Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ach, tie hoaxy... Ako sa im vyhnúť? Nijako...

22
reakcií
718
prečítaní
Tému 30. januára 2019, 10:47 založil Kaies.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 01. 2013
27
30. 12. 2011
4
04. 01. 2012
28
 
 


1.
označiť príspevok

Kaies muž
   30. 1. 2019, 10:47 avatar
Vždy boli a budú. Kedysi, aj v tej predmediálnej ére boli medzi ľuďmi nedorozumenia a intrigy. V súčasnosti pri tom obrovskom množstve informácií a prostriedkov ich šírenia je o to viac aj nesprávnych, nepravdivých informácií a dezinformácií.
Napokon, hoaxy sa stali spôsobom a marketingu i prostriedkom politického boja. A dokonca aj jeho predmetom...
Pritom sa zabúda, že ich používa jedna i druhá strana.

Lívia to vidí takto:
http://www.youtube.com/watch?v=QgRSZgfkb6M Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&t=1s
Súhlasí Kasafran, Boris


2.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   30. 1. 2019, 11:02 avatar
dobre to odrecitovala .. ale preco nedas videjko o hoaxoch " z tej druhej strany". za ktore sa ani neospravedlnuju , dokonca ich ani neodstrania .
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

Kaies muž
   30. 1. 2019, 11:29 avatar
2. K tomu "odrecitovala"... Keď sa objavilo prvé a druhé jej video, kládli sme si otázku, či je ona len tvárou a hlasom niekoho iného alebo nejakej kampane. Overili sme si, že je to naozaj ona, že to dievča má naozaj svoj názor. Potom sa objavili s ňou aj rozhovory, kde priznala, že podporu našla u KulturBlogu. Takže môže ísť aj o kampaň, čo stále nemusí vylučovať, že ide o vlastné názory a dobré úmysly jedného alebo niekoľkých jednotlivcov.
A je samozrejmé, že to má napísané a číta to, navyše je to prestrihané. O to predsa nejde, ide o to, kto si to myslí, kto to napísal.

Mne sa páči, že uviedla hoaxy z jednej i druhej strany. Denník N a Zem a vek sú predsa protipólmi, vyhranenými médiami antagonistických strán. Z akej strany dať "videjko"? Daj Ty, ak chceš.

Išlo mi o to, že jedni i druhé médiá používajú aj nepravdivé informácie. Niektoré vznikajú nedopatrením, omylom, neoverením alebo neschopnosťou. K niektorým však dochádza účelovo, sú šírené úmyslelne. Jedna i druhá stranasa snaží presviedčať o svojej pravde, niektorí dokonca o správnosti svojich stanovísk alebo správnosti stanovísk svojich favoritov. A sú aj takí, ktorí to robia úplne vedome - niekomu slúžia a sú za to platení (PR, alebo public relation)...
Ak toto všetko pôsobí z jednej i druhej strany a obe strany sa z toho vzájomne obviňujú, nemožno čakať, že sa každý za všetko bude ospravedlňovať.
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

Kaies muž
   30. 1. 2019, 11:32 avatar
3. Ak sa niekto za niečo ospravedlní, väčšinou už nemá inú možnosť. (Dodal by som: "alebo tým niečo sleduje", ale to už môže znieť ako konšpirácia.)


8.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   30. 1. 2019, 13:40 avatar
4. mainstreamove zdroje su viac sledovane, myslim kritickejsim okom. atrollibaziruju na kazdej nezrovnalosti a event. chybnej info.
apr. time.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


7.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   30. 1. 2019, 13:32 avatar
Kaies rozmyslaj, keby tento "projekt" robili spolu snou este dvaja traja dalsi studenti, tak by som verila ze to maju z vlastnej hlavy. Ona to cíta!!! ale toto nie je dolezite . aj ked ten rozhovor by som si event. rada pozrela / vypocula . resp. keby sa zucastnila v nejakej diskusii , kde by nemala predpripravene otazky. to by som brala
A co sa tyka tejto temy, ak sa chces vyhnut hoaxom, nenavstej niektore humoristicke weby :-) ako aeronet, sputnik, zjem aj vlek a ine .
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 13:52 avatar
Čo považujem že závažnejšie , že takto zdebilnený mladý človek ani netuší čo blaboce lebo je idiot .

Takých mentálných mrzákov však vidíme každodenne
   

Takže asi tak

sk-sk.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

infospravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Problém je že naozaj menálne mimo ľudia ako ta slečna nemajú šajn čo je sloboda demokracia a už vôbec nie čo je trestný zakon .

Preto je tu mufko ktorý popiera holokaust

ďalší mufko píše že Hitler bol užasný človek a mierotvorca

Iný si dá vakerovat hakový kríž a vykrikuje že je to svastika a jeho sloboda prejavu

Marek Kotleba predava tričká a predmety z neonacistickou symbolikov a na sude tvrdí že nevede že niečo take vôbec existuje

Ďalší umelec vykrikuje že podreže suseda a že je to jeho sloboda prejavu

Ďalší nahlasi bombu v škole a odvolava sa že sa iba slobodne prejavil

atď atď .
Súhlasí Pesimisticky anjel


11.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 1. 2019, 15:00 avatar
A keď Kiska číta a ešte 5x horšie, ako ona, to čo je?
Je problém, že blogerka si číta text pri nahrávaní videa, ale nieje problém, keď prezident republiky čita a ešte aj ako zaostalý pre pol národom.... Ty si vážne prudko hlúpa osoba...


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 15:35 avatar
Preziden Kiska jasným postojom k neonacizmu rasizmu a fašizmu dôstojne reprezentuje našu krajinu .

Len uplný idiot môže slová neonacisticej pubertáčky , ktorá ani nevie čo číta považovať za niečo fantastické .

Bolo by tragediou keby prezident považoval hlúpe slová ktoré vykazujú s veľkou pravdepodobnosťou spáchanie trestného činu podľa zákonov SR za niečo dobré ako to považuješ ty bobor .

To by mohol považovať šíritel najdebilnejších hoaxov a lží súdruh Harabin za niečo úžasné ako jeho tajné HIV ihly či 11000 tajných migratov atd.


16.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   30. 1. 2019, 15:38 avatar
11. Boris , no ved to, ze on cita niekym inym napisany prejav
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 13:25 avatar
Kaies sú stranky ktoré dokázateľne píšu bludy v 95 % a viac ako zem a vek , sputnik , aeronet , protiprd a kadejake slobodné vysierače ktoré si neoverujú zdroje ba ani nie je potrebné uviesť autora stačí iba vedúci kolotoča .

Ano i niektorým mainstem mediam ujde nejaká správa . Za to sa samozrejme musia ospravedlniť alebo zaplatit mnoho tisícove pokuty . Ten pomer je opačný čiže 95 - 99 overených správ a samozrejme zazdrojovaných .

Aky ty vidíš napríklad denník Pravda je to isté ako aeronet a máš potrebu písať že je to to isté lebo sa zistilo že slečna Lívia nie je fujara čo nepochbne je a aká veľká je to tvoja voľba .

Slečna Lívia je mentálna mrzáčka podobná ako dôchodca v česku ktorý púštal stromy na kolejnice a písal humorné plagatiky sme moslimove udelame bum bum . Slečna zabava internet dlhú dobu je to niečo novšie
Súhlasí Pesimisticky anjel


6.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 1. 2019, 13:27 avatar
Kaies,
Ja si myslím, že pre objektívne porovnanie vplyvu médií na formovanie verejnej mienky je, okrem iných atribútov, nevyhnutné si uvedomiť masovosť ich vplyvu na vedomie ich adresátov...!
Môžeš porovnať masovosť vplyvu médií hlavného prúdu - TV, R, tlačových denníkov, týždenníkov, mesačníkov - s vplyvom ich oponentov? Ak áno, potom som zvedavý, k akému záveru si dospel...?
Súhlasí havran


10.
označiť príspevok

Kaies muž
   30. 1. 2019, 14:37 avatar
6. Kasafran, ťažko povedať. Poznám ľudí, ktorí sledujú len Markízu, JOJ a nejaké komerčné rádio, ale pritom vedia, že veci sa majú inak. Možno sú pod vplyvom príbuzných, známych, spolupracovníkov...
Povedal by som, že podobne ako pred rokom 1989: Z rádií a televízií išlo jedno a ľudia si mysleli a medzi sebou hovorili druhé. A pritom nie každý počúval Slobodnú Európu alebo Hlas Ameriky.
Akoby pre tých ľudí bolo prirodzené, že pravda je jedna skutočná (ľudová) a druhá tá oficiálna.

Niekedy som prekvapený tým, ako bežní chlapi - robotníci, nepoznajú Infovojnu ani Zem a vek a hovoria, akoby to mali naštudované. Možno ľudia, ktorí viac, ako na oficiálne správy dajú na vlastné skúsenosti, pozorovacie schopnosti, intuíciu a debatu s druhými ľuďmi, títo nie sú tak "zblbnutí" ako tí, ktorí aktívne sledujú oficiálne médiá. Tak sa mi zdá.

Poznám mnoho ľudí, ktorí mali alternatívne názory aj pred 15 - 20 rokmi, keď ešte alternatívne médiá neboli a ja sám som bol vtedy skôr na tej druhej strane, ovplyvnený čítaním Pravdy, SME, ale najmä OS a Domino fórum. (Vtedy sa veľa diskutovalo o Európskej únii. Ale EÚ vtedy ešte nebola o Putinovi. Ani si nepamätám, že by sa vtedy Rusko spomínalo.)

Pred niekoľkými dňami som bol na stretnutí Štefana Harabina s občanmi. Najprv sa mnohí chystali obzrieť si jeho voličov a na soc. sieťach sa vyhrážali veľmi nepríjemnými otázkami, ktoré mu položia. A na stretnutí tí ľudia boli akýsi krotkí.
Jeho odporcovia si medzi sebou rozprávali, jeho priaznivci sa neodvážili pred druhými priznať, že sú jeho priaznivcami. Ale prekvapil ma najmä počet mladých ľudí, ktorí mu nadšene tlieskali. A sám viem, že máloktorý z nich sleduje alternatívne médiá.
Neviem presne, ako to funguje. Keby som bol teraz študentom VŠ, možno by som na túto tému robil prieskum a kvalifikačnú prácu. Isto by to boli zaujímavé zistenia.


14.
označiť príspevok

havran
   30. 1. 2019, 15:32 avatar
Kaies-Už dobrých 60 rokov sa zauímam o spoločenský vývoj a analyzujem je zásadné procesy , ktoré ho uvádzajú do pohybu. A môžeš mi veriť že pramálo záleží na tom, či ide o komunistické, alebo buržoázne modely rozvoja. Nakoniec vždy ide o moc a peniaze. Toto bude vždy kmitať medzi ľavým a pravým chápaním spoločnosti. Raz ju naserú ľaví potom zase praví, ale pravda je taká, že sa im vždy podarí odrbať národ. 


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 15:41 avatar
havran pradávno nie je výrazná pravica a ľavica . Preto i koalíciu po väčšine uzatvára pravica a ľavica . Máme tu však tretie skupinku a tou sú extremisti . Používajúci dezinformácie a lož ako pracovný nástroj . Či ide o pravicových alebo ľavicových extremistov majú k sebe veľmi blízko . Majú spoločný cieľ vytvoriť anarchiu . Rozvratiť ekonomiku v krajine a spôsobiť bezvládie a bezbranoosť našej krajiny . Preto si tak komunisti rozumeju s nacistami . Komunista ktorý realne zmýšla je pradávno v smere . Nekopíruje ruske dezinfostranky i keď jedného tam majú takého  
Súhlasí Pesimisticky anjel


18.
označiť príspevok

havran
   30. 1. 2019, 15:46 avatar
Osvietený - no vidíš, že dokážeš hovoriť o javoch v spoločnosti aj viac realistický a viem si predstaviť s tebou nezaujatú vecnú debatu, kde by sa dal problém rouvinúť
Súhlasí Osvietený


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 15:48 avatar
Nápodobne Havran


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 16:00 avatar
Vôbec žiaden problém tu nie je . Je dôležité overovať si zdroje a nešíriť demagogiu hoaxy a dezinformácie .
A hlavne nenútiť premiera aby konal nejaké čistky na základe nejakého novinového článku a nie na základe dôkazov a faktov .
Skutočnosť že sa vedia strany dohodnuť na vládnucej koalícii a k tomu ešte tak rozdielne ako sms a MOST -HID považujem za do dobré . Samozrejme veľkú úlohu zohrala i úloha Bugára , ktorý je v politike profíkom .

V budúcnosti našu krajinu čaká mnoho vážných etáp .

Ak však v budúcnosti budú sedieť v parlamente extremisti je dosť možné že sa žiadna vláda nebude dať sformovať . Ono už dnes nevidím žiadnu alternatívu ba ani opozíciu skôr iba hrstku frustrovaných vykrikujúcich kvazi politikov , ktorí vedia že ani po dalších volbách žiadnu vládu nezložia a majú husiu kožu z toho čo by sa stalo keby vládu zložili uvedomujuc si čierneho Petra ktorý by im zostal v stranách bez štruktur a vízie .
Súhlasí Pesimisticky anjel


20.
označiť príspevok

havran
   30. 1. 2019, 15:49 avatar
Osvietený- len nemotaj komunistov s komunistickou filozófiou a tiež s materializmom. Lenže obhajcovia kapitalistickej formy spoločnosti to zámerne robia a málo vzdelaní a bude ich stále viac sa v tom motajú.


21.
označiť príspevok

havran
   30. 1. 2019, 15:54 avatar
Osvietený- vadí mi však jeden fakt, ale je to pochopiteľné, ako cirkev obhajuje kapitalistický organizovanú spoločnosť. To ich veľmi diskvalifikuje. Však i nový pápež sa prejavuje svojou potrebou dištancovať od praktik kapitálu. Čo ho môže stať i stolec , alebo viac.


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 16:05 avatar
Akú kapitalistickú ??? Je snaď Maduro kapitalistom či znárodnená Venezuela ??? Prečo Putin používa cirkev respektíve dve najväčšie islam a pravoslavie ako niečo posvätné ? Pápež sa od všeličoho dištancuje ale keď príde na lámanie chleba všetko zostáva po starom . Kázať o dobrote sa da i na zelenej lúke nie je k tomu potrebné mať v zlate naložené chramy . Pozri na Puina v zbedačenej krajine z penazí daňových poplatníkov postavil takýto chrám . Výstavba mešity si vyžiadala náklady v prepočte 152 miliónov eur.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Pesimisticky anjel


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 15:21 avatar
Kasafran často tu starostlivo kopíruješ dezinformačnú ruskú stranku aeronet .

Prečo si myslíš že aeronet píše pravdu ?

Ja ti odpoviem prečo si to nemyslím a viem to i dokázať .

Aeronet.cz (nebo také AE News)

V jeho obsahu ovšem převažují těžko ověřitelné zprávy a spekulace. Bezpečnostní informační služba označila v roce 2014 ve svých zprávách Aeronet.cz za zdroj nebezpečné ruské propagandy.Ministerstvo vnitra České republiky vede Aeronet.cz na seznamu webových stránek šířících dezinformace

Příspěvky na těchto stránkách jsou většinou nepodepsané a jejich zdroje obvykle anonymní, ale jejich zaměření je většinou jednoznačně proruské

v souvislosti s ruskou vojenskou angažovaností na Ukrajině aktivita anonymních proruských portálů financovaných ruskou vládou, která je součástí bezprecedentní informační války.

Snahou je šířit informační chaos a ovlivnit veřejné mínění. Součástí této strategie je například také ruská státní televize Russia Today a tištěná proruská média. Slovenský aktivista Juraj Smatana, který se zabývá mapováním proruské propagandy, v únoru 2015 uváděl, že v Česku a na Slovensku působí 42 takto zaměřených webů, mezi které řadil také Aeronet.cz.

Podle reportérů Respektu nikdo nereaguje ani na telefonáty na čísla uváděná na webových stránkách. Kontakt je možný pouze e-mailem s mluvčí webu nebo s anonymním šéfredaktorem, který vystupuje pod zkratkou VK nebo „vedoucí kolotoče“.

Roman Máca 15. února 2016 v pořadu Reportéři ČT v reportáži nazvané Bludiště českého internetu uvedl, že „osoby kolem Aeronetu můžeme považovat opravdu za špičkové odborníky, co se týče tvorby dezinformačních kampaní. A samozřejmě také ví co dělají a patřičně skrývají svou identitu.“

Většinu uveřejňovaných zpráv nelze nijak ověřit, často se jedná o spekulace a těžko ověřitelné zprávy popisující události z prokremelského pohledu

Aeronet.cz publikoval například také nepravdivou informaci o přítomnosti 2 200 vojáků NATO v děbalcevském kotli na frontové linii rusko-ukrajinském konfliktu, kterou ve stejné době šířil také český komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf

Zpráva o extremismu ministerstva vnitra za 1. čtvrtletí roku 2015 uváděla Aeronet jako jeden z „rádoby zpravodajských portálů“, jejichž dlouhodobé působení mělo podstatný vliv na výskyt obrovského množství dezinformací v souvislosti s tzv. dragounskou jízdou amerických jednotek přes české území, a to s úmyslem aktivního ovlivňování veřejného mínění. Tyto dezinformace byly podle zprávy dále šířeny na sociálních sítích a bylo na ně poukazováno také seriózními médii nebo regionálními politiky

Zpráva o extremismu za 3. čtvrtletí téhož roku pak uváděla Aeronet jako jeden z ústředních „alternativních zpravodajských webů“ výrazně reflektujících téma protiislámských a protimigrantských nálad v souvislosti s evropskou migrační krizí, publikujících různé nadnesené statistiky, zdůrazňujících problematické aspekty apod. se zjevným cílem „šířit a vyvolávat strach a paniku ve společnosti“, a to ve shodě s krajně pravicovými a populistickými subjekty.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Pesimisticky anjel


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 1. 2019, 15:14 avatar
Kaies práve v tom je ten problém že v hlase ameriky či slobodke vidíš alternatívu .

Nebola to alternatíva . Pravda nemá alternatívu ani guľatá zem nemá plochú alternatívu ani holografický mesiac nie .

Pred rokom 1989 tu bola ťažká propaganda a cenzúra verejnoprávných medií .
Ano fungoval tu hlas ameriky a preto ho ľudia počúvali lebo chceli vedieť pravdu .
Chceli vedieť či naozaj v sovietskom zväze vybuchla jadrová elektráreň kedže komunistická televízia túto skutočnosť dlho popierala . atd.

Tá sovietská dnes ruská propaganda tu fachá dodnes a zažila veľké znovuzrodenie internetom
Každodenný sprška dezinformácií a hoaxov formuje hlupákov na toľko že im z toho hrabe .

Ex ministra spravodlivosti mečiarizmu vyspovedajú dostatočne v predvolebných debatách nemaj strach .
Absolútne dno slovenskej justície .

Píšeš " Ale EÚ vtedy ešte nebola o Putinovi."

Samozrejme že nebola až po okupácii Ukrajiny a kradeži krymu sa rozbehla obria ruská mašinéria presnejšie vojenská operácia ako správne píše česká wikipedia na základe BIS

Armáda trollů jsou státem financované internetové loutkové skupiny napojené na ruskou federální službu bezpečnosti. Jedná se o týmy komentátorů, kteří se pomocí loutkových účtů podílí na ruských i mezinárodních webových blozích a internetových diskuzích s cílem šířit proputinovskou a proruskou propagandu.

Armáda trollů je propagační projekt v dimenzi multimiliónové dolarové operace.Záplava proruských příspěvků součástí koordinované „informačně-psychologické válečné operace“

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

I keď čitateľ zistuje veľmi jasné väzby na rusko respektíve vie že napríklad sputnik je ruská propagandistická žumpa platená kremľom za učelom šírenia propagndy a bludov prečíta si každodennu spršku bludov čo Baba Vanga vyveštila a mnoho iných alternatívných dobrôt . Mysliac si že tým nadobúda objektivitu . A tak si pušťa jeden hoax za druhým a utvrdzuje sa v svojich bludoch , ktoré mu prerastajú až do dogiem ako neonacistovi Kasafranovi
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:59,  MEMORANDUM SLOBODNÉHO OBČANA Ja, slobodný občan, v hlbokej úcte voči kultúrnemu a...
dnes, 01:55,  Zrušiť vládu a začať Generálny štrajk V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili...
dnes, 01:51,  Pokud první fáze byla březnová, druhá dubnová, tak třetí, květnová fáze už by měla...
dnes, 00:33,  50, .... Ježiš povedal: ..... "On mu však povedal: ‚Ak nepočúvajú Mojžiša+ a...
dnes, 00:30,  61, ..... satan bol na počiatky výnimočne múdry cherubín, ..... až neskôr sa stal Božím...
dnes, 00:25,  5, ..... tu to isté, čo som napísal o Elohim, tvrdí aj Britanica:...
dnes, 00:22,  12, ..... NIE !!! Je to síce plurál, ..... ale chápe sa tento výraz ako singulár/jednotné...
dnes, 00:19,  12, .... nie je to pravda! Samozrejme, trinitári by tomu chcelo veriť!*39*53 Pri slove El a...
včera, 23:59,  14, .... a vieš aj prečo?*10
včera, 23:58,  6, .... a podla teba čo je "originál"? Chlapci, netrepte, ..... žiadny originál...
včera, 23:49,  Červený október 2020 RED OCTOBER - Worldwide lockdown & restrictions protests - October 2020...
včera, 23:44,  3, .... era, a povedz čo je to ten "originál"? Alebo aj pôvodne texty z 1...
včera, 23:41,  2, .... JS sa nikdy neodchyľujú od pôvodnej myšlienky textu! Opak je pravdou, .... ak tak...
včera, 23:38,  41, .... hovoríš v Aramejčine?*39 OK, .... povedz ktoré časti Písma sú napísané v...
včera, 23:31,  https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf Präkäkät, len kto ti to...
včera, 23:30,  55, ...... nemusíš povedať, .... ja to viem: Belzebub!*53 Trafil som? Uhádol som?*39
včera, 23:28,  64, .... ja aj pracujem a mám aj iné povinnosti!*31
včera, 23:27,  26, .... nie, ani keby sme prižmúrili obidve očí, .... nemožno to tak interpretovať! Za...
včera, 23:19,  Debilizácia - oni nechcú, aby boli vaše deti vzdelané......
včera, 23:08,  Opýtaj sa Kasafrana ten je nastrelený *13*13*13Alebo vynulovaného Frustroviča *39*39*39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keďže sme sa tu už narodili, naučme sa tu aj žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(120 864 bytes in 2,419 seconds)