Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Ako komunikovať s voličom Kotlebu?

21
reakcií
293
prečítaní
Tému 18. januára 2020, 18:38 založil Čeka.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Čeka muž
   18. 1. 2020, 18:38 avatar
Na základe svojich bohatých skúseností radí novinár Vladimír Šnidl. Venujte čas tomuto dlhému statusu.

ROZHOVOR S KOTLEBOVÝM VOLIČOM

Keďže politika je vec komplikovaná, aj tento status bude dlhý. Dosť dlhý. Veľmi dlhý. Aby to bolo všetko na jednom mieste.

Takže pre tých, ktorí nemajú 10 minút, dám hneď pointu. Ak sa budete ešte pokúšať diskutovať s priaznivcami Mariana Kotlebu, vecne a kľudne opakujte jeden fakt: hlasom pre ĽSNS neposuniete riešenie problémov ani o milimeter.

A teraz podrobne. Mám jednu voľnočasovú aktivitu, ktorá moc nepridáva na vnútornej pohode. Po voľbách 2016 som sa pridal do niekoľkých FB skupín, v ktorých väčšina členov podporuje ĽSNS. Vďaka tomu vidím na svojom newsfeede to, čo vidia aj voliči Mariana Kotlebu. Mám predstavu, akými témami žijú, aké weby čítajú, sledujem facebookové diskusie, občas sa do nich zapájam.

Mal som už desiatky výmen s voličmi ĽSNS. A keďže idú voľby a niektorí z vás budú možno skúšať s takýmito voličmi diskutovať, ponúkam pár postrehov.

Bude to pokus nájsť spoločné charakteristické črty voličov ĽSNS, na ktoré by ste sa mali pripraviť. Prvá časť bude o presvedčenom voličovi ĽSNS, druhá časť o nepresvedčenom voličovi.

1. KRITIKA KOTLEBU JE PODLÝ ÚTOK

Skalnému voličovi ĽSNS chýba odstup (a nevravím, že sa niečo také nemôže vyskytovať aj pri iných stranách). Akúkoľvek kritiku Kotlebu berie osobne. Nie je to kritika, ale útok. A nie útok na politika, ale útok akoby na ich príbuzného.

Konkrétne: Stačí napísať suchý fakt, že Marian Kotleba chodil v uniformách nápadne podobným Hlinkovej garde, ktorá kolaborovala s nacistami a naháňala vlastných spoluobčanov do dobytčích vagónov. Reakcia?

„Neviete, ako ho zastaviť, tak na neho vyťahujete veci z dávnej minulosti“.

Bulvár napíše, že manželka ochrancu tradičnej rodiny podala žiadosť o rozvod. Reakcia?

„Tak sa ho bojíte, že tu narobí poriadky, že na neho vyťahujete špinu z osobného života“.

Skalný volič ĽSNS nevníma, že médiá píšu aj o iných politikoch. V skutočnosti viac než Kotlebu, riešia Fica a Danka, bežne kritizujú aj Sulíka, rozoberali Trubanovo video o „bad tripe“, i Kiskov súd o pozemky. Skalný volič ĽSNS si však všíma len to, keď sa píše o Kotlebovi. A keď sa píše o Kotlebovi, tak je to liberálna propaganda.

2. A ČO TEN, A ČO ONEN, A ČO TAMTEN?

Skalný volič Mariana Kotlebu je obratný whatboutista (alebo ak chcete „ačohentista“). K diskusii o ĽSNS sa často ani nedostanete, lebo hneď prepne.

Napíšete, že Marian Kotleba nehovorí nič (alebo nič zmysluplné) o tom, ako vyrieši korupciu, úpadok zdravotníctva alebo školstva.

„A čo daňový a pozemkový podvodník Kiska? A čo tí liberáli, ktorí nám sem chcú naťahať migrantov“?

Napíšete, že Kotleba má na kandidátke človeka odsúdeného za ťažké ublíženie na zdraví, alebo že jeho bývalý funkcionár je stíhaný pre vraždu.

„A čo ten bratislavský gymnazista, čo napísal nenávistný status? A čo ten slniečkar, ktorý šťuchol do Lívie?“

Napíšete, že Kotleba zamestnával rodinu a spolustraníkov na banskobystrickej župe. Medzi nimi aj svojho dvorného hoaxera Maria Vidáka, ktorý teraz v článkoch vykresľuje Rómov ako príživníkov, hoci jeho samotného živili daňoví poplatníci.

„A čo Lunter? Veď aj ten zamestnal svojho syna (riadne zvoleného zastupiteľstvom – pozn. red.)“

3. ČO VRAVÍ ĽSNS JE PÍSMO SVÄTÉ

Argumenty a vysvetlenia ĽSNS si skalný volič príjme za svoje. Niekedy obhajuje aj neobhájiteľné, je väčším kotlebovcom než Kotleba.

Pamätáte si, ako Mazurek afektovane vykrikoval po arabskej rodine? Videl som kultivovanú mladú Slovenku žijúcu v Londýne, ako v diskusiách písala, že chudák Mazurek bol vyprovokovaný. Uverila verzii, že rodina s dieťaťom, ktorá pricestovala na Slovensko kvôli promóciam, začala po vystúpení z vlaku kričať Allah Akbar na skupinu nadupaných mladíkov.

Inokedy som videl diskusiu o Kotlebovom funkcionárovi, ktorý si nechal vytetovať malý hákový kríž. Skalní voliči sa predbiehali v tom, aby napísali, že svastika je predsa starodávny symbol, ktorý znamená šťastie.

A šeky na 1488 eur? Samozrejme náhoda, veď tak pravil Kotleba. Skalný volič ĽSNS sa bude pozastavovať nad tým, že polícia nestíha aj Erica Lindrosa, ktorý tiež nosil na drese 88.

4. BEŽNÝ VOLIČ VNÍMA LEN TO, ČO SA HOVORÍ

Toto je hlavná téma môjho aktuálneho videa, a netýka sa iba ĽSNS, preto len stručne. Zbytočne budete skalnému voličovi ĽSNS hovoriť, že volí fašistov. On už stokrát čítal na Facebooku, že skutoční fašisti sú liberáli.

5. ĽSNS SÚČASŤ ŽIVOTA

Ak sa rozprávate s niekým, kto chodí v zelenej mikine a má na aute nálepku ĽSNS, tak to je človek, ktorý spojil s ĽSNS svoj život. Obhajovať pána Kotlebu, bojovať proti liberálom, migrantom a homosexuálom sa stalo niečím, čo ho baví a napĺňa. A túto súčasť života si nenechá len tak vziať.

ČO S TÝM?

Z hore uvedeného vyplýva, že presvedčeného voliča ĽSNS pravdepodobne nepresvedčíte.

Sú však aj voliči, ktorí presvedčení nie sú a k hore uvedenému majú len nábeh. Kotlebovcov zvažujú voliť, lebo sú najviditeľnejší – či už v ich meste alebo na Facebooku. Kotleba sa im páči, lebo možno najlepšie hovorí to, čo chcú počuť.

A čo je podstatné: tiež preto, že sa k nim oveľa menej dostáva niečo z druhej strany.

Ak sa s týmto nepresvedčeným typom voliča dá zmysluplne rozprávať, tak nie cez Facebook, ale osobne. A k tomu odporúčam nasledovné.

6. HĽADAJTE STYČNĚ BODY

Možno vás to prekvapí, ale aj s voličom ĽSNS máte mnoho spoločného. Aj jeho trápi korupcia, stav zdravotníctva, nedostavané diaľnice. Ani on nechce, aby po slobode pobehovali gauneri. Fungovanie ľudí ako Kočner alebo Bašternák nebolo ani v záujme voliča ĽSNS. On si len oveľa častejšie než vy číta názory, že hlavné zlo sú liberáli

7. ČO POVAŽUJEŠ ZA HLAVNÝ PROBLÉM SLOVENSKA?

Keď mám nejakú debatu v škole, touto otázkou začínam. Najčastejšia odpoveď je korupcia, stav politiky, sem-tam vyskakujú Rómovia. Ani raz sa mi nestalo, že by niekto na takto položenú otázku povedal „migranti“ alebo „Istanbulský dohovor“. Odporúčam, aby ste ju dávali aj vy.

8. O AKÝCH PROBLÉMOCH HOVORÍ ĽSNS?

Migranti, Rómovia, homosexuáli, liberáli, médiá a mimovládky. Uhrík a Mazurek netočia videá skoro o ničom inom. Je teda na mieste nepresvedčenému voličovi pripomenúť, že sa v otázke, čo sú hlavné problémy Slovenska, s kotlebovcami až tak veľmi nestretáva.

9. RIEŠIŤ PROBLÉM A TOČIŤ O ŇOM VIDEO SÚ DVE RÔZNE VECI

Pokiaľ má niekto v susedstve rómske osady, je úplne jasné a pochopiteľné, čo je pre neho hlavný problém. A pokiaľ ich v susedstve nemá, ale stále si o nich číta na Facebooku, tak detto.

Ale čo s tým urobí Kotleba? Nič, len tam príde a natočí si video pre Facebook.

Dobšiná, Spišský Hrhov, Letanovská osada a ďalšie miesta ukazujú, že aj tento typ problému sa dá riešiť. Lenže ľudia, ktorí ho reálne riešia, obvykle nechodia v zelených tričkách. Kotleba Rómov v skutočnosti potrebuje, pretože bez nich by prišiel o jednu z ťažiskových tém.

A čo tie ostatné problémy?

Vie volič ĽSNS, kto je expert strany na zdravotníctvo? Doktorka Grausová, ktorá chcela na zdravotníckom výbore vystúpiť z NATO? A kto je expert na verejné obstaránie (preložené: na to, ako sa používajú vaše dane)? Pán Mazurek, lebo pracoval v e-shope? A čo nejaký expert na dopravu, na justíciu, na ekológiu? Poznáš, volič, niekoho takéto? Tak vidíš.

Kotleba problémy Slovenska nerieši, on o nich len rozpráva. A tým sa vraciame na začiatok: hlasom pre ĽSNS neposuniete riešenie týchto problémov ani o milimeter.

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Xty factor, ondrej61


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 1. 2020, 18:41 avatar
skoré uzdravenie všetkým odchádzajúcim

Sima Martausová - Len ma ľúb (oficiálne video)


3.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 1. 2020, 18:41 avatar
Len kopec nezmyslov.Korupcia sa vyrieši v prvom rade tak, že sa vymenia ľudia činní doteraz.
Súhlasí Kacír


6.
označiť príspevok

Kacír muž
   18. 1. 2020, 18:46 avatar
Presne tak.


7.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 1. 2020, 18:48 avatar
kod tota svadba


4.
označiť príspevok

Xty factor žena
   18. 1. 2020, 18:46 avatar
Šnídl je super


8.
označiť príspevok

Xty factor žena
   18. 1. 2020, 18:49 avatar
ale inak, skalny volič kotlebu číta len hownomety. akoby mohol mat prehlad


5.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 1. 2020, 18:46 avatar
To je tak zábavné... najvačší "experti" sveta riadia ekonomiky najsilnejších štátov a všetci sú v mínuse...
potom ti takýto "expert" príde rozprávať o tom, ako tomu niekto iný nerozumie     
Súhlasí Kacír


9.
označiť príspevok

Xty factor žena
   18. 1. 2020, 18:50 avatar
največší expert si tu ty . aj na skleníkovy efekt, aj na yhriská . aj na explóziu slnka  


10.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 1. 2020, 18:54 avatar
Niečo k téme Xka?  


11.
označiť príspevok

Xty factor žena
   18. 1. 2020, 18:55 avatar
10. ešte tvoje komplexy zo zien


22.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 1. 2020, 19:44 avatar
horsie sú na tom tí s mínusovým IKVE   


12.
označiť príspevok

Xty factor žena
   18. 1. 2020, 19:02 avatar
Osvieteny , prosím skopči sem videjko s Mazurekom "A v tomto je ten rozdiel " z fb naše slovensko . vdaka


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 1. 2020, 19:05 avatar
Nenašiel som


14.
označiť príspevok

Xty factor žena
   18. 1. 2020, 19:06 avatar
Osvieteny , na fb "naše Slovensko" . druhé alebo tretie videjko


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 1. 2020, 19:18 avatar
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pravdu má Mazúrek


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 1. 2020, 19:20 avatar


17.
označiť príspevok

Xty factor žena
   18. 1. 2020, 19:29 avatar
Osvieteny , to videjko pod tym s nâzvom "A v tomto je ten rozdiel "
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 1. 2020, 19:30 avatar
Súhlasí Xty factor


19.
označiť príspevok

Xty factor žena
   18. 1. 2020, 19:31 avatar
yeah   daj to ako tému  


20.
označiť príspevok

G.Farkaš muž
   18. 1. 2020, 19:38 avatar
Je to tak, že s kotlebovcami sa ostatní politici nechcú baviť. O problémoch, ktoré ľudí trápia už pekne dlho. Neprispôsobiví cigáni, korupcia vo vláde, je toho viac. Ľudia trpia a nikto to nerieši.


21.
označiť príspevok

Xty factor žena
   18. 1. 2020, 19:39 avatar
anderson uz si tu zas .
Súhlasí Čeka
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:08,  Čo sa týka Cirkvi, tak falošného učiteľa spoznáš podľa jeho skutkov. .. ak jedno káže...
dnes, 21:07,  (7) PartOFgod, týmto "receptom" si ma skutočne prekvapil...! Privítam, keď mi...
dnes, 21:05,  Čo sa týka života, tak niekedy rozoznáš falošného človeka ľahko, inokedy ťahšie. Aj...
dnes, 21:00,  Tak v tomto sa nezhodneme, je mi ľúto.
dnes, 20:58,  Haľko tam hovorí dané učenie pre všetky tie ovce, a nie len také, "ktoré ešte...
dnes, 20:58,  Vody mame dost aby bola rovnako slana ako morska do 51.000.000 l vody treba vysypat 15300 ton...
dnes, 20:57,  Chlapci "hokejis" a "Lemmy" Ako keby ste boli nadrogovaní a to by bol ten...
dnes, 20:54,  nemôžem jesť suché zákusky, lebo som slušný anjel a nemám v chladničke kečup, tatársku...
dnes, 20:53,  (1) Thomas 1-5, nebodaj si sa ešte doteraz nikde nedostal k žiadnej informácii, že aj naše...
dnes, 20:53,  Vyvolený znamená, že si tento národ Boh z množstva národov vyvolil pre nejaký účel,...
dnes, 20:48,  naša rodina má veľa peňazí a my sme nemali večeru !!!!!
dnes, 20:46,  odpovedám, občanka žena českej republiky chodí do mesta na veľkom čiernom aute a zbiera...
dnes, 20:43,  (3) Gabriel pb, odporúčam Ti ju dobehnúť tým, že vymeníš ten elektrický kábel do...
dnes, 20:39,  (2-4) Gabriel pb, nože sa skús postaviť aspoň na chvíľu vlastnými ústami/čelom/telom...
dnes, 20:31,  dnes v stredu vo večerných hodinách dali ľudom úplatok 100 eur, aby ľudia ukradli rádia a...
dnes, 20:31,  (7) Ninka, ak Ti môžem odporučiť, potom nestoj v žiadnom fronte na sny, ale snívaj a snaž...
dnes, 20:30,  tajné služby nainštalovali nejakú službu do počítača a zajtra ma chcú vymazať z...
dnes, 20:26,  146- Dík! Občas sa podarí - zaujímavé, práve vtedy, keď nad tým čo píšem dlho...
dnes, 20:24,  27. Nepíšem o tých ovciach o ktorých píšeš ty. Nehovorím o sebavedomých a znalých...
dnes, 20:21,  (26) Ninka, je na súčasnej mladej generácii, čiže aj na Tebe, aby ste si nedali...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa budeš cítiť najhoršie, tak si spomeň, že aj tá najhoršia hodina má iba 60 minút.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(92 989 bytes in 0,351 seconds)