzový stav . Podla toho...
dnes, 15:36,  Čo je oficialne číslo ??? Že v Česku za 7 mesiacov zomrelo 400 ľudí na covid 19 a za...
dnes, 15:34,  Nadka . Ano udajne by mohol mať ten kto prekonal covid imunitu 2 - 3 mesiace . Potom sa môže...
dnes, 15:34,  Humorný si ty, keď nevieš podeliť 2 oficiálne čísla ;)
dnes, 15:33,  Dobre, ale teda ako budú riešiť to, že niektoré... skupiny obyvateľstva sa k tomu postavia...
dnes, 15:32,  By som povedala, že dosť dobre sa ho dá poznať, ondrej. .. =)
dnes, 15:31,  Nadi nestane sa vôbec nič .
dnes, 15:31,  Hej, alebo 1488
dnes, 15:31,  Konečne vyriešená moja budúcnosť *39
dnes, 15:31,  Neviem, ale teraz je populárne dávať pokuty. Napríklad 1 650 €.
dnes, 15:31,  EnaXnaY keď berieš Slovensko mal by si vedieť umrtia sa nepočítajú za deň niektore sú...
dnes, 15:30,  Matovič ťa osobne zavesí za gule do prievanu ;)
dnes, 15:30,  Ale Pavla môžeš z listov poznať pomerne dobre. .. =) On ich má najviac. .. A jeho...
dnes, 15:29,  Pôjdeš do áreštu.
dnes, 15:28,  A čo sa stane, ak formular nevyplnim ani nepožiadam obec o pomoc?
dnes, 15:25,  Ani štúdie netreba, stačí podeliť 2 čísla ;)
dnes, 15:22,  0,37% ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(589 190 bytes in 0,503 seconds)